Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.487
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja vec duze vrijeme koristim Onedrive, placam nekih 6 dollara mjesecno i u sklopu toga imam 1TB prostora na cloudu i Office 365 na do 5 uredjaja u sklopu te usluge. Office se moze skinuti i instalirati i radi odlicno.

 

Naravno na cloudu ne cuvam bas sve svoje stvari, ima nekih stvari koje idu iskljucivo na ficiku pohranu ali i to je zajebancija, ja drzim na dva odvojena diska u slucaju da jedan nekada rikne nekim cudom da uvijek imam backup i iskreno dosati spajati, prebacivati, cloud jeste jednostavniji. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Čitam recenziju za ajfon 12 pro max, kamera je značajno unaprijeđena tj ima daleko veći senzor neg 12pro, al ne vidim neke razlike..

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_12_pro_max-review-2200p6.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Čitam recenziju za ajfon 12 pro max, kamera je značajno unaprijeđena tj ima daleko veći senzor neg 12pro, al ne vidim neke razlike..

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_12_pro_max-review-2200p6.php

Chris se slaže.

 

12 godina
neaktivan
offline
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

jedan od najboljih videa po pitanju objašnjenja soc-a, a između ostalog odličan dio gdje objašnjava kako se procesira slika od 8:47

Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 nisam ni znao da se te neke stvari moraju omogućiti na razini procesora...super, znaci očekujemo dobra poboljšanja na foto i video segmentu sa SD888 👍

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Prema očekivanjima, selfi kamera na mi 10ultra - banana...
"Xiaomi Mi 10 Ultra Selfie review: Middle-of-the-road selfies" https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10-ultra-selfie-review-middle-of-the-road-selfies/
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...
Prema očekivanjima, selfi kamera na mi 10ultra - banana...
"Xiaomi Mi 10 Ultra Selfie review: Middle-of-the-road selfies" https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10-ultra-selfie-review-middle-of-the-road-selfies/

Pa nije baš banana, ako upada u uski krug sa OP8 Pro, iPhone 11 Pro Max, Pixel 4... Po meni je to bolje od očekivanog. Vjerojatno kako je napisao "middle of the road", nije niti približno na nivou par flagship uređaja tipa Mate 40 Pro, ali je u krugu prošlogodišnjih flagshipa.

 

Ako gledamo selfie video onda je tu negdje u TOP10, još ako izbacimo Asus ZenFone koji u biti ima istu kameru kao glavnu i selfie pa usporedba nije poštena i dvije verzije iPhone sa istom kamerom onda je još bolje pozicioniran. Video u rangu iPhone 12 Pro Max, nije loše.

 

Sve u svemu spor, ali solidan napredak kod Xiaomija, napokon je tu stabilizacija i vjerujem da će sa sljedećim modelima počevši od Mi 11 selfie kamera biti sve bolja.

 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ako 2 godine stari pixel 3 ima bolju kameru od najjačeg novog modela mi 10 ultra, onda novi model ima banana kameru prema mom shvaćanju...
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dupli post-brisati
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 16:00 (Dan1234567890).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...
Prema očekivanjima, selfi kamera na mi 10ultra - banana...
"Xiaomi Mi 10 Ultra Selfie review: Middle-of-the-road selfies" https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10-ultra-selfie-review-middle-of-the-road-selfies/

Pa ni jedan danasnji Xiaomi top model nema dobru selfi kameru.

 

Pored P40 Pro, ova Xiaomi slefi kamera je smjesna.

 

Cak Note 20 Ultra ima dobru slefi cameru s AF-om.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...
Ako 2 godine stari pixel 3 ima bolju kameru od najjačeg novog modela mi 10 ultra, onda novi model ima banana kameru prema mom shvaćanju...

Pixel 3 ima bolje selfie fotke i lošiji selfie video, pa ne bi rekao da ima bolju kameru. Ali ako ćemo tako gledati taj Pixel 3 ima bolje selfie fotke od Pixela 4 i od Pixela 5, pa onda oni imaju banana selfie kameru.

 

S obzirom koliko je Xiaomi do sada obraćao pažnju na selfie kameru po meni je ovo napredak. 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 Ako do sad nisi shvatili da nije sve u mpx onda ne znam kad ce.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 Ako do sad nisi shvatili da nije sve u mpx onda ne znam kad ce.

 Procitaj vijest. :)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Prije cirka sedam godina imao sam neki Samsung s 12MP stražnjom kamerom. Ta kamera je proizvodila bolje fotke u svim uvjetima od današnjeg mobitela. Iskreno, nemam pojma koliko mobitel ima MP točno, samo znam da ima više od tog Samsunga.

Nabijanje toliko piksela u senzor za mobitel nema logike. Ništa osim hypea se neće dobit s time, osim ako vam je okej imati kameru kao DSLR.

Pararera
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pararera kaže...

 

Prije cirka sedam godina imao sam neki Samsung s 12MP stražnjom kamerom. Ta kamera je proizvodila bolje fotke u svim uvjetima od današnjeg mobitela. Iskreno, nemam pojma koliko mobitel ima MP točno, samo znam da ima više od tog Samsunga.

Nabijanje toliko piksela u senzor za mobitel nema logike. Ništa osim hypea se neće dobit s time, osim ako vam je okej imati kameru kao DSLR.

 Naravno da je ok imati kameru kao DSLR (znam da nisi to mislio) ali nemas niti ces ikada imati....

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mozete vi pricati sto hocete, ali vec ovaj 108 MP senzor je digao nivo detalja na znatno visi nivo, a nije tu samo nabijen veci broj MP vec je i senzor znatno povecan.

Ovaj od 600 MP je jos i veci, gotovo kao 1 Inch.

Uopce ne sumnjam da nece biti odlican.

Ostaje i dalje problem da i optika bude na visini da "nahrani" te silne MP i naravno procesor koji ce izbaciti fotku takve rezolucije.

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Posmatrač kaže...
Pararera kaže...

 

Prije cirka sedam godina imao sam neki Samsung s 12MP stražnjom kamerom. Ta kamera je proizvodila bolje fotke u svim uvjetima od današnjeg mobitela. Iskreno, nemam pojma koliko mobitel ima MP točno, samo znam da ima više od tog Samsunga.

Nabijanje toliko piksela u senzor za mobitel nema logike. Ništa osim hypea se neće dobit s time, osim ako vam je okej imati kameru kao DSLR.

 Naravno da je ok imati kameru kao DSLR (znam da nisi to mislio) ali nemas niti ces ikada imati....

 

Pardon, mislio sam veličinu kamere kao objektiv kod DSLR-a. Ne vidim svrhu malog senzora s dosta MP-a. Zbog svjetlosti. 

 

 

ocean77 kaže...

Mozete vi pricati sto hocete, ali vec ovaj 108 MP senzor je digao nivo detalja na znatno visi nivo, a nije tu samo nabijen veci broj MP vec je i senzor znatno povecan.

Ovaj od 600 MP je jos i veci, gotovo kao 1 Inch.

Uopce ne sumnjam da nece biti odlican.

Ostaje i dalje problem da i optika bude na visini da "nahrani" te silne MP i naravno procesor koji ce izbaciti fotku takve rezolucije.

 

 

Jel to pričaš o fotkama koje gledaš na mobitelu ili?

Otvori na većem monitoru, po mogućnosti RAW, bez ikakve obrade, bez ičega.

Pararera
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Mozete vi pricati sto hocete, ali vec ovaj 108 MP senzor je digao nivo detalja na znatno visi nivo, a nije tu samo nabijen veci broj MP vec je i senzor znatno povecan.

Ovaj od 600 MP je jos i veci, gotovo kao 1 Inch.

Uopce ne sumnjam da nece biti odlican.

Ostaje i dalje problem da i optika bude na visini da "nahrani" te silne MP i naravno procesor koji ce izbaciti fotku takve rezolucije.

 

 A zasto onda na dslru imas objektiv kao kanalizacionu cijev? Zbog kur..nja?

Imas detalje ali kad i kako. Po idealnom vremenu i na ekranu mobitela.....

Zasto neki porfi aparati i danas imaju 12 ili 24MPX?

 

BTV 600 mpx vs 108 mpx ne znaci 6x veci senzor vec 6 puta vecu rezu.....

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

svake godine imamo izložbu u ovo vrime(foto klub)...čovik...brod...more

i eto poslao slije s mobitela (S7edge)...imam Sony A6000:)...i jedna mi je prošla...isprintana je na 40cm*30cm...i da ne znam da je moja...ne bih uopće rekao da je s mobitela... jednostavno nema tog oka koji bi rekao da je s mobitela i još je JPEG...

jednostavno prednost mobitela je što ti je stalno u djepu...za razliku od profi aparat...mada čim količina svjetla nije dovoljna slije izgledaju usrano...akvarel:(

i onda mi palo na pamet...zašto davati 3000kn za sigmu 16mm/1.4...bolje novi mobitel koji je ipak stalno u djepu
ponukam tim iskustvom gledam da uzmem drugi mobitel....ali na kraju ispada da S7edge i dalje je odličan izbor...sad stavljaju više tih kamera ali problem je što je glavna top..a sve ostale su senzori manjih dimenzija

mada mi je iskreno žao što za ovu sliju u tom trenutku nisam imao A6000:(...ali eto imam je i u RAW...jerbo na mobitelu koristim manual mod koji tada nudi jpeg i raw save:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 23:53 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pararera kaže...
Posmatrač kaže...
Pararera kaže...

 

Prije cirka sedam godina imao sam neki Samsung s 12MP stražnjom kamerom. Ta kamera je proizvodila bolje fotke u svim uvjetima od današnjeg mobitela. Iskreno, nemam pojma koliko mobitel ima MP točno, samo znam da ima više od tog Samsunga.

Nabijanje toliko piksela u senzor za mobitel nema logike. Ništa osim hypea se neće dobit s time, osim ako vam je okej imati kameru kao DSLR.

 Naravno da je ok imati kameru kao DSLR (znam da nisi to mislio) ali nemas niti ces ikada imati....

 

Pardon, mislio sam veličinu kamere kao objektiv kod DSLR-a. Ne vidim svrhu malog senzora s dosta MP-a. Zbog svjetlosti. 

 

 

ocean77 kaže...

Mozete vi pricati sto hocete, ali vec ovaj 108 MP senzor je digao nivo detalja na znatno visi nivo, a nije tu samo nabijen veci broj MP vec je i senzor znatno povecan.

Ovaj od 600 MP je jos i veci, gotovo kao 1 Inch.

Uopce ne sumnjam da nece biti odlican.

Ostaje i dalje problem da i optika bude na visini da "nahrani" te silne MP i naravno procesor koji ce izbaciti fotku takve rezolucije.

 

 

Jel to pričaš o fotkama koje gledaš na mobitelu ili?

Otvori na većem monitoru, po mogućnosti RAW, bez ikakve obrade, bez ičega.

Naravno da prica o slikama na pc. 108mp izbacuje slike od 27mp i kolikicna detalja je na visokom nivou. 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/49428895841/in/album-72157712796124506/

 

 

Posmatrač kaže...
ocean77 kaže...

Mozete vi pricati sto hocete, ali vec ovaj 108 MP senzor je digao nivo detalja na znatno visi nivo, a nije tu samo nabijen veci broj MP vec je i senzor znatno povecan.

Ovaj od 600 MP je jos i veci, gotovo kao 1 Inch.

Uopce ne sumnjam da nece biti odlican.

Ostaje i dalje problem da i optika bude na visini da "nahrani" te silne MP i naravno procesor koji ce izbaciti fotku takve rezolucije.

 

 A zasto onda na dslru imas objektiv kao kanalizacionu cijev? Zbog kur..nja?

Imas detalje ali kad i kako. Po idealnom vremenu i na ekranu mobitela.....

Zasto neki porfi aparati i danas imaju 12 ili 24MPX?

 

BTV 600 mpx vs 108 mpx ne znaci 6x veci senzor vec 6 puta vecu rezu.....

 Da si otvorio link vidio bi da se radi o novom senzoru koji je 5x veci od senzora u iphone 12 pro max, 6x veci od onoga u iphone 11/12 i 4x veci od onoga u s20ultra.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zato i kažem da ćeš imati kameru veliku kao DLSR objektiv.
Pararera
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
Pararera kaže...
.....

 Da si otvorio link vidio bi da se radi o novom senzoru koji je 5x veci od senzora u iphone 12 pro max, 6x veci od onoga u iphone 11/12 i 4x veci od onoga u s20ultra.

 Otvorio link i kaze ovo:"The ISOCELL 600MP sensor, however, won't be coming soon because Samsung has to solve the issue with the camera bump first."

 

Toliko MPX je glupost u mobitelu iz vise razloga. Prvo nemas objektiv koji ce ti pruziti toliko detalja drugo nemas procesor za toliko mpx i ni u ludilu nemoj misliti da ces imati sliku kakvu bi imao na DSLRu sa odgovarajucim objektivom.....

 

Cisti marketinski BS......

 

Bolje da imas 24 mpx sa odgovarajucim objektivom.....

 

Isto kao sto je BS recimo 8k ekran na mobitelu.... NEma teorije da vidis ikakvu razilku.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 7:37 (Posmatrač).
13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Posmatrač kaže...
thebatman kaže...
Pararera kaže...
.....

 Da si otvorio link vidio bi da se radi o novom senzoru koji je 5x veci od senzora u iphone 12 pro max, 6x veci od onoga u iphone 11/12 i 4x veci od onoga u s20ultra.

 Otvorio link i kaze ovo:"The ISOCELL 600MP sensor, however, won't be coming soon because Samsung has to solve the issue with the camera bump first."

 

Toliko MPX je glupost u mobitelu iz vise razloga. Prvo nemas objektiv koji ce ti pruziti toliko detalja drugo nemas procesor za toliko mpx i ni u ludilu nemoj misliti da ces imati sliku kakvu bi imao na DSLRu sa odgovarajucim objektivom.....

 

Cisti marketinski BS......

 

Bolje da imas 24 mpx sa odgovarajucim objektivom.....

 

Isto kao sto je BS recimo 8k ekran na mobitelu.... NEma teorije da vidis ikakvu razilku.....

U slučaju kamere na mobitelu, trenutno danas i slijedjećih a barem deset godina još, slažem se, ne treba raditi polemiku koliko je to bedastoća, iz znamo prekonekoliko razloga! Da je BS, je, ali ima naroda koji ga puše! 
No kada spominjemo razliku od FullHD/2K/4K/8K, malo bih se ipak suzdržao kolega! 
Osobno trenutno imam dva mobitela, iPhone Xs Max sa rezolucijom kakvu već ima i PPI, kao i ONE+ 8Pro koji ima ipak veću rezoluciju i vidno veći PPI! 
Ono što želim kazati je da na iPhone mobitelu mogu gledati 2160p YT videe, a na ONE+ samo 1080p60fps! 
A zašto, zašto ne mogu i tamo gledati 4K videe?! 

Kažete da se ne vidi razlika ?! 
OooooOoooooo vidi se i kako, dovoljno je samo pogledati detalje koji se nalaze u okolini YouTubera, odmah shvatiš kvalitetu! 

Istina, jedino što mogu shvatiti, čisto zbog kvalitete senzora i optike, da 2160p120fps/60fps je bolje sa jednog SONY A7/9 kamere nego sa Samsunga S20+ Ultraneznamjakojimodel! 
Možda je najbolji video učinjen mobitelom onaj SONY 1 II, ali nemam ga, pa neću ga onda toliko niti potencirati!!

ATJ Lučko
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

8K video snimanje je trenutno marketinški trik. Običan bull shit.

 

Bolji je 4K/60fps na N20 Ultra nego 8K/24fps.

 

Kažu neki da možeš izvući fotku od 33mpix iz 8K videa. Da možeš ako snimaš statično i ako ti je kadar statičan., a u svim ostalim uvijetima slika je neupotrebljiva jer ti se pojavi mrlja na slici od kretanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 8:48 (R36).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pararera kaže...

.

 

 

Jel to pričaš o fotkama koje gledaš na mobitelu ili?

Otvori na većem monitoru, po mogućnosti RAW, bez ikakve obrade, bez ičega.

 

Ne, ne pricam o gledanju na ekranu mobitela vec na velikom ekranu, u mojem slucaju 24 monitor odnosno 65 QLED TV 4K koje mi je spojeno na comp.

Na cemu god gledam, razlika je vidljiva.

Mi Note 10 detaljima "ubija" sve kao i Mi 10 PRO i vjerojatno jos neki sa tim istim senzorom.

Dolje u prilogu imas sliku kod CROPA kako izgleda slika sa Samsung Galaxy Note 10+ koji ima senzor velicine kakav ima i najnoviji iPhone 12, Pixel 4a, 5...

 

 

Posmatrač kaže...

 

 A zasto onda na dslru imas objektiv kao kanalizacionu cijev? Zbog kur..nja?

Imas detalje ali kad i kako. Po idealnom vremenu i na ekranu mobitela.....

Zasto neki porfi aparati i danas imaju 12 ili 24MPX?

 

BTV 600 mpx vs 108 mpx ne znaci 6x veci senzor vec 6 puta vecu rezu.....

 

Tko je to uopce napisao...ali kada se vec pozivas na to, vec i ovaj 108MP senzor je znacajno veci od senzora koji su bili ili su jos uvijek aktualni na mnogim mobitelima.

Ovaj 600MP bi trebao biti gotovo 1 inch.

 

Sto se optike tice, tu se slazem da je tesko konkurirati bilo kakvim pravim aparatima jer postoje fizicka ogranicenja, ali unatoc i tome rezultati su toliko dobri da malo tko uopce prigovara na optiku kada vidi konacan rezultat.

Ovaj lik je napravio usporedbu Sony Alphe A7R IV koja je naravno bolja, ali zapanjujuce je da smo uopce dosli do toga da zsporedjujemo kameru na mobitelu sa takvim aparatom.

On ovdje nije koristio nekakav vrhunski prime objektiv vec povoljniji zoom objektiv da bi usporedba imala nekog smisla.  

 

 

Posmatrač kaže...

 

Bolje da imas 24 mpx sa odgovarajucim objektivom.....

 

Isto kao sto je BS recimo 8k ekran na mobitelu.... NEma teorije da vidis ikakvu razilku.....

 

Pogledaj video iznad...

 

8K na 6 i nesto inca zaista nema smisla kao ni 4K, ali 27MP rezolucija u odnosu na 12MP rezoluciju na mobitelu vec radi razliku sto takodjer mozes vidjeti iz prilozene fotke dolje.

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

 

Kažu neki da možeš izvući fotku od 33mpix iz 8K videa. Da možeš ako snimaš statično i ako ti je kadar statičan., a u svim ostalim uvijetima slika je neupotrebljiva jer ti se pojavi mrlja na slici od kretanja.

 

 

Ovdje je vise kljucno da imas dobro svjetlo, po mogucnosti dnevno pa bi i pokretni kadrovi trebali ispasti dobro, ja nemam problem sa 4K cropovima fotki.

Staticne ispadnu toliko dobro da uopce nema dileme da se ne mogu koristiti kao fotke.

Nemam sada neki svoj primjer pri ruci sa Mi Note 10 pa cu staviti od kolege.

 

https://flic.kr/p/2jDfgWx

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Pararera kaže...

.

 

 

Jel to pričaš o fotkama koje gledaš na mobitelu ili?

Otvori na većem monitoru, po mogućnosti RAW, bez ikakve obrade, bez ičega.

 

Ne, ne pricam o gledanju na ekranu mobitela vec na velikom ekranu, u mojem slucaju 24 monitor odnosno 65 QLED TV 4K koje mi je spojeno na comp.

Na cemu god gledam, razlika je vidljiva.

Mi Note 10 detaljima "ubija" sve kao i Mi 10 PRO i vjerojatno jos neki sa tim istim senzorom.

Dolje u prilogu imas sliku kod CROPA kako izgleda slika sa Samsung Galaxy Note 10+ koji ima senzor velicine kakav ima i najnoviji iPhone 12, Pixel 4a, 5...

 

 

Posmatrač kaže...

 

 A zasto onda na dslru imas objektiv kao kanalizacionu cijev? Zbog kur..nja?

Imas detalje ali kad i kako. Po idealnom vremenu i na ekranu mobitela.....

Zasto neki porfi aparati i danas imaju 12 ili 24MPX?

 

BTV 600 mpx vs 108 mpx ne znaci 6x veci senzor vec 6 puta vecu rezu.....

 

Tko je to uopce napisao...ali kada se vec pozivas na to, vec i ovaj 108MP senzor je znacajno veci od senzora koji su bili ili su jos uvijek aktualni na mnogim mobitelima.

Ovaj 600MP bi trebao biti gotovo 1 inch.

 

Sto se optike tice, tu se slazem da je tesko konkurirati bilo kakvim pravim aparatima jer postoje fizicka ogranicenja, ali unatoc i tome rezultati su toliko dobri da malo tko uopce prigovara na optiku kada vidi konacan rezultat.

Ovaj lik je napravio usporedbu Sony Alphe A7R IV koja je naravno bolja, ali zapanjujuce je da smo uopce dosli do toga da zsporedjujemo kameru na mobitelu sa takvim aparatom.

On ovdje nije koristio nekakav vrhunski prime objektiv vec povoljniji zoom objektiv da bi usporedba imala nekog smisla.  

 

 

Posmatrač kaže...

 

Bolje da imas 24 mpx sa odgovarajucim objektivom.....

 

Isto kao sto je BS recimo 8k ekran na mobitelu.... NEma teorije da vidis ikakvu razilku.....

 

Pogledaj video iznad...

 

8K na 6 i nesto inca zaista nema smisla kao ni 4K, ali 27MP rezolucija u odnosu na 12MP rezoluciju na mobitelu vec radi razliku sto takodjer mozes vidjeti iz prilozene fotke dolje.

 

 

Odgovaram apropos videa kojeg ste kolega zakvačili, gdje ne napadam main ideju, ali avaj, jedan detalj me je ubio jako u oko 
Naime, YouTuber je koristio jedan relativno khm loš khmm slab khmmm objektiv, što je neosporno. 
Da je koristio kakav GM objektiv sa puno manjim nazivnim brojem, uvjeren sam da bi razlika ipak bila znatno veća! 

Ako je u ovoj priči mobitel BMW 320i, onakav fotoaparat je BMW M340i, ali uz pravi objektiv on postaje BMW M4 sa Performance paketom! 


LINK; https://www.sony.hr/electronics/objektivi-za-fotoaparate/sel1635gm

ATJ Lučko
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice