Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.439.161
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
Dan1234567890 kaže...

Usporedba Mi 11 ultra i s21 Ultra kamera, sa primjerima...s21 bolji...

https://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Mi-11-Ultra-vs-Samsung-Galaxy-S21-Ultra-Camera-Comparison_id131617

 

 Kako se uzme. 

Jednom recenzentu su prednost prirodne boje, drugom nabrijane...

 

1. uspoređuje front cameru za selfie, ok, ali zašto? kad na Mi 11 Ultra može koristiti daleko superiornije rear kamere i to sve tri za selfie, pa neka onda i to usporedi.

2. ima mobitel sa 3x zoomom, a koristi umjetni portret mod? pa radije bi i koristio onaj 5x nego portret mod.

3. meni je ovdje Xiaomi uvjerljivo bolji, ali eto, sto ljudi sto čudi: "the Xiaomi consistently captures bleaker looking shots, while the Galaxy tends to capture brighter and more cheerful photos, with more vibrant colors.". Ukratko sviđaju mu se umjetno nabrijane boje koje nisu precizan prijenos realnog stanja, dok mnogi drugi upravo to ističu kao prednost na Xiaomiju...

 

Čovjek jednostavno voli takav tip fotke, ne znam kako si ti iz toga zaključio da je S21 bolji. Po meni je S21 Ultra trenutno bolji u više segmenata, ali on ih nije previše istaknuo i primijetio već se hvata "mana" i spominje kao prednost.

 

While we came away impressed with the ultra-wide camera, and we loved the zoom quality in most shots, we found that photos come out with bleaker, colder tonalities that are not that appealing and detail is a bit on the soft side, plus Xiaomi seems to have forgotten it has a front camera on the Mi 11 Ultra too. The Galaxy has a bit of an issue with oversharpening and its tendency to give you vibrant photos sometimes results in photos that look a bit fake, but most of the time, we preferred the photos we captured on the Galaxy.

nema kak se uzme - ukupno je bolji s21. na wide je bolji mi11 jer ima 12mm, glavna i telephoto su bolje na s21, video ni na jednom nije super (iphone i dalje tu je svoja kategorija) i ukupno je s21 bolji.

selfi je nezgodna kategorija, jer selfi kamera je katastrofa na xiaomi, kao i uvijek, ali zbog screena odozada u nekim slučajevima zadnja moze zamjeniti prednju i tu je onda puno bolji mi11, no to je samo za neke fotke i nije za video, pa se ne moze uzeti kao cjelovita selfi kamera.

sve je vrlo jasno onome kome hoće biti jasno - i slike/video su tu za one koji žele znati više.

oni koji ne žele - mogu pisati "kak se uzme" 😛

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 13:30 (Dan1234567890).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Baš se vratio sa S21 Ultra na iPhone. Bitna stavka koja se često zanemaruje a nekima poput mene je bitna - brzina i fluidnost otvaranja aplikacije kamere i uhvatiti trenutak što prije a da imaš povjerenja da neće biti zblurano ili općenito neupotrebljivo. Mislim da je tu iPhone još uvijek u samom vrhu. Sigurno puno bolji u tom segmentu od Ultre.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 13:50 (Sil).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
sve te usporedbe nemaju smisla dok god postoji pro mod

pro mod također može biti auto...ali slike se čuvaju kao jpeg+raw

mobilni Lightroom je toliko moćan i jednostavan da je šteta ne imati RAW... odnosno postoji mogućnost u Lightroom AI auto obrada koja odlično radi posao...s njom započinje proces ali može biti i konačan rezultat...A svaka kasnija obrada svatko po svom guštu.

fokus... ISO mogućnost...stabilizacija(koliko nisko možeš ići sa SS... kvaliteta leće...to bi trebala biti usporedba

S21 ultra trebutačno je za nas bolji radi njuškalo cijene:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

nema kak se uzme - ukupno je bolji s21

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

stvarno imas super slika...👍 jedino meni ih ima nekoliko sa nekako pretamnima, zasićenim bojama...reko bi Bare "teške boje"...

 

na ovakve mislim: https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/51113650204/in/photostream/

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...
thebatman kaže...

stvarno imas super slika...👍 jedino meni ih ima nekoliko sa nekako pretamnima, zasićenim bojama...reko bi Bare "teške boje"...

 

na ovakve mislim: https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/51113650204/in/photostream/

 

 P40pro

5x kamera, kako je opucana tako je uploadana. 

Tu je mob odlucio najmanji ISO, tako da buke nema, ali je malo tamnija fotka.

 

Doduse kad je tako nizak iso, moze se izvuc sa obradom iz sjena malo detalja, evo npr s google photos obradom:

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/51140132364/in/album-72157718420099038/

 

Ali opet je to f3.4 i 125mm, p40 pro prodao sam ga, al ok mob skroz.

 

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

nema kak se uzme - ukupno je bolji s21. na wide je bolji mi11 jer ima 12mm, glavna i telephoto su bolje na s21, video ni na jednom nije super (iphone i dalje tu je svoja kategorija) i ukupno je s21 bolji.

selfi je nezgodna kategorija, jer selfi kamera je katastrofa na xiaomi, kao i uvijek, ali zbog screena odozada u nekim slučajevima zadnja moze zamjeniti prednju i tu je onda puno bolji mi11, no to je samo za neke fotke i nije za video, pa se ne moze uzeti kao cjelovita selfi kamera.

sve je vrlo jasno onome kome hoće biti jasno - i slike/video su tu za one koji žele znati više.

oni koji ne žele - mogu pisati "kak se uzme" 😛

 Kolega što ćemo sada? Kome vjerovati? 

 

The Mi takes better pictures and video than the Galaxy in virtually all scenarios in this battle of the Ultras. The Galaxy has the better selfie camera, but the Mi's rear display renders that a moot point.

 

The Xiaomi Mi 11 Ultra is the ultimate cameraphone, if the shapely camera assembly on the back wasn't enough of a giveaway. It captures photos and video as good or even better than any competitor and can only get better at it if Xiaomi opens up the rear display's full potential.

 

A za selfie:

"Realistically, with the ability to frame photos using the rear display, the selfie camera should be relegated to video calls only."

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_ultra-review-2259.php

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
Dan1234567890 kaže...

nema kak se uzme - ukupno je bolji s21. na wide je bolji mi11 jer ima 12mm, glavna i telephoto su bolje na s21, video ni na jednom nije super (iphone i dalje tu je svoja kategorija) i ukupno je s21 bolji.

selfi je nezgodna kategorija, jer selfi kamera je katastrofa na xiaomi, kao i uvijek, ali zbog screena odozada u nekim slučajevima zadnja moze zamjeniti prednju i tu je onda puno bolji mi11, no to je samo za neke fotke i nije za video, pa se ne moze uzeti kao cjelovita selfi kamera.

sve je vrlo jasno onome kome hoće biti jasno - i slike/video su tu za one koji žele znati više.

oni koji ne žele - mogu pisati "kak se uzme" 😛

 Kolega što ćemo sada? Kome vjerovati? 

 

The Mi takes better pictures and video than the Galaxy in virtually all scenarios in this battle of the Ultras. The Galaxy has the better selfie camera, but the Mi's rear display renders that a moot point.

 

The Xiaomi Mi 11 Ultra is the ultimate cameraphone, if the shapely camera assembly on the back wasn't enough of a giveaway. It captures photos and video as good or even better than any competitor and can only get better at it if Xiaomi opens up the rear display's full potential.

 

A za selfie:

"Realistically, with the ability to frame photos using the rear display, the selfie camera should be relegated to video calls only."

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_ultra-review-2259.php

Izgleda da trolaš, xiaomi fanboyi to često rade...

kako mi 11 ultra je slabija od s21U, uopće nisu ni stavili test izmedu njih 2, nego koristili note 20 za zoom kameru umjesto s21, jer tu uopće nema se što uspoređivati sa s21U...

s21u je bolji na selfi, zoom i main kameri (vidi se i po ovom testu i fotkama), a na wide je mi11 u prednosti samo zato jer ima veći kut, fotke su isto lošije nego na wide kameri od s21U...no sad se već ponavljam...

možda ako xiaomi u budućnosti ispegla SW (dinamički raspon, žutilo i sl. probleme,) bude bolji s vremenom od s21U, jer ima veći senzor...

12 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
HCMAA kaže...
sve te usporedbe nemaju smisla dok god postoji pro mod

pro mod također može biti auto...ali slike se čuvaju kao jpeg+raw

mobilni Lightroom je toliko moćan i jednostavan da je šteta ne imati RAW... odnosno postoji mogućnost u Lightroom AI auto obrada koja odlično radi posao...s njom započinje proces ali može biti i konačan rezultat...A svaka kasnija obrada svatko po svom guštu.

fokus... ISO mogućnost...stabilizacija(koliko nisko možeš ići sa SS... kvaliteta leće...to bi trebala biti usporedba

S21 ultra trebutačno je za nas bolji radi njuškalo cijene:)

 Hvala za ovaj dio o lightroom-u, nisam to znao... bio sam uvjeren da je app samo prosječna...

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Imaš na jubito... Mobilni Lightroom na razini PC brata:)

Tako da je stvarno neopravdano ne koristiti pro mod na mobitelu i još je taj mod također auto

S obzirom da mobiteli imaju fiksni aperture nema tu puno filozofije kod manual moda... Što niži ISO...shutter speed ovisi jel objekt statičan ili nije i to je to.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pro mod ponekad ok, ali u svakodnevnom radu preferiram.automatiku radi blagodati HDR-a.
Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam 80% u PRO mode, cak i ako koristim AUTO postavke.

Na Huaweiu je to od velikog znacaja jer je IQ za moj ukus bolji cak i ako koristim AUTO postavke.

Huawei ima vrlo agresivan AI koji se meni ne svidja pa ga na ovaj nacin zaobilazim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 

Meni je ruzan ako ce tako izgledati.

 

Kada jos dodam Chinese experience minus legalan GMS, minus Gpay, minus Android, Huawei camera cirkus SW i ogromnu cijenu ostaje vrlo malo toga sto bi me motiviralo da dublje zaronim u novcanik.

 

S druge strane imam na izbor Mi11 Ultru, S21 Ultru, Vivo X60 PRO...

Trenutno sam na Huaweiu Mate 20 PRO koji je zadnji Huawei koji cu imati i ujedno meni jedan od najboljih mobitela uopce koji sam imao...imao sam i P30 PRO i P40 PRO i niti jedan mi se nije tako svidio a posebno ne P40 PRO...

 

Huawei je koliko sam vidio potonuo vec na peto mjesto ili cak i ispod i ja im ne prognoziram bolji rezultat, bar ne u zapadnim svijetu.

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Meni je ruzan ako ce tako izgledati.

 

Kada jos dodam Chinese experience minus legalan GMS, minus Gpay, minus Android, Huawei camera cirkus SW i ogromnu cijenu ostaje vrlo malo toga sto bi me motiviralo da dublje zaronim u novcanik.

 

S druge strane imam na izbor Mi11 Ultru, S21 Ultru, Vivo X60 PRO...

Trenutno sam na Huaweiu Mate 20 PRO koji je zadnji Huawei koji cu imati i ujedno meni jedan od najboljih mobitela uopce koji sam imao...imao sam i P30 PRO i P40 PRO i niti jedan mi se nije tako svidio a posebno ne P40 PRO...

 

Huawei je koliko sam vidio potonuo vec na peto mjesto ili cak i ispod i ja im ne prognoziram bolji rezultat, bar ne u zapadnim svijetu.

 

 Ni meni se ne sviđa nikak, al očito su morali nekak uglavit taj ogroman senzor i još ukomponirat da to sve nekak donekle oku ugodno izgleda, naravno da neće ovaj model privuć sve skupine ljudi, a najviše radi dizajna, a još je i tu nepostojanje gms-a..

Ali, ak stavimo na stranu to, a vodimo se mišlju da je P40P odličan kamera mob, očekujem od P50 da podigne ljestvicu radi velikog senzora (a koji će bit prekretnica u smartfon industriji, ak ne računam CM1 koji je očito bio samo probni balon za određena tržišta) i nastave ostali proizvođači slijediti taj trend.. Al nije nit sve u hardveru a pogotovo ak ne postoji sinergija između hardvera i softvera onda badava 100mp, veliki senzor itd.. Softver će trebat bit tip top da se izvuku odlični rezultati koje će taj mob davati nakon fotkanja. Šteta što ne postoji gcam za huawei to bi bila killer kombinacija..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 9:33 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 Ni meni se ne sviđa nikak, al očito su morali nekak uglavit taj ogroman senzor i još ukomponirat da to sve nekak donekle oku ugodno izgleda, naravno da neće ovaj model privuć sve skupine ljudi, a najviše radi dizajna, a još je i tu nepostojanje gms-a..

Ali, ak stavimo na stranu to, a vodimo se mišlju da je P40P odličan kamera mob, očekujem od P50 da podigne ljestvicu radi velikog senzora (a koji će bit prekretnica u smartfon industriji, ak ne računam CM1 koji je očito bio samo probni balon za određena tržišta) i nastave ostali proizvođači slijediti taj trend.. Al nije nit sve u hardveru a pogotovo ak ne postoji sinergija između hardvera i softvera onda badava 100mp, veliki senzor itd.. Softver će trebat bit tip top da se izvuku odlični rezultati koje će taj mob davati nakon fotkanja.Šteta što ne postoji gcam za huawei to bi bila killer kombinacija..

 

 

 

 

To vec imam na Xiaomiu koji stavlja odlican hardware kompatibilan sa Gcam pa ne vidim razlog zasto bi zalio za tom kombinacijom u nekom Huaweiu.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

 

 

To vec imam na Xiaomiu koji stavlja odlican hardware kompatibilan sa Gcam pa ne vidim razlog zasto bi zalio za tom kombinacijom u nekom Huaweiu.

 Nećemo hvalit šaomi dok ne vidimo mob sa najvećim senzorom koji je u dolasku

 

Znam da ti zvuči sad to prenapuhano, ali, vidio si što jedan CM1 radi, a fotke koje radi su dostojne RX100, s tim da uzmi u obzir da je CM1 izišao "davne" 2014te god. Uz oskudan softver i ograničen hardver vidjele su se mogućnosti velikog senzora koji je bio rezerviran isključivo za fotoaparate, fotke koje je radio su bile, stunning napravljena je prekretnica u smartfon industriji..

Sedam godina poslije, Huawei ubacuje istu veličinu senzora u nadolazeće modele P50.. Ali, neću tolko hvaliti, dok ne vidimo u praksi kak će to sve izgledat, dam se kladit da ni ostali neće sjedit skrštenih ruku i bacit će se na posao kao i Huawei..

 

Inače, čekam (opet) Gugl Pixel 6, pošto Gugl ima skoro pa savršen softver za kameru, samo eto, hardverski dio veće tegle kroz 3-4 generacije i tu kaskaju, nadam se da će se vratit na tron.

 

Ponavljam opet, najveći problem samih današnjih smartfona je sam softver za kameru, ako bi radili usporedbe sa starijim smartfonima (Lumije) prije cca 5-6god. potonje i dan danas ne ostavljaju čovjeka ravnodušnim dok gleda fotke koji su ti smartfoni radili, a to sve govori kolko su si dali truda, danas tog nema, tj u toj mjeri da bi mogli reći, wooow.. Izbace smartfon na tržište i onda poslije krpaju kroz updatee, a neke stvari nikad nit ne isprave, žalosno što mora postojati jedan gcam da to dovede u red.

 

A dok gledam kvalitetu softvera sveukupno, prednost dajem starijim lumijama, pa tek onda gcamu i na zadnjem mjestu, današnjim stock kamerama.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 10:12 (zvonac).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zvonac ti cekas taj 1 inch senzor kao nekakav sveti gral a imas vec mobitel sa 1/1.12 senzorom koji je mrvicu manji...i ti sada ocekujes nekakvo cudo.

To je kao da npr. VW ima u ponudi 1.5 TDI (karikiram) ali ti cekas spasinosni 1.6 TDI marginalno veci...u stvarnosti idu isto.😂

 

Opet ce Mi11 Ultra sa Gcam obrisati pod sa P50 PRO i mrvicu vecim senzorom i usranim SW.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 12:08 (ocean77).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Zvonac ti cekas taj 1 inch senzor kao nekakav sveti gral a imas vec mobitel sa 1/1.12 senzorom koji je mrvicu manji...i ti sada ocekujes nekakvo cudo.

To je kao da npr. VW ima u ponudi 1.5 TDI (karikiram) ali ti cekas spasinosni 1.6 TDI marginalno veci...u stvarnosti idu isto.😂

 

Opet ce Mi11 Ultra sa Gcam obrisati pod sa P50 PRO i mrvicu vecim senzorom i usranim SW.

 Pa zapravo me zanima kak bu izgledalo.. A to kaj, kak ti veliš 1 1/2" mrvicu manji, u praksi može bit razlike a i ima razlike, samo eto, lakše nam se tještit na taj način, mrvicu po mrvicu i dobijemo na kraju jednu veliku stvar

Tak da 1" senzor nije mala stvar za današnje pojmove, pogotovo dok se takav veliki senzor stavlja u smartfone, al i opet velim, ak softver ne bude usklađen s hardverom, vrhunski rezultati će bit polovični ili nedostatni potencijala koje nudi takav smartfon s tim senzorom i onda će ispasti da inferiorniji senzori tj manji, rade bolje fotke neg ovaj s mrcinskim senzorom, a takvih slučajeva u praksi ima na bacanje; najbolji primjer tomu je Pixel 4/5 koji sa manjim senzorom pokazuje zube ovima sa značajno većima senzorima (u nekim segmentima fotkanja) , a sve zahvaljujući odličnom softveru koji krasi Pixel smartfone, a koji ostali nisu u stanju pratit Pixel odnosno napraviti posao kako spada.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Zvonac ti cekas taj 1 inch senzor kao nekakav sveti gral a imas vec mobitel sa 1/1.12 senzorom koji je mrvicu manji...i ti sada ocekujes nekakvo cudo.

To je kao da npr. VW ima u ponudi 1.5 TDI (karikiram) ali ti cekas spasinosni 1.6 TDI marginalno veci...u stvarnosti idu isto.😂

 

Opet ce Mi11 Ultra sa Gcam obrisati pod sa P50 PRO i mrvicu vecim senzorom i usranim SW.

 Pa zapravo me zanima kak bu izgledalo.. A to kaj, kak ti veliš 1 1/2" mrvicu manji, u praksi može bit razlike a i ima razlike, samo eto, lakše nam se tještit na taj način, mrvicu po mrvicu i dobijemo na kraju jednu veliku stvar

Tak da 1" senzor nije mala stvar za današnje pojmove, pogotovo dok se takav veliki senzor stavlja u smartfone, al i opet velim, ak softver ne bude usklađen s hardverom, vrhunski rezultati će bit polovični ili nedostatni potencijala koje nudi takav smartfon s tim senzorom i onda će ispasti da inferiorniji senzori tj manji, rade bolje fotke neg ovaj s mrcinskim senzorom, a takvih slučajeva u praksi ima na bacanje; najbolji primjer tomu je Pixel 4/5 koji sa manjim senzorom pokazuje zube ovima sa značajno većima senzorima (u nekim segmentima fotkanja) , a sve zahvaljujući odličnom softveru koji krasi Pixel smartfone, a koji ostali nisu u stanju pratit Pixel odnosno napraviti posao kako spada.

 

 

Samo se ti tjesi time 😎...isprobao sam dovoljno da znam sto je win win kombinacija.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Samo se ti tjesi time 😎...isprobao sam dovoljno da znam sto je win win kombinacija.

 Vidit ćemo još što nam nudi Huawei

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Samo se ti tjesi time 😎...isprobao sam dovoljno da znam sto je win win kombinacija.

 Vidit ćemo još što nam nudi Huawei

 

Razocarao me P40 PRO, toliko izrazen AI nisam susreo na niti jednom mobu.

Ja ne kazem da to nije dobro za opcu populaciju koja 99% trazi instant rjesenja na ustrb puno kompromisa, ali to nije za mene.

Pro mode donekle spasava stvar, ali opci dojam mi kvari SW koji uzasno forsira svoja rjesenja...recimo HDR nabrijava debelo iznad moga ukusa i to dok pregledavas fotku netom sto si ju uslikao onda to odradi onako naocigled bez imalo ustrucavanja...ja sjedim, gledam u nevjerici kako mi unistava fotku.😂

One cropove glavne kamere umjesto tele da ne spominjem, to sam vec previse puta dotakao...nemam snage vise...

 

Poanta cijele price je ta da je Huawei P40 PRO vrhunski mob ali nema kameru po mojem ukusu, jednostavno zelim prirodniju fotku pa da sam korigiram HDR ili neke druge stvari.

 

Ne ocekujem nista bolji SW ni na P50 PRO i mogu oni staviti i m4/3 senzor ali sve to pada u vodu sa ovakvim SW kamere a alternative u vidu Gcam nema.

 

3 godine
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Samsung S21U vs Xiaomi mi 11U?

 

Čekam već dulje mi11U i po revieovima je on bolji što se tiče kamere (ostalo je manje više slično) ali kada gledam compare slika meni to izgleda bolje na s21u.

 

Pa da li čekati i dalje ili kupiti ovaj?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zgusrcu kaže...

Samsung S21U vs Xiaomi mi 11U?

 

Čekam već dulje mi11U i po revieovima je on bolji što se tiče kamere (ostalo je manje više slično) ali kada gledam compare slika meni to izgleda bolje na s21u.

 

Pa da li čekati i dalje ili kupiti ovaj?

 

 Pa ako tebi slike sa S21U izgledaju bolje onda ti vise odgovara Samsungov software za obradu fofotgrafija i nemas sta razmisljati mada koji god uzmes neces pogrijesiti, sto se tice kamera trenutno su vrh ponude.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ako će biti ovako, ovo je već prihvatljivije u odnosu na prijašnju vijest da za pixele nema nikakvog benefita vezano za pohranu slika...
https://www.phonearena.com/news/future-pixels-may-get-unlimited-google-photos-backups_id131936
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zgusrcu kaže...

Samsung S21U vs Xiaomi mi 11U?

 

Čekam već dulje mi11U i po revieovima je on bolji što se tiče kamere (ostalo je manje više slično) ali kada gledam compare slika meni to izgleda bolje na s21u.

 

Pa da li čekati i dalje ili kupiti ovaj?

 

Teška odluka.

Po meni je S21U najbolji mob koji je Samsung do sada izbacio, uspjeli su sve izbalansirati i pravi je flagship. Još da je nabaviti SD verziju ne bi se previše mislio. Izvrsne kamere, dobra baterija, dostupnost i servis osigurani, cijena u preprodaji i kod teleoperatera pristojna.

 

S druge strane M11U je do sada najbolji Xiaomi uređaj. Prednost nad Samsungom mu je brzo punjenje 67W vs 25W. Zgodan dodatak je i taj mali rear display koji je već sada koristan, a u budućnosti će vjerojatno biti još korisniji.

 

Po pitanju kamera, što je u ovoj temi najbitnije, treba uzeti u obzir da Xiaomi ima 5x optički zoom dok Samsung ima 3x i 10x. Kod Xiaomija je digitalni vrlo dobar i na 10x, ali naravno nije u klasi Samsungovih 10x. Po meni Xiaomi ima bolju glavnu kameru, a koliko sam vidio recenzije ima bolje rezultate foto i video po noći. Ultrawide po danu je za sada nešto bolja na S21U, ali zato po noći Xiaomi jednostavno rastura sa UW i 5x pri lošijem osvjetljenju.

Moj dojam je da Xiaomi ima bolji hardware, ali treba još neko vrijeme dok uštimaju kameru jer su očito mogućnosti veće nego kod S21U.

 

Isto je bilo i sa S21U kad je tek izašao, prvi dojmovi su bili jako loši, da bi kroz par mjeseci sve to popeglali i kamera mu je sad izvrsna.

 

Po pitanju samih fotografija i obrade, to je individualno, meni Mi 11U ima odlično obrađene fotke i najbolje pogođene boje (najrealnije) i to je većina recenzenata istaknula, dok Samsung ima svoj stil fotke koja djeluje atraktivno i super je za instagram, ali nije precizan prijenos onoga što oko vidi, malo pretjeruje sa bojama i oštrinom.

 

Evo jedna jako dobra usporedba, gdje se vidi da svaki ima svojih mana i svojih prednosti. Isto tako se jako dobro vidi da Mi11U ima još uvijek neujednačene rezultate pa ide iz najbolji od sva tri do najgori, ali vide se i mogućnosti velikog senzora pri slabijem osvjetljenju.

Tri izvrsna uređaja, a odabir ovisi o zahtjevima korisnika, ako netko traži point&shoot uređaj koji će većinu fotki imati više nego zadovoljavajuće onda je tu iPhone dobar izbor, ako želi izvući maksimum iz hardwareskih mogućnosti uređaja onda S21U ili Mi11U, iPhone se ipak ne može nositi sa njihovim telefoto kamerama i većim senzorima 12MP vs 50MP vs 108MP.

 

Xiaomi Mi 11 Ultra vs Samsung S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 20:01 (mzopg).
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
koga svrbi 10000kn ima na njušci mi11 ultra...meni osobno onaj dodatni ekran se ne sviđa...bolje umjesto nje da je bila periskop x10

S21 ultra na korak do 6000kn(njuškalo:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

najava novih pixela sa dosta promjena...novi googlov chipset (odlično za kameru!), dosta debeli camera bump (kao da je nesto veliko iza toga) i nažalost 2 različita kamera setupa...2 kamere za manji mob (vjv bez tele), a 3 za veći....to mi je užas da ako hoću najbolju kameru moram uzet veliki telefon...ako neće imati neku besplatnu pohranu za sliku, meni je osobno onda puno manje zanimljiv uređaj...;) ali vidit ćemo...

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice