Volontiranje? Stručna praksa?

poruka: 7
|
čitano: 5.048
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Volontiranje? Stručna praksa?

Završio fax. Inženjer računarstva. Smjer računalni sustavi i mreže.  Pošto nema posla, bar za pripravnike. Zanimaju me vaši prijedlozi. Da li se isplati volontirati u nekoj firmi recimo mjesec dana u svrhu stjecanja znanja i iskustva, pa mozda i eventualnog pripravničkog zaposlenja? I u koje firme bi bilo pametno poslati zamolbu?

 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Volontiranje? Stručna praksa?

Što ćeš naučiti za mjesec dana volontiranja? S obzirom na situaciju, pošalji na sve firme koje nude posao i na one koje ne nude al bi u njima volio raditi.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
offline
RE: Volontiranje? Stručna praksa?
mfrankovic kaže...

Što ćeš naučiti za mjesec dana volontiranja? S obzirom na situaciju, pošalji na sve firme koje nude posao i na one koje ne nude al bi u njima volio raditi.

 

 

Poslao 30-ak otvorenih ponuda. preko 50 životopisa, bio sveukupno pozvan na tri razgovora, na koje je došlo preko 200 prijavljenih. Posla nema, iskustvo drugačije ne mogu skupiti.  Ljudi koji rade u struci već neko vrijeme su sada ostali bez posla i raditi ce za siću, samo da rade. Tko sada izlazi svjež sa faxa, može si tražiti posao ko konobar il na baušteli, pitanje je ak će i to nać.

 

Radije ću učiti i raditi besplatno da nešto naučim, nego doma sjediti.

15 godina
neaktivan
offline
Volontiranje? Stručna praksa?

Koji faks je u pitanju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Volontiranje? Stručna praksa?

I sam sam tako radio 3 mjeseca za 0 kuna...

Nakon 3 mjeseca dobio sam nesto sitno deparca jer sam nakon 2 tjedna pohvatao posao i ostalo vrijeme unaprijedio znanje...

Radio sam gotovo godinu dana besplatno u 3 firme i moram reci da mi je to pomoglo vise od ijedne skole i ijedne knjige u 5 godina srednje i faxa...

Ponekad sam bio razbijen od posla i onda bi jednostavno pitao da uzmem koji dan da odmorim... ali je to jako jako malo dana bilo...

Mislim da  ti je ideja odlicna, a besplatnu radnu snagu ce ti vjerojatno svi ponuditi...

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Volontiranje? Stručna praksa?
Tom69 kaže...

Koji faks je u pitanju?

 

Sveučilište u Splitu, studij u ZG, studij računarstva (smjer računalni sustavi i mreže).

 

 

Evo ako netko zna neku kvalitetnu firmu u ZG koja prima volontere (ili ako je moguće za neku siću) u kojoj bih mogao naučiti administraciju servera (MS, linux, itd..), mreža (cisco) i slični poslovi, molio bih da ju preporuči na PM, pa ću im poslati životopis.

 

Učim ja doma, čitam knjige za TIAcomp A+, network+, skinuo sada i CCNA knjige. Al nije to to, mislim da bih na poslu najbrže naučio.

15 godina
offline
RE: Volontiranje? Stručna praksa?
DarK.xy kaže...
mfrankovic kaže...

Što ćeš naučiti za mjesec dana volontiranja? S obzirom na situaciju, pošalji na sve firme koje nude posao i na one koje ne nude al bi u njima volio raditi.

 

 

Poslao 30-ak otvorenih ponuda. preko 50 životopisa, bio sveukupno pozvan na tri razgovora, na koje je došlo preko 200 prijavljenih. Posla nema, iskustvo drugačije ne mogu skupiti.  Ljudi koji rade u struci već neko vrijeme su sada ostali bez posla i raditi ce za siću, samo da rade. Tko sada izlazi svjež sa faxa, može si tražiti posao ko konobar il na baušteli, pitanje je ak će i to nać.

 

Radije ću učiti i raditi besplatno da nešto naučim, nego doma sjediti.

 Prvo kritika, misliš da je 30-tak mailova neka relevantna/respektabilna brojka?

Naravno da će samo jedan (mali) dio biti odgovoren pozivom, naravno da će za tako mjesto doći više kandidata itd....

-Pa to je razlog zašto želiš taj posao, kao i stotine drugih (također, mladih, pametnih.... ljudi koji žele i znaju to raditi).

 

Problem je samo u prvom koraku (zapravo korak je samo početak 'maratona'), jer moraš pokazati da upravo ti među ostalih 200 vrijediš te prilike.

Kako? Nekog recepta nema, složi doma neki server, googlaj.. važno je samo da ''na prvu loptu zabiješ gol'', prevedeno, kad te netko od onih koji odlučuju o takvom radnom mjestu pitaju nešto, to moraš u tom trenutku rješiti. Banalni primjer da recimo znaš stisnuti WPS tipku na routeru.

 

Također, 'opasnost' od prihvaćanja svakakvih poslova posotoji, jer tad više nećeš imati vremena za čačkanje po Cicsovim firmwareima.

-Biraj poslove i firme koliko možeš, ako u prvih par godina to nećeš moći, kasnije je obično prekasno (nemoguće?). ...

-sretno.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice