4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.850
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
isalopek kaže...
Pozdrav. Imam huawei b525 router. Da li je moguce nekako saznati na koji tower je prikacen? Hvala

 Probaj skriptu sa vrha 69. stranice. Prati upute iz videa. Trebao bi vidjet Id ćelije na koju je ruter spojen, pa onda valjda možeš preko cell mappera vidjet koji je to točno toranj. I ja sam novi u tome, pa nek me netko ispravi ako griješim. Btw, i ja namjeravam ubost ili b525, ili b535, pa ću se s time malo igrati.. :)

Moj tata je jači!
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tako je. U pravu si. Funkcionira.
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav ima netko ideju možda zašto mi se na 5G A1 kućnom internetu događa da brzina sa 150-200 mbps padne na 5 mbps ? Internet je instaliran pred 3-4 tjedna zadnja 2 tjedna router je potrebno 2-3 puta dnevno resetirati da bi došao sebi. Signal je super jer smo blizu bazne.  Radi se o FritzBoxu, sa vanjskom antenom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zna se nekad iz nekog razloga prebaciti na LTE i blesati sa brzinama koje nemaju veze sa zdravom pameću, samo ne toliko često koliko spominješ da ga moraš resetirati nekoliko puta dnevno. Meni osobno se to desilo možda prije dva tjedna zadnji put. Ako ti šta znači IP mu je 172.20.168.1

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel si mogu za prvu ruku nabaviti bilo koji Huawei B535 ili baš mora biti Huawei B535-333.

 

Imam priliku jeftino nabaviti B535-232 pa me zanima jel on ok?

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
omeyer kaže...

Jel si mogu za prvu ruku nabaviti bilo koji Huawei B535 ili baš mora biti Huawei B535-333.

 

Imam priliku jeftino nabaviti B535-232 pa me zanima jel on ok?

 

Razlika je u telefonskom priključku (RJ-11 konektor).

333 ima tel. priključak, 232 nema.

 

Ako ti ne treba tel. priključak, slobodno uzmi B535-232.

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala, mislim da je bio problem jer sam samo radio reset routera, ne i antene sad je ok vidjeti ću još danas ako ne bude problema možda je do toga bilo.

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
omeyer kaže...

Jel si mogu za prvu ruku nabaviti bilo koji Huawei B535 ili baš mora biti Huawei B535-333.

 

Imam priliku jeftino nabaviti B535-232 pa me zanima jel on ok?

 Uzmi ako možeš. Ja jučer bio u T centru i A1, nemaju više na stanju Huaweia i ne znaju kad će dolaziti. Ja uzeo jučer Alcatela jer mi treba. Nadam se da nije toliko lošiji od Huaweia.

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
artyom kaže...

Hvala, mislim da je bio problem jer sam samo radio reset routera, ne i antene sad je ok vidjeti ću još danas ako ne bude problema možda je do toga bilo.

 Antene su samo metalni djelovi pa se nikakav reset antena i ne može raditi.

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AF139 kaže...
artyom kaže...

Hvala, mislim da je bio problem jer sam samo radio reset routera, ne i antene sad je ok vidjeti ću još danas ako ne bude problema možda je do toga bilo.

 Antene su samo metalni djelovi pa se nikakav reset antena i ne može raditi.

 Istina moja greška, napravio sam reset vanjskog modema. Askey RTL 6300. 

 

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ekipo kakva je situacija s telemachom sto se tice pinga, jer zadnjih godinu i pol sam na A1 (prije bio na Telemachu) i ovi lag spikeovi me zivciraju do jaja dok iste na Telemachu nisam imao.

Imam Iskra P56 MIMO antene i B818 router i samo da napomenem mi A1 i Telemach repetitori su isto udaljeni od mene sto se tice kvalitete veze.

Na A1 cak imam malo vece brzine (85 DL i 40 UL) medutim ti spikeovi svaki cca 5 sec su koma ponekad.

Thx

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Telemach ima bolje latencije i od HT i od A1

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
online
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bok ekipa, krepao mf286 pa trebam preporuku čime ga zamjeniti. Može li se naći nešto pametno do 500kn u trgovinama ili bolje za te novce gledati polovne?

Ne trebaju nikakve napredne mogućnosti, bitnija je nekakva stabilnost veze jer ga koristi starija osoba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam ti ja mf286 dobiven od A1 koji mi ionako stoji u ormaru već godinu dana. Trebalo bi biti sve u redu s njim. Pa ako zadovoljava tvoje potrebe javi se na pp.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Završio testiranje ZTE MC801A  5G routera. Evo da započnemo sa 4G mrežom. Sve agregacije rade koje imaju naši operateri. Evo dobre i loše strane routera:

 

dobre

 

1.Podržava sve CA u HR
2.Ima mogučnost LOCK ćelije(skriven izbornik)
3.Zadavanje pojedinačnih frekvencija(skriven izbornik)
4.U 95% slučajeva samo plug and play sve AUTO
5.Priključci za vanjske antene( samo zs 5G)
6.USB C type

Slabije strane

 

1.Brzina lan porta 1Gbps
2.Nema tel priključak

 

Sučelje identično kao i na modelima 286
Testirao sam dosta različitih modela 4G routera i ovaj ZTE za cca 28% ima bolji DL od B818-263 sa vanjskim antenama i cca 16% bolji DL od Netgear M2 sa vanjskim antenama(Isti toranj za sva tri routera). Znači modem sa X55 chipset u sprezi sa unutarnjim antenama iako se RSRP vrti oko -100dBm daje odlićne rezultate naspram B818 i M2 sa vanjskim antenama. Skriveni izbornik

 Uglavnom najbolji router za korištenje 4G mreže koji sam dosad testirao nemam nikakve zamjerke što se tiče rada na 4G mreži. Evo sto dobivam kod sebe doma udaljen od tornja udaljen 2km 4CA  DL ZTE MC801a.
5G testirao na lokaciji u gradu gdje toranj ima brzinu preko 1Gbps. ZTE odrađuje svoju zadaću super na ovom 5G DSS iako u sučelju routera piše da je spojen na N78 ali nije, tako on očita taj DSS. Evo mjerenja 5G DL PEAK ali vrtio se DL oko 1Gbps pošto lan ne dozvoljava više. Isprobao mjeriti istovremeno preko LAN laptop i mob Wifi6 5Ghz ax zbrojene brzine daju nešto malo preko 1.2Gbps.Na ovom routeru moguće je jednostavno promjeniti FW pošto ima USB port i preko njega se sve radi. Router koji sam koristio ima T-Com FW i ima mogućnost ulaska u skrivene postavke i FW drugih operatera imaju uključen ca i omogućen ulazak u skrivene postavke.Kineski FW ima Blokiran CA i blokiran ulazak u skrivene postavke zato prilikom kupnje pripazite na te stvari.Eto ukratko o ZTE MC801a ako nekog još nešto zanima,a nisam spomenuo ili testirao pitajte. Moja velika preporuko ovog rutera bilo za 4G ili 5G DSS.

 

Pozdrav, evo naručio preko lokalnog T-centra navedeni router, cca 1100-1200kn stići će za koji dan.

 

Još nisam stigao sve istražiti no jel se može preko na njemu odgovarati na SMS vezano za onu Flat tarifu (229kn) od T-Com-a?

 

Trenutno sam na A1 1TB tako da ću ga prvo testirati na tome (B535-232 DL30-40 UL20-30). 

 

T-com 2TB 5g 200Mb/s dolazi samo sa svojom opremom i instalacijom od strane njihovog tehničara na području pokrivanje 5g signalom što po njihovom nisam.

16 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bok, da se nadovežem. Nisam ni ja u području pokrivenosti za MAX 2 5G paket, i odkantali su me na webshopu kao i preko telefona ali nije mi dao vrag mira pa sam otišao do TCentra. Pojasnio situaciju (malo van centra grada, muka s pristupom 10 godina, hibridbox..) i uz malo moljakanja prošlo mi je. Reče mi barba da je na zahtjev stavio drugu adresu (koja je pokrivena) i napomenu da je instalacija na mojoj lokaciji. Pa vidimo što će biti. Oprema je Arcadyan. 

Q9650 + IFX-14, Corsair Dominator DDR3 4GB, Gigabyte X38T-DQ6, 8800GT + HR03 GT, Intel X25 - M x2, Cosmos 1000, Sve OC // ovo je bila konfa iz vremena kada sam mislio da je to bitno :)
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Uf, ovo bi moga i ja pokušat. Ovo može radit i na 4G(+)? Nisam siguran da na mojoj lokaciji ima 5G a godima se mučim sa hibridom
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mladen-p kaže...
DDavorin kaže...

Završio testiranje ZTE MC801A  5G routera. Evo da započnemo sa 4G mrežom. Sve agregacije rade koje imaju naši operateri. Evo dobre i loše strane routera:

 

dobre

 

1.Podržava sve CA u HR
2.Ima mogučnost LOCK ćelije(skriven izbornik)
3.Zadavanje pojedinačnih frekvencija(skriven izbornik)
4.U 95% slučajeva samo plug and play sve AUTO
5.Priključci za vanjske antene( samo zs 5G)
6.USB C type

Slabije strane

 

1.Brzina lan porta 1Gbps
2.Nema tel priključak

 

Sučelje identično kao i na modelima 286
Testirao sam dosta različitih modela 4G routera i ovaj ZTE za cca 28% ima bolji DL od B818-263 sa vanjskim antenama i cca 16% bolji DL od Netgear M2 sa vanjskim antenama(Isti toranj za sva tri routera). Znači modem sa X55 chipset u sprezi sa unutarnjim antenama iako se RSRP vrti oko -100dBm daje odlićne rezultate naspram B818 i M2 sa vanjskim antenama. Skriveni izbornik

 Uglavnom najbolji router za korištenje 4G mreže koji sam dosad testirao nemam nikakve zamjerke što se tiče rada na 4G mreži. Evo sto dobivam kod sebe doma udaljen od tornja udaljen 2km 4CA  DL ZTE MC801a.
5G testirao na lokaciji u gradu gdje toranj ima brzinu preko 1Gbps. ZTE odrađuje svoju zadaću super na ovom 5G DSS iako u sučelju routera piše da je spojen na N78 ali nije, tako on očita taj DSS. Evo mjerenja 5G DL PEAK ali vrtio se DL oko 1Gbps pošto lan ne dozvoljava više. Isprobao mjeriti istovremeno preko LAN laptop i mob Wifi6 5Ghz ax zbrojene brzine daju nešto malo preko 1.2Gbps.Na ovom routeru moguće je jednostavno promjeniti FW pošto ima USB port i preko njega se sve radi. Router koji sam koristio ima T-Com FW i ima mogućnost ulaska u skrivene postavke i FW drugih operatera imaju uključen ca i omogućen ulazak u skrivene postavke.Kineski FW ima Blokiran CA i blokiran ulazak u skrivene postavke zato prilikom kupnje pripazite na te stvari.Eto ukratko o ZTE MC801a ako nekog još nešto zanima,a nisam spomenuo ili testirao pitajte. Moja velika preporuko ovog rutera bilo za 4G ili 5G DSS.

 

Pozdrav, evo naručio preko lokalnog T-centra navedeni router, cca 1100-1200kn stići će za koji dan.

 

Još nisam stigao sve istražiti no jel se može preko na njemu odgovarati na SMS vezano za onu Flat tarifu (229kn) od T-Com-a?

 

Trenutno sam na A1 1TB tako da ću ga prvo testirati na tome (B535-232 DL30-40 UL20-30). 

 

T-com 2TB 5g 200Mb/s dolazi samo sa svojom opremom i instalacijom od strane njihovog tehničara na području pokrivanje 5g signalom što po njihovom nisam.

 Možeš slati sms preko sučelja MC801a routera. Uz koju tarifu si dobio router?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 13:57 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zvali me danas iz HT-a jer sam ostavio podatke za ovaj Max2 5G i kažu mi da na mojoj lokaciji nije još dostupan. Na pitanje da jel može radit na 4G kažu da NE, čak da ako na mob-u vidim da hvatam 5G da nije pouzdano nego samo njihova provjera lokacije??? Sad koliko je ovo točno? Mislio sam navest neku drugu adresu samo da dobijem opremu ali …
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Prelazim na HT 5G pa se rješavam od A1 5G, nema ugovorne obveze, samo idemo u A1 centar i riješimo papirologiju i to je to, samo rijeka dolazi u obzir, uređaji su Askey rtl6300 i fritz 7530.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
nani kaže...
Zvali me danas iz HT-a jer sam ostavio podatke za ovaj Max2 5G i kažu mi da na mojoj lokaciji nije još dostupan. Na pitanje da jel može radit na 4G kažu da NE, čak da ako na mob-u vidim da hvatam 5G da nije pouzdano nego samo njihova provjera lokacije??? Sad koliko je ovo točno? Mislio sam navest neku drugu adresu samo da dobijem opremu ali …

 Nije moguce jer je na tvojem podrucju se pušta 5g preko 4g 2,1ghz .... dok za ovaj isti paket mora biti cistokrvni 5g koji ide preko 3.5 ghz

 

 

i da nabavis opremu koja podrzava 5g imao bi iste rezultate kao i preko 4g jer kao sto sam napisao gore na tvojem podrucju se pušta preko istog kanala 2,1gh kao što je i 4g... nema razlike

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 9:33 (dado16).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dado16 kaže...

 Nije moguce jer je na tvojem podrucju se pušta 5g preko 4g 2,1ghz .... dok za ovaj isti paket mora biti cistokrvni 5g koji ide preko 3.5 ghz

 

 

i da nabavis opremu koja podrzava 5g imao bi iste rezultate kao i preko 4g jer kao sto sam napisao gore na tvojem podrucju se pušta preko istog kanala 2,1gh kao što je i 4g... nema razlike

 Bilo bi izvrsno kada bi HT, A1 i Telemach jasno označili na svojim kartama pokrivenosti 5G signalom - što je frekvencija 4G (DSS), a što pravi 5G. Ali to neće napraviti. Tako da je sve to nagađanje ili netko svojim mobitelom i odgovarajućim softverom mora provjeriti o kojoj se frekvenciji radi.

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ima na gis portalu, ako koga zanima mogu vam provjeriti
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima nas koji bi htjeli vidjet te karte 

 

 

-
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
E jbg i ja bi optiku pa nejde :)
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dado16 kaže...
nani kaže...
Zvali me danas iz HT-a jer sam ostavio podatke za ovaj Max2 5G i kažu mi da na mojoj lokaciji nije još dostupan. Na pitanje da jel može radit na 4G kažu da NE, čak da ako na mob-u vidim da hvatam 5G da nije pouzdano nego samo njihova provjera lokacije??? Sad koliko je ovo točno? Mislio sam navest neku drugu adresu samo da dobijem opremu ali …

 Nije moguce jer je na tvojem podrucju se pušta 5g preko 4g 2,1ghz .... dok za ovaj isti paket mora biti cistokrvni 5g koji ide preko 3.5 ghz

 

 

i da nabavis opremu koja podrzava 5g imao bi iste rezultate kao i preko 4g jer kao sto sam napisao gore na tvojem podrucju se pušta preko istog kanala 2,1gh kao što je i 4g... nema razlike

 3.5Ghz nije nigdje još pušten sve radi na 5G DSS. Možda griješim ako znaš reci ID tornja koji ima 3.5Ghz

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

pušteno je i imaju određeni kvartovi tipa Zagreb, Osijek, Split, Požega itd to je ono što sam nabrzinu pogledao...ali je širina opsega do koliko doseže signal jako mal, cini mi se do maksimum 500m do 1km onak nagrubo... Mogu to lako potvrditi i razni ljudi na bugforumu kojima se prikazuje 5g i kad idu uzeti uslugu MAX2 5g kod t-coma dobivaju odgovor od prodaje da kod njih ta usluga nije dostupna... to je o cemu pricam, 3.5ghz, u velikoj velicini je DSS

 

 

Ako mi ne vjerujes, mozes provjeriti na https://www.hrvatskitelekom.hr/pravne-napomene/uvjeti-koristenja , raširi fiksne usluge pa paketi usluga i otvori dokument MAX2 5G

 

i pogledaj dolje, ja cu evo napraviti screenshot

 

 

 

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2022 20:03 (dado16).
16 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
nani kaže...
Uf, ovo bi moga i ja pokušat. Ovo može radit i na 4G(+)? Nisam siguran da na mojoj lokaciji ima 5G a godima se mučim sa hibridom

 Ne može, tehničar upravo završio izlaganje na telefon.. Ukratko, vežu tvoj uređaj za određenu antenu, prijenos je isključivo 5G 3,5Ghz, ništa ni od DSSa. Reče mi tehničar da kako je usluga tek krenula da jako monitoriraju svaku instalaciju pa nema ovih skalamerija ala zahtjev na jednom mjestu pa premjesti. Hibridbox ostaje kod mene makar.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
 3.5Ghz nije nigdje još pušten sve radi na 5G DSS. Možda griješim ako znaš reci ID tornja koji ima 3.5Ghz

 Barba tehničar kaže da ova dva imaju:

 

eNB ID 750057 - LTE

eNB ID 750064 - LTE

 

...samo se nadam da su ovo IDevi 

10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ajmo ekipa koji je najbolji operater na području cijele hr što se signala tiče te opcija bonova.

Trenutno sam na a1 bezbrižnoj malo mi je to puno a što se usluge tiče nemam nekih zamjerki.

Osbno želim smanjiti račun ujedno zadrzat s21 jer je mobitel i više nego dovoljan za moje potrebe

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice