"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.303
|
čitano: 5.714.212
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jel ide Giztop bez dodatnih davanja ili kako se potrefi ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...
zelenapaprika kaže...
 Isto tako, nevjerojatno je da u godinu dana u istoj kategoriji izbace 3 modela i nekoliko puta više podmodela svakog modela. Kaos na tržištu.

 

 Reakcija s gsmarena.com na izlazak Redmi 9i (to je 9A s više RAM-a i pohrane) koja je na tragu svega što sam napisao u 2-3 poruke u ovoj temi u zadnja 24 sata.

 

eh, računaj da Xiaomi izbacuje uređaje za cijeli svijet i da ima određene modele prema regijama, to što ih mi kupujemo iz Kine je druga stvar.

Eto recimo taj Redmi 9i je namijenjen Indiji i nema ga smisla gledati kao globalni uređaj.

 

Kad bi se njihova ponuda "razbila" po regijama onda bi tu bilo puno manje uređaja.

 

Ali da, slažem se da bi bilo urednije kad bi imali 3-4 linije i držali se nekakvih odlika za svaku liniju.

 

Gogo222 kaže...
Jel ide Giztop bez dodatnih davanja ili kako se potrefi ?

Imaju nešto na EU skladištu i to ide bez dodatnih davanja. Navodno nastoje za sve EU kupce slati preko tog skladišta, ali dobro je to prvo provjeriti. Relativno brzo odgovaraju na upite. Ja trenutno čekam Mi 10 Ultra naručen preko njih, rekli su da ide sa EU skladišta i da je kroz 5-7 dana kod mene, ali za sada još nisam dobio niti potvrdu da je poslan. Prošlo je skoro tjedan dana od uplate.

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
16OR kaže...

reakcija nema smisla

 

uzmimo samo mi9t za primjer

 

odkako sam ga kupio (za koji dan ce bit god dana) izbacili su cca 10 updejta

ili

stara mi ima redmi 7a, od bozica do danas, barem 1 u 2mj izbace updejt, kakav takav ali je update

 Nema smisla tebi, ali nekima ima. Ti voliš burek, ja volim pizzu.

 

Ja imam Redmi Note 7, godinu i 2 mjeseca. I nisam se nešto nagledao updejtova. Evo, kilave s MIUI-em12, da nije stabilan za Redmi Note 7 i 8, pa malo puste za Indiju, ali ne i za druge, pa se ništa ne zna... Nije baš zabavno.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...
16OR kaže...

reakcija nema smisla

 

uzmimo samo mi9t za primjer

 

odkako sam ga kupio (za koji dan ce bit god dana) izbacili su cca 10 updejta

ili

stara mi ima redmi 7a, od bozica do danas, barem 1 u 2mj izbace updejt, kakav takav ali je update

 Nema smisla tebi, ali nekima ima. Ti voliš burek, ja volim pizzu.

 

Ja imam Redmi Note 7, godinu i 2 mjeseca. I nisam se nešto nagledao updejtova. Evo, kilave s MIUI-em12, da nije stabilan za Redmi Note 7 i 8, pa malo puste za Indiju, ali ne i za druge, pa se ništa ne zna... Nije baš zabavno.

Jel telefon lose radi?

Meni ga stara ima od kad je izisao i nikakvih problema s njime.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...
zelenapaprika kaže...
16OR kaže...

reakcija nema smisla

 

uzmimo samo mi9t za primjer

 

odkako sam ga kupio (za koji dan ce bit god dana) izbacili su cca 10 updejta

ili

stara mi ima redmi 7a, od bozica do danas, barem 1 u 2mj izbace updejt, kakav takav ali je update

 Nema smisla tebi, ali nekima ima. Ti voliš burek, ja volim pizzu.

 

Ja imam Redmi Note 7, godinu i 2 mjeseca. I nisam se nešto nagledao updejtova. Evo, kilave s MIUI-em12, da nije stabilan za Redmi Note 7 i 8, pa malo puste za Indiju, ali ne i za druge, pa se ništa ne zna... Nije baš zabavno.

Jel telefon lose radi?

Meni ga stara ima od kad je izisao i nikakvih problema s njime.

 S najnovijim fimrwareom koji se pojavio prije malo više od mjesec dana otvara dialer cijelu vječnost. Možda zbog dugog popisa obavljeniih poziva ili zbog nečeg drugog, ali toga ranije nije bilo. Kod šeranja sadržaja iz nekih aplikacija postojao je clipboard i bilo mi je lako kopirati npr. URL među aplikacijama. Sada toga više nema. Bljeskalica mi se pali kako joj se svidi nakon otključavanja mobitela. Evo, čudim se već tjednima kako mi to uspijeva. Učitavanje popisa i thumbnailova fotki također zna trajati predugo. Hoću ubacit fotku u objavu na Facebooku i onda moram čekati gotovo 10 sekundi da mi izlista fotke. A nema ih previše. Sa starim firmwareom ništa od toga nisam imao.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...

 S najnovijim fimrwareom koji se pojavio prije malo više od mjesec dana otvara dialer cijelu vječnost. Možda zbog dugog popisa obavljeniih poziva ili zbog nečeg drugog, ali toga ranije nije bilo. Kod šeranja sadržaja iz nekih aplikacija postojao je clipboard i bilo mi je lako kopirati npr. URL među aplikacijama. Sada toga više nema. Bljeskalica mi se pali kako joj se svidi nakon otključavanja mobitela. Evo, čudim se već tjednima kako mi to uspijeva. Učitavanje popisa i thumbnailova fotki također zna trajati predugo. Hoću ubacit fotku u objavu na Facebooku i onda moram čekati gotovo 10 sekundi da mi izlista fotke. A nema ih previše. Sa starim firmwareom ništa od toga nisam imao.

Pa koji te vrag tjerao staviti novi firmware kad ti je sve radilo ok. 

 

Probaj factory reset, poželjno nakon većih nadogradnji.

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...
16OR kaže...

reakcija nema smisla

 

uzmimo samo mi9t za primjer

 

odkako sam ga kupio (za koji dan ce bit god dana) izbacili su cca 10 updejta

ili

stara mi ima redmi 7a, od bozica do danas, barem 1 u 2mj izbace updejt, kakav takav ali je update

 Nema smisla tebi, ali nekima ima. Ti voliš burek, ja volim pizzu.

 

Ja imam Redmi Note 7, godinu i 2 mjeseca. I nisam se nešto nagledao updejtova. Evo, kilave s MIUI-em12, da nije stabilan za Redmi Note 7 i 8, pa malo puste za Indiju, ali ne i za druge, pa se ništa ne zna... Nije baš zabavno.

 

skini recovery rom pa apdejtaj ponovo, ako ne pomogne factory reset

 

nema prevelike mudrosti

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...

 S najnovijim fimrwareom koji se pojavio prije malo više od mjesec dana otvara dialer cijelu vječnost. Možda zbog dugog popisa obavljeniih poziva ili zbog nečeg drugog, ali toga ranije nije bilo. Kod šeranja sadržaja iz nekih aplikacija postojao je clipboard i bilo mi je lako kopirati npr. URL među aplikacijama. Sada toga više nema. Bljeskalica mi se pali kako joj se svidi nakon otključavanja mobitela. Evo, čudim se već tjednima kako mi to uspijeva. Učitavanje popisa i thumbnailova fotki također zna trajati predugo. Hoću ubacit fotku u objavu na Facebooku i onda moram čekati gotovo 10 sekundi da mi izlista fotke. A nema ih previše. Sa starim firmwareom ništa od toga nisam imao.

Pa koji te vrag tjerao staviti novi firmware kad ti je sve radilo ok. 

 

Probaj factory reset, poželjno nakon većih nadogradnji.

 Mobitel me je tjerao svojim porukama, a i znatiželja jer je ovo bio skok s Androida 9 na Android 10.

 

Više ne brojim koliko sam puta reinstalirao firmware (istu verziju).

 

Factory reset donosi probleme jer je potrebno reaktivirati pojedine aplikacije koje imaju posebnu proceduru za to, pa za to treba vremena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:25 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
16OR kaže...
zelenapaprika kaže...
16OR kaže...

reakcija nema smisla

 

uzmimo samo mi9t za primjer

 

odkako sam ga kupio (za koji dan ce bit god dana) izbacili su cca 10 updejta

ili

stara mi ima redmi 7a, od bozica do danas, barem 1 u 2mj izbace updejt, kakav takav ali je update

 Nema smisla tebi, ali nekima ima. Ti voliš burek, ja volim pizzu.

 

Ja imam Redmi Note 7, godinu i 2 mjeseca. I nisam se nešto nagledao updejtova. Evo, kilave s MIUI-em12, da nije stabilan za Redmi Note 7 i 8, pa malo puste za Indiju, ali ne i za druge, pa se ništa ne zna... Nije baš zabavno.

 

skini recovery rom pa apdejtaj ponovo, ako ne pomogne factory reset

 

nema prevelike mudrosti

 Sve sam ja to već napravio x puta. I sada imam recovery na mobitelu i ni sam ne znam koliko puta sam ga ponovno instalirao.

 

Factory reset samo kada budem imao vremena.

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi MI 10 lite 6/128.......2399.00kn. Vrhunska ponuda. Neznam kakav je shop.

Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

je netko nabavljao s Goldwaya preko dhl-a. Kako to sada funkcionira kako je V.Britanija izišla iz EU

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dar01 kaže...

je netko nabavljao s Goldwaya preko dhl-a. Kako to sada funkcionira kako je V.Britanija izišla iz EU

 ne ide vise u UK, vec u DE

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

o super to znači još funkcionira

5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Je li kupio tko Mi 10 Ultra i preko koje stranice? Zanima me isplati li se uzeti Ultra ili samo uzeti Mi 10 Pro? Sviđaju mi se oba uređaja, trenutno imam Mi 8 kupljen u prvom tjednu kad je izašao prije 2 godine, ali me u zadnje vrijeme dosta zeza i počeo mi je nešto štekati i gasiti se sam pa je vrijeme za upgrade. Još razmišljam i o Samsungu Note 20 Ultra, ima odlične recenzije, ali Xiaomi i 20 min za punjenje mobitela 0-100 me užasno privlači 😂 Samo me zanimaju vaša iskustva s tim mobitelom ako ga je netko imao prilike isprobati
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
FakeTheror kaže...
Je li kupio tko Mi 10 Ultra i preko koje stranice? Zanima me isplati li se uzeti Ultra ili samo uzeti Mi 10 Pro? Sviđaju mi se oba uređaja, trenutno imam Mi 8 kupljen u prvom tjednu kad je izašao prije 2 godine, ali me u zadnje vrijeme dosta zeza i počeo mi je nešto štekati i gasiti se sam pa je vrijeme za upgrade. Još razmišljam i o Samsungu Note 20 Ultra, ima odlične recenzije, ali Xiaomi i 20 min za punjenje mobitela 0-100 me užasno privlači 😂 Samo me zanimaju vaša iskustva s tim mobitelom ako ga je netko imao prilike isprobati

Kupio preko giztop.com, stiglo kroz 3 tjedna, nisu tada imali na EU skladištu pa sam čekao da stigne iz Kine u DE, a od tamo do RH stigao za 3 dana.

Mi 10 Pro je odličan, ali sam uzeo Ultru radi boljih kamera, vrhunskog displaya i super brzog punjenja.

 

Razlika je što Mi 10 Pro imaš za globalno tržište dok je Ultra samo za Kinesko, tako da ćeš vjerojatno staviti globalni ili eu ROM. Probao sam koristiti kineski rom i sve radi, ali notifikacije rade samo kad je app u pozadini, tako da sam nedavno stavio eu ROM. To se obavi jako brzo i ima snimljen tutorial na youtubeu. Naravno bilo je i par problema pa sam izgubio nešto više vremena.

 

Kamere su izvrsne, glavna kamera je van serijska, ultrawide je najšira koju sam do sada vidio, kvaliteta je jako dobra, ali ne najbolje što sam vidio, 5x je čudo najbolje što sam vidio na mobu. Hibridnih 10x je više nego iskoristivo, čak i do 30x se može koristiti za manje zahtjevne stvari tipa društvene mreže. Video je odličan na svim kamerama posebno na glavnoj koja ide do 8k i na 5x koja isto ide do 8k.

 

MIUI 12 je toliko napredovao da mi je sada top Android UI. Ima toliko korisnih stvari. Recimo kloniranje je super zabavno. Pa onda vlog presets. Geste rade izvrsno. Super wallpapers daju dodatnu dimenziju uređaju i svi ostanu "paf" kad vide kako sve radi fluidno i efektno.

 

Zakrivljeni ekran ima svoje prednosti i mane. Lijepo je što imaš uređaj koji teoretski nema "border", ali treba se naviknuti na taj zakrivljeni dio i sadržaj koji ide ispod njega.

 

Ukupno sam uređaj imao dva dana, prvi dan kad sam ga dobio i drugi kad sam stavljao eu rom. Drugi dan nakon što je stigao ga je vidio frend dok smo bili na kavi i užicao me za putovanje, za vrijeme putovanja mi je samo poslao eure za njega i rekao da ga ne vraća. 

 

Sad ću naručiti još jedan za sebe, ali se mislim pričekati black friday, ako izdržim.

5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hvala ti na detaljnom odgovoru, puno si mi pomogao s odlukom, međutim znao sam vec za sve ovo oko eu i global verzije i rom-ova, bavim se time vec nekoliko godina pa mi uopce ne smeta to sto nema licencirane globalne verzije, vjerujem da je eu rom i vise nego dovoljno dobar. Mene najvise muci prijevoz i da mi proizvod ne zapne na carini. Nisam siguran isplati li se uzimati, jer ako zapne na carini, pdv i ostale sitnice, kostat ce me mobitel vise nek suho zlato 😅 Ne znam koliko je pouzdan Giztop kao stranica, to me najvise muci.
Uzeo sam ovaj svoj Mi 8 preko Mi global store-a na Aliexpressu prije 2 godine bilo je komplikacija sa prijevozom nije mi dosao 2 mjeseca pa me je ipak malo strah uplatiti 6-7 tisuca kuna nekome tko nije bas pouzdan 100%
Ali sve u svemu najvjerojatnije cu se jos raspitati i javiti se nekome iz te trgovine da znam koliko je sigurno.
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
FakeTheror kaže...
Hvala ti na detaljnom odgovoru, puno si mi pomogao s odlukom, međutim znao sam vec za sve ovo oko eu i global verzije i rom-ova, bavim se time vec nekoliko godina pa mi uopce ne smeta to sto nema licencirane globalne verzije, vjerujem da je eu rom i vise nego dovoljno dobar. Mene najvise muci prijevoz i da mi proizvod ne zapne na carini. Nisam siguran isplati li se uzimati, jer ako zapne na carini, pdv i ostale sitnice, kostat ce me mobitel vise nek suho zlato 😅 Ne znam koliko je pouzdan Giztop kao stranica, to me najvise muci.
Uzeo sam ovaj svoj Mi 8 preko Mi global store-a na Aliexpressu prije 2 godine bilo je komplikacija sa prijevozom nije mi dosao 2 mjeseca pa me je ipak malo strah uplatiti 6-7 tisuca kuna nekome tko nije bas pouzdan 100%
Ali sve u svemu najvjerojatnije cu se jos raspitati i javiti se nekome iz te trgovine da znam koliko je sigurno.

 evo trusted pilot review-a...više negativnih, pogotovo za ultru:

 

https://www.trustpilot.com/review/www.giztop.com

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:16 (Dan1234567890).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
FakeTheror kaže...
Hvala ti na detaljnom odgovoru, puno si mi pomogao s odlukom, međutim znao sam vec za sve ovo oko eu i global verzije i rom-ova, bavim se time vec nekoliko godina pa mi uopce ne smeta to sto nema licencirane globalne verzije, vjerujem da je eu rom i vise nego dovoljno dobar. Mene najvise muci prijevoz i da mi proizvod ne zapne na carini. Nisam siguran isplati li se uzimati, jer ako zapne na carini, pdv i ostale sitnice, kostat ce me mobitel vise nek suho zlato 😅 Ne znam koliko je pouzdan Giztop kao stranica, to me najvise muci.
Uzeo sam ovaj svoj Mi 8 preko Mi global store-a na Aliexpressu prije 2 godine bilo je komplikacija sa prijevozom nije mi dosao 2 mjeseca pa me je ipak malo strah uplatiti 6-7 tisuca kuna nekome tko nije bas pouzdan 100%
Ali sve u svemu najvjerojatnije cu se jos raspitati i javiti se nekome iz te trgovine da znam koliko je sigurno.

Uređaj je prošao Google certifikaciju i ima L1 Widevine, tako da je teoretski spreman za globalnu distribuciju, zašto nije krenuo globalno mislim da samo Xiaomi zna.

 

Plaćaš preko paypala, a giztop garantira da nema dodatnih troškova, pogledaj na njihovom webu imaš hrpu upita pod "review". Ja sam prvi put kupio kod njih i imam dvije zamjerke, prva je meni manje bitna, a to je da se može desiti da nemaju uređaj na EU skladištu pa se duže čeka, a druga je što će uređaj iz DE poslati samo u kuverti sa zaštitom, što je po meni slaba zaštita i vanjska kutija će sigurno malo nastradati, ne previše, ali dobije malo oštećenje na kantunima, ako ti je to bitno.

 

Oni otvaraju kutiju i instaliraju google store, moj primjerak je izgledao kao potpuno nov, jedino se vidjelo da je netko vadio mobitel iz zaštitne folije. Kutija inače bude "vakumirana".

 

Na giztopu je najjeftiniji, ide od 799$, uz to kad se pretplatiš na newsletter dobiješ kupon za 2% popusta pa ti je to još -16$. Uz to primaju paypal bez dodatnih troškova i imaju opciju slanja iz "EU". Pod dostavu možeš odabrati regularnu poštu 16$, barem su meni tako rekli.

 

Dan1234567890 kaže...

 evo trusted pilot review-a...više negativnih, pogotovo za ultru:

 

https://www.trustpilot.com/review/www.giztop.com

Kad pročitaš te negativne uglavnom se sve na isto svodi, ljudi su čekali duže na isporuku, a očekivali su da će im stići za 5-6 dana, uz to su pogodili na prvi tjedan u listopadu kada Kinezi imaju cijeli tjedan praznike. Eno jedan piše da je čekao nakon narudžbe puna dva dana i da ih je onda zatrpao mailovima.   Kad se kupuje kod Kineza treba biti spreman na čekanje 2-3 tjedna, nekad i 4, a nekad dođe za 1 tjedan. Moj prosjek je nekakvih 15-17 dana.

 

Računaj da ima puno njih koji su kupili i zadovoljni su, ali takvi obično ne ostavljaju recenzije.

5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Slazem se s ovim da se dugo ceka, kao sto sam rekao prvi puta kad sam kupio od kineza mobitel cekao sam 2 mjeseca otprilike od uplate do dostave. Uglavnom spreman sam na to cekanje, jedino me muci carina, ako je zaista sve rjeseno i u redu sto se tice dodatnih troskova (carina, pdv i ostali porezi) i ne placas nista onda bi uzeo najvjerojatnije Ultru, posto je mobitel mrcina. Koristim MIUI 2 godine i mogu reci da sam prezadovoljan, neke stvari su mi cak bolje nego na ostalim sustavima. Jedva cekam vidjeti kako se to vrti na Ultri.
Sve u svemu hvala ti na pomoci 😃
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
FakeTheror kaže...
Slazem se s ovim da se dugo ceka, kao sto sam rekao prvi puta kad sam kupio od kineza mobitel cekao sam 2 mjeseca otprilike od uplate do dostave. Uglavnom spreman sam na to cekanje, jedino me muci carina, ako je zaista sve rjeseno i u redu sto se tice dodatnih troskova (carina, pdv i ostali porezi) i ne placas nista onda bi uzeo najvjerojatnije Ultru, posto je mobitel mrcina. Koristim MIUI 2 godine i mogu reci da sam prezadovoljan, neke stvari su mi cak bolje nego na ostalim sustavima. Jedva cekam vidjeti kako se to vrti na Ultri.
Sve u svemu hvala ti na pomoci 😃

 javi ako naručis i kako je proslo. 👍

 

mzopg kaže...
Kad pročitaš te negativne uglavnom se sve na isto svodi, ljudi su čekali duže na isporuku, a očekivali su da će im stići za 5-6 dana, uz to su pogodili na prvi tjedan u listopadu kada Kinezi imaju cijeli tjedan praznike. Eno jedan piše da je čekao nakon narudžbe puna dva dana i da ih je onda zatrpao mailovima.   Kad se kupuje kod Kineza treba biti spreman na čekanje 2-3 tjedna, nekad i 4, a nekad dođe za 1 tjedan. Moj prosjek je nekakvih 15-17 dana.

 

Računaj da ima puno njih koji su kupili i zadovoljni su, ali takvi obično ne ostavljaju recenzije.

 ima i da su tražili doplate nakon par dana, jer da nemaju ono sto je plaćeno i naručeno, odgovaranje giztopa da ce biti sutra, a sutra i dalje ništa i onda ljudi na kraju polude i odustanu, pa izgubiš 40ak$ na naknadama i sl...nakon što odustanu čekaju dugo da dobiju novce natrag....i sve u svemu neugodna iskustva kao što i pišu ljudi. ono što je pohvalno, vidim da je na neka ranija iskustva giztop pokušavao odgovoriti, a kasnije su stali...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 15:36 (Dan1234567890).
3 godine
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

zanima me da li je itko narucivao OnePlus mobitel putem njihove sluzbene stranice https://www.oneplus.com/hr/store i za koliko dana dodje mobitel

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 15:56 (Born2Win).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
FakeTheror kaže...
Slazem se s ovim da se dugo ceka, kao sto sam rekao prvi puta kad sam kupio od kineza mobitel cekao sam 2 mjeseca otprilike od uplate do dostave. Uglavnom spreman sam na to cekanje, jedino me muci carina, ako je zaista sve rjeseno i u redu sto se tice dodatnih troskova (carina, pdv i ostali porezi) i ne placas nista onda bi uzeo najvjerojatnije Ultru, posto je mobitel mrcina. Koristim MIUI 2 godine i mogu reci da sam prezadovoljan, neke stvari su mi cak bolje nego na ostalim sustavima. Jedva cekam vidjeti kako se to vrti na Ultri.
Sve u svemu hvala ti na pomoci 😃

2 mjeseca je previše, možda je to bilo kad je korona bila kod njih u punom zamahu. Meni je najduže što sam čekao nekakvih 4 tjedna, ali obično je oko 2-3 tjedna.

Sad kad krene "black friday" će čekanje biti sigurno puno duže, ali to je za očekivati.

 

Za carinu i pdv ih pitaj, za svaki slučaj, meni je prošlo bez problema, a da nije ne bi ga ni uzeo nego pustio da im se vrati nazad i tražio preko paypala povrat.

 

MIUI 12 + Mi 10 Ultra je show, fenomenalno iskustvo.

 

Dan1234567890 kaže...

 ima i da su tražili doplate nakon par dana, jer da nemaju ono sto je plaćeno i naručeno, odgovaranje giztopa da ce biti sutra, a sutra i dalje ništa i onda ljudi na kraju polude i odustanu, pa izgubiš 40ak$ na naknadama i sl...nakon što odustanu čekaju dugo da dobiju novce natrag....i sve u svemu neugodna iskustva kao što i pišu ljudi. ono što je pohvalno, vidim da je na neka ranija iskustva giztop pokušavao odgovoriti, a kasnije su stali...

Sigurno ima svega, ipak su to Kinezi, a njima muljanje leži kao i našim balkancima, slično je to. 

Uvijek je tu određeni rizik.

Ja sam ih prvo cimnuo sa 2-3 maila da vidim kako dišu i na svaki su uredno odgovorili kroz 12h, kod njih je druga vremenska zona.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@Born2Win

Ako ga imaju odmah na stanju, za par dana je kod tebe, obično ide DHL-om, a u HR često preuzme Pošta.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 9:25 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zanima me kada se mobitel kupi preko honorbuy-a da li garancija vrijedi u bijelica posto stize iz eu skladista?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz...jel ima netko kakvih saznanja za 11.11 vezano uz prave popuste,to je svake godine presmijesno i prave nas budalama,nabiju cijene do nebesa pa stave ko fol ogromni popust a na kraju te mobitel ispadne par dolara jeftinije... 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...

Pozz...jel ima netko kakvih saznanja za 11.11 vezano uz prave popuste,to je svake godine presmijesno i prave nas budalama,nabiju cijene do nebesa pa stave ko fol ogromni popust a na kraju te mobitel ispadne par dolara jeftinije... 

 Da, ove godine će sve biti drugačije i biti će pravi popusti :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isplati li se uzeti Realme 7 Pro. Nešto ga gotivim kako ima 65w punjenje, a nisam gamer, tako da mislim da mi je snapdragon 720g dosta. Da li im android skin pati od battery draina što je čest problem sa MIUI?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nedavno sam provjerio navod da se Xiaomi mob globalne verzije kupljene u Kini ili drugdje mogu pod garancijom servisirati kod nas i odgovorili su mi iz servisa da može.

 

Na uređaju je aktivirano globalno (EU) jamstvo i može se servisirati kod Bijelić servisa unutar jamstva. Naravno može se servisirati i van jamstva, ali se tada servis plaća.

Mob je kupljen preko Aliexpresa kod Mi Global Store.

Isto sam provjerio i za uređaj kupljen u honorbuyu i dobio sam isti odgovor.

 
6 0 hvala 8
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nemoj da te netko cuje

 

Sad ce gnomiš opet slat mailove bijelicu pa ces vidjet

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
16OR kaže...

Nemoj da te netko cuje

 

Sad ce gnomiš opet slat mailove bijelicu pa ces vidjet

A nema ga više, digao je ruke od nas. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice