Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.747
|
čitano: 10.864.162
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da netko u 2020. pita kako prvi put puniti smartfon, a brate
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trazim mobitel za tasta do 1.000 kn. Vecinom samo surfa doma preko WiFi. Gledam da ima 2-3GB RAM i pohranu 32GB i USB type-C mozda radije nego micro USB. Nekako mi se cini best buy Redmi 8A po cijeni oko 800 kn. Redmi 8 je samo malo skuplji oko 950 kn al ne vjerujem da je neka bitna razlika. Da li bi preporucili nesto trece u tom rangu? Takodjer trebamo i neku najjeftiniju pretplatu i nekako nam je to Iskon za 100 kn mjesecno(1.000 minuta)? Gledao sam ponudu mobitela sa popustom uz neku pretplatu od vise operatera ali nisam bas nesto nasao. Da li je netko zapazio nesto bolje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 22:45 (djhuby).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
johnyaces777 kaže...

samo jedno glupo pitanje,sad kad ga izvadim iz kutije,dal da ga napunim do kraja,kako ide to s prvim punjenjem baterije ili je to možda glupo pitanje :)

 Da. Napuni do kraja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ajde pliz riješite mi dilemu tj fajt između mene i moje seke. Njenoj frendici je riknuo Samsung s7 i sad želi novi mob. Vidjela je kod druge frendice Huawei p40 lite i taj sad želi. Ja joj kažem ok super je mob za mlade ima svega dosta kaj njoj treba, ali nema google servise. Kaže moja seka da njena druga frendica koja ima taj mob nema pojma o mobitelima, a ima sve google stvari na njemu i da ih nije sigurno ona instalirala, da su joj možda kod operatera to složili. Ja joj kažem da sumnjam u to i da će joj biti muka postavit GS (tj morat ću joj ja na kraju to slagati) iako nemam pojma kaj i kak treba jer nisam se još imao potrebe zabavljati s time. I moja seka i ta frendica koja želi novi mob su uvjerene da će joj biti ok taj mob i da će joj sve ok raditi. A joj kažem da neće i da će ju iživcirati sve to i nek si kupi xiaomi redmi note 9s. Dakle kaj je pametnije Huawei p40 lite ili redmi note 9s? I kaj to zapravo od googla ne radi na huaweiju? 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala, ali ne hvala :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
johnyaces777 kaže...

samo da se zahvalim za pomoć,na kraju sam se odlućio za Huawei P40 pro,nadam se da neće biti loš izbor,jer dosad je bio P20 lite,pa sam bio zadovoljan...

 

samo jedno glupo pitanje,sad kad ga izvadim iz kutije,dal da ga napunim do kraja,kako ide to s prvim punjenjem baterije ili je to možda glupo pitanje :)

 

svakako HVALA za pomoć svima,najviše kolegi koji je to i predložio,nadam se da neću biti previše zakinut nedostatkom GOOGLE usluge...

 

Lp...

Nakon P20 Lite taj P40 Pro će ti biti svemirski brod.

Punjenje kako želiš i kako ti odgovaram ne opterećuj se s tim.

Google servise možeš instalirati, vidi P40 temu.

 

Dud kaže...

Ajde pliz riješite mi dilemu tj fajt između mene i moje seke. Njenoj frendici je riknuo Samsung s7 i sad želi novi mob. Vidjela je kod druge frendice Huawei p40 lite i taj sad želi. Ja joj kažem ok super je mob za mlade ima svega dosta kaj njoj treba, ali nema google servise. Kaže moja seka da njena druga frendica koja ima taj mob nema pojma o mobitelima, a ima sve google stvari na njemu i da ih nije sigurno ona instalirala, da su joj možda kod operatera to složili. Ja joj kažem da sumnjam u to i da će joj biti muka postavit GS (tj morat ću joj ja na kraju to slagati) iako nemam pojma kaj i kak treba jer nisam se još imao potrebe zabavljati s time. I moja seka i ta frendica koja želi novi mob su uvjerene da će joj biti ok taj mob i da će joj sve ok raditi. A joj kažem da neće i da će ju iživcirati sve to i nek si kupi xiaomi redmi note 9s. Dakle kaj je pametnije Huawei p40 lite ili redmi note 9s? I kaj to zapravo od googla ne radi na huaweiju? 

Osobno bi ipak uzeo RN9s. Dva jako slična uređaja, RN9s ima bolju bateriju i nešto bolju makro kameru. Ne vidim zašto bi se gnjavila sa P40 Lite kad ima dosta sličnih uređaja za slične novce. Prednosti P40 Lite malo je lakši i kompaktniji i ima NFC (od kojeg je pitanje koliko će imati koristi kad ne radi Google Pay).

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

Osobno bi ipak uzeo RN9s. Dva jako slična uređaja, RN9s ima bolju bateriju i nešto bolju makro kameru. Ne vidim zašto bi se gnjavila sa P40 Lite kad ima dosta sličnih uređaja za slične novce. Prednosti P40 Lite malo je lakši i kompaktniji i ima NFC (od kojeg je pitanje koliko će imati koristi kad ne radi Google Pay).

 Uzela je P40 lite na nekoj akciji u elipsu za 2000kn onaj sa 6gb rama. Sama je instalirala neke stvari nisam sve pogledao i nisam ju pitao kak, mislim da nije sve od googla ali ono kaj joj treba valjda je, budem još pogledal kad dođe. Isprobao sam kameru jer me to jedino zanima realno i sviđa mi se kaj sve može. Slow mo je super, i macro je ok naravno sa dosta slabom rezolucijom ali za instač ok izgleda. AI lijepo radi. Tak da super je mob za nju ali ja mislim da bi radije RN9s, bilo bi lijepo sad ga usporediti kad sam ovog vidio uživo, po youtubu RN9s bolje fotka i za mrvicu je bolji u svemu.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
8 godina
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dud kaže...
mzopg kaže...

Osobno bi ipak uzeo RN9s. Dva jako slična uređaja, RN9s ima bolju bateriju i nešto bolju makro kameru. Ne vidim zašto bi se gnjavila sa P40 Lite kad ima dosta sličnih uređaja za slične novce. Prednosti P40 Lite malo je lakši i kompaktniji i ima NFC (od kojeg je pitanje koliko će imati koristi kad ne radi Google Pay).

 Uzela je P40 lite na nekoj akciji u elipsu za 2000kn onaj sa 6gb rama. Sama je instalirala neke stvari nisam sve pogledao i nisam ju pitao kak, mislim da nije sve od googla ali ono kaj joj treba valjda je, budem još pogledal kad dođe. Isprobao sam kameru jer me to jedino zanima realno i sviđa mi se kaj sve može. Slow mo je super, i macro je ok naravno sa dosta slabom rezolucijom ali za instač ok izgleda. AI lijepo radi. Tak da super je mob za nju ali ja mislim da bi radije RN9s, bilo bi lijepo sad ga usporediti kad sam ovog vidio uživo, po youtubu RN9s bolje fotka i za mrvicu je bolji u svemu.

P40 Lite ima nešto jači chipset overall, i definitivno brže punjenje, da ima Gapps po defaultu bio bi no brainer ako nisi ljubitelj amoleda, za 1800HRK.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji bi bio najbolji android mobitel do 2000kn?

 

Mami treba novi mobitel, dosad koristila huawei p9 i kaze da je navikla na emui pa je mislila uzeti P30lite (odgovorio ju zbog eMMC memorije)

Onda je vidjela P40lite po istoj cijeni od 1800kn (odgovorio ju zbog nedostatka google services :)

 

Mozda bi najbolji izbor bio neki stariji flagship (S9, note9, P30, itd), ali ne nalazim ih bas na njuskalu do 2000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
5 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Za ne povjerovat kako dobra cijena za takav mob.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da, ovo je prakticki mi8 sa boljim kamerom, stereo zvučnicima i 3.5mm

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dobra pila čak 4-axis OIS
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam Xiaomi mi 9t i sa istim sam gotovo u potpunpsti zadovoljan osim s displejem.

Naime na suncu je displej slabije čitljiv (za razliku od npr. Samsugovih mobitela).

Što bi mi, u prvom redu od Xiamia (ne bih Samsunga), preporučili u sličnom cjenovnom rangu s dobrim diplejem na suncu?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav,

Kupila bi novi mobitel.. Već 2 godine imam huawei P20 pro i zadnjih mjesec dana je počeo štekat u smislu da se zaledi ekran, baterija ne traje više baš...
Dvoumim se između huawei p40pro i samsung s20 plus, ultra mi je malo pre skup ipak.. Zanima me koji mobitel bi mi preporučili?? Bitno mi je da je brz, da ima dobru kameru, da baterija traje..
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

tomislav10 

 

gsmarena i gledaj koji ima AMOLED

 

a onda cijene traži kod nas

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 14:42 (Stric_Jura).
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa, moze pomoc pri odabiru mobitela. Dakld vec 3 godine koristim op6 s kojim sam iznimno zadovoljan, ali je vec pri izdisaju... Pogotovo fluidnost, baterija te brzo punjenje!

Dakle koji bi mobitel sad bio ajmo rec "unaprijeđene" naspram op6. Daklendobra baterija, super kamera, brzo punjenje...... Te neki s vise memorije jer sam ja uzeo 64gb szo mi iskreno s vremenom nije bilo dosta.

 

Dakle raznisljam o huawei p30,oneplus 7t pro,poco f2 pro?

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...

Koji bi bio najbolji android mobitel do 2000kn?

 

Mami treba novi mobitel, dosad koristila huawei p9 i kaze da je navikla na emui pa je mislila uzeti P30lite (odgovorio ju zbog eMMC memorije)

Onda je vidjela P40lite po istoj cijeni od 1800kn (odgovorio ju zbog nedostatka google services :)

 

Mozda bi najbolji izbor bio neki stariji flagship (S9, note9, P30, itd), ali ne nalazim ih bas na njuskalu do 2000kn

 

Na kraju uzeo Samsung A71 za 2400kn (nov, neotvaran)

 

Po meni puno bolji odabir od huaweia, honora, meizua, xioamia i ostalih kineza koji imaju dobar hardver, a softver koma

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...
Fanu kaže...

Koji bi bio najbolji android mobitel do 2000kn?

 

Mami treba novi mobitel, dosad koristila huawei p9 i kaze da je navikla na emui pa je mislila uzeti P30lite (odgovorio ju zbog eMMC memorije)

Onda je vidjela P40lite po istoj cijeni od 1800kn (odgovorio ju zbog nedostatka google services :)

 

Mozda bi najbolji izbor bio neki stariji flagship (S9, note9, P30, itd), ali ne nalazim ih bas na njuskalu do 2000kn

 

Na kraju uzeo Samsung A71 za 2400kn (nov, neotvaran)

 

Po meni puno bolji odabir od huaweia, honora, meizua, xioamia i ostalih kineza koji imaju dobar hardver, a softver koma

 Po meni fail žešći, ali svako za svoj novac kupuje pa eto. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa moj mi 9t ima amoled ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 14:46 (tomislav10).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
Fanu kaže...

 

Na kraju uzeo Samsung A71 za 2400kn (nov, neotvaran)

 

Po meni puno bolji odabir od huaweia, honora, meizua, xioamia i ostalih kineza koji imaju dobar hardver, a softver koma

 Po meni fail žešći, ali svako za svoj novac kupuje pa eto. 

 

Svjestan sam da kinezi nude najvise hardvera za najmanje novca, ali ne mogu prijeci preko njihovog softvera koji ima preagresivan memory management, prikaz reklama, slanje podataka o koristenju svega komunistickoj partiji + niti jedan honor/huawei/xioami/redmi/itd nisu ni blizu funkcionalnostima koje nudi samsung one ui skin

 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...
thebatman kaže...
Fanu kaže...

 

Na kraju uzeo Samsung A71 za 2400kn (nov, neotvaran)

 

Po meni puno bolji odabir od huaweia, honora, meizua, xioamia i ostalih kineza koji imaju dobar hardver, a softver koma

 Po meni fail žešći, ali svako za svoj novac kupuje pa eto. 

 

Svjestan sam da kinezi nude najvise hardvera za najmanje novca, ali ne mogu prijeci preko njihovog softvera koji ima preagresivan memory management, prikaz reklama, slanje podataka o koristenju svega komunistickoj partiji + niti jedan honor/huawei/xioami/redmi/itd nisu ni blizu funkcionalnostima koje nudi samsung one ui skin

 

 Da smo još u 2016 ova izjava bi imala smisla, u 2020 nema.

OneUI je dobar na najjacim modelima, a na midrange modelima se vuce ko krepana macka.

Što se tice neke funkcionalnosti, mislim da ne može prismrditi miui uređajima (call recorder, manualni mod kamere, screen recorder sa mogucnoscu snimanja zvuka, second space itd.)

 

2400kn mi je malo previše za telefon bez manualnog moda u kameri, loš night mode, bez zum kamere, 4k snimaka bez stabilizacije itd.

 

Za te novce se da nac polovni p30 ili mi9t pro ili cak mi note 10

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
S 10 lite, pogledaj video recenziju koju
15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Čovjek je kupio NOV mobitel, koji dio ti nije jasan.

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

najbolje su ove sheme s slanjem podataka.

 

nije da si bill gates pa da ce ti ukrast milijune

 

meni isto kod miuia smetaju reklame i agresivni stav prema aplikacijama i  notifikacija.

 

svaki mob ce imat neke nedostake koji ce ti smetat, nadi neki koji ih ima najmanje i uzmes njega.

 

 

ja prodao mi 8 i sada trazim nes do 4k kn

 

p30 pro mi je prvi izbor

+baterija, fast charge, photo, ekran

- zakrivljen ekran, nema 3.5

 

s10+

+ima 3.5, super video, dobar ekran

-zakrivljen ekran, slabija baterija i punjenje nego p30 pro

 

apple za tu lovu tesko da mogu nac nesto u dobrom stanju s garancijom

 

xiaomi vise ne gledam

 

x2pro nebi ekperimentirao s novim kinezima

 

op7t je ok, ali mislim da je u svim pogledima slabiji od p30 pro i s10+

 

najradije bi sonya ali tek izasao i cijena ufff

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pokusavaj dokucit, al ne ide

kakve reklame na miui?

 

 

+ s notifikacijama nikad problem, a ovo agresivan stav prema aplikacijama, ni to mi nije jasno, mozda me zajeb...a nisam ni svjestan toga

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 16:38 (16OR).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

otvoris music player i umjesto slike albuma ti oglas stoji i takve stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fanu kaže...

Svjestan sam da kinezi nude najvise hardvera za najmanje novca, ali ne mogu prijeci preko njihovog softvera koji ima preagresivan memory management, prikaz reklama, slanje podataka o koristenju svega komunistickoj partiji + niti jedan honor/huawei/xioami/redmi/itd nisu ni blizu funkcionalnostima koje nudi samsung one ui skin

 

Nije dovoljno biti svjestan treba i isprobati različite uređaje. OxygenOS je jedan od najboljih skinova, MIUI je isto odličan, oboje su mi daleko bolji od Samsungovog skina. Reklamu nisam vidio u sistemskoj aplikaciji niti jednom, ne znam odakle ekipi iskaču te silne reklame kod mene ih nema, a promijenio sam barem 10 uređaja zadnjih godina.

 

Podaci se uvijek nekome šalju e sad je li to komunistima ili amerima, nisam siguran što je gore. 

 

Battery management izvrstan, zato se i dobije +9h SOT, a uz to se lako podesi i ugasi za aplikacije za koje ti ne treba.

 

16OR kaže...

pokusavaj dokucit, al ne ide

kakve reklame na miui?

 

 

+ s notifikacijama nikad problem, a ovo agresivan stav prema aplikacijama, ni to mi nije jasno, mozda me zajeb...a nisam ni svjestan toga

 Isto i kod mene. Nema reklama, čisto sam ljubomoran što ih nisam vidio barem jednom.

 

Gemmy kaže...

otvoris music player i umjesto slike albuma ti oglas stoji i takve stvari.

 ??? Koji je to music player?

 

Uostalom lako se baci drugi ROM, a ima ih koliko ti srce želi, pa i onih koji su čisti Android za sve koji se boje gdje im mob šalje podatke i uz to prikazuje reklame.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice