Lenovo Vibe P1 recenzija

poruka: 24
|
čitano: 23.731
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Lenovo Vibe P1 Recenzija

PS: Ovo je moja prva recenzija koju sam napravio... 

 

SADRŽAJ PAKIRANJA: Malena kutijica veličine one u kojoj dolazi SG Note3, dosta je čvrsta i djeluje sasvim ok i na mjestu. U samoj kutiji dolazi telefon, uputstva za korištenje, prozirna maskica, folija za ekran, punjač od 24W, slušalice i USB otg mini adapter.

 

IZGLED: Čitavo kuciste je izrađeno od metala izuzev donjeg i gornjeg poklopca ispod kojeg je smješten dual sim utor (nano verzija) te micro sd slot. Sam izgled neodoljivo podsjeća na HTC modele što i nije loše. 

 

EKRAN: Rezolucija od 1080x1920 i 5.5" i 480dpi-a i nije izazvala neko oduševljenje. Sve je na mjestu, no svjetlina ekrana je jednostavno slaba te samim time se vidi da nije u rangu OnePlus One-a, Note-a 2,3 i slično.

Jedina ok stvar a koja je vezana za ekran je Corning Gorilla Glass 3 a što je veoma pohvalno.

 

BATERIJA: E sada.... ovo je jedina stvar gdje telefon zbilja pokazuje fantastične rezultate. Baterija od 5000mAh može izdržati 3 dana normalnog korištenja uz konstantno upaljen GPS, Bluetooth, WiFi te podatkovna veza. Imam dojam da pogasim sve te sitnice da bi baterija mogla durati i tjedan dana ako ne i više.

 

ZVUK: Zvuk tokom razgovora je kristalno čist i veoma glasan. Sugovornik čuje glas bez ikakvog šuma. Glasnoća Ringtone-a je izuzetno glasan što smatram jednom od prednosti ovog telefona. 

Dosta je glasniji od sada već zastarjelog SG Note-a 2.

 

MREŽA:Koristim VIPovu karticu te mi na relaciji Kerestinec-Velika Gorica auto cesta dosta puca signal a što mi se nije dešavalo sa starim telefonima. 

 

KORIŠTENJE: Procesor koji pogoni ovaj telefon je Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.0 GHz Cortex-A53 uz Android 5.1 i 2 gige rama.

Paljenje mobitela iz sleep moda je relativno brzo. Aplikacije rade fluidno i bez ikakvog štekanja i zastajkivanja SVE dok ne upalite više aplikacija. Kao primjer mogu navesti prebacivanje iz Google Chrome-a sa upaljena 3 tab-a na recimo 9gag app. Mobitel zastane na koji trenutak što je meni koji sam koristio dosta dugo flagship modele itekako vidljivo.

Sučelje je blago modificirano te sam ostavio izgled na čistoj stock verziji. Jednostavno, pregledno, čitko. Dodavanje novih aplikacije neće predstavljati problem s obzirom da Lenovo ovaj uređaj isporučuje sa 32GB ugrađene memorije. A za one kojima nije dosta... uvijek postoji microSD slot.

 

Postoji fizički prekidać za power save mod. Po paljenju navedenog mobitel gasi apsolutne sve moderne dodatke i prebacije se na režim rada ala "Nokia 3310". Na ekranu su tada ikone za Pozive, SMS poruke, Kontakte, Sat, kalkulator i kalendar. Isto tako telefon prikazuje na ekranu procjenjeno vrijeme do gašenja mobitela izraženo u satima i minutama.

 

AnTuTu Benchmark: Mobitel je dobio famoznih 32997 bodova (3D: 1963, UX:14158, CPU:13983, RAM:2893). Tokom testiranja mobitela 3d primjeri su izuzetno trzali što je pokazatelj da ovaj telefon nije za 3d igrice.

 

KAMERA: Prednja kamera od 5mpx je današnji standard te nema ništa posebno što bi me oduševilo. Stražnja kamera od 13mpx je isto samo ok. Noćne fotografije možete slobodno zaboraviti.

Geo tagging je isto dostupan.

 

VIDEO: Video govori 1000 riječi. Tako da predlažem da pogledate sample koji sam snimio i procjenite sami za sebe.

Napomena: Pustio sam na youtube-u 4K video na 4K ekranu te ga snimo sa mobitel kao sample.

 

 

 

FINGERPRINT SCANNER: Mogu se registrirati do 2 prsta. Sustav radi izuzetno brzo ukoliko su prsti čisti. Čim se na prstima nađe ostataka kulena, slanine i sličnih gastronomskih specijaliteta možete zaboraviti na fluidnost i brzinu što meni ne paše s obzirom da su mi prsti često prljavi od boje iz printera i sl.  Na žalost...ne postoji mogućnost dodatnog zaključavanja otiskom pojedinih aplikacija (tipa viber, poruke, galerija i sl.).

Kada scanner radi…to izgleda otprilike ovako

 

 

CIJENA: E sada....ne znam ni sam što bi rekao. Cijenom od 2300kn koju sam platio u jednoj trgovini uz 24 mjeseca garancije nit je skupo niti je jeftino. Sličnu cijenu sam platio i za OPO 1 u Irskoj.

 

ZAKLJUČAK: Veoma lijep iako podosta težak mobitel je vrsta radnog alata koji vas nikada neće ostaviti na cjedilu. Sve ostale điđe-miđe možete zaboraviti. To je telefon koji ispunjava apsolutno sve moje potrebe i nije mi žao ni lipe koju sam potrošio na njega.

 

 

ZA: baterija, dodatna oprema, mogućnost punjenja drugih mobitela putem otg adaptera, extreme battery save mod

NEDEFINIRANO: cijena od 2300kn, ekran

PROTIV: loša kamera, fingerprint scanner zahtjeva savršeno čiste prste, mrežni signal, slušalice se nalaze u kutiji čisto da mogu reći da daju baš sve u paketu.

 

Dodatne informacije: GSM Arena

 

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 16:29 (sbcreation).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

A koliko si BTW utrošio na njega? 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

ne razumijem pitanje 

Ako misliš na cijenu... piše na dnu...

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija
sbcreation kaže...

ne razumijem pitanje 

Ako misliš na cijenu... piše na dnu...

Je8i ga, u proceduri sam laganog aerobnog treninga, brzo hodanje, tako da sam jednostavno previdio crticu gdje si napisao cijenu! 

Priznajem, mea culpa !

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija

Nema frke ;)

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
13 godina
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Apropos jer je ganc glanjc novi gadget, kakva su očekivanja u svezi podrške sa novijim verzijama OS-a?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Iskreno... nemam pojma. Uzimam telefon svake dvije ili manje godine tako da tu stavku nisam istraživao niti je smatram potrebnom. No ovaj IZVOR kaže da će dobiti update na 6.0 verziju.

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija
sbcreation kaže...

Iskreno... nemam pojma. Uzimam telefon svake dvije ili manje godine tako da tu stavku nisam istraživao niti je smatram potrebnom. No ovaj IZVOR kaže da će dobiti update na 6.0 verziju.

Utvaram si i uvjeren sam da će 6.0 doći i na "tvoja" vrata! 

Ali me još nešto zanima! 

Kako si uopće došao na ideju uzeti LENOVO? 

Ovo pitam jer imam jednog prijatelja koji je "u potrazi" za android gadgetom, minimalno 5.5 incha dijagonale displaya, makar hd, ako ne i FullHD rezolucija, mogućnost umetanja SD memorijske kartice, ali i izmjenjiva baterija! 

Cijenom je relativno u okvirima kojima se ĆE raspolagati, ali kako ga uvjeriti da je LENOVO za tu cijenu fer i opravdana kupnja?! 

Nije da nisam kod drugih prijatelja i poznanika imao prilike vidjeti i isprobavati LENOVO mobilne gadgete, ali onaj je prijatelj, malo teži slučaj za uvjeriti ga!

ATJ Lučko
14 godina
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Tako piše za update na toj stranici.  A meni je potpuno svejedno. Ako razumiješ što želim reći ;)

 

Mobitel je super za te pare.

Kvalitetan je no od njega ne možeš očekivati čuda vrhunskih flagship modela. Ako je to frendu za igrice...onda neka ga ne uzima.

Ja ti ne mogu dočarati svoje iskustvo na razini koje ti očekuješ.

Uzmem telefon, otključam ga i zovem, pišem, gledam mailove, koristim google karte za navigaciju. To je sve što ja osobno radim sa njim. Meni je odličan u tim stvarima. Za sve ostalo...ne mogu komentirati nešto što nisam dovoljno dugo koristio. Kupio sam ga prvenstveno zbog baterije. Vlasnik trgovine mi je poznanik i garantirao mi je povrat novaca ako ne budem sretan tokom 10 dana. I realno...na taj način nisam imao šta izgubiti.

Pitaj što te konkretno zanima... i napišem odgovor ;) :)

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija

to si kupio kod nas ili iz kine?

 

Dobar review, svaka pohvala, zanimljiv mobač, baterija zvuči predobro

14 godina
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Kupljeno u Velikoj Gorici u trgovini informatičke opreme. 

Hvala :)

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija

Evo samo da se avim da sam i sam vlasnik P1modela. Sta se tice recenzije mogu reci da je manje vise sve receno o modelu. 

 

http://www.downloadmoreram.com/
13 godina
neaktivan
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Jel mob Dual Active ili Standby?

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Gledao sam i sam uzeti taj mobitel. Razlozi su dual sim + slot za SD karticu + velika baterija + htio sam probati 5.5'' ekran. Smetala me svjetlina ekrana u izlozenih modela po ducanima i cijena od 2600kn. Medjutim vidio na netu da nije problem u ekranu vec u softwareu. Ekran se moze posvjetliti u settingsima. Google zna kako se to radi. Probao u ducanu i stvarno, u settingsima ima profil koji posvjetli ekran. Ali kad se ukljuci auto podosevanje svjetline, onda ekran opet potamni. Treba ici u settingse i ponovno ukljuciti profil za osvjetljenje ekrana. Gnjavaza. Valjda ce to ispraviti u buducim nadogradnjama. Da li netko moze probati kakva je vidljivost na suncu? Svidja mi se i single hand mode (treba ga ukljuciti u opcijama). 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Pozdrav!

Zanima me kakav je ekran što se tiće vidljivih otisaka prstiju. Da li se lagano brišu otisci i masnoće?

Jel ima kakav oleofobni premaz na sebi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija

Briše se jednako kao i SG Note 3...ako ti to šta znaci ;)

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
15 godina
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Znači da ima. To me zanimalo. Hvala na odgovoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Vibe P1 Recenzija

Evo još jedan "gazda" tog pametnog telefona...

samo kaj moj baš i nije tak pametan, jer me vraća cca 20 god. unazad... naime, radi se o tome da nemam interneta sa SIMa, kada sam u pokretu. Povezivanje na bežićni internet, Wi Fi radi. Inaće, u nekoliko T centara čiji sam korisnik kažu da je s njihove strane sve ok, što se tiće postavka i da pitam Lenovo, a Lenoovac kaže da je to do Tovaca. Uglavnom, loptanje samnom i jednoj i drugoj strani jako dobro ide :D

Nema šanse da instaliram npr. Viber ili sl., javlja greške... pa to nije nikad bio problem ni na jednom manje pametnom prethodnom uređaju u mom vlasništvu...

A 2500 kn cca i nije mala cifra za nešto nekorisno?!

 

MOLIM VAS POMOĆ, jer vlasnik sam tog famoznog uređaja tek tjedan dana a problem je veliki

 

Većina toga rečenog u recenziji stoji (prije svega dobra baterija), al kakav je to uređaj bez interneta?!

 

HVALA

16 godina
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija

 

 

 

Moras rucno da upises apn postavke od t coma

 

 

 

http://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=51

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2015 1:41 (Patrick_cro).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija

To su oni riješili prilikom zamjene stre u novu nano sim karticu ...pa tako i stoji, provjereno! :(

Al hvala na pokušaju

14 godina
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija

Slikaj postavke od mobilnog interneta, mom burazu su bili upisivali postavke od pretplate za mobilni net, a bio je na bonovima pa mu nikako nije radilo

Nokia Lumia 930 Windows phone 8.1 FTW
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija

Ipak je nađeno nešto u apn postavkama mog uređaja što nije kao u tvojoj Patrick_cro (njihovoj) shemi, pa nakon upisa apn postavki po tvojoj preporuci sve radi svršeno...

Još jednom veliko HVALA i ispričavam se na brzopletosti :-/

 

Kako sam uopce mogla posumnjati u Kineze (uređaj), nakon niza problema sa Tovcima koji su se u mom slučaju zaredali (al to je sasvim dr. tema) 

 

Evo častim 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Vibe P1 recenzija
Nocio, uvjerenja sam da bi moglo biti to i problem je sada riješen. Hvala!
Ali žalosno je da nakon višesatnog razgovora nisu mogli po aktivirnoj opciji, koju sam im xxx puta spomenula zaključiti gdje pripadam?!?!?
Još jednom hvala
8 godina
neaktivan
offline
Lenovo Vibe P1 recenzija

Poštovana gospodo!ponovio sam se 3.1. u ovaj televizor od mobitela......zadovoljan sam kao prosječan korisnik, baterija 2-3 dana u globalu.No, imam problem,zvuk dolazečeg poziva mogu aktivirati samo sa ukucanih Lenovo ponuda.Mene zanima na koji način si mogu postaviti svoju melodiju za dolazne pozive.Hvala.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice