Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.320
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ovo za iPhone i kameru mi je vec smijesno citati, kakva konzistentnost, svi danas imaju korektne kamere i iPhone eventualno sa videom malo odskace kao i Samsung. 

Sto se fotki tice taj dvojac nebi ni gledao, a kada gledam mob kao cjelinu onda pogotovo. 

iPhone ima i dalje smece od SW sa brdom ogranicenja, ugradjuju smeća od baterija i najlosije zastite od grebanja i to masno naplacuju. 

Uz sve to iPhone ne daje ni punjac, a nekakvo brzo punjenje kakvo imaju Xiaomi i jos neki je kod njih tek u planovima za 2023.

 Konzistentna je u smislu da od određenog broja fotografija koje okinem, imam bitno veći postotak iskoristivih fotografija za razliku od nekih prošlih uređaja koje sam imao. Uglavnom se radi o auto modu, pokretni subjekti, u velikoj većini nesavršeno svjetlo... Znači, ništa tipa mrtva priroda, pejzaži i slično. To mi govori da je software dosta dobro prilagođen takvim situacijama za razliku od Android konkurencije koju sam imao.

 

Što se tiče uređaja u cjelini, teško je nadmašiti optimizaciju baterije i softvera. Sa bitno manjim kapacitetom baterije, ovdje postižem izvrsne rezultate što se tiče autonomije. Klasično dobar iPhone standby dosta znači. Tu nema apsolutno nikakvih problema. Na zaslonu nemam kaljeno i nemam niti jednu crticu, tako da je i to valjda riješeno sa ovom serijom. Slažem se da je nestavljanje punjača u paket malo bezobrazan potez, ali vjerojatno će i ostali krenuti istim putem. Ali na svu sreću ima jeftinih a dobrih third party punjača pa se to lako riješi i brzo punjenje radi skroz ok, tako da i tu ne vidim nikakav problem. A IOS kao takav, ima ograničenja, ali ima i benefita da imam bolji osjećaj sigurnosti. U svakom slučaju, puno, puno manje reklama...  

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

Treba uzeti u obzir i sljedeće.

 

iPhone 12 Pro Max
cijena: 10.000kn (globalna verzija)
dobavljivost: RH i jamstvo 12 mjeseci

 

Xiaomi Mi 10 Ultra

cijena: 5.000kn (kineska verzija)

dobavljivost: EU skladište, jamstvo 24 mj., ali vrijedi samo kod slanja u Kinu

potrebno staviti EU ROM

 

Huawei Mate 40 Pro+

cijena: 10.000kn (kineska verzija)

dobavljivost: EU skladište, jamstvo 12mj. samo Kina

nema Google servise

ne treba to uzeti u obzir jer je tema kamere u smartphonima, a ne koji je mob bolji ulozeno/dobiveno

 

na nekoj drugoj temi se moze diskutirati sta koliko kosta i sta nema/ima, prednosti i mane i sve ostalo sto se vec raspravlja od kada postoji androdi vs iphone

 

ono sto ja vidim na svim tim usporedbama, flicker, stockphoto i ostalim galerijama, iphone je uvijek u vrhu fotografije, sa ostalima, a jedini je koji na sve 4 kamere ima isti rezultat, dok recimo moj S20+ ima sa svakom drugacije sve, i wb, i dinamicki raspon i boje i slicno i to mi  ide na zivce sve vise i vise

 

video uopce necu ni spominjati, iphone je miljama ispred bilo cega sto android nudi, pogoto sa 12 serijijom i 10-bit snimanjem, sto ne vidite na youtube primjerima, vec kada ga idete editirati u premier pro, pa kada se radi color grading, ne postoji niti jedan androdi niti blizu. uostalom ako je Soderbergu dobar za video dobar je i meni . pogotovo kada ga gledam na Dolby Vision televizoru, milina

 

sta ce mi manual mode, kada AI u 99,9999% slucajeva bolje to napravi nego ja, i na S20+ i na svima prije koje sam imao, meni su fotke bile bolje na auto nego kada bi ih ja fotkao u manualu, radije se igram sa RAW u post procesu, ako vec moram nesto cackati, inace auto mode je bog i batina meni osobno, jasno mi je da neki vole i traze manual, go for it

 

i konstantno slusanje vec godinama, dajte vece senzore, dajte vise fokala dajte ovo dajte ono, i svake godine malo pomalo ide u tome smijeru hardver, ali opet se vracam na ono, da pixel ima ljepse fotke od svih tih hardver mrcina, a svi vi tehnicari mozete pricat sta god hocete, softver je bog i batina a ne hardver, sto se smartphona tice, osim naravno u slucaju da koristite mob za large format printig plakata oglasa i slicno, ali onda se u jos vecem kurcu ako to radite sa mobitelom

 

slobodno sada mozete pisati, kako automatika nece moze ovo ili ono, kako ti i ti u manula radite cuda i slicne fore, postujem to i drago mi je zbog vas, medutim na kraju dana sav taj trud u vecini slucajeva niti se vidi niti je u vecini slucajeva bolji od automatike, osim za staticne fotke mozda

 

uzivajte u novoj godini i cujemo se

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

iPhone sa 12 serijom nikako ne moze opravdati toliku cijenu (11 jos manje) jer mu je protuvrijednost za ulozeni novac naprosto uzasna. 

Taman da je tako kako kazete, marginalno bolji video i prosjecno mozda najveci postotak uspjelih fotki i IQ koji nikako nije bolji od mnogih Android mobitela sa daleko vecim senzorima ga ne cine pozeljnim.Da moram dati 10 tkn, ocekivanja bi mi bila abonormalna i znam da ih nebi opravdao jer naprosto nudi prosjecno sve za puno previse novaca.

Mene vise veseli kada uzmem generaciju-dvije star flagship za neku sicu jer je sjajan osjecaj dobiti puno za malo...to iPhone ne moze nadmasiti.

To vam pise osoba koja je kupovala svake godine top modele, cijena nije bila bitna...rijetko kada bi me neki mob usrecio jer cijena je sve vise rasla, a protuvrijednost bila sve losija. 

 
3 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

iPhone sa 12 serijom nikako ne moze opravdati toliku cijenu (11 jos manje) jer mu je protuvrijednost za ulozeni novac naprosto uzasna. 

Taman da je tako kako kazete, marginalno bolji video i prosjecno mozda najveci postotak uspjelih fotki i IQ koji nikako nije bolji od mnogih Android mobitela sa daleko vecim senzorima ga ne cine pozeljnim.Da moram dati 10 tkn, ocekivanja bi mi bila abonormalna i znam da ih nebi opravdao jer naprosto nudi prosjecno sve za puno previse novaca.

Mene vise veseli kada uzmem generaciju-dvije star flagship za neku sicu jer je sjajan osjecaj dobiti puno za malo...to iPhone ne moze nadmasiti.

To vam pise osoba koja je kupovala svake godine top modele, cijena nije bila bitna...rijetko kada bi me neki mob usrecio jer cijena je sve vise rasla, a protuvrijednost bila sve losija. 

 Potpisujem sve i jednu rijec.....

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mislim da je spominjanje cijene iPhone uređaja prestalo biti relevantno kad su skoro svi Android flagship uređaji u istom rangu cijene.

Da ne idem previše u off topic, moje iskustvo kao korisnika je da iPhone itekako ima svoje mjesto u vrhu što se tiče mobilne fotografije i videa. Ponavljam da možda nije najbolji u određenim segmentima, scenarijima ali za moje korištenje se pokazao kao dosta dobar izbor i nemam primjedbi što se tiče foto ili video segmenta.
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

ne treba to uzeti u obzir jer je tema kamere u smartphonima, a ne koji je mob bolji ulozeno/dobiveno

 

ono sto ja vidim na svim tim usporedbama, flicker, stockphoto i ostalim galerijama, iphone je uvijek u vrhu fotografije, sa ostalima, a jedini je koji na sve 4 kamere ima isti rezultat, dok recimo moj S20+ ima sa svakom drugacije sve, i wb, i dinamicki raspon i boje i slicno i to mi  ide na zivce sve vise i vise

 

video uopce necu ni spominjati, iphone je miljama ispred bilo cega sto android nudi, pogoto sa 12 serijijom i 10-bit snimanjem, sto ne vidite na youtube primjerima, vec kada ga idete editirati u premier pro 

Mislim da je cijena uvijek bitan faktor, bez obzira u kojoj smo temi, a posebno kad imamo tri poprilično izjednačena uređaja. Da je ta cijena 10-20 pa i 30% možda je ne bi ni spominjao, ali znati da za jedan iPhone 12 Pro Max dobiješ dvije Xiaomi Mi 10 Ultre je ipak prevelika razlika. Iz istog razloga sam nabrojao i nedostatke kod Xiaomija i Huaweija.

 

Paralelno koristim iPhone i Android mobitele, uglavnom Xiaomi, ali zna mi pod ruku doći i Samsung ili Huawei. Nisam osjetio toliku superiornost kod iPhonea, dapače čak imam puno više slobode i mogućnosti kod Xiaomija. Govorim o višoj srednjoj i visokoj klasi. Ne uspoređujem sad nekakav low budget Redmi sa top Apple proizvodom.

 

Kada kupiš uređaj cijene 10.000kn onda mu možeš nalaziti samo mane, jer se podrazumijeva da bi sve trebalo biti TOP. Dok kad se kupi uređaj duplo ili više povoljniji pa ti pruži iskustvo daleko skupljeg uređaja možeš se samo oduševiti.

 

Primjer je ovaj moj Macbook Pro s kojeg sada tipkam i koji dođe 15.000kn, od njega očekujem samo vrhunske performanse, ali kada kupim nekakvog Kineza za 3-4 puta manje novaca i on uspije odraditi posao slično kao i MBP ne mogu nego se oduševiti.

 

Nego da se vratimo na fotografiju, zadnji iPhone koji sam koristio je bio 11 Pro Max i bio sam dosta zadovoljan s njim, vidi se odmak od desetke koju trenutno imam dok čekam dolazak 12 Pro Max. Međutim rezultati nisu baš toliko konzistentni i dalje su fotke i video u lošijim uvjetima osvjetljenja osjetno lošiji. Na kraju opet završim sa Androidom u ruci. Evo trenutno je to opet Mi Note 10 koji mi sa svojom 3.7x kamerom nema konkurencije. Čak mi je po tom pitanju draži od Mi 10 Ultre. Kad bi bila opcija glavna kamera sa Mi 10 Ultre i ova 3.7 telefoto sa Mi Note 10, ali još malo poboljšana to bi bio top kamera uređaj. Umjetni portret mod, pa čak i ona 2x telefoto mi je uglavnom sranje, jer pored pravog bokeha i 108MP glavne kamere je nepotrebno. Ovo se odnosi na mene i moj način korištenja, nekome će portret mod biti super.

 

Po meni gotovo savršeni kamera phone bi imao: wide kameru kao na Mi 10 Ultra, ultrawide/makro kameru (kao na Mate 40 Pro+), 3.7x telefoto kao na Mi Note 10 ali sa više MP i dorađenim senzorom i 10x kao na Mate 40 Pro+.

Trenutno je tome najbliži Huawei Mate 40 Pro+, ima 3x umjesto 3.7x, ali nije ni to loše. Međutim cijena i nedostatak google servisa su veliki minus. iPhone 12 Pro Max će nakon godinu dana i dalje držati cijenu dok će Mati cijena drastično padati. Vidjeli smo to sa P40 Pro+.

 

Kad smo kod videa, meni još niti jedan uređaj nije imao tako dobar video kao Mi 10 Ultra na 4k@60 pri lošijem osvjetljenju i mraku, jednostavno je za klasu bolji od svih drugih. Nisam još isprobao iPhone 12 Pro Max, ali od 11 Pro Max je bolji. Nema tu ni govora o nekakvim miljama u korist iPhonea, čak i po danu je Mi 10 Ultra za nijansu bolji.

 

EDIT: zaboravio sam spomenuti da se slažem oko usklađenosti među kamerama, tu si u pravu, iPhone i ovi novi Sony modeli su jedini koje sam vidio da se prelazak sa kamere na kameru jedva primijeti, kod drugih je to i dalje dosta loše podešeno i baš se vidi razlika. Iskreno ne bi im trebao biti problem to uskladiti, ali očito još nije došlo na red. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 18:01 (mzopg).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Mislim da je spominjanje cijene iPhone uređaja prestalo biti relevantno kad su skoro svi Android flagship uređaji u istom rangu cijene.


 

 

Znas i sam da to nije istina jer imas nove novcate Xiaomi top modele u pola te cijene, zatim Huaweie koji su zbog GMS dropnuli cijenama, Oneplus koji je daleko od cijene iPhonea...svi oni nude daleko vise za manje.

Ako ne patimo da mora biti najnoviji model ili opcenito nov mobitel i nije problem ako je sa njuskala onda dolazimo do zapanjujucih razlika.

P40 PRO koji ja osobno nebi uzeo jer nema legalni GMS se nadje za cca 3500 Kn vec, P30 PRO za cca 2500 Kn, Huawei Mate 20 PRO za cca 1600 Kn, Mi 10 cca 3500 Kn, Galaxy Note 10 slicno tako...jednostavno ne mogu samome sebi naci dovoljno opravdanih razloga pljucnuti 10-12 tkn za top model iPhonea.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
iPhone od operatera dobiješ za cca 6.500kn. Ne moraš ići na 12 Pro Max da dobiješ rezultate o kojima pričam. Običan 12 je sasvim dovoljan. E sada, to što iPhone drži cijenu i na njuškalu je druga priča. Usporedba cijene novih u trgovinama je nešto što sam imao na umu kad sam spominjao cijene...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

sve to stoji, ali evo spomenuo si oneplus, trenutno sam na 7t pro modelu.

 

prvo, kaskaju sa updateom na android 11 (a samo zato jer su izbacili ove godine 3 flagshipa, nord i niskobuđetne krševe pa nemaju valjda ljudstva da to sve isprate), nemaju beta public za 11, već samo closed, znači bit će bugovit release, a i vidi se bugovit release na standardnim updateovima na 8t. apple je tu tata mata i godinama ispred bilo čega osim pixela.

 

drugo kamera - 3 modula - 3 različita kolorita, to me najviše živicra nakon ko zna koliko zakrpa koje su izbacili, a tiču se kamere.

kod samog fotkanja, 10 puta okinem jedan te isti kadar, svaki put će bit drukčija slika, nekad zamjetno, nekad suptilno. toga kod ajfona 11 (kojeg sam osobno koristio 5 mjeseci) nije bilo. nekad na op fotka ispadne superiorno, nekad imam osjećaj da sam upravo okinuo fotku sa nekim rendom čajniz midrangerom. sama ta pomisao da ne znam kaj ću dobit kod fotkanja mi nije privlačna. istina, nisam koristio zadnje flagshipove tipa mi 10 ili s20, ali osim njih, puno sam mjenjao fonova od androida u zadnje  3 godine od midragnera od 2500 do top modela od 5000kn i nijedan osim pixela 3a mi nije pružio tu sigurnost kod fotkanja.

 

baš bi volio ugrabit pixel 5 da vidim kako on diše.

yippee ki-yay
 
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
iPhone je možda skup, ali 12-ica je najisplativija i odnosu na Androidu. Od novijih flaghipa na Androidu Samsung je cjenovno uz bok Appleu, Huawei je sve bliže i ostaju ti Xiaomi, OnePlus i Google Pixel. Xiaomi je možda najbolji omjer uloženo i dobiveno, no osobno mislim da je jedina ozbiljna konkurencija Pixel.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pa već za manje dobiješ 12-icu u dućanu, a na oglasniku već za cca 5500. Ako kupuješ službeni telefon i uračunas PDV... Ponuda operatera već se jedno vrijeme ne isplati jer je cijena zapravo ona retail cijena, samo na rate
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ok, koje cijene gledamo, cijene u HR ducanima, cijene na EU trzistu, cijene na USA trzistu, cijene na njuskalu?

 

napravite si TCO pa vidite koliko vas stvarno kosta mobitel na recimo 2 godine.

 

koliko izgubi iPhone na vrijednosti u 2 godine, a koliko androidi?

 

ovako odokativno, Samsung i Huawei vec u 3 mjeseca na trzistu izgube 40% maloprodajne cijene, nakon 2 godine to ide do 70% ako ne i vise

 

a koliko izgubi iPhone? 

 

i onda kada nakon 2 godine prodas stari i nadodas love za novi, koji ispadnje isplativiji za imati?

 

hm da, nije to bas tako jednostavno

 

glupo mi se raspravljati  u temi o kamerama, o tome sto koliko kosta i sto je bolja kupnja, kada to nije nimalo jednostavno, vidite cijenu na etiketi i mislite da je to to, a nije to bas tako, kako za telefone tako za bilo koju drugu stvar koju kupujemo

 

ova godina stvarno ide racku, kad ja idem zagovarati iphone 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Sil kaže...
Mislim da je spominjanje cijene iPhone uređaja prestalo biti relevantno kad su skoro svi Android flagship uređaji u istom rangu cijene.


 

 

Znas i sam da to nije istina jer imas nove novcate Xiaomi top modele u pola te cijene, zatim Huaweie koji su zbog GMS dropnuli cijenama, Oneplus koji je daleko od cijene iPhonea...svi oni nude daleko vise za manje.

Ako ne patimo da mora biti najnoviji model ili opcenito nov mobitel i nije problem ako je sa njuskala onda dolazimo do zapanjujucih razlika.

P40 PRO koji ja osobno nebi uzeo jer nema legalni GMS se nadje za cca 3500 Kn vec, P30 PRO za cca 2500 Kn, Huawei Mate 20 PRO za cca 1600 Kn, Mi 10 cca 3500 Kn, Galaxy Note 10 slicno tako...jednostavno ne mogu samome sebi naci dovoljno opravdanih razloga pljucnuti 10-12 tkn za top model iPhonea.

 Za top model bilo kojeg proizvodjaca.... Cijene su apsurdne.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
iPhone od operatera dobiješ za cca 6.500kn. Ne moraš ići na 12 Pro Max da dobiješ rezultate o kojima pričam. Običan 12 je sasvim dovoljan. E sada, to što iPhone drži cijenu i na njuškalu je druga priča. Usporedba cijene novih u trgovinama je nešto što sam imao na umu kad sam spominjao cijene...

Običan iPhone 12 ne ide u istu rečenicu sa top Android uređajima. Uz tih 6.500kn imaš još i tarifu od 200-300kn mjesečno x 24 mj.

Za te novce dobiješ uređaj sa dvije zadnje kamere i baterijom od 2815mAh.

 

Za gotovo 1.000kn manje i bez ugovorne obveze dobiješ Xiaomi Mi 10 Pro koji je manje više u svemu daleko bolji uređaj. Bolja baterija, brže punjenje, bolji set kamera... ili još bolje za -1500kn Mi 10 Ultra.

 

Jedino tko se tu može mjeriti sa top Androidima je 12 Pro Max, a on košta.

 

 

Apachy kaže...

sve to stoji, ali evo spomenuo si oneplus, trenutno sam na 7t pro modelu.

 

prvo, kaskaju sa updateom na android 11 (a samo zato jer su izbacili ove godine 3 flagshipa, nord i niskobuđetne krševe pa nemaju valjda ljudstva da to sve isprate), nemaju beta public za 11, već samo closed, znači bit će bugovit release, a i vidi se bugovit release na standardnim updateovima na 8t. apple je tu tata mata i godinama ispred bilo čega osim pixela.

 

drugo kamera - 3 modula - 3 različita kolorita, to me najviše živicra nakon ko zna koliko zakrpa koje su izbacili, a tiču se kamere.

kod samog fotkanja, 10 puta okinem jedan te isti kadar, svaki put će bit drukčija slika, nekad zamjetno, nekad suptilno. toga kod ajfona 11 (kojeg sam osobno koristio 5 mjeseci) nije bilo. nekad na op fotka ispadne superiorno, nekad imam osjećaj da sam upravo okinuo fotku sa nekim rendom čajniz midrangerom. sama ta pomisao da ne znam kaj ću dobit kod fotkanja mi nije privlačna. istina, nisam koristio zadnje flagshipove tipa mi 10 ili s20, ali osim njih, puno sam mjenjao fonova od androida u zadnje  3 godine od midragnera od 2500 do top modela od 5000kn i nijedan osim pixela 3a mi nije pružio tu sigurnost kod fotkanja.

 

baš bi volio ugrabit pixel 5 da vidim kako on diše.

Ne kužim što ljude toliko muče te Android verzije? Ne bi da će uređaj postati 3 puta bolji sa novom verzijom Androida. Po čemu je tu apple tata-mata? Po tome što još uvijek nema pravi multitasking? Misliš da oni ne izbace loše verzije iOSa pa onda krpaju? Više puta mi se desilo da dobijem verziju iOSa koja mi odjednom guta bateriju.

 

Ovo za kamere se slažem, to sam već napisao.

 

Kažeš da si imao Pixel 3a i sada te zanima kako diše Pixel 5. Vjerojatno jako jako slično. Imaju isti senzor IMX363 i isti software, pa bi takvi trebali biti i rezultati. Pixel 5 jedino ima malo drugačije "složene" leće, ali neće to raditi preveliku razliku.

 

southy kaže...
iPhone je možda skup, ali 12-ica je najisplativija i odnosu na Androidu. Od novijih flaghipa na Androidu Samsung je cjenovno uz bok Appleu, Huawei je sve bliže i ostaju ti Xiaomi, OnePlus i Google Pixel. Xiaomi je možda najbolji omjer uloženo i dobiveno, no osobno mislim da je jedina ozbiljna konkurencija Pixel.

Ja Pixel tu uopće ne bi računao, za pola cijene se radije uzme medium-high budget Android i stavi GCam i imaš isti rezultat.

Huawei ima neopravdano visoku cijenu, s obzirom na google probleme, a Samsung Note 20 Ultra mi se sviđa, jedino je problem Exynos i opet slaba baterija.

OnePlus je vrlo dobar, ali trebaju još poraditi na kameri.

Ostaje Xiaomi kao najozbiljnija konkurencija.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Interesiraju me Android verzije jer me općenito interesira it tehnologija, iz istog sam razloga na tu na it forumu. Jednostavno to volim, želim imati zadnju verziju, OP sam uzeo jer su se reklamirali brzim updateovima i stock androidom, to je  zašto ljudi uzimaju OP fonove.

 

više nemaju stock android, a bome ni brzi sa nadogradnjama. jedan samsung koji je bio notoran i sprdačina po pitanju nadogradnji ih sad ubija u tom segmentu...

 

yippee ki-yay
14 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ako žemo pričati o isplativosti i pri tome gledati da imaš update OS-a, dobar fotić i ok cijenu na kraju se dođe do Pixela.

Ja sam uzeo iPhone preko firme ali da nisam i da trebam mob s dobrom kamerom uzeo bi Pixel 4 5G. Skoro sam ga uzeo sada ali odustao kada sam vidio da nema mogućnost skirvanja punch hola kroz OS.

Živcira me što već 3 godine nikako da stave novi hardware kamere ali tako je kako je. Imamo sam davno Nexus 5X koji je bio odličan mob sa odličnom kamerom za svoje vrijeme. Plus jeftin.

Moj plan je da za godinu dana prodam iPhone 12 i kupim Pixel ako stvarno osviježe ponudu kako treba u 2021-toj.

 

Ja ne želim nositi ciglu u džepu, a svi kinezi uključujući Samsung i OP  modele s boljim kamerama su ogromni.

Apple uz Google jedini nudi dobru kameru i kompatne dimenzije. S20 ima dimenzije ali nije najbolja kamera od Samsunga, a i Samsung mi nije nešto.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nekada nisam mario za isplativost iako ne znam dali je to dobra rijec za to na sto mislimo.

Nebi cak to nazvao isplativoscu, poceo sam gledati na to da mijenjam mobitele a da pri tome ne gubim lovu.

Ako ces kupovati nove i jos uz to top modele veliki gubitak je neminovan nakon svega par mjeseci.

Taj obrazac sam napustio i to cu napraviti eventualno ponovo ako se pojavi neki model zaista vrijedan toga da ga moram imati odmah kada izadje.

Velike stvari u svijetu mobitela su se dogodile 2018 i vec iz tog vremena imamo modele koji su i danas odlicni...pri tome naravno ne mislim na iPhone i Pixele koji se razvijaju puževim korakom.

Uzmimo za primjer Mate 20 PRO, mobitel je izasao 2018 i sada u 2021 taj mob je i dalje TOP.

Vodootporan, 7nm vrhunski procesor koji i danas radi bolje od midrange procesora u Pixelu 4a, 2K ekran, stereo zvucnici, glavna kamera sa velikim senzorom, odlicne i ostale kamere, ima GMS, 40W brzo punjenje, odlicna baterija...taj mob se danas krece od 1500-2000 Kn sto je sića za takve karakteristike.

 

Obzirom da smo ostavili predhodno desetljece iza sebe i da sam od 2010-2020 imao jako puno mobitela sto od Applea, sto od Windows phonea preko nebrojeno Androida ja bih Mate 20 PRO svakako smjestio u TOP 3 Android mobitela u proteklom desetljecu.

Mislim da niti jedan mob koji je izasao u tom periodu nije napravio takav skok.

Bilo je mobitela sa ponekom pojedinacnom stavkom boljom, ali kao cjelina mislim da niti jedan nije imao sve stavke tako jake.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mate 20 Pro je odličan mob, ali ja bi ga istog trena mijenjao za Pixel 5. Samo je razlika u cijeni prevelika i na to ne bi nitko pristao s obzirom da bi nadoplatio max 1000 kn.

Nema meni do kompaktnosti i najbolje point and shoot kamere, da ne govorim o androidu koji nema nikakvih gluposti u sebi, za razliku od kineza.
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
foofajter kaže...
Mate 20 Pro je odličan mob, ali ja bi ga istog trena mijenjao za Pixel 5. Samo je razlika u cijeni prevelika i na to ne bi nitko pristao s obzirom da bi nadoplatio max 1000 kn.

Nema meni do kompaktnosti i najbolje point and shoot kamere, da ne govorim o androidu koji nema nikakvih gluposti u sebi, za razliku od kineza.

 

 

Imao sam Pixel 2XL i Pixel 4XL koji je i bolji mob od Pixela 5 i nakon tjedan dana sam bio lud, dobio sam naglu zelju momentalno ga se rijesiti i nikada se ne vratiti na njega. 

Mate je s druge strane mob s kojim bi se komotno mogao druziti minimalno godinu dana. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kolko se ja sjećam, kad si se uhvatio Pixela 2xl pisao si samo hvalospjeve i bio oduševljen kamerom, bar u to vrijeme kad si ga imao. S vremenom je nestala oduševljenost jer Pixel stagnira po pitanju hardvera.

Edit: sad skužio da se dio da si bio lud odnosi samo na Pixel 4xl
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 14:51 (foofajter).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pixel 2XL je bio ok mob promatran kroz vrijeme dok je bio aktualan i ne mogu reci da mi se nije svidio u nekim stvarima tada, ali mi je prisjeo kada sam ga prodavao a interes je bio nikakav za njim. 

Jedva sam ga se rijesio...4XL je mob koji je onako...meh, nit smrdi nit mirisi, emocije nula, kamera zapela u 2016...prosjecnom korisniku OK.

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...

Ako žemo pričati o isplativosti i pri tome gledati da imaš update OS-a, dobar fotić i ok cijenu na kraju se dođe do Pixela.

Ja sam uzeo iPhone preko firme ali da nisam i da trebam mob s dobrom kamerom uzeo bi Pixel 4 5G. Skoro sam ga uzeo sada ali odustao kada sam vidio da nema mogućnost skirvanja punch hola kroz OS.

Živcira me što već 3 godine nikako da stave novi hardware kamere ali tako je kako je. Imamo sam davno Nexus 5X koji je bio odličan mob sa odličnom kamerom za svoje vrijeme. Plus jeftin.

Moj plan je da za godinu dana prodam iPhone 12 i kupim Pixel ako stvarno osviježe ponudu kako treba u 2021-toj.

 

Ja ne želim nositi ciglu u džepu, a svi kinezi uključujući Samsung i OP  modele s boljim kamerama su ogromni.

Apple uz Google jedini nudi dobru kameru i kompatne dimenzije. S20 ima dimenzije ali nije najbolja kamera od Samsunga, a i Samsung mi nije nešto.

Znači ok je kad stavljaju tri godine star hardware, ali nije kad nemaš isti tren zadnji OS? Zanimljivo.

Da Kinezi u novi mob ubace IMX363 bilo bi pljuvanja po njima.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
CroDexter kaže...

Ako žemo pričati o isplativosti i pri tome gledati da imaš update OS-a, dobar fotić i ok cijenu na kraju se dođe do Pixela.

Ja sam uzeo iPhone preko firme ali da nisam i da trebam mob s dobrom kamerom uzeo bi Pixel 4 5G. Skoro sam ga uzeo sada ali odustao kada sam vidio da nema mogućnost skirvanja punch hola kroz OS.

Živcira me što već 3 godine nikako da stave novi hardware kamere ali tako je kako je. Imamo sam davno Nexus 5X koji je bio odličan mob sa odličnom kamerom za svoje vrijeme. Plus jeftin.

Moj plan je da za godinu dana prodam iPhone 12 i kupim Pixel ako stvarno osviježe ponudu kako treba u 2021-toj.

Znači ok je kad stavljaju tri godine star hardware, ali nije kad nemaš isti tren zadnji OS? Zanimljivo.

Da Kinezi u novi mob ubace IMX363 bilo bi pljuvanja po njima.

 

Zar nisam napisao da me živcira stari hardware na Pixelu i da ću ga uzeti ako osviježe Pixel s novim HW-om.

Ne dam 3000 i nešto za 4 5G sa starom kamerom bez obzira što im je kamera u vrhu.

Ali ako ćemo gledati kineze i Pixel meni Pixel ima prednost. Znaš da će raditi i da se ne moraš gnjaviti sa flashanjem i instalacijom Gcama.

Ali tko voli čačkati po mobitelu kinezi su dobra alternativa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...

Ali ako ćemo gledati kineze i Pixel meni Pixel ima prednost. Znaš da će raditi i da se ne moraš gnjaviti sa flashanjem i instalacijom Gcama.

Ali tko voli čačkati po mobitelu kinezi su dobra alternativa.

To vrijedi samo za budget uređaje, jer ljudi vole kupiti nešto jeftino i "pretvorit"i u skupo, to je moguće i skroz ok.

Flagship uređaji ne trebaju GCam, pogledaj flagship Huawei, Xiaomi, Samsung (nije Kinez, ali...), svi oni sa stock kamerom imaju odlične rezultate.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 14:23 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ovo za iPhone i kameru mi je vec smijesno citati, kakva konzistentnost, svi danas imaju korektne kamere i iPhone eventualno sa videom malo odskace kao i Samsung. 

Sto se fotki tice taj dvojac nebi ni gledao, a kada gledam mob kao cjelinu onda pogotovo. 

iPhone ima i dalje smece od SW sa brdom ogranicenja, ugradjuju smeća od baterija i najlosije zastite od grebanja i to masno naplacuju. 

Uz sve to iPhone ne daje ni punjac, a nekakvo brzo punjenje kakvo imaju Xiaomi i jos neki je kod njih tek u planovima za 2023.

Eeeee kolega pa kakva ti sranja pišeš.

 

Pa največa prednost Iphone je SW. Brate mili s Iphoneom ti je mozak na paši. Nemaš problema s nićim jer nemaju 100 modela i 100 verzija SW. Imaju svoj HW i svoj SW - gdje ćeš bolje kombinacije. Nemaš problema s dolaskom novog SW jer ga svi dobe u isto vrijeme. Kod Androida brojiš dane i mjesece da dobiješ novi SW.

 

Imam Iphone 12 Pro 256Gb negdje tjedan dana. Sve ali sve mi je upaljeno (gps, LTE,WIFI, gmail, sve moguće apliacije i sinkronizacije, ma doslovno sve) a baterija traje bolje nego na Huawei P40 Pro. Meni je trenutno baterija na 49% a imam 3:17min Sot-a, s onom smiješnom baterijom od 2815 mAh. Znaći takva mi je bila na Huawei s 4200 mAh. O kojoj mi to lošoj bateriji onda pričamo. Nema govora da na bilo kojem Iphoneu 12 baterija neće trajat više od jednog dana. 

 

Nemoj molim te o Xiaomi koji ni da danas nije riješio notifikacije. Pola Vama rade notifikacije, pola ne. 

 

Neću spamat temu jer je ovo tema o kameri, ali budem napisao recenziju samo da ulovim vremena.

 

Supruga ima cijelo vrijeme Iphone, ali to nema veze s iskustvom koje imaš kad ga koristiš. Ovo što sam ja znao od nje malo uzet mob da vidim novi IOS i sl nema veze s pravim iskustvom koje imaš kad koristiš mob 24h na dan.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovo HDR 4k/60fps snimanje na Iphoneu je dosad najbolje što sam ja vidio.

 

Kamera je klasično vrhunska, AF odličan, kamera bez greške. Fali 5x optika ali na to sam bio spreman.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Ovo HDR 4k/60fps snimanje na Iphoneu je dosad najbolje što sam ja vidio.

 

Kamera je klasično vrhunska, AF odličan, kamera bez greške. Fali 5x optika ali na to sam bio spreman.

 Iphone je tu klasa za sebe, svakog dana sam sve blizi odluci da ga uzmem. Ako whatsapp stvarno dozvoli koristenje s istim brojem na dva telefona uzimam apple garant.

Ma taj 5x je ionako zabavan prvih 10 dana.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Ovo HDR 4k/60fps snimanje na Iphoneu je dosad najbolje što sam ja vidio.

 

Kamera je klasično vrhunska, AF odličan, kamera bez greške. Fali 5x optika ali na to sam bio spreman.

 

 

Shot entirely on the iPhone 11 Pro

 

pametnom dosta :)

 

off topic: baterija mi je najbolja do sad od svih mobitela koje sam koristio.

imam 11 pro

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 18:26 (Dario7).
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Činjenica je da iPhone ima najbolju kameru (pogotovo za snimanje tu mu nema konurencije) ali daleko od toga da nema drugih telefona koji mu nisu konkurencija barem u jednom od načina fotografiranja. Neki ljudi ne vole iOS (ja prvi) ali ne treba zato reći da nije telefon dobar. To je stvar osobnog odabira. Da imam love za bacanje vjerojatno bi nosio 2 telefona . iPhone i pixel zadnje modele - pixel za fotografije, iphone za snimanje videa.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kolege kako bi rekao jedan od kolega da je imao svake godine top modele. Tako i ja nekako.

 

Znao sam srat za kameru da mi je kamera najbitnija bla bla bla., ali na kraju sam na Iphoneu oduševljen najviše softwareom. 

 

Nema Iphone milijun mogučnosti kao Andorid, nema i to znam. Nema AOD, nema osnovno stavljanje mp3 muzike kao melodiju, nema još takvih prilagodbi i to stoji...

Ali ima tu funkcionalnost koji te ne zamara. Ne zamara me baterija, da li mi je upaljen GPS ili nije, da li moram gasit aplikacije u pozadini, wifi, moblni podaci, notifikacije, i ostalo. Sve radi u full-u.

 

Bio sam sad ne nadano u romingu - baterija mi je trajala 2 dana a sve koristio. O čemu dalje da pričam. Nisam ja promjenio način korištenja mobitela, sve isto koristim ali ta baterija od 2815 mAh je bolja nego neke od 4500-5000 mAh. Baterija ubija. Pa kad kažem da mi je bolja baterija na Iphoneu nego na P40 Pro to dovoljno govori. 

 

Normalno da mi je trebalo par dana da si prilagodim IOS da mi radi onako kako ja hoću., ali poslije kad se sve namjesti...udri brigu na veselje. 

 

 

 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice