Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.406
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Fulir1987 kaže...
@Ocean77
Kontradiktoran si jako.
Prva kontradiktornost ti je gdje je kolega @vepar naveo. Gdje si Pixel glorificirao i hvalio na sva usta. Dok sad ne valja.

Zatim si meni napisao da mu je kamera: Nego sto da je prosjecna, da bi u drugom pak postu napisao ne kazes da je los nego nije za tebe.

To su dva razlicita pojma. To sto nije za tebe, ne znaci da je kamera losa.

Recenzente mobitela treba uzimat s dozom rezerve. Zato za svaki mobitel pogledam 10 razlicitih kanala na youtubeu. Svaki ali bas svaki je kameru od Pixela 4 naveo da je sami vrh uz nove Iphone.

Tako da opet tvoja prica kako je kamera prosjecna pada u vodu.

Kakve veze ima ako je senzor mali ako radi vrhunske fotke. Kakve to veze ima ako dobijes vrunsku fotku.

Pixel ima realnije boje od Samsunga, Xiaomija i Huaweia. Tako da nit ta prica ne prolazi.

Zaista ne razumijem kako netko moze tvrdit da su Pixel fotke prosjecne.

 

Ajmo ovak, onak neko laičko objašnjenje, svjetliji objektiv, više svjetla ulazi, manji ISO treba i konačno, slika ima manje šuma, veći senzor, detaljnija slika, manje šuma, dinamički raspon je veći, ukupni rezultat toga je, fotka koja obiluje detaljima, a u low light uvjetima je šum manji nego na ovim senzorima koji ima Pixel, potonji ima Night mode, dizanje ekspozicije tj produženo vrijeme okidanja, znači, nije 1/8s neg je 3-4s, to su te fore s night modom a cilj toga je da slika bude manje šumovita, a i "nerijetko da noć pretvori u dan", potonje mi se ne sviđa i taj mod mi je onak, meh, fjiučr koji ima svrhu kod ljudi u smislu, wooow kak je fora

 

Da pređem na stvar, Pixel ima manji senzor i tu kiksa, ali, spašava ga softver, pa su i slike dobre, ali, i to ima svoje limite a tu ih ne ograničava softver nego hardver, optika i senzor kod Pixela, Gugl može još to poboljšat softverski, al graničnik mu je hardver koji ne dozvoljava više, u smislu, poboljšanja same fotke..

 

Znači, Guglu je sad vrijeme da na sljedećoj seriji Pixela 5 podigne veličinu senzora a bilo bi dobro i da posvjetle objektiv uz dodavanje wide kamere, ako se žele vratit na stare staze di su onda u ona (2017-2018) vremena svi hvalili pixel i bio je primjer ostalim smartfonima, al sa sadašnjim senzorom je to sad teško moguće i tu će padat sve niže na ljestvici (čak da će bit usporediv sa midrenđ kinezima sa malo boljim kamerama).

 

Gugl teško da može iz postojećeg hardvera izvući bolje rezultate, može još nešto softverski al neće bit željenih rezultata, dakle, vrijeme je za zamjetne promjene na polju senzora i optike i da se ugura među aktualne flagšipe i opet postane referenca za kamere

 

Overall, Fotke koje Pixel radi su jako dobre, ne mogu reć baš da su vrhunske, pošto sam vidio fotke koje radi Mi Note10 i fotke su

Ima tu više parametara sa se dobije odlična slika, što je bitno? Bitno je sve i senzor, optika, softver i onaj koji je iza kamere.

 

Pixel u rukama većine ljudi će davat jako dobre rezultate, zahvaljujući softveru i automatici, Mi Note 10 neće baš, ukoliko se koristi manual mode, znači, potrebno je neko tehničko znanje, a ak se gleda nekaj više, a to je umjetnička strana slike, a tom se najmanje pridodaje pažnje. Danas je IN, bokeh, što manje šuma, da nema blura i to je sad aktualno u društvu, al da zadovoljimo sam koncept fotografije onda bi trebali obratit pažnju i na umjetničku stranu a to već iziskuje poznavanje pravila opće fotografije.

 

Meni je Pixel super isključivo radi kompaktnosti a manje radi kamere, doduše potonja je i dalje jako dobra, ali.. I meni su kriteriji porasli s vremenom kako tehnologija napreduje

 

Gledao sam usporedni test P4 vs P3 video u slabijim svjetlosnim uvjetima je loš, to je boljka većine smartfona, al baš kod Pixela imam osjećaj da to dolazi do izražaja i onak, bode u oko, tu su mogli još softverski sredit, ako se dalo uopće još.

 

Nedavno sam negdje pročitao da Gugl stavlja naglasak na fotomogućnosti na Pixelu 5 pa očekujem onda da se drže tih planova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:37 (zvonac).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kad se sjetim da su neki ocjenjivali kvalitetu fotografije preko cropanja žbuke na zidu tad mi je bilo jasno da je došlo vrijeme seruckanja i izmišljanja tople vode. 

 

Pričaju o tim manual mdoovima fotoaparata, portretima i sl...kao da je u pitanju natjecanje za najbolju fotografiju., a na kraju sve završi na društvenim mrežama ili memoriji mobilnog uređaja. Fotografije se sjete kad im Google photos izbaci da su prije 1 ili 2 godine slikali baš tu "umjetničku" fotografiju u manula modu. 

 

 

 

 

 
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Naravno. Recenzenti kojima je to posao, koji zivi od toga i kojima prode preko ruku stotine mobitela nisu mjerodavni, ali ti jesi :D Sad sam sve cuo...

Ne znam da li da ti se vise smijem konstataciji da sam fan boy Pixela ili to da sam si nadimak na forumu dao jer je Gospon Fulir u filmu Tko pjeva zlo ne misli bio fotograf. :D :D :D

U godinu i pol imao sam S10+, Huawei P30, Pixel 2XL, Xiaomi Mi9t i sada Iphone 11.
Citat Fulira: Nisam ja nikakav snelfotograf, ja slikam iz umjetnickog uzitka.
Nesto kao i ja :)

Logika ti nije jaca strana vidim :)
P.S. nadimak je takav jer dobro prolazim kod zena. ;)

Da se vratim na temu.
Pixela kamera je top. Pri samom vrhu mobitela definitivno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:48 (Fulir1987).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Kad se sjetim da su neki ocjenjivali kvalitetu fotografije preko cropanja žbuke na zidu tad mi je bilo jasno da je došlo vrijeme seruckanja i izmišljanja tople vode. 

 

Pričaju o tim manual mdoovima fotoaparata, portretima i sl...kao da je u pitanju natjecanje za najbolju fotografiju., a na kraju sve završi na društvenim mrežama ili memoriji mobilnog uređaja. Fotografije se sjete kad im Google photos izbaci da su prije 1 ili 2 godine slikali baš tu "umjetničku" fotografiju u manula modu. 

 

 

 

 

 Ova tema je osmišljena za komentare, vijesti, itd. Uglavnom sve vezano za foto video na smartfonima.. Znači tema di iznosimo mišljenja, neovisno o tome ko ima kakvo mišljenje, nebitno jel se podudara s njegovim, nečijim itd. bitno je da se ima razumijevanja za napisano, da ne dolazi do nepotrebne rasprave koja onda vodi do svađe, koja je opet, bespotrebna.

 

A ovo što si naveo oko cropanja žbuke na zidu, neam niš protiv, bar imamo uvid u stanje stvari Zakaj ne proanalizirat, ja sam prvi za to, al opet, bit je da se objasni na način da većina shvati o čem se radi, neko će tražit informacije i smatram da će ovdje nać nekaj korisnog za svakog od nas.

Inače, baš ne gledam fotke na mobu, eventualno na brzinu ak me nekaj zanima, fino spojim mob i na kompu gledam slike.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Fulir1987 kaže...
Naravno. Recenzenti kojima je to posao, koji zivi od toga i kojima prode preko ruku stotine mobitela nisu mjerodavni, ali ti jesi :D Sad sam sve cuo...

Ne znam da li da ti se vise smijem konstataciji da sam fan boy Pixela ili to da sam si nadimak na forumu dao jer je Gospon Fulir u filmu Tko pjeva zlo ne misli bio fotograf. :D :D :D

U godinu i pol imao sam S10+, Huawei P30, Pixel 2XL, Xiaomi Mi9t i sada Iphone 11.
Citat Fulira: Nisam ja nikakav snelfotograf, ja slikam iz umjetnickog uzitka.
Nesto kao i ja :)

Logika ti nije jaca strana vidim :)
P.S. nadimak je takav jer dobro prolazim kod zena. ;)

Da se vratim na temu.
Pixela kamera je top. Pri samom vrhu mobitela definitivno.

 

 

Masa recenzenata obradi i kameru, a masu taj segment uopce i ne zanima.

Cak i navode to u svojim recenzijama, ali da bi ona bila potpuna pozabave se i sa time.

Ima mozda 2-3 site (strana)-a koja se zbilja ozbiljnije bave tom temom, ali ako se ti referiras na domace recenzente ja zaista kod niti jednog nisam vidio da testiraju kameru do krajnjih granica.

Recimo u periodu dok imam neki mobitel a to je cca pola godine u prosjeku ja doslovno izvucem maksimum iz svake kamere jer nisam tip korisnika koji samo upali, okine i to je to.

Zbilja to volim, zanima me i koristim maksimalno i dalje tvrdim da to sto isprobam tijekom tog perioda od svih recenzenata jednostavno nitko ne radi.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
R36 kaže...

Kad se sjetim da su neki ocjenjivali kvalitetu fotografije preko cropanja žbuke na zidu tad mi je bilo jasno da je došlo vrijeme seruckanja i izmišljanja tople vode. 

 

Pričaju o tim manual mdoovima fotoaparata, portretima i sl...kao da je u pitanju natjecanje za najbolju fotografiju., a na kraju sve završi na društvenim mrežama ili memoriji mobilnog uređaja. Fotografije se sjete kad im Google photos izbaci da su prije 1 ili 2 godine slikali baš tu "umjetničku" fotografiju u manula modu. 

 

 

 

 

 Ova tema je osmišljena za komentare, vijesti, itd. Uglavnom sve vezano za foto video na smartfonima.. Znači tema di iznosimo mišljenja, neovisno o tome ko ima kakvo mišljenje, nebitno jel se podudara s njegovim, nečijim itd. bitno je da se ima razumijevanja za napisano, da ne dolazi do nepotrebne rasprave koja onda vodi do svađe, koja je opet, bespotrebna.

 

A ovo što si naveo oko cropanja žbuke na zidu, neam niš protiv, bar imamo uvid u stanje stvari Zakaj ne proanalizirat, ja sam prvi za to, al opet, bit je da se objasni na način da većina shvati o čem se radi, neko će tražit informacije i smatram da će ovdje nać nekaj korisnog za svakog od nas.

Inače, baš ne gledam fotke na mobu, eventualno na brzinu ak me nekaj zanima, fino spojim mob i na kompu gledam slike.

 Ova tema je toliko puta reciklirana da je rijetko čitam jer se svakih 2 stranice vrti jedno te isto.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.phonearena.com/news/google-pixel-5-pixel-4a-5g-render-price-launch-timeline-leak_id126322

 

Where things could be drastically different is the camera department. Although both the Google Pixel 5 and and Google Pixel 4a 5G are expected to feature two sensors on the back, the latter will most likely inherit its cameras from the current-gen Pixel 4 flagships.

 

Nadam se da bu upgrejdali senzor, a ne vukli isti već tri generacije..

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 18:11 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

https://www.phonearena.com/news/google-pixel-5-pixel-4a-5g-render-price-launch-timeline-leak_id126322

 

Where things could be drastically different is the camera department. Although both the Google Pixel 5 and and Google Pixel 4a 5G are expected to feature two sensors on the back, the latter will most likely inherit its cameras from the current-gen Pixel 4 flagships.

 

Nadam se da bu upgrejdali senzor, a ne vukli isti već tri generacije..

 

 

Ja se nebi previse nadao.

Srecom pa ima drugih izbora i onih koji ne rade od kupaca budale.

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

mislim da za ove pare nema bolje, i po pitanju kamere i opcenito

 

https://mob.hr/huawei-mate-40-i-40-pro-pojavili-se-prvi-renderi-na-temelju-tvornickih-skica/

 

a ovo bi trebalo biti nešto s ogromnim senzorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

 

mislim da za ove pare nema bolje, i po pitanju kamere i opcenito

 

https://mob.hr/huawei-mate-40-i-40-pro-pojavili-se-prvi-renderi-na-temelju-tvornickih-skica/

 

a ovo bi trebalo biti nešto s ogromnim senzorima

Za gotovo istu cijenu dobiješ Mi Note 10 koji je avion prema Pixel 4a ili još bolje Poco F2 Pro.

Jedina "prednost" Pixela izuzev vrhunskog kamera softwarea su nešto manje dimenzije i težina, ali to dolazi sa cijenom jer imaš lošiju bateriju, plastično kućište, lošiju zaštitu ekrana...

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

nije li mi note 10 3500-4000 kn u trgovinama?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

nije li mi note 10 3500-4000 kn u trgovinama?

 misliš da će kod nas u trgovinama pixel 4a biti manje od 3000kn?

 

note 10 se može nać za 3400 u trgovini.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 13:11 (Dario7).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
digitall kaže...

 

mislim da za ove pare nema bolje, i po pitanju kamere i opcenito

 

https://mob.hr/huawei-mate-40-i-40-pro-pojavili-se-prvi-renderi-na-temelju-tvornickih-skica/

 

a ovo bi trebalo biti nešto s ogromnim senzorima

Za gotovo istu cijenu dobiješ Mi Note 10 koji je avion prema Pixel 4a ili još bolje Poco F2 Pro.

Jedina "prednost" Pixela izuzev vrhunskog kamera softwarea su nešto manje dimenzije i težina, ali to dolazi sa cijenom jer imaš lošiju bateriju, plastično kućište, lošiju zaštitu ekrana...

 Pa upravo kompakt dimenzije moze donijet presudnu odluku.. Losija baterija? I ekran je manji tj proc ne zdere struje tolko uz FHD ekran..

Plasticno kuciste? Napokon Ovo staklovinje mi je vec pun kufer na smartfonima..

Nekad su smartfoni imali plasticno kuciste, nije se niko bunio neg je pobuna pocela dolaskom staklenih kucista na smartfonima i onda se ljudi s vremenom navikli i zaboravili na plasticno kuciste..

Ko trazi mob s dobrom kamerom i kompaktan 4a bi komotno mogao uc u tu ponudu..

 

Ko gleda iskljucivo fotkanje na smartfonu (manual, odlican video) Pixel tu kiksa.. Za PS je pixel odlican, out of box odlicna kamera.

Ko trazi veliki (bez obzira na gabarite smartfona) ekran, pixel nema tu sto trazit.

Ko trazi mob s ogromnom baterijom 4500+, Pixel tu nema sto trazit..

Eto, nadje se za svakog ponesto, ni jedan mob nema sve objedinjeno u sebi, neg se rade kompromisi.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 13:21 (zvonac).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da Pixel ima bateriju ko Mate 20 Pro, istog trena bi se vratio. Jebo ti ove cigletine sa zakrivljenim ekranima, a da ne velim da kamera nije ništa puno bolja za uvjete koji mene zanimaju, a to su koncerti. Pixel 2 koji sam imao sigurno ima PS kameru u rangu Mate 20 Pro jer mene ove manualne postavke i zajebancija s tim ne zanima. Da me zanima onda bi kupio dslr, a ne mob.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Koliko god da su mi manuelne postavke neophodne na dediciranom fotoaparatu, na mobilnom telefonu su mi nekako... nezgodne za korišćenje, siromašne i od recimo 15-20 pokušaja korišćenja maksimalno dva puta dobijem rezultat kojim budem zadovoljan (zadovoljniji nego onim što bi telefon sam napravio), a koristio sam Xiaomijevu standardnu aplikaciju i port Google kamere. Zbog toga od telefona tražim upravo da mi automatski odradi posao. Ja mogu birati tačku za fokus, uključiti night mode, eventualno kompenzaciju ekspozicije i to je to. Svaka čast onima koji se snalaze i prave dobre rezutate s manuelnim kontrolama na mobilnima, ali meni baš ne ide: "Kako sad ovo... gde mi je ono... zašto nema ono drugo... je li prihvatio podešavanja (ovo se često pitam i pre i nakon okidanja)... uf, pa ovo je isto/gore nego na automatici!"

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislim da su rijetki koji korite manualne postavke na mobiteliima.

Većina nas želi da automatika odradi sve kako zna.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

da, kad malo bolje razmislis prednost je to što ima plastično kućište, nema glupih ružnih maski i sl, a što se tiče kamere biram pixel u tom rangu do 1000e bez razmišljanja

iako volim imat manual mode, koristim ga slabo ili malo da izguštam, a kasnije i zaboravim na njega

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Da Pixel ima bateriju ko Mate 20 Pro, istog trena bi se vratio. Jebo ti ove cigletine sa zakrivljenim ekranima, a da ne velim da kamera nije ništa puno bolja za uvjete koji mene zanimaju, a to su koncerti. Pixel 2 koji sam imao sigurno ima PS kameru u rangu Mate 20 Pro jer mene ove manualne postavke i zajebancija s tim ne zanima. Da me zanima onda bi kupio dslr, a ne mob.

 Eh da ima, al nema, da ima 90Hz ekran bio bi killer mob, da ima veći senzor, bio bi stroj, da ima jači cpu bio bi zvijer, nastavi niz želja

Mob je jako dobar, adut mu je kompaktnost, 3.5mm i kamera uz nezaobilazni ispeglan OS s podrškom za sve moguće updejtove sljedeće tri godine.

Ivan(4) kaže...

Koliko god da su mi manuelne postavke neophodne na dediciranom fotoaparatu, na mobilnom telefonu su mi nekako... nezgodne za korišćenje, siromašne i od recimo 15-20 pokušaja korišćenja maksimalno dva puta dobijem rezultat kojim budem zadovoljan (zadovoljniji nego onim što bi telefon sam napravio), a koristio sam Xiaomijevu standardnu aplikaciju i port Google kamere. Zbog toga od telefona tražim upravo da mi automatski odradi posao. Ja mogu birati tačku za fokus, uključiti night mode, eventualno kompenzaciju ekspozicije i to je to. Svaka čast onima koji se snalaze i prave dobre rezutate s manuelnim kontrolama na mobilnima, ali meni baš ne ide: "Kako sad ovo... gde mi je ono... zašto nema ono drugo... je li prihvatio podešavanja (ovo se često pitam i pre i nakon okidanja)... uf, pa ovo je isto/gore nego na automatici!"

 Meni dobro dođu manual postavke, nekad ih koristim i to je prava stvar na mobu, mada u zadnje vrijeme koristim auto postavke tj gcam, ne mogu se požalit, al manual briljira u uvjetima di auto mod kiksa.

 

Dario7 kaže...

Mislim da su rijetki koji korite manualne postavke na mobiteliima.

Većina nas želi da automatika odradi sve kako zna.

 

 

 A čuj, zavisi, većina koristi auto mode, al ima ljudi koje koriste manual i to je dobro došla opcija, čak odlična volio bih da i pixel to ponudi, nek ima, nek se nađe..

digitall kaže...

da, kad malo bolje razmislis prednost je to što ima plastično kućište, nema glupih ružnih maski i sl, a što se tiče kamere biram pixel u tom rangu do 1000e bez razmišljanja

iako volim imat manual mode, koristim ga slabo ili malo da izguštam, a kasnije i zaboravim na njega

 Ma plastika rules  Samo smo zaboravili na to i naučili nas na staklo i sad se čudimo plastici a donedavno smo se kleli da je to to, dok smo o staklu pričali loše.. Imao prije smartfone sa platikom i iskreno, volio bih da se ti dani vrate, s staklom, samo brige i problemi, nikakvi značajni benefiti neg samo troškovi po korisnika..

 

Smartfon od 1000€ ne opravdava cijenom ak gledamo kameru, je, pixel ima inferiorniji hardver kamere i tu nema govora oko toga, al zato ima superiorniji softver kamere za kojeg mu flagšipi mogu pozavidjet na tome i u cjenovnom rangu kojeg si naveo ovdje (1000€).

Nekad sam gledao isključivo flagšip jer sam se vodio onom, flagšip ima najbolje kamere, nema, al zato imaju najveće cijene i prosječne kamere, pixel ima malu cijenu i jako dobru kameru i to ga izdvaja..

 

Volio bih da na Pixel 5 poprave video, a našao link gdje su rekli da će upgrejdat kameru na Pixelu 5, živi bili pa vidjeli, al ak se to ostvari, Pixel će pak bacit rukavicu u lice gigantima i pokazat kako (po ko zna koji put već) se zapravo radi softver za kameru, a i cjenovno će bit prihvatljiv oko 600$, nek me neko ispravi..

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 15:33 (zvonac).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Plastika mi je mnogo praktičniji materijal, ali valjda sam postao snob, a i u poslednje vreme se mal' te ne samo najniža klasa pravi od plastike i onda, jbg, ako će mob da izgleda kao jeftino sra*ce... Ali da, lepo odrađeno polikarbonatno kućište je zapravo i najbolje rešenje, em neće da prsne kao staklo, em je nešto elastičnije pa prilikom pada bolje apsorbuje energiju - čuva druge delove.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zvonac, misliš da će petica bit samo 600$ pa makar i u SAD-u?

To mi nekak premalo zvuči, znajući kakve su dosad cijene imali
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

nije li mi note 10 3500-4000 kn u trgovinama?

Gledao sam vani cijene jer kod nas još nema Pixela. Najavljena cijena za Pixel 4a je 350$ i 500$ za 5G verziju, Mi Note 10 360$.

iPhone SE je imao najavljenu cijenu 399$ kod nas je to bilo 4000kn, tako da će Pixel 4a vjerojatno biti oko 3500kn, a to je malo skuplje nego što dođe Mi Note 10 u našim trgovinama.

 

zvonac kaže...

 Pa upravo kompakt dimenzije moze donijet presudnu odluku.. Losija baterija? I ekran je manji tj proc ne zdere struje tolko uz FHD ekran..

Plasticno kuciste? Napokon Ovo staklovinje mi je vec pun kufer na smartfonima..

Nekad su smartfoni imali plasticno kuciste, nije se niko bunio neg je pobuna pocela dolaskom staklenih kucista na smartfonima i onda se ljudi s vremenom navikli i zaboravili na plasticno kuciste..

Ko trazi mob s dobrom kamerom i kompaktan 4a bi komotno mogao uc u tu ponudu..

 

Ko gleda iskljucivo fotkanje na smartfonu (manual, odlican video) Pixel tu kiksa.. Za PS je pixel odlican, out of box odlicna kamera.

Ko trazi veliki (bez obzira na gabarite smartfona) ekran, pixel nema tu sto trazit.

Ko trazi mob s ogromnom baterijom 4500+, Pixel tu nema sto trazit..

Eto, nadje se za svakog ponesto, ni jedan mob nema sve objedinjeno u sebi, neg se rade kompromisi.

 

Tko traži fastfood fotić Pixel 4a mu je super izbor, tko traži nešto više od kamere za njega to nije dobar izbor. Nema tu previše mudrolije. Google camera je camera software + photoshop (lightroom) u jednom, za veliku većinu korisnika je to odlično, za manjinu koji se bave fotkom i žele nešto naučiti nije.

 

Staklo ili plastika? Pa nemam ništa protiv plastike, ako ću je platiti kao plastiku, a ne omogučiti proizvođaču veću zaradu na uštrb sebe.

 

kbenzema kaže...
Da Pixel ima bateriju ko Mate 20 Pro, istog trena bi se vratio. Jebo ti ove cigletine sa zakrivljenim ekranima, a da ne velim da kamera nije ništa puno bolja za uvjete koji mene zanimaju, a to su koncerti. Pixel 2 koji sam imao sigurno ima PS kameru u rangu Mate 20 Pro jer mene ove manualne postavke i zajebancija s tim ne zanima. Da me zanima onda bi kupio dslr, a ne mob.

Jest, ipak je lakše vući sa sobom dSLR sa tri objektiva od kvalitetnog foto mobitela.

 

Mate 20 Pro i Pixel 2 po pitanju kamere uopće ne stanu u istu rečenicu. Nebo i zemlja razlika, a ne da kamera nije puno bolja.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Zvonac, misliš da će petica bit samo 600$ pa makar i u SAD-u?

To mi nekak premalo zvuči, znajući kakve su dosad cijene imali

 Vele da će bit tu negdje s cijenom, neće imat flagšip proc a i ove godine idu s nižom cijenom, al naglasak će bit na kameri..

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Čuj ovo, nebo i zemlja. Pa takva razlika nije ni između P40 Pro+ i P40 Lite.

Na automatskim postavkama nema neke bitne razlike između Pixela 2 i Mate 20 Pro. Nažalost zbog korone u ovih 9 mjeseci kak imam Mate 20 Pro samo sam ga jednom isprobao na koncertu tak da mi je kamera praktički neiskorištena.

Fotke koje sam dobivao na Pixelu su više nego dobre, a nekad i bolje nego na Mate 20 Pro. Pixel je vrh vrhova za point and shoot i tu nema rasprave.

I kad bi rekao da sam napravio velik pomak kupnjom Matea kaj se tiče kamere, onda bi lagao.

Kao što rekoh, za ono kaj meni treba, meni se neda prtljat s manualnim postavkama. Neću doći na koncert i onda prtljat po mobitelu dok namjestim kameru i okinem. Treba mi nekaj tipa Pixel kaj će okinut i znaš da će u većini slučajeva biti dobro
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 16:58 (kbenzema).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Čuj ovo, nebo i zemlja. Pa takva razlika nije ni između P40 Pro+ i P40 Lite.

Na automatskim postavkama nema neke bitne razlike između Pixela 2 i Mate 20 Pro. Nažalost zbog korone u ovih 9 mjeseci kak imam Mate 20 Pro samo sam ga jednom isprobao na koncertu tak da mi je kamera praktički neiskorištena.

Fotke koje sam dobivao na Pixelu su više nego dobre, a nekad i bolje nego na Mate 20 Pro. Pixel je vrh vrhova za point and shoot i tu nema rasprave.

I kad bi rekao da sam napravio velik pomak kupnjom Matea kaj se tiče kamere, onda bi lagao.

Kao što rekoh, za ono kaj meni treba, meni se neda prtljat s manualnim postavkama. Neću doći na koncert i onda prtljat po mobitelu dok namjestim kameru i okinem. Treba mi nekaj tipa Pixel kaj će okinut i znaš da će u većini slučajeva biti dobro

 

 

Za ovo boldano i za sve koji na takav nacin koriste kameru slazem se da je Pixel uvjetno mozda bolji izbor za neke situacije ako govorimo o glavnoj kameri.

S druge strane ipak treba uzeti u obzir da je Mate i kao P&S opet svestraniji jer imas ultrawide i tele kameru koje su jako dobre i sve skupa je opet svakako bolji izbor za bilo koga.

Evo primjer, imas neki stan (apartman) koji rentas i hoces ga oglasiti, dodjes fotkati i sa Pixelom si u banani pa zoves nekoga sa nekim baznim Redmi Xiaomiem da ti to odradi, a ti imas u ruci sveti Gral zvan Pixel ...ne znam, uopce nisam fasciniran Pixelom, mob je vrlo ogranicen sto se kamere tice.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja cu zvat tebe s matom :D

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Oke slažem se, ima neke opcije koje Pixel nema, al evo sad da nisi spomenuo, ja se uopće nebi sjetio da imam wide kameru na mobu 🤦🏼‍♂️ pa ti je jasno kolko mi je ta opcija bitna, al vidiš, bilo je slučajeva kad bi dobro došla, a meni ni na kraj pameti da to imam pri ruci. Idem pogledat u opcijama di se to uopće nalazi 😀 a o tele kameri da ne pričam
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 17:58 (kbenzema).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Sudeci po ovom odgovoru slozio bih se da je za tebe Pixel najbolji izbor. 

 

Ja sebe recimo vidim sa P40 PRO+ ili Mi10 PRO...obicni P40 PRO mi vec manje odgovara pa onda vidis kolika je tanka linija kod mene presudna...za neke je P40 PRO i P40 PRO+ isti mob, a meni je razlika ogromna samo zbog jednog za mnoge nebitnog detalja...onda mozes misliti kolika je meni razlika između Pixela i Mate 20 PRO...ono VW Polo naspramBMW 5er.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 18:07 (ocean77).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sve mi je jasno. Iz tvojih postova je već tisuću puta viđeno da se voliš igrat s kamerom i iskoristit ju koliko god ona dopušta.

Cijenim tvoje mišljenje i najviše sam Mate uzeo na tvoju preporuku, plus što je bila stvarno super ponuda u tele 2 i još sam uzeo na frendovu firmu, povrat pdva smo podijelili tak da me ispalo 3000 kn. Bolje nije moglo
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Čuj ovo, nebo i zemlja. Pa takva razlika nije ni između P40 Pro+ i P40 Lite.

Na automatskim postavkama nema neke bitne razlike između Pixela 2 i Mate 20 Pro. Nažalost zbog korone u ovih 9 mjeseci kak imam Mate 20 Pro samo sam ga jednom isprobao na koncertu tak da mi je kamera praktički neiskorištena.

Fotke koje sam dobivao na Pixelu su više nego dobre, a nekad i bolje nego na Mate 20 Pro. Pixel je vrh vrhova za point and shoot i tu nema rasprave.

I kad bi rekao da sam napravio velik pomak kupnjom Matea kaj se tiče kamere, onda bi lagao.

Kao što rekoh, za ono kaj meni treba, meni se neda prtljat s manualnim postavkama. Neću doći na koncert i onda prtljat po mobitelu dok namjestim kameru i okinem. Treba mi nekaj tipa Pixel kaj će okinut i znaš da će u većini slučajeva biti dobro

Nema ako gledaš fotku na 5" ekranu, to sam već sto puta napisao, na njemu gotovo sve lijepo i krasno izgleda. "Stisnu" se pixeli, izgubi se šum, iskoče detalji. Ako gledaš na većem ekranu onda je razlika ogromna.

 

Krajnja fotografija koju vidiš je rezultat tri komponente: fotograf - hardware - software. Pixel pokušava spojiti te tri komponente u jednu i teoretski će sve sam odraditi osim odabira kadra i klika na gumb i to radi jako dobro za određenu namjenu. Međutim to ne znači da je on nekakav vrh, Mate 20 Pro je daleko bolji uređaj sa većim mogućnostima. To što ti ne vidiš veliki pomak više govori o tebi kao fotografu (korisniku) nego o samom uređaju.

 

Snimaš na koncertima, a nemaš potrebu za ultrawide ili kvalitetnim teleobjektivom? Kako obuhvatiš cijelu pozornicu? Kako slikaš kad nisi u prilici biti u prvom redu ili želiš uhvatiti lice glazbenika?

 

No da ne pričam previše, evo malo i fotografija i to noćna usporedba Pixel 2 - Mate 20 Pro - Mi Note 10. Stavljam cijelu fotku + 100% crop. Znači ovo su uvjeti u kojima je Pixel najbolji, pa ako ne vidiš koliko je Mate 20 Pro bolji onda ja tu ništa ne mogu. Da ne govorim da je Mi Note 10 klasa za sebe. Gledajte u 100% veličini ne na 5%. 

 

https://i.ibb.co/BqfnbGQ/pixel-huawei-xiaomi-fsize.jpg

https://i.ibb.co/c3v7Zwz/pixel-huawei-xiaomi-crop.jpg

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice