4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.083
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, ima tko preporuku za 5G router. Koji model i gdje kupiti?

Kakav je zte mc801a?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2023 9:31 (dunach).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dunach kaže...

Pozdrav, ima tko preporuku za 5G router. Koji model i gdje kupiti?

Kakav je zte mc801a?

 S tim ZTE ne možeš fulati. Uzeo sam ga prošle godine i nisam požalio ni lipe. Kupio sam preko njuške rabljeni (čini mi se od HT-a firmware da je unutra), ali možeš i preko satshop.fi

Ima ti odličan prijam signala bilo 4G ili 5G, spaja sve frekvencije od naših operatera... Radi doslovno perfektno.

 

Minus: vanjske antene su samo za 5G (meni nisu potrebne pa mi ne igra preveliku ulogu) i pripazi koju varijantu uzimaš jer jedan dolazi sa RJ11 konektorom za telefon, dok drugi ne (ako ti je to potrebno).

8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel moze neki savjet na koju razdaljinu postavit P60 antene spojene na Huawei B818-263 prema frekvencijama? 

 

Minimalna udaljenost između antena (gornja i donja): 66 cm

Optimalna udaljenost između antena (gornja i donja): 96 cm

....ovako piše u uputama za antene. 

 

Npr. band 1 = 

     band 3=

     band 7= 

     band 20 = 

     band 28 =

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

@the chosen one07

 

Odakle ti da su LTE SMA priključci samo za 5G ??

Ti priključci su i za 3G/4G/5G , samo nisu za WIFI (2,4GHz i 5GHz) kao i kod svih drugih rutera sa SMA priključcima za vanjske antene.

8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imas na 58. stranici objašnjeno sve o ZTE MC801A od DDavorina. Antene su samo za 5G. Mozes ih stavit i na 4G al nema koristi. 

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

S obzirom da gradim kuću u selu gdje optiku neću vidjeti u dogledno vrijeme, ako ikad, probati ću hvatati 4g/5g signal pomoću neke antene, imate li neki savjet koju antenu i ruter bi bilo najbolje uzeti?

Ovo je područje oko Samobora, prema Galgovu ako išta znači što se tiče signala...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
igor88 kaže...

Jel moze neki savjet na koju razdaljinu postavit P60 antene spojene na Huawei B818-263 prema frekvencijama? 

 

Minimalna udaljenost između antena (gornja i donja): 66 cm

Optimalna udaljenost između antena (gornja i donja): 96 cm

....ovako piše u uputama za antene. 

 

Npr. band 1 = 

     band 3=

     band 7= 

     band 20 = 

     band 28 =

 Ovisi koja frekvencija ti je bitna. Razmak između antena se izračunava 2x valna duljina frekvencije koja te zanima.

3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav ekipa, evo citam stare poruke u ovoj temi i vidim dosta vas je imalo iskustva s Mikrotik Chateau 5g. Moze neko updateati kakva je trenutno situacija s Telemach 5g, da li se isplati? 5g pokrivenost je danas cak relativno ok i rado bi dao vise novaca ako bi imao nesto vece brzine + futureproof. Ako ste misljenja da se naspram Chateau 12 lte verzije ne isplati onda bi to uzeo. Htio bi bas Mikrotik posto vidim da se mogu sloziti skripte za sms autoreply sto mi je potrebno na mojoj tarifi. 

 

Edit. vidim i RUTX50 bi trebao zadovoljavati te zahtjeve. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2023 21:46 (pankreas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, dvoumim se između zte mc801a i Huawei 5G CPE Pro H112-372 , molio bih za vaš savjet koji da uzmem i također molio bih vas da mi preporučite neku vanjsku 5G antenu. Hvala

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da li postoji wifi uredaj na koji mogu usb-om spojiti 5g mobitel i da onda on dalje odasilje signal po kuci?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 10:46 (pankreas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
subi91 kaže...

Pozdrav, dvoumim se između zte mc801a i Huawei 5G CPE Pro H112-372 , molio bih za vaš savjet koji da uzmem i također molio bih vas da mi preporučite neku vanjsku 5G antenu. Hvala

 ja imam 373 al kazu da je boplji zte

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ja sam imao zte mc801a pa prodao. On je dobar tamo di ima jak 5G signal. Nedostatak mu je što ima mogućnost vanjske antene samo za 5G, dok za 4G ima unutarnju antenu. Nije za tamo di je slab signal, može raditi na 4G i 5G. Vanjska antena iskra p60 je ok, za 4G i 5G. Ruter ima skriveni meni, dosta je skup, oko 350E. Tamo di je jak signal svi ruteri dobro rade, tamo di je slabiji do izražaja dolazi kvaliteta.
Ovaj drugi ruter nisam imao.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 16:05 (Rocki).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
subi91 kaže...

Pozdrav, dvoumim se između zte mc801a i Huawei 5G CPE Pro H112-372 , molio bih za vaš savjet koji da uzmem i također molio bih vas da mi preporučite neku vanjsku 5G antenu. Hvala

 Nemoj se dvoumiti uzmi ZTE MC801a.  Huawei 5G CPE Pro H112-372 ima potpuno iste agregacije na 4G kao i B818-263 znači ne podržava baš sve 4G agregacije u HR a i 5G agregacije ima bolje MC801a. Detaljno o 801a imaš na 58 strani ove teme. Mogao bi i razmisliti o ZTE MC7010 vanjskoj jedinici

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
subi91 kaže...

Pozdrav, dvoumim se između zte mc801a i Huawei 5G CPE Pro H112-372 , molio bih za vaš savjet koji da uzmem i također molio bih vas da mi preporučite neku vanjsku 5G antenu. Hvala

 Nemoj se dvoumiti uzmi ZTE MC801a.  Huawei 5G CPE Pro H112-372 ima potpuno iste agregacije na 4G kao i B818-263 znači ne podržava baš sve 4G agregacije u HR a i 5G agregacije ima bolje MC801a. Detaljno o 801a imaš na 58 strani ove teme. Mogao bi i razmisliti o ZTE MC7010 vanjskoj jedinici

 

Je li tko isprobao ZTE MC7010 vanjsku jedinicu? Dvoumim se uzeti ZTE MC801a i spojiti vanjske antene, ili odmah uzeti vanjsku jedinicu ZTE MC7010 i staviti je na krov. 

Od mene su udaljena 4km 2 tornja s time da sam ja na višoj nadmorskoj visini od njih, ne znam kako će to utjecati na signal, Ovo je speedtest sa krova preko iphone13mini. Mogu li očekivati ovakve brzine i preko rutera, ili više/manje?

eNB ID 149 (Macro) - LTE

eNB ID 140 (Macro) - LTE

Ova su malo dalje cca 5-6km:

eNB ID 20107 (Macro) - LTE

eNB ID 181 (Macro) - LTE

 

EDIT:

Hmmm, ipak zbog antena ne bi išao ZTE MC801a, s obzirom da mi tamo trebaju za 4G. Koliko bolje brzine bi dobio sa high end ruterima na listi s 1. stranice?

 

Nađoh u ladici ovaj ruter, hoće li on uz vanjske antene biti ok? bi li sa nekim drugim imao znatno bolje brzine?

Na koji toranj bi se bilo najbolje spojiti, mogu li to nekako skužiti po cellmapper-u?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 22:44 (makaown).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
makaown kaže...
DDavorin kaže...
subi91 kaže...

Pozdrav, dvoumim se između zte mc801a i Huawei 5G CPE Pro H112-372 , molio bih za vaš savjet koji da uzmem i također molio bih vas da mi preporučite neku vanjsku 5G antenu. Hvala

 Nemoj se dvoumiti uzmi ZTE MC801a.  Huawei 5G CPE Pro H112-372 ima potpuno iste agregacije na 4G kao i B818-263 znači ne podržava baš sve 4G agregacije u HR a i 5G agregacije ima bolje MC801a. Detaljno o 801a imaš na 58 strani ove teme. Mogao bi i razmisliti o ZTE MC7010 vanjskoj jedinici

 

Je li tko isprobao ZTE MC7010 vanjsku jedinicu? Dvoumim se uzeti ZTE MC801a i spojiti vanjske antene, ili odmah uzeti vanjsku jedinicu ZTE MC7010 i staviti je na krov

Od mene su udaljena 4km 2 tornja s time da sam ja na višoj nadmorskoj visini od njih, ne znam kako će to utjecati na signal, Ovo je speedtest sa krova preko iphone13mini. Mogu li očekivati ovakve brzine i preko rutera, ili više/manje?

 

Ovo je i moj problem već neko vrijeme na jednoj lokaciji gdje je trenutno Huawei B818 i vanjske Iskre: došao 5G pa ne znam da li se isplati uložiti više love i investirati u nove antene i MC801 ili bi ok signal bio i sa MC7010 koji mi je jeftinija varijanta...

Čak sam i razmišljao naručiti MC7010 sa satshop.fi kada dođe na lager i isprobati. Ako ne valja, vratiti u roku 14 dana pošto je kupljen preko webshop-a (znam, malo đubretarski ali... :D)

 

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

makaown  , the chosen one07   Sve o ZTE MC 801a imate na 58 stranici ove teme. ZTE MC7010 testirao sam prije cca7mj pošto je to vanjska jedinica nema Wifi pa ako vam treba Wifi mora biti još jedan router u kući spojen na vanjsku jedinicu i time se dobije još koji lan priključak. Signali su puno bolji na 7010(vani na krovu) nego na 801a(u kući zidovi prepreke). 7010 ima ugrađene antene veće dobiti nego 801a. Što se tiče agregacija potpuno su identične i podržavaju hardverski sve CA u HR. 7010 ima 2.5Gbps lan znači njime se može postići DL 1.6Gbps koliko je zasad max na 5G NSA. Testirani 7010 je imao orginal ZTE FW, a to znači da sa drugim FW ili brendiranim FW može doći do odstupanja u agregacijama od onih što hardver podržava jednom riječju FW može biti kastriran od strane operatera čiji FW ima, a to smo se već uvjerili kod dosta drugih brendiranih routera bilo Huawei ili ZTE.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

MC801a vec imam jedan koji vozikam svuda kada sam na putovanju ili GO i ne zalim ni lipe potrosene :D

 

Sad si mozgam uzeti jos jedan + antene na toj lokaciji (konkretno selo/ulica kod Sv.Ivan Zeline) ili 7010. Kuca je na tako nezgodnom mjestu da trenutno sa B818 i antenama se dobije 20ak Mbit (mob je spojen na gprs ili bez signala kad sam tamo :D). Isprobao sam i sa MC801a, postavili ga van u sjenicu, i dobili takve brzine bez vanjskih antena i spojen je bio na 5G pa se neckam izmedju njega+antene za 5G ili MC7010. 
MC7010 bi mi bila jeftinija solucija i laksi za montazu, samo me zanima da li bi bio na istom ili na dobitku/gubitku naspram 801+ant. 

btw. Da li mozda znas ako se naruci sa satshop.fi sa DNA firmwareom jel su podrzane sve nase freq.?

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
the chosen one07 kaže...

MC801a vec imam jedan koji vozikam svuda kada sam na putovanju ili GO i ne zalim ni lipe potrosene :D

 

Sad si mozgam uzeti jos jedan + antene na toj lokaciji (konkretno selo/ulica kod Sv.Ivan Zeline) ili 7010. Kuca je na tako nezgodnom mjestu da trenutno sa B818 i antenama se dobije 20ak Mbit (mob je spojen na gprs ili bez signala kad sam tamo :D). Isprobao sam i sa MC801a, postavili ga van u sjenicu, i dobili takve brzine bez vanjskih antena i spojen je bio na 5G pa se neckam izmedju njega+antene za 5G ili MC7010. 
MC7010 bi mi bila jeftinija solucija i laksi za montazu, samo me zanima da li bi bio na istom ili na dobitku/gubitku naspram 801+ant. 

btw. Da li mozda znas ako se naruci sa satshop.fi sa DNA firmwareom jel su podrzane sve nase freq.?

 Kao prvo antenski priključci ti neće raditi na 801a jer oni rade samo na pravom 5G SA ne rade na ovom 5G NSA koji je zasad u HR. Pa testiraj sam imaš iskre + 801a pošto imaš sve za testiranje pa javi rezultate jel rade na 5G NSA antene. Nisam testirao sa DNA FW. Mislim da sa DNA su podržane sve frekvencije koje su u HR samo dali su podržane sve agregacije koje su u HR ne znam. Najbolje da ih kontaktiraš oni će ti reći detalje koji te zanimaju. 

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ma isprobao sam antene i ZTE, i signal naravno losiji nego kad sam ga drzao bez antena u sjenici (4G sa antenama, u sjenici bez antena spojen na 5G).
Mislio sam da je problem i kod antena posto su trenutno gore P56, a uzeo bi P60 da probam i B28 bolje uhvatiti… A sad kad kazes da samo SA ide sa vanjskim antenama tada definitivno se kockam sa kombincijom MC801+ant.

Cini mi se da cu naruciti 7010 kada dodje opet na stock i vidjeti kak se ponasa sa DNA firmwareom.
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nabavio sam ZTE 801a od A1... i nikako na zelenu granu... preko mobitela sam provjeravao kakv mi je 5g signal, imam Mi11 Ultra i s njim sam sve provjeravao... na bon bonu sam znaci ht... stavim i ss sa mobitela... brzine su ok 100+ dl i oko 25 up... ali problem je ruter... na njemu ide i do 500 dl ali up je samo 1.... ali mjenja se stalno da i cesto dl bude samo 5-10 a up isto katastrofa dok u isto vrijeme sa mobitelom imam ove rezultate koje sam naveo...  koji se brojevi upisuju za zakljucavanje celija da probam s tim da nije da mi stalno salta pa da ga to ubija... i naravno mobitel je na 5g dok router kraj njega pokazuje 4g ili 4g+ dosta cesto...  isto sam stavio ss speed testa s routera i sa mobitela... nemoguce da je router toliko losiji od mobitela.... i koji bandovi su brzi? ovi vecih brojeva ili? inace stup na kojki se spajam je u Busevcu 350764

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja koristim zmanager na mobitelu za odabir bandova. Na kineskom je al napraviš screen shot ekrana i sa google objektivom prevedeš kineski. Brže frekvencije su ti B1 (2100 Mhz), B7 (2600 Mhz), B3 (1800 Mhz) i najsporija je B20 (800 Mhz). Meni pokazuje i B28 (700 Mhz) al na njoj postižem oko 10 Mbps.  Na B20 frekvenciji ti je najbolji signal i vjerojatno ti se na nju spaja kad je najmanja brzina. Na ruteru bi trebao postizati iste ili čak i bolje rezultate nego na mobitelu. Ja isto imam taj ruter i nisam baš zadovoljan jer živim na selu i nije baš dobar signal. Stabilnija mi je bila veza sa Huawei B525 i P-56 antenama. Ja sam lockao B1 band i upraio sa B7 na kojima sam bio zadobovoljan brzinama, al  onda mi A1 poslije ponoći isključi te bandove (vjerojatno radi uštede)  i ostanem bez interneta (limitiran servis). Imaš na ovom 

 prikazano kako ući u hidden menu svog ZTE MC801a. U tom meniju imaš i lock ćelija.  Upišeš PCI i EARFCN.

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
#jocommb
Nisi baš dobro objasnio... Bonbon nema 5G pa mi nije jasno kak ti je mob spojen na Bonbon 5G...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 10:19 (Darko150).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Darko150 kaže...
#jocommb
Nisi baš dobro objasnio... Bonbon nema 5G pa mi nije jasno kak ti je mob spojen na Bonbon 5G...

 Nez sta da ti kazem pokazuje mi 5g na mobitelu... kao i na ruteru... mislim jasno mi je da je to hibridni 4g.. ali svejedno nebitno mi je to jer meni smeta sto je ruter tako spor a nebi trebao bit

VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
igor88 kaže...

Ja koristim zmanager na mobitelu za odabir bandova. Na kineskom je al napraviš screen shot ekrana i sa google objektivom prevedeš kineski. Brže frekvencije su ti B1 (2100 Mhz), B7 (2600 Mhz), B3 (1800 Mhz) i najsporija je B20 (800 Mhz). Meni pokazuje i B28 (700 Mhz) al na njoj postižem oko 10 Mbps.  Na B20 frekvenciji ti je najbolji signal i vjerojatno ti se na nju spaja kad je najmanja brzina. Na ruteru bi trebao postizati iste ili čak i bolje rezultate nego na mobitelu. Ja isto imam taj ruter i nisam baš zadovoljan jer živim na selu i nije baš dobar signal. Stabilnija mi je bila veza sa Huawei B525 i P-56 antenama. Ja sam lockao B1 band i upraio sa B7 na kojima sam bio zadobovoljan brzinama, al  onda mi A1 poslije ponoći isključi te bandove (vjerojatno radi uštede)  i ostanem bez interneta (limitiran servis). Imaš na ovom 

 prikazano kako ući u hidden menu svog ZTE MC801a. U tom meniju imaš i lock ćelija.  Upišeš PCI i EARFCN.

 Morat cu se poigrat s tim... jedan tren preko 500 up a drugi oko 10.... tako i up sad 30 sad 2....

VenAtoR#2231
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
@Darko150
Ako nije tajna, koju tarifu imaš?
Ja sam imao neku bonbon promo flat 1TB za 100 kn/mj al mi je istekla prije mjesec dana pa sam prešao na A1(200kn) i nisam bas zadovoljan.
Imam B818-263 i skoro svaki drugi dan moram preko huCtrla mijenjat bandove jer mi brzina padne na kriminalne razine.
dva odasiljaca (b1,b3,b7,b20 i b28 mislim) su u radijusu 400m opticke vidljivosti i imam iskre p56.
parametri su dobri sem SINR-a. Kako god da usmjerim antene iznad 4 nema sanse, a zna otic u minus dosta cesto.
Up mi naravno dere konstant od 50 do 70, a down zna biti od 5 do 70 max.
Mi se isplati uzet 7010(satshop 270€) i T-com MAX2 paket 2TB 5g sto bi me mozda doslo oko 250kn/mj bez ug obveze ili da potpisem na 24mj i koristim njihovu aparaturu(koja je pretpostavljam djaba ako se ugovorno obavezem)
Postoji mozda neka bolja solucija?
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 14:48 (dlibreman).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dobar dan,

da li je itko testirao, koristio ili vidio nešto za ovaj 4G CAT 12 ruter, model je ZTE MF297D , cijena mu je i više nego povoljna , specifikacije i mogućnosti i više nego dobri

ZTE MF297D Home 4G LTE WiFi usmjerivač do 600 Mbps - Trgovina, recenzije, Cijena u Allegro.pl

ispada da sve košta 85 eura plus dostava

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dlibreman kaže...

Mi se isplati uzet 7010(satshop 270€) i T-com MAX2 paket 2TB 5g sto bi me mozda doslo oko 250kn/mj bez ug obveze ili da potpisem na 24mj i koristim njihovu aparaturu(koja je pretpostavljam djaba ako se ugovorno obavezem)
Postoji mozda neka bolja solucija?

 Koliko sam upućen HT MAX2 5G se ne može uzeti kao samostalna usluga tj. bez njihovog routera (vanjska i unutarnja jedinica) i bez montaže od strane njihovog montera tako da ne vidim razloga kupovati svoj vanjski router.

 

ps. MC7010 je nedostupan već duže vrijeme na Satshop-u, a i otkad ga nema povisili su mu cijenu za lijepih 40 ojra (bio je 229€)

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Što ima veze ruter, on je besplatan, neka ht montira sve, karticu van i u 7010. Dali je bolji ruter (vanjska jedinica) od ht ovog pitanje je. Te makinacije koštaju a upitna je dobit + ugovorna obveza. Kad bi bila mogućnost samo isprobati pa ako nema boljitka vratiti bilo bi super.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 9:33 (Rocki).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Rocki kaže...
Što ima veze ruter, on je besplatan, neka ht montira sve, karticu van i u 7010. Dali je bolji ruter (vanjska jedinica) od ht ovog pitanje je. Te makinacije koštaju a upitna je dobit + ugovorna obveza. Kad bi bila mogućnost samo isprobati pa ako nema boljitka vratiti bilo bi super.

 Pa ne znam baš kolike bi koristi imao od 7010 što se kvalitete prijama signala tiče, jer za dobiti HT Max2 5G uslugu trebaš zadovoljiti par kriterija, a jedan je da si podosta blizu bazne stanice koja ima 5G na sebi (ne znam točno u radijusu koliko moraš biti udaljen, spominjeo je već netko to tu na forumu) - pošto si blizu stanice, čist ok tih 200Mbit bi izvukao sa njihvom vanjskom jedinicom.

A što se tiče isprobavanja, ukoliko se usluga naruči online imaš sigurno 14? dana (nek me netko ispravi ako je krivo) za otkazivanje iste od dana puštanja u pogon, tak da slobodno naruči montera i provjeri kako ti se njihova oprema ponaša ;)

4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Tcom reklamira 5G brzine "Surfajte brzinom do čak 2000/150 Mbit", jer netko uspio dobiti bar blizu na mobitelu?

Davorin Zte801a ide 1.2Gbit na wifi ili može i više?

 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice