Prati i bilježi Cell ID, negdje ti mora pisati a na cellmapperu imas tool da ti cell id preračuna u eNB ID i znat ćeš na čiji i koji toranj si spojen
Prati i bilježi Cell ID, negdje ti mora pisati a na cellmapperu imas tool da ti cell id preračuna u eNB ID i znat ćeš na čiji i koji toranj si spojen
usporedio sam s prijasnjim screenshotima; 3G/4G Frequency, PCI i Cell ID su ostali nepromijenjeni. dakle sve isto kao i prije, samo bez B7. al dobro, dokle god usluga nije losija nego prije, nije problem.
Ako se pita telekome, oni smatraju da je i 1-10 Mbps dovoljno svakome preko mobilne :D
Kada padne ispod toga, upalit će ti B7 XD XD
Pozdrav,
kako mi je propala mogućnost prelaska na optiku, razmišljam o upgrade-u routera za trenutnu A1 Flatbox uslugu.
Budući da sam u najmu, nemam baš neku praktičnu mogućnost postavljati vanjske antene (bi li pomogla kakva unutarnja antena koja se zašrafi direktno na router?) pa mi je upgrade routera jedina opcija.
Trenutno imam Huawei B535-333 (piše otraga da je Soyealink, ako išta znači), a razmišljam o nabavci Huawei B818-263 (ima li razlika između Huawei i Vodafone?).
Bi li taj upgrade bio od značaja u smislu stabilnosti pinga prilikom igranja i IPTV streaminga (EON TV), pogotovo vikendom navečer?
Prilažem scan mreže s mobitela (također A1).
Unaprijed hvala.
Trebaš 5G router jer 4G će uskoro u povijest. Dobio sam optiku i imam par 5G routera možeš se javiri u pp
ja isto cekam dan da rijese optiku pa ruter ide u povijest, vec je trebala biti provucena, al maheri bageristi uspjeli buzir zatrpati a to im je jedini zadatak da ne naprave, al u indiji su na bezicnoj optici pa im je kopanje nepoznanica 
al 5G i dalje rastura na teletu
je li i vama veza skroz pukne uslijed jake kise?
Pozdrav ekipa, da li netko prodaje 5G router?
je li i vama veza skroz pukne uslijed jake kise?
Kod mene drži već tjedan dana bez prekida, nevrijeme, kiša, pljusak, pa jednom i tuča, munje, olujni vjetar, sada opet pljusak pada, modem drži čvrsto vezu 
Naravno, vanjske Iskra antene, čista vidljivost prema 3 km udaljenom tornju zbog čega je signal jak
Inače, i vremenski utjecaji utječu na signal pa obično kod jake kiše signal padne i neki modemi mogu raditi reconnect ili šaltaju bandove pa rade kratki prekid na 5-10 s. Posebno jer tornjevi modeme guraju na main B1-B7 band čiji signal najviše padne kod lošeg vremena i mogu nastati prekidi u vezi.
Pozdrav ekipa, da li netko prodaje 5G router?
Probaj pitati kolegu DDavorin , samo 2-3 posta gore iznad je napisao da ima par 5G routera za prodati pošto je prešao na optiku :)
Kupio od kolege na forumu.
Hvala svima na ponudama.
je li i vama veza skroz pukne uslijed jake kise?
Kod mene drži već tjedan dana bez prekida, nevrijeme, kiša, pljusak, pa jednom i tuča, munje, olujni vjetar, sada opet pljusak pada, modem drži čvrsto vezu 
Naravno, vanjske Iskra antene, čista vidljivost prema 3 km udaljenom tornju zbog čega je signal jak
Inače, i vremenski utjecaji utječu na signal pa obično kod jake kiše signal padne i neki modemi mogu raditi reconnect ili šaltaju bandove pa rade kratki prekid na 5-10 s. Posebno jer tornjevi modeme guraju na main B1-B7 band čiji signal najviše padne kod lošeg vremena i mogu nastati prekidi u vezi.
Meni zna puknuti veza na kratko, ali dal je to do neta ili wifia, nemam pojma.
Ja sam još dva put detaljno obišel okolicu s Cellmaperom ali nema nove frekvencije.
I nekak je stablinija veza u Fifi, koja je jako zahtjevna i stalno mi je znalo bacati gore na sredini upozorenje na preveliki ping.
No druge igre šljakaju perfektno, jedino BF6 isto zna staviti upozorenje.
možeš ga zakačiti na svoj router
EDIT: Adoon zaboravio sam napomenuti da moraš paziti da tvoj router podržava VLAN-ove ako je to baš HT FWA usluga koja radi s VLAN-ovima di u svom routeru trebaš samo staviti VLAN 100 (mislim) da ti radi internet
To sam podesio doma na optici sa pppoe podacima i VLAN-om za internet ali nemam iskustva sa ovom 5G uslugom. Imam router koji podržava VLAN-ove pa ću pokušati to upogoniti.
Na HT FWA je VLAN 100 Internet, bridge mode, dakle na svom routeru samo stavit taj VLAN i DHCP auto i to je to, nema PPPoE autorizacije, odmah će dobiti WAN IP i raditi net.
Ako opet nisu što mijenjali jer stalno nadograđuju softver te vanjske jedinice.
Evo baš krenio pisat kad vidim tvoju poruku. Izludio se pokušavajući dignuti konekciju sa pppoe podacima, na kraju prebacio na DHCP + VLAN100 i sve radi.
Ekipa koja koristi HT opciju "Internet tjedan", jeste li unazad mjesec dana primijetili da nije flat nego limitirana na max 2 TB pa vas isključi i pojede lovu (ako je ima na SIM-ici a i dalje trošite promet) do iduće reaktivacije (ako uplatite lovu da ima za reaktivaciju, haha)?
Već na dvije SIM-ice me isključi nakon točno 2 TB prometa a svuda u uvjetima, cjenicima i moj telekom app piše da je "neograničeno"
Jel tko popravlja routere?
Konkretno Xiaomi 5G CPE Pro V2 je u bootloop ili da ga bacim u smeće?
Kaj si mu radio? :D
Jesi probao Factory reset?
Držati reset gumb min. 10 s dok se sam ne restarta i čekati dal će se upaliti normalno.
Kupio "ispravan".
Ne pomaže ništa. Sve sam isprobao metode koje sam našao na internetu.
Stalno svijetli narandžasta lampica oko minutu i onda se resetira. Jedino kad se pokrene zasvijetle sve lampice.
Probao sam i drugo napajanje. Cigla.
Kupio "ispravan".
Ne pomaže ništa. Sve sam isprobao metode koje sam našao na internetu.
Stalno svijetli narandžasta lampica oko minutu i onda se resetira. Jedino kad se pokrene zasvijetle sve lampice.
Probao sam i drugo napajanje. Cigla.
Kako si ga doveo u to stanje?
Prodali mi neispravan router i prodavač veli da je kod njega radio. Ne želim se opterećivati glupostima. Pitam jel se može popraviti.
Prodali mi neispravan router i prodavač veli da je kod njega radio. Ne želim se opterećivati glupostima. Pitam jel se može popraviti.
Teško ovako pošto ne znaš kako je došlo do toga jel je bilo pokušaja promjene FW ili je baš hardver u pitanju.
Gledam na stranicama TCOMa za uzet turističku Internet sim karticu i vidima da imaju u ponudi samo eSIM. Da li još u ponudi imaju fizičke SIM kartice ili više nisu dostupne?
Što uzeti od ova 3 routera za povremeni net kada se dode na more... xiaomi i zte su iste cijene a tcl je 40% jeftiniji od njih...
| 5 | ZTE MC801A 5G |
|---|---|
| 0 | Xiaomi 5G CPE Pro |
| 0 | TCL 5G HH515LM |
Gledam na stranicama TCOMa za uzet turističku Internet sim karticu i vidima da imaju u ponudi samo eSIM. Da li još u ponudi imaju fizičke SIM kartice ili više nisu dostupne?
Zašto turističku koja je skuplja od Simpa opcije Internet tjedan a oboje su flat i bonovi?
Osim ako gledaš jednokratno potrošiti za kupljenu cijenu pa dalje više nećeš produljivati :D
Turistička od HT-a ti je dostupna na prodajnim mjestima HT-a, kioscima i benzinskim pumpama, u paketu dobiješ dvije fizičke SIM-ice :P
Nije mi jasno otkud računica da je turistička skuplja,koristim ih zadnjih 5 ili više sezona na viksi i uvijek je bila najjeftinija verzija iako nepraktična za ljude koji imaju vanjske rutere.
30 dana turističke košta 22.5 eura
28 dana internet tjedna(7*4) košta 28 eura.
Jeftinija je jedino za nekoga ko je duže na moru/viksi...

Starlink is Skynet!