4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

poruka: 2.495
|
čitano: 644.750
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mjaneci3 kaže...
Ma to je uređaj za prijenos koji ima modem u sebi.

Mislio sam da mikrotik možda ima neko rješenje...

Mikrotik kaska na području 4G, 5G pa napisao sam ti imaš ovaj  Takvi routeri spadaju pod induustrijske routere

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2022 8:45 (DDavorin).
11 godina

Ako taj vozi dvije mreže paralelno, onda je to OK rješenje.

20 mjeseci
mjaneci3 kaže...

Ako taj vozi dvije mreže paralelno, onda je to OK rješenje.

Piše u manualu da podržava load balancing, dakle može istovremeno imati dignute obje konekcije iliti laički, voziti obje mreže paralelno.

https://wiki.teltonika-networks.com/view/RUTX50_Failover#Load_Balancing

Ali pročitaj i important ispod tog naslova na linku koji opisuje ono što sam ti pokušao pojasniti u prošlom postu, vezano za brzinu kod tih paralelnih konekcija koja se neće povećati 

Laički - TV kuće koje si spomenuo su posebna priča, oni imaju servere koji znaju prenositi sadržaj preko više veza paralelno i kod njih se te brzine zbroje i osjete.

Obični web serveri po kojima mi surfamo i sada gledamo ovaj forum nisu koncipirani za to i neće znati da ti imaš dvije aktivne konekcije da bi ti isporučili sadržaj paralelno preko obje SIM-ice.

Pa će ti prilikom surfanja/downloadanja velikih fileova i dalje slati sadržaj preko jedne SIM-ice koja ima brzinu kakvu ima.

To je razlog zašto nećeš osjetiti povećanje brzina koje si vidio kod TV ekipe kupnjom takvog routera 

Meni svejedno, kupi ga i testiraj pa nam javi jesi li dobio povećanje brzina kako si zamislio.

Ja sam to testirao prije par godina za sebe pa znam već...

11 godina
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znači problem je taj da meni na Telemachu u večernjim satima brzina bude u k... skroz. Meni ne treba ništa više od nekih stabilnih 10mbit. I to mi je najbitnije, da bude STABILNA veza. Na baznu na koju se ja spajam se spaja velik broj korisnika i navečer bude vjerojatno preopterećena, pa sam htio kombinirati dvije mreže i s time dobiti normalnu brzinu. To je sve. 

0 0 hvala 0
14 godina
Zahvaljujem kolegi @DDavorin kaj mi je posudil router da utvrdim dal je moj u kvaru.

Ispostavilo se da je.
Sad tražim novi.

Ak neko prodaje B715-23c ili B818 nek javi u pp ponudu, možda se kaj dogovorimo.
Router je za Telemach pokućni.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice