Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.700
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni osobno Pixel 2 stabilizacija ne paše. Previše je agresivna, izgleda neprirodno. Zato više volim da video koristi samo OIS, a ne EIS.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.phonearena.com/news/Results-Big-2017-blind-phone-camera-comparison_id100830

 

pogledajte usporedbu kamera...Mate 10 pro jebeno podbacio

 

  • iPhone X - 3 wins - 5638 - 25%
  • Pixel 2 XL - 2 wins - 4941 - 21.9%
  • LG V30 - 2 wins - 4371 - 19.4%
  • Note 8 - 1 win - 3722 - 16.5%
  • OnePlus 5T - 1 win - 2659 - 11.8%
  • Mate 10 Pro - 0 wins - 1210 - 5.4%

 

Ukupno je bilo 22541 glas tj 100%

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

https://www.phonearena.com/news/Results-Big-2017-blind-phone-camera-comparison_id100830

 

pogledajte usporedbu kamera...Mate 10 pro jebeno podbacio

 

  • iPhone X - 3 wins - 5638 - 25%
  • Pixel 2 XL - 2 wins - 4941 - 21.9%
  • LG V30 - 2 wins - 4371 - 19.4%
  • Note 8 - 1 win - 3722 - 16.5%
  • OnePlus 5T - 1 win - 2659 - 11.8%
  • Mate 10 Pro - 0 wins - 1210 - 5.4%

 

Ukupno je bilo 22541 glas tj 100%

 

 

vise je ovo prikaz kakve fotke ljudi preferiraju, vecinom visoke saturacije i ekspozicije, a manje govori o tome koji telefon ima bolju kameru

 

nema sanse da su V30 i ON+5T u istom rangu ili bolji od Note 8 sto se tice fotki, pogotovo ne ON+5T, nakon svega sto smo vidjeli po testovima i tu na forumu od ON+5T

 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ajfon X, pa kud se taj svuda gura

 

I zbog čeg je on dobio najviše glasova..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni takvi testovi nista ne znace jer ono sto sam testiram ispadne drugacije...i pazi cuda, najboljim mi se gotovo uvijek pokazu mobiteli sa vecim senzorima.

Zadnjih 3 godine od svih mobitela koje sam koristio najbolju kameru je imao HTC 10 ako se gleda cisto po kolicini detalja i u uvjetima loseg osvjetljenja.

Obzirom da to nisu jedina dva bitna parametra i da se od kamere nekada trazi i brzina, ujednaceno ponasanje u svim mogucim situacijama onda bih tu dao prednost Samsungu (S7/S8+) koji ce posao uvijek obaviti solidno.

HTC 10 ga pojede za dorucak u kolicini detalja i na visokom ISO, ali kada se trazi brzina, brz AF onda je Samsung bolji.

Sada koristim Mi Note 3 koji ima manji senzor (kao i Mate 10 PRO) i naravno da se ne moze mjeriti sa kamerom HTC 10 po kolicini detalja, ali kamera je vrlo dobro izbalansirana i radi solidno pogotovo po danu.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Meni takvi testovi nista ne znace jer ono sto sam testiram ispadne drugacije...i pazi cuda, najboljim mi se gotovo uvijek pokazu mobiteli sa vecim senzorima.

Zadnjih 3 godine od svih mobitela koje sam koristio najbolju kameru je imao HTC 10 ako se gleda cisto po kolicini detalja i u uvjetima loseg osvjetljenja.

Obzirom da to nisu jedina dva bitna parametra i da se od kamere nekada trazi i brzina, ujednaceno ponasanje u svim mogucim situacijama onda bih tu dao prednost Samsungu (S7/S8+) koji ce posao uvijek obaviti solidno.

HTC 10 ga pojede za dorucak u kolicini detalja i na visokom ISO, ali kada se trazi brzina, brz AF onda je Samsung bolji.

Sada koristim Mi Note 3 koji ima manji senzor (kao i Mate 10 PRO) i naravno da se ne moze mjeriti sa kamerom HTC 10 po kolicini detalja, ali kamera je vrlo dobro izbalansirana i radi solidno pogotovo po danu.

 

 Slažem se, 10-tka rastura po količini detalja i low light uvjetima dok mu brzina nije jača strana, tu samsung briljira, AF je dost brži na S7 neg na 10 a to u nekim trenucima zna bit bitno.

 

 

Ma znam, ovi testovi su upitni, ak ajfon s najmanjim senzorom sklepa dobru sliku, kaj bi tek bilo da stave veći senzor, ne bi im niko bio ravan sljedećih 3 godine

 

Pa kaj Mate 10 Pro nema bolju kameru neg Mi Note 3?

7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
upravo zbog kamere naručio HTC 10 za kupiti....OIS i na prednjoj kameri!
veliki sensor 1/2,3" i otvor blende f/1.8 garantuju dobre slike i video u low light ambijentu
jedina mana nema dual sim verzija, meni značajno
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/270Q60

 

Evo tri moja primjera sa HTC 10...to je mob kod kojeg je zapravo manualni mode manje bitan jer stavis na auto opalis fotku, a on odradi dalje...ISO digne u nebo (jedna od ovih fotki-crkva) je ISO 4000, a fotka i dalje ima prihvatljivu kolicinu šuma.

Ostale dvije su ISO 1200 cca...šuma gotovo ništa.

S druge strane Mi Note 3 koji sada imam trazi dosta manualnog moda jer za dobiti prihvatljivu fotku treba pokusati sa manjim ISO i sporijim zatvaracem.

Ovdje se najbolje vidi primjer vrhunskog senzora (IMX377) u okvirima mobitela...i onda neki kazu sve je to isto...kako da ne.

Vidim da taj senzor Xiaomi koristi i u svojim akcijskim kamerama kojima konkurira GoPro.

 

S druge strane ima spor AF, dok sam ga ja imao kamera je imala BUG u manual mode sa AF koji je kasnije update-om rijesen...koliko mi se svidjao taj mob toliko sam ga u nekim momentima mrzio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 20:33 (ocean77).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/270Q60

 

Evo tri moja primjera sa HTC 10...to je mob kod kojeg je zapravo manualni mode manje bitan jer stavis na auto opalis fotku, a on odradi dalje...ISO digne u nebo (jedna od ovih fotki-crkva) je ISO 4000, a fotka i dalje ima prihvatljivu kolicinu šuma.

Ostale dvije su ISO 1200 cca...šuma gotovo ništa.

S druge strane Mi Note 3 koji sada imam trazi dosta manualnog moda jer za dobiti prihvatljivu fotku treba pokusati sa manjim ISO i sporijim zatvaracem.

Ovdje se najbolje vidi primjer vrhunskog senzora (IMX377) u okvirima mobitela...i onda neki kazu sve je to isto...kako da ne.

Vidim da taj senzor Xiaomi koristi i u svojim akcijskim kamerama kojima konkurira GoPro.

 

S druge strane ima spor AF, dok sam ga ja imao kamera je imala BUG u manual mode sa AF koji je kasnije update-om rijesen...koliko mi se svidjao taj mob toliko sam ga u nekim momentima mrzio.

 Stvarno šteta kaj taj imx377/78 nisu stavili u veći broj smartfona, komotno su mogli stavit i u ovogodišnje flagšipe, uz odličan softver, uspjeh bi bio zagarantiran..

8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ocean77  ne kuzim zasto ove jeftinjake (valjda jesu jeftinjaci?) omnivision ne koriste proizvođači mobitela npr ili uopce nisu za mobitele senzori?

 

 

http://www.ovt.com/sensors/OV16860

http://www.ovt.com/sensors/OV12890

http://www.ovt.com/sensors/OV12895

 

 

A evo koristi OV16860 lenovo, 

 

OV12890 nitko, OV12895 isto nema info.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 14:17 (Deutsch).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Omnivision koristi Xiaomi u nekim modelima i uglavnom su losiji od usporedivih Sony IMX senzora kao i od Samsungovih.
Oneplus je koristio Omnivision u Oneplus 2 modelu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Dati ću vam ja usporedbu večeras ako stignem, sony senzora od 1/3.06" f/2.0 od redmi pro, i OV 1/2.8 f/2.2 na mi a1. Mobiteli su ajmo reći tu u cijenovnom rangu.

...................................... funny facts
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Ak se ne varam, OV senzor ima i htc M9..
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Omnivision koristi Xiaomi u nekim modelima i uglavnom su losiji od usporedivih Sony IMX senzora kao i od Samsungovih.
Oneplus je koristio Omnivision u Oneplus 2 modelu.

 da, ali bas sam mislio na ove tu ov senzore, izgledaju super po specifikacijama.

zvonac kaže...
Ak se ne varam, OV senzor ima i htc M9..

 Mislim da htc u ultra u tajvanu koristi ov12890

7 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Uzeo na kraju Mate 10 Pro

 

evo par fotki, sve su auto mode, "point and shoot"

 

nisam neki fotograf, pa sam pokusao uhvatiti sto vise sa bojama, i nekoliko nocnih fotki

 

https://photos.app.goo.gl/5xdPSsO6vsx8ss443

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
X3M kaže...

Uzeo na kraju Mate 10 Pro

 

evo par fotki, sve su auto mode, "point and shoot"

 

nisam neki fotograf, pa sam pokusao uhvatiti sto vise sa bojama, i nekoliko nocnih fotki

 

https://photos.app.goo.gl/5xdPSsO6vsx8ss443

Slike u dnevnim uvjetima su mi ok., kao na S8 kojeg sam imao kao i na Mi Note 3 kojeg sad ima., ali ove noćne koje si stavio mi nisu nešto. Nisu loše ali mi nisu u razini S8.

 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
X3M kaže...

Uzeo na kraju Mate 10 Pro

 

evo par fotki, sve su auto mode, "point and shoot"

 

nisam neki fotograf, pa sam pokusao uhvatiti sto vise sa bojama, i nekoliko nocnih fotki

 

https://photos.app.goo.gl/5xdPSsO6vsx8ss443

Slike u dnevnim uvjetima su mi ok., kao na S8 kojeg sam imao kao i na Mi Note 3 kojeg sad ima., ali ove noćne koje si stavio mi nisu nešto. Nisu loše ali mi nisu u razini S8.

 

bas to, po danu sve super, ne mozes skuziti s kojim uredajem je slikano, a cim je mracnije odmah se vidi koji je kinez a koji nije.. ne mogu vjerovati da je to jos uvijek tako.. 

sto je najzalosnije kad pogledas nocne su snimljene sa 1/4 a to je f1.6, ocekujes super cistu nocnu sliku, kad ono ispada da stari s7, m10, g4 naprave duplo bolju...

mislim, zao mi je radi toga.. ako hoces dobru fotku u svim uvjetima osuden si na odredene marke..

9 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stvarno su prosječne noćne slike, podsjeća me na G6. A tolko pompe oko njihovih kamera, a na kraju razočaranje.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...
R36 kaže...
X3M kaže...

Uzeo na kraju Mate 10 Pro

 

evo par fotki, sve su auto mode, "point and shoot"

 

nisam neki fotograf, pa sam pokusao uhvatiti sto vise sa bojama, i nekoliko nocnih fotki

 

https://photos.app.goo.gl/5xdPSsO6vsx8ss443

Slike u dnevnim uvjetima su mi ok., kao na S8 kojeg sam imao kao i na Mi Note 3 kojeg sad ima., ali ove noćne koje si stavio mi nisu nešto. Nisu loše ali mi nisu u razini S8.

 

bas to, po danu sve super, ne mozes skuziti s kojim uredajem je slikano, a cim je mracnije odmah se vidi koji je kinez a koji nije.. ne mogu vjerovati da je to jos uvijek tako.. 

sto je najzalosnije kad pogledas nocne su snimljene sa 1/4 a to je f1.6, ocekujes super cistu nocnu sliku, kad ono ispada da stari s7, m10, g4 naprave duplo bolju...

mislim, zao mi je radi toga.. ako hoces dobru fotku u svim uvjetima osuden si na odredene marke..

 

 

Nacelno se slazem s tobom, ali ne u potpunosti jer nisu ni svi "kinezi" tako losi kao sto nisu ni svi poznatiji "igraci" nuzno bolji.

Od pozitivnijih kineza bih svakako izdvojio Oneplus 3 i 3T pa cak i OP1 (u kontekstu vremena izlaska) koji je imao odlicnu kameru.

Sto se tice Oneplus 3 stavljao sam svoje uzorke davno i to je sasvim usporedivo sa Samsungom.

Evo za primjer nekoliko fotki sa Oneplus 3 i Xiaomi Mi Note 3 koji trenutno koristim.

Nastojao sam staviti bas sve fotke u losijem svjetlu i umjetnoj rasvjeti.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/1nB3aW

 

Zadnjih 6 fotki sam fotkao sa Xiaomi Mi Note 3.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 18:51 (ocean77).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Nacelno se slazem s tobom, ali ne u potpunosti jer nisu ni svi "kinezi" tako losi kao sto nisu ni svi poznatiji "igraci" nuzno bolji.

Od pozitivnijih kineza bih svakako izdvojio Oneplus 3 i 3T pa cak i OP1 (u kontekstu vremena izlaska) koji je imao odlicnu kameru.

Sto se tice Oneplus 3 stavljao sam svoje uzorke davno i to je sasvim usporedivo sa Samsungom.

Evo za primjer nekoliko fotki sa Oneplus 3 i Xiaomi Mi Note 3 koji trenutno koristim.

Nastojao sam staviti bas sve fotke u losijem svjetlu i umjetnoj rasvjeti.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/1nB3aW

 

Zadnjih 6 fotki sam fotkao sa Xiaomi Mi Note 3.

 

 

da, ok, ja govorim opcenito gledajuci, naravno da uvijek ima boljih ili losijih kamera i kod kineza i kod poznatijih..

a te nocne sa ot3 su ok, ali malo preduge ekspozicije (vidim da je jedna slika cijelu sekundu), sto je katastrofa za sve sto se mice na slici i jos veca katastrofa za pomaknut ruku za milimetar.. npr. s7 ce maksimalno ici na 1/10 ili brze u takvim situacijama..

manualnim postavkama se moze dobiti svasta, ali poanta je point-and shoot, jer cesto nemas vremena podesavati nesto u odredenoj situaciji..

taj mi note3 mi se cini zanimljiv, iako po recenzijama na netu vidim hrpu suma na nocnim fotkama.. ajd opali jos slika s njim, onako pod ulicnom rasvjetom, umjetnom rasvjetom, gdje se ponesto i krece, ljudi npr., ali obavezno na auto postavkama.. ako ti nije problem :)

btw, ove nocne slike sa mate10pro koje je kolega stavio su me blago razocarale..

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ma već je kolega sam rekao, a i ostatak ekipe koji ga koristi su potvrdili da se s mi note 3 isplati jedino na manualnim postavkama slikat, na auto su prosječne.
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

taj mi note3 mi se cini zanimljiv, iako po recenzijama na netu vidim hrpu suma na nocnim fotkama.. ajd opali jos slika s njim, onako pod ulicnom rasvjetom, umjetnom rasvjetom, gdje se ponesto i krece, ljudi npr., ali obavezno na auto postavkama.. ako ti nije problem :)

btw, ove nocne slike sa mate10pro koje je kolega stavio su me blago razocarale..

 

 

To sam vec pisao za MI Note 3, jednostavno noc i AUTO postavke nisu dobre.

Samsung je u tome puno bolji...evo jedna iz auta, nocna sa ulicnom rasvjetom i auto postavkama...kvaliteta srednja zalost.

Srecom dnevne su mu odlicne, a i nocne mogu biti odlicne ako se malo potrudis i odlican mu je portret mode kao i sekundarna tele foto kamera opcenito.

Jedina slabost su mu nocne na auto postavkama i to je do SW jer znam da to moze i bolje.

 

https://flic.kr/p/DuRFLi

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Za noćne fotografije koristi HHT mode.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
@ocean77, imam osjećaj da ovu kameru u xiaomiju oćeš progurat do vrha di su jači igrači (U11, S8, Note 8 itd).

Pretpostavljam da se nemre nosit sa kamerom na HTC 10?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
@ocean77, imam osjećaj da ovu kameru u xiaomiju oćeš progurat do vrha di su jači igrači (U11, S8, Note 8 itd).

Pretpostavljam da se nemre nosit sa kamerom na HTC 10?

 

 

Necu ju ja progurati vec ju je DxO tamo postavio...uz bok U11, Pixelu 1 i iznad Galaxy S8.

Sto se mene tice ja ju nebi tamo stavio jer smatram da nije u rangu navedenih mobitela.

Iskreno, sto dalje sve manje razumijem sustav ocjenjivanja DxO kao i njihove rezultate gdje je jedan Mate 10 PRO u samom vrhu kao i ovaj moj Mi Note 3.

Kao sto sam vec napisao, dnevne su odlicne, portret mode boji nego na Samsungu (precizniji rubovi) i sekundarna je odlicna dok je za noc koma...osim ako se ne koriste manualne postavke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 21:54 (ocean77).
13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Cromaki kaže...

Za noćne fotografije koristi HHT mode.

 Ako u postavkama imaš uključeno automatsko poboljšanje slabo osvijetljenje fotografije, uređaj  automatski prebaci u HHT mode

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja recimo citam okolo i ljudi guraju iPhone X kao najbolju kameru na trzistu. Ja stvarno neznam jesu oni potplaceni ili su slipi? Moj iP8 Plus kojeg sam nedavno prodao daje prakticki SRAMOTNE slike spram mobitela sa vecim senzorom. 

 

Od mobitela sa vrhunski odradenom kamerom (senzor, optika softver), naveo bi Google Pixel 2 (jedinica i dan danas rastura), 6P i 5X, HTC 10 i U11. Imam Note 8 ali softversko procesiranje nije zadovoljavajuce, ali senzor je vrhunski (u rawu dobijem odlicne rezultate). 

 

A to sto LG radi zadnje generacije sa G6 i V30 necu uopce komentirati, ako se imalo razumijete u fotografije i senzore cete znati o cemu pricam. Takoder Huawei me razocarao sa svojim perjanicama. Ne trazim od mobitela da slikaju slike kao DSLR jer nikada to nece. Trazim samo prirodnu sliku koja ne izgleda predoradeno. 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nastavno na sve, ovo ja nikad ne bi dao 6000kn za Mate 10 Pro s takvom kamerom. Mislim da za tu lovu kamera mora biti u razini Note 8 ili S8 (oni po meni imaju najbolji AUTO postavke u svim uvjetima)

 

Također kad pričamo o Mi Note 3 - na Mi forumu ima postupak kako stavim Google Camera HDR + gdje se slike u noćnim uvjetima poboljšaju za 50%. http://en.miui.com/thread-1254582-1-1.html - tu ima primjer slika.,a i sam postupak.

 

Moje mišljenje je da svi top model imaju odlične fotke u dnevim uvjetima., ali takva situacija nije s noćnim uvjetima.

 

Kad sam uspoređivao Mi 6 i Mi Note 3 - Note 3 ima puno prirodnije boje i na kraju bolje slike izgledaju.

 

Kamera koja meni trenutno daje najbolje slike je : Pixel XL 2 i U11+ radi tog HDR+ ili ti HDR Boost

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ja bi vam isto preporucio da na mi note 3 stavite google cameru, iskreno ne morate ni rootati mobitel, samo mozete sa twrpom promijenit to u build.propu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

ja bi vam isto preporucio da na mi note 3 stavite google cameru, iskreno ne morate ni rootati mobitel, samo mozete sa twrpom promijenit to u build.propu

Šta šutiš hahaha.

 

Ako ne trebam otključavat bootloader ni rootat daj mi pošalji postupak na pp, da to večeras napavim ako nije komplicirano.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 11:16 (R36).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice