Plaćanje putem paypal-a

poruka: 11
|
čitano: 8.008
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Plaćanje putem paypal-a

Općenito nisam upoznat na kakav način radi paypal već sam samo načuo neke stvari. Zanima me sljedeće:

 

Radim neki posao za jednu tvrtku iz amerike i problem mi je oko načina plaćanja. Ako im dam podatke svog deviznog žiro računa onda moram na sve to platiti oko 44% poreza (zdravstveno, porez, prirez) i zapravo sam izgubio polovicu love. Da li je moguće da ja vežem svoj (obični) žiro račun na paypal i da im kažem da mi to uplate na paypal? U pravilu, znam da mi mogu uplatiti na paypal ali ne znam da li mi ta lova onda sjeda na moj žiro račun direktno (da li to kod nas uopće se i može?) ili će taj novac ostati ostati na paypalu? Ako ostane na paypalu je li to znači da ja uz paypal i žiro račun vezan za njega imam poseban paypal račun gdje će mi novci privemeno biti ili kako?

 

Nadam se da sam bio jasan....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plaćanje putem paypal-a

tek kada udjemo u eu moci ces primati novac na svoj paypal i prebacivati ga na tekuci.

za sada svima nama na paypalu pise 0$ i sluzi nam za kupnju.

jedina iznimka kada se vrati novac na tekuci je refundacija novca od kupnje..karikiram, neku si robu vratio jer nisi zadovoljan,

diler vraca novac na paypal pod opcijom refund i sva love ode na tekuci...ne ostane na onih 0$.

dakle rijec je oko zakonske birokracije oko cirkulacije deviza in/out croatia.

 

necu ti davati link na topic paypal pitanja i odgovori,jer imas zanimljivo pitanje.

teško vrijeme za matore
 
2 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Plaćanje putem paypal-a

Mene zapravo zanima opcija da bih ja taj novac i zadržao na paypalu jer ako mi sjedne na žiro onda plaćam taj masni porez. Ja znam da u tom slučaju ne bih mogao taj novac podignuti, ali what the hell.. i preko paypala ga mogu potrošiti. Znači, pitanje je da li taj novac može ležati na paypalu bez da mi ide na žiro i koliko dugo?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 1:59 (Tracer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plaćanje putem paypal-a

nazalost nemozes ni dobiti novac na paypal. ameri ti posalju 200$ i one sjednu na paypal,te ihti ides trositi...ne!

imaju neke opcije registriranja sa podacima slovenije,pa procitaj to na topicu paypal pitanja i odgovori.

 

edit:

smijesni su na forumhr-u.

ekipa svako dvije stranice topica ispise jedno te isto,jer ljudi konstantmo pitaju jedno te isto :)

 

 

teško vrijeme za matore
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 2:03 (torrente).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Plaćanje putem paypal-a

Baš smo super država. Mislim da ni u filmovima tipa Robin Hood Sheriff of Nottingham-a nije zaračunavao ovoliki porez.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Plaćanje putem paypal-a
Tracer kaže...

Baš smo super država. Mislim da ni u filmovima tipa Robin Hood Sheriff of Nottingham-a nije zaračunavao ovoliki porez.

Tracer... mozes primati lovu na paypal. Imas na Ebay - P & O... Miki je objasnio. Otvoris PP u Sloveniji, vezes ga na nekakav ziro (nemora ti lova odmah sjesti na ziro, prvo sjedne na PP i onda ti odlucis sto ces dalje) i to je to. Prebacivanjem sa PP na ziroracun nebi trebao pushit novce.

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
RE: Plaćanje putem paypal-a
tnakir kaže...
Tracer kaže...

Baš smo super država. Mislim da ni u filmovima tipa Robin Hood Sheriff of Nottingham-a nije zaračunavao ovoliki porez.

Tracer... mozes primati lovu na paypal. Imas na Ebay - P & O... Miki je objasnio. Otvoris PP u Sloveniji, vezes ga na nekakav ziro (nemora ti lova odmah sjesti na ziro, prvo sjedne na PP i onda ti odlucis sto ces dalje) i to je to. Prebacivanjem sa PP na ziroracun nebi trebao pushit novce.

Vežem paypal na neki slovenski žiro-račun? Po našem zakonu nije dozvoljeno imati račune u drugim zemljama osim ako tamo nemaš radnu dozvoli ili već kako.

 

Ali čak i da je moguće vezati slovenski paypal za naš žiro opet je problem što postoji porez (carina) i na paypal kupovinu ako ona iznosi preko 300 kn. Kako god da okreneš problemi...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 11:42 (Tracer).
16 godina
offline
RE: Plaćanje putem paypal-a
Mozda da probas neki drugi servis tipa AlertPay ili Moneybookers. Nisam bas sa njima upoznat, ali vjerujem da ima ovdje ljudi koji ih koriste...
15 godina
protjeran
offline
Plaćanje putem paypal-a

Imam samo dvije opcije koje mi oni nude: Wire transfer i PayPal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Plaćanje putem paypal-a
Tracer kaže...
tnakir kaže...
Tracer kaže...

Baš smo super država. Mislim da ni u filmovima tipa Robin Hood Sheriff of Nottingham-a nije zaračunavao ovoliki porez.

Tracer... mozes primati lovu na paypal. Imas na Ebay - P & O... Miki je objasnio. Otvoris PP u Sloveniji, vezes ga na nekakav ziro (nemora ti lova odmah sjesti na ziro, prvo sjedne na PP i onda ti odlucis sto ces dalje) i to je to. Prebacivanjem sa PP na ziroracun nebi trebao pushit novce.

Vežem paypal na neki slovenski žiro-račun? Po našem zakonu nije dozvoljeno imati račune u drugim zemljama osim ako tamo nemaš radnu dozvoli ili već kako.

 

Ali čak i da je moguće vezati slovenski paypal za naš žiro opet je problem što postoji porez (carina) i na paypal kupovinu ako ona iznosi preko 300 kn. Kako god da okreneš problemi...

Ne... nego regas paypal account na sloveniju i bindas ga na hr ziro racun ili tekuci ili sto vec. Prebacis si novce i to je to.

I'm going woo woo
16 godina
offline
Plaćanje putem paypal-a

jos jedan odličan i pozudan servis, www.2checkout.com  pošalju ti ček koji ti unovčiš u banci ;)

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice