Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.882.744
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što je bolje za uzeti:

Samsung A71

Redmi Note 9 Pro

8 Samsung A71
6 Redmi Note 9 Pro
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav. Gdje najjeftinije kupiti novi iphone 8? 

Nabavu net sam pogledao. (Alo alo za 3800kn).  

Ne pratim ajfone i nemam pojma apsolutno ništa o njima pa pitam ovdje. Ima li šta bolje za max. 4000kn. Mora, ali baš mora biti Iphone. 

Nije za mene, a osobu ne mogu odgovoriti od kupnje zastarjelog mobitela, tako da "nemoj to" nije opcija. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 19:15 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
SE kupi.
 
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav ljudi. Posto mi mama ima uskoro rodjendan, razmisljao sam joj uzeti neki mobitel. Trenutno ima P9 light i jako šteka. Pa ako bi mi mogli preporuciti kakav solidnu phone sa solidnim performansama. Ugl da bude bolji od trenutnog p9 light do 1500kn.Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Posto mi mama ima uskoro rodjendan, razmisljao sam joj uzeti neki mobitel. Trenutno ima P9 light i jako šteka. Pa ako bi mi mogli preporuciti kakav solidnu phone sa solidnim performansama. Ugl da bude bolji od trenutnog p9 light do 1500kn.Hvala

 Imas P40 lite E (1274kn)

6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio bi Huawei Mate 10. Ima na ebay i amazon u njemačoj za ~230€ sa dostavom što mi je ok, ali je 4b ram, 64gb i single-sim.

 

https://www.aliexpress.com/item/32850982284.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.8c1b3f85vTp6he&algo_pvid=d8cc18a0-4375-4f48-a50b-c5cf039a31f2&algo_expid=d8cc18a0-4375-4f48-a50b-c5cf039a31f2-0&btsid=0ab50f6215913879249928841ec241&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Ovdje na alixpress je 260€ ali dualsim sa 6gb/128gb pa bi rađe to kupio, no problem je što se bojim da će mi još porez nabiti na to. Jel moguće ikako izbjeći ili možda ima neki drugi shop gdje bi mogao pogledati?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 23:32 (Cylon1).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako bas mora biti mate 10 imas 2 na njuskalu nova zapakirana..iz vana te ispadne 1700 mate 10 a na njusci za 2000 dobis mate 10pro 6/128 i ptobas spustit za 100-150kn i nemas brige s carinom

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka mobitela za cca 2000kn?

 

Bitne stvari su pozivi, facebook, whatsapp i kamera... Tako sestra kaže.

 

Preporučio sam joj Redmi Note 9 Pro, on je 2089kn. Postoji li nešto bolje i pametnije od toga u ovom trenu?

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim pomoć:

1 Realme X2
4 Mi 9T
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ekipa. Dilema je između Realme 6 (8/128) i Xiaomi Redmi Note 9 Pro (6/128). Ista je cijena za oba. 

 

Ili ako postoji bolji kandidat do 2500 kn?

0 Realme 6
3 Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima Realme X2
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi 9 lite
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
robogo kaže...

Bok ekipa. Dilema je između Realme 6 (8/128) i Xiaomi Redmi Note 9 Pro (6/128). Ista je cijena za oba. 

 

Ili ako postoji bolji kandidat do 2500 kn?

Redmi 10X za 2000kn.

 

- AMOLED (HDR10+)

- Izvrstan MTK Dimensity 820 (gotovo u rangu SD855)

- 5G

- pristojne kamere (za tu cijenu)

- odlična baterija

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji mobitel preporučujete?  https://www.hgshop.hr/xiaomi-redmi-note-8t-4-64gb-plava/proizvod/250776 ili https://www.hgshop.hr/realme-5i-4-64-gb-plavi/proizvod/268683

Ili možda neki drugi do 1300kn, da je dobra baterija i min 4gb ram.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

s jedne strane Xaiomi je već dokazan igrač po kvaliteti...

 

ja ga imam, sve popaljeno i baterija mi drži najčešće 3 dana...ali stavio sam Xiaomi.EU ROM i Nova Launcher Prime

 

 

ali, Realme ima istu platformu, veću bateriju i navodno je njegov "okus" Androida bliži čistom, "Pixelovskom" Androidu kako ga Google vidi, a i malo je jeftiniji

Ju je je? Je ju je!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav,

Moze pomoc kod odabira novog mob a.

Trenutni izbor je Nova 5T, ima li sto bolje za te novce ?

Hvala na pomoci.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mobiteli na akciji, solidan popust 15% + 10% (Premium Visa):

https://www.ekupi.hr/hr/Akcije/Klikend/Xiaomi-mobiteli/c/K000024?sort=price-asc&q=%3Aname-asc#

 
1 0 hvala 2
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trazim mobitel za tatu, bitna mu je kamera, baterija i multitasking jer ima 600 aplikacija koje se istovremeno vrte u pozadini (ne uspijevam mu objasniti da mu ne treba 10 aplikacija za prognozu koje sve u pozadinu refreshaju vrijeme svakih 5 min kad to isto dobije pogledom kroz prozor). Budzet je oko 2000 kn i dosla sam do RN 9 pro i Nova 5t 

 

Mislim da kamere i velicina idu u korist huaweia a baterija u korist xiaomia, koji bi bio bio bolji overall telefon od ta 2?

5 Redmi note 9 pro
2 Huawei nova 5t
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 10:01 (Korisnik1251).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Realme 6 8/128 , po meni bolji od Redmi Note 9 Pro, zbog 90Hz ekrana i 8GB RAM-a.

2100kn u Abrakadabra...
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 18:34 (vepar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Na kraju uzeo Realme 6 i ja, solidan fon. Na 90 Hz u kombinaciji s 8 GB RAM sve leti.

Malo je veći nego što sam očekivao, kamera strši, ekran nije baš najkvalitetniji i na suncu je... dostatan.

Punjenje je 30W Oppo VOOC. Neki dan u 13 minuta napunio skoro 30%...
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
X2 si trebao uzeti zbog amoleda.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da, ali X2 nema 90Hz i SD730G je slabiji od Helio G90T, ali štedljiviji. I jedan i drugi imaju neke kompromise.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mozda je mislio na x2 pro

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nisam, jer je dosta skuplji.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozz,ekipa :)

 

trenutno mi je 08.06 istekla pretplata za Tele 2...trenutno koristim Huawei P20 LITE koji sam dobio od njih prije 2 godine,nuisam siguran sam sad bas u karakteristike točne...

 

dakle,ne kuzim se najbolje u sve te telefone,a i iskreno trebao sam ostati raditi vani u inozemstvu nešto u 3 mjesecu,ali vratio se kuci zbog vozacke i zubara,pa sam i dalje tu...

 

pišem to,jer sam orginalno htio ostati vanka radit,pa se kontam jel mi se uopće isplati uzimati novu pretplatu na 24mjeseca...ali zasad je sve stalo zbog COVID19 i ostalih gluposti...

 

oni kažu da ako uzmem 24mj pretplatu da kad sam vani,mogu neograničeno zvati po njemackoj,holandiji,gdje god i da ne placam minute vani,ali neogranićeni internet je vani 10GB max...

 

to mi je pretpostavljam dovoljno za moje potrebe,nisam baš neki zahtjevan korisnik trenutno...

 

e sad,gledao sam njihove telefone na izboru i razmišljao dal da si uzmem novi mob,il da se prebacim na bonove i uzmem čisto mobitel bez pretplate...

 

zasad šta me zaintrigiralo je Samsung S20 sa 128GB,ali čitam da je baterija "loša"...ima još kakvih nedostataka...?

 

za taj model bi trebao nadoplatit 1499kn,plus dobijem 1000kn poklon bon u sport vision ducanu...

 

prika preporucuje Iphone,taj neki model je nadoplata 1999kn,i bez poklon bona,a ima 64GB...kažu da su slike dosta bolje na Iphone,kao prednost i baterija traje duže...

 

uglavnom nekad jednom godišnje odem na mjesec il mjesec i po na putovanje,i tada dosta slikam i snimam videa,ovaj Huawei P20 lite je popunjen bez problema...

 

sad šta me zanima,šta biste vi preporučili od tog dva,ali dosta čitam da proporučujete neke te Xiaomi i M10 il šta već,koji se čisto mogu nabaviti za par tisuca kuna bez pretplate...

 

dakle,S20 il Iphone 11il nešto treće možda da je kvalitetnije,a jeftinije...?ne bih sad ulazio u trošak 5,6 il više tisuća kuna bezveze...

 

koliko san skuzio,ja kad uzmem mob na pretplatu,tipa S20 dadem 1500kn,a ostatak isplatim na rate u 24mj,s tim jer nemam više kreditnu,pa ni mogućnost kupovine na rate...

 

ispadne bolje nego odmat dati 5,6 tisuca kuna,šta mi je sad problem,max bi bilo 2k kn,il najmax 3k kn,ako ima neki da je stroj dobar,pa se isplati odmah dati i prijeći na bonove...

 

kao šta predlažete te neke "kineze" koji si ka dosta kvalitetni...htio bi da je mob solidno brz,da ima relativno dosta dobre fotke,sa relativno dosta memorije,iako se dade ubacit jos SD kartica...

 

znam da moj Huawei P20lite ne podrzava google,iako ne kuzim šta s tim gubim,jer ne koristim bas neke servise da placam usluge preko tog i tako...filmove gledam preko tv il tableta...

 

i ako je moguce da se taj mob može spojiti i njime upravljati preko LG B6 OLED tv 55,bilo bi poželjno,iako slabije koristim to...moguće da svaki može :) eto koliko se kuzim...

 

pa ako može i neka usporedba ova dva i možda S10 neka verzija i nešto šta vi preporučujete možda.šta bi bio najbolji izbor za ubuduće...

 

unaprijed hvala na svakoj preporuci i prijedlogu i savjetu :)

 

LP :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
johnyaces777 kaže...

pozz,ekipa :)

 

trenutno mi je 08.06 istekla pretplata za Tele 2...trenutno koristim Huawei P20 LITE koji sam dobio od njih prije 2 godine,nuisam siguran sam sad bas u karakteristike točne...

 

dakle,ne kuzim se najbolje u sve te telefone,a i iskreno trebao sam ostati raditi vani u inozemstvu nešto u 3 mjesecu,ali vratio se kuci zbog vozacke i zubara,pa sam i dalje tu...

 

pišem to,jer sam orginalno htio ostati vanka radit,pa se kontam jel mi se uopće isplati uzimati novu pretplatu na 24mjeseca...ali zasad je sve stalo zbog COVID19 i ostalih gluposti...

 

oni kažu da ako uzmem 24mj pretplatu da kad sam vani,mogu neograničeno zvati po njemackoj,holandiji,gdje god i da ne placam minute vani,ali neogranićeni internet je vani 10GB max...

 

to mi je pretpostavljam dovoljno za moje potrebe,nisam baš neki zahtjevan korisnik trenutno...

 

e sad,gledao sam njihove telefone na izboru i razmišljao dal da si uzmem novi mob,il da se prebacim na bonove i uzmem čisto mobitel bez pretplate...

 

zasad šta me zaintrigiralo je Samsung S20 sa 128GB,ali čitam da je baterija "loša"...ima još kakvih nedostataka...?

 

za taj model bi trebao nadoplatit 1499kn,plus dobijem 1000kn poklon bon u sport vision ducanu...

 

prika preporucuje Iphone,taj neki model je nadoplata 1999kn,i bez poklon bona,a ima 64GB...kažu da su slike dosta bolje na Iphone,kao prednost i baterija traje duže...

 

uglavnom nekad jednom godišnje odem na mjesec il mjesec i po na putovanje,i tada dosta slikam i snimam videa,ovaj Huawei P20 lite je popunjen bez problema...

 

sad šta me zanima,šta biste vi preporučili od tog dva,ali dosta čitam da proporučujete neke te Xiaomi i M10 il šta već,koji se čisto mogu nabaviti za par tisuca kuna bez pretplate...

 

dakle,S20 il Iphone 11il nešto treće možda da je kvalitetnije,a jeftinije...?ne bih sad ulazio u trošak 5,6 il više tisuća kuna bezveze...

 

koliko san skuzio,ja kad uzmem mob na pretplatu,tipa S20 dadem 1500kn,a ostatak isplatim na rate u 24mj,s tim jer nemam više kreditnu,pa ni mogućnost kupovine na rate...

 

ispadne bolje nego odmat dati 5,6 tisuca kuna,šta mi je sad problem,max bi bilo 2k kn,il najmax 3k kn,ako ima neki da je stroj dobar,pa se isplati odmah dati i prijeći na bonove...

 

kao šta predlažete te neke "kineze" koji si ka dosta kvalitetni...htio bi da je mob solidno brz,da ima relativno dosta dobre fotke,sa relativno dosta memorije,iako se dade ubacit jos SD kartica...

 

znam da moj Huawei P20lite ne podrzava google,iako ne kuzim šta s tim gubim,jer ne koristim bas neke servise da placam usluge preko tog i tako...filmove gledam preko tv il tableta...

 

i ako je moguce da se taj mob može spojiti i njime upravljati preko LG B6 OLED tv 55,bilo bi poželjno,iako slabije koristim to...moguće da svaki može :) eto koliko se kuzim...

 

pa ako može i neka usporedba ova dva i možda S10 neka verzija i nešto šta vi preporučujete možda.šta bi bio najbolji izbor za ubuduće...

 

unaprijed hvala na svakoj preporuci i prijedlogu i savjetu :)

 

LP :)

To što ti prika preporučuje je vjerojatno običan iPhone 11, jer koliko vidim svi drugi su oko 5000kn.

 

Gledam tele2 ponudu i ja bi se na tvom mjestu mislio između Huawei P30 Pro i P40 Pro.

Osobno bi uzeo P40 Pro bez razmišljanja, 1750kn odmah ostalo na mjesečne rate.

Odličan uređaj, jedini problem su Google servisi, ali i to se može instalirati ako ti je bitno. Ima kolega u temi P40 Pro koji to bolje znaju.

 

iPhone 11 je skuplji, a ima lošiju bateriju, sporije punjenje, lošiji display (IPS), lošiji set kamera od P40 Pro. Ne vidim nikakvog smisla kupiti njega pored P40 Pro.

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@johnyaces777
Za nekoga tko ne može bez Googlea, taj P40 je poluproizvod. Meni, recimo, telefon bez Trgovine Play, Google Maps i ostalih Googleovih aplikacija i nema previše smisla. I tako ti priča 90 posto ljudi koji su navikli na Google servise i ne bi kupili pametni telefon bez Google podrške. Ovih deset posto ljudi koji znaju i imaju živaca instaliravati Google servise, svaka čast, ali daj zamisli da kupiš telefon od par tisuća kuna pa da se još i s time trebaš zezati? Hvala, ali ne bih hvala. Ako dajem lovu za nešto, on je tu za mene, a ne ja za njega. I još jedna stvar-Huawei kroz update sistema mogu unijeti svoj kod koji će ti opet uzrokovati poteškoće s Googleovim aplikacijama-ako ne trenutno, u budućnosti sigurno.
Prika, ako hoćeš telefon koji ti “out of the box” radi savršeno, iPhone 11 ti je odlična kupnja. Nemoj nasjesti na to da nema dobru bateriju. O da, ima itekako dobro bateriju. Nemoj nasjesti na to da nema dobro kameru-ima vrhunsku kameru, također i noćne snimke su ove godine na vrhunskoj razini, a o videu da i ne pričam-nijedan Android se ne može mjeriti sa onom fluidnošću snimanja video uratka kakvu ima iPhone. I da, još jedna bitna stvar-podrška. Kupnjom iPhonea miran si najmanje četiri godine što se tiče updateova.
Eto, ovo nije nikakav fanbojizam. Iznio sam samo realno neke stvari. Ako želiš telefon koji radi provjereno i nakon nekoliko godina, koji je pravi poslovni telefon i koji te neće iznevjeriti, preporučujem ti iPhone. Ovo ti piše korisnik iPhonea 6s. Koristim telefon već tri godine i radi od prvoga dana besprijekorno. Tako da, kupnja iPhonea je u svakom pogledu kvalitetna i sigurna kupnja.
Jurica Gregurović
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 21:23 (jurica_m).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
iPhone 11 sa mizernim 5W punjacem i baterijom koja za godinu, godinu i pol nece vise k valjati, imao dva i na obadva isti problemi, treceg si vise nisam htio priustiti
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, kakva je situacija s Huawei mobitelima i Google servisima, Store i ostalo? Malo gledam i vidim da treba neke alternativne Storeove instalirati ko npr. Aptoide. Kako je s ažuriranjima? Bi li uopće preporučili Huawei mob radi tog s Googleom?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@mile59, na iPhoneu 6s kojeg koristim, prije dvije i pol godine promijenjena baterija. Zdravlje je na 85 posto. To što dolazi sa sporijim punjenjem je druga priča i to je stvarno bezobrazno od njih, ali baterija je odlična, bar su to korisnici potvrdili. To što si ti imao problem s baterijom, ne znači da drugi imaju.
Jurica Gregurović
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 22:00 (jurica_m).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice