"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.307
|
čitano: 5.718.827
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

 

Postavit ću i ovdje upit s obzirom da ima puno više članova nego u Xiaomi sekiciji:

 

Tražm po netu gdje naručiti samo staklo za Poco F2 Pro (pas skočio na mene i ostavio tragove kanđi) ali nikako pronaći staklo bez display-a da se prodaje, ima li netko od vas informaciju gdje bi to mogao kupiti?

Unaprijed, hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Poco f2 ti ima tvornicku foliju, mozda ti je samo ona izgrebana, provaj je skiniti
4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozz kolega vidio sam tvoj post no imam prekratko mob da bih ti ponudio bilo kakvu info vezi toga.
iako cak i ako se moze kupiti samo staklo bez display to kao opcija mi je totalna nepoznanica
u koju bas i ne vjerujem. iako kao sto ti kaze kolega iznad ako nisi skidao predinstaliranu foliju
mozda je samo ona ogrebana, pa eto probaj prvo to provjeriti i svakako si nabavi kaljeno ili
preklopnu masku. cisto da nebi bilo

8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Puno hvala, zbilja je bila ta tvornička folija.

Tako je dobro postavljena da sam mislio da je otišao ekran... Više sreće nego pameti :D

 

Sada bi bilo dobro naručiti drugu takvu foliju/kaljeno staklo - Ima li poreporuka za to?

Znam da sam prije na P20 stavio kaljeno staklo koje je bilo tako očajno da sam ga morao maknuti.

Bilo je jako teško navigirati po ekranu radi otpora koje je ta zaštita pružala pa ne bi opet isto.

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ja sam narucio neku random s alija. obicno kad sam znao uzeti na nasim štandićima po šoping centrima
dobio sam neko žnj kaljeno bez premaza i onda sam stalno imao problema s packama po ekranu,
doslovno sam 50x puta u danu brisao ekran ( kaljeno ).

6 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...

Nedavno sam provjerio navod da se Xiaomi mob globalne verzije kupljene u Kini ili drugdje mogu pod garancijom servisirati kod nas i odgovorili su mi iz servisa da može.

 

Na uređaju je aktivirano globalno (EU) jamstvo i može se servisirati kod Bijelić servisa unutar jamstva. Naravno može se servisirati i van jamstva, ali se tada servis plaća.

Mob je kupljen preko Aliexpresa kod Mi Global Store.

Isto sam provjerio i za uređaj kupljen u honorbuyu i dobio sam isti odgovor.

 

Znaš možda kako aktivirati to jamstvo ili je po defaultu aktivirano? Treba možda mob vezati na onaj mi račun ili nešto?

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
protest431 kaže...
mzopg kaže...

Nedavno sam provjerio navod da se Xiaomi mob globalne verzije kupljene u Kini ili drugdje mogu pod garancijom servisirati kod nas i odgovorili su mi iz servisa da može.

 

Na uređaju je aktivirano globalno (EU) jamstvo i može se servisirati kod Bijelić servisa unutar jamstva. Naravno može se servisirati i van jamstva, ali se tada servis plaća.

Mob je kupljen preko Aliexpresa kod Mi Global Store.

Isto sam provjerio i za uređaj kupljen u honorbuyu i dobio sam isti odgovor.

 

Znaš možda kako aktivirati to jamstvo ili je po defaultu aktivirano? Treba možda mob vezati na onaj mi račun ili nešto?

Mislim da se to po defaultu aktivira za sve globalne verzije uređaja. Sa ova dva uređaja za koja sam pitao servis nisam ništa radio, samo sam im poslao IMEI i javili su to što sam napisao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Udes kaže...

Puno hvala, zbilja je bila ta tvornička folija.

Tako je dobro postavljena da sam mislio da je otišao ekran... Više sreće nego pameti :D

 

Sada bi bilo dobro naručiti drugu takvu foliju/kaljeno staklo - Ima li poreporuka za to?

Znam da sam prije na P20 stavio kaljeno staklo koje je bilo tako očajno da sam ga morao maknuti.

Bilo je jako teško navigirati po ekranu radi otpora koje je ta zaštita pružala pa ne bi opet isto.

 Meni je ovo najbolja stvar za ekrane, dođe ti za 2-3 dana iz Njemačke: https://www.protectionfilms24.com/article/brotect-airglass-glass-screen-protector-xiaomi-poco-f2-pro-2738711.html

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...

Mislim da se to po defaultu aktivira za sve globalne verzije uređaja. Sa ova dva uređaja za koja sam pitao servis nisam ništa radio, samo sam im poslao IMEI i javili su to što sam napisao.

Jel ti u tom slučaju priznaju garantni rok od 1. g. ili 2. g. kako je u EU/HR?

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
mzopg kaže...

Mislim da se to po defaultu aktivira za sve globalne verzije uređaja. Sa ova dva uređaja za koja sam pitao servis nisam ništa radio, samo sam im poslao IMEI i javili su to što sam napisao.

Jel ti u tom slučaju priznaju garantni rok od 1. g. ili 2. g. kako je u EU/HR?

Koliko znam Xiaomi daje 12mj. garancije. U EU je određeno 24mj., ali to ne poštuju svi, evo za primjer Apple proizvodi imaju 12mj. garancije u RH pa nitko ništa ne poduzima po tom pitanju.

 

Ovdje možete provjeriti ima li vaš Xiaomi internacionalnu garanciju:

https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei

 

Provjera od kad do kad garancija vrijedi, nadam se da su podaci točni:

https://imei24.com/imei_check/Xiaomi/

 

Zanimljiva informacija za kupce Mi 10T i Mi 10T Pro:

https://www.mi.com/global/service/support/warranty/hr.html

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tnx na linkovima  Meni svi podaci točno pišu, i internacionalna garancija vrijedi 1 god.

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nisam igrom slučaja na kinezu već dvije godine, a prije sam kupovao samo njih...
Zanima me da li noviji Xiaomi mobiteli ( RN9, Mi10 lite, Redmi 9, Poco 3 i sl) imaju i dalje ugrađenu mogućnost snimanja razgovora, ili je to i kod njih izbačeno, kao i kod drugih po nalogu Googla?
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Darko150 kaže...
Nisam igrom slučaja na kinezu već dvije godine, a prije sam kupovao samo njih...
Zanima me da li noviji Xiaomi mobiteli ( RN9, Mi10 lite, Redmi 9, Poco 3 i sl) imaju i dalje ugrađenu mogućnost snimanja razgovora, ili je to i kod njih izbačeno, kao i kod drugih po nalogu Googla?

 Na Eu tomu ima. Ostali ne

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Znači, treba otključati bootloader, staviti TWRP, pa flešati EU Rom?
Ili može nekak jednostavnije?
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Darko150 kaže...
Znači, treba otključati bootloader, staviti TWRP, pa flešati EU Rom?
Ili može nekak jednostavnije?

 Ja na sonyu koristim CUBE ACR aplikaciju

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Darko150 kaže...
Znači, treba otključati bootloader, staviti TWRP, pa flešati EU Rom?
Ili može nekak jednostavnije?

 Imam Mi 9T sa (originalnim) Global ROM-om i radilo mi je snimanje kad sam poslednji put proveravao. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 10:12 (Ivan(4)).
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan(4) kaže...
Darko150 kaže...
Znači, treba otključati bootloader, staviti TWRP, pa flešati EU Rom?
Ili može nekak jednostavnije?

 Imam Mi 9T sa (originalnim) Global ROM-om i radilo mi je snimanje kad sam poslednji put proveravao. 

 To je zadnji xiaomi sa svojim aplikacijama za telefon i sms, svi noviji dolaze sa google aplikacijama.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

To nisam znao! Sestra mi ima RN8Pro, pre par dana mi se požalilla da ne zna kako da doda sliku na kontakt. Baš me je začudilo, pošto je jednostavno, a onda sam video da ima neki čudan dialer i aplikaciju za kontakte (pa sam onda shvatio da su Googleovi). Nismo imali vremena da mnogo čačkam, može li se nekako staviti "normalan"?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
eu rom
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je li polovni Xiaomi mi A3 best buy do nekih 800kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
nul-3 kaže...

Je li polovni Xiaomi mi A3 best buy do nekih 800kn?

 Za te novce se nađe f1

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ovako, imam Mi 9 6/64
kupljen kod nas, star godinu i pol, rado bi nešto obnovio
Mob je u odličnom stanju, cijelo vrijeme ima kaljeno staklo i ima spigen maskicu.
1. pitanje - koliko bi to vrijedilo, tj. koja je realna cijena za njuškalo?
2. pitanje - šta uzeti nakon toga? otvoren za sve mogućnosti..
Naviknuo sam na Xiaomi i zadovoljan sam ali slušam neki prijelog. Nije mi potrebno ništa više od ovog al rado bi probao nešto novo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Lamdanny, MI 10, logican nastavak 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

hmm malo mi je to previše novca s obzirom na razlike koje dobijem

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Poco F2 pro
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Onda bolje nemoj trosit novce,mi 9 je osim baterije kompletan uređaj,ultraširac odlican,prednja takoder sa imx 586,samo nosenje powerbanka ne gine :-/

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
frulex kaže...
mzopg kaže...

Mislim da se to po defaultu aktivira za sve globalne verzije uređaja. Sa ova dva uređaja za koja sam pitao servis nisam ništa radio, samo sam im poslao IMEI i javili su to što sam napisao.

Jel ti u tom slučaju priznaju garantni rok od 1. g. ili 2. g. kako je u EU/HR?

Koliko znam Xiaomi daje 12mj. garancije. U EU je određeno 24mj., ali to ne poštuju svi, evo za primjer Apple proizvodi imaju 12mj. garancije u RH pa nitko ništa ne poduzima po tom pitanju.

 

Ovdje možete provjeriti ima li vaš Xiaomi internacionalnu garanciju:

https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei

 

Provjera od kad do kad garancija vrijedi, nadam se da su podaci točni:

https://imei24.com/imei_check/Xiaomi/

 

Zanimljiva informacija za kupce Mi 10T i Mi 10T Pro:

https://www.mi.com/global/service/support/warranty/hr.html

 Da, piše da je vrijedila godinu dana garancija (ionak mi trenutno niš ne znači jer je mob star 2.5 god.), no piše i da je kupljen u Croatia, iako je kupljen s Goldwaya 

8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav

Jel netko naručivao u zadnje vrijeme sa dhgate ?

Vidim da imaju EU priority Line pa me zanima jel netko isprobao dali se plaća porez ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Z004 kaže...

Pozdrav

Jel netko naručivao u zadnje vrijeme sa dhgate ?

Vidim da imaju EU priority Line pa me zanima jel netko isprobao dali se plaća porez ?

Hvala

 Pa probaj staviti u košaricu, pa vidjeti kako cijena naraste ..... u nebo

Ne isplati se trošiti vrijeme na njih

dak
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

UMiDigi S5 Pro  200 $ iz HK ili  240 $ iz CZ  za par dana

perfomanse koje ima to je stvarno jako dobro a mukte a  čitao sam recenzije to nije nimalo loše .

Zanimljiv i jeftin mobitel .

Koji veliki igrač stoji iza ovog branda mislim dali su oni nečiji podbrand .

 

 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice