Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.437.186
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Jel to automatski softver na glavnoj kameri uključi night mode? Jer nema šanse da je toliko svijetlo u stvarnosti. I bezveze ako je tako.
UW daje primjerenije fotke i kao što sam mislio, odlična je. Bolja od glavnih kamera u mnogim top modelima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Jel to automatski softver na glavnoj kameri uključi night mode? Jer nema šanse da je toliko svijetlo u stvarnosti. I bezveze ako je tako.
UW daje primjerenije fotke i kao što sam mislio, odlična je. Bolja od glavnih kamera u mnogim top modelima.

 Kod Huawei night mode ne trebaš uključi...jer nema smisla. P30 Pro je radio takve slike na glavnoj kameri. Sve je automatika.

A gle nekom se to sviđa a nekom ne...a i moji uvjeti su bili nis posebno zbog ovih naračasto žutih lampi pa ni ne možeš očekivati čudo.

 

Ali zato sirokokutna kamera odradi stvar za 5.Bez zajebancije sirokokutna me iznenadila.

 

Na kraju krajeva imaš izbora...dvije kamere - noćni uvjeti pa slikaš s kojom želiš tj šta ti više odgovara. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 22:31 (R36).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Zbog svih ovih događanja a i blagdana danas sam napravio krug po kvartu pa fotografirao ono što se dalo fotografirat. Radi se o slikama u noćnim uvjetima

 

zvonac dobro si rekao za širokokutnu kameru...jako dobra kamera...čak daje realni noćne uvjete od standardne...

 

S kojom god kamerom fotografiraš, ne može se pogriješit. Napomena - fotografije su slikane iz ruke...bez ponavljanja. U kvartu su nam neke narančasto - žute lampe...

 

Prve dvije fotografije imaju opis...i tamo gdje je širokokutna sam napisao da je širokokutna kao i gdje je u pitanju 5x zoom.

 

https://photos.app.goo.gl/M1wKR4fVZU7vtHhR6 - link

 

 Ima sam i Iphone 11 sa sobom...budem stavi usporedbu sljedeći tjedan...

Glavna kamera dosta loša, očekivao sam puno puno bolje rezultate. Pretpostavljam da je to sve na auto pa bi se na manual vjerojatno izvukle bolje fotke, tu je ISO užasno visok što se vidi po količini šuma.

Ultrawide kamera drastično bolja od glavne, uz malo dužu ekspoziciju imao bi odlične fotke, ali ovako su vrlo dobre.

 

Baš me zanima usporedba sa iPhone 11.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
R36 kaže...

Zbog svih ovih događanja a i blagdana danas sam napravio krug po kvartu pa fotografirao ono što se dalo fotografirat. Radi se o slikama u noćnim uvjetima

 

zvonac dobro si rekao za širokokutnu kameru...jako dobra kamera...čak daje realni noćne uvjete od standardne...

 

S kojom god kamerom fotografiraš, ne može se pogriješit. Napomena - fotografije su slikane iz ruke...bez ponavljanja. U kvartu su nam neke narančasto - žute lampe...

 

Prve dvije fotografije imaju opis...i tamo gdje je širokokutna sam napisao da je širokokutna kao i gdje je u pitanju 5x zoom.

 

https://photos.app.goo.gl/M1wKR4fVZU7vtHhR6 - link

 

 Ima sam i Iphone 11 sa sobom...budem stavi usporedbu sljedeći tjedan...

Glavna kamera dosta loša, očekivao sam puno puno bolje rezultate. Pretpostavljam da je to sve na auto pa bi se na manual vjerojatno izvukle bolje fotke, tu je ISO užasno visok što se vidi po količini šuma.

Ultrawide kamera drastično bolja od glavne, uz malo dužu ekspoziciju imao bi odlične fotke, ali ovako su vrlo dobre.

 

Baš me zanima usporedba sa iPhone 11.

Pored sirokokutne nema nitko šanse...

 

A gle...zanima me iskreno glavna kamera u nekim normalnim tamnim svjetlosnim uvjetima gdje nema takve narančaste svjetlosti.A bit će prilike...samo da ova Corona prođe., a i bit će još nadogradnji softwarea. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Pored sirokokutne nema nitko šanse...

 

A gle...zanima me iskreno glavna kamera u nekim normalnim tamnim svjetlosnim uvjetima gdje nema takve narančaste svjetlosti.A bit će prilike...samo da ova Corona prođe., a i bit će još nadogradnji softwarea. 

Ma lako za žutilo koje je povukla kamera, to se lako sredi kod obrade fotke, ali problem je manjak detalja, oštrine, krošnje su zblurane, fasada zgrade isto tako, baš mi je to čudno za taj uređaj. Ultrawide ima tu lijepu oštrinu, bez obzira na manju podekspoziciju to se lako popravi u manualnom modu i imaš turbo fotke.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Pored sirokokutne nema nitko šanse...

 

A gle...zanima me iskreno glavna kamera u nekim normalnim tamnim svjetlosnim uvjetima gdje nema takve narančaste svjetlosti.A bit će prilike...samo da ova Corona prođe., a i bit će još nadogradnji softwarea. 

 

 

Širokokutna na papiru izgleda impresivno (velicina senzora), ali je uza nego na starijim modelima.

Realno, sirokokutna je bila odlicna i na P30 PRO kao i na Mate 20 PRO pa cak i u losim svjetlosnim uvjetima.

 

Evo ti jedan moj primjer sa sirokokutnom po mraku.

 

https://flic.kr/p/2iNTgvz

 

Ove slike koje si stavio je tesko procjeniti jer ti kvart nije neko spektakularno mjesto  ...vjerujem da bi na nekim boljim lokacijama i uzorci izgledali bolje.

 

Edit:

 

Gledam i onu zgradu sto si fotkao, to je pretpostavljam tele kamera...fali ostrine.

Evo ti primjer sa Mate 20 PRO tele kamera 5X:

 

https://flic.kr/p/2iNVVdH

 

Isto nocni uvjeti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 22:54 (ocean77).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Opet se vracam na tu zgradu, napisao si 5X zoom, a u EXIF-u ti pise blenda f/1.9 sto upucuje na to da je SW odabrao glavnu kameru i napravio CROP.

Ocito je SW procjenio da je premracno da bi to odradila tele kamera...nemam drugo objasnjenje.

To je radio i P30 PRO i to me uzasno nerviralo.

 

 

One tri osobe preko ceste sto si fotkao tamo je odradila tele kamera jer i blenda pise f/3.4...blenda ti je najpouzdanija informacija da znas kojom je kamerom nesto zaista odradio.

 

Po toj informaciji u EXIF-u znas da je f/1.8 ultrawide, f/1.9 je glavna, a f/3.4 je tele...s tim ne mozes fulati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 23:23 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

Pored sirokokutne nema nitko šanse...

 

A gle...zanima me iskreno glavna kamera u nekim normalnim tamnim svjetlosnim uvjetima gdje nema takve narančaste svjetlosti.A bit će prilike...samo da ova Corona prođe., a i bit će još nadogradnji softwarea. 

 

 

Širokokutna na papiru izgleda impresivno (velicina senzora), ali je uza nego na starijim modelima.

Realno, sirokokutna je bila odlicna i na P30 PRO kao i na Mate 20 PRO pa cak i u losim svjetlosnim uvjetima.

 

Evo ti jedan moj primjer sa sirokokutnom po mraku.

 

https://flic.kr/p/2iNTgvz

 

Ove slike koje si stavio je tesko procjeniti jer ti kvart nije neko spektakularno mjesto  ...vjerujem da bi na nekim boljim lokacijama i uzorci izgledali bolje.

Dubrava...Zagreb...velik kvart i imaš svega.Lampe doslovno sjebu stvar. Kažem nisu baš ovi uvjeti reprezentativni..., da sam otišao 2 križanja dalje dosao bi do avenije i imamo bi bolje uvjete. 

 

Mislim da su ovi tvoju uvjeti bili idealni...bijelo svjetlo....

 

A budem vidio kad ulovim normalne noćne uvjete.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Opet se vracam na tu zgradu, napisao si 5X zoom, a u EXIF-u ti pise blenda f/1.9 sto upucuje na to da je SW odabrao glavnu kameru i napravio CROP.

Ocito je SW procjenio da je premracno da bi to odradila tele kamera...nemam drugo objasnjenje.

To je radio i P30 PRO i to me uzasno nerviralo.

Može bit...rekao sam da nisam namještao nis nego sam samo slikao...

 

Sjećam se i ja da je to radio na P30 Pro. 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Može bit...rekao sam da nisam namještao nis nego sam samo slikao...

 

Sjećam se i ja da je to radio na P30 Pro. 

 

 

Po mraku (losijem svjetlu) ako zelis biti 100% da ces sa TELE kamerom nesto fotkati mozes se jedino osloniti na PRO mode jer tamo ako odaberes TELE kameru nju ces i dobiti.

Mene je P30 PRO jako nervirao s tim i ja sam u PRO mode s njim znao izvuci nevjerojatne stvari, potencijala ne manjka...pogotovo na P40 PRO...tu bi se sa ultrawide moglo izvuci puno.

 

Zanimljivo, Mate 20 PRO na tele kameri ima f/2.4 blendu sto je znatno svjetliji objektiv od f/3.4 na P seriji pa se i rjedje dogadja da izabere glavnu umjesto tele kamere na kojoj onda radi CROP.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 23:07 (ocean77).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bilo bi najidealnije otići u centar grada pa tamo uslikat katedralu, Trg bana Jelačića, Gornji grad..., sve ono što bi slikao u nekom drugom gradu (centar tj neke kulturne znamenitosti)., ili tipa ljeto, more, riva, plaža... 

 

100% neću po kvartu hodat i slikati ovako kako sam sad slikao. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 23:03 (R36).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Pogledao sam malo detaljnije ovaj video i moram priznati da moje oči dosta drugačije vide od njegovih.

Gledano na 27" 4k kalibriranom monitoru.

 

Ukratko:

Mi 10 Pro daleko najbolji video, P40 i S20U dosta izjednačeni, kod više situacija P40 malo bolji.

Noćne fotke P40 Pro ultrawide kamera odlična

Mi 10 Pro loša ekspozicija (0:50), ali u full cropu daleko najviše detalja (0:56 i 4:28) i načišći prikaz.

Samsung standardno previše obrađuje fotku previše saturacije, previše oštrine, ne sviđa mi se.

Na kraju opet sve ovisi za što će se koristiti fotke, ako je to za društvene mreže onda će većini S20U biti vrh.

 

Detaljnije:

Druga fotka na 1:17, P40 najbolji, Mi 10 i S20U dosta izjednačeni.
Puno bolje bez nightmode kod P40 i S20U, kad se uključi nightmode dobiju se loše, uništene slike.

 

Treća fotka 1:37, P40 opet uvjerljivo najbolji, pa S20U, Mi10 dosta lošiji. Ovdje je nightmode solidan.

 

Video 2:02, Mi 10 opet uvjerljivo najbolji, S20U nijansu bolji od P40.

 

Četvrta fotka P40 opet najbolji, zatim Mi 10, S20U užasna fotka, ne vjerujem da nije mogao bolju napraviti.

 

Peta fotka opet P40, pa S20U, Mi 10 loša ekspozicija.

 

Selfie fotka (3:50) Mi 10 najbolji najviše detalja i najpreciznije boje, nisam to očekivao. P40 solidan, S20U loš.

 

Video 4:00 Mi 10 opet za klasu bolji, razlika je velika. P40 solidan, S20U loš.

 

Fotka opet P40, pa S20U, pa Mi 10, ali kod cropa (4:28) se vidi da Mi 10 ima fotku sa najviše detalja, pogledajte usporedbu Mi 10 i S20U cropa.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Danas sam citao da Huawei za Mate 40 PRO planira freeform tehnologiju leća na ultrawide kameri.

Tu tehnologiju koristi Zeiss u dizajnu nekih svojih naocalnih leca, a pretpostavljam da im je ovdje cilj slican, postici smanjenje aberacija, manje distorzije i opcenito vecu jasnocu na rubovima.

Bas smo nedavno ovdje na forumu komentirali te probleme i bas sam mislio kako se nitko s tim nece pozabaviti...sreca da postoji Huawei.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 Za ovaj video usporedbe 3 flagshipa gore.

0:51 Night mode. Mi najlošiji. Samsung mi izgleda malo bolji s detaljima od huaweia, a kinez ima rekao bih po toj slici nešto prirodniju boju.

Inače oštrinu prikaza, odnosno detalje, više cijenim od blagih varijacija boje, koje bi mogle proći i pod stvar ukusa.

1:12 Običan mode, huawei nadmoćan, nema se šta komentirati. Kad je prebacio na night mode tu sliku, preferiram samsung, pa Xiaomi koji izgleda najprirodnije, a oštrinom jednak kao P40 gledajući tablu sa malim plavim slovima. P40 je baš dao čudno neprirodnu sliku tog hidranta i njegove sjene.

1:35 Običan mode: Dosta jasno, 1.Huawei 2.Samsung 3.Xiaomi malo više zaostaje, zrnatost slike, slaba oštrina. Night mode: Ipak samsung nijansu oštriji od P40, a rekao bih i realnija slika.

2:02 VIDEO  Najbolji Xiaomi, pa samsung, pa huawei. Prilično jasno.

3:47 SELFIE  Huawei najbolji oštrinom, njegov komentar da je samsung dao najrealniju boju je smiješan na tako pastelnom prikazu ultre. Kao da je razlika u boji nega ogromna, dan i noć, a nije.

4:12 Opet xiaomi najbolji u videu. Nadmoćan oštrinom. Čak u videu i izvore svijetla svladava bar kao konkurenti ako ne i bolje, za razliku od fotografija.

5:25 Video uz stabilizaciju pri kretanju:  Opet uzimam Xiaomi. Oštrija slika i nijansu bolje je svladao izvore svijetla okolo. Samsung drugi, huawei treći.

 

Kad se sve zbroji i oduzme, da sam osuđen dugoročno koristiti kamere jednog od ta 3, uzeo bih S20 Ultra, najujednačeniji. Iako ono što bih ustvari najčešće koristio, defaultni mode za slikanje, huawei je najbolji, ali nešto zaostaje u videu, dok Xiaomi malo zaostaje pri slikanju za drugom dvojicom

ocean77 kaže...

O cemu ti...ta fokala nije toliko problematicna kao fokale ispod 20mm.

Najmanje distorzija ima ekvivalent od cca 50mm ili vise. 

Ja se jos nisam susreo sa problemom distorzija glavne kamere, a imao sam dosta mobitela. 

Nisam imao te Lite verzije i bazne modele pa za njih ne znam, ali mid range i top modeli nisam se susreo s tim...distorzije su prisutne samo na ultrawide kamerama. 

 S7 zapravo nije imao wide kameru, tako da si na ovoj temi LINK mislio na glavnu kameru i njene uočljive distorzije, post broj 13.

Ali da, S7 je bila dobra kanta, koja je i koštala, lagana ali sa slabašnom baterijom  

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 7:53 (ALVIN).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ALVIN kaže...

 

 S7 zapravo nije imao wide kameru, tako da si na ovoj temi LINK mislio na glavnu kameru i njene uočljive distorzije, post broj 13.

Ali da, S7 je bila dobra kanta, koja je i koštala, lagana ali sa slabašnom baterijom  

 

 

Ocito se nije radilo o nicem znacajnom sto bih i dalje pamtio u 2020 godini.

Ono sto mi je ostalo u sjecanju vezano za S7 je dobra i pouzdana kamera i dobar IQ u kontekstu 2017 godine.

Distorzija ako je i bilo nisu nesto sto bi bacilo sjenu na tu kameru da ju danas pamtim kao losu.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Google fotografije instalirane kao što je instaliran GMS. Sve za sad radi bez problema.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Upgrade s p30 pro na p40 pro nema smisla, u nekim stvarima je p30 pro i dalje bolji kao nocne fotke i audio u zvuku. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 

Upgrade s p30 pro na p40 pro nema smisla, u nekim stvarima je p30 pro i dalje bolji kao nocne fotke i audio u zvuku. 

Ja sam imao P30 Pro...svi su ti radili recenzije s prvim softwareom 109, a onda je došao 114 od 822MB.

Pa da je bolje kamera na P30 Pro šta ne misliš da ja ne bi vratio P40 Pro i uzeo P30 Pro?

 

P40 Pro je klasu više iznad P30 Pro od auto fokusa, preciznosti boja, video kamere koja je bolja u svim segmentima....prednje kamera s auto fokusom... 

 

Evo ti sam OctaPD auto fokus...pa onaj fokus na P30 Pro je smiješan naspram ovogo na P40 Pro. 

 

Tako da zanemari ove prve usporedbe...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 17:33 (R36).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni je P40 PRO mob za preskociti prvenstveno zbog manjka Google servisa bez kojih ne mogu.

Koristim to godinama i nemam alternativu za to i zavaravao bih samog sebe da ignoriram tu cinjenicu.

Slicno je bilo kada sam probao ici nazad na iOS...izdrzao sam ravno 2 tjedna...ovdje bi bilo slicno.

 

Svidja mi se Huawei, imam ga i sada i zadovoljan sam i nekako se nadam da ce Trump u jesen izgubiti izbore i da ce se stvari normalizirati i da ce Mate 40 doci sa Google servisima i ispraviti sve sto mi smeta na P seriji.

 

Vec sam prije spominjao, meni je najveci promasaj na P seriji raspored fokala na kamerama.

Jednostavno fali nesto izmedju 23mm i 125mm jer sve izmedju toga se odradjuje sa glavnom kamerom u vidu digitalnog zooma i CROP-om...to je vrlo losa opcija.

 

Mi Note 10 je tu neusporedivo bolji jer ima izmedju odlicnu kameru sa odlicnim senzorom i 50mm fokalu.

Sada kada sam ga prodao skuzio sam da mi je preko 50% fotki sa tom kamerom.

Te iste fotke bi sa P30 PRO ili P40 PRO bile glavnom kamerom i digitalnim zoom-om, a ove sa 5X odnosno 125mm rijetko trebam jer zahvaca vrlo mali kut.

 

Upravo iz tog razloga mislim da bi meni najvise odgovarao Mi10 PRO sa setom kamera od Mi Note 10 i vrhunskim S865 procesorom.

Alternativa je i OP8 PRO koji ima kao i Mate 20 PRO slicno rasporedjene fokale.

 

Za Mate 40 PRO bi volio da dodje sa ultrawide od P40 PRO, glavnom od P40 PRO i da ubace jednu dobru TELE kameru od 50-80mm izmedju do 125mm.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Meni je P40 PRO mob za preskociti prvenstveno zbog manjka Google servisa bez kojih ne mogu.

Koristim to godinama i nemam alternativu za to i zavaravao bih samog sebe da ignoriram tu cinjenicu.

Slicno je bilo kada sam probao ici nazad na iOS...izdrzao sam ravno 2 tjedna...ovdje bi bilo slicno.

 

Svidja mi se Huawei, imam ga i sada i zadovoljan sam i nekako se nadam da ce Trump u jesen izgubiti izbore i da ce se stvari normalizirati i da ce Mate 40 doci sa Google servisima i ispraviti sve sto mi smeta na P seriji.

 

Vec sam prije spominjao, meni je najveci promasaj na P seriji raspored fokala na kamerama.

Jednostavno fali nesto izmedju 23mm i 125mm jer sve izmedju toga se odradjuje sa glavnom kamerom u vidu digitalnog zooma i CROP-om...to je vrlo losa opcija.

 

Mi Note 10 je tu neusporedivo bolji jer ima izmedju odlicnu kameru sa odlicnim senzorom i 50mm fokalu.

Sada kada sam ga prodao skuzio sam da mi je preko 50% fotki sa tom kamerom.

Te iste fotke bi sa P30 PRO ili P40 PRO bile glavnom kamerom i digitalnim zoom-om, a ove sa 5X odnosno 125mm rijetko trebam jer zahvaca vrlo mali kut.

 

Upravo iz tog razloga mislim da bi meni najvise odgovarao Mi10 PRO sa setom kamera od Mi Note 10 i vrhunskim S865 procesorom.

Alternativa je i OP8 PRO koji ima kao i Mate 20 PRO slicno rasporedjene fokale.

 

Za Mate 40 PRO bi volio da dodje sa ultrawide od P40 PRO, glavnom od P40 PRO i da ubace jednu dobru TELE kameru od 50-80mm izmedju do 125mm.

Google servise imam...danas instalirao GMS...

Dobar auto fokus mi ništa ne može nadomjestiti...5x zoom koristim kao i 10x zoom. Video snimanje također...prednja kamera vrh. 

 

Mi Note 10 ne bi kupio zbog procesora...a Mi 10 Pro zbog single sima, a i seta kamera kao kod Ultre. Da mi to odgovara kupio bi onda Ultru.

 

Nedam za Xiaomi 1000 eura..nisu mi oni još vrh da bi se isprsio., kao što ne bi dao za Oppo 1200 eura. 

Za Samsung dam 1000 eura kao i za Huawei. Za sve ostalo nedam. 

 

Svaka roba ima svog kupca...i svaki kupac ima različite potrebe. Nismo svi isti. Meni odgovara Huawei, nekom ne odgovara i to je tako. 

 

Samsung i Huawei su jedino što mogu kupovat i vrtit... 

Sljedeći mob službeni ako Bog da će mi opet biti Note i nadam se Note 20.

Ostale marke me u Android taboru ne zanimaju tj ne nude ono što ja tražim. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 22:05 (R36).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Google servise imam...danas instalirao GMS...

Dobar auto fokus mi ništa ne može nadomjestiti...5x zoom koristim kao i 10x zoom. Video snimanje također...prednja kamera vrh. 

 

Mi Note 10 ne bi kupio zbog procesora...a Mi 10 Pro zbog single sima, a i seta kamera kao kod Ultre. Da mi to odgovara kupio bi onda Ultru.

 

Nedam za Xiaomi 1000 eura..nisu mi oni još vrh da bi se isprsio., kao što ne bi dao za Oppo 1200 eura. 

Za Samsung dam 1000 eura kao i za Huawei. Za sve ostalo nedam. 

 

Svaka roba ima svog kupca...i svaki kupac ima različite potrebe. Nismo svi isti. Meni odgovara Huawei, nekom ne odgovara i to je tako. 

 

Samsung i Huawei su jedino što mogu kupovat i vrtit... 

Sljedeći mob službeni ako Bog d će mi opet biti Note i nadam se Note 20.

Ostale marke me u Android taboru ne zanimaju tj ne nude ono što ja tražim. 

 

 

 

 

Jasno je to meni, imamo skroz drugacije prioritete pa je i normalno da tebi ovaj mob odgovara, a meni ne.

Ovo je forum i kroz nase rasprave netko tko trazi odredjeni mob moze usput dobiti i neke informacije.

Drago mi je ako si uspio osposobiti GMS, ali ja zelim mob gdje to radi out of the box.

Za 5X i 10X ne znam za sto mozes koristiti tako cesto jer se radi o 125mm+ sto je poprilicno usko za vecinu situacija.

Meni je 3X mozda i najidealnije, a to je ekvivalent 80mm...to ima Mate 20 PRO, a to ima i OP8 PRO.

To se dodatno moze prosiriti na 5X i dodjemo do tih 125mm koliko ima P serija, ali na P seriji tih 125mm ne mozes smanjiti na manje i opet dolazis do glavne kojom moras digitalno "zoom-irati"

 

Nadam se da je to svima jasno o cemu pisem...evo npr. sjedis sa obitelji za stolom u restoranu i sada zelis napraviti portret svoga djeteta...ti na P40 PRO ces sa TELE kamerom i 125mm dobiti facu u gro planu, a sa Mi10 PRO upalis ovu od 2X i dobijes lijepi portret sa pravom kamerom.

Ti to isto mozes ali koristeci digitalni zoom sto nikako ne moze biti jednako kvalitetno kao opticki sa pravom kamerom.

 

Probleme koje ima ULTRA sa autofocusom nisam vidio da ima i Mi10.

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

Google servise imam...danas instalirao GMS...

Dobar auto fokus mi ništa ne može nadomjestiti...5x zoom koristim kao i 10x zoom. Video snimanje također...prednja kamera vrh. 

 

Mi Note 10 ne bi kupio zbog procesora...a Mi 10 Pro zbog single sima, a i seta kamera kao kod Ultre. Da mi to odgovara kupio bi onda Ultru.

 

Nedam za Xiaomi 1000 eura..nisu mi oni još vrh da bi se isprsio., kao što ne bi dao za Oppo 1200 eura. 

Za Samsung dam 1000 eura kao i za Huawei. Za sve ostalo nedam. 

 

Svaka roba ima svog kupca...i svaki kupac ima različite potrebe. Nismo svi isti. Meni odgovara Huawei, nekom ne odgovara i to je tako. 

 

Samsung i Huawei su jedino što mogu kupovat i vrtit... 

Sljedeći mob službeni ako Bog d će mi opet biti Note i nadam se Note 20.

Ostale marke me u Android taboru ne zanimaju tj ne nude ono što ja tražim. 

 

 

 

 

Jasno je to meni, imamo skroz drugacije prioritete pa je i normalno da tebi ovaj mob odgovara, a meni ne.

Ovo je forum i kroz nase rasprave netko tko trazi odredjeni mob moze usput dobiti i neke informacije.

Drago mi je ako si uspio osposobiti GMS, ali ja zelim mob gdje to radi out of the box.

Za 5X i 10X ne znam za sto mozes koristiti tako cesto jer se radi o 125mm+ sto je poprilicno usko za vecinu situacija.

Meni je 3X mozda i najidealnije, a to je ekvivalent 80mm...to ima Mate 20 PRO, a to ima i OP8 PRO.

To se dodatno moze prosiriti na 5X i dodjemo do tih 125mm koliko ima P serija, ali na P seriji tih 125mm ne mozes smanjiti na manje i opet dolazis do glavne kojom moras digitalno "zoom-irati"

 

Nadam se da je to svima jasno o cemu pisem...evo npr. sjedis sa obitelji za stolom u restoranu i sada zelis napraviti portret svoga djeteta...ti na P40 PRO ces sa TELE kamerom i 125mm dobiti facu u gro planu, a sa Mi10 PRO upalis ovu od 2X i dobijes lijepi portret sa pravom kamerom.

Ti to isto mozes ali koristeci digitalni zoom sto nikako ne moze biti jednako kvalitetno kao opticki sa pravom kamerom.

 

Probleme koje ima ULTRA sa autofocusom nisam vidio da ima i Mi10.

 

Pa da nema nas takvih hard core "brijača"...čitali bi forumaši sam "plačene" recenzije.

 

GMS je osposobljen i naspram instalacije custom romova s xda na S3 i S6, ovo je smiješno lagano.

 

Ti si profesionalac oko kamere...ja sam više za auto mode., tako da se ja puno ne zamram ovim detljima kao ti. U svakom slučaju ja ću biti zadovoljan s fotografijom na P40 Pro kao ti na Mate 20 Pro. Na kraju krajeva bitan je konačan rezultat a ne uređaj s kojim je slika napravljena.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Zbog svih ovih događanja a i blagdana danas sam napravio krug po kvartu pa fotografirao ono što se dalo fotografirat. Radi se o slikama u noćnim uvjetima

 

zvonac dobro si rekao za širokokutnu kameru...jako dobra kamera...čak daje realni noćne uvjete od standardne...

 

S kojom god kamerom fotografiraš, ne može se pogriješit. Napomena - fotografije su slikane iz ruke...bez ponavljanja. U kvartu su nam neke narančasto - žute lampe...

 

Prve dvije fotografije imaju opis...i tamo gdje je širokokutna sam napisao da je širokokutna kao i gdje je u pitanju 5x zoom.

 

https://photos.app.goo.gl/M1wKR4fVZU7vtHhR6 - link

 

 Ima sam i Iphone 11 sa sobom...budem stavi usporedbu sljedeći tjedan...

 

 

 

 

 

 

 Sad tek vidio, pgledao fotke, dobre su, samo, zanima me ulična rasvjeta, slike su dost žute, vuku na toplije boje, kolko fulaju u tim noćnim uvjetima? 

Da li si u međuvremenu dobio koji update za kameru?

 

 

 

 

EDIT: Gcam za P40 seriju

https://droidfunk.com/google-camera-7-4-for-huawei-p40-download/

 

A i evo usporedba, P40P vs HTC U11 sa gcam.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p40-pro/review/photo-quality-t4067711

 

Čoek baš nije zadovoljan sa P40P

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 16:40 (zvonac).
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nije se nešto proslavio Realme X2 Pro na Dxomarku, očekivao sam malo bolje rezultate.

Solidno, ali ništa posebno.

 

https://www.dxomark.com/realme-x2-pro-camera-review/

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 

 

 

EDIT: Gcam za P40 seriju

https://droidfunk.com/google-camera-7-4-for-huawei-p40-download/

 

A i evo usporedba, P40P vs HTC U11 sa gcam.Čoek baš nije zadovoljan sa P40P

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p40-pro/review/photo-quality-t4067711

 

 

 

 

Ovdje je U11 zbilja bolje odradio scenu, ali ukupno to nije za usporedbu.

Da ih ides cijediti oba P40 PRO bi ga ubio u masu segmenata.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
R36 kaže...

Zbog svih ovih događanja a i blagdana danas sam napravio krug po kvartu pa fotografirao ono što se dalo fotografirat. Radi se o slikama u noćnim uvjetima

 

zvonac dobro si rekao za širokokutnu kameru...jako dobra kamera...čak daje realni noćne uvjete od standardne...

 

S kojom god kamerom fotografiraš, ne može se pogriješit. Napomena - fotografije su slikane iz ruke...bez ponavljanja. U kvartu su nam neke narančasto - žute lampe...

 

Prve dvije fotografije imaju opis...i tamo gdje je širokokutna sam napisao da je širokokutna kao i gdje je u pitanju 5x zoom.

 

https://photos.app.goo.gl/M1wKR4fVZU7vtHhR6 - link

 

 Ima sam i Iphone 11 sa sobom...budem stavi usporedbu sljedeći tjedan...

 

 

 

 

 

 

 Sad tek vidio, pgledao fotke, dobre su, samo, zanima me ulična rasvjeta, slike su dost žute, vuku na toplije boje, kolko fulaju u tim noćnim uvjetima? 

Da li si u međuvremenu dobio koji update za kameru?

 

 

 

 

EDIT: Gcam za P40 seriju

https://droidfunk.com/google-camera-7-4-for-huawei-p40-download/

 

A i evo usporedba, P40P vs HTC U11 sa gcam.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p40-pro/review/photo-quality-t4067711

 

Čoek baš nije zadovoljan sa P40P

Već sam pisao o tome...lampe su takve kakve su...

Nije tu ništa P40 Pro nešto požutio više nego što je takva scena. 

Ima ona jedna slika u noćnim uvjetima gdje je bijelo svjetlo...fotografija je bila bijela.

 

Jedan update je bio i to s 109 na 114 verziju - 822 MB.

 

Ma kakav U11...to mi uopće nema smisla uspoređivati. 

 

Evo jedna fotografija tu, neda mi se stavlja na Google...

Znači fotografija - ja guram kolica i fotografiram u pokretu, auti su također u pokretu i vidi kako je slika čisto ispala.

Znači auto fokus je nešto najbolje što sam do sad vidio. Nije jedan auto fokus mu nije ravan. Pa ne može ti slika ispast mutno šta god napravio.

 

Ček stavit ću ipak na Google jer ovaj forum bi sjebao i sliku Mona Lisu.

 

https://photos.app.goo.gl/X24GiSBBBdLug6zq6 - dodao sam još nekih par slika tek toliko.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 22:00 (R36).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

 

 

Ovdje je U11 zbilja bolje odradio scenu, ali ukupno to nije za usporedbu.

Da ih ides cijediti oba P40 PRO bi ga ubio u masu segmenata.

 Pa naravno da je P40P bolji, ali, dok gledaš u11 sa gcamom koji je skoro tri godine stariji mob sa dost manjim senzorom, onda samo ostaneš ugodno iznenađen dok vidiš koje rezultate daje, U11 je hardverski inferiorniji po pitanju skoro svega, ali softverski je odličan, recimo softver za kameru od gcam-a..

Na kraju, softver diktira sve i on daje konačne rezultate..

 

Meni je isto čudno da tip nije zadovoljan sa P40P i fotkama u noćnim uvjetima i daje prednost U11

Kamera na P40 će se još dodatno polirat, taj hardver u njemu bar tolko zaslužuje da ima i superioran softver.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

https://photos.app.goo.gl/X24GiSBBBdLug6zq6 - dodao sam još nekih par slika tek toliko.

 

 

 

Onaj prvi set slika sto si stavio, nisam bas bio impresioniran vidjenim.

Ovaj drugi set sa linka gore mi je dao bolji uvid, IQ je jako dobar.

Pogotovo se cini dobra tele kamera...onaj Citroen C4...ISO je 1600, a kolicina šuma je dosta dobra, WB bi mozda mogao biti bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 22:35 (ocean77).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jučer snimio i složio mali video s 9t pro

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice