Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.270.398
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

.. Zatrazim da pozove voditelja, voditelj dodje, prepozna me (s njim sam isto imao raspravu vec oko slicne gluposti) i samo kaze ovome da uradi povrat novca.

 ..

 - interni naputak (tako da ne treba okriviti djelatnike.. mada su često tudumi), 'politika firme'. Prvo pokušati, pa ako ne ide drugačije.. većina ljudi odustane.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Ma nije ovo bio nikakav interni naputak. Lik se bahatio da on s tim radi da on zna sta treba i da zna zakone i voditelju je to objasnjavao i onda mu je voditelj rekao nesto tipa "ma to je u zakonu glupo napisano" i nisu dalje raspravljali vec ga je ovaj samo pitao dal je proizvod neispravan i rekao da vrati pare, a ovaj se pokupio s pulta "ima drugog posla". Jednostavno se bahatio bez ikakvog povoda za ista. Sumnjam ja da i voditelj kuzi zasto to ne prolazi, al barem zna da ne prolazi. Da je to interni naputak samo bi pokusao s tim pa kad sam mu rekao "dajte nemojte komplicirat da moram zvat voditelja" je rekao "ajde dajte idemo ga bas zvat"...

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kupi sam powerline adapter, isporbao sam ga i posto mi u prizemlju di je modem i na katu utičnice nisu na istoj fazi meni to ne šljaka. Ja sam došao u togovinu objasnio im to, oni su rekli da je to moja krivnja i da mogu jedino odnesti to na servis na procjenu. Na servisu su rekli sljedeće:

"Odobren povrat sredstava, uz umanjenje od 20%. Iznos povrata bio bi: 232 HRK. Računaju se manipulativni troškovi, pošto je artikl otvaran, te je kutija oštećena (išarana) crvenom bojom." 

 

Mene sad zanima jel imam ja kakve šanse dobiti puni povrat novaca? Ili su oni u pravu? 

I ovo da je išaran crvenom bojom su izmislili i one folije nisam skidao sa adaptera tako da praktički sam samo kutiju otvorio i provjerio jel radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pretpostavljam da si kupio taj proizvod u trgovini, a ne preko webshopa, u tom slučaju oni diktiraju pravila i mogu ti odbiti koliko žele jer ti ni nisu obvezni napraviti povrat.

Nek' ti vrate koliko nude i zaboraviš da ta trgovina više postoji.

 
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...
Evo znači prije 2 mjeseca sam kupio zvucnike logitech z 906 u Extreme digitalu, trazio sam da vratim zvucnike uz puni povrat novca i evo sve je dobro ispalo, svi novci su mi uplaceni na racun, cak su se na zvucnicima napravile 2 ogrebotine ali nista nisu prigovarali.
Dobriii
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Koliko stanje proizvoda utjece na to hoce li priznati pod garancijom? Zanima me,imam jedan mobitel, ali ima ciknuto staklo i par ogrebotina po sebi (staklo je samo napuklo,ali ne i zaslon). I sad na njemu mi ne radi utor za punjac vise, mobitel se puni, ali ako ga istekam iz punjaca i ponovno ukljucim onda ne prepoznaje punjac, jedino restart pomaze.

Hoce li mi priznat garanciju na taj utor?

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

To ti nitko nemoze s sigurnoscu rec jer je ocito da je bilo fizickih ostecenja na uredjaju i iako to mozda ne bi trebalo utjecat na utor, pitanje je kako to stvarno djeluje na stvari unutar mobitela (recimo udarac je bio takav da se nesto mrvicu mrdnulo unutra i prekinulo kontakt) itd itd.

Ako se mislis samo na ono zastitno staklo, samo ga makni i posalji bez njega pa vidi, iako vjerojatno mob ima neka druga ostecenja po stranama, pa je i dalje pitanje sto ce servis rec.

 

Ti posalji i napisi da te samo utor zanima pa vidi. Ili cak posalji i zatrazi recimo ponudu za popravak i stakla pa mozda poprave utor pro-bono pod garanciju ako vide da ces ostavit nesto novaca u servisu za staklo (ako to nije ono zamjensko staklo sto se stavi preko).

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...

To ti nitko nemoze s sigurnoscu rec jer je ocito da je bilo fizickih ostecenja na uredjaju i iako to mozda ne bi trebalo utjecat na utor, pitanje je kako to stvarno djeluje na stvari unutar mobitela (recimo udarac je bio takav da se nesto mrvicu mrdnulo unutra i prekinulo kontakt) itd itd.

Ako se mislis samo na ono zastitno staklo, samo ga makni i posalji bez njega pa vidi, iako vjerojatno mob ima neka druga ostecenja po stranama, pa je i dalje pitanje sto ce servis rec.

 

Ti posalji i napisi da te samo utor zanima pa vidi. Ili cak posalji i zatrazi recimo ponudu za popravak i stakla pa mozda poprave utor pro-bono pod garanciju ako vide da ces ostavit nesto novaca u servisu za staklo (ako to nije ono zamjensko staklo sto se stavi preko).

 

 Posto sam u Zg, je li bolji servis Smartson ili Agram za takve stvari?

Di2 & EPS FTW!
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Nisam siguran, al cini mi se da o agramu pricaju sve samo ne dobro :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Smartson i agram je jedno te isto, ista firma tj servis.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
FakeDeath kaže...

Smartson i agram je jedno te isto, ista firma tj servis.

 Sad sam vidio, iako u podrsci za taj mob su naveli Smartson i Agram kao 2 razlicita servisa.

Di2 & EPS FTW!
8 godina
odjavljen
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

mmm Agramservis je teška blentara od firme. Nemaju stručnih ljudi, ne mare za uređaje koje popravljaju i izrazito su bezobrazni. 

 

Ako već moraš tamo slati, slikaj svaki kvadratni milimetar moba s najboljom kamerom koju imaš. I dodatno snimi video u kojem pokazuješ i objašnjavaš zašto šalješ mob na servis. Naravno, mora se svugdje vidjeti datum i vrijeme.

 

Meni su 3 moba koja sam slao tamo uništili (srećom je samo jedan bio baš moj) i svaki put je rasprava trajala mjesecima. Zbog njih sam prestao kupovati mobitele u HR jer je očito da garancija u ovoj državi (barem što se Agrama tiče) nije ništa drugo nego skupi wc papir.

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Poštovani,imam pitanje.Kupio sam vodeno hlađenje u Protis~u,pokvarilo se u jamstvenom roku,odnio ga u dućan i nakon 3 dana,kažu treba donijet ostatak pribora i seta za montažu ,kako bi se mogla realizirat reklamacija,donio sam sve što sam imao od hlađenja,djelatnik mi kaže to nije sve,kažem mu,dajte mi sliku ili konkretno kažite što fali.Kaže mi na to da nezna što ali da fali i da će pitat kolegu.Otad je prošlo još 3 dana,međutim nitko se ne javlja.Zanima me dal me može na taj način maltretirat i tražit do zadnjeg šerafića a ja sam im donio hlađenje koje ne hladi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Da, mogu jer treba biti kompletno. To ti je kao kada imaš modularno napajanje pa ti mogu ne priznati reklamaciju jer ti fali jedan kabel.

 

Što sve treba biti unutra lako vidiš na google slikama, a i oni sami mogu to viditi.

 

Probaj se dogovoriti s njima i da oni dogovore s servisom ako nešto fali da ti daju novo vodeno i uzmu to što fali iz novog.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

pa jesi li dionio sve ili nisi.. proizvod je sve, jer je takav, modularan, ne može nedostajati neki dio odnosno kako si ga koristio ili možda pogrešno montirao.

Greška ne mora biti tvoja, može biti nedostatak.. (fali iz kutije, često nešto kemijaju, testiraju.. ili je reklamno izvađeno na polici) ali mora biti sve, bar dio koji se odnosi na hlađenje.

 

ali, ne mogu te tražiti (inzistirati) na ambalaži, to nema veze s garancijom (ima kad u kratkom roku želiš zamijenu ili povrat.. ne reklamacija za garanciju).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...

pa jesi li dionio sve ili nisi.. proizvod je sve, jer je takav, modularan, ne može nedostajati neki dio

 dovoljno je ovo da si napisao, ne moraš dalje komplicirati :D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

hlađenje,držač koji ga fiksira za procesor sa odgovarajućim šerafićima,rezervne za AMD ploču,ventilator sa šerafićima

15 godina
odjavljen
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Pa bio vikend... Dosadjuj im... Ne znam jesi uzeo vec gotovo rjesenje ili si sam isao raditi.

Ako je bilo gotovo rjesenje odes na stranice proizvodjaca i vidis sto je unutra. Ako si isao sam od dijelova sastavljati, onda je dovoljno donijeti pokvareni dio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

kupio original zapakirano kod njih,neznam šta bi još falilo a naveo sam šta sam im odnio.u četvrtak sam im odnio,tak da ovo sa vikendom ne pali

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
lunazg kaže...

kupio original zapakirano kod njih,neznam šta bi još falilo a naveo sam šta sam im odnio.u četvrtak sam im odnio,tak da ovo sa vikendom ne pali

Nekada znaju za**** i ako nema originalne ambalaze. Pa onda znas sto si kupio i vidi sto je unutra i sto si odnio.

Odes tamo i kazes, eto sa stranica proizvodjaca sto je u kutiji i sve sam donio. Ili su ti oni lijepo sve smiksali sami i ubacili u vrecicu ? Onda bi trebao imati na racunu svaki pojedinacni dio naveden.

Mada i da je bio cetvrtak, malo prebrzo ocekujes da se kod nas ista rijesi. Pogotovo od tih nekih lijevih preprodavaca.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

original zapakirano i kupljeno u dućanu,ništa više nema na slici od proizvoda od onog što sam im donio ali on kaže to nije sve,kad ga pitam nek mi pokaže na slici koji komadić fali,veli,moram pitat kolegu

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
lunazg kaže...

original zapakirano i kupljeno u dućanu,ništa više nema na slici od proizvoda od onog što sam im donio ali on kaže to nije sve,kad ga pitam nek mi pokaže na slici koji komadić fali,veli,moram pitat kolegu

Ja i dalje ne znam jesi ti kupio neko brandirano vodeno hladjenje ili su to oni dijelove sami sklepali u nekoj vrecici.

Dakle, ako je prvo, lako je vidjeti, ako je drugo, pokusaj naci kako se to zvalo i sto je ulazilo u to. Uostalom, zna se sto je vodeno hladjenje... Samo te izmuvao, kao sto i ostale pokusavaju, pa odugovlace. Ja bi rekao sto tu nedostaje, kakav kolega, ako znate da nesto nedostaje recite mi konkretno sto.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

odgovor je bio da kolega nije na poslu,rekoh,nije na poslu al vi znate da fali?!kad znate,recite kaj?neznam pitat ću sutra kolegu

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

 http://www.nikktech.com/main/images/pics/reviews/antec/kuhler_h2o_950/kuhler_h2o_950_06.JPG

 

Eto to je to sto ide uz njega... Sve se lijepo vidi....  Samo obicno u tim lijevim prodavaonicama/servisima rade ljudi koji nemaju puno iskustva sa time (ili su na praksi), pa se boje zaprimiti.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mrgud Veliki kaže...

 http://www.nikktech.com/main/images/pics/reviews/antec/kuhler_h2o_950/kuhler_h2o_950_06.JPG

 

Eto to je to sto ide uz njega... Sve se lijepo vidi....  Samo obicno u tim lijevim prodavaonicama/servisima rade ljudi koji nemaju puno iskustva sa time (ili su na praksi), pa se boje zaprimiti.

 joj,sve sam mu to odnio,kaj misliš da nisam,napisal sam ti odgovor

12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Mrgud Veliki

 

hebote... a di si ti molim te vidio da se u protisu može složiti vodeno ?

 

lunazg

 

to je vodeno iz links-a, znaći oni su ovlašteni servis... kažem vidi sa protisom šta fali i neka se dogovore s linksom da to uzmu iz novoga. Bar je links korektan i neće stvarati probleme di ne moraju. Jedino što bi mogao biti problem je to što tih vodenih više nema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 23:32 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
FakeDeath kaže...

Mrgud Veliki

 

hebote... a di si ti molim te vidio da se u protisu može složiti vodeno ?

 

lunazg

 

to je vodeno iz links-a, znaći oni su ovlašteni servis... kažem vidi sa protisom šta fali i neka se dogovore s linksom da to uzmu iz novoga. Bar je links korektan i neće stvarati probleme di ne moraju.

Nisam ja niti imao posla sa njima (neda se meni za*****i sa sitno kuna, platim vise i sve se sredi i izvan roka, jos nisam trebao uci u guzvu i dici glas), ali znam da su odredjeni dilali dijelove za vodeno ( rekoh, mozda su i ovi preprodavali, nemam pojma).

12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Tko je točno dilao dijelove za vodeno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
FakeDeath kaže...

Tko je točno dilao dijelove za vodeno?

 Znam da je links imao pumpe zasebno i ostalo. I HGSpot prije raspada, mada je njegova ponuda bila slabija... Ostale nisam pratio toliko...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice