4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.126.363
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa što se toliko ljutiš i pjeniš ideš možda na popravni? Ma odrasti ćeš ti i više nećeš biti zelen kao što i sam tvoj nick govori..... Usput krivi link si stavio!

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, crko mi zte router kojeg sam doaad imao od a1 operatera

Eh sad sam u potrazi za routerom. Citajuci najbolji omjer cijene /kvalitete je huawei b535

Sad me zanima dal ga ima gdje za kupit u hrvatskim trgocina?

Te opcenito dal jw to router kojeg bi mi preporucili za kupnju? 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Pa što se toliko ljutiš i pjeniš ideš možda na popravni? Ma odrasti ćeš ti i više nećeš biti zelen kao što i sam tvoj nick govori..... Usput krivi link si stavio!

 Daj se prestani svađati i pametovati! Nisam ti ja kriv što ti i tvoj brat ne možete do ZTE routera. Pa ne ovisi život o routeru. Daj, nađi si curu i pusti mapiranje ćelija na miru.

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

mladen-p  Ma ok sve pet jer dosad to nije bilo moguće kao sustav im ne dozvoljava router+ govorna tarifa. Možda se netko odluči za tu kombinaciju pa da znaju da se može. Jer kako si pisao izgledalo je da je router posebno kupljen,a tarifa posebno. U svakom slučaju počela borba za svakog korisnika sve ide iako im sustav ne dozvoljava

 Pretpostavljam da možda zato nije prvi put prošla narudžba, nisam imao nikakvu uslugu kod njih.

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zee_15 kaže...

Pozdrav, crko mi zte router kojeg sam doaad imao od a1 operatera

Eh sad sam u potrazi za routerom. Citajuci najbolji omjer cijene /kvalitete je huawei b535

Sad me zanima dal ga ima gdje za kupit u hrvatskim trgocina?

Te opcenito dal jw to router kojeg bi mi preporucili za kupnju? 

 Evo meni se oslobodio Huawei B535-232, pa ako te zanima javi se da se dogovorimo :)

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hehe dobar si ali jako neupućen pa da ti dam info iz prve ruke brat je dobio optiku i prodao M5. Da mapirat ću i dalje taj trud nije uzaludan nekome će pomoći za razliku od tebe koji nemaš pametnijeg posla nego trolati. Kada sam ja imao cure ti nisi bio ni u prvom planu.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ne bih rekao da je do mene, ali ipak da upitam: jel nekome nestao A1 server za testiranje brzine na speedtest.net? Vidim ostalih 5 u ZG, ali A1 je jednostavno nestao tj. nema ga na listi. Prvo sam pomislio da mi je brzina spora jer se spaja na drugi server (iako su svi relativno blizu), ali ipak je drugi problem - ruter mi se vise ne zeli prebaciti na LTE+ tj. izgleda kao da vise ne agregira bandove (1+3+20)?! Postavljanjem svakog od bandova pojedinacno, svi imaju dobar signal ali mizernu brzinu. Ping je isto skocio za 7-8ms. Wtf? Jel moze biti nesto do tornja (eNBID 1074 ako je netko blizu)? Prije 10-ak dana su isto nesto radili, kada uopce nije bilo LTE signala kroz sat-dva. Naravno, ruter sam restartao, ali i dalje losa situacija (<10Mbit, dok inace kroz dan ide 100+MBit). Anyone?

Moj tata je jači!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Burs 

Povremeno ti na speedtestu nestane poneki server, nema ni kod mene A1 ali ga je bilo prije par dana kada sam radio testiranje preko A1.

Koristi ove druge servere pod ZG, bit će ti ok dok se ne vrati A1 speedtest server.

 

Što se tiče tornja, po opisanom je lako moguće da je u tijeku nadogradnja tornja što nije ništa čudno ove godine jer svi nadograđuju zbog uvođenja 5G-a.

Kod mene je to na HT-u trajalo dva mjeseca, svako malo pa nestajali cijeli bandovi, pa agregacije nisu radile ili su radile ali brzine koma dulje vrijeme, skakutanja pinga do 1 ms i tako.

 

Nego, jesi baš u routeru provjerio na koji toranj ti se spaja jer vidim da oko tebe ima puno tornjeva.

I koji router koristiš?

Ako nemaš vanjske antene, možda ti se i prespaja među tornjevima.

 

Napisao si da koristiš agregacije 1+3+20, oko tebe ima tornjeva sa bandom B7 pa si probaj agregacije tipa 1+3+7 ili 1+7 ili 3+7 da ti se spoji na neki od tih tornjeva sa B7 pa vidi brzine i signal.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2022 14:18 (Tirkiz).
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hmm.. da. Speedtest radim svakodnevno više puta zadnjih 2 tjedna, jer sam uzeo novi modem (Huawei B715), i stavio dvije Iskrine P-56 MIMO vanjske antene, pa svako malo neke ideje i mjerenja. Danas je prvi dan da ne vidim A1 server za mjerenje brzine, i ovo ostalo opisano da se desava, i ne mogu nikako odgonetnuti o cemu se radi. Ali u međuvremenu mi je palo na pamet da probam i sa moba isto na A1, i slicna je situacija. Zna malo bolje potegnuti u pocetku, ali nakon par sekundi isto pada ispod 10Mbit. Tako da je vjerojatno neka nadogradnja tornja u pitanju kako si i ti spomenuo. A taman sam se navikao na super-brzi internet haha :)

Sto se tice tornja, da, i u samom ruteru, i u huaCtrl android app, i u LTEWatch i LTE_H-Monitor win appovima, svugdje isti podaci (eNBID, broj celije, band na koji je spojen, itd). Istina, ima jos par drugih tornjeva oko mene, ali lokacija mi je okruzena bregovima, i jedini toranj na kojem su brzine zadovoljavajuce je taj na koji sam spojen u 100% vremena. Kad se spoji na bilo koji drugi (forsiranjem b7 banda kojeg nema na ovom eNBID 1074), onda je internet na granici upotrebljivosti bez obzira kako usmjerim antene, i takav slucaj bih definitivno odmah uocio. Tako da nije to. Ruter je "fiksiran" na eNBID 1074, i eventualno se prebacuje između b1 i b3 bandova gdje su rsrp/rsrq/rssi/sinr parametri dosta dobri (u biti odlicni, samo rsrq zna skakutat od -3 do -10).

 

EDIT: "odčepilo" se :) Samo dokad.. Nadam se da nece trajati kao kod tebe 2 mjeseca..

Moj tata je jači!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2022 16:17 (Burs).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
.
PSN:Dacho_223
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2022 18:16 (Dacho223).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zanima me da li je itko od vas se susreo sa slucajem kao ja. Znaci, zadnjih par miseci kod A1 u vrimenskom periodu od nekih 23:00 do 00:00 internet bude neupotrebljiv, brzina uzasno pada, samo na momente bude normalna i to je to. I onda u 00:01 se sve odjednom vrati u normalu. Znaci nije do zagusenosti mreze i slicno pa da je zato brzina losa, nije do nikakvih update uredjaja ili slicno koji bi mogli biti zakazani za to vrime. Ima li itko slicnih iskustava ili je to samo do moje mikrolokacije? Ne znam ima li uopce smisla ista spominjati A1 jer pretpostavljam da nece bit nikakvih rezultata, ili u slucaju da se odlucim ima li neki program ili nesto sa cime bi moga raditi monitoring brzine u tom vrimenskom periodu da mogu dokazati da se to konstantno dogadja?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

U pauzi godišnjeg još malo istražio CA MC801a kod naših operatera. Bio sam na poziciji gdje naši operateri koriste sve 4G zakupljene frekvencije. Tornjevi su mi bili udaljeni cca 15km.

HT 5G HT 5G
A1 5G A1 5G
Telemach 5G Telemach 5G
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ja sam istrazio..da kod svih operatera..bez obzira..na lokaciju..brzina jest 2/2 u dalmaciji...zivilo ljeto i turisti i jaka infrastruktura istih..
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
maniti kaže...
ja sam istrazio..da kod svih operatera..bez obzira..na lokaciju..brzina jest 2/2 u dalmaciji...zivilo ljeto i turisti i jaka infrastruktura istih..

 Loše si istražio Split bilo koji dio nema DL ispod 100 a ide i preko 1Gbps. Otok gdje sam bio A1 i Telemach imaju 5G HT je 4G i DL od 250 pa preko 1Gbps u bilo koje doba dana. Ali naravno može se naći i mjesto gdje nema ni signala no tamo nema ničeg pustoš...

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
maniti kaže...
ja sam istrazio..da kod svih operatera..bez obzira..na lokaciju..brzina jest 2/2 u dalmaciji...zivilo ljeto i turisti i jaka infrastruktura istih..

 Loše si istražio Split bilo koji dio nema DL ispod 100 a ide i preko 1Gbps. Otok gdje sam bio A1 i Telemach imaju 5G HT je 4G i DL od 250 pa preko 1Gbps u bilo koje doba dana. Ali naravno može se naći i mjesto gdje nema ni signala no tamo nema ničeg pustoš...

 doci ćeš kod mene..a ja nisam u pustoši...pa istraži....po tebi ispada.. da su sva tri operatera utopija...meni ni veem backup ne backupira bazu u roku...a imamo 100/100 optiku...sve ostalo su priče..a 01.09 će se vratit u normalu..naravno kad turisti odu..a podkapacitirana oprema..prodiše...

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ma sve ovisi i o samoj lokaciji mobilne usluge nije svugdje isto. Ali za optiku mi je baš čudno da je tako loše kod tebe sigurno si ih kontaktirao pa šta kažu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2022 8:30 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Ma sve ovisi i o samoj lokaciji mobilne usluge nije svugdje isto. Ali za optiku mi je baš čudno da je tako loše kod tebe sigurno si ih kontaktirao pa šta kažu?

 slažem se,nije isto..evo sinoć ko za dišpet u roku backupiralo..a po tome sam znao da će i internet "valjat" danas..oni samo razumiju kontakt kod produženja ugovora..a privatno..imam kartice od sva 3 operatera..i recimo jutra su ok..ali podne..pa iza 19h..već ima 3 sezone..na sva 3 je 2/2.. to traje negdi do kraja osmog miseca.. pa se vrati u normalu...

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ma naravno postoje lokacije gdje je opterećenje veliko dovoljno je da se spojiš na drugi toranj koji je manje opterećen i već su bolji rezultati. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ako netko zeli 5g ruter za ok cijenu pa nek bida. naveo je ostecenje kutije. mozda prodje za manje od 200€

 

https://www.ebay.de/itm/325276834744?epid=8048984959&hash=item4bbc029bb8:g:EqoAAOSwg0li2EXL

 

ili novi za 250€

 

https://www.ebay.de/itm/255647755428?epid=8048984959&hash=item3b85cb2ca4:g:bQEAAOSwJ-ti4E3C

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima. Imam pitanje u vezi antena odnosno imam losu brzinu/kvalitetu veze.

Koristim HT-ovu unlimited tarifu i Huawei B818 i imam inace oko 60/10 DL/UL.

Nabavio sam Iskrine P56 antene jer sam bio brzu/kvalitetniju vezu, ali dobio sam samo "losije".

Danas sam namontirao antene tek toliko na garazu na visinu od ca. 10m i okrenuo ih prema tornju da vidim kako ce funkcionirat.

Kasnije ce ici na krov ako budem imao koristi, zato trebam pomoc.

 

Zivim u Petrinji (cellmapper) i nemam veliki izbor tornjeva, zivim gdje je crvena strelica i trenutno se spajam na 150011, neovisno kako su antene okrenute.

Ruter sam iznio van na terasu gdje se u i antene i s ruterom imam vece brzine na speedtestu, ali su RSRQ, RSSI, RSRP, SINR losiji nego s antenama.

S antenama mi sve varira. Nekad znaju biti vrijednosti u zelenom, znaci good/excelent, ali su mit Ping/Jitter uzasni (Ping 100-500, Jitter 200-1500) i brzina ispod 10/2 DL/UL.

Kad antene "promjene" vrijednosti na losije, brzina bude veca.

 

Pokusao sam sa razmakom antena od 17cm, 33cm, 38cm, 60cm, 75cm, 90cm, okretao ih za nekoliko stupnjeva u oba smjera ali su mi internet i brzina losi.

 

Ne znam jel mogu lockat ruter na odredjeni toranj/celije ili slicno?

Imao sam par speedtestova s 50/40 DL/UL, 10/50 DL/UL, 90/5, 90/30. Tako da mi se cini da je izgleda moguce imati 80/40 s cim bih bio vise nego zadovoljan ali ne znam kako da "osposobim" to sve.

 

Ovo su vrijednosti RSRQ, RSSI, RSRP, SINR s antenama i bez (isti LINK kao i gore)

Ovo sve varira. Nekad mi je SINR na 10, nekad na -15, ostalo se isto mijenja za 30ak i to sve u roku od par minuta.

 

Jel se moze ista napraviti? @DDavorin ili netko drugi tko ima iskustva/prijedloge?

Pretpostavljam da ce sve bit bolje kad stavim antenu na krov ali mi je nelogicno da ruter koji je cak i nizi od antena ima vecu brzinu nego antene, koje bi valjda trebale biti bolje.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

...neki dan sam na Njuškalu vidio oglas nekog Istranina za P-56 loše kopije 150kn, kasnije vidim promjenio sliku na orginal .

Provjeri spojeve koaksa, možda negdje ima loš ili kratak spoj (moraš vizualno jer istrumentom i antena daje kratki spoj).

 

edit: Šifra oglasa: 38109555

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2022 8:04 (AF139).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

chorba69  Vidim na cellmapper karti taj toranj na koji se spajaš ima samo dvije frekvencije , a u routeru se vidi da ima i treću frekvenciju B1 znači treba mapirati da se osvježe tornjevi i frekvencije na njima. Antene stavi razmak cca 33 cm od najduljih elemenata. Signali ti variraju ovisi koja je frekvencija primarna i to je normalno. Testiraj samo B3(trebalo bi ti pisati 4G+ javi brzine) i provjeri dali u sučelju routera kad su spojene antene pod postavke antena piše da su prepoznate vanjske antene. Kad ćeš podešavati smjer antena radi samo na jednoj frekvenciji i to na najvišoj B1 ili može i B3 i provjeravaj brzine jer ne znači da ako je najbolji signal da imaš najveće brzine. Na prvoj slici bez antena tamo gdje ti je primarna B3(10Mhz) i druga slika B3(20Mhz) znaći nisu iste ćelije primarne i otuda razlika u signalu. Ali definitivno nešto nije uredu da sa antenama dobijaš slabije signale ili je do antena ili router ne prepozna da su vanjske tj konektor na routeru je u banani. Iskre si kupio nove?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2022 9:17 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Telemach, navodno bi trebao na svim tarifana, bonovi il pretplate, imati 5G.

Al nekako mi je to sve čudno. Na karti je VŽ više manje cijeli pokriven.

Ja imam osnovnu tarifu (ono što se dobije kad kupiš karticu, nije odabrana ni jedna tarifa od onda) i kupujem promet/razgovor kad treba.. a ne treba, jer imam službeni HT :D

Sad sam nadoplatio malo prometa da testiram 5G.

Gore mi piše 5G, al brine 70/20...

U cellmapperu nikakvih tragova 5G za Telemach...

 

Možda ova osnovna tarifa nema pristup 5G, makar na stranicama piše da ima i tako su mi rekli u službi za korisnike, preko Facebooka? Al onda bi bilo Restricted u Cellmapperu.

 

Ima netko Telemach na bonove u VŽ, 5G mu radi uredno i Cellmapper točno prikazuje 5G podatke?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

chorba69  Vidim na cellmapper karti taj toranj na koji se spajaš ima samo dvije frekvencije , a u routeru se vidi da ima i treću frekvenciju B1 znači treba mapirati da se osvježe tornjevi i frekvencije na njima. Antene stavi razmak cca 33 cm od najduljih elemenata. Signali ti variraju ovisi koja je frekvencija primarna i to je normalno. Testiraj samo B3(trebalo bi ti pisati 4G+ javi brzine) i provjeri dali u sučelju routera kad su spojene antene pod postavke antena piše da su prepoznate vanjske antene. Kad ćeš podešavati smjer antena radi samo na jednoj frekvenciji i to na najvišoj B1 ili može i B3 i provjeravaj brzine jer ne znači da ako je najbolji signal da imaš najveće brzine. Na prvoj slici bez antena tamo gdje ti je primarna B3(10Mhz) i druga slika B3(20Mhz) znaći nisu iste ćelije primarne i otuda razlika u signalu. Ali definitivno nešto nije uredu da sa antenama dobijaš slabije signale ili je do antena ili router ne prepozna da su vanjske tj konektor na routeru je u banani. Iskre si kupio nove?

 Hvala. 

Znaci cellmapper ukljucit, pokrenuti "snimanje" u aplikaciji i provozati se po tom dijelu grada? I onda bi kroz 2-3 dana trebalo sve biti vidljivo na cellmapperu ili?

Testirao sam samo B3 i B20, kvaliteta signala (RSRP, RSRQ, SINR, RSSI) budu excellent, ali brzina nije nesto posebno i ping je veliki. Znam da je samo jedna frekvencija i da ne mogu ocekivati previse ali imam osjecaj da je "pre lose/malo".

 

U ruteru sam provjerio antene i prepoznate su vanjske, i na automatskom mode-u, ali sam svejedno stavio fiksno na external.

 

Smjer antena shvatio, budem provjerio. Iako kazem antene su sad na garazi i nemam direktan pogled prema tornjevima odnosno nizi sam za 5-8m nego sto ce biti na krovu ali opet mislim da bi trebalo biti bolje nego samo sa ruterom.

 

Iskre nisu nove ali su bile kod frenda i poklonio mi ih je jer je napokon dobio optiku, tako da su antene sigurno radile.

Ako je sve ostalo ok i sve dobro nariktano, jedino moze biti jos da je do kabla "problem".

Naime frend kad je skidao antene je odrezao kabal i ja sam ga jucer spojio bez M/Z SMA konektora nego direktno i zalemio i izolirao.

Jel bi to mogao biti problem ako je sve "cisto" napravljeno ili bas moram sa SMA adapterom spojit?

I jos jedna stvar, jel smijem koristiti 75ohm koaksijalni kabel ili mora biti 50ohm? Vidio sam po netu da za to mora biti 50ohm ali rijetko gdje ih ima u Petrinji/Sisku za kupiti i skuplji su od 75ohm pa zato pitam.

Ako ne smije onda cu u ZG kupit novi 50ohm koaksijalni i isprobati, iako kazem zice sam spojio fino, odvojio sve i zalemio.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

CyberDemonVZ   Probaj kod tornja 41589 ili 41735 koji ti je bliži tu mora ići preko 300Mbps. A na 40951 ide preko 400 slike dolje

lokacija lokacija
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2022 10:40 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

chorba69  Obavezno antene van i montirati ih ovako ne možeš ništa. Da uključiš cellmaper app možeš i od kuće ostavi oko cca pola sata i napravi Upload točaka na server i nakon nekog vremena će se pojaviti novi stanje no može potrajati i dan dva ovisi o gužvi na serveru

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koaks bi trebao biti sa malim gubicima i 50ohma impedacijom što znači ne dolaze u obzir RG174 ni RG58 već bolji npr. H155 , RF240, LMR200 ...

Spoj koaksa na ruter se treba izvesti tako da je max oko 5mm od omota spoj srednjeg vodiča , a omot direktno što kraće (1mm) na masu.

I dobri koaksijalni kablovi imaju gubitke (više što je viša frekvencija) pa se često ruter postavi što bliže antenama da bi koaks bio što kraći.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
CyberDemonVZ kaže...

Telemach, navodno bi trebao na svim tarifana, bonovi il pretplate, imati 5G.

Al nekako mi je to sve čudno. Na karti je VŽ više manje cijeli pokriven.

Ja imam osnovnu tarifu (ono što se dobije kad kupiš karticu, nije odabrana ni jedna tarifa od onda) i kupujem promet/razgovor kad treba.. a ne treba, jer imam službeni HT :D

Sad sam nadoplatio malo prometa da testiram 5G.

Gore mi piše 5G, al brine 70/20...

U cellmapperu nikakvih tragova 5G za Telemach...

 

Možda ova osnovna tarifa nema pristup 5G, makar na stranicama piše da ima i tako su mi rekli u službi za korisnike, preko Facebooka? Al onda bi bilo Restricted u Cellmapperu.

 

Ima netko Telemach na bonove u VŽ, 5G mu radi uredno i Cellmapper točno prikazuje 5G podatke?

 Postoji još jedan problem da na bonovim brzine su ograničene 75/25 no neko kažu da nisu neki da jesu od SZK čekam odgovir već dva tjrdna. Ovo sam testirao sa Unlimited. Danas su mi prebacili HT  broj na bonove u Telemach bonovi pa ću testirati sa tarifom SIM2GO S kad ju aktiviram i dobio sam 6GB zbog prijenosa broja tak da će 8GB biti dosta za testiranje....

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Telemach, navodno bi trebao na svim tarifana, bonovi il pretplate, imati 5G.

Al nekako mi je to sve čudno. Na karti je VŽ više manje cijeli pokriven.

Ja imam osnovnu tarifu (ono što se dobije kad kupiš karticu, nije odabrana ni jedna tarifa od onda) i kupujem promet/razgovor kad treba.. a ne treba, jer imam službeni HT :D

Sad sam nadoplatio malo prometa da testiram 5G.

Gore mi piše 5G, al brine 70/20...

U cellmapperu nikakvih tragova 5G za Telemach...

 

Možda ova osnovna tarifa nema pristup 5G, makar na stranicama piše da ima i tako su mi rekli u službi za korisnike, preko Facebooka? Al onda bi bilo Restricted u Cellmapperu.

 

Ima netko Telemach na bonove u VŽ, 5G mu radi uredno i Cellmapper točno prikazuje 5G podatke?

 Postoji još jedan problem da na bonovim brzine su ograničene 75/25 no neko kažu da nisu neki da jesu od SZK čekam odgovir već dva tjrdna. Ovo sam testirao sa Unlimited. Danas su mi prebacili HT  broj na bonove u Telemach bonovi pa ću testirati sa tarifom SIM2GO S kad ju aktiviram i dobio sam 6GB zbog prijenosa broja tak da će 8GB biti dosta za testiranje....

 Odlično, hvala na informaciji!!

Btw, kako to da Cellmapperu ne vidim ni slovo o 5G, a prema ikoni sam očito spojen... Pada ti što na pamet?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Tako je kod svih operatera ako si spojen na frekvenciju koja je primarna za 5G pisat će i u cellmapperu da si spojen na 5G a na ostalima 4G a mob i router 5G

Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice