Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.444.313
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kako odvratno zuto opaljuje, to se treba igrati sa wb u pro modeu, to mi je najveca mana toj kameri
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nisam uzeo p40pro da se igram u pro postavkama 😂

Izgleda da se moram na apple vratit ili kapariti ultru 🤩 🤷🏻‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 15:37 (Dario7).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Malko zuckasto, da bar moze gcam na njega :/

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Budem danas još malo istestirao na istim mjestima kao i Mi10.

Ali svakako neću prtljat po pro mode-u jer sam lajbek za fotografiju. Ali jbga šta je očito je očito.
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ekipa koja ima p40 pro, da li je moguće da nema opciju snimanja usporenog videa? Ima samo opcija usporeni snimak , ali to je samo za predmet i traje cca 5 sekundi.

Btw nisam jucer stigao na burgerfest testirati noćne slike na istim mjestima kao i sa Mi10.
jbga nogomet pa pive se odužile.. 😅
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Eto desilo se i to da sam bio jučer na koncertu i snimio kratki video, manje od minute. Moram priznat da me malo strah pogledat na velikom ekranu jer i na mobitelu izgleda očajno. E moj Huawei. Oće ko kupit Mate 20 Pro? :D
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Eto desilo se i to da sam bio jučer na koncertu i snimio kratki video, manje od minute. Moram priznat da me malo strah pogledat na velikom ekranu jer i na mobitelu izgleda očajno. E moj Huawei. Oće ko kupit Mate 20 Pro? :D

 Mozda ga se @ocean77 pozelio?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Testing the Xiaomi Mi 10 Ultra camera and its secret tech

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-10-ultra-camera-test-1154177/
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
antiratar kaže...
Testing the Xiaomi Mi 10 Ultra camera and its secret tech

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-10-ultra-camera-test-1154177/

 dobar test, fino pokazuje kako isti HW daje drugačije rezultate zbog SW (looking at zvonac :)). No šteta da su u testu koristili p40p, umjesto p40p + , jer je on zapravo kategorija "Ultra" od huaweia, samo što umjesto ultra, ima taj dodatni "+" u imenu, za razliku od Xiaomija i Samsunga...generalno, jako malo testova i usporedbi sa p40p+ ima...šteta.

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
antiratar kaže...
Testing the Xiaomi Mi 10 Ultra camera and its secret tech

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-10-ultra-camera-test-1154177/

That said, the Xiaomi Mi 10 Ultra isn’t flawless. The main sensor occasionally struggles with focus at both long and short distances. So, it’s unreliable for taking a quick action shot and sometimes struggles to get the right exposure in HDR environments. The camera’s night mode is also a bit disappointing, producing blurry, dark shots compared to its competitors.

 

Sada kada Huawei nestane sa globalne smartphone scene, dobro je za sve nas da Xiaomi preuzima njegovo mjesto, da tjera Samsung i Apple da moraju ponuditi kamere na nivou

 

bas gledam ove novite kod kamera na nadolazecem iPhonu 12, cini se da su nesto odlucili promjeniti sada kada vise nisu u top tri fotografija, ikako im je video i dalje nedostizan za Android uredaje

 

kao sto sam prije spomenuo, ozbiljno razmisljam kada Apple predstavi 120Hz ekran bez proreza da piknem iPhone

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kolega, 120 Hz ekran na iPhone-u neće biti takva razlika kao kod Androida. Jednostavno su animacije drugačije podešene. Koristim iPad Pro sa tim ProMotion 120Hz ekranom i da ga nema u specifikacijama ne bih ni znao da je 120Hz.
Dok iOS iz temelja ne promijeni animacije, 120Hz neće donijeti nikakav "wow" efekt a imati će znatni udar na bateriju.
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Eto desilo se i to da sam bio jučer na koncertu i snimio kratki video, manje od minute. Moram priznat da me malo strah pogledat na velikom ekranu jer i na mobitelu izgleda očajno. E moj Huawei. Oće ko kupit Mate 20 Pro? :D

 

 

Evo. Možda sam prekritičan s ovim "očajno", ali meni je ovo poprilično loše. Kao da mu svjetla smetaju i gubi se fokus. Zoom nije korišten. 

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
NorthBlue kaže...
Kolega, 120 Hz ekran na iPhone-u neće biti takva razlika kao kod Androida. Jednostavno su animacije drugačije podešene. Koristim iPad Pro sa tim ProMotion 120Hz ekranom i da ga nema u specifikacijama ne bih ni znao da je 120Hz.
Dok iOS iz temelja ne promijeni animacije, 120Hz neće donijeti nikakav "wow" efekt a imati će znatni udar na bateriju.

a od kada su animacije problem na androidu? od 9ke su fluidne, ako ih netko uopce i koristi na default postavkama, ionako ih ili gasimo ili  stavimo na 0.5x

 

ekrani sa vecim osvjezavanjem su milina za tekst i slike u koje blejimo kada gledamo u ekran, em se oko manje napreze i mozes citati tekst pri skrolanju, jer nije "blur" kao na 60hz,  a bonus je sto vizalno izgleda "fluidno" do bola

 

za bateriju se ne treba brinuti na iphonu, optimizacija je vrhunska, a i bionic je puno puno bolji od snapdragona, exynosa i kirina, pa pogledaj kako im se baterije ponasaju u usporedbi sa android uredajima, a puno su manjeg kapaciteta

 

s obzirom na sve vece cijene androida, a na sve bolju ponudu, to jest na sve vise modela razlicitih cijena kod apple, jako je privlacan, a i sto sam stariji, sve manje imam volje i zivaca "podesavati" svaki android, jos ako ubace app drawer bit ce sasvim dobra opcija za piknuti za koju godinu

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
kbenzema kaže...
Eto desilo se i to da sam bio jučer na koncertu i snimio kratki video, manje od minute. Moram priznat da me malo strah pogledat na velikom ekranu jer i na mobitelu izgleda očajno. E moj Huawei. Oće ko kupit Mate 20 Pro? :D

 

 

Evo. Možda sam prekritičan s ovim "očajno", ali meni je ovo poprilično loše. Kao da mu svjetla smetaju i gubi se fokus. Zoom nije korišten. 

 da, ovisi što je definicija "očajno", ali svakako loš video - no pohvale za odabir koncerta :)

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
kbenzema kaže...
Eto desilo se i to da sam bio jučer na koncertu i snimio kratki video, manje od minute. Moram priznat da me malo strah pogledat na velikom ekranu jer i na mobitelu izgleda očajno. E moj Huawei. Oće ko kupit Mate 20 Pro? :D

 Mozda ga se @ocean77 pozelio?

 

 

Mogao si staviti video koji si ti snimio na nekom drugom koncertu sa tim mobom i koji uopce nije bio los, cak naprotiv odlican sto si i sam napisao.

 

Koliko vidim njegov video je 1080p koji ja nisam nikada ni koristio na tom mobu pa ne znam kakav je, ali je 4K bio korektan.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

That said, the Xiaomi Mi 10 Ultra isn’t flawless. The main sensor occasionally struggles with focus at both long and short distances. So, it’s unreliable for taking a quick action shot and sometimes struggles to get the right exposure in HDR environments. The camera’s night mode is also a bit disappointing, producing blurry, dark shots compared to its competitors.

 

??? Ovo prvi put čujem. Totalna glupost.

 

Gsmarena kaže:

"The 12MP night photos from the main camera look flawless. The snapper captures even the slightest traces of light, and the photos are plenty bright even without Night Mode, with balanced exposure, preserved and true-to-life colors and saturation, outstanding contrast, and impressively low noise..... but the Ultra's regular mode is brighter than many competitors' dedicated Night Modes. Then what does the Night Mode really do? Well, it restores blown highlights (look at the buildings' windows) and reveals more detail in some shadowy areas. It's a good thing it doesn't attempt to brighten the photo exposure even further."

 

dxomark:

"The Xiaomi Mi 10 Ultra is also our new top performer for night and low-light photography, thanks to excellent image quality in all types of low-light scenes."

 

Gledao sam i primjere i usporedbe normalni vs night mode i fotke su izvrsne:

minuta 8:35. čovjek kaže najbolje noćne fotke koje je do sada vidio na mobitelu.

 

Provjerim ja to sve ubrzo. 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
P40 pro, zoom 5x

https://flic.kr/p/2jGs7JN
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dario7 kaže...
P40 pro, zoom 5x

https://flic.kr/p/2jGs7JN

 Havanezer?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Odlične fotografije

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nije :)
Shih tzu - maltezer
https://flic.kr/p/2jGoLqQ
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Obožavam pse, btw 5x se nije proslavio, jel ovo mozda cropao glavni senzor?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Prica se da samo jedan mob lovi ostre kadrove u pokretu, evo uspjelo i meni sa Šaomijem u pol cijene.

 

https://flic.kr/p/2jGspGq

 

Evo i par staticnih, macke, brancini...

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/ggCt0c

 

Nema EXIF, MIUI 12 ga uklanja (ako mu se dozvoli) zbog privatnosti.

Fotke su sa Mi Note 10, sve sa glavnom osim macke na kojoj miruje...te su sa 2X...50mm f/2.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dario7 kaže...
P40 pro, zoom 5x

https://flic.kr/p/2jGs7JN

 

Nažalost, to ti nije 5X... exif ju odaje...blenda bi bila f/3.4 da je 5X.

To je ujedno i razlog zasto taj mob ne zelim...GMS je samo tocka na i.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 11:33 (ocean77).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pojma ti nemam, imam znanja o fotografiji kao ti o baletu 😅

Stisnuo sam 5x i opalio, to je sve što znam 😁
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 11:35 (Dario7).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Odlične fotke @ocean77
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dario7 kaže...
Pojma ti nemam, imam znanja o fotografiji kao ti o baletu 😅

Stisnuo sam 5x i opalio, to je sve što znam 😁

 

 

Pas je simpa...😄

 

Ovdje je 99.9% uzrok manjak svjetla, a kada AI procjeni da ga nije dovoljno prebaci na glavnu iako si ti odabrao 5X...koliko je to lose docarat cu jos sa nekim detaljima...umjesto 125mm fokale (žarišna daljina), mob je koristio 23mm zbog blende koja pusta puno vise svjetla na senzor...znaci fotkas sa glavnom na koju ti AI doda "hrpu" digitalnog zooma jer od 23mm do tih prividnih 125mm treba "hrpa" digitalnog zooma koji je takav kakav je...za gledati na 6 inch-a nije lose kao i za Instagram, a cim stavis na veci ekran onda isplivaju nedostaci.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 11:44 (ocean77).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Prica se da samo jedan mob lovi ostre kadrove u pokretu

po danu svi.

u lowlight se junaci poznaju.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
ocean77 kaže...

Prica se da samo jedan mob lovi ostre kadrove u pokretu

po danu svi.

u lowlight se junaci poznaju.

 

 

Vidimo na primjeru kolege Daria kako Huawei rjesava low light staticni kadar...taman i da je tako za pokretne subjekte, na ovom primjeru se vidi zasto Huawei nije svima po volji...jer pada na ovako banalnim primjerima.

Ja sam imao nekoliko Huaweia i Mate 20 PRO ima najmanje "agresivan" upliv SW u postavke kamere...za mene je on i dalje najbolji camera phone tog proizvođača.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 11:55 (ocean77).
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dario7 kaže...
P40 pro, zoom 5x

https://flic.kr/p/2jGs7JN

 hm, pa ovo su jako lose nocne fotke za P40 Pro. 

 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dario7 kaže...
P40 pro, zoom 5x

https://flic.kr/p/2jGs7JN

 grozna slika, di je fokus?

edit: a sad, čitam da je ovo crop glavne na 5x digitalni ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 12:11 (Dan1234567890).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice