Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.445.315
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
2happy2beu kaže...

Koristio sam Mi10, P40 pro a zadnji Mi11 ultra u isto vrijeme kad i Pixel. Istina, vidi se da Mi11 ultra daje bolju fotografiju al džabe mi kvalitetnija fotografija kad mi Pixel5 daje gotovu point&shot fotografiju na koju ne moram trošiti 10 min vremena za obradu i koju odmah mogu slat dalje/upload-ati. 

Druga stvar je šta na Pixelu gotovo uvijek dobijem čistu fotografiju, dok sam na Mi10 često imao mutne trenutke, posebno djece u pokretu.

 Ante pixel 6 pro je za tebe, ogroman senzor i zum kamera, ko ce docekat :D

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
2happy2beu kaže...

Koristio sam Mi10, P40 pro a zadnji Mi11 ultra u isto vrijeme kad i Pixel. Istina, vidi se da Mi11 ultra daje bolju fotografiju al džabe mi kvalitetnija fotografija kad mi Pixel5 daje gotovu point&shot fotografiju na koju ne moram trošiti 10 min vremena za obradu i koju odmah mogu slat dalje/upload-ati. 

Druga stvar je šta na Pixelu gotovo uvijek dobijem čistu fotografiju, dok sam na Mi10 često imao mutne trenutke, posebno djece u pokretu.

 

 

Sve je to jasno i znam o cemu pricas i to je definitivno prednost Pixela.

Ja sam na Mi10 PRO koristio Gcam 95% vremena i davao mi je Pixel pouzdanost sa boljim IQ tako da ima rjesenja i za to.

Meni kod Mi Cam ne pase ta tromost kamere, sve je nekako usporeno i tko koristi mob tako, vjerujem da mu je Pixel bolji izbor.

 

Ja sam izvrtio u zadnje vrijeme isto svasta i vracam se na Mate 20 PRO, salje mi ga zajednicki kolega iz Splita i iskreno, taj mob mi se pokazao kao zlatna sredina.

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
2happy2beu kaže...

Koristio sam Mi10, P40 pro a zadnji Mi11 ultra u isto vrijeme kad i Pixel. Istina, vidi se da Mi11 ultra daje bolju fotografiju al džabe mi kvalitetnija fotografija kad mi Pixel5 daje gotovu point&shot fotografiju na koju ne moram trošiti 10 min vremena za obradu i koju odmah mogu slat dalje/upload-ati. 

Druga stvar je šta na Pixelu gotovo uvijek dobijem čistu fotografiju, dok sam na Mi10 često imao mutne trenutke, posebno djece u pokretu.

 Ante pixel 6 pro je za tebe, ogroman senzor i zum kamera, ko ce docekat :D

 

Pixel 6 ce biti bomba, napokon su mrdnuli sa tog malog senzora.

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

A eto volio bi još samo Mi10 pro probati jer mi je kamera na Mi Note 10 bila savršena ali nisam mogao izdržati tu sporost okidanja.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
2happy2beu kaže...

A eto volio bi još samo Mi10 pro probati jer mi je kamera na Mi Note 10 bila savršena ali nisam mogao izdržati tu sporost okidanja.

Baš ti je okidala sporo ili je problem prebacivanje s jedne kamere na drugu? Pitam jer meni okida sasvim normalno brzo, ali kad se prebacuje sa glavne na druge onda treba pričekati koju sekundu da procesira fotku i to zna malo smetati ako želiš brzo promijeniti "objektiv".

Inače kamere na tom uređaju su izvrsne, stavim fotke samo da ulovim malo vremena.

 

Moj jedini razlog zašto ću uzeti jači model je to prebacivanje i nešto lošiji video koji ipak nije u rangu top modela.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Vozim HTC U11+gcam, eto, čudo jedno od aplikacije, out of box su slike odlične, usprkos malom senzoru i dalje me impresionira ovaj gcam na U11..

 

Čeka se Pixel 6, mislim da će Pixel tu podignut opet prašinu, a vidit ćemo uskoro, što nam ima za pokazat P50 serija iz Huaweija, uglavnom, jesen-zima će bit opet vruća

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

što nam ima za pokazat P50 serija iz Huaweija, uglavnom, jesen-zima će bit opet vruća

 P50 Pro je prema prvim recenzijama kamera zvijer, a i ostatak moba je vrh, ali ne vidim kako Huawei misli zadržati cijenu preko 1000 eura za uređaj koji nema Android i google servise, mislim da su se tu malo preračunali. Mislio sam da će im pad prodaje od preko 40% biti nekakav pokazatelj.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mene zanima obična verzija P50, kolko čitam, cijena bi trebala biti oko 4.5.5tkn.. Mada me ipak više privlači Pixel 6..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
2happy2beu kaže...

A eto volio bi još samo Mi10 pro probati jer mi je kamera na Mi Note 10 bila savršena ali nisam mogao izdržati tu sporost okidanja.

Baš ti je okidala sporo ili je problem prebacivanje s jedne kamere na drugu? Pitam jer meni okida sasvim normalno brzo, ali kad se prebacuje sa glavne na druge onda treba pričekati koju sekundu da procesira fotku i to zna malo smetati ako želiš brzo promijeniti "objektiv".

Inače kamere na tom uređaju su izvrsne, stavim fotke samo da ulovim malo vremena.

 

Moj jedini razlog zašto ću uzeti jači model je to prebacivanje i nešto lošiji video koji ipak nije u rangu top modela.

 

 

Imao sam i Mi Note 10 i Mi10 PRO i velika je razlika u brzini...ali i cijeni.

 

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
2happy2beu kaže...

A eto volio bi još samo Mi10 pro probati jer mi je kamera na Mi Note 10 bila savršena ali nisam mogao izdržati tu sporost okidanja.

Baš ti je okidala sporo ili je problem prebacivanje s jedne kamere na drugu? Pitam jer meni okida sasvim normalno brzo, ali kad se prebacuje sa glavne na druge onda treba pričekati koju sekundu da procesira fotku i to zna malo smetati ako želiš brzo promijeniti "objektiv".

Inače kamere na tom uređaju su izvrsne, stavim fotke samo da ulovim malo vremena.

 

Moj jedini razlog zašto ću uzeti jači model je to prebacivanje i nešto lošiji video koji ipak nije u rangu top modela.

 Proces otvaranja aplikacije fotoaparata i okidanja fotografije traje dugo, propustim trenutak. Zato mi je pixel odlican. A ne daj boze okinuti par fotografija za redom na Mi Note10..

Nego slabo se recenzira kamera na Iphone 12/12pro/max? Kakva je situacija s njima u odnosu na ove prije spomenute modele? Najvise me privlaci njihov SW kamere koji bi trebao biti odlican.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Imao sam i Mi Note 10 i Mi10 PRO i velika je razlika u brzini...ali i cijeni.

Nemam pojma zašto sam bio uvjeren da Mi 10 Pro nema 3.7x i zbog toga sam ga preskočio. 

Bio sam uvjeren da ima samo 5x.

 

 

To ja trkeljam već jako dugo... 

 

2happy2beu kaže...

 Proces otvaranja aplikacije fotoaparata i okidanja fotografije traje dugo, propustim trenutak. Zato mi je pixel odlican. A ne daj boze okinuti par fotografija za redom na Mi Note10..

Nego slabo se recenzira kamera na Iphone 12/12pro/max? Kakva je situacija s njima u odnosu na ove prije spomenute modele? Najvise me privlaci njihov SW kamere koji bi trebao biti odlican.

Otvaranje aplikacije oko 1s, okidanje ispod sekunde. Mogu odmah fotkati jednu za drugom bez problema. Probao stock i gcam i slično je, stock je malo brža jer gcam odvrti HDR, ali bez njega su iste.

Kad si koristio Mi Note 10? Možda je u početku bio sporiji, ali sada je to skroz ok.

 

Vidim da si sa Pixelom zadovoljan tako da će ti onda iPhone 12 pro i max odgovarati još bolje. Po meni su dosta bolji od Pixela.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 18:09 (mzopg).
14 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

a 12 mini ima istu kameru?

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

A evo kazu da 12 i 12 pro nije neka razlika, samo u telefoto kameri, a momak u iStyle-u kaze da bi on prije 11pro nego 12. 12 pro max mi je daleko najbolji ali ipak prevelik.

Zakljucak, cekam pixel 6icu :)

@mzopg - koristio sam ga prije godinu dana cca, istina u pocetku je bio sporiji pa sa update-om nesto brzi. S gcam-om je bio jos bolji, al nije to to :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 19:25 (2happy2beu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
all_or_nothing kaže...

a 12 mini ima istu kameru?

 Mini, standardni model i pro imaju iste kamere osim sto pro ima dodatnu telephoto leću. 

 

12 pro max ima veci senzor od ova ostala tri modela pa bi trebao imati bolje fotke u uvjetima losijeg osvjetljenja.

 

Kod iPhone-a software igra veliku ulogu i dosta nadoknadi razlike u senzorima. Ja kada sam planirao mijenjati mob pogledao sam dosta recenzija i bio sam se bas zagrijao za 12 pro max i koliko sam vidio na recenzijama nekih bitnih razlika u standardnim i wideangle kamerama kod svih iPhone modela nema. Razlike su u telephoto lećama. 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
all_or_nothing kaže...

a 12 mini ima istu kameru?

 

 

Ista im je samo ultra wide.

14 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ok,

vrijedi li išta ta kamerica na 12 mini?

 

tutlek sam za fotiće, sad koristim cat s52 ali daje očajne fotke, posebno low light i video. zum ni ne pokušavam koristiti jer nema smisla.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nema predaje, U11+gcam Onak, bezveze okinem, pa kak ispadne, ispadne

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/51375280582/in/dateposted-public/

Prve četiri slike su sa U11

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 20:41 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Nema predaje, U11+gcam Onak, bezveze okinem, pa kak ispadne, ispadne

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/51375280582/in/dateposted-public/

Prve četiri slike su sa U11

 

 

 

 

Zvonac, sta je sa Sony-em? 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
all_or_nothing kaže...

ok,

vrijedi li išta ta kamerica na 12 mini?

 

tutlek sam za fotiće, sad koristim cat s52 ali daje očajne fotke, posebno low light i video. zum ni ne pokušavam koristiti jer nema smisla.

 

 

 

Ne mozes fulati sa iphoneom, kamere su im uvijek dobre i pouzdane. 

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
all_or_nothing kaže...

a 12 mini ima istu kameru?

12 mini, 12 i 12pro imaju identicne prednje i straznje kamere

 

pro ima dodatno trecu telefoto i ima LiDAR skener

 

i pro jos dodatno moze 4k video snimati  u dolby vision modeu na 60fps, dok ova dva na 30fps.

 

svi mogu 4k 60fps u normal modu

 

fotke su u vrhu sa ostalima, kamera je no brainer upalis i okines 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

 

 

Zvonac, sta je sa Sony-em? 

 Otišao je, nisam se mogao pomirit s omjerom zaslona

 

Vidim priča se o ajfonima, ajfon dok bih gledao za fotkanje onda samo 12 pro max, pošto ima najveći senzor..

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2021 10:52 (zvonac).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Koristi tko GCAM na RN 10 Pro ? Vidim podjeljena su misljenja da je stock odlicna i da se ne isplati instaliravat GCAM?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
hahhaajaads kaže...

Koristi tko GCAM na RN 10 Pro ? Vidim podjeljena su misljenja da je stock odlicna i da se ne isplati instaliravat GCAM?

 A cuj ne kosta te nista stavit ga.

Ja cu ti odmah rec da ces imat bolje fotke u nešto zahtjevnijim situacijama jer je tu xiaomijev algoritam loš.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Kak vam se cini kamera na P50P?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 9:04 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislim da je odlicna, ali taj telefon ne bi uzeo radi znanih razloga. 

Al zato honor magic 3 pro uzimam cim dode. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Ali taj nema senzor kao P50 Pro.
Magic 3 Pro+ ima, ali pitanje je hoće li doći. A i bit će skuplji od S21 Ultra
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Mislim da je odlicna, ali taj telefon ne bi uzeo radi znanih razloga. 

Al zato honor magic 3 pro uzimam cim dode. 

Eeeee potpisujem....

 

HM 3 Pro je Huawei s Google play-om.

10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Ali taj nema senzor kao P50 Pro.
Magic 3 Pro+ ima, ali pitanje je hoće li doći. A i bit će skuplji od S21 Ultra

 Doci ce, mate 20 pro s manjim senzorom razjebe skoro sve sto sam uzeo iza njega. 

A da ne pričam o 64mp mc senzor. 

Samaung ne shvacam ozbiljno jos od s8. 

Sve do 7k mi je ok jer ne minjan mobitele toliko cesto. Mate iz 2018 mi sluzi odlicno i može jos godinu dana, iza njega magic 3 i ja miran. 

 

11 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Molim za malo pomoci.

Kupujem rabljeni/novi mobitel do cca 500 eura.

Kamera mi je najbitnija od svega, brzina okidanja da je u granicama normale da nemoram cekati po par sekundi, prebacivanje izmedu kamera itd, vise manje point and shoot da izbacuje dobre slike.

Prethodni mobiteli su mi bili Mate 20 pro i do jucer Note 20 Ultra sa kojima sam bio pre pre zadovoljan ali eto nakon Nota igrom slucaja moram na nesto jeftinije ici.

Po oglasima gledam neke favorite u tom iznosu P40 Pro, MI 11 ili nešto treće.

Huawei znam da ima tu manu oko googla ali koristim i drugi poslovni mob tako da mi to za sada i nije toliki problem.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice