4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.054
|
čitano: 1.133.155
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...
Tirkiz kaže...

chorba69 Ima i browser skripta za Netgear M2 di preko browsera mijenjaš bandove i agregacije, to se inače da naći na talijanskim forumima uz malo utrošenog vremena :)

 

Davorin je već puno puta stavljao razne browser skripte za Huawei i ZTE di je i video kako se to stavlja u Chrome i Edge pa si sam nađi.

 

Ovo je browser skripta koja radi na M2: https://pastebin.com/b9UVqzP9

 Hvala! Točno to sam tražio.

za Huawei imam i koristim, tako da stavit u Chrome nije problem.

 

jel znas možda jel na M2 postoji skripta/nešto za zaključavanje ćelija (Cell-ID lock)?

to bi onda bilo win/win. Ako nema nije strašno, skripta za pocetak je odlicna! Hvala.

 

EDIT:

na kojem forumu si nasao/gledao? mozda ima jos korisnih stvari pa bude radio google translate. :-)

 

tu ti je sve lijepo objašnjeno imaš i link

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, trebam pomoć, nije 4g, 5g ruter, ali u ovoj temi ima najviše znalaca oko rutera. Radi se o Dlinku DI-604  , stavio sam ga zato da mogu imati komp i android box preko kabla, a ne preko wi-fi jer ono brža mi je i stabilnija mreža. problem mi je taj što svako jutro kad upalim komp, nemam interneta dok taj ruter ne iskopčam i ukopčam u struju. Vjerojatno je problem u nekim adresama i resetiranju, dodijeljivanju nekih adresa, ugasio sam dhcp - server u postavkama, ali i dalje se događa isto. Pa ako netko ima neku pametnu ideju da isprobam. Tnx.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
the chosen one07 kaže...

 

 

PS. Posto znam da puno testiras routere, jel imas u vidu mozda i ZTE MC7010? Vidim da mu je ok cijena na Satshop-u za jedan outdoor router pa bi bilo dobro saznati i ostali info, npr. sto se tice ponasanja u podrucjima sa slabijom pokrivenoscu 4G/5G signalom...

 Nabavit ću ZTE MC7010 samo da se riješim nekih zaliha routera da namaknem neku lovu u uskoro bi mogao biti na testiranju...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2022 18:55 (DDavorin).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Danas mi je stigao Netgear MR2100 M2 i malo mi je cudno.

Prvo, vuce samo 2CA, nebitno koji band region izabrao (Agregacije).

Od HT-a mi je povukao gprs APN umjesto internet.ht.hr. Na Huawei B818 mi je povukao odmah kako treba.

 

Znaci sa standardnim postavkama nisam uspio da mi vrti 1+3+3+7+20 ili 1+3+3+20 ili bilo sta drugo.

Izgleda da cu morati pomocu telnet-a napraviti nove profile. 

Preko ovog linka gore mogu samo vidjeti vrijednosti (RSRP, RSRQ, itd.) ali kad stisnem npr na BANDS, otvori mi izbornik gdje mogu birati Band Region, znaci nema kao kod Huawei da mogu upisati 1+3+7+20 npr.

 

Vrijednosti frekvencije su lose jer trenutno nije spojen na antene jer cackam po njemu a i puni se.

Kasnije cu pokusati s telnetom pa cemo vidjeti.

Ako netko ima ideju sto bih jos trebao podesiti u postavkama slobodno recite.

Ako ne, onda mi najvjerojatnije jedino preostaje telnet. 

Iako jako cudno.. Ako je vec 5CA ruter, trebao bi raditi na vise od 2CA...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin Tirkiz dimax  ili netko drugi, trebam pomoc.

Evo do sad sam se borio s Netgear M2 MR2100 (MR2100-100EUS) i zakljucavanjem frekvencija pomocu telnet-a.

Nesto ne funkcionira kako treba i nemam ideja vise.

 

Prvo, Screenshot od par informacija o telnetu i agregacijama u chrome skripti.

 

Uspio sam napraviti band lock, ali ne funkcionira kako treba odnosno puno bolje radi na Huawei.

Napravio sam i pojedinacno svaku frekvenciju, pa i u agregaciji.

 

Prvo, agregacija B3+B3 ne radi. 

Drugo, hvata mi B28 s tornja 250141 koji ni neznam gdje je i na koji mi se nikad nije spajao preko Huaweia. Aj da je bar dobar signal/brzina, ali ni to.

Na tom tornju ima i B1 i B3 ali su losi.

 

Trece, kad se spoji na 150011, znaci toranj s kojim sam se spajao i sa Huawei B818 i koji ima dobre brzine, ne radi agregaciju 1+3+3+7+20, nego 1+3+20.

S tim da 1 uopce ne radi tj nema interneta, 7 mi ni ne nalazi, koju mi je nalazio Huawei. Znaci realno radi samo B3+B20

 

Par informacija u komandama u telnetu:

AT !BAND=? u telnetu vidim raspolozive frekvencije i njihove HEX kodove za "izradu" svoje agregacije.

AT !GSTATUS=? vidim sve na sto je trenutno spojen ruter. (telnetovi screenshoti)

AT !BAND=03,"B1",0,1,0 fiksiram se na B1.

AT !BAND=03,"B1 B3 B7 B20",0,80045,0 se fiksiram na B1 B3 B7 B20. (iako B7 ne nalazi)

 

Jel se tu da sta napraviti?

DDavorin posto si rekao da M2 moze odraditi HTovu B1+B3+B3+B20 (ili mozda cak i B1+B3+B3+B7+B20) sam i narucio M2 u nadi da ce sljakat.

Ali izgleda da nesto ipak ne radi kako treba.

 

Ako imate ideje kako/sta/gdje napraviti, slusam.

Ako ne morat cu se "nazalost" vratiti Huaweiu, koji je realno radio super, samo sam htio tih dodatnih megabita + mozda stabilniju vezu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2022 2:02 (chorba69).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Toranj 150011 ti ima samo tri banda, vidiš i na cellmapperu (B1, B3 i B20).

Toranj 250141 ti se na cellmapper karti vidi dosta desno kada odzumiraš, daleko od tornja 150011 i ima B28.

 

Naravno, moguće je i da neki band nije zabilježen, zato treba mobitelom šetati u slobodno vrijeme sa upaljenim cellmapper aplikacijom i uploadati podatke.

 

 

B7 možda lovi sa drugog tornja, nije neobično, i kod mene se (ZTE) spaja na dva tornja jer su na istom mjestu/stupu pa agregira bandove sa oba tornja ali u sučelju mogu vidjeti samo jedan ID tornja, onog koji je primarni.

 

 

Što se tiče B3+B3, postavi samo B3 u Netgearu i vidi u browseru da li ti pod LTEMODE piše 4G+ (ima li onaj plus na kraju).

Ako ima plus na kraju, to je to, radi ti agregacija B3+B3.

Ovo ti isto vrijedi i kod Huawei, ja kod sebe upišem u B535 samo jednom broj 3 (B3) i on meni prikaže 4G+ pa znam da koristi 2CA na tom jednom bandu (B3+B3) na HT-u :)

 

Što se tiče brzina, jesi testirao i sa vanjskim antenama?

Okretao ih i isprobavao svaki toranj kojeg možda vidiš?

 

Za ovo ostalo neka proba Davorin pomoći :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2022 8:30 (Tirkiz).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

 

 B7 možda lovi sa drugog tornja, nije neobično, i kod mene se (ZTE) spaja na dva tornja jer su na istom mjestu/stupu pa agregira bandove sa oba tornja ali u sučelju mogu vidjeti samo jedan ID tornja, onog koji je primarni.

 

 

 Kaj je ovo moguće? 

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

chorba69  Spoji antene i da vidim signale na M2. Kada sam ja imao M2 nije bilo skripti ni telnet nije radio znaći na auto je stalno bio. Jedini način na koji sam znao da radi HT 1+3+3+20 je bila brzina. Evo pronašao sam jednu snimku zaslona testiranja brzine M2 pa procjeni sam dali je radila agregacija 1+3+3+20 spojen na toranj 150270. Provjeri na B818 dali radi 3+3 jer kod mene već dva mjeseca nema B3(10Mhz) ni B1 već tri puta prijavljivao i sada sam im poslao mail. Napuni bateriju na M2 i do tornja na cca 500m i testiraj ćelije u tvom smjeru možeš testirati i onaj sa B28 250141

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...

Danas mi je stigao Netgear MR2100 M2 i malo mi je cudno.

Prvo, vuce samo 2CA, nebitno koji band region izabrao (Agregacije).

Od HT-a mi je povukao gprs APN umjesto internet.ht.hr. Na Huawei B818 mi je povukao odmah kako treba.

 

Znaci sa standardnim postavkama nisam uspio da mi vrti 1+3+3+7+20 ili 1+3+3+20 ili bilo sta drugo.

Izgleda da cu morati pomocu telnet-a napraviti nove profile. 

Preko ovog linka gore mogu samo vidjeti vrijednosti (RSRP, RSRQ, itd.) ali kad stisnem npr na BANDS, otvori mi izbornik gdje mogu birati Band Region, znaci nema kao kod Huawei da mogu upisati 1+3+7+20 npr.

 

Vrijednosti frekvencije su lose jer trenutno nije spojen na antene jer cackam po njemu a i puni se.

Kasnije cu pokusati s telnetom pa cemo vidjeti.

Ako netko ima ideju sto bih jos trebao podesiti u postavkama slobodno recite.

Ako ne, onda mi najvjerojatnije jedino preostaje telnet. 

Iako jako cudno.. Ako je vec 5CA ruter, trebao bi raditi na vise od 2CA...

 Spojen je na 3CA, Piše LTE B20(+2CA) Neki routeri povuku sami APN nekima moraš upisati to je normalno.

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

chorba69  Spoji antene i da vidim signale na M2. Kada sam ja imao M2 nije bilo skripti ni telnet nije radio znaći na auto je stalno bio. Jedini način na koji sam znao da radi HT 1+3+3+20 je bila brzina. Evo pronašao sam jednu snimku zaslona testiranja brzine M2 pa procjeni sam dali je radila agregacija 1+3+3+20 spojen na toranj 150270. Provjeri na B818 dali radi 3+3 jer kod mene već dva mjeseca nema B3(10Mhz) ni B1 već tri puta prijavljivao i sada sam im poslao mail. Napuni bateriju na M2 i do tornja na cca 500m i testiraj ćelije u tvom smjeru možeš testirati i onaj sa B28 250141

 Na kojem operateru nemas b3 i b1 ?

-
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
the chosen one07 kaže...
Tirkiz kaže...

 

 B7 možda lovi sa drugog tornja, nije neobično, i kod mene se (ZTE) spaja na dva tornja jer su na istom mjestu/stupu pa agregira bandove sa oba tornja ali u sučelju mogu vidjeti samo jedan ID tornja, onog koji je primarni.

 

 

 Kaj je ovo moguće? 

 Da pošto B7 ćelije su na istom stupu samo nisu ukomponirali u postijeći eNB ID nego su dodijelili novi eNB ID. Primjer na tornju 550545 B7 toranj 550546

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
horihoro kaže...
DDavorin kaže...

chorba69  Spoji antene i da vidim signale na M2. Kada sam ja imao M2 nije bilo skripti ni telnet nije radio znaći na auto je stalno bio. Jedini način na koji sam znao da radi HT 1+3+3+20 je bila brzina. Evo pronašao sam jednu snimku zaslona testiranja brzine M2 pa procjeni sam dali je radila agregacija 1+3+3+20 spojen na toranj 150270. Provjeri na B818 dali radi 3+3 jer kod mene već dva mjeseca nema B3(10Mhz) ni B1 već tri puta prijavljivao i sada sam im poslao mail. Napuni bateriju na M2 i do tornja na cca 500m i testiraj ćelije u tvom smjeru možeš testirati i onaj sa B28 250141

 Na kojem operateru nemas b3 i b1 ?

 B3(10Mhz) ima samo HT znači na HT

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin Tirkiz 

 

prvo hvala na informacijama/prijedlozima.

 

Ili je jucer/sinoc bio los dan, ili su ovi u HT-u nesto cackali po signalima u ponoc ili je ovaj ruter u kuci bez antena puno losiji od Huaweia bez antena ali, danas s antenama puno bolji signali.

Danas sam odradio nekoliko testova s Netgearom i Huaweiom B818 i usporedio. Svi testovi su sa prikljucenim antenama koje su okrenute prema 150011 tornju, kao sto je do sad bilo na Huawei.

Uspio sam ulovit sve agregacije na Netgearu sa svakim Bandom (1,3 10Mhz, 3 20Mhz, 20) kao Main-Bandom, spremio signale i napravio speedtestove te ocitao telnet.

Isto tako sam lockao svaki band posebno. B1, B3+B3, B20. B3 je automatski odradio CA na 10Mhz i 20Mhz.

 

Screenshot sa signalima, telnetom i speedtestom OVDJE.

 

Sveukupno, rezultati su bolji za ca. 10% nego na Huawei na pojedinacnim frekvencijama.

DDavorin  B3 i dalje ima agregaciju na 10Mhz i 20Mhz, kao sto se vidi na screenshots.

Agregaciju B3+B3 ne radi uvijek, odnosno nisam uspio dobiti 4CA.

Znaci jedini "problem" koji je jos ostao je taj da nemogu dobiti 1+3+3+20, sto mi je realno bio cilj s ovim ruterom.

 

Sve se vidi u Screenshots ali kad mi je jedan Band main, ne hvata mi odredjene frekvencije za 4CA. Sve se moze vidjeti u telnet vrijednostima. Npr:

 

B1 Main = B1+B3(20Mhz)+B20.

B3 (10Mhz) Main = B3(10Mhz)+B3(20Mhz)+B20

B3 (20Mhz) Main = B3(20Mhz)+B1+B20

B20 Main = B20+B3(20Mhz)+B1

 

Znaci ostaje pitanje kako sloziti da radi B1+B3(10MHz)+B3(20MHz)+B20.

B28 i B7 mozemo ignorirati. B28 ima los signal i brzinu, B7 ima 25/3 DL/UL i ako bi radio bilo bi super, ali ako ne nema veze.

 

Da se razumijemo, kad bih imao 200MBit/50MBit Download/Upload ne bih se bunio. Neki prosjek trenutno je 160/30 DL/UL. Rijetko kad predje tih 200/50.

Ali, ako ruter vec moze 5CA, bilo bi top kad bih nekako to mogao iskoristiti i imati B1+B3+B3+B20.

 

Jel imate jos kakvih ideja?

Ako trebam jos nesto provjeriti slobodno recite pa napravim test i javim.

Bilo bi top kad bih uspio srediti 4CA, castim virtualnom pivom ;-)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

chorba69  Kao što sam rekao testiraj u blizini tornja jer možda su ti te brzine koje dobivaš max zbog opterećenaj bazne korisnicima. Takođe sam primjetio da je B3(10Mhz) najslabiji signal pa ga router rijetko uzima za MAIN frekvenciju ali kada ga uzme onda je 4CA. Znači 4CA ćeš dobiti samo kada je MAIN B3(10Mhz) sve ostalo ćeš imati 3CA . Da bi imao stalno 4CA treba lock ćelije B3(10Mhz) Što se tiče loših rezultata sinoć kod tebeHT i A1 na ponekim tornjevima gase frekvencije ili im smanjuju snagu to je slučaj sa mojim tornjem samo što im se sad nešto zbrikalo pa je već dva mjeseca isključen B1 i B3(10Mhz) zna se pojaviti ali već drugo jutro ih nema tako da ih nisu trajno maknuli što sam mislio u početku. Ima još jedan toranj kod tebe 150677 koji nije na pravom mjestu možda bi ti on davao bolje rezultate. Tornjevi 150011,150192,250140 su 5G tornjevi ovaj 250140 ima gigabitnu brzinu za ova druga dva nisam siguran.Ovim mjerenjima ti bi i sa B818 trebao imati oko 250Mbps na 3CA

 

P.S Već sam zaboravio ima li M2 sklopku vanjske ili unutarnje antene kao B818?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2022 16:14 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

chorba69  Kao što sam rekao testiraj u blizini tornja jer možda su ti te brzine koje dobivaš max zbog opterećenaj bazne korisnicima. Takođe sam primjetio da je B3(10Mhz) najslabiji signal pa ga router rijetko uzima za MAIN frekvenciju ali kada ga uzme onda je 4CA. Znači 4CA ćeš dobiti samo kada je MAIN B3(10Mhz) sve ostalo ćeš imati 3CA . Da bi imao stalno 4CA treba lock ćelije B3(10Mhz) Što se tiče loših rezultata sinoć kod tebeHT i A1 na ponekim tornjevima gase frekvencije ili im smanjuju snagu to je slučaj sa mojim tornjem samo što im se sad nešto zbrikalo pa je već dva mjeseca isključen B1 i B3(10Mhz) zna se pojaviti ali već drugo jutro ih nema tako da ih nisu trajno maknuli što sam mislio u početku. Ima još jedan toranj kod tebe 150677 koji nije na pravom mjestu možda bi ti on davao bolje rezultate. Tornjevi 150011,150192,250140 su 5G tornjevi ovaj 250140 ima gigabitnu brzinu za ova druga dva nisam siguran.Ovim mjerenjima ti bi i sa B818 trebao imati oko 250Mbps na 3CA

 

P.S Već sam zaboravio ima li M2 sklopku vanjske ili unutarnje antene kao B818?

 Misliš sklopku za odabrati hoces internal ili external antene?

nisam našao opciju, ali vidim po promjeni kvalitete signala da su spojene antene kad ih spojim.

 

Imao sam Main B3(10MHz), vidis na screenshotu ali svejedno nije imao 4CA, i čak nije rijetko da je Main. 

150677 je ja mislim čak preko 1-2km zračne linije u totalno drugom smjeru. Mislim da su mi iz HT-a rekli tako za jedan toranj a njega nisam vidio fiksno na cellmapperu.

 

B818 mi je maksimalno dao 160/55mbit, čak sam par puta mjerio u svako doba dana.

nikad nisam prešao 200mbit Download kao jutros sa Netgearom.

moguće je i da je zagušenost tornja velika pa ne “prolazi“ dovoljno do mene pa zato neide 250mbit.

Tako da ne znam. Ako ima još neka fora da mogu poboljšati signal samo javi. Ili nekako srediti 1+3+3+20.

 

i da, antene su mi na 75cm razmaka. Jel mozda to problem?

Kad sam ih spojio bile su i na 34, 38 ali mi nije bilo neke razlike na huawei, koji god razmak bio.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

chorba69  Vrati antene na cca 35cm ovo na 75cm ti je idealno za 800Mhz. Treba mapirati da se pojavi novi toranj na cellmapper karti ako se ne mapira nema novih tornjeva ni na starim nove nadogradnje. 150677 ako hoćeš da bude na pravom mjestu treba ga potražiti jer ja mu ne mogu naći pravu lokaciju onime čime se koristim.Njega treba fizički pronači tražeći prema jačini signala.

 

Tirkiz  Probaj ti pronaći pravu lokaciju za 150677 možda sam što previdio

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2022 17:27 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Prema HAKOM karti taj toranj 150677 bi mogao biti na krovu zgrade u ulici Ul. Dražena Petrovića 13, praktički zgradu-dvije dalje od tornja 150011.

Jer južnije nema nikakvih tornjeva, samo istočnije.

 

S time da je na cellmapperu kod te zgrade stavljen Telemach toranj ali na istom mjestu može biti i više telekoma.

 

chorba69 prošetaj se tim krajem i malo šire i mapiraj :)

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

Prema HAKOM karti taj toranj 150677 bi mogao biti na krovu zgrade u ulici Ul. Dražena Petrovića 13, praktički zgradu-dvije dalje od tornja 150011.

Jer južnije nema nikakvih tornjeva, samo istočnije.

 

S time da je na cellmapperu kod te zgrade stavljen Telemach toranj ali na istom mjestu može biti i više telekoma.

 

chorba69 prošetaj se tim krajem i malo šire i mapiraj :)

 Da i tu je samo telemach. 6 ćelija na hakom karti i to odgovara dvije frekvencije od telemacha tak da tu nema drugog operatera. Postoji mogućnost da nije hakom karta na tom dijelu 100%

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin Tirkiz 

sto se tice tornjeva, ja bih rekao da su HT i Telemach tornjevi jedan kraj drugog.

Prosao sam par puta kraj tornjeva i stvarno jesu jedan kraj drugog odnosno svaki na svojoj zgradi.

I kad sam bio u blizini sa cellmapperom nije mi se ni jednom spojio ni na jedan osim na 150011, tako da mislim da na tom dijelu imamo samo HT i Telemach.

Jos sjevernije je onda od A1 toranj.

 

DDavorin 

antene sam vratio na 35cm, rezultati losiji. Budem ujutro napravio par speedtestova, da ne bude da opet rade nesto navecer, ali za sad je kvaliteta signala ista, ali brzina dosta losija.

Npr jutros sam imao 177/41, sad 95/35 na istom CA.

 

Iako to "ne rjesava" problem spajanja na 1+3+3+20. Gledao sam malo i po netgear forumima ali nista nisam nasao.

 

I da... 5GHz WiFi je uzasan tj izgubi se cesto i onda radi samo 2,4GHz, samo jos sporije nego sto treba. Iako je nariktan na long range, ne hvata uopce kako treba.

Planiram Access Points stavit uskoro tako da to nije za sad prestrasno, ali je losiji WiFi u svakom slucaju. Ili sam naravno ja nesto pokvario ;-)

 

Javim jos ujutro kakvo je stanje sa brzinom na razmaku antena od 35cm, ali mislim da nisam nista dobio.

Kad sam prvi put namontirao antene mi nije bilo neke pretjerane razlike pa sam ostavio na 75cm jer mi je taj zadnji test dao dobre rezultate i kvalitetu signala.

Ali budemo vidjeli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2022 21:57 (chorba69).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Odradio sam danas par testova na različitim agregacijama, nakon sto sam jučer smanjio razmak antena s 75 na 35cm.

Poboljsanja nema nikakvog, brzina je ista, možda čak i lošija.

4CA nemam, nažalost.

WiFi puca konstantno, manji je domet opcenito, 5GHz domet užasan.

 

Gledao sam i firmware update, nema nista.

 

iskreno po meni je Huawei B818 bolji 4G ruter i kupovina Netgeara M2 je bila Fail.

istina da je brzina na Netgearu 5-15% veća ali WiFi je puno losiji ako ne sjediš kraj rutera, pa samim time mu džabe sto je brži.

 

razmisljam sad dal da ostavim Netgear ili da ga prodajem, jer nemam bas neke koristi od njega kad ne može odradit 4CA agregaciju.

1+3+20 odrađuje i B818, Tj čak i 1+3+7+20.

kad bi bar 4CA išlo bilo bi sve ok s Access Points. Ovako ne znam sta mi je pametno napraviti.

Bas sam imao dobar osjećaj kad sam ga naručio, kad na kraju ipak kifla.

 

EDIT:

u cetvrtak/petak stizu 4x TP Link Archer C6 pa cu ih slozit kao Access Points. Pa cemo vidjeti kako ce radit.

Mozda do tad pronadju majstori nacin kako aktivirati 4CA ;-)

 

EDIT2:

Za tornjeve mislim da sam u pravu. Lokacije iste kao na cellmapperu, jedan Telemach drugi HT. Na HT-ovom su izgleda dvije antene? ili to tak mora bit.

Ruter sam ponio sa sobom i cim sam ga maknuo s antena mi se spojio na 250141 i tu je odmah imao 4CA (Screenshot)

Cim sam promjenio Band region s LTE ALL na Auto ili obrnuto ili kako god, spojio se na 150011 i naravno opet 3CA.

 

Pozitivna stvar u tome svemu je sto mi je signal doma s antenama malo losiji nego ispod tornja samo s ruterom, sto je normalno, ali brzina mi je tu negdje.

Tako da antene super odradjuju svoj posao. Vjecito pitanje ostaje, kako dobiti 4CA :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2022 10:15 (chorba69).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
DGS kaže...
DDavorin kaže...

DGS  1+3+20 na HT je 4CA. 1+3+3+20 B818 ne može odraditi taj 4CA. Može 1+3+20 ili 3+3 pa što ti je brže. Od 4G routera samo Netgear M2 to može odraditi. Tu imaš tablicu 4G routera i njihove agregacije

 Ovo isto vrijedi i za A1? B818-263 nema 5CA? Moram malo detaljnije prouciti kako uopce rade te agregacije

 Ne vrijedi za A1 ni Telemach(nemaju 3+3) samo za HT. B818 u HR može samo 4CA.

 Nesto mi je cudno kod mojih testiranja.

 

Kad postavim:

band 1 | 75 20

band 3  | 60 50

band 20 | 25 45

band 1+3 | 160  25 

band 1+3+20 170 26  (nekada ova kombinacij azna povuci iznad 250 i upload iznad 50, ali u ovom trenutku je UL sporiji od nekih pojedinacnih bandova))
Isti server u speedtestu


Kako je moguce da su brzine UL brze kad je samo jedan band a ne vise njih postavljeno? Zasto se sa vise bandova poveca donwload a ne i upload? Npr 1+3 UL25, a ako stavim 1+3+20 upload ostane slican iako kad je samo b20 upload je 45?

 

Ako je band 1 u bilo kojoj kombinaciji onda ce pisati band 1 20/20mhz Ako je samo upisan jedan band onda je 4g bez plusa

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 0:52 (DGS).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DGS   UL ovisi koja ti je MAIN frekvencija na DL. Koje agregacije podržava na UL sa MAIN frekvencijom.Primjer 20(MAIN)+7+3+1 UL će biti samo sa 20 nema CA UL kod te kombinacije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može li se uz onu skriptu podesiti i man frekvencija? Meni je uvijek main 1 ako je 1 u kombinaciji

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DGS kaže...

Može li se uz onu skriptu podesiti i man frekvencija? Meni je uvijek main 1 ako je 1 u kombinaciji

 Nazalost ne, odnosno navodno to moze ZTE MC801a. mozda i drug ali to bi trebao biti jedan od.

Samo je steta sto na tom ZTE-u navodno ne rade 4G antene. Znaci ako planiras poboljsavati signal s njima nece raditi jer antene rade samo za 5G.

Mozda se nesto u medjuvremenu promjenilo ali citam na drugom forum da antene rade samo za 5G.

Ja bih ga mozda cak i narucio i isprobao, jer bi mi dobro dosao cell lock, a navodno moze i 1+3+3+20, jer sa svojim Netgear M2 nisam uspio odradit taj 4CA.

Ali dzabe ak neidu P56 antene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 23:47 (chorba69).
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav! DDavorin pošto si ti stručnjak kad su u pitanju bazne stanice itd, dakle imam mobitel Xiaomi mi 10T i ht karticu,i upalim cellmapper i vidim da se mobitel spaja na toranj 8km udaljen od mene,ajde rekao bi da nema drugih tornjeva u blizini al ima čak 2 tornjeva jedan je cca 1km od mene imam vidljivost na njega drugi je nekih 500 metra ali nemam opricku vidljivost prema njemu (ostale kuće smetaju) pa me zanima kako to da se mobitel ne spaja na bliže tornjeve nego na neki skroz udaljeni hvala unaprijed

I sorry kaj nije tema za to

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 8:01 (D30102).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
D30102 kaže...

Pozdrav! DDavorin pošto si ti stručnjak kad su u pitanju bazne stanice itd, dakle imam mobitel Xiaomi mi 10T i ht karticu,i upalim cellmapper i vidim da se mobitel spaja na toranj 8km udaljen od mene,ajde rekao bi da nema drugih tornjeva u blizini al ima čak 2 tornjeva jedan je cca 1km od mene imam vidljivost na njega drugi je nekih 500 metra ali nemam opricku vidljivost prema njemu (ostale kuće smetaju) pa me zanima kako to da se mobitel ne spaja na bliže tornjeve nego na neki skroz udaljeni hvala unaprijed

I sorry kaj nije tema za to

 

 Ako si siguran za ova dva bliža da su od HT postoji mogućnost da nisu stavljeni na pravo mjesto. Trebao bi lokaciju da vidim može PP.

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bok, 

 

uzeo sam od HTa 5G pokucni internet i primjetio sam problem kod online gaminga. 

Jedini problema je taj da me izbacuje sa servera usred gejma zbog " gubitka konekcije" sto ja

ne razumijem posto sve radi. Ne koristim WIFI, zicano sam povezan na modemom (koristim komp i ps5).

 

Kod tog 5G pokucnog, jedini nacin na kojem mogu znati koje signale primam je taj sto na uredaj na sebi ima 4G i 5G svjetlo koje je zeleno

ako su signali dobi te crveno svjetlo ako nisu dobri - kod mene je SVE ZELENO.

 

Ne mogu saznati kvalitetu tih signala koje primam. Ono sto znam je brzina, ping, jitter, upload i ta 2 zelena svjetla koja svjetle na samome uredaju.

Probao sam igrati FIFU22 I Battlefiled i izbaci me nakon cca 10min iz igre zbog gubitka konekcije a sto se PINGa tice, on je uredan-  na BFu sam vidio da je 44.

 

Isto tako Warzone, to mogu igrali ali isto tako "povremeno" mi izbaci gresku gdje pise da se moram ponovno povezati sa activision accantom zbog gubitka konekcije.

Mreza je NAT type je 2 i UPnP je ukljucen. 

 

Uzeo sam ovu uslugu cisto zbog potrebe gaminga, nazalost nemam mogucnost da koristim zicanu liniju. 

 

Jel bi netko znao kako da to rijesim? Imam 2 tjedna probnog roka pa bi htio to nekako rijesiti ako je moguce. 

Ako ne, morat cu raskinut jer ne vidim smisao placanja ako ne mogu nista ONLINE odigrati. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 12:42 (Sandro HR Zagorje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sandro HR Zagorje kaže...

Bok, 

 

uzeo sam od HTa 5G pokucni internet i primjetio sam problem kod online gaminga. 

Jedini problema je taj da me izbacuje sa servera usred gejma zbog " gubitka konekcije" sto ja

ne razumijem posto sve radi. Ne koristim WIFI, zicano sam povezan na modemom (koristim komp i ps5).

 

Kod tog 5G pokucnog, jedini nacin na kojem mogu znati koje signale primam je taj sto na uredaj na sebi ima 4G i 5G svjetlo koje je zeleno

ako su signali dobi te crveno svjetlo ako nisu dobri - kod mene je SVE ZELENO.

 

Ne mogu saznati kvalitetu tih signala koje primam. Ono sto znam je brzina, ping, jitter, upload i ta 2 zelena svjetla koja svjetle na samome uredaju.

Probao sam igrati FIFU22 I Battlefiled i izbaci me nakon cca 10min iz igre zbog gubitka konekcije a sto se PINGa tice, on je uredan-  na BFu sam vidio da je 44.

 

Isto tako Warzone, to mogu igrali ali isto tako "povremeno" mi izbaci gresku gdje pise da se moram ponovno povezati sa activision accantom zbog gubitka konekcije.

Mreza je NAT type je 2 i UPnP je ukljucen. 

 

Uzeo sam ovu uslugu cisto zbog potrebe gaminga, nazalost nemam mogucnost da koristim zicanu liniju. 

 

Jel bi netko znao kako da to rijesim? Imam 2 tjedna probnog roka pa bi htio to nekako rijesiti ako je moguce. 

Ako ne, morat cu raskinut jer ne vidim smisao placanja ako ne mogu nista ONLINE odigrati. 

 

 

 Nisi jedini, ja ne igram igrice ali gledam iptv i nakon par min mi blokira, isto sa CS na satelitskoj, radi par min i onda blokira, isto tako i Netflix, HBO i Disney+, problem sam riješio sa VPN, sada radi sve kako treba bez ikakvih blokiranja i zajebancija.

https://www.speedtest.net/result/13629168226.png

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Igram preko Plejke pa bas i ne vidim svrhu VPNa...morao bih dowloadat software od VPNa na komp pa preko kompa stavljet odgovarajuce regije. 

Neznam stvarno vise sta da probam. 

 

Koritsio sam prije toga 4G+ uslugu kod koje nisam imao zbacivanja sa serveera ali sam imao probleme kao sto je ping koji je bio visi za 20ms nego sada i dobivao sam stalno packet burst probleme

zbog kojeg mi je igra trzala i naravno tu su bile varijacije u pingu. 

 

Tu je pak na 5G PING super i rijetko ima varijacija, nema packet bursta niti packet lossa ali zato dobivam kickanja sa servera.

 

Nenznam, stvarno ne znam.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Provjeri dali imaš javnu IP ili si iza CGNAT. Ako jesi trazi da ti dodjele javnu mozda pomogne.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice