"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.307
|
čitano: 5.718.148
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moje iskustvo je da je sve to slično. Držao sam u ruci jedan do drugog Mi 5s i Mi 9T i želeo sam da mogu da kažem da mi je novi telefon bolji od starog po tom pitanju, ali su zapravo jako slično izgledali na tom nenaučnom, ali vrlo praktičnom testu. Inače, oba imaju otprilike isto maksimalno osvetljenje, 660 nita na 5s i 646 na 9T (prema merenjima na GSM Areni), i to su sasvim ok vrednosti. Isto tako, Samsungov A5 2017, sa svojim AMOLEDom, se nije pokazao superioran u odnosu na 5s (kupljeni otprilike u isto vreme, godinama korišćeni zajedno).

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
myroman kaže...
vepar kaže...

 Pustite se priča o savršenom Amoledu, većina ih ima lošu vidljivost na suncu.

Sory, what!?

Imam Mi 9T sa SAMOLED i nakon Redmi Note 7 sa IPS LCD ja sam se preporodio.

Nikad bolja čitljivost na suncu nego sada na AMOLEDu!

 

 Ma daj, ja imam mi9t i na suncu se ne vidi praktički ništa na ekranu, moram okretati leđa suncu da nešto vidim.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa, mi9se je izgleda prdnuo, ne pali se vise. Super mi je bio zbog malo kompaktnijih dimenzija, amoleda i nfca. Ima sto zanimljivo da bi ga moglo zamijeniti? EDIT: od kompromisa, podnio bih da je malo veci

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 15:38 (INCOGNITO99).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji mobitel do $200 bi bio najbolji/najpovoljniji za studenta koji povremeno snima fotografije i ne koristi ga za igranje?

0 $125 Redmi Note 9
0 $170 Redmi Note 8 Pro
5 $189 POCO X3 NFC
2 ima i boljih
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi note 10
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
INCOGNITO99 kaže...

Ekipa, mi9se je izgleda prdnuo, ne pali se vise. Super mi je bio zbog malo kompaktnijih dimenzija, amoleda i nfca. Ima sto zanimljivo da bi ga moglo zamijeniti? EDIT: od kompromisa, podnio bih da je malo veci

 Jesi probao drugi punjač i kabel, možda je samo konektor otišao...

 

Od novih kompaktnijih vidi Mi 11 Lite.

 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma nije konektor, hard brick, nakon reboota nista, probati cu ga prebaciti u EDL i flashnuti, ali mislim da je HW kvar. Naručio sam si Mi 10 lite u međuvremenu, 11 nije još ni izašao, dok se pojave global verzije u trgovinama po nekoj normalnoj cijeni, Xiaomi ce predstaviti 12

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
INCOGNITO99 kaže...

Ma nije konektor, hard brick, nakon reboota nista, probati cu ga prebaciti u EDL i flashnuti, ali mislim da je HW kvar. Naručio sam si Mi 10 lite u međuvremenu, 11 nije još ni izašao, dok se pojave global verzije u trgovinama po nekoj normalnoj cijeni, Xiaomi ce predstaviti 12

 https://www.mobileshop.eu/hr/xiaomi/mobiteli/mi-11-lite-dual-sim-128gb-6gb-ram/

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
NemaVeze kaže...

Koji mobitel do $200 bi bio najbolji/najpovoljniji za studenta koji povremeno snima fotografije i ne koristi ga za igranje?

 Obzirom da najjeftiniji '$125 Redmi Note 9' nije prošao na glasanju molim još jedno:

10 $169 Redmi Note 10
1 $189 POCO X3 NFC
2 ima i boljih
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi note 10 po stoti put
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala svima na savjetu.

Budući da večina smatra RN10 najboljim odabirom on će zamijeniti RN2 koji još radi ali na njega ne idu novije aplikacije (npr. Revolut).

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Btw RN10 nema NFC
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bilo bi zgodno da ima ali može se bez njega. Više mi znači dobar odnos cijene i kvalitete te solidna kamera.

7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 Još nisam vidio da bi jedan kupac mogao potaknuti da dobiju nekakav predmet na EU skladište, ali možeš probati, možda ti se posreći!

 

Za ovo drugo nisam čuo ni vidio. il mi je uvijek promaklo. To je već dulje vrijeme na Banggodu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
MUĆAK kaže...

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 Još nisam vidio da bi jedan kupac mogao potaknuti da dobiju nekakav predmet na EU skladište, ali možeš probati, možda ti se posreći!

 

Za ovo drugo nisam čuo ni vidio. il mi je uvijek promaklo. To je već dulje vrijeme na Banggodu?

 

Pa piše na njihovom shopu zajedno sa ostalim načinima plaćanja karticama i Pay P.

pogledaj ...

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim preporuku mobitela od niže navedenoh. 

Igre na mobitelu me ne zanimaju, ono što me zanima je kamera, ekran dobro čitljiv na suncu, stereo zvučnici, NFC (ovo zadnje dvoje svi imaju).

 

P.S: Dodao sam dva mobitela.

0 Redmi note 10 pro
9 Poco F3
4 Mi 11 lite 5G
0 Realme 7 pro
0 Samsung A52 5G
1 Samsung A52
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 9:49 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...
CyberDemonVZ kaže...
MUĆAK kaže...

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 Još nisam vidio da bi jedan kupac mogao potaknuti da dobiju nekakav predmet na EU skladište, ali možeš probati, možda ti se posreći!

 

Za ovo drugo nisam čuo ni vidio. il mi je uvijek promaklo. To je već dulje vrijeme na Banggodu?

 

Pa piše na njihovom shopu zajedno sa ostalim načinima plaćanja karticama i Pay P.

pogledaj ...

 

 

Ups..

Vrijedi samo za lokalno plaćanje .

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...

Trebam savjet , naime kupio bih na Bangood 

tablet Alldocube iPlay 40 cca 215 $  ali imaju ga samo iz HK  dakle slijedilo bi plaćanje carine i pdv što bi ga dosta poskupilo  ima li smisla pisati im mail dali ga mogu poslati negdje u EU  , ES ili Češka da izbjegnem ta davanja usput bih naručio još neke điđe miđe.

I  još pitanjce vidim da oni imaju plaćanje 

"cash on delivery " pa bih išao na tu mogućnost .

 

 

 Imaš opciju "to Croatia via EU priority line" za 5$, znači nemaš dodatnih troškova u obliku carine/PDV-a.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozdrav ljudi!
Ima li na aliexpressu koji provjereni store da šalje mobitele u RH bez dodatnih davanja?
Prije sam naručivao preko goldwaya, ali vidim da više nemaju tu opciju.
Zadnjih godinu dana nisam baš u toku, pa zahvaljujem unaprijed.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Decki, koji xiaomi do cca 1500kn, kupio bi se u hrvatskoj na gotovinu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kicmabrajker kaže...

Decki, koji xiaomi do cca 1500kn, kupio bi se u hrvatskoj na gotovinu? 

 

Redmi note 9s - 1418kn

Xiaomi Redmi Note 9S cijena (nabava.net)

 

 

note 9s je najbolji izbor, a za oko 100-200kn više imaš note 9 pro koji ima bolju kameru, brže punjenje i NFC.

 

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
molim vas preporuku dobre memori kartice od 128gb za redmi note 9s

glavna namjena fotografiranje
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok ljudi, trebam pomoc! :-)

 

Malo sam "van igre" u zadnjih par godina kaj se elektronike opcenito tice a treba mi neki mob za mamu.
Gledam Xiaomi-e ali ne znam koji bi bilo OK uzet. Vidim ima opcija od 800-1500kn sto mi je ok rang, na vise ne bih isao.

Od nekih njenih zelja "bitno da radi whatsapp i da je kamera ok". Do sad je koristila LG G2 - mob kojem iskreno treba dic spomenik 

 

Ako imate kakvih preporuka koji uzeti, bio bih zahvalan. Moze kod nas, iz kine ili iz EU - nije bitno, samo mi je bitno da mi napomenete koji shipping moram odabrati tako da nema problema s carinom.

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 13:34 (kameni_zg).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Vivo x60 pro + zna li netko da li će se moći kupiti u HR i kolika je očekivana cijena?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz, tražim zamjenu za svog xiaomia mi 8 kod kojeg je baterija oslabila, inače nemam nikakve zamjerke i nebi ga mijenjao.

 

Ovaj puta nebi uzimao neki flagship jer mislim da nemam potrebe za time. Ne igram igrice, al zato imam 100x drugih upaljenih aplikacija. 

 

Gledam xiaomi mi 11 lite 4g, bitno mi je da ništa ne šteka i da je opet neki upgrade u odnosu na mi8

 

da / ne? ili nešto drugo da gledam? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 23:27 (kc-kb).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kc-kb kaže...

Pozz, tražim zamjenu za svog xiaomia mi 8 kod kojeg je baterija oslabila, inače nemam nikakve zamjerke i nebi ga mijenjao.

 

Ovaj puta nebi uzimao neki flagship jer mislim da nemam potrebe za time. Ne igram igrice, al zato imam 100x drugih upaljenih aplikacija. 

 

Gledam xiaomi mi 11 lite 4g, bitno mi je da ništa ne šteka i da je opet neki upgrade u odnosu na mi8

 

da / ne? ili nešto drugo da gledam? 

Iskreno, najisplativije ti je promjenit bateriju.

Mi8 je i dalje bombica, pogotovo s gcam i ako stavis pixel experience na njega.

Trenutno imam jedan takav i mobitel je iznad svega u ducanu do 2500kn.

 

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...
kc-kb kaže...

Pozz, tražim zamjenu za svog xiaomia mi 8 kod kojeg je baterija oslabila, inače nemam nikakve zamjerke i nebi ga mijenjao.

 

Ovaj puta nebi uzimao neki flagship jer mislim da nemam potrebe za time. Ne igram igrice, al zato imam 100x drugih upaljenih aplikacija. 

 

Gledam xiaomi mi 11 lite 4g, bitno mi je da ništa ne šteka i da je opet neki upgrade u odnosu na mi8

 

da / ne? ili nešto drugo da gledam? 

Iskreno, najisplativije ti je promjenit bateriju.

Mi8 je i dalje bombica, pogotovo s gcam i ako stavis pixel experience na njega.

Trenutno imam jedan takav i mobitel je iznad svega u ducanu do 2500kn.

 

 

Sad kad bolje razmislim, imas pravo. Narucio sam bateriju i ušparao si 2k kn :D

Thx

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
filip1 kaže...
molim vas preporuku dobre memori kartice od 128gb za redmi note 9s

glavna namjena fotografiranje

  Bitno je više manje da je marka OK i da ima brzine CLASS 10

6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je li tko dobio pošiljku sa Banggooda ili AliExpressa iza 1.7.? Jel i dalje vrijedi ako je Priority Line (Banggood) ili DHL(AliExpress) da nema dodatnih davanja?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice