Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.809
|
čitano: 10.879.974
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CindX kaže...

Pozdrav, tražim novi mobitel u cjenovnom rangu 1300-2000kn.

Uglavnom nemam nikakve preference i zahtjeve, koji je trenutno bestbuy u tom rangu? Otvoren sam i za rabljeni i za novi uređaj. Puno hvala! 

 

 

Xiaomi Mi8, Pocophone F1...s tim ne mozes fulati.

TOP procesor, odlicne kamere, odlican ekran, odlicna XdA podrska...

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam malu pomoć :) Imam izbor između P30 za 2000 kuna i A71 za 1750 kuna. Zanima me koji je generalno bolji, ali i koji radi kvalitetnije fotografije? I jel P30 koji sada kupim novi još uvijek na Androidu (i hoće u budućnosti biti)? Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Silent horror1992 kaže...

Ima li smisla 2 god star mi8 uzimat za 1200kn i može li se za isti iznos možda s9 dobit ?

 

 Ja sam prije dva tjedna uzeo Mi8 i baterija drži veoma dobro, dobijem ~6 SOT sa cjelodnevnim korištenjem YouTube na 4G/WiFi mreži. Odličan mob sa SD845 za "ništa" love. Ako imaš još koje pitanje, slobodno upitaj ;)

CindX kaže...

Pozdrav, tražim novi mobitel u cjenovnom rangu 1300-2000kn.

Uglavnom nemam nikakve preference i zahtjeve, koji je trenutno bestbuy u tom rangu? Otvoren sam i za rabljeni i za novi uređaj. Puno hvala! 

Mi 9 od kolege s foruma

 

1000~1500kn                                  1200~2000kn

----------------                                 ----------------

Snapdragon 835                          Snapdragon 845

----------------                                 ----------------

XZ Premium                                      XZ2 Premium

XZ1 i XZ1 compact                             XZ3

LG G7 One                                         LG G7 ThinQ

LG V30 /S                                          LG V40

                                                       Pocophone F1                

Xiaomi  Mi MIX 2                              Xiaomi  Mi MIX 2s ili 3

          Mi 6                                 Xiaomi  Mi 8 /  Pro                          

One Plus 5 / 5T                                One Plus 6 / 6T

 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 15:31 (Najbrži).
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I Mi9 svakako, ako se moze uglavit unutar 2000 Kn. 

Neka ne zavara mala baterija...s tim mobom ljudi dobiju najnormalnije cca 6 sati sot. 

 
1 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Punti kaže...
minarelli kaže...

po netu svugdje pise da ima

 Koliko ja vidim, nigdje ne piše da ima, ali svugdje piše da nema.

 da gle fkt nema, onda sam ja nekaj krivo gledo. Nema veze baterija je zakon to mi je najvaznije od svega

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala za preporuke, vjerojatnu uzmem od kolege s foruma Mi 9, ali gledam si cak i 9T, i 9T Pro (2200kn sam nasao)! :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi 9 je zvijer, a i nije toliko velik ko neki drugi. Mi9T Pro je isto zvijer, al bio je nedavno u dućanu na akciji 2300kn il manje, za te novce super.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 20:56 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CindX kaže...

Hvala za preporuke, vjerojatnu uzmem od kolege s foruma Mi 9, ali gledam si cak i 9T, i 9T Pro (2200kn sam nasao)! :)

 Ja sam već bio poslao upit da sam zainteresiran, al' dok su mi sjeli novci ipak se nisam mogao toliko pružiti. Već mu duže vrijeme stoji oglas, možda korigira još malkoc cijenu?

LOL: Crobrother
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...
CindX kaže...

Pozdrav, tražim novi mobitel u cjenovnom rangu 1300-2000kn.

Uglavnom nemam nikakve preference i zahtjeve, koji je trenutno bestbuy u tom rangu? Otvoren sam i za rabljeni i za novi uređaj. Puno hvala! 

 

 

Xiaomi Mi8, Pocophone F1...s tim ne mozes fulati.

TOP procesor, odlicne kamere, odlican ekran, odlicna XdA podrska...

 sve preporuke... mi 8 imam vec dvije godine, rootan od prvog dana, stvarno sve radi kak treba, no svejedno nisam ocekivao da ce se mob preporucivat i nakon 2 godine tu... nije mu ni cijena pala s obzirom koliko sam ga ja platio preko aliexpressa...

Koji je trenutni best buy do 2500 (rastegnut se moze do 2700) kn ?

 

...

Mi9T Pro je isto zvijer, al bio je nedavno u dućanu na akciji 2300kn il manje, za te novce super

kojem ducanu? i koji tocno model mi9tpro, vidim da na aliexpresu je oko 3 000 kn ovaj od 8+256
citam zadnjih par stranica, dosta vas je pisalo o mi9tpro po tim cijenama, ali nemogu ga naci nigdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 11:28 (kurjeoko).
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima par dana sam uzeo s njuskala mi8, 128gb, plavi, garancija jos 6mj za 1250kn.

 

Stvarno mobitel valja svake lipe.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za sad prezadovoljan sa note 9s, ako koga kaj zanima slobodno nek pita

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

ima / nema NFC?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

ima / nema NFC?

Ima...

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

ima li taj mob i imaš li na njemu sklopku za NFC u brzim postavkama?

 

Onda ti vjerujem, jer na gsmareni ne spominje NFC

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stigao mi Android 10 na Samsung j6😋
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ipak nema NFC, znaci karticu iza u maskicu i nek ljudi misle da ima 😆

Kaj sad oprostit cu mu to zbog dobre baterije, stedljivog procesora i dobre kamere :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A71 je na nekoj akciji u tele 2, ono uz pretplatu. Na istoj je mjesečnoj cijeni kao Xiaomi Redmi note 8 Pro, i jeftiniji od A51. Ipak je kvalitetniji uređaj od oba ova, kome paše veličina. Cijena po trgovinama mu je inače 1000 kn veća nego Note 8 Pro.

Pretplate općenito nisu isplative ali ako netko baš preko nje želi mobitel...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Izbor je pao na ova tri a najvažnija je kamera....Štovana buduća korisnica mi pije krv na slamčicu stoga pomagajte.....

0 Huawei P smart Pro 6/128
1 Huawei P30 lite 4/128
7 Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koja je opce razlika u 48 i 64mpx senzorima, koji radi bolje slike ili je to sve isti drek?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

evo, ide Note 8T na punjenje nakon 2 d 21 h 17 minuta...

 

pogledao pod ststistikom potrošnje baterije zaslon - 6 h 28 min

 

ima još 18% ali ga punim preko noći, ujutro putujem pa da bude pun za navigaciju...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
minarelli kaže...

Koja je opce razlika u 48 i 64mpx senzorima, koji radi bolje slike ili je to sve isti drek?

U principu su to 12MP i 16MP senzori, ali koriste pixel binning 4 u 1 pa se dobije 48 i 64.

 

Više piksela = veća rezolucija fotke, da li je to bolje ovisi o tome za što ćeš koristiti fotke. U svakom slučaju veća fotka ti omogućuje cropanje (kidanje) određenog dijela, recimo da na 48MP cropneš jedan manji dio slike i isto napraviš na 64MP kod potonje ćeš dobiti čišći crop. Dalje ako koristiš fotke za print na veće formate ili gledaš na većim ekranima onda ćeš vidjeti razliku. Ukoliko ti to nije bitno i gledaš fotke na mobitelu i šeraš ih po društvenim mrežama tih 64 ili 108MP ti je potpuno nepotrebno.

 

E sad ako je veličina senzora ista kod 48MP i 64MP znači da na istu površinu trpaš određeni broj piksela, pa će 48MP imati veće piksele, veći pikseli su u stanju prikupiti više svjetlosti. Znači bolje fotke.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

ima li taj mob i imaš li na njemu sklopku za NFC u brzim postavkama?

 

Onda ti vjerujem, jer na gsmareni ne spominje NFC

Pro verzija ima NFC, a 9S nema.

 

LINK - Pro za 250$

11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Još jedna stvar me zanima, zašto kod note 9s nemogu u postavkama kamere štelati kontrast, zasićenje, oštrinu dok recimo Mi Max 3 ima te opcije?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav ljudi, u roku mjesec dana produzujem ugovor pa usput uzimam i novi mob na pretplatu..
Trazim nasljednika Galaxyu S9..
S obzirom da se s godinama mijenjaju i prioriteti, razmisljam o iPhoneu 11..
Nisam nikad koristio iPhone pa me vuče usput i da probam..
Ali ono sto me vuce zapravo je dugogodisnja podrska, ugladjen rad, brz i štedljiv procesor i ako je vjerovati testovima, normalan rad moze izgurati i jače od jednog dana..

Ne bi isao na neki midrange uredjaj, jer sam navikao na "pogodnosti" flagshipa, ponajvise ekran ali kod S9 me zeza baterija jako, jedva nekako naguram do navecer uz stedljivu uporabu...

Drugi izbor mi se cini One Plus 7T ili 7T pro, jer Xiaomi Mi Note 10 i Mi 10 nema u ponudi, Mi10 mi se cinio cak kao prvi izbor, ali ne znam kad ce doci u ponudu i hoce li bit cak skuplji od iphonea..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
minarelli kaže...

Još jedna stvar me zanima, zašto kod note 9s nemogu u postavkama kamere štelati kontrast, zasićenje, oštrinu dok recimo Mi Max 3 ima te opcije?

u pro rezimu kamere?

 

Il mislis na ovo kad kiknes po ekranu, ili ako zadrzis pa zakljuca izostravanje i ekspoziciju

 

11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mislio sam na ovo kad se ode u postavke kamere, ovo je skrinšat sa Mi Max 3

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pezer kaže...
S obzirom da se s godinama mijenjaju i prioriteti, razmisljam o iPhoneu 11..
Nisam nikad koristio iPhone pa me vuče usput i da probam..
Ali ono sto me vuce zapravo je dugogodisnja podrska, ugladjen rad, brz i štedljiv procesor i ako je vjerovati testovima, normalan rad moze izgurati i jače od jednog dana..

Ne bi isao na neki midrange uredjaj, jer sam navikao na "pogodnosti" flagshipa, ponajvise ekran ali kod S9 me zeza baterija jako, jedva nekako naguram do navecer uz stedljivu uporabu...

Drugi izbor mi se cini One Plus 7T ili 7T pro, jer Xiaomi Mi Note 10 i Mi 10 nema u ponudi, Mi10 mi se cinio cak kao prvi izbor, ali ne znam kad ce doci u ponudu i hoce li bit cak skuplji od iphonea..

Kao korisnik iOS i Android uređaja ova urbana legenda kako samo iPhone ima dugogodišnju podršku, uglađen rad itd. je nešto što je ima već neko vrijeme zaživjelo među Apple korisnicima kako bi opravdali cijenu iPhone uređaja. Danas im je malo lakše jer je su i neki Android proizvođači otišli u premium price kategoriju.

 

Znači svaki Android flagship provjerenih proizvođača (Samsung, Xiaomi, OnePlus, Huawei...) će raditi jednako uglađeno, imati će dugogodišnju podršku, baterija će biti izvrsna i moći će izdržati barem dva dana (vidi Xiaomi i Huawei modele) uz normalan rad i nitko neće preko Androida smanjiti brzinu procesora kako bi baterija duže trajala. Također će i dalje nuditi pravi multitasking.

 

Xiaomi Mi Note 10 nije flagship.

Ne znam koju ponudu gledaš, pretpostavljam nekakvu pretplatu?

Sada stižu OnePlus 8 Pro koji je izvrstan uređaj, pa Mi 10 Pro, Huawei P40 Pro, to bi bili pravi flagship uređaji. Još bi tu "ugurao" K30 Pro Zoom koji je s obzirom na svoju cijenu bestbuy.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma da, gledam pretplatu, jer produzujem ugovor, pa onda ubacit neki mobitel usput da otplacujem mi nije neki problem, ali odmah kesirat novac mi se ne da...
Tako da mi je "ponuda" suzena..
Radi se o tcomu, nemaju ni Mi10, ni OnePlus 8, inace bi i meni Mi10 bio prvi izbor jer Xiaomi mi je odlican(a koristio sam im samo mid-range uređaje prije), dok s obzirom na trenutni S9, nekako nisam bas sretan Samsungom...
Huawei ne bih zbog tih problema sa google aplikacijama, ne da mi se zezat s tim iskreno

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kaj da se uzme redmi note 8 pro ili redmi 9s..uzeo bi zeni..po performansama su tu negdje? Camere? Najbitnija je baterija...kojem ce dulje trajat? Hvala..uzimao bih danas ili sutra

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

s obzirom da su SnapDragoni ipak energetski efikasniji od Mediateka, ja bih uzeo Redmi 9s za dulji rad baterije

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice