OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

poruka: 783
|
čitano: 180.183
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
user3468 kaže...
btomaso8 kaže...

Nadogradnja 10.3.0. je davno izasla, u 12mj. Prije 2-3 dana je izasla nova 10.3.1.

 

 meni je tek nedavno ponudilo 10.3.0 i evo jučer 10.3.1

 Instaliraj ovo pa si bez brige.

 

Samo u postavkama namjesti kakavu metodu updatea treba povući

 

Full

Incremental

Open beta (full)

Open beta (Incremental)

 

Ti trebaš ili Full ili Incremental

 

Full ako imaš otključani OEM ili Incremental ako si na tvorničkim postavkama (nisi čačkao po njemu)

5 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Instaliraš Oxygen Updater, i uvijek imas ažuriranja cim se pojave. Sve radi bez greske, nikakvih problema. 

16 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Meni je došao sa AA verzijom softvera, ne znam dal' je to india ili global ali preko oxy apdejtera sam skinuo full BA (EU). Trenutno na 10.0.7, još mi nije stigao zadnji apdejt.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

imam oxygen updater,odlican program. koristim full update jer imam root i magisk modove.

Moguće da sam ugasio obavjesti pa mi nije javljao, nemam pojma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Meni danas izašlo 10.0.8 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

kakva je kvaliteta kamere? ova širokokutna me malo brine. riješio sam iphone 11 i sad gledam kaj da uzmem, nekako bi najrađe ovaj oneplus 7 pro, al malo su mi te kamere škakljive...

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Uvijek su im kamere bile lošije od ostatka konkurencije, tko to prihvati i ne smeta mu, ima najbolji mobitel sveukupno.
Ja ne slikam puno, ali kad poslikam sa p 30 pro, pa onda sa 7 pro, uvijek mi Huawei radi bolje slike, a koliko sam imao za vidjeti, novi iPhone ima jednu od najboljih kamera tak da sam prelazak na OnePlus zbog kamere samo nije baš najbolja opcija...
12 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Ma ne idem zbog kamere, taj display mi je špoca, baterija isto koliko vidim po testovima. Kakva vam je baterija? Dal izdrzi 2 dana na 90hz i 1440p rezi?

A gcam? Jel to kaj poboljsa stvar?
Halo Bing! Kako bratac?
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 11:38 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ma kamera je skroz OK. Imao sam prije P30 Pro, i razlika u kvaliteti se primjeti, ali nije da Oneplus 7Pro radi loše fotografije, daleko od toga.

Ja nemam ni potrebe za GCAM-om, stock aplikacija radi odlične slike.

 

Sigurno da kamera nije na razini flagship mobitela, ali je skroz upotrebljiva i nije sranje.

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Kamera je odlična pri dnevnom svjetlu, ali indoor slike su kriminalno loše, tj. na mobitelu i one izgledaju ok dok se ne zumiraju previše. Od kad je izašao sa updateima su kameru popravljali tako da je sad puno bolja kvaliteta slike nego prije, ali ako slike poželite gledati na tipa 32" monitoru onda se vidi velika razlika između  GCAM i stock kamere. Stock je u tom slučaju toliko loš, pogotovo lica ljudi, očito ide toliko jako sa uklanjanjem šuma da su lica kao crtana vodenim bojama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Jel zna netkonda li se direktno na oneplusu moze promijenit kuciste, znaci da se posalje njima i to odrade? Sjebao sam rubove, pa bi to kroz neko vrijeme volio obnoviti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
user3468 kaže...

Kamera je odlična pri dnevnom svjetlu, ali indoor slike su kriminalno loše, tj. na mobitelu i one izgledaju ok dok se ne zumiraju previše. Od kad je izašao sa updateima su kameru popravljali tako da je sad puno bolja kvaliteta slike nego prije, ali ako slike poželite gledati na tipa 32" monitoru onda se vidi velika razlika između  GCAM i stock kamere. Stock je u tom slučaju toliko loš, pogotovo lica ljudi, očito ide toliko jako sa uklanjanjem šuma da su lica kao crtana vodenim bojama 

 Kupi si Samsunga ili Huawei i ne kenjaj više. Nije OP za takve kao ti....

16 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Kaj je lik krivo rekao, kamera im je jako loša realno.
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Realno jako loša sigurno nije. Kamera je dobra. Ništa više od toga. Konkurencija ima bolju kameru. OP se ne uzima zbog kamere.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Jedina kamera na mobu u zadnjih 3 do 4 godine, a da su mi slike bile konzistentno mutne, ukoliko sam slikao bilo kaj da se imalo miče.

Ostatak moba je bomba, softver, dizajn, fluidnost, čak i baterija s obzirom na high refresh. Nažalost svog sam se riješio zbog kamere.
11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

OP je vrh u svemu osim u kameri. Nisam rekao nista sta ne stoji, treba bit realan, a realno kamera mu je jedina loša strana i nikako nije na nivou flagshipa. Tko god kaže drukčije taj laže. Tek sa gcam može konkurirat po pitanju detalja i oštrine.

 

btw ako nemaš šta pametno i konstruktivno  napisati onda se bolje ne javljaj, a kojeg proizvođača mobitela ja trebam kupiti i da li je za mene OP ili nije prepusti meni i ne brini ;)

14 godina
online
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Kamera nije loša strana, nego nije na nivou Huaweija P30 Pro ili iPhonea XS. Ali se nikako ne može reći da je loša. I ja ću pisati šta želim i živo mi se  hebe šta ćeš ti kupiti....

11 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

uvijek se nađe ovako neka panjina ko ti koja fantazira i ne može sagledati stvari realno. Očito pojma o pojmu nemaš šta se tiče kamera na mobitelu, a po tome šta pišeš vidim da ju uopće i ne koristiš. Jer da si ijednom probao poslikati dijete, psa, mačku ili bilo šta u pokretu, vidio bi koliko je kamera loša. Čak i ljudi koji miruju ispadaju kao nacrtani u indoor uvjetima. Tu ne mislim na neki low light jer to je grozno, već na neke normalne uvjete osvjetljenja ali indoor. Jedino šta pomaže je Gcam. Problem je u načinu obrade slike kod stock kamere koja ima tendenciju što više maknuti šum sa slike na način da sve zagladi, a to pak najviše dolazi do izražaja baš kod lica ljudi. 

 

I ohladi vise ...

Moj PC  
1 2 hvala 1
14 godina
online
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Od čega da ohladim?Od nekoga ko me naziva panjina. Ja se neću spuštati na tu razinu.
Ti očito bolje od mene znaš kako ja koristim kameru i voliš pametovat.Samo što me takvi "znalci" uopće ne zanimaju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ja nikakvih problema nemam s kamerom, skroz je upotrebljiva u svim uvjetima.

Nije na razini Huaweia, Samsunga ili iPhone-a, ali sigurno nije ni smeće kao je gore netko napisao.

 

Meni slike ispadaju skroz OK i u lošijim uvjetima osvjetljenja, nisu mutne niti pre zaglađene zbog rješavanja šumova radi lošeg osvjetljenja.

PC RULES!!!
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ima netko da drži non-stop upaljen gps na op 7T, jel učinak na bateriju primjetan? Ja sam ga inače uvijek palio samo po potrebi, ali razmišljam da ostavim upaljeno zbog bolje funkcionalnosti smartwatcha

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ja stalno imam sve upaljeno, wifi, mobilne podatke, bluetooth, gps i nfc.

Na svim mobitelima imam sve stalno upaljeno, tako i na ovom od prvog dana, tak da ne mogu usporediti kolko baterija traje ako je dio tog isključen. Sa svim uključenim bez problema baterija izdrži do kraja dana, ostane minimalno 30-40%, ujutro stavim mob na punjač kakvih 15-20 minuta da dođe na 80-90% i opet sam bez brige do kraja dana.

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Imam OP 7, Stalno mi je upaljena lokacija, mobilni podaci,  bluetooth(galaxy watch) i NFC, ujutro stavim na brzi punjač do 80-90% i do sljedećeg jutra izdrži.

12 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Nabavih OP 7T pred tjedan dana, pa kratki dojmovi!

 

Nakon prodaje iP11 tražio sam fonove, na kraju spao izbor na novi OP 7T i pola god korišteni P30 Pro, ista cijena. Dosta sam mozgao ali je prevagnuo taj famozni ekran i činjenica da je novi vakumiran.

 

 

Najveći plusevi ovog moba su 90Hz ekran i brza UFS 3.0 memorija uparena sa solidnih 8GB RAM. Ovaj OLED ekran sa Oxygen skinom je ko stvoren za dark mode, boje se mogu fino kalibrirati da izgledaju živo, tipično za OLED ili postaviti da budu hladnije i više vjerne stvarnosti. Tada je dosta sličan LCD-u u iP11 (za kojeg mislim da ima trenutno najbolji LCD IPS u industriji). Max svjetlina je viša na OP 7T za skoro 100 nita (samo kad je uključen adaptive brightness, inače je max 525), ali jedno i drugo je i više nego dovoljno čitljivost na suncu.

 

90 Hz čini razliku u dojmu brzine, ali ne toliko koliko sam očekivao (vjerojatno sam podlegao hajpu), ali u direktnoj usporedbi mob uz mob, OP 7T je svakako brži, tečniji od iP11.

 

Baterija je lošija nego na ajfonu, iako je za 700 mah veća. Jednostavno optimizacija iOS-a je nedostižna na androidu (čak i na Oxygenu kojeg smatram najbližim iOS-u u android svijetu u smislu brige developera), zbog fragmentacije OS-a i tisućama modela, podmodela raznih proizvođača. Ali i dalje OP7T izdrži mi puna 2 dana prosječnog korištenja ili dan i pol intenzivnijeg. A stvar spašava i Warp punjač koji napuni bateriju 30-100% za sat vremena, dok je sa ajfonom došao arhaični 5W punjač kojem je za istu stvar trebalo skoro 4x više vremena. Ali se može kupiti dodatno 18W org punjač i kabel za 500kn ili neki čajniz tipa Ugreen za 200-njak kn.

 

Na kamerama se zapravo vidi po meni jedina značajna razlika između 2 modela i to najviše kada nema idealnog osvjetljenja. Dok je sami Nightscape za mrvicu lošiji od ajfonovog Night Sighta.

Ajfon šuta vrlo realne fotke (boje znaju biti pomalo blijede i hladne), dok OP7T daje toplije fotke u Samsung stilu. Osobno bi nekad više preferirao fotke od ajfona jer su realnije i dosta oštrije zahvaljujući Deep Fusion u uvijetima lošijeg svijetla. Isto tako ajfon ima puno bolje kalibrirane module kamera, tako da je kolorit obe kamere (a vjerujem i telefoto kamere na Pro modelima) identičan i gotovo u svim uvijetima daje konstantnu kvalitetu fotki.

 

Na OP7T je druga priča. Dok je danje svijetlo - kamera po meni ni malo ne zaostaje, daje čak i ljepše fotke jer su boje malo naglašenije, al čim je sumrak ili lošije osvjetljen unutarnji prostor, oštirna prva padne, a i boje su onda dosta nerealne. Nije ništa kriminalno loše, ali je osjetna razlika. Ali kad se uzme u obzir kod nas i do 1500kn razlike u cijeni - to je skroz prihvatljiv kompromis.

I makro mod kod OP je zapravo jako zabavan i drago mi je da su ga vezali za postojeću kameru, a ne još napucali jednu nepotrebnu u svrhu marketinga.

 

Fotke svih modula i makroa su na linku, ne da mi forum da ih uploadam, prevelike su.

https://imgur.com/a/C04w9vD

 

 

 

Halo Bing! Kako bratac?
 
5 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Evo prešao na OnePlus 7T, prvi dojmovi su odlični. Do sada najbrži Android koji sam koristio. U proteklih dvije godine su bili tu po poretku: Pixel 2 XL, IPhone XS, Note 9, Galaxy S10, P30 Pro, S10e, S10+ i eto sad 7T.

Display je odličan pogotovo 90 hz, svjetlina ekrana mislim da mogu reći da je podjednaka kao na S10+ pritom da Samsung pojača kontrast jako na suncu.
Automatska svjetlina znam da se spominjala da je problem u noćnim uvjetima, desi se nekad kada dođe noć samo odjednom smanji na nekih 5 do 15 % jačine, tu moram 1 do 2 puta pojačati svjetlinu i onda je super. Možda je senzor svjetlosti lošije kalibriran na mračnijim uvjetima.

Baterija i standby su super, naspram S10+ (Exynoshit), lako se navikne na ovaj warp charge, baš dobra stvar.
Jednostavno Snapdragon puno brže odrađuje posao, signal mi je također bolji.

Zvučnici su mi ok, donji zvučnik nema toliko bassa naspram S10+, ali zato je gornji puno jači, tako da baš daje lijep dojam "stereo" zvuka.
Glasnoća poziva, na najjačoj glasnoći je sigurno bolji od S10+, slušalica je stvarno glasna, tako da moram uvijek držati na polovici jačinu.

Otisak prsta radi bolje i brže, za sada mi se nije desilo da ne otključa, kalibracija također napravita isto kao na Sammy svi rubovi prsta skenirani tako da ne može biti do pogrešnog načina skeniranja.

Vibracija mi je super, do sada nisam nikad upotrebljavao (osim na IPhone XS) pošto su mi ti vibro motori bili bzvz na Androidu. Čak sam ostavio i vibracije sustava upaljenje, s gestama su fino uparene.

Za kameru još ne mogu puno reći ovo malo što sam slikao za moje potrebe sasvim dovoljno, naspram Sammya ne uljepšava lica ljudi što me jako nerviralo kod njih bez obzira na ugašene filtre.
Gcam daje Pixel look fotografije što je meni ok, pošto i žena ima Pixel 2 XL pa mogu usporediti, ali sasvim sam zadovoljan i kvalitetom videa, stabilizacija super radi.
U albumu su dvije slike s Gcam u usporedbi s original kamerom:
https://www.flickr.com/photos/159447.../shares/2TDJdg

Lijepo se vratiti na ravan ekran, unaprijeđeni stock Android. Mislim da mi je ovo jako dobra promjena nakon dužeg vremena upotrebe Samsunga.

Ono što mi malo nedostaje sa Samsunga je One UI koji bi dobro došao zbog veličine ekrana. Nadam se da će OnePlus nekada uvesti mogućnost kreiranja foldera u app trayu.
Ako se još nečega sjetim napišem. Ako netko ima pitanja slobodno pitajte.
 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
robert993 kaže...
U albumu su dvije slike s Gcam u usporedbi s original kamerom:
https://www.flickr.com/photos/159447.../shares/2TDJdg

 link ne radi, klikneš ali ne otvara ništa..

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Malo makroa prije snijega 

 

i na imgur link: 

https://imgur.com/a/MPo31E2

Halo Bing! Kako bratac?
 
2 0 hvala 2
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Ako niste, stavite si animacije na 0,5x u dev opcijama i onda je to to.
Također obavezno case. Ja kupio dbrand, koristio neko vrijeme bez case-a i malo je reći da sam zažalio. Udubljenja na okviru i na 2 mjesta puknuća u prednjem staklu: Sreća u nesreći što su na bezelima i ne smetaju korištenju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

case nazalost da...mada je ljepsi osjecaj u ruci kad je bez icega...najbolji su oni najjeftinij silikonski sa alija...

...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice