"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.719.967
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako sam dobro pogledao, Mi4c je bez dostave 110€ na grossu, a Redmi 4A je bez dostave $90, tj 85€. Vredi razmotriti Mi4c, ali 25€ nije mala razlika na 85€. Mi4c je generalno bolji uređaj, ali 4A uz nižu cenu ima i slot za SD karticu i, kome to znači, metalno telo (mada i Mi4C ima neko metalno ojačanje). Baterije su sličnog kapaciteta, ne znam kakva je situacija s njenim trajanjem.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Da, 110€ je mi4c, mislio sam da se traži do 800kn samo uređaj. Da, sličan je kapacitet baterija, samo što mi4c ima snapdragon 808 i full hd ekran, pa mislim da na redmi 4a ipak baterija traje duže.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Preporuka za nekog budget kineza, ali otprnog na vodu/prasinu/padove ? Najbitnija je sto niza cijena.. tnx .😀
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jel treba bit smartphone? Starom brat kupio vkworld v3, tjedan dana trajala baterija od vadenja iz kutije :D a taj mu je uzeo jer je uspio i stariju nokiu na tipke unistit :D
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
blackeagle29 kaže...
Jel treba bit smartphone? Starom brat kupio vkworld v3, tjedan dana trajala baterija od vadenja iz kutije :D a taj mu je uzeo jer je uspio i stariju nokiu na tipke unistit :D

 Hvala.. al' trebao bi biti smart :-)

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@underdog...

Uspoređuješ kruške i jabuke.
Mi4c je prošlogodišnji flagship sa odličnim procom, kamerom, ekranom, podrškom AOSP romova i xda, dok je R4a ovogodišnji entry level jeftinjak.
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gogo222 kaže...
@underdog...
Uspoređuješ kruške i jabuke.
Mi4c je prošlogodišnji flagship sa odličnim procom, kamerom, ekranom, podrškom AOSP romova i xda, dok je R4a ovogodišnji entry level jeftinjak.

 Zapravo, usporedba je odlična! Za (skoro) istu lovu dobiješ dva potpuno različita mobitela. Da je Mi4c još malo jeftiniji, onda bi ja bio u problemima :D

Prije koji dan sam dobio 800kn u ruke s rečenicom "Kupi mi novi mobitel"

 

Pošto za sad samo 4A spada pod to, nisam dugo razmišljao... da je i Mi4c s dostavom ispod 800 kn, valjda bi još das gledao što da uzmem (korisnik je manje zahtjevan, tak da nemam pojma dal bi mi bila važnija baterija.. ili.. pa uglavnom, sve ostalo )

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@ CyberDemonVZ...

Gdje je to Mi4c 800kn s dostavom ?
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Greška sorry
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gogo222 kaže...
@underdog...

Uspoređuješ kruške i jabuke.
Mi4c je prošlogodišnji flagship sa odličnim procom, kamerom, ekranom, podrškom AOSP romova i xda, dok je R4a ovogodišnji entry level jeftinjak.

Pa i nije baš.
Od početka je predstavljao mid range, a sad mu je naravno cijena dosta pala pa predstavlja dobar deal.

Dakle, ovisno o preferencijama 4A bi bio way-to-go, budući da nije riječ o turob zahtjevnom korisniku.

Batllelog: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2016 11:20 (sudy_freak).
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@sudy_freak..

Pa ako je LG G4 sa istim SD 808 bio, onda može i Mi4c :)
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi postoji li servis za kineske mobitele(Xiaomi) u Hrvatskoj negdje ili možda BiH? Isprobao sam sve sto sam mogao za svoj Redmi 3s prime, ali samo sam dokazao da je stvarno mobitel pokvaren, jer mijenjanje ROMova, sluzbenih/nesluzbenih, flashanje starijih modema za mrežu(NON-HLOS.bin) ništa ne pomaže, na nekima radi bolje, na drugima gore, ali ni na jednima ne radi dobro.. Mobitel je kupljen preko TopOne i nemam volje ga slati u Kinu i zajebavat se s tim, predugo mi to traje, posebno sad dolaze i praznici i sve, odnio bi mob negdje na servis, po mogucnosti Split, ali informacija o bilo kakvom servisu bi dobro dosla.

 

Ovi klasicni servisi u koje sam prije ulazio, vecinom kazu da ne rade ove modele, a sad ako bi i pristali da ja kupim dio i oni zamijene, to mi nije opcija jer ne znam u čemu je problem na mobitelu :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok. Moram priznati da sma malo izgubljen čitajući ovu temu, mislio sam da će mi biti jasnije koji mobitel odabrati, ali tek se sad "zakompliciralo".

Budžet za novi mobitel mi je do 250€. Ono što od njega želim je da ima mogućnost primanja SD kartice i da je kamera poprilično dobra. Koristim stari Xiaomi 1S, koji je svojevremeno bio best buy, no pregazilo ga je vrijeme. Premalo ima unutarnje memorije, a MIUI instalirava aplikacije u unutarnju memoriju, i kamera mu je blagorečeno smeće. (jedva prosječne fotografije po danu, a u nekakvoj sjeni i kad ima manje svjetla su očajne).

Igrice ne igram.

Pregledao sam dosta stranica i modela, no ako mi se neki mobitel svidi najčešće nema mogućnost primanja sd kartica, što je nažalost postao trend. Gledao sam i mobitele iznad 250 €, kao što je Xiaomi mi5S, ali opet nema sd, nema ni IR, NFC... Kad bi već kupio skuplji onda očekujem da bude iskoristiv i za dvije-tri godine kao što je i 1S. Ispada da je najjednostavnije uštediti 500€ i uzeti samsung.

Uzimao bi poznatije kineze (Xiaomi, Meizu, LeEco, Lenovo (ZUK)...).

Što bi mi preporučili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako ne grešim, Mi 5S ima NFC, a isto važi i za obični Mi 5. Za IR mislim da više nije toliko uobičajen (imam ga na Redmi Noteu 2, ali, osim što sam se igrao njime na početku, ne sećam se kad sam ga upotrebio).

 

Ako ti je internih 64GB nedovoljno, mislim da se kombinacija NFC + SD trenutno ne može naći kod Xiaomija. Za ostale ne znam, ali neko će već odgovoriti. 

 

Uvek je najjednostavnije platiti duplo. :)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan(4) kaže...

Ako ne grešim, Mi 5S ima NFC, a isto važi i za obični Mi 5. Za IR mislim da više nije toliko uobičajen (imam ga na Redmi Noteu 2, ali, osim što sam se igrao njime na početku, ne sećam se kad sam ga upotrebio).

Ako ti je internih 64GB nedovoljno, mislim da se kombinacija NFC + SD trenutno ne može naći kod Xiaomija. Za ostale ne znam, ali neko će već odgovoriti.

 Mi5 ima NFC, IR i koliko vidim bolju kameru od Redmi serije.

Jedino nema SD, ali meni je čak i 32GB previše :D Tako da bi vjerojatno 64 GB trebalo biti dosta.

Ili još malo uštedjeti pa uzeti verziju s 128GB memorije :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma nisam hteo da preporučim Redmi liniju kao alternativu, nego je to više bilo pitanje mora li baš IR, jer evo, imam ga, ali u svakodnevnom radu stvarno nemam potrebu da koristim telefon kao univerzalni daljinski. Ali ako ga Mi5 ima, onda super. :)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kakva su vam iskustva sa uhans mobitelima, kakva im je podrska?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nikad čuo, a za dosta kineza jesam čuo.

Radije ti uzmi neku malo provjereni.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
anelko kaže...

Kakva su vam iskustva sa uhans mobitelima, kakva im je podrska?

 Ovo si pitao ko da su svi sudionici teme probali te mobitele :D

 

Ni ja nikad čuo to ime. Daj neki link.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
anelko kaže...

Kakva su vam iskustva sa uhans mobitelima, kakva im je podrska?

 Ovo si pitao ko da su svi sudionici teme probali te mobitele :D

 

Ni ja nikad čuo to ime. Daj neki link.

 

Evo jedan primjer:

http://www.balkangadgets.com/uhans-a101s-recenzija-mini-dobar-bolji-najbolji/

 

Dobio je dobre pohvale, pitanje je kakav je na duze staze...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zar nitko ne zna ako kupim ovaj mob http://www.honorbuy.com/938-xiaomi-redmi-note-4-16gb-gray.html je li postoji mogučnost da stavim HRV jezik pošto ga bema inaće?? Jer mi je jako bitno da je mob na HRV.

Od TopOne ne kupovala više, dobila oštečeni mob na koji su se oglušili zamjeniti.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Morat ćeš pričekati da dodje eu romza hrvatski jezik, možda za vrijeme dok ti putuje dobije već taj tom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Morat ćeš pričekati da dodje eu romza hrvatski jezik, možda za vrijeme dok ti putuje dobije već taj tom.

 Gdje to pratiti mogu?? hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi note 4 ima globalnu verziju ali samo stable sto znaci da vec ima hr jezik.E sada je pitanje sa kojim romom ces ga dobiti.Ako ti dode sa china stable,moras pro prebaciti na china dev rom,otkljucati bootloader i flashati global stable.
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ASUS Zenfone 2 ZE551ML 4G FDD LTE Android 5.0 5.5 Inch IPS 1920x1080 4GB LTE Intel Atom CPU Smart Phone....što kažete za ovo na aliexpresu 146 dolara

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
https://xiaomi.eu/community/

Daj točan link od tog moba? Da se vidi jer to cijena sa postarinom i svim troškovima. Inace mislim da je rn3 pro bolji izbor
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
miki ZD1 kaže...

ASUS Zenfone 2 ZE551ML 4G FDD LTE Android 5.0 5.5 Inch IPS 1920x1080 4GB LTE Intel Atom CPU Smart Phone....što kažete za ovo na aliexpresu 146 dolara

 
Omjer uloženo=dobivenog izvanredan svakako dobitna kombinacija

L.P
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Xiaomi redmi note 3 VS Oneplus one (rabljeni)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zavisi koliko je OnePlus One dobro očuvan. Pretpostavljam da govorimo o Qualcomm varijanti RN3? U tom slučaju, RN3 na svojoj strani ima dosta jači procesor, čitač otisaka prstiju, moderniji GPU (doduše približno jednake sirove snage kao onaj u OP1) i, pretpostavljam, bio bi nov. OP1 ima NFC i ima GorillaGlass 3, dok RN3 ima neko nepoznato, ali opet neloše zaštitno staklo. Naravno, tu je i pitanje da li ti se više sviđa MIUI ili CyanogenMod. Redmi Note 3 mi se uživo i u ruci činio zdepasto, a i stražnja strana je ružnjikava, nije mi se dopao ni izgled metala, ni kako izgleda u kombinaciji sa plastičnom gornjom i donjom ivicom (nemoj da gledaš rendere, potraži fotografije).

 

Mislim da bih ipak pre uzeo RN3. :)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kaj je global stable dobil hr? Na rn3 na stablr nisam imal hr, na dev jesam
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice