Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.472
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

izvini ali bolje pogledaj taj video

na velikom monitoru po mogućnosti

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pogledao sam video i nisam naletio na zutilo koje nastaje na p30/p40 seriji radi RYYB senzora kakvog smo davali primjerke na proslim stranjcama. 

Ultri cu sudit kad ga kupim i probam, ali po svemu videnom ispred svega drugog na trzistu je. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ima tko obicni mi 10 5g? Kakva je cam? Cini mi se nesto losija od mi note 10 a bolja nego na f2pro..zamjenio f2pro i 400kn za mi 10 5g single sim

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Dam ti ja mn10 i 500 za mi10 :)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Joj joj...malo.losiji cam cu prozvakat sve ostalo mi je top na mobu..sad sam miran barem godinu dana...znaci od mi 9 na note 10 pa na poco f2 i sad na mi10..sveukupno sam doplatio1400kn...a mi 9 kupio za 2300 novog u instaru...tak da sam ubiti mi 10 dobio za 3700...meni super..pregrist cu losiji cam i to sto je singl sim

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sony Xperia 5 II 

 

5G 

 

4000mAh baterija

 

SD865

 

12MP kamere - 16mm, 24mm, i 70mm

 

4k HDR video @120FPS slo mo x5 za 24fp filmove

 

auto  focus 60fps, burst mode 20fps

 

RAW fotke sa svim kamerama

 

240Hz touch scaning

 

stereo zvucnici i 3.5mm utor

 

120Hz ekran 6.1" 21:9 FHD OLED CinemaWide

 

IP68 i ostale standardne stvari

 

950 EUR, 12 mjesec izlazak

 

na 11 minuta pocinje ua vezi kamera

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 10:13 (3dfx).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

Sony Xperia 5 II 

 

5G 

 

4000mAh baterija

 

SD865

 

12MP kamere - 16mm, 24mm, i 70mm

 

4k HDR video @120FPS slo mo x5 za 24fp filmove

 

auto  focus 60fps, burst mode 20fps

 

RAW fotke sa svim kamerama

 

240Hz touch scaning

 

stereo zvucnici i 3.5mm utor

 

120Hz ekran 6.1" 21:9 FHD OLED CinemaWide

 

IP68 i ostale standardne stvari

 

950 EUR, 12 mjesec izlazak

 

na 11 minuta pocinje ua vezi kamera

 

 

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

Sony Xperia 5 II 

 

5G 

 

4000mAh baterija

 

SD865

 

12MP kamere - 16mm, 24mm, i 70mm

 

4k HDR video @120FPS slo mo x5 za 24fp filmove

 

auto  focus 60fps, burst mode 20fps

 

RAW fotke sa svim kamerama

 

240Hz touch scaning

 

stereo zvucnici i 3.5mm utor

 

120Hz ekran 6.1" 21:9 FHD OLED CinemaWide

 

IP68 i ostale standardne stvari

 

950 EUR, 12 mjesec izlazak

 

na 11 minuta pocinje ua vezi kamera

 

za poludit, ne znam zasto toliko dugo im treba da bude u prodaji

 

taman sam odlucio kupiti sljedeci tjedan Xperia 1 II, ali ovo mi je bolja masina

 

a nis pocastit cu se sa PS5 i Xperia 5 za novu godinu 

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

sto je smijesno?

 

 

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bome Sony masina prava. Mogao bi i ja na njega, komoletan mob. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Bome Sony masina prava. Mogao bi i ja na njega, komoletan mob. 

 da  bas gledam. ako se ne varam ovo je jedini flagship koji ima sve

 

SD865

 

120Hz ekran

 

stereo zvucnici

 

3.5 mm utor

 

full ekran bez notcha, rupe i slicno

 

relativno malih dimenzija 6.1" ekran

 

odlicne fokale kamera, sve imaju raw podrsku

 

fotke u rangu ostalih top mobaca

 

najbrzi i najprecizniji autofocus

 

najbrzi burst mode

 

najboji video u android svijetu

 

jedini koji snima video i u 21:9 aspektu

 

jedini 4k HDR 120fps video

 

pro mode kamere kakav nema nitko

 

jedino sto nema je bezicno punjenje 

 

uglavnom, evo ja cu se potruditi izdrzadi do 12. mjeseca i kupit cu ga, jos ako bude u nekoj bundle ponudi sa PS5 jebenica 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:26 (Timo).
8 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Evo dočekali smo konačno da i Sony izbaci nešto pametno.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Svi govore kao konačno mini flagship, al kad pogledaš dimenzije visina ista ko S10+. Uži je pa će mu to dati na osjećaju kompaktnosti.
Inače, lijep komad hardvera. Treba vidjeti što će davati u bundle. Ako uz njega stave one njihove odlične bežične slušalice, onda 900€ nije ni toliko loše.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Svi govore kao konačno mini flagship, al kad pogledaš dimenzije visina ista ko S10+. Uži je pa će mu to dati na osjećaju kompaktnosti.
Inače, lijep komad hardvera. Treba vidjeti što će davati u bundle. Ako uz njega stave one njihove odlične bežične slušalice, onda 900€ nije ni toliko loše.

bundle je sluske, powebank i call of duty valuta, ali to je za US trziste

 

nema infoa za EU, sad sam gledao

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
158 mm i oni to zovu kompaktan mob? Bez obzira kaj je uži, nemoj me je*at
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sony, pun pogodak, mob koji sam cekao uz PIxel 5, poslije slijedi zavrsnica, pa cu vidit koji ce zavrsit u mom djepu:)

 

Kamera ce bit poslovicno odlicna, poznavajuci Sony..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
158 mm i oni to zovu kompaktan mob? Bez obzira kaj je uži, nemoj me je*at

 ma to ljudi briju, SOny nije nigdje rekao da je to kompakt mob

 

ali opet s obzirm na 6.5" i vise kakvi su ostali, cast izuzecima, nesto je manji i uzi, tako da bi mogao  jako lijepo lezati u ruci

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ma ne mislim na Sony, nego negdje sam naletio na naslove ili u članku pročitao, nemam pojma. Ali da, ima i komentara di ljudi pišu da je kompaktan.
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Širina mobitela jako utječe na osjećaj u ruci. Više nego visina po meni. Većina mobitela sad idu i preko 75mm širine. Sa ovih 68mm ćeš se osjećati preporođeno. A i 158mm visine je dosta manje od prosjeka flagship
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

gledam sad recenzije za xperia 1 II, cisto da vidim sta se moze ocekivati od 5 II, manje vise ono sto sam i mislio, nije najboji ali je u vrhu, i prednost je sto pokazuje realne kadrove

 

i onda sam naletio na ovaj video dolje, i skuzio sam da ove mainstream recenzije i usporedbe od strane ljudi koji ne znaju ili nemaju vremena ili volje koristiti i pokazate sve sto neki uredaj moze, daju krivu percepciju u vecini slucajeva

 

nisam ja neki foto uber user, medutim kada vidim ovakav video kao sto je ovaj lik napravio, ZELIM BITI 

 

definitivno kupujem ovaj Sony

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

gledam sad recenzije za xperia 1 II, cisto da vidim sta se moze ocekivati od 5 II, manje vise ono sto sam i mislio, nije najboji ali je u vrhu, i prednost je sto pokazuje realne kadrove

 

i onda sam naletio na ovaj video dolje, i skuzio sam da ove mainstream recenzije i usporedbe od strane ljudi koji ne znaju ili nemaju vremena ili volje koristiti i pokazate sve sto neki uredaj moze, daju krivu percepciju u vecini slucajeva

 

nisam ja neki foto uber user, medutim kada vidim ovakav video kao sto je ovaj lik napravio, ZELIM BITI 

 

definitivno kupujem ovaj Sony

 

 

 

uf, strava. ono kad je napravio crop u usporedbi sa Alphom 

 

na 19:20 kad mu zena plese, ne znam sta bih rekao fenomenalno

 

kao sto je rekao na pocetku kada ga je usporedivao sa pixelom, nije mob za obicne korisnike, tako da osobno ne bih imao koristi od 90% tih mogucnosti 

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ha, vidim da se moze i PS kontroler spojit na mob

 

Sony oled tv, PS5 i Xperia 5 II definitivno kupujem

 

I izgleda da je 12. mjesec samo za US, u UK se moze nabavit od 10. mjeseca, pa ce valjda i za EU to brzo doc

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

gledam sad recenzije za xperia 1 II, cisto da vidim sta se moze ocekivati od 5 II, manje vise ono sto sam i mislio, nije najboji ali je u vrhu, i prednost je sto pokazuje realne kadrove

 

i onda sam naletio na ovaj video dolje, i skuzio sam da ove mainstream recenzije i usporedbe od strane ljudi koji ne znaju ili nemaju vremena ili volje koristiti i pokazate sve sto neki uredaj moze, daju krivu percepciju u vecini slucajeva

 

nisam ja neki foto uber user, medutim kada vidim ovakav video kao sto je ovaj lik napravio, ZELIM BITI 

 

definitivno kupujem ovaj Sony

 

 

 

I ja gledam Messia pa nisam takav nogometaš 

 

Kad vidi vas par tu na forumu...vidim budućeg Spileberga koji će iskoristit prednosti te kamere na Sony.

 

Samo se možemo kladit koliko će vam te manualne postavke biti zanimljive - 1 -2 ili 5 dana.

 

 

 

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

 

I ja gledam Messia pa nisam takav nogometaš 

 

Kad vidi vas par tu na forumu...vidim budućeg Spileberga koji će iskoristit prednosti te kamere na Sony.

 

Samo se možemo kladit koliko će vam te manualne postavke biti zanimljive - 1 -2 ili 5 dana.

 

 

 

 usporedba ti je bezveze, ne mozes igrat nogomet ko messi, ali mozes sa malo truda i vremena skuzit osnove fotografije bez problema

 

uostalom, sve da nikada ni ne koristi netko pro mode, opet je mobitel kompletniji od svega sto se trenutno moze kupiti, i bolja kupnja od svega zivoga jer ima najvise opcija u tome cjenovnom razredu

 

neki ljudi tu su kupili P40 Pro za 50 EUR manje love, a nema 120Hz ekran, stereo zvucnike, 3.5mm utor, google servise, SD865 SoC, RAW na svim kamerama, zato ima medijokritet od videa i magenta tint

 

isto vrijedi i za S20+ Exynos SoC, nema 3.5mm utor, ali bar ima 120Hz ekran, stereo zvucnike i google servise, iako ima losu bateriju i trotlanje sistem pri zagrijavanju, nudi vrhunski video i poslovnicno dobre fotke 

 

nemam nista protiv, svatko kupuje sto hoce, ali reci da ovaj mob za tu cijenu ne nudi najvise opcija je bedastoca i da ima doslovno sve sto mob treba imati je prava rijetkost u tome segmentu, koliko znam ne postoji niti jedan drugi koji ima sto ima ova Xperia

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Fotke na Sonijevom flagšipu su odlične, realne ne sumnjam ni u "slabiji" model, kamera ima štošta za pokazat

Napokon Sony

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jedna od mene i S20+

https://flic.kr/p/2jHsRCQ
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

gledam sad recenzije za xperia 1 II, cisto da vidim sta se moze ocekivati od 5 II, manje vise ono sto sam i mislio, nije najboji ali je u vrhu, i prednost je sto pokazuje realne kadrove

 

i onda sam naletio na ovaj video dolje, i skuzio sam da ove mainstream recenzije i usporedbe od strane ljudi koji ne znaju ili nemaju vremena ili volje koristiti i pokazate sve sto neki uredaj moze, daju krivu percepciju u vecini slucajeva

 

nisam ja neki foto uber user, medutim kada vidim ovakav video kao sto je ovaj lik napravio, ZELIM BITI 

 

definitivno kupujem ovaj Sony

 

 

 

 Bome ovo je odlično.. Fotke su praktički onakve kakve bi trebale bit, doduše navikao da fotka bude izoštrena napucana (posljedica gledanja sadašnjih smartfona koje fotke rade) malo bojama, sad mi ovo sve na xperiji djeluje čudno..  Al definitvno ovaj manual mode je ludnica na Xperiji 1 II

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dario7 kaže...
Jedna od mene i S20+

https://flic.kr/p/2jHsRCQ

 

Dobra je, kada ti se skupi 20-tak slika za dijeljenje stavi na Flickr.

Samsung nam je totalno zamro u ovoj sekciji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 20:58 (ocean77).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

gledam sad recenzije za xperia 1 II, cisto da vidim sta se moze ocekivati od 5 II, manje vise ono sto sam i mislio, nije najboji ali je u vrhu, i prednost je sto pokazuje realne kadrove

 

i onda sam naletio na ovaj video dolje, i skuzio sam da ove mainstream recenzije i usporedbe od strane ljudi koji ne znaju ili nemaju vremena ili volje koristiti i pokazate sve sto neki uredaj moze, daju krivu percepciju u vecini slucajeva

 

nisam ja neki foto uber user, medutim kada vidim ovakav video kao sto je ovaj lik napravio, ZELIM BITI 

 

definitivno kupujem ovaj Sony

 

 

 

 Stvarno si me zvonac ovdje iznenadio...

 

Kažeš da mainstream recenzije ljudi nisu vjerodostojne...ljudi tj recenzenata kojima je to posao i koji su više mobitela probali nego što ćemo ja i ti čevapa pojest. I sad oni nemamju blage veze, ali zato blage veze ima promo materija Sony-a. 

 

Šta da na takvu konstataciju čovijek kaže.

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

On-topic

 

Redmi 9, mob od 1100kn

 

 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/50353656137/in/dateposted/

 

 

manual mod naravno

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
3 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice