Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.742
|
čitano: 10.861.584
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim vas za android preporuku neki best-buy isto oko 1500-1700 kn, ali da je zaslonom svakako manji od 6 incha! Hvala!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
PzKpfw kaže...

 

E, drugovi pošto mi moj stari Samsung pokazuje ozbiljne probleme sa starenje, zanimalo bi me vaše mišljenje o ovim mobitelim i modelima.

Well:

- Samsung A21

- Sony Xperia L4

- LG K50

 

Neki drugi prijedlog u tom negdje rangu 200 jurića? 

Znam da će mi neki vjerojatno preporučiti kineze, ali eto oni me ne zanimaju.

Evo ti jedan bivši Amerikanac koji u navedenom cjenovnom rangu ima Full HD ekran, za razliku od 720p užasa u 2020. godini. Ako, pak, promijeniš mišljenje o Kinezima, možeš za te novce dobiti mob koji svima njima jede malu djecu.

 

5arda kaže...

Molim vas za android preporuku neki best-buy isto oko 1500-1700 kn, ali da je zaslonom svakako manji od 6 incha! Hvala!

Honor 10 za 1080p ekran, Realme 6i za king-kong bateriju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2020 17:46 (robogo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
voci kaže...

Pozdrav,

 

Best buy novi mobitel s dual simom oko 5000 kn (s bežičnim punjenjem jer su mi već 2 puta otišli utori zbog stalnog štekanja kabela za punjenje)? 

 

Hvala! 

Poredano po mom osobnom mišljenju od najboljeg izbora.

 

Xiaomi Mi 10 Pro (30W Wireless charging)
HR od 6400kn
CN od 4800kn (Global ROM)

 

Samsung Galaxy S20+ (15W Wireless charging)
HR od 6000kn
EU od 5200kn

 

Xiaomi Mi 10 (30W Wireless charging, nema telefoto kameru)
HR od 4800kn
EU od 4500kn
CN od 3700kn (Globalna verzija)

 

Huawei P30 Pro (15W Wireless charging)
HR od 4100kn

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Uz napomenu da na Mi 10 (i pro) u globalnoj verziji dolazi sa sim trayem za jednu karticu, i treba se staviti drugi firmware.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

zapeo mi je za oko Xiaomi Redmi Note 8T 32/3gb za 1300kn, isplati li se uzet il ima koji bolji u tom rangu do 1300kn max

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima 4/64 :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bi za 1360kn Realme 6s. Po meni dosta bolji od 8T.
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gdje kupiti Mi 10 Pro, 12/256. Svejedno Kina ili EU. I da li na CN verziju ide global ROM?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
NorthBlue kaže...
Gdje kupiti Mi 10 Pro, 12/256. Svejedno Kina ili EU. I da li na CN verziju ide global ROM?

LINK

 

Može se staviti globalni ROM. Imali su i verzije sa već stavljenim, ali se rasprodalo.

Za par dana će biti predstavljanje Mi 10 Ultra verzije, pa možda dodatno padne cijena za Mi 10 Pro.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala,
Nekad je trebalo slati nešto za otključavanje bootloadera, jel i sada ista procedura?
Jel se flashanjem global roma zaključa nazad, da ne bi bilo da banking aplikacije ne rade?
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima,

 

Trenutno posjedujem Xiaomi Mi9 (prije njega je bio Mi6)

Htio bih napraviti neki upgrade u skorije vrijeme no opet da to ne bude sama visa klasa poput s20, huawei p40, iPhone 11..jel ima kakav best buy između srednje i vise klase?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ženi treba novi mob do ~1500 kn, do sad je koristila Redmi 4X.

Ekran preko 6'' je obavezan, mob koristi puno više od laptopa za pretraživanje i čitanje.

Uopće ne pratim trenutnu ponudu, letimičnim pregledom sam pronašao sljedeće modele:

Huawei P40 Lite (jel može imati Google usluge bez puno zajebancije?)
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 9(S?)
Sony Xperia L4
Samsung Galaxy A30S


Što od navedenog odabrati? Koji je najbolji omjer cijene i kvalitete? Jesam preskočio neki dobar mobitel u tom cjenovnom rangu?

P.S. Dosadašnji Xiaomi mobiteli (3-4 komada) nam traju najviše 2-3 godine, jel to normalno za današnje mobitele ili 'odlika' Xiaomija?

~ Carpe Noctem ~
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 18:16 (Spectre).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav. Gledam kupiti mobitel za 2 osobe. Mogu biti sličnih specifikacija ili čak isti, ali bar različite boje. Da li postoji neki shop koji nudi popust kad se uzmu 2 mobitela?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spectre kaže...

Ženi treba novi mob do ~1500 kn, do sad je koristila Redmi 4X.

P.S. Dosadašnji Xiaomi mobiteli (3-4 komada) nam traju najviše 2-3 godine, jel to normalno za današnje mobitele ili 'odlika' Xiaomija?

 ?????

 

Redmi 4 Prime je u pogonu 4. godinu, ide u 5...

 

meni su Samsunzi rikavali nakon 2. godine (i jamstva)....

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Htc123

Poco f2 pro...bi yi bio izmedju mi 9 i mi 10..imao mi 9 pa note 10 pa sad poco f2

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spectre kaže...

Ženi treba novi mob do ~1500 kn, do sad je koristila Redmi 4X.

Ekran preko 6'' je obavezan, mob koristi puno više od laptopa za pretraživanje i čitanje.

Uopće ne pratim trenutnu ponudu, letimičnim pregledom sam pronašao sljedeće modele:

Huawei P40 Lite (jel može imati Google usluge bez puno zajebancije?)
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 9(S?)
Sony Xperia L4
Samsung Galaxy A30S


Što od navedenog odabrati? Koji je najbolji omjer cijene i kvalitete? Jesam preskočio neki dobar mobitel u tom cjenovnom rangu?

P.S. Dosadašnji Xiaomi mobiteli (3-4 komada) nam traju najviše 2-3 godine, jel to normalno za današnje mobitele ili 'odlika' Xiaomija?

 Ovdje imas upute za instalaciju google servisa pa vidi da li je to tebi puno muke ili nije, tesko je generalizirati po tom pitanju.

 

Ja bih osobno dodala nesto novaca pa uzela redmi note 9 pro ili, ako je dostupan, neki mi max kad vec koristi mob za surfanje (to i ja radim pa govorim iz osobnog iskustva).

 

Sony generalno ne volim a samsung je kvalitetniji sto je veci broj moldela pa ne bih osobno gledala ispod a70 koji je van budzeta. Inace, a70 ima odlicnu bateriju, drzi i po 2 dana.

 

A ovo da su vam dosadasnji xiaomi mobiteli trajali tako kratko ne razumijem kako... Redmi note 3 pro radio do prije par mjeseci kad je slucajno potopljen u moru. Slozila bih se sa Stricem Jurom da su me samsunzi razocarali a xiaomi odusevili. S6 sam poklonila nakon 6 mjeseci i nastavila placati mjesecne rate jer me bilo sram prodati ga. Zamijenila ga a rn3pro i preporodila se. Sve do ovog a70 koji mi se cini vise nego ok za cijenu

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 22:11 (Korisnik1251).
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@mariolla79

 

Hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
NorthBlue kaže...
Hvala,
Nekad je trebalo slati nešto za otključavanje bootloadera, jel i sada ista procedura?
Jel se flashanjem global roma zaključa nazad, da ne bi bilo da banking aplikacije ne rade?

I sad treba otključati bootloader, to je standardna procedura kad se stavlja drugi ROM. Neće se zaključati kad staviš global ROM, odnosno ima ta opcija na kraju "clean and lock" ali nikako je nemoj koristiti jer možeš završiti sa brickanim uređajem, samo označiš "clean all".

 

Znači zaključati bootloader možeš samo ako je na njemu stock ROM u protivnom se uređaj može brickati. Tako barem kaže "internet", a ja se nisam usudio testirati. 

 

Do sada je radio Magisk hide, ali i tu su miksani rezultati, nekome radi, a nekome ne, a i ovisi o banking aplikaciji.

 

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/help/google-pay-unlocked-bootloader-root-t3989883

 

htc123 kaže...

Pozdrav svima,

 

Trenutno posjedujem Xiaomi Mi9 (prije njega je bio Mi6)

Htio bih napraviti neki upgrade u skorije vrijeme no opet da to ne bude sama visa klasa poput s20, huawei p40, iPhone 11..jel ima kakav best buy između srednje i vise klase?

Poco F2 Pro, Redmi K30 Pro Zoom, Mi 10

 

Spectre kaže...

Ženi treba novi mob do ~1500 kn, do sad je koristila Redmi 4X.

Ekran preko 6'' je obavezan, mob koristi puno više od laptopa za pretraživanje i čitanje.

Uopće ne pratim trenutnu ponudu, letimičnim pregledom sam pronašao sljedeće modele:

Huawei P40 Lite (jel može imati Google usluge bez puno zajebancije?)
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 9(S?)
Sony Xperia L4
Samsung Galaxy A30S


Što od navedenog odabrati? Koji je najbolji omjer cijene i kvalitete? Jesam preskočio neki dobar mobitel u tom cjenovnom rangu?

P.S. Dosadašnji Xiaomi mobiteli (3-4 komada) nam traju najviše 2-3 godine, jel to normalno za današnje mobitele ili 'odlika' Xiaomija?

Što se desi sa tim Xiaomi mobitelima nakon 2-3 godine? Realno low-budget uređaj ako potraje 3-4 godine to je odlično, ne možeš očekivati da ćeš kupiti uređaj za 1000kn i biti miran sljedećih 5-6-7 godina.

Medium budget može izgurati i 5-6 godina, a high budget i duže, pitanje je samo koliko je to potrebno, po meni je 3-4 godine više nego dovoljno.

 

Imam jedan R4 Prime i evo još uvijek radi bez ikakvih problema, rekao bi gotovo kao prvi dan, battery health je na 83% prema procijeni aplikacije, sad će mu 4 pune godine. Po meni može još godinu-dvije bez problema, zato ga i držim da vidim koliko će izgurati.

 

Od nabrojanog ja ne bi razmatrao ništa osim Redmi 9 ili RN9(S), s tim da bi ih poredao Redmi Note 9S, Redmi Note 9, Redmi 9. P40 Lite ćeš imati gnjavažu sa google servisima, može se to osposobiti, ali nije pouzdano, jedino ako će koristiti zamjenske servise onda je P40 Lite ok uređaj.

 

Ako kupuješ van HR možeš još pogledati Redmi K30 može se nabaviti za do 1500kn, s tim da je to kineska verzija uređaja.

12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

delete

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 10:34 (bill_jobs).
12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Mala opaska o Xiaomijima, često mi se dogodi da dođe SMS a izostane zvuk, samo se aktivira ekran...

Jučer mi to isto kaže i frend... Ja imam Redmi 8 a on nešto kao Redmi Note 8T (po sjećanju napisah)...

Googlao sam i skužio da je to prilično učestala stvar.

Šta kažete, iskusnjare? Ima li lijeka? 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nema.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim cjenjene kolege forumaše za veliku pomoć!
Obzirom u android svijetu ima jako puno modela mobilnih gadgeta, zbog HPS-a bi trebao jedan android ponajbolji mobilni gadget 
Uvjeti koje bi trebao po mojem zadovoljiti je relativno malo;

- obzirom mi nije prioritet snimanje, maximalno 128GB interne memorije ako nema "najmanja" od 256GB,

- čim veću rezoluciju jer bih ga koristio "profesionalno" barem desetak godina, dok bakterija ne rikne, 

- po mogućnosti čim veći IPXX, jer bih ga kažem koristio dok planinarim! 

Što se dotikavle brenda, nisam usko fokusiran na niti jedan, ne zamaram se niti sa "špijunažom" previše, tako da dolaze apasolutno svi u obzir, ali normalno da ukupan zbroj "vrijednosti" bi formulirao odluku o kupnji! 

Ako nekome nije jasan pojam HPS, radi se o Hrvatskom Planinarskom Savezu, koji ima mape, karte i track-ove na android platformi, ali ne i na iOS, pa sam primoran učiniti još jednu investiciju! 
Unaprijed hvala na svim prijedlozima! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
meni se lagano popeo xiaomi zadnjih god na kur... I razmisljam da se ja i taj brand pozz i rastanemo.A skupa smo od Redmi1.
R33mba#2892
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 

@R3nchi

 

Što mu najviše zamjeraš kao brendu?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Što se desi sa tim Xiaomi mobitelima nakon 2-3 godine?

 

Na dva počeli problemi s ekranom, na jednom sa zvukom/mikrofonom. I dalje mi se Note 9S čini najboljim izborom, no ipak bih volio da potraje 4-5 godina.

~ Carpe Noctem ~
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Treba mi mob za cca 2000kn, nece se koristiti za igre uglavnom samo za YouTube i eventualno fotografiranje nesto sitno. Ima li nesto solidno da je best buy za tu cijenu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

U HG Spotu ima Realme X2 za 2057kn. Predložen zbog AMOLED ekrana, koji je idealan za YouTube i gledanje filmova.

 

https://www.hgshop.hr/realme-x2-8-128-gb-plavi/proizvod/251641

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 15:25 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ATJLučko kaže...

Molim cjenjene kolege forumaše za veliku pomoć!  

 Ja bi ti preporučio da pogledaš OnePlus 8 Pro. To je po meni uređaj koji ima praktički sve od hardvera, a sa softverske strane uz Google najstabilniji i dugotrajniji

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
ATJLučko kaže...

Molim cjenjene kolege forumaše za veliku pomoć!  

 Ja bi ti preporučio da pogledaš OnePlus 8 Pro. To je po meni uređaj koji ima praktički sve od hardvera, a sa softverske strane uz Google najstabilniji i dugotrajniji

U svakom slučaju, jako zanimljiv prijedlog, zaista kolega hvala na usmjerenju 

Uočio sam na T-Com stranici da imaju slabiji model, crne boje, a ja ću potražiti onaj plavi, ipak mi se više dopada. 

 

Makar, gledao sam danas HUAWEI P40 PRO 5G, nije niti on loš pogotovu onaj sivi, ali uz neke restrikcije koje su opće poznate i za koje svi sve jako dobro znamo, ovo je sitan postotak ipak zanimljiviji meni mobilni gadget 

ATJ Lučko
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice