Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.690
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

evo recenzent sa premo 1mil pretplatnika, pa tome ne mogu utjecati na recenzije...nije bas oduševljen sa kamerom ;)

 ne da branim ikoga, gledati LTT recenzije smartphona, je jedan veliki fail. jednostavno mu ti ne ide ili ne zna ili nema volje

 

kada sam vidio kako usporeduje fotke na mobitelu, na dva razlicita ekrana, razlicite kalibracije, profila boja itd, ugasih iste sekunde 

 

 

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

S20+ prednja kamera ok ali zadnja je tragedija u ovom defoltnom nacinu rada a iskkjucio sam onu AI glupost.

Kamera mi je full bitna...troje djece,recenzenti pisu hvalospjeve lol.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...
Dan1234567890 kaže...

evo recenzent sa premo 1mil pretplatnika, pa tome ne mogu utjecati na recenzije...nije bas oduševljen sa kamerom ;)

 ne da branim ikoga, gledati LTT recenzije smartphona, je jedan veliki fail. jednostavno mu ti ne ide ili ne zna ili nema volje

 

kada sam vidio kako usporeduje fotke na mobitelu, na dva razlicita ekrana, razlicite kalibracije, profila boja itd, ugasih iste sekunde 

 

 

 da, ta usporebda na različitim ekranima nije najbolja solucija, ali nema puno recenzija ultre, pogotovo od ovih koji imaju puno "subscribera", pa mogu biti neovisni... 😬

MEGATAMA kaže...

S20+ prednja kamera ok ali zadnja je tragedija u ovom defoltnom nacinu rada a iskkjucio sam onu AI glupost.

Kamera mi je full bitna...troje djece,recenzenti pisu hvalospjeve lol.

  ajde stavi par primjerka tih fotki da vidimo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 12:45 (Dan1234567890).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Od ti "velikih" kanala, sto se tice mobitela, najvise cijenim mrwhostheboss. Nekako se vidi da lik obozava to sta radi i da je fer prema svakom telefonu i da sve temeljito odradi.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Od ti "velikih" kanala, sto se tice mobitela, najvise cijenim mrwhostheboss. Nekako se vidi da lik obozava to sta radi i da je fer prema svakom telefonu i da sve temeljito odradi.

 

 

Slazem se, on i onaj "Kiwi" New Zealand momak su odlicni.

 

 

Edit...TechTablets kanal.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 13:37 (ocean77).
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ovaj nema više od 1 mil pretplatnika, ali kaze da ima "honest review-s" i pridruzio se u "rant-u"...evo njegova usporedba kamera mi10 ultre, mi10 pro i one plus 8pro...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...
Dan1234567890 kaže...

evo recenzent sa premo 1mil pretplatnika, pa tome ne mogu utjecati na recenzije...nije bas oduševljen sa kamerom ;)

 ne da branim ikoga, gledati LTT recenzije smartphona, je jedan veliki fail. jednostavno mu ti ne ide ili ne zna ili nema volje

 

kada sam vidio kako usporeduje fotke na mobitelu, na dva razlicita ekrana, razlicite kalibracije, profila boja itd, ugasih iste sekunde 

 

 

Puno tih youtubera puca na clickbait naslove i senzacionalizam, nekad su namjerno kontra samo da bi dobili preglede i pretplatnike. Ovog sam par puta gledao i po meni je jedan od lošijih recenzenata, fotografija mu je nepoznanica.

 

ocean77 kaže...
thebatman kaže...

Od ti "velikih" kanala, sto se tice mobitela, najvise cijenim mrwhostheboss. Nekako se vidi da lik obozava to sta radi i da je fer prema svakom telefonu i da sve temeljito odradi.

 

 

Slazem se, on i onaj "Kiwi" New Zealand momak su odlicni.

 

 

Edit...TechTablets kanal.

Mrwhostheboss je korektan lik i ima dobre recenzije, uz to jako ugodan glas pa ga je gušt slušati. Nema vrištanja, kričanja i ostalih budalaština za djecu.

Ne znam ko je "Kiwi", a TechTablets je Chris iz Španjolske, on je isto ok lik, zaljubljenik u tehniku, mada se često ne slažem s onim što priča, nemamo isto oko, ali recenzije su mu detaljne i korektne.

 

Dan1234567890 kaže...

ovaj nema više od 1 mil pretplatnika, ali kaze da ima "honest review-s" i pridruzio se u "rant-u"...evo njegova usporedba kamera mi10 ultre, mi10 pro i one plus 8pro...

Frankie je ok lik, nema pojma o fotografiji, ali se trudi. 

Pratim ga već dugo, uglavnom ima najbrže recenzije jer je u Hong Kongu pa mu je sve odmah dostupno.

Nažalost on uglavnom kao i techZG samo štanca recenzije i novosti, što više to bolje, kvaliteta je često u drugom planu. Chris i Mrwhosetheboss su puno ozbiljniji.

 

Evo friška usporedba Pixel 5 i OnePlus 8T.

Slažem se sa gotovo svim što je rekao, posebno oko cijene Pixel verzija, gdje je i on došao do zaključka da je Pixel 5 ok vrijednost, Pixel 4a 5G dobra vrijednost, a Pixel 4a odlična.

 

 

EDIT: jedna zanimljivost, vjerojatno ste primijetili da je youtube u zadnje vrijeme pretrpan usporedbama mobitela, većina su lažne usporedbe i gotovo sve u nazivu kanala imaju "tech", Indijci imaju viška slobodnog vremena pa spamaju. Tako već imaju usporedbu iPhone 12 Pro Max sa drugim mobitelima... Fora je da youtube nema opciju blokiranja takvih kanala, ili je ja barem ne nalazim. Znači opcija da mogu blokirati sve te "tech" pizdarije kad pretražujem nešto da mi njih uopće ne prikazuje. Zna li itko je li to moguće?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 11:44 (mzopg).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Chris je "kiwi" 😄, cujes mu naglasak... novozelandski...zivi u Španjolskoj, ali je sa NZ.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Chris je "kiwi" 😄, cujes mu naglasak... novozelandski...zivi u Španjolskoj, ali je sa NZ.

a ja se mislim kako mu je engleski odličan za jednog španjolca.  

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
ocean77 kaže...

Chris je "kiwi" 😄, cujes mu naglasak... novozelandski...zivi u Španjolskoj, ali je sa NZ.

a ja se mislim kako mu je engleski odličan za jednog španjolca.  

 

Slusaj ga kako priča, npr. "Xsiaomi me teen"...specifican naglasak.😁

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/50488432868/in/dateposted-public/

 

Xperia 5 ll, imam samo dvije fotke, a poslije stavim još

Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jel U11 napokon dobio zamjenu?😎

Stavi svakako jos, zanima me.👍

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pa zapravo cu U11 poslat u mirovinu, mada ga jos koristim..



Sto se tice galame i negodovanja oko 12mp kamera na sony smartfonima, evo odgovora, koji mi je promakao..

Sony insists that the high-res Quad Bayer (or Nonacell) sensors are too slow to read out, and opts for a 12MP main camera that offers much better speed - 10ms vs. the 30ms they quote for a 12MP shot out of the 108MP Samsung solution and 100ms for a full-res 108MP picture.

Al jos sam nasao odgovore a koje idu u korist 12mp velicine a govori se o kvaliteti, nemrem link nac, uglavnom nema nikakvih losih iskustava s tom 12mp kamerom.. Tip je na reditu stavil fotku od Xperie 1 ll al u rawu, fenomalno slika izgleda, al bas ono, wooow, iznenadjen sam skroz..
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/50488432868/in/dateposted-public/

 

Xperia 5 ll, imam samo dvije fotke, a poslije stavim još

 Majke mi sto ja znam sta je tebi na slikama u fokus.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
Pa zapravo cu U11 poslat u mirovinu, mada ga jos koristim..



Sto se tice galame i negodovanja oko 12mp kamera na sony smartfonima, evo odgovora, koji mi je promakao..

Sony insists that the high-res Quad Bayer (or Nonacell) sensors are too slow to read out, and opts for a 12MP main camera that offers much better speed - 10ms vs. the 30ms they quote for a 12MP shot out of the 108MP Samsung solution and 100ms for a full-res 108MP picture.

Al jos sam nasao odgovore a koje idu u korist 12mp velicine a govori se o kvaliteti, nemrem link nac, uglavnom nema nikakvih losih iskustava s tom 12mp kamerom.. Tip je na reditu stavil fotku od Xperie 1 ll al u rawu, fenomalno slika izgleda, al bas ono, wooow, iznenadjen sam skroz..

Imas na xda forumu tipa koji je testirao aplikacije za kameru od Sony 5 II od one pro, cinema i automatike...

Usporedivao slike i bla bla bla

 

U svakom slucaju sve je to fino i krasno, al brate sta su to oni zakomplicirali. 

 

U svakom slicaju taj Sony je mob za entuzijaste.

 

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

HTC U11 gcam vs 5 II

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/?

 

WB je precizniji na Xperiji, kao i noć gdje se to vidi, dok gcam "frizira" nebo, noć je crna a ne da je vidljivo plavkasto nebo ko na U11 s gcamom Night mode ne koristim u gcamu.. Dobro kaj nisu na xperiji uvaljali taj night mode, ipak volim što relaniji prikaz fotke.

 

R36, na prvu djeluje komplicirano, imao nekad fotić pa znam s čim imam posla, uglavnom ova photo pro je 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:13 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

HTC U11 gcam vs 5 II

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/?

 

WB je precizniji na Xperiji, kao i noć gdje se to vidi, dok gcam "frizira" nebo, noć je crna a ne da je vidljivo plavkasto nebo Night mode ne koristim, da to još koristim na gcamu.. Dobro kaj nisu na xperiji uvaljali taj night mode, ipak volim što relaniji prikaz fotke.

 

 

Zvonac, nemoj se ljutiti, ali U11 je bolje odradio.

Bolji WB (manje zuta)...ona kuca je pretpostavljam bijela kako ju je HTC i prikazao dok ju je Sony pozutio, bolji detalji, ostrina...evo ti side by side crop:

 

Zaista nevjerojatno da mob iz 2017 odradi bolje od moba iz 2020 i to ne bilo kakvog.

Lijevo je Sony, desno HTC.

 

Stavi i neke dnevne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:14 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Nemam se zbog čeg ljutit. Shutter je na xperiji 1/4, dok je na U11 1/10, i otud oštrija fotka i hdr+ enhaced je upaljen pa mu i to ide u prilog, dok na xperiji to ne koristim tj nisam našao u pro app tu opciju, znači ne koristim hdr i night mode, tak da fotke nisu oku "atraktivne".

 

Unatoč znatno manjem senzoru na U11, potonji kompenzira taj nedostatak kroz hdr+enhaced i eventualno night mode, al opet, manjak se vidi na višem ISOu gdje gubi dah kao i manjak detalja i tu se vide nedostaci, a koje se kolko tolko uspije prikrit ovim navedenim opcijama koje gcam nudi..

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:24 (zvonac).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo i ovdje, opet HTC oku ugodniji i realniji WB, bolji detalji...

Nebo je bolje Sony odradio, i manje flarea od svjetiljke ako se gleda cijela slika.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Poanta je da je Gcam zaista superioran SW za kameru i moj fokus u buducnosti ce biti svakako na mobitelima koji imaju odlicnu podrsku za Gcam.

Pixel tu otpada u startu jer ima slabasan hardware, a Xiaomi je tu i dalje najbolji kandidat, eventualno Oneplus...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Nemam se zbog čeg ljutit. Shutter je na xperiji 1/4, dok je na U11 1/10, i otud oštrija fotka i hdr+ enhaced je upaljen pa mu i to ide u prilog, dok na xperiji to ne koristim tj nisam našao u pro app tu opciju, znači ne koristim hdr i night mode, tak da fotke nisu oku "atraktivne".

 

 

Nebi ovo trebalo utjecati, obje vrijednosti su iznimno male i zahtjevaju mirnu ruku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:23 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Evo i ovdje, opet HTC oku ugodniji i realniji WB, bolji detalji...

Nebo je bolje Sony odradio, i manje flarea od svjetiljke ako se gleda cijela slika.

 Da, al nebo nije plavo, vani je mrak i realnija je fotka od sonija, što se tiče toga, zato sam čekao noć Jer, na muci se poznaju junaci.. Znao sam da će tak ispast jel gcam je ljudima ugodniji za vidjet, zato velim, sony ne nudi "atraktivne" fotke, što se tiče wb, zna i sony fulat s tim.

 

Da, gcam je super, ali, htc baš nema neki manual mode, dok sony nudi značajno više tog za podešavanje, app je živo čudo, zadnji put sam bio tolko oduševljen dok sam imao LG G4, znaš i sam kakav ima UI kamere.

 

Evo na brzaka kak to izgleda.

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:33 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Evo i ovdje, opet HTC oku ugodniji i realniji WB, bolji detalji...

Nebo je bolje Sony odradio, i manje flarea od svjetiljke ako se gleda cijela slika.

 Da, al nebo nije plavo, vani je mrak i realnija je fotka od sonija, što se tiče toga, zato sam čekao noć Jer, na muci se poznaju junaci.. Znao sam da će tak ispast jel gcam je ljudima ugodniji za vidjet, zato velim, sony ne nudi "atraktivne" fotke, što se tiče wb, zna i sony fulat s tim.

 

Da, gcam je super, ali, htc baš nema neki manual mode, dok sony nudi značajno više tog za podešavanje, app je živo čudo, zadnji put sam bio tolko oduševljen dok sam imao LG G4, znaš i sam kakav ima UI kamere.

 

 

Zvonac, cekam jos materijala.

Ovo sto si stavio, moj glas ide HTC-u, jednostavno je bolji overall na obje...kiksao je nebo i malo flare, ali generalno ostalo je bolje.

 

Ja vjerujem da se iz tog Sony-a moze cudo izvuci i volio bi se pozabaviti s njime i vjerojatno to moze puno bolje.

Kao point & shot me nebi cudilo da je HTC bolji sa Gcam sto se na ove dvije i pokazalo.

 

Kako mislis da U11 nema neki manual mode kada ima fini manual mode na stock kameri?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Evo na brzaka kak to izgleda.

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/?

 

 

Ovo je bez ikakve dileme najbolji kamera UI do sada, tu im skidam kapu.

Jednostavno je steta koristiti u auto mode...naravno ako ima vremena za zezanje sa manual mode.

 

Na tom Sony-u mi se svidjaju i fokale, odlicno su raspoređene...sam mob kao camera phone mi se cini izuzetno zanimljiv.

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

HTC U11 gcam vs 5 II

https://www.flickr.com/photos/95305779@N06/?

 

WB je precizniji na Xperiji, kao i noć gdje se to vidi, dok gcam "frizira" nebo, noć je crna a ne da je vidljivo plavkasto nebo Night mode ne koristim, da to još koristim na gcamu.. Dobro kaj nisu na xperiji uvaljali taj night mode, ipak volim što relaniji prikaz fotke.

 

 

Zvonac, nemoj se ljutiti, ali U11 je bolje odradio.

Bolji WB (manje zuta)...ona kuca je pretpostavljam bijela kako ju je HTC i prikazao dok ju je Sony pozutio, bolji detalji, ostrina...evo ti side by side crop:

 

Zaista nevjerojatno da mob iz 2017 odradi bolje od moba iz 2020 i to ne bilo kakvog.

Lijevo je Sony, desno HTC.

 

Stavi i neke dnevne.

Mozda se varam, al cini mi se da ce Iphone 12 dati odlicne nocne slike bez tog zutila. Govorim o auto modu.

 

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zvonac ova slika IMG_20201015_195647 mi je s U11 top topova. Vjerujem da tim putem ide Iphone 12.

Sony mi je bezveze ako govorimo o istom kadru.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Zvonac, cekam jos materijala.

Ovo sto si stavio, moj glas ide HTC-u, jednostavno je bolji overall na obje...kiksao je nebo i malo flare, ali generalno ostalo je bolje.

 

Ja vjerujem da se iz tog Sony-a moze cudo izvuci i volio bi se pozabaviti s njime i vjerojatno to moze puno bolje.

Kao point & shot me nebi cudilo da je HTC bolji sa Gcam sto se na ove dvije i pokazalo.

 

Kako mislis da U11 nema neki manual mode kada ima fini manual mode na stock kameri?

 Nema tolko opcija u manual mode kao sony, htc ima osnovne postavke.

 

Što se tiče žutila, trebam se s wb igrat onda je slika dobra, malo sam vrtio po wb i onda okida dobro, nisam uopće obraćao pažnju oko toga uglavnom, treba se igrat s tim, al u manual modu se kriju prave stvari, tele i wide kamere me čak ne interesiraju tolko, pošto su inferironije glavnoj kameri.

 

Da, slažem se, kao PS U11 s gcamom je bolja, na prvu, al moram vidit kakva je standard app za automatiku, pošto ima dvije app za fotkanje, jedna je Photo Pro a druga standard app, treća je cinema, na potonjoj se slabo snalazim još nisam došao do tog, a opcija je brdo.

Budem sutra slikal po danu, noć je smrt za svaki fotić a di neće za smartfon Ni jedan smartfon nema ultimativne fotke, ak pričamo o noći, a razumljivo je i zašto, zato se tvorci okreću softverskim rješenjima u vidu hdr-a, night modea i inih stvari, sve to super izgleda, ali.. Napredak će bit vidljiv, već sad to izgleda bolje, a dok se popnemo do 1" senzora, e onda će to već bit ozbiljnije fotkanje, a ne više samo za fejs i instagram.

 

R36  da izgleda lijepo, al velim, nebo nije plavo, i sony tu bolje odrađuje posao, šum na slici je primjetniji kao i gubitak detalja, ak pričamo o U11..

 

 

Nije moje, ali.. kom se da pogledat..

https://drive.google.com/u/0/uc?id=1mlqKaFObgkV6ZyV2X7B1y1kYzmpNBrtZ&export=download

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 21:30 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Nema tolko opcija u manual mode kao sony, htc ima osnovne postavke.

 

Što se tiče žutila, trebam se s wb igrat onda je slika dobra, malo sam vrtio po wb i onda okida dobro, nisam uopće obraćao pažnju oko toga uglavnom, treba se igrat s tim, al u manual modu se kriju prave stvari, tele i wide kamere me čak ne interesiraju tolko, pošto su inferironije glavnoj kameri.

 

Da, slažem se, kao PS U11 s gcamom je bolja, na prvu, al moram vidit kakva je standard app za automatiku, pošto ima dvije app za fotkanje, jedna je Photo Pro a druga standard app, treća je cinema, na potonjoj se slabo snalazim još nisam došao do tog, a opcija je brdo.

 

Budem sutra slikal po danu, noć je smrt za svaki fotić a di neće za smartfon Ni jedan smartfon nema ultimativne fotke, ak pričamo o noći, a razumljivo je i zašto, zato se tvorci okreću softverskim rješenjima u vidu hdr-a, night modea i inih stvari, sve to super izgleda, ali.. Napredak će bit vidljiv, već sad to izgleda bolje, a dok se popnemo do 1" senzora, e onda će to već bit ozbiljnije fotkanje, a ne više samo za fejs i instagram.

 

 

Taj Sony ima potencijal i vjerujem da se moze izvuci dosta+ AF koji je vjerojatno najbolji trenutno.

Senzor je dovoljno velik iako ima i vecih...ovaj na Mi Note 10 npr. je cca 50% veci.

Bitno da su se maknuli od 1/2.3 i manjih, a 1/1.7 je mozda i taman velicina.

 

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Taj Sony ima potencijal i vjerujem da se moze izvuci dosta+ AF koji je vjerojatno najbolji trenutno.

Senzor je dovoljno velik iako ima i vecih...ovaj na Mi Note 10 npr. je cca 50% veci.

Bitno da su se maknuli od 1/2.3 i manjih, a 1/1.7 je mozda i taman velicina.

 

 

 Pogle Pixele s manjim senzorima kaj rade, uspoređuju ih još i dan danas s znatno većim senzorima i još se dobro drže..

 

Sony još nije izdao neki update, pa se nadam da će u narednom vremenu vjerojatno počet uštimavat softver za kameru, da to dovede na višu stepenicu, mada i dalje mislim da je Google specijalist za gcam..

 

Šteta što više ljudi ne koristi manual mode, da se daleko više izvući lijepše fotke, a još veća šteta je što google ne nudi manual mode, neg je sve okrenuto automatici, što je nekad dobro, al nekad ne može automatika pomoć, pa onda uskače ručno podešavanje tj manual mode.

 

Onaj senzor je i dan danas odličan 1 /2.3 sa 1.55 veličinom pixela, ne znam zakaj se brzo odustalo od njega, bili su u Pixelu 1, 6P, 5X, HTC 10, mislim da je u još nekom kinezu bil, Meizu čini mi se.. HTC i Nexus su imali bogovske fotke s tim senzorom

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže... 

 

 Pogle Pixele s manjim senzorima kaj rade, uspoređuju ih još i dan danas s znatno većim senzorima i još se dobro drže..

 

Sony još nije izdao neki update, pa se nadam da će u narednom vremenu vjerojatno počet uštimavat softver za kameru, da to dovede na višu stepenicu, mada i dalje mislim da je Google specijalist za gcam..

 

Šteta što više ljudi ne koristi manual mode, da se daleko više izvući lijepše fotke, a još veća šteta je što google ne nudi manual mode, neg je sve okrenuto automatici, što je nekad dobro, al nekad ne može automatika pomoć, pa onda uskače ručno podešavanje tj manual mode.

 

Onaj senzor je i dan danas odličan 1 /2.3 sa 1.55 veličinom pixela, ne znam zakaj se brzo odustalo od njega, bili su u Pixelu 1, 6P, 5X, HTC 10, mislim da je u još nekom kinezu bil, Meizu čini mi se.. HTC i Nexus su imali bogovske fotke s tim senzorom

 

 

Nemoj molim te, imao sam Pixel 4XL i vjeruj mi to nije nesto sto me impresionira, jedva sam cekao vratiti se na Mi Note 10 koji je ne jednu stepenicu vislje vec nekoliko...toliko o Pixel kameri...ne pusim ja vise te price sto masa recenzenata prodaje.

 

Sto se manualnog mode tice, znas i sam od kada sam na forumu da ga stalno spominjem i preporucam, ali ovo je prvi mob na kojem uopce ne vidim svrhu manualnog mode.

Gcam ga "ubije" doslovno u svakoj fotki...pazi ovo npr...odem u manualni mode, npr. sobna rasvjeta, ISO 800 prolazi i shutter npr 1/30 sec...fotka OK...prebacim se na Gcam, automatika sve odradi i IQ redovito bude bolji.

Primjetio sam da Gcam "puca" i neke nebulozno visoke ISO vrijednosti tipa ISO 3000 pa cak i preko 5000 i nevjerojatno je da je šum minimalan i detalji sacuvani..tesko je tome kontrirati.

Nekada sam manual mode preventivno koristio bas zbog automatike koja je nebulozno visoko dizala ISO pa si imao fotke sa ubijenim detaljima i puno šuma, a sada to nema smisla jer Gcam koju god ISO vrijednost koristi šum je slican...bio mali ili veliki+što Gcam odlicno podesava WB pa se ni sa tim ne zamaram previse.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice