Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo izdvojena tema

poruka: 1.601
|
čitano: 998.246
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...

Taj isti tutorial sam našao... Sutra ću to rješit, pa javim...

 

A jel se mob unlocka flashanjem (ubacivanjem org softvera - izvedivo sa xs++?)

SRECNO :)

15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

tako je..

 

Lovely. Ako netko ima dobar tutorial za flashiranje K800i, nek da link. Zadnje kaj mi treba je da pretvorim svoj K800 u ciglu. Ako je moguće, volio bi izbjeći FAR manager...

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...
andreas11 kaže...

tako je..

 

Lovely. Ako netko ima dobar tutorial za flashiranje K800i, nek da link. Zadnje kaj mi treba je da pretvorim svoj K800 u ciglu. Ako je moguće, volio bi izbjeći FAR manager...

prvo skini SETool i XS++..

 

Dakle krenimo:

 

I. BACKUP GDFS

 

1. Pokrenite SETool2
2. Gore gdje piše Phone Type odaberete uređaj koji imate ( ako ste flashali mobitel onda odaberete uređaj u koji je flashan)
3. Kliknite na Indentify koj ise nalazi skroz desno.
4. Držite tipku C i spojite USB kabel u uređaj i držite par sekundi dok vam ne prepozna uređaj.
5. Sada stisnite Read GDFS i pričekajte da program odradi svoje.
6. Sada slobodno možete iskljucit uređaj sa USB-a i ugasit SETool2..

 

II. FLASHANJE

 

onda skini ovo, ovo i ovo..

pokreni setool i dodaj main i fs i klikni na FLASH..

pricekaj da program odradi svoje..

dok zavrsis sa setoolom pokreni XS++ spoji mob i odi u mapu TPA/PRESET/CUSTOM i tamo dodaj custom datoteke..

dok to napravis stisni shutdown i iskopcaj mob..

i to je to s flashanjem..

 

III. PATCHANJE

 

patchaj po ovome..

i nakon toga ubaci ovaj patch..

 

ako sto nije jasno pitaj..

 

SVE RADIS NA VLASTITU ODGOVORNOST..

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 21:13 (andreas11).
14 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i ostalo

što se sve dobie s flashiranjem i patchanjem???

IVAN
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
skoro sve sta hoces...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
skoro sve sta hoces...
drivere za kameru, zvuk, ikone od baterije, signala, menija, funkcije tipki i sl...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

...

Hvala ti čovječe, flash uspio u potpunosti! Mob je otključan, isprobao Tele2 i VIP kartice, sve radi. Čak je i nešto brži nego sa org T-Mobile softverom. Procedura je jednostavna, bez onih situacija "A što sad????" (osim kod flashanja maina, kad sam odabrao krivi model - zab kliknuti na K800 - ostalo na K320 ali je dobro prošlo Sramim se). Hvala još jednom.

 

A sad par pitanja. Kad idući put budem ubacivao softver, jel ga moram opet unlockat? I jel se može u njega ubacit neki drugi softver (od nekog Walkmana)?

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
protjeran
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta

kak otkljucat samsung sgh u 600 da radi na sve kartice?

 

molim pomoc ako ko zna!!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...
andreas11 kaže. I jel se može u njega ubacit neki drugi softver (od nekog Walkmana)?

to i mene zanima ja san provo s seusom pa ne ide????

IVAN
14 godina
offline
Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i ostalo

mozes ubacit drugi soft, ali preko xs++-a.
ne bih ti to preporucio jer ti neke tipke i kamera ne ce radit...

 

evo ti dobri driveri za kameru i za muziku (samo kod muzike pazi da je driver za ZAPF) - za k800

 

 

P.S. stavio sam tutoriale za flashanje... na prvoj stranici su...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 14:48 (ivan123).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...

 

A sad par pitanja. Kad idući put budem ubacivao softver, jel ga moram opet unlockat? I jel se može u njega ubacit neki drugi softver (od nekog Walkmana)?

da kad ces ga ponovo flashati morat ces opet ubaciti unlock patch..

k800 mozes jedino flashati u k810, postupak je isti samo ubacis od k810 fs i main i patcheve ubacujes za k810.. 

15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

da kad ces ga ponovo flashati morat ces opet ubaciti unlock patch..

k800 mozes jedino flashati u k810, postupak je isti samo ubacis od k810 fs i main i patcheve ubacujes za k810.. 

Kamera, kartica i sve to, jel normalno radi? I koje bi bile prednosti/mane flashiranja na K810? Ukratko - što dobijem sa time?

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...
 

Kamera, kartica i sve to, jel normalno radi? I koje bi bile prednosti/mane flashiranja na K810? Ukratko - što dobijem sa time?

sve ce ti raditi jer je k800 isti kao k810.. nema nikakvih mana samo mozda kakvih prednosti..

15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

sve ce ti raditi jer je k800 isti kao k810.. nema nikakvih mana samo mozda kakvih prednosti..

OK... Mogao bi se danas sa tim pozabavit. Jel postupak isti kao ono što si gore objasnio ili ima nekih razlika? I ako imaš link koji dobar link di se bave sa time, samo daj.

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...
andreas11 kaže...

sve ce ti raditi jer je k800 isti kao k810.. nema nikakvih mana samo mozda kakvih prednosti..

OK... Mogao bi se danas sa tim pozabavit. Jel postupak isti kao ono što si gore objasnio ili ima nekih razlika? I ako imaš link koji dobar link di se bave sa time, samo daj.

postupak je isti..

ovdje imas sve sto zelis..

15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

postupak je isti..

ovdje imas sve sto zelis..

Sad malo čitam tuda i znači... Moram nać bilo koji K810 softver (FS + main +custom) CID52 (moj K800 je CID52) i ubacit ga u mob po onom postupku (uključujući unlock patch)?

 

Malo gnjavim al to nikad nisam radio (osim ono flashanje jučer) pa bolje da pitam nego da pretvorim mob u prilično skupu ciglu...

 

EDIT: Našao sam sav softver i sad imam par pitanja.

 

1. Koji od ovih  FSova sadrži hrv jezik (jedan od onih Europe je, ali koji?)

2. Je li ovo odgovarajući main (pretpostavljam da je, to je GENERIC)

3. Custom pack? Koji? Ovdje ih ima hrpa, a ja uopće ne kužim koji mi treba (i molio bi objašnjenje po čemu se gleda koji treba)? Vjerojatno neki GENERIC_EUROPE samo koji?

4. I kod izrade patcha za unlock, samo "odvučem" MAIN na SimLockPatchGEN i taj patch + MAIN ubacim u mob?

 

Da onaj MobilCafe forum nije onako zbrljan, vjerojatno bi se snašao ali pošto je onako neuredan, nikako nać sve upute na jednom mjestu...

 

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 16:22 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i ostalo

tako je.. skini najnoviji firmware od k810 i ubaci preko setool-a u k800..

u setoollu stavi na k800..

i onda ubaci unlock patch za k810..

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta

Sad vidim da mi ne treba FS, samo main. Ali koji main? Ne kužim ono EUROPE_broj. Koji sadrži hrv jezik? I koji custom pack (i jel custom pack uopće treba?)

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...

Sad vidim da mi ne treba FS, samo main. Ali koji main? Ne kužim ono EUROPE_broj. Koji sadrži hrv jezik? I koji custom pack (i jel custom pack uopće treba?)

gdje si vidio da ti ne treba fs.. treba ti jedno i drugo..

15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

gdje si vidio da ti ne treba fs.. treba ti jedno i drugo..

Ma, krivo sam skužio neš. OK, FS + Main + custom. Koji FS i main i koji custom pack (ako treba)? Još uvijek nisam našao kamo mi spadamo (koji EUROPE)... Mršti se

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...
andreas11 kaže...

gdje si vidio da ti ne treba fs.. treba ti jedno i drugo..

Ma, krivo sam skužio neš. OK, FS + Main + custom. Koji FS i main i koji custom pack (ako treba)? Još uvijek nisam našao kamo mi spadamo (koji EUROPE)... Mršti se

FS, MAIN, CUSTOM..

14 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i ostalo

JA VAS DVOJICU  NIKAKO NE RAZLIKUJEM,SLIKE MI SE STALNO MIJESAJU,NIKAKO DA SKONTAM KO FLASHA TEL KO IMA K800 :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

FS, MAIN, CUSTOM..

E tnx (samo sam FS fulao). Sve skinuto, sad čekam da se mob napuni (sad je 80%, jel ga mogu flashat il treba čekat do 100%?).. Javim kako će proć..

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...
andreas11 kaže...

FS, MAIN, CUSTOM..

E tnx (samo sam FS fulao). Sve skinuto, sad čekam da se mob napuni (sad je 80%, jel ga mogu flashat il treba čekat do 100%?).. Javim kako će proć..

sacekaj dok se skroz napuni :)

15 godina
offline
Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i ostalo

ja sam ga flashao i kad je baterija bila na 30% i sve je dobro proslo..

ako ti je na 80% mozes ga flashati jer se ne isprazni ni 10%..

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

ja sam ga flashao i kad je baterija bila na 30% i sve je dobro proslo..

ako ti je na 80% mozes ga flashati jer se ne isprazni ni 10%..

moze,ali nije preporucljivo :D

15 godina
odjavljen
offline
Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i ostalo

I uspavana ljepotica se budi sa K810 softverom.. Zasad je sve ok (osim što mi je obrisalo memorijsku jer sam je zab izvadit Viče), kamera radi, sve radi osim što je u stanju čekanja osvijetljeno pola tipkovnice (joystick i lijeva/desna/c/natrag nisu) a kad uđem u kameru, situacija ja obratna (pola tipkovnice ne svijetli..)

 

Kasnije ću ga dekodirat, trenutno nemam vremena.

 

Jesu ovi problemi sa svjetlom uobičajeni?

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
Sum_of_all_fears kaže...

I uspavana ljepotica se budi sa K810 softverom.. Zasad je sve ok (osim što mi je obrisalo memorijsku jer sam je zab izvadit Viče), kamera radi, sve radi osim što je u stanju čekanja osvijetljeno pola tipkovnice (joystick i lijeva/desna/c/natrag nisu) a kad uđem u kameru, situacija ja obratna (pola tipkovnice ne svijetli..)

 

Kasnije ću ga dekodirat, trenutno nemam vremena.

 

Jesu ovi problemi sa svjetlom uobičajeni?

ovo s svjetlom se moze rijesiti patchem..

i kako i mogao zaboraviti izvaditi memorijsku??Smijeh

15 godina
odjavljen
offline
RE: Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i osta
andreas11 kaže...

ovo s svjetlom se moze rijesiti patchem..

i kako i mogao zaboraviti izvaditi memorijsku??Smijeh

Evo ga... Mob je patchiran i flashanje gotovo u potpunosti.. Sve radi ok, osim tog svjetla tipkovnice. Samo mi još taj patch treba. Ima možda još neki patch koji bi mi preporučio?

 

E, kako sam zab memorijsku. Lijepo. Na stolu stoje sestrin W200 i moj K800i. Rastavljam svoj mob, vadim bateriju i SIM i vidim M2 na stolu (ok, valjda je nisam ni stavljao natrag sinoć). OK, spojim mob i pokrenem flashanje. Dok se on flashao, idem sastavit sestrin (trebala mi je njezina M2 da isprobam jel sve dela ok) i vidim da kartice nema u mobu. Ona na stolu uopće nije bila moja M2, to je njezina a svoju M2 sam sinoć ostavio u mobu! Ukratko rečeno - pomiješao sam kartice, moja je ostala u mobu a njezina na stolu. I eto s*anja na brzinu. Ode 100tinjak slika... Viče

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
offline
Dekodiranje, debrendiranje, flashiranje i ostalo

TReba pazit sa tim flashiranjem.Neš malo pogriješiš i problem nastane u tren oka.Rađe nekad malo i odužit pa da i produži se proces za koji dan pa da sve prođe kako trebaCool

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice