Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.059
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

@thebatman, jel si što ufotkao sa Pixelom 2XL?

 Jesam ali sam toliko slab s vremenom da se nikako izorganizirat neku usporedbu napravit. Ali ima bolji HDR nego recimo samsung note 9 ili xiaomi mi9 (cak i gcam). Video odlicno stabiliziran, selfi kamera i dan danas mislim da je u top 10. Nocna je u rangu sa mi8/mi9. 

 

Ugl pixela sam promaknuo u svoj glavni telefon. Kamera mu nije savrsena ali kao kompletan telefon mi je "sjeo kao budali pleska". 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
zvonac kaže...

@thebatman, jel si što ufotkao sa Pixelom 2XL?

 Jesam ali sam toliko slab s vremenom da se nikako izorganizirat neku usporedbu napravit. Ali ima bolji HDR nego recimo samsung note 9 ili xiaomi mi9 (cak i gcam). Video odlicno stabiliziran, selfi kamera i dan danas mislim da je u top 10. Nocna je u rangu sa mi8/mi9. 

 

Ugl pixela sam promaknuo u svoj glavni telefon. Kamera mu nije savrsena ali kao kompletan telefon mi je "sjeo kao budali pleska". 

 Kad stigneš, okači dokaze

 

Pixel ko glavni mob, nakon svega što si probao

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
thebatman kaže...
zvonac kaže...

@thebatman, jel si što ufotkao sa Pixelom 2XL?

 Jesam ali sam toliko slab s vremenom da se nikako izorganizirat neku usporedbu napravit. Ali ima bolji HDR nego recimo samsung note 9 ili xiaomi mi9 (cak i gcam). Video odlicno stabiliziran, selfi kamera i dan danas mislim da je u top 10. Nocna je u rangu sa mi8/mi9. 

 

Ugl pixela sam promaknuo u svoj glavni telefon. Kamera mu nije savrsena ali kao kompletan telefon mi je "sjeo kao budali pleska". 

 Kad stigneš, okači dokaze

 

Pixel ko glavni mob, nakon svega što si probao

 Ovaj lik je dobro usporedio, prakticki di 2xl pati je ekstremni low light, a u takvim situacijama manje vise se ne nalazim niti slikajem.

 

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Baš sam gledao rivju P4 XL vs S20U, potonja je bolja po pitanju kamera, ali ne dramatično, kod samsunga je problem softverske prirode, dok Pixel ima inferiorniju kameru al vrhunski softver, pa to sve dolazi do izražaja kod pixela za kojeg možemo reć da čovjeka i dan danas iznenadi pozitivno, kad znamo da su kamere napredovale dosta u odnosu na pixele..

 

thebatman, al opet se vidi razlika u low light između pixela i recimo Mi9 i ostalih smartfona sa većim senzorima, mislim, nije velika, al se vidi razlika, veći DR, manje šuma na slici itd..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 13:04 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.dpreview.com/samples/5031669290/sony-xperia-1-mark-ii-sample-gallery

 

Evo i nekih uzoraka sa novom Xperiom.

Jednostavno, ocekivao sam vise.

Sada kada znamo i cijenu, ovaj mob nema previse smisla.

Previse je ove godine razocaranja tako da uopce nemam pretjeranu zelju ici na nesto drugo od ovoga sto sada imam.

Zapravo me najvise ove godine odusevio Xiaomi Mi Note 10 sto se kamera tice.

Sve ostalo je onako, vrlo mlako.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bome, te fotke radi danas svaki midrejnđer. Ovdje će sony imat posla, softversko uštimavanje kamere.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Baš sam gledao rivju P4 XL vs S20U, potonja je bolja po pitanju kamera, ali ne dramatično, kod samsunga je problem softverske prirode, dok Pixel ima inferiorniju kameru al vrhunski softver, pa to sve dolazi do izražaja kod pixela za kojeg možemo reć da čovjeka i dan danas iznenadi pozitivno, kad znamo da su kamere napredovale dosta u odnosu na pixele..

 

thebatman, al opet se vidi razlika u low light između pixela i recimo Mi9 i ostalih smartfona sa većim senzorima, mislim, nije velika, al se vidi razlika, veći DR, manje šuma na slici itd..

 

Vidi se, sigurno, sad koliko to je pitanje.

Sutra dobijes odgovor navecer :D

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://www.dpreview.com/samples/5031669290/sony-xperia-1-mark-ii-sample-gallery

 

Evo i nekih uzoraka sa novom Xperiom.

Jednostavno, ocekivao sam vise.

Sada kada znamo i cijenu, ovaj mob nema previse smisla.

Previse je ove godine razocaranja tako da uopce nemam pretjeranu zelju ici na nesto drugo od ovoga sto sada imam.

Zapravo me najvise ove godine odusevio Xiaomi Mi Note 10 sto se kamera tice.

Sve ostalo je onako, vrlo mlako.

 

zvonac kaže...

Bome, te fotke radi danas svaki midrejnđer. Ovdje će sony imat posla, softversko uštimavanje kamere.

 

Da ovo mi malo nije na nivou 1200e.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
zvonac kaže...

Baš sam gledao rivju P4 XL vs S20U, potonja je bolja po pitanju kamera, ali ne dramatično, kod samsunga je problem softverske prirode, dok Pixel ima inferiorniju kameru al vrhunski softver, pa to sve dolazi do izražaja kod pixela za kojeg možemo reć da čovjeka i dan danas iznenadi pozitivno, kad znamo da su kamere napredovale dosta u odnosu na pixele..

 

thebatman, al opet se vidi razlika u low light između pixela i recimo Mi9 i ostalih smartfona sa većim senzorima, mislim, nije velika, al se vidi razlika, veći DR, manje šuma na slici itd..

 

Vidi se, sigurno, sad koliko to je pitanje.

Sutra dobijes odgovor navecer :D

 Uz fotke ocekujem analizu u par recenica

 

 

Nego, bas ova godina je meh, ono, svi se raspistoljili s kamerama, al sve mi je to mlako, ove godine se definitivno najbolje pokazao Mi Note10..

Jos su ostali Nokia -flagsip i Pixel 5.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
thebatman kaže...
zvonac kaže...

Baš sam gledao rivju P4 XL vs S20U, potonja je bolja po pitanju kamera, ali ne dramatično, kod samsunga je problem softverske prirode, dok Pixel ima inferiorniju kameru al vrhunski softver, pa to sve dolazi do izražaja kod pixela za kojeg možemo reć da čovjeka i dan danas iznenadi pozitivno, kad znamo da su kamere napredovale dosta u odnosu na pixele..

 

thebatman, al opet se vidi razlika u low light između pixela i recimo Mi9 i ostalih smartfona sa većim senzorima, mislim, nije velika, al se vidi razlika, veći DR, manje šuma na slici itd..

 

Vidi se, sigurno, sad koliko to je pitanje.

Sutra dobijes odgovor navecer :D

 Uz fotke ocekujem analizu u par recenica

 

 

Nego, bas ova godina je meh, ono, svi se raspistoljili s kamerama, al sve mi je to mlako, ove godine se definitivno najbolje pokazao Mi Note10..

Jos su ostali Nokia -flagsip i Pixel 5.

 od pixela ove godine ocekujem neki pomak, jer kako sam vec stavio link - smijenili su dosadašnje ljude koji su vodili pixel projekt u google-u zbog loše prodaje i valjda im je cilj ići nešto napraviti da se ljudima sviđa i da bude neka veća prodaja, a ne samo da naprave da bi rekli da imaju svoj uređaj... Problem je što je uz voditelja pixel tima, otišao i čovjek koji je zaslužan za gCam i SW...😬 tako da me baš zanima što ce se to dogoditi krajem godine :-D 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 18:49 (Dan1234567890).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Riječ stručnjaka u vezi kamere, Sony Xperia 1 II, ispada da je kamera odlična, al UI je bomba

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 18:54 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://www.dpreview.com/samples/5031669290/sony-xperia-1-mark-ii-sample-gallery

 

Evo i nekih uzoraka sa novom Xperiom.

Jednostavno, ocekivao sam vise.

Sada kada znamo i cijenu, ovaj mob nema previse smisla.

Previse je ove godine razocaranja tako da uopce nemam pretjeranu zelju ici na nesto drugo od ovoga sto sada imam.

Zapravo me najvise ove godine odusevio Xiaomi Mi Note 10 sto se kamera tice.

Sve ostalo je onako, vrlo mlako.

A šta sam rekao par postova prije...da je kod Sony uvijek bilo - tresla se brda, rodio se miš.

 

Dat 1200 eura za Sony - pa to samo može okorjeli fan...

 

Predstave mob u 2mj, onda ne kažu kad ide na tržište...,onda ga globalno predstave sad u 5mj i kažu da ide narudžba 01.06 a prve mobitele će ekipa dobit 01.08. Pa JEBENO.

 

Kasne dobrih pola godine...gdje su svi top modeli za ovu godinu odavno na tržištu..., ne računaju mobitele koji će biti predstavljeni krajem 9mj...

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Riječ stručnjaka u vezi kamere, Sony Xperia 1 II, ispada da je kamera odlična, al UI je bomba

Sony mob, profesionalni fotograf, malo sreće, par dobrih kadrova i eto vrhunske kamere = Sony marketing.

 

A u stvarnosti potpuno nešto drugo. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Nego, bas ova godina je meh, ono, svi se raspistoljili s kamerama, al sve mi je to mlako, ove godine se definitivno najbolje pokazao Mi Note10..

Jos su ostali Nokia -flagsip i Pixel 5.

 Pozdrav, ima netko full size 100mp fotke s tog moba da bi ih podjelio, 2-3 cisto dovoljno, sestra mi uzela taj mob neki dan i fotke na racunalu izgledaju grozno, blago receno.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deda666 kaže...
zvonac kaže...

 

Nego, bas ova godina je meh, ono, svi se raspistoljili s kamerama, al sve mi je to mlako, ove godine se definitivno najbolje pokazao Mi Note10..

Jos su ostali Nokia -flagsip i Pixel 5.

 Pozdrav, ima netko full size 100mp fotke s tog moba da bi ih podjelio, 2-3 cisto dovoljno, sestra mi uzela taj mob neki dan i fotke na racunalu izgledaju grozno, blago receno.

 Pa to je nemoguće. Pa to je najbolji camera mob ovdje. 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

A šta sam rekao par postova prije...da je kod Sony uvijek bilo - tresla se brda, rodio se miš.

 

Dat 1200 eura za Sony - pa to samo može okorjeli fan...

 

Predstave mob u 2mj, onda ne kažu kad ide na tržište...,onda ga globalno predstave sad u 5mj i kažu da ide narudžba 01.06 a prve mobitele će ekipa dobit 01.08. Pa JEBENO.

 

Kasne dobrih pola godine...gdje su svi top modeli za ovu godinu odavno na tržištu..., ne računaju mobitele koji će biti predstavljeni krajem 9mj...

 

 

Ti si mogao samo nagadjati prije par dana, a ja ne volim nagadjanja.

Pricekao sam neke uzorke, pogledao i procjenio da to nije to.

Nista novo ove godine, nisu me ni drugi nesto previse impresionirali.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 Pa to je nemoguće. Pa to je najbolji camera mob ovdje. 

 

 

Ove godine je to sto se tice ukupnog IQ na svim kamerama i mogucnostima koje se iz njih mogu izvuci (Gcam) to svakako najinteresantniji mob.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
Deda666 kaže...
zvonac kaže...

 

Nego, bas ova godina je meh, ono, svi se raspistoljili s kamerama, al sve mi je to mlako, ove godine se definitivno najbolje pokazao Mi Note10..

Jos su ostali Nokia -flagsip i Pixel 5.

 Pozdrav, ima netko full size 100mp fotke s tog moba da bi ih podjelio, 2-3 cisto dovoljno, sestra mi uzela taj mob neki dan i fotke na racunalu izgledaju grozno, blago receno.

 Pa to je nemoguće. Pa to je najbolji camera mob ovdje. 

 Mislim imam doma stari dslr od 24mp, razlika je kao da sam ja s foticem fotkao s hubble teleskopom u 300mil mp, da se razumijemo te fotke s note 10 iskljucivo na njemu izgledaju odlicno no na monitoru je za ispovracati se, ocekivao sam nesto totalno deseto.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deda666 kaže...

 Pozdrav, ima netko full size 100mp fotke s tog moba da bi ih podjelio, 2-3 cisto dovoljno, sestra mi uzela taj mob neki dan i fotke na racunalu izgledaju grozno, blago receno.

 Stavio sam u album par 108mp fotki sa Mi Note 10 i Mi 10 Pro

 

https://flic.kr/s/aHsmN4PWbx

https://flic.kr/s/aHsmLSo21p

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Cromaki kaže...
Deda666 kaže...

 Pozdrav, ima netko full size 100mp fotke s tog moba da bi ih podjelio, 2-3 cisto dovoljno, sestra mi uzela taj mob neki dan i fotke na racunalu izgledaju grozno, blago receno.

 Stavio sam u album par 108mp fotki sa Mi Note 10 i Mi 10 Pro

 

https://flic.kr/s/aHsmN4PWbx

https://flic.kr/s/aHsmLSo21p

 Hvala!

ps. sry no gdje su fotke od 100mp? ove od 3mp mi zaista nista ne znace!

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 21:55 (Deda666).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mi Note 10/ Mi 10 Pro su meni definitivno mobiteli godine što se mobilne fotografije tiče. 

Žao mi je što nisu u njega ugurali barem stari Snapdragon 845, stvarno bi bio velik zaokret.

 

Uskoro mi dolazi Poco F2 Pro, ali mislim da Mi Note 10 ne prodajem, to će biti primjerak za čuvanje kao stare Lumije.

Jednostavno su kompletno pogodili cijeli kamera setup, a ovo danas što se izbacuje sa ToF, Depth sensorima mi je totalni promašaj..

 

 

Deda666 sa strane možeš preuzeti u full rezoluciji

 

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 22:03 (Cromaki).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

A šta sam rekao par postova prije...da je kod Sony uvijek bilo - tresla se brda, rodio se miš.

 

Dat 1200 eura za Sony - pa to samo može okorjeli fan...

 

Predstave mob u 2mj, onda ne kažu kad ide na tržište...,onda ga globalno predstave sad u 5mj i kažu da ide narudžba 01.06 a prve mobitele će ekipa dobit 01.08. Pa JEBENO.

 

Kasne dobrih pola godine...gdje su svi top modeli za ovu godinu odavno na tržištu..., ne računaju mobitele koji će biti predstavljeni krajem 9mj...

 

 

Ti si mogao samo nagadjati prije par dana, a ja ne volim nagadjanja.

Pricekao sam neke uzorke, pogledao i procjenio da to nije to.

Nista novo ove godine, nisu me ni drugi nesto previse impresionirali.

 Prije bi rekao da su to godine iskustva.

 

Sony i kad je bio "dobar" opet nije bio dobar. Uvijek je mašio. Sony kao i Nokia su prošlost. Njihovi pokušaji postaju smješni. 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

 Pa to je nemoguće. Pa to je najbolji camera mob ovdje. 

 

 

Ove godine je to sto se tice ukupnog IQ na svim kamerama i mogucnostima koje se iz njih mogu izvuci (Gcam) to svakako najinteresantniji mob.

 

Tebi.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Cromaki kaže...

Mi Note 10/ Mi 10 Pro su meni definitivno mobiteli godine što se mobilne fotografije tiče. 

 

 

Uskoro mi dolazi Poco F2 Pro, ali mislim da Mi Note 10 ne prodajem, to će biti primjerak za čuvanje kao stare Lumije.

Jednostavno su kompletno pogodili cijeli kamera setup, a ovo danas što se izbacuje sa ToF, Depth sensorima mi je totalni promašaj..

 

 

 

Potpis na ovo, ali hebat ga, R36 kaze da je se to samo meni cini, a vidim da ipak nisam jedini.

 

Bas sam si neki dan pomislio kako ce Mi Note 10 biti mob koji ce se pamtiti i za 5-7-10 godina kao sto pamtimo i N808 ili L1020.

 

3 godine
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ok nasao sam par ovih od 100+mp, da kao sto rekoh fotke na racunalu izgledaju odurno loše! Hvala, izgleda da je s mobitelom sve ok!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deda666 kaže...

Ok nasao sam par ovih od 100+mp, da kao sto rekoh fotke na racunalu izgledaju odurno loše! Hvala, izgleda da je s mobitelom sve ok!

 

 

Napravi update graficke kartice jer ako ti sa ovim izgledaju "odurno lose" onda bi ti sa svim ostalim izgledale jos daleko "odurnije i losije".

3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Fotka ima rezoluciju 12k no sve je toliko zmrljano da je to strasno, ima 5x boljih kamera koje daju fotografiju/detalje kako i izgledaju. Ovo izgleda kao da je prek cijele fotografije stavljen najgori filter ulje na platnu, užas.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Deda666 kaže...

Ok nasao sam par ovih od 100+mp, da kao sto rekoh fotke na racunalu izgledaju odurno loše! Hvala, izgleda da je s mobitelom sve ok!

 

 

Napravi update graficke kartice jer ako ti sa ovim izgledaju "odurno lose" onda bi ti sa svim ostalim izgledale jos daleko "odurnije i losije".

 Graficka...vrh.

 

Ja mislim da je do monitora. 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Deda666 kaže...

Ok nasao sam par ovih od 100+mp, da kao sto rekoh fotke na racunalu izgledaju odurno loše! Hvala, izgleda da je s mobitelom sve ok!

 

 

Napravi update graficke kartice jer ako ti sa ovim izgledaju "odurno lose" onda bi ti sa svim ostalim izgledale jos daleko "odurnije i losije".

Salu na stranu...

 

Bit cu jasan...

 

Taj Mi Note 10 ima kantu od procesora...i moze on imat ne znam kakav setup kamere kad je taj procesor kanta.

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deda666 kaže...

  sestra mi uzela taj mob neki dan i fotke na racunalu izgledaju grozno, blago receno.

 Ili s kamerom nekaj ne štima na tom mobu koja ti  sestra ima, ili si očekivao fotke u dslr kvaliteti, nešto je od toga

Kolko god sam gledao primjera, fotke su jako dobre, čak i odlične, što nejde na čast flagšip modelima koje rade nerijetko lošije fotke od daleko jeftinijeg Mi note 10, a za kojeg masa ekkipe hvali okolo po netu, bar oni koji ga imaju, a i oni koji gledaju njegove fotke (koji ga nemaju).

 

Zapravo ne znam što je to tolko očajno u toj kameri, alternativa postoji u vidu gcam aplikacije koja fotku podiže na još viši nivo.

 

Gledao sam dost primjerka od ostalih ovogodišnijh modela i sve mi je to, jako mlako, jednostavno nije to to, dok recimo jeftiniji Mi Note 10 ima što za pokazat, ekipa mu spočitava spor procesor, fotkanje u ful rezi i recimo hdr, pa burst shot, oduzima malo vremena za obradu radi sporijeg proca, al, ak je nekom prioritet fotkanje, ne vidim razlog da se ne uzme ovaj model koji je stvarno povoljan.

Netko ko traži mob bez kompromisa, morat će zavuć ruku duboko u džep da se isprsi za neki flagšip model, doduše ni tam nije niš sigurno, kao što rekoh u većini slučajeva je stvar softverske prirode koja se da riješit, samo opet, lakše je progutat ak uzmeš Mi Note 10 za višestruko manju cijenu, jer znaš što te dočeka, neg flagšip po duplo većoj cijeni od Mi Note 10, gdje čovjek nije 99% oduševljen, jer je očekivao mob bez kompromisa, a po značajnoj većoj cijeni:)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice