Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.800
|
čitano: 10.878.579
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi Note 9 Pro za 2100 kn. Jel ima nešto isplativije za uzeti možda ? Huawei ne dolazi u obzir.

 

Da li vrijedi 600kn više u odnosu na Redmi Note 9? Mobitel je prosječnog korisnika (internet, chat aplikacije i slikanje), ne bi se igrale igrice na njemu

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 0:10 (medozg366).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
medozg366 kaže...

Redmi Note 9 Pro za 2100 kn. Jel ima nešto isplativije za uzeti možda ? Huawei ne dolazi u obzir.

 

Da li vrijedi 600kn više u odnosu na Redmi Note 9? Mobitel je prosječnog korisnika (internet, chat aplikacije i slikanje), ne bi se igrale igrice na njemu

Xiaomi Redmi 8T, sve ostalo je bacanje novaca za te svrhe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 12:52 (zoharbizo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jurica_m kaže...
@johnyaces777
Za nekoga tko ne može bez Googlea, taj P40 je poluproizvod. Meni, recimo, telefon bez Trgovine Play, Google Maps i ostalih Googleovih aplikacija i nema previše smisla. I tako ti priča 90 posto ljudi koji su navikli na Google servise i ne bi kupili pametni telefon bez Google podrške. Ovih deset posto ljudi koji znaju i imaju živaca instaliravati Google servise, svaka čast, ali daj zamisli da kupiš telefon od par tisuća kuna pa da se još i s time trebaš zezati? Hvala, ali ne bih hvala. Ako dajem lovu za nešto, on je tu za mene, a ne ja za njega. I još jedna stvar-Huawei kroz update sistema mogu unijeti svoj kod koji će ti opet uzrokovati poteškoće s Googleovim aplikacijama-ako ne trenutno, u budućnosti sigurno.
Prika, ako hoćeš telefon koji ti “out of the box” radi savršeno, iPhone 11 ti je odlična kupnja. Nemoj nasjesti na to da nema dobru bateriju. O da, ima itekako dobro bateriju. Nemoj nasjesti na to da nema dobro kameru-ima vrhunsku kameru, također i noćne snimke su ove godine na vrhunskoj razini, a o videu da i ne pričam-nijedan Android se ne može mjeriti sa onom fluidnošću snimanja video uratka kakvu ima iPhone. I da, još jedna bitna stvar-podrška. Kupnjom iPhonea miran si najmanje četiri godine što se tiče updateova.
Eto, ovo nije nikakav fanbojizam. Iznio sam samo realno neke stvari. Ako želiš telefon koji radi provjereno i nakon nekoliko godina, koji je pravi poslovni telefon i koji te neće iznevjeriti, preporučujem ti iPhone. Ovo ti piše korisnik iPhonea 6s. Koristim telefon već tri godine i radi od prvoga dana besprijekorno. Tako da, kupnja iPhonea je u svakom pogledu kvalitetna i sigurna kupnja.

Čovjek se misli između iOSa i Androida pa je za pretpostaviti da mu je totalno nebitno ima li Google maps ili Apple maps ili Huawei maps. Isto vrijedi i za ostale Google aplikacije i za gotovo svaku postoji nekoliko alternativnih podjednako kvalitetnih aplikacija. Kalendar, mail, photos, mape... sve ima alternativu i u biti se sve svodi na naviku.

 

Osobno mi to nije problem jer koristim paralelno iOS i Android već godinama tako da uglavnom koristim aplikacije koje su dostupne na jednom i drugom OS-u.

 

Detaljnije:

https://www.zdnet.com/article/huawei-p40-pro-android-phone-without-google-no-problem/

 

O usporedbama iOS i Android uređaja smo već napisali knjige na ovom forumu.

Ovo što ti pišeš vezano za iPhone su urbane legende koje se već provlače duže vrijeme i dio su marketinga Applea koje njihovi kupci gutaju kako bi se tješili odnosno opravdali razliku u cijeni. Stvarnost je potpuno drugačija. Ovo ti piše netko tko je prošao gotovo sve iPhone uređaje počevši od legendarne jedinice pa do jedanaestice i tko koristi iPhone svakodnevno.

 

iPhone je vrhunski uređaj, tu uopće nema dileme, ali kad se u kontekst stavi cijena i ono što Android uređaji nude Apple će svaki put izgubiti. I zato se ide sa pričama kako si miran 5 godina kad kupiš iPhone, kako niti jedan Android nema kamere foto i video kao iPhone i slično, iPhone ima dugogodišnju podršku, a Android nema. Gluposti.

 

Problem je što ljudi kupe "noname" Android za 1000kn i onda rade usporedbe sa iPhone uređajima, a to nema nikakvog smisla. iPhone je flagship high budget uređaj i treba ga uspoređivati sa flagship Android uređajima.

 

iOS ima svoje prednosti, Android svoje. Osobno smatram da se većina korisnika nepotrebno s tim zamara jer na kraju krajeva velika većina koristi desetak standardnih aplikacija koje jednako rade na jednom i drugom OS-u i sve je samo stvar navike. Samo napredniji korisnici će primijetiti nekakve razlike, a takvima će gotovo sigurno Android biti bolja opcija. Prvo zato što Android ima pravi multitasking, a drugo zato što nisi limitiran i imaš puno više opcija nego na iOSu (odabir ROMa i slično).

 

O bateriji stvarno nema smisla previše pričati, iPhone je tu klasu ispod najboljih Androida. Sve jedan iPhone koji sam imao već nakon godinu do godinu i po toliko izgubi na kapacitetu da se mora puniti barem jednom dnevno, a nekada i dva puta. Jedini koji ima bolju bateriju je iPhone 11 Pro Max. Samo onaj tko nije probao neki od Xiaomija ili Huaweija može živjeti u uvjerenju da iPhone ima odličnu bateriju.

 

Da je u usporedbi bio Xiaomi Mi 10, Redmi K30 Pro Zoom ili OP8 Pro razlika bi bila još drastičnija.

 

Za potrebe testiranja držim svoj stari Redmi 4 Prime, koji nakon četiri godine ima bateriju koja drži 2-3 dana uz umjereno korištenje. Usporedbe radi iPhone 6s i X sam svaku večer stavljao na punjač. Kod putovanja od 5-6h dok dođem na odredište baterija je već na 20-30%. Kod kvalitetnih Androida jednostavno zaboraviš gdje ti je punjač jer ga puniš svakih 2-3 dana. Uz iPhone punjač nosiš umjesto ogrlice oko vrata.

 

iPhone 11 i Huawei P40 Pro uopće ne bi trebali biti u istoj rečenici, razlika je jednostavno prevelika u gotovo svim segmentima. Odabrati iPhone 11 i platiti ga skuplje nije baš pametan potez.

 

E da, kad smo kod kamera, foto i video zapisa, nigdje iPhone uređaja u TOP 10, čudno:

https://www.dxomark.com/

Ne kažem da iPhone ne radi kvalitetne fotke i video zapise, ali sigurno nisu toliko superiorni Android uređajima koliko neki pričaju.

 

jurica_m kaže...
@mile59, na iPhoneu 6s kojeg koristim, prije dvije i pol godine promijenjena baterija. Zdravlje je na 85 posto. To što dolazi sa sporijim punjenjem je druga priča i to je stvarno bezobrazno od njih, ali baterija je odlična, bar su to korisnici potvrdili. To što si ti imao problem s baterijom, ne znači da drugi imaju.

iPhone 11 treba do 4h za napuniti bateriju sa punjačem koji dolazi uz njega. Brži punjač ćeš platiti masno, kao i bluetooth slušalice i sve ostalo što dolazi uz prestiž koji se kupuje.

6s je izašao otprilike prije 4,5 godine, što znači da si bateriju mijenjao već nakon 2 godine korištenja i tebi je to ok?

Moj savjet, probati kvalitetan flagship Android pa onda napraviti usporedbu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Lijep pozdrav svima! Evo u dilemi sam. Trenutno imam S7 i dosta me dobro služio ovih godina, ali sada sam dobio priliku uzeti nov novcati S10+ 128GB ili S20 za istu cijenu (4300kn) !! Ne znam evo što je pametnije, ili je bolji neki treći mobitel... Moram odlučiti hoću li sa S7 prijeći na neki novi mobitel do sutra pa ako bi mogli kakav savjet napisati bio bih vrlo zahvalan. Hvala unaprijed,lp!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bi isao na S10+ jer je barem bolja baterija nego na obicnom S20, a inace nije neka razlika izmedju njih dva
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Kak nije? 120Hz ekran, to primijetiš sigurno i odlično iskustvo. Kamere su isto mnogo bolje.
Baterija dan korištenja će odraditi, bez obzira na Exynos. Za istu cijenu, ja bih bez razmišljanja uzeo S20.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imao sam S7, dao ga starom prije godinu dana, a sebi uzo S10e samo jer je noviji i iste velicine i bolji. Al sam trebo uzet S10... A da sad prelazim sa S7 definitivno bi bio S20.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Na 120 hz ce mu malo sutra izdrzati cijeli dan..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Na 120 hz ce mu malo sutra izdrzati cijeli dan..
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jupuripicapa kaže...
Lijep pozdrav svima! Evo u dilemi sam. Trenutno imam S7 i dosta me dobro služio ovih godina, ali sada sam dobio priliku uzeti nov novcati S10+ 128GB ili S20 za istu cijenu (4300kn) !! Ne znam evo što je pametnije, ili je bolji neki treći mobitel... Moram odlučiti hoću li sa S7 prijeći na neki novi mobitel do sutra pa ako bi mogli kakav savjet napisati bio bih vrlo zahvalan. Hvala unaprijed,lp!

 Bilo bi te lakše savjetovati da si napisao što ti je bitno (najbitnije) kod mobitela. Ovako će ti svi dati savjet prema osobnim preferencijama.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

 

Zna netko neki EU shop koji ima LG V40 u crvenoj boji(Carmine Red) a da nije preskup, do nedavno je po njemackim stranicama bio po 350eur ali crveni je nestao...?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ukoliko se odlučite za iPhone SE 2020, koji je mogao biti sjajan uređaj, ali nažalost nije, čisto da znate što vas čeka po pitanju baterije.

 

Ostali uređaji sa slike:

1. iPhone SE 2020
2. Galaxy S20 Ultra 5G
3. Huawei P40 Pro 5G
4. Xiaomi Mi Note 10 Pro
5. Oppo Find X2 Pro
6. Realme X50 Pro 5G
7. Galaxy S20 +
8. OnePlus 8
9. Galaxy A71
10. Huawei P40
11. Galaxy S20
12. Realme 6

Punjenje Punjenje
Pražnjenje Pražnjenje
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
U ovoj konkurenciji lošu bateriju imaju S20 serija i iPhone SE. Svi ostali po meni nemaju takve brige 😄
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
SE će biti dobar za društvene aplikacije, pozive, povremeni browsing. Tu će baterija izdržati dan.
Ali ako otvoriš kakvu igru, bolje da ti je punjač ili powerbank pokraj. A ni gledanje yt klipova mu ne ide na ruku zbog LCD potrošača.
I dati 4000 kn za to... Mazohizam.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djigibao kaže...

 

Hvala na trudu ali ovaj od 339eur je od prodavaca cije su recenzije/ocjene na 40%...

 

A ovaj od 349eur je refurbani/renewani :(

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
U ovoj konkurenciji lošu bateriju imaju S20 serija i iPhone SE. Svi ostali po meni nemaju takve brige 😄

Po čemu S20, jedino jer imaju najsporije punjenje koliko vidim...

SOT im nije loš, bolji nego zadnji tel, Realme 6, koji ja imam, a on ima zadovoljavajući, 8H+.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo da cujem Vase misljenje.

Realme je trenutno na akciji ovaj vikend za 996kn
RealMe 5i je na akciji za 1091kn
a Redmi 9 je na akciji za 1109kn

Nekako sam na strani Šaomija,ali svo troje su tu negdje.
Pa da vidim sta bi vi uzeli kad bi kupovali.

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

planiram uzeti ćerkici xiaomi redmi 8, trebam pomoć u dvije dileme

 

1. kapacitet, u izboru su modeli sa 32 i 64 gb, obzirom da njoj treba prostora za igrice planirao sam uzet i neku memorijsku karticu

kako ne igram igrice na mobu nemam pojma mogu li se instalirati na memorijsku karticu i treba li kartica za takve potrebe biti neka od skupljih s većim brzinama ili je dovoljna i neka jeftinija

 

2. zaštita od padova, je li dovoljno barem za osnovnu zaštitu ona silikonska maskica koja dolazi s uređajem + zaštita za staklo

također me zanima je li bolja opcija Staklo Nano Hybrid 9H SBOX ili Temperirano staklo FOREVER (ta dva su u ponudi u trgovini gdje i mob, pa da se ne zajebavam s naručivanjem i čekanjem iz drugih trgovina), tako da barem donekle bude zaštićeno od nezgoda

 

nekako gledam da prođem što jeftinije jer njoj mobiteli ne traju baš zbog čestih nezgoda (malo je nespretna, jbga), a opet da ne uzimam neko sranje od moba i da bude barem 3gb rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, zamjena baterije na Iphone 7, gdje preporučujete u Zagrebu da se napravi te koliko bi to otprilike koštalo? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@zoharbizo

Da je unutra SD865, sve bi bilo ok.

@mp3david

Svi su ok, ali nekako mi se najviše sviđa Realme 5i zbog Snapdragon 665. Helio G80 nešto je jači u benchu, ali Snap je štedljiviji i na tom Realmeu vrti tek HD rezu. Redmi 9 po specifikacijama jeste mrvicu bolji, zbog full HD ekrana i bržeg punjenja.

@picajzla

Ako kćer voli igre, tu je bitan proc i GPU. Redmi 8 ima SD439, koji nije bajan izbor. Bolji je Redmi 7 na SD632 ili Realme C3 na Helio G70..
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hrcak mogu ti preporuciti isupply na zagrebackoj..a koliko bi doslo neznam...to mi je od buraza servis..vidi cijene na netu pa posalki upit...ajd na pp

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
picajzla0707 kaže...

planiram uzeti ćerkici xiaomi redmi 8, trebam pomoć u dvije dileme

 

1. kapacitet, u izboru su modeli sa 32 i 64 gb, obzirom da njoj treba prostora za igrice planirao sam uzet i neku memorijsku karticu

kako ne igram igrice na mobu nemam pojma mogu li se instalirati na memorijsku karticu i treba li kartica za takve potrebe biti neka od skupljih s većim brzinama ili je dovoljna i neka jeftinija

 

2. zaštita od padova, je li dovoljno barem za osnovnu zaštitu ona silikonska maskica koja dolazi s uređajem + zaštita za staklo

također me zanima je li bolja opcija Staklo Nano Hybrid 9H SBOX ili Temperirano staklo FOREVER (ta dva su u ponudi u trgovini gdje i mob, pa da se ne zajebavam s naručivanjem i čekanjem iz drugih trgovina), tako da barem donekle bude zaštićeno od nezgoda

 

nekako gledam da prođem što jeftinije jer njoj mobiteli ne traju baš zbog čestih nezgoda (malo je nespretna, jbga), a opet da ne uzimam neko sranje od moba i da bude barem 3gb rama

1. Imao sam sličnu dilemu ovaj tjedan kad sam uzimao Note 8 Pro i na kraju uzeo 128 gb verziju jer je samo nekih 100 kn razlike bilo između nje i 64 gb verzije moba a memorijska će te koštati i više kad gledamo razliku u cijeni a neće biti brza kao memorija mobitela.

 

2. Dobio sam masku s mobom i to je baš ono, taman da je tamo, tanka i ne čini se da spasila mob od nekog jačeg pada. Više je za zaštitu od ogrebotina. Uzmi radije neku koja ima pojačanja po rubovima.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
@zoharbizo

Da je unutra SD865, sve bi bilo ok.

@mp3david

Svi su ok, ali nekako mi se najviše sviđa Realme 5i zbog Snapdragon 665. Helio G80 nešto je jači u benchu, ali Snap je štedljiviji i na tom Realmeu vrti tek HD rezu. Redmi 9 po specifikacijama jeste mrvicu bolji, zbog full HD ekrana i bržeg punjenja.

@picajzla

Ako kćer voli igre, tu je bitan proc i GPU. Redmi 8 ima SD439, koji nije bajan izbor. Bolji je Redmi 7 na SD632 ili Realme C3 na Helio G70..

Exynos, da...

 

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Problemčić je što se bivša ubacila da će i ona popola, pa mi je 1000 kuna granica. Ovako joj mogu kasnije kupiti memorijsku karticu, a i taj proc je sasvim ok za nezahtjevno gejmanje poput minecrafta i robloxa (ili kak se već zove ta igrica) kakve ona igra.
Sad, koliko je neka kartica, koja nije ona za 4k snimanje pa da košta pun kujac, ograničavajuća za takve igre. Oće štekat ili što zato jer su na memorijskoj?
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
picajzla0707 kaže...
Problemčić je što se bivša ubacila da će i ona popola, pa mi je 1000 kuna granica. Ovako joj mogu kasnije kupiti memorijsku karticu, a i taj proc je sasvim ok za nezahtjevno gejmanje poput minecrafta i robloxa (ili kak se već zove ta igrica) kakve ona igra.
Sad, koliko je neka kartica, koja nije ona za 4k snimanje pa da košta pun kujac, ograničavajuća za takve igre. Oće štekat ili što zato jer su na memorijskoj?

klik

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
picajzla0707 kaže...
Problemčić je što se bivša ubacila da će i ona popola, pa mi je 1000 kuna granica. Ovako joj mogu kasnije kupiti memorijsku karticu, a i taj proc je sasvim ok za nezahtjevno gejmanje poput minecrafta i robloxa (ili kak se već zove ta igrica) kakve ona igra.
Sad, koliko je neka kartica, koja nije ona za 4k snimanje pa da košta pun kujac, ograničavajuća za takve igre. Oće štekat ili što zato jer su na memorijskoj?

 Imao sam na prošlom mobu 32 gb Samsung Class 10, platio ju 150 kn, sad je vidim i manje i sve što sam prebacio na nju uvijek je radilo sporije nego na unutarnjoj memoriji. Ona neće biti neki zahtjevni korisnik i ako ti je 1000 kn baš max maxeva onda uzmi 32 gb verziju pa kasnije stavi neku memorijsku. Ona razliku u brzini neće toliko osjetiti ali opet, radije uzmi 64 gb, samo 100 kn razlike pa nemaš brige kasnije. I dok te bude pitala zašto ne može instalirati ovo ili ono jer se memorija napunila pa se zajebavaš s prebacivanjem na memorijsku. Inače ako uzmeš s 32gb nećeš imati pravih 32 gb nego nekih 6-7 manje radi sustava, računaj i na to.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 0:01 (vrinho).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vrinho kaže...
picajzla0707 kaže...
Inače ako uzmeš s 32gb nećeš imati pravih 32 gb nego nekih 6-7 manje radi sustava, računaj i na to.

 Bit ce toga i manje kad se instaliraju "osnovne" aplikacije tipa facebook, instagram i ostalo sto klinci koriste. Svakako bih na tvom mjestu isla na bar 64 gb memorije za igrice.

 

Sto se zastite tice, kaljena stakla se jako brzo razbiju pa ih ja potrosim i po 5-6 u 2 godine koristenja mobitela. Meni su se puno bolje pokazale folije i gelovi - zastite staklo a ne razbiju se. Maskice koje dobijes s mobitelom su upravo onakve kako ti je netko vec napisao - osnovna zastita. Iako, sad sam uz redmi note 9 pro prvi put u zivotu dobila maskicu za koju ne moram traziti zamjenu 😁 Ja bih joj dala mobitel s maskicom iz laketa pa neka si sama bira u ducanu uzorak koji joj pase

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 12:33 (Korisnik1251).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koji mob do cca 2300 kn? Prioritet je kamera...

Znači kamera na običnom p20 je više nego dobra :), čisto za usporedbu
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 13:37 (Bugdom).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
P30 na njuškalu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice