Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.435.012
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
zvonac kaže...

 Pa svaki (Xiaomi, Samsung, One+, Huawei itd.)proizvođač procesuira jpg, tj njihov softver, e sad, tu dolazi do "problema" danas većina proizvođača prije nego što slika ugleda svjetlo dana, softver nabrije fotku, razlog tomu znaš koji je, naravno da ni pixel nije izuzet iz toga, ali, ono što Gugl napravi pokušava nać balans i da konačni rezultat bude zadovoljavajući za krajnjeg korisnika..

Ak ćemo strogo gledat i analizirat,  ni jedan smartfon ne radi sliku a da je što prirodnija, najbliže tomu je Sony.. A pogledaj fotke koje radi stariji smartfoni, Lumia 1020, Nokia 808PV (izuzev velikog senzora) fotke su baš onak, prirodne, recimo Lumia 950/XL, senzor je manji kao što ima pixel, al je i mračniji, pa u low light uvjetima fotke su šumovite, al, nevjerojatno kolko su slike lijepe, ono baš, fenomenalno, te lumie 950 rade odlične fotke pa i za današnje pojmove jedino di gube utrku su mračnije scene tu dolazi do izražaja f1.9 koji je "tamniji" dok u ostalim uvjetima fotić briljira i čak mogu reć, fotke su mi lijepše neg na Pixelima (aktualnim modelima).

 

 

Niti jedan uređaj koji sam do sada imao nije radio potpunu obradu fotke kao što to radi Pixel, odnosno Google Cam (Gcam). I na dSLRu se jpg snima sa određenom "obradom", ali to nije niti približno obradi koju radi GCam. Da se razumijemo GCam to radi jako dobro i u većini slučajeva se dobije odlično obrađena fotka.

 

Mi Note 10, Mi 10 Pro koliko sam vidio, a i neki drugi uređaji rade dosta prirodnu fotku s minimalnom obradom, ali im se to onda zamjera pa sad i oni pojačavaju tu obradu. Međutim kod njih dobijem RAW pa mi to nije toliki problem, imam obrađenu fotku, a imam i RAW ako se želim sam igrati.

 

Još nam samo nedostaje "Fantasy" mode pa kad uslikamo plažu punu smeća da dobijemo fotku s pješćanom plažom i kristalno tirkiznim morem.  Nasjeo sam par puta na takve "putopisne fejk" fotke.

 Mi izbacuje dobre slike, ako ih gledas na mobu. Cim gledas malo na vecem ekranu odmah se preljevaju boje, gube se detalji itd. Najbolje je mirorless/DSLR i kupiti mob bez da je kamera vazna stavka.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
O_O_O kaže...

 Mi izbacuje dobre slike, ako ih gledas na mobu. Cim gledas malo na vecem ekranu odmah se preljevaju boje, gube se detalji itd. Najbolje je mirorless/DSLR i kupiti mob bez da je kamera vazna stavka.

Tu je do sada najbolji 108MP senzor, ako pričamo o velikim fotkama i većoj rezoluciji. Svi oni imaju efekt vodenih bojica na 100% cropu, zato je bitno koja je namjena fotke. Većina ih koristi za društvene mreže i njima je i 12MP (48MP binning) na dobrom mobitelu sasvim dovoljno.

 

Imam mirorless i pored dobrog moba on uglavnom stoji kod kuće, jednostavno mi je tlaka vući ga sa sobom na razna događanja jer si onda u ulozi fotografa i ne možeš uživati. Mobitel je daleko praktičniji, a danas bolji modeli rade sasvim dovoljno dobre fotke za ono za što ih uglavnom koristimo.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
  • Primary: 48MP 1/1.32-inch Quad-Bayer sensor, 25mm-equivalent lens with f/1.85 and pdaf ois

  • Telephoto 1: 12MP 1/2.56-inch sensor, 50mm-equivalent (2x optical) lens with f/2 aperture, Dual-pixel af

  • Telephoto 2: 48MP 1/2-inch Quad Bayer sensor, 120mm-equivalent (5x optical) lens with f/4.1 aperture, PDAF and OIS

  • Ultra-wide: 20MP 1/2.8-inch sensor, 12mm-equivalent lens with f/2.2 aperture, PDAF

  • Dual-LED flash

  • Video: 8K 4320p at 30fps, 4K 2160p at 30/60fps (2160p/60fps tested)

  • Qualcomm Snapdragon 865 chipset

 

 

Mi10 ultra

 

Napokon senzor kamere da nije onaj od 108mp koji ima problema s fokusom, ovo je mob za mene

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ako nađeš di ga ima za kupiti, javi.
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Danas je Xiaomi napravio pravi mali darmar na mobilnoj sceni.

 

Mi 10 Ultra djeluje izvrsno.

Odmah je zauzeo prvo mjesto na DXOmark poretku.

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10-ultra-camera-review/

 

Najavljena cijena je 760$ i prodaja kreće 16.08.

Na globalnu verziju čemo pričekati malo, nadam se ne previše, ali ako ne izdržim kupujem kinesku verziju.

 

Uz to predstavljen je Redmi K30 Ultra, stereo zvučnici, 120Hz refresh rate i to sa početnom cijenom 287$. Jednostavno nevjerojatno. To je 1890kn, cijena za kvalitetniji low-budget ili niski medium budget uređaj. A ovo je gotovo pa flagship, u svakom slučaju uređaj iz više klase.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 17:16 (mzopg).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

Danas je Xiaomi napravio pravi mali darmar na mobilnoj sceni.

 

Mi 10 Ultra djeluje izvrsno.

Odmah je zauzeo prvo mjesto na DXOmark poretku.

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10-ultra-camera-review/

 

Najavljena cijena je 760$ i prodaja kreće 16.08.

Na globalnu verziju čemo pričekati malo, nadam se ne previše, ali ako ne izdržim kupujem kinesku verziju.

 

Uz to predstavljen je Redmi K30 Ultra, stereo zvučnici, 120Hz refresh rate i to sa početnom cijenom 287$. Jednostavno nevjerojatno. To je 1890kn, cijena za kvalitetniji low-budget ili niski medium budget uređaj. A ovo je gotovo pa flagship, u svakom slučaju uređaj iz više klase.

 Sta se mene tice taman nek dođe za Božić da se darujem :)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Puno hardvera za malo novaca uvijek dolazi s puno kompromisa. Kod Redmija je uvijek tako.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Google Pocophone F1...da cujem kakve sada zamjerke imate:

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/7qFbek

 

Gcam

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
vepar kaže...
Puno hardvera za malo novaca uvijek dolazi s puno kompromisa. Kod Redmija je uvijek tako.

Kako da ti sad odgovorim na ovo? 

 

Za 1890kn dobiješ:

- Super AMOLED 6.67" fHD+, HDR10+, 120Hz refresh rate display sa CGG5

- MTK Dimensity 1000+ (gotovo rame uz rame sa SD865, https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-865-vs-mediatek-dimensity-1000-plus)

- jako dobar set kamera, nije flagship, ali jako dobar, na Zoom modelu već ulazi u flagship segment

- stereo zvučnici

- odlična baterija

 

Kompromisi:

- niski IP53 cert (ako ostane kao kod K30 Pro), nema wi-fi punjenje, nema EIS na prednjoj kameri (kao i svi drugi Xiaomi uređaji) i Snapdragon (za one koji se igraju sa custom ROMovima)

 

Ukratko gotovo pa flagship za 1890kn ili Zoom model za oko 2700kn. Ne da je best buy nego nema konkurencije na kilometar.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Google Pocophone F1...da cujem kakve sada zamjerke imate:

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/7qFbek

 

Gcam

Simpa model. 

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
vepar kaže...
Puno hardvera za malo novaca uvijek dolazi s puno kompromisa. Kod Redmija je uvijek tako.

Kako da ti sad odgovorim na ovo? 

 

Za 1890kn dobiješ:

- Super AMOLED 6.67" fHD+, HDR10+, 120Hz refresh rate display sa CGG5

- MTK Dimensity 1000+ (gotovo rame uz rame sa SD865, https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-865-vs-mediatek-dimensity-1000-plus)

- jako dobar set kamera, nije flagship, ali jako dobar, na Zoom modelu već ulazi u flagship segment

- stereo zvučnici

- odlična baterija

 

Kompromisi:

- niski IP53 cert (ako ostane kao kod K30 Pro), nema wi-fi punjenje, nema EIS na prednjoj kameri (kao i svi drugi Xiaomi uređaji) i Snapdragon (za one koji se igraju sa custom ROMovima)

 

Ukratko gotovo pa flagship za 1890kn ili Zoom model za oko 2700kn. Ne da je best buy nego nema konkurencije na kilometar.

 

 

 Teško da će biti dostupan u globalnoj verziji...

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 20:57 (bodija).
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Redmi i sve od Xiaomija je uvijek kompromis. Ko je spreman na to, dobije puno hardvera za malo novaca. Ja nisam spreman 🤭
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
vepar kaže...
Redmi i sve od Xiaomija je uvijek kompromis. Ko je spreman na to, dobije puno hardvera za malo novaca. Ja nisam spreman 🤭

 Ma nema tog telefona koji nije kompromis, da postoji savrsen softversko/hsrdverski telefon svi mi bi ga kupili. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10-ultra-camera-review/ - dobar je, dobar nema šta...samo me taj fokus jebe...jer znam kako ti izgleda. Na papiru bajno a u stvarnosti mutno.

 

Among all our sample shots we found only a handful of out-of-focus images, most of which were difficult backlit outdoor scenes or taken in very low light, but they were the reason the Xiaomi missed the perfect autofocus score of 100 by one point.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Cekam samo pixel 5 da najave, al po meni od x10ultra nema boljeg telefona trenutno. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Cekam samo pixel 5 da najave, al po meni od x10ultra nema boljeg telefona trenutno. 

Pa prije par dana je bilo da izlazi s Snapdragonom 765G - meni ne zanimljiv procesor.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
thebatman kaže...

Cekam samo pixel 5 da najave, al po meni od x10ultra nema boljeg telefona trenutno. 

Pa prije par dana je bilo da izlazi s Snapdragonom 765G - meni ne zanimljiv procesor.

 Mislim da ce najvit dva modela. 4a xl sa 765g i obicni 5 sa 865(+) al treba pocekat jesen. 

 

Ko uzme ovaj mi10 ultra moze bit miran 3 godine sigurno. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
R36 kaže...
thebatman kaže...

Cekam samo pixel 5 da najave, al po meni od x10ultra nema boljeg telefona trenutno. 

Pa prije par dana je bilo da izlazi s Snapdragonom 765G - meni ne zanimljiv procesor.

 Mislim da ce najvit dva modela. 4a xl sa 765g i obicni 5 sa 865(+) al treba pocekat jesen. 

 

Ko uzme ovaj mi10 ultra moze bit miran 3 godine sigurno. 

 Takav mobitel još nije izmišljen da bi ga uspio imat 3 ili više godina.

 

Ako izdržim s P40P 2 godine bit će to uspijeh.

 

Ako IOS 14 bude onakav kao u najavam...mogao bi se prebacit na Iphone...

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
thebatman kaže...
R36 kaže...
thebatman kaže...

Cekam samo pixel 5 da najave, al po meni od x10ultra nema boljeg telefona trenutno. 

Pa prije par dana je bilo da izlazi s Snapdragonom 765G - meni ne zanimljiv procesor.

 Mislim da ce najvit dva modela. 4a xl sa 765g i obicni 5 sa 865(+) al treba pocekat jesen. 

 

Ko uzme ovaj mi10 ultra moze bit miran 3 godine sigurno. 

 Takav mobitel još nije izmišljen da bi ga uspio imat 3 ili više godina.

 

Ako izdržim s P40P 2 godine bit će to uspijeh.

 

Ako IOS 14 bude onakav kao u najavam...mogao bi se prebacit na Iphone...

 Ma ne mi blentavi, al neko normalan :D

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
R36 kaže...
thebatman kaže...
R36 kaže...
thebatman kaže...

Cekam samo pixel 5 da najave, al po meni od x10ultra nema boljeg telefona trenutno. 

Pa prije par dana je bilo da izlazi s Snapdragonom 765G - meni ne zanimljiv procesor.

 Mislim da ce najvit dva modela. 4a xl sa 765g i obicni 5 sa 865(+) al treba pocekat jesen. 

 

Ko uzme ovaj mi10 ultra moze bit miran 3 godine sigurno. 

 Takav mobitel još nije izmišljen da bi ga uspio imat 3 ili više godina.

 

Ako izdržim s P40P 2 godine bit će to uspijeh.

 

Ako IOS 14 bude onakav kao u najavam...mogao bi se prebacit na Iphone...

 Ma ne mi blentavi, al neko normalan :D

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/1932A8

 

Par nocnih Pocophone F1...ona prva iz auta ocekivano nije savrseno ostra, to su malo tezi uvjeti...noc, pokret... 

 

Ostale odlicne obzirom da je rijec o low budget mobu koji definitivno nema low budget kameru...i procesor. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 11:31 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
bodija kaže...

 Teško da će biti dostupan u globalnoj verziji...

 Nadam se da će biti i da napokon dobijemo i Zoom globalnu verziju, ali ako ne bude poslužiti će i kineska verzija. Već sam koristio kineske verzije uređaja i nema prevelike ili meni bitne razlike.

 

vepar kaže...
Redmi i sve od Xiaomija je uvijek kompromis. Ko je spreman na to, dobije puno hardvera za malo novaca. Ja nisam spreman 🤭

Ti ga baš bubneš. 

Daj mi proizvođača koji nema "kompromisne" uređaje.

Apple? kompromisa koliko hoćeš.

Samsung? još više kompromisa.

Huawei? opet kompromisi.

 

Trebam li ih nabrojati? 

 

I to komentiraš nakon što je Xiaomi predstavio vjerojatno trenutno najkompletniji uređaj na tržištu.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Xiaomi kineski nije probem. Unlock bl, eu rom i dobro je. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Xiaomi kineski nije probem. Unlock bl, eu rom i dobro je. 

Tako sam napravio na svom primjerku. Jedino u tom slučaju može biti problema sa google pay i bankarskim aplikacijama jer je otključan bl.

Kome je to bitno može ga ostaviti na stock ROMu i sve bi trebalo biti ok.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
thebatman kaže...

Xiaomi kineski nije probem. Unlock bl, eu rom i dobro je. 

Tako sam napravio na svom primjerku. Jedino u tom slučaju može biti problema sa google pay i bankarskim aplikacijama jer je otključan bl.

Kome je to bitno može ga ostaviti na stock ROMu i sve bi trebalo biti ok.

Nisam nikad imao problem s bankarskom app (otp) a goole pay ne koristim.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
bodija kaže...

 Teško da će biti dostupan u globalnoj verziji...

 Nadam se da će biti i da napokon dobijemo i Zoom globalnu verziju, ali ako ne bude poslužiti će i kineska verzija. Već sam koristio kineske verzije uređaja i nema prevelike ili meni bitne razlike.

 

vepar kaže...
Redmi i sve od Xiaomija je uvijek kompromis. Ko je spreman na to, dobije puno hardvera za malo novaca. Ja nisam spreman 🤭

Ti ga baš bubneš. 

Daj mi proizvođača koji nema "kompromisne" uređaje.

Apple? kompromisa koliko hoćeš.

Samsung? još više kompromisa.

Huawei? opet kompromisi.

 

Trebam li ih nabrojati? 

 

I to komentiraš nakon što je Xiaomi predstavio vjerojatno trenutno najkompletniji uređaj na tržištu.

 Redmi je oduvijek definicija kompromisa. Opet kažem, puno hardvera za malo novaca, ali MIUI sve usere 😬

Nekad sam ih koristio i jednostavno se nemam volje živcirati s notifikacijama koje ili kasne ili ne stižu, s raznim bugovima koje neće nikad ispraviti, sa flashanjem romova da bio dobio koliko toliko upotrebljiv mob. Svaka čast ako imaš živaca, ja nemam. Nije sve u napumpavanje specifikacija, treba to poštelat da radi kako spada 🤔

 

Uostalom, izvan Kine neće biti dostupan, a to znači opet kupnja na Aliju i softverske muke 🤭

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 15:50 (vepar).
13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
vepar kaže...
mzopg kaže...
bodija kaže...

 Teško da će biti dostupan u globalnoj verziji...

 Nadam se da će biti i da napokon dobijemo i Zoom globalnu verziju, ali ako ne bude poslužiti će i kineska verzija. Već sam koristio kineske verzije uređaja i nema prevelike ili meni bitne razlike.

 

vepar kaže...
Redmi i sve od Xiaomija je uvijek kompromis. Ko je spreman na to, dobije puno hardvera za malo novaca. Ja nisam spreman 🤭

Ti ga baš bubneš. 

Daj mi proizvođača koji nema "kompromisne" uređaje.

Apple? kompromisa koliko hoćeš.

Samsung? još više kompromisa.

Huawei? opet kompromisi.

 

Trebam li ih nabrojati? 

 

I to komentiraš nakon što je Xiaomi predstavio vjerojatno trenutno najkompletniji uređaj na tržištu.

 Redmi je oduvijek definicija kompromisa. Opet kažem, puno hardvera za malo novaca, ali MIUI sve usere 😬

Nekad sam ih koristio i jednostavno se nemam volje živcirati s notifikacijama koje ili kasne ili ne stižu, s raznim bugovima koje neće nikad ispraviti, sa flashanjem romova da bio dobio koliko toliko upotrebljiv mob. Svaka čast ako imaš živaca, ja nemam. Nije sve u napumpavanje specifikacija, treba to poštelat da radi kako spada 🤔

 Trenutno koristim MIUI 12 i nikakvih kašnjenja nemam sa notifikacijama niti nekakvih drugih bugova. Sve radi super.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
vepar kaže...

 Redmi je oduvijek definicija kompromisa. Opet kažem, puno hardvera za malo novaca, ali MIUI sve usere 😬

Nekad sam ih koristio i jednostavno se nemam volje živcirati s notifikacijama koje ili kasne ili ne stižu, s raznim bugovima koje neće nikad ispraviti, sa flashanjem romova da bio dobio koliko toliko upotrebljiv mob. Svaka čast ako imaš živaca, ja nemam. Nije sve u napumpavanje specifikacija, treba to poštelat da radi kako spada 🤔

 

Uostalom, izvan Kine neće biti dostupan, a to znači opet kupnja na Aliju i softverske muke 🤭

 

Nisi ti koristio Xiaomi odavno čini mi se... ili trolaš bezveze, sve je moguće.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ma da, ja trolam. To mi je baš cilj... 😬
Stvar je u tome da se ne moramo složiti u svemu. Meni MIUI ne odgovara i zato me Xiaomi ne zanima. Pratim forume, ljudi oko mene koriste Xiaomije i dosta toga mi je poznato. Kako god 😏
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Trenutno na Pocophone F1 i takodjer nikakvih kasnjenja nemam. 

 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice