4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.125.819
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Grayseal kaže...
DDavorin kaže...
 3.5Ghz nije nigdje još pušten sve radi na 5G DSS. Možda griješim ako znaš reci ID tornja koji ima 3.5Ghz

 Barba tehničar kaže da ova dva imaju:

 

eNB ID 750057 - LTE

eNB ID 750064 - LTE

 

...samo se nadam da su ovo IDevi 

 koliko vidim ta dva tornja imaju 5G DSS tj na 4G frekvencijama. Na cellmaper karti su frekvencije 4G na tim tornjevima i tornjevi imaju 5G ali ovaj hibridni.

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel mi moze netko reci kako mogu sloziti skriptu da automatski odgovara na SMS za produzenje po maksimalnoj brzini?

Trenutno koristim Unlimited tarifu i nasao sam neku python skriptu koja to radi, samo ne kuzim kako da to ubacim u ruter.

Imam Huawei B818-263.

 

Jel mi treba dodatno neki PC koji je spojen sa ruterom kao backend ili se moze direktno u ruteru?

Imam neki Intel NUC pa bi njega mogao koristit kao "backend", samo ne znam kako da slozim to sve da funkcionira.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
chorba69 kaže...

Jel mi moze netko reci kako mogu sloziti skriptu da automatski odgovara na SMS za produzenje po maksimalnoj brzini?

Trenutno koristim Unlimited tarifu i nasao sam neku python skriptu koja to radi, samo ne kuzim kako da to ubacim u ruter.

Imam Huawei B818-263.

 

Jel mi treba dodatno neki PC koji je spojen sa ruterom kao backend ili se moze direktno u ruteru?

Imam neki Intel NUC pa bi njega mogao koristit kao "backend", samo ne znam kako da slozim to sve da funkcionira.

 

Hvala!

 

Ako već imaš neki Intel NUC koji stoji neiskorišten i imaš nešto Linux znanja, instaliraj na njega Linux bez grafičkog sučelja (jer manje troši hardver a time i struju), stavi SSH pristup, instaliraj python apt, stavi skriptu u cronjob da se pokreće svakih sat vremena.

 

I da, provjeri jel ta skripta ima napisano da kada na routeru pronađe novi SMS određenog sadržaja da okine slanje SMS-a za brzinu. Ako nema, moraš doraditi skriptu.

 

NUC samo spoji LAN kabelom u router i u struju i nek radi 24/7 :)

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
chorba69 kaže...

Jel mi moze netko reci kako mogu sloziti skriptu da automatski odgovara na SMS za produzenje po maksimalnoj brzini?

Trenutno koristim Unlimited tarifu i nasao sam neku python skriptu koja to radi, samo ne kuzim kako da to ubacim u ruter.

Imam Huawei B818-263.

 

Jel mi treba dodatno neki PC koji je spojen sa ruterom kao backend ili se moze direktno u ruteru?

Imam neki Intel NUC pa bi njega mogao koristit kao "backend", samo ne znam kako da slozim to sve da funkcionira.

 

Hvala!

 

Ako već imaš neki Intel NUC koji stoji neiskorišten i imaš nešto Linux znanja, instaliraj na njega Linux bez grafičkog sučelja (jer manje troši hardver a time i struju), stavi SSH pristup, instaliraj python apt, stavi skriptu u cronjob da se pokreće svakih sat vremena.

 

I da, provjeri jel ta skripta ima napisano da kada na routeru pronađe novi SMS određenog sadržaja da okine slanje SMS-a za brzinu. Ako nema, moraš doraditi skriptu.

 

NUC samo spoji LAN kabelom u router i u struju i nek radi 24/7 :)

 

Da, to je plan. Samo nisam znao jel se nekako moze u ruter direktno ubacit neka skripta na neku foru. Ali ako ne, bit ce dobar NUC.

Skripta bi trebala imati sve, radi se o OVOJ skripti.

 

Linux nariktat kako si rekao nisam nikad instaliravao. Tj Linux opcenito nikad nisam instalirao, ali pomocu YouTube-a mislim da nece biti problem.

Jel dovoljno svakih sat ili radije svakih 10 minuta?

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Taj forumaš je postao tu skriptu prije pola godine, potraži starije stranice na ovoj temi iz perioda oko siječnja ove godine, možda ima korisnih komentara i napomena.

 

Skripta već u sebi ima loop svakih 15 sekundi, dakle onda niti ne treba cron, jednom je pokreneš i ona sama radi beskonačni loop.

 

Meni je osobno 15 sekundi previše kako je u toj skripti, jer sam kod sebe na HT unlimited vidio da mi brzine uopće ne smanji čak i ako pošaljem ručno SMS nakon jednog dana od poruke da trebam poslati SMS za brzinu, i tako već unazad pola godine. 

Pa sam zato predložio sat vremena, svejedno.

 

Imaš puno primjera na netu pa si probaj za test složiti jedan Linux na tom NUC-u i onda samo guglaj kako složiti pokretanje te py skripte kod boota Linuxa i to je to.

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

Imaš puno primjera na netu pa si probaj za test složiti jedan Linux na tom NUC-u i onda samo guglaj kako složiti pokretanje te py skripte kod boota Linuxa i to je to.

 Ma nek uzme neki polovni RaspberryPi za 100-200 kn, nece ga ni vidjet ni cut. NUC mi je teski overkill za samo vrtiti neku skripticu. Ako ce ga koristiti ko media centar, onda ok.

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Jel ima netko za prodat rabljene Iskrine MIMO P-56 antene? Molim PM ako ih se netko želi riješiti :)
Moj tata je jači!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ja imam za prodat p56, možemo se čuti na mail
apartment@vip.hr
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imam MF286R, odasiljac je relativno blizu, a i dalje imam hrpu oscilacija u brzini. Pogotovo kada u njega upiknem drugi ruter. Na koji nacin da izvucem najvise sto mogu dobiti?
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bonbon, 70kn 30gb 3500min 400sms 😄
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Mahegiarct kaže...
Imam MF286R, odasiljac je relativno blizu, a i dalje imam hrpu oscilacija u brzini. Pogotovo kada u njega upiknem drugi ruter. Na koji nacin da izvucem najvise sto mogu dobiti?

 Pročitaš barem stotinjak poruka, od svoje poruke kronološki unatrag. Doslovno sve piše. Ljudi non stop pitaju ista pitanja. Antene, CELL ID, routeri...

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Mahegiarct kaže...
Bonbon, 70kn 30gb 3500min 400sms 😄

 S popustom. Jer neki neće znati zašto ti plaćaš 70 kuna, a oni 110 kuna.

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Dobro, promotivna ponuda za nove korisnike pretplate koja je nekim cudom jos aktualna :)
4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Moze li se uopce postici neka postena brzina tim ZTEom jer vidim da je vec malkice zastario?

Ne znam niti kakvi su tornjeve i kakve uopce imam mogucnosti.
150170
150688

Ako netko ima volje da baci oko
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 14:38 (Mahegiarct).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mladen-p kaže...
DDavorin kaže...

 Možeš slati sms preko sučelja MC801a routera. Uz koju tarifu si dobio router?

 

Pozdrav, evo malo je potrajalo dok je router stigao do mene pa da odgovorim.

 

Cijena routera je 1060kn na tarifu unlimited za 206kn/mj, bez ugovora je 2598kn

 

Brzina u odnosu na Huawei 535-232 

 

Download: Huawei cca 60Mbs(4G) ZTE 170-200Mbs(5G) 180-220(4G)T-com

 

Upload: Huawei cca 30Mbs(4G) ZTE 60-75Mbs(5G) 55-90(4G)T-com

 

za par dana provjerim A1 4-5G

 

Brzina je izgleda zalokana na max 200Mbs (5G)

 

Ispravak, malo pomicao router ide i 360Mbs u downloadu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 16:18 (mladen-p).
5 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Mahegiarct kaže...
Dobro, promotivna ponuda za nove korisnike pretplate koja je nekim cudom jos aktualna :)

 Pozdrav.Kako se može ostvariti taj popust?Imam 3 br. na tomato pretplati,pa bi ih prebacio na bonbon jer mi je to bolja opcija.

Hvala

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mladen-p kaže...
mladen-p kaže...
DDavorin kaže...

 Možeš slati sms preko sučelja MC801a routera. Uz koju tarifu si dobio router?

 

Pozdrav, evo malo je potrajalo dok je router stigao do mene pa da odgovorim.

 

Cijena routera je 1060kn na tarifu unlimited za 206kn/mj, bez ugovora je 2598kn

 

Brzina u odnosu na Huawei 535-232 

 

Download: Huawei cca 60Mbs(4G) ZTE 170-200Mbs(5G) 180-220(4G)T-com

 

Upload: Huawei cca 30Mbs(4G) ZTE 60-75Mbs(5G) 55-90(4G)T-com

 

za par dana provjerim A1 4-5G

 

Brzina je izgleda zalokana na max 200Mbs (5G)

 

Ispravak, malo pomicao router ide i 360Mbs u downloadu.

 Mora da imaš dobru vezu jer router ne možeš dobiti uz mobilnu tarifu Unlimited samo Mob može uz mobilne tarife a uz podatkovne routeri

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2022 9:55 (DDavorin).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
mladen-p kaže...
mladen-p kaže...
DDavorin kaže...

 Možeš slati sms preko sučelja MC801a routera. Uz koju tarifu si dobio router?

 

Pozdrav, evo malo je potrajalo dok je router stigao do mene pa da odgovorim.

 

Cijena routera je 1060kn na tarifu unlimited za 206kn/mj, bez ugovora je 2598kn

 

Brzina u odnosu na Huawei 535-232 

 

Download: Huawei cca 60Mbs(4G) ZTE 170-200Mbs(5G) 180-220(4G)T-com

 

Upload: Huawei cca 30Mbs(4G) ZTE 60-75Mbs(5G) 55-90(4G)T-com

 

za par dana provjerim A1 4-5G

 

Brzina je izgleda zalokana na max 200Mbs (5G)

 

Ispravak, malo pomicao router ide i 360Mbs u downloadu.

 Mora da imaš dobru vezu jer router ne možeš dobiti uz mobilnu tarifu Unlimitesd samo Mob može uz mobilne tarife a uz podatkovne routeri

 Imaš ga u A1: https://www.a1.hr/webshop/tableti-i-laptopi-na-pretplatu/zte-zte-mc801a-5g-indoor/1000036363/mobilni-net-m

 

Pa javi bratu.

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
mladen-p kaže...
mladen-p kaže...
DDavorin kaže...

 Možeš slati sms preko sučelja MC801a routera. Uz koju tarifu si dobio router?

 

Pozdrav, evo malo je potrajalo dok je router stigao do mene pa da odgovorim.

 

Cijena routera je 1060kn na tarifu unlimited za 206kn/mj, bez ugovora je 2598kn

 

Brzina u odnosu na Huawei 535-232 

 

Download: Huawei cca 60Mbs(4G) ZTE 170-200Mbs(5G) 180-220(4G)T-com

 

Upload: Huawei cca 30Mbs(4G) ZTE 60-75Mbs(5G) 55-90(4G)T-com

 

za par dana provjerim A1 4-5G

 

Brzina je izgleda zalokana na max 200Mbs (5G)

 

Ispravak, malo pomicao router ide i 360Mbs u downloadu.

 Mora da imaš dobru vezu jer router ne možeš dobiti uz mobilnu tarifu Unlimitesd samo Mob može uz mobilne tarife a uz podatkovne routeri

Ma kakvi, kod mene u Selu A1 postavlja optiku i lijevo i desno, samo ne ovih 5 bandera do mene, pa je valjda T-Com odlučio uzeti što se može :) 

Ušetao kod njih i uzeo router, bez špage.

Prije dva tjedna naručio taj router bez da sam imao išta kod njih, kad je stiglo vrijeme da ga pokupim ispalo je da ga nisu uopće naručili. Dan dva ranije sam uzeo tu Unlimited tarifu za probu signala, i naručio ponovno taj router.

Stigao i radi odlično, trebat ću još malo podesiti mikro lokaciju i izvući max brzinu. 

Prek telefona mi se agentica kod prodaje tarife klela da nema slanja SMS-a, naravno da ima :) 

Iz Chrome-a i Edge-a mi ne želi otvoriti SMS kad ima poruka, no radi iz ZTE Link app na mobitelu, slanje/čitanje.

Iako jučer kad je stigla poruka moram priznati da nije bilo neke razlike u brzini.

 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...
mladen-p kaže...
mladen-p kaže...
DDavorin kaže...

 Možeš slati sms preko sučelja MC801a routera. Uz koju tarifu si dobio router?

 

Pozdrav, evo malo je potrajalo dok je router stigao do mene pa da odgovorim.

 

Cijena routera je 1060kn na tarifu unlimited za 206kn/mj, bez ugovora je 2598kn

 

Brzina u odnosu na Huawei 535-232 

 

Download: Huawei cca 60Mbs(4G) ZTE 170-200Mbs(5G) 180-220(4G)T-com

 

Upload: Huawei cca 30Mbs(4G) ZTE 60-75Mbs(5G) 55-90(4G)T-com

 

za par dana provjerim A1 4-5G

 

Brzina je izgleda zalokana na max 200Mbs (5G)

 

Ispravak, malo pomicao router ide i 360Mbs u downloadu.

 Mora da imaš dobru vezu jer router ne možeš dobiti uz mobilnu tarifu Unlimitesd samo Mob može uz mobilne tarife a uz podatkovne routeri

 Imaš ga u A1: https://www.a1.hr/webshop/tableti-i-laptopi-na-pretplatu/zte-zte-mc801a-5g-indoor/1000036363/mobilni-net-m

 

Pa javi bratu.

 Da uz podatkovne tarife ne uz govorne tipa Savršena

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

 Da uz podatkovne tarife ne uz govorne tipa Savršena

Nemojmo bit nezadovoljni i izbirljivi. Htio si taj router, imaš ga u ponudi A1.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

mladen-p  Koliko sam te shvatio ušetao si u poslovnicu tražio router 801a i dobio si ga za 1060kn 24mj UO i bez podatkovne tarife. Unlimited si naručio koliko sam shvatio par dana prije nego router znači nije vezana uz router. Pitam da i drugi znaju kako doći jeftino do routera bez tarife na temelju koje možeš dobiti router za 1060kn uz UO na 24mj. Jer Unlimited + ZTE MC801a nema u ponudi na web stranicama HT.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...

 Da uz podatkovne tarife ne uz govorne tipa Savršena

Nemojmo bit nezadovoljni i izbirljivi. Htio si taj router, imaš ga u ponudi A1.

 To što pišeš nema veze sa raspravom a i ta tarifa Mobilni Net M nema pristup 5G mreži. Linkaj MC801a uz neku govornu tarifu bilo kojeg operatera o tome se vodila rasprava.I bit će svi zadovoljni.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2022 10:18 (DDavorin).
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

mladen-p  Koliko sam te shvatio ušetao si u poslovnicu tražio router 801a i dobio si ga za 1060kn 24mj UO i bez podatkovne tarife. Unlimited si naručio koliko sam shvatio par dana prije nego router znači nije vezana uz router. Pitam da i drugi znaju kako doći jeftino do routera bez tarife na temelju koje možeš dobiti router za 1060kn uz UO na 24mj. Jer Unlimited + ZTE MC801a nema u ponudi na web stranicama HT.

 

To i mene zanima.

mladen-p zanima nas koji je firmware na tom routeru i koje su (skrivene) opcije dostupne, lock ćelija i to.

 

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...

 Da uz podatkovne tarife ne uz govorne tipa Savršena

Nemojmo bit nezadovoljni i izbirljivi. Htio si taj router, imaš ga u ponudi A1.

 To što pišeš nema veze sa raspravom a i ta tarifa Mobilni Net M nema pristup 5G mreži. Linkaj MC801a uz neku govornu tarifu bilo kojeg operatera o tome se vodila rasprava.I bit će svi zadovoljni.....

 Ima izravne veze s temom foruma "4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW". Ne budem ništa linkao. I ne određujem ja u kojoj će tarifi biti dostupan taj router.

 

Ja ću uzeti router tamo gdje je dostupan. A ti nemoj.

 

Nota bene, čovjek ti je lijepo napisao da nije imao vezu, a ti opet po starom.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...

 Da uz podatkovne tarife ne uz govorne tipa Savršena

Nemojmo bit nezadovoljni i izbirljivi. Htio si taj router, imaš ga u ponudi A1.

 To što pišeš nema veze sa raspravom a i ta tarifa Mobilni Net M nema pristup 5G mreži. Linkaj MC801a uz neku govornu tarifu bilo kojeg operatera o tome se vodila rasprava.I bit će svi zadovoljni.....

 Ima izravne veze s temom foruma "4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW". Ne budem ništa linkao. I ne određujem ja u kojoj će tarifi biti dostupan taj router.

 

Ja ću uzeti router tamo gdje je dostupan. A ti nemoj.

 

Nota bene, čovjek ti je lijepo napisao da nije imao vezu, a ti opet po starom.

 Već si linkao i to krivo A1 nitko nije spominjao! Pišeš o nečemo što ne koristiš.  Da tako je zna se točno u kojoj tarifi je dostupan router u HT a to očito ne znaš zato bubneš i ostaneš živ! Očito si u drugim temama na ignore pa ajde sad malo ovdje dugo me nije bilo..... HEhe uzimaš ti router već godinama....

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2022 14:34 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

mladen-p  Koliko sam te shvatio ušetao si u poslovnicu tražio router 801a i dobio si ga za 1060kn 24mj UO i bez podatkovne tarife. Unlimited si naručio koliko sam shvatio par dana prije nego router znači nije vezana uz router. Pitam da i drugi znaju kako doći jeftino do routera bez tarife na temelju koje možeš dobiti router za 1060kn uz UO na 24mj. Jer Unlimited + ZTE MC801a nema u ponudi na web stranicama HT.

 

 

17.06. dolazim u t-centar i naručujem router, bez tarife, i bez da imam broj u T-com. gospođa mi kaže da je cijena cca 1100kn i uzima podatke i kontakt za narudžbu. Također kaže da će narudžba biti isporučena oko 23.006. te da će me kontaktirati za preuzimanje.

20.06. preko onih teleprodaja uzimam Unlimited pretplatu.

24.06. obzirom da se nitko nije javio odlazim u T-centar i provjeravam što je s routerom, na što mi teta u ovoj smjeni govori da isti nije naručen, i da ona radi sve narudžbe pa će biti sljedeći tjedan srijeda četvrtak(29-30-06). 

24.06. stiže kartica koju aktiviram cca 18h

30.06. javljaju da je stigao router, i na papirima ga vežu uz Unlimited pretplatu radi ostvarivanja popusta (2598-1060kn) mogu odustati od pretplate u bilo kojem trenutku ali moram platiti razliku do 2598kn.

 

Evo jel sad razumljivije?

 

Tirkiz kaže...
DDavorin kaže...

mladen-p  Koliko sam te shvatio ušetao si u poslovnicu tražio router 801a i dobio si ga za 1060kn 24mj UO i bez podatkovne tarife. Unlimited si naručio koliko sam shvatio par dana prije nego router znači nije vezana uz router. Pitam da i drugi znaju kako doći jeftino do routera bez tarife na temelju koje možeš dobiti router za 1060kn uz UO na 24mj. Jer Unlimited + ZTE MC801a nema u ponudi na web stranicama HT.

 

To i mene zanima.

mladen-p zanima nas koji je firmware na tom routeru i koje su (skrivene) opcije dostupne, lock ćelija i to.

 

 

 

Firmware: MC801AV1.0.0B09

Update odmah nakon što je spojen na mrežu. ID ćelije za 5G ne pokazuje, samo za 3/4G

 

Frekvencija 5G      424370
Povezani pojas 5G   N1
Jačina signala 5G    -88 dBm
5G SINR          20.0 dB
5G PCI           372
ID ćelije 5G        ——
5G RSRP          -88 dBm
 
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

mladen-p  Ma ok sve pet jer dosad to nije bilo moguće kao sustav im ne dozvoljava router+ govorna tarifa. Možda se netko odluči za tu kombinaciju pa da znaju da se može. Jer kako si pisao izgledalo je da je router posebno kupljen,a tarifa posebno. U svakom slučaju počela borba za svakog korisnika sve ide iako im sustav ne dozvoljava

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...

 Da uz podatkovne tarife ne uz govorne tipa Savršena

Nemojmo bit nezadovoljni i izbirljivi. Htio si taj router, imaš ga u ponudi A1.

 To što pišeš nema veze sa raspravom a i ta tarifa Mobilni Net M nema pristup 5G mreži. Linkaj MC801a uz neku govornu tarifu bilo kojeg operatera o tome se vodila rasprava.I bit će svi zadovoljni.....

 Ima izravne veze s temom foruma "4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW". Ne budem ništa linkao. I ne određujem ja u kojoj će tarifi biti dostupan taj router.

 

Ja ću uzeti router tamo gdje je dostupan. A ti nemoj.

 

Nota bene, čovjek ti je lijepo napisao da nije imao vezu, a ti opet po starom.

 Već si linkao i to krivo A1 nitko nije spominjao! Pišeš o nečemo što ne koristiš.  Da tako je zna se točno u kojoj tarifi je dostupan router u HT a to očito ne znaš zato bubneš i ostaneš živ! Očito si u drugim temama na ignore pa ajde sad malo ovdje dugo me nije bilo..... HEhe uzimaš ti router već godinama....

Ne možeš (i tvoj brat također) SILOM dobiti ZTE-ov router ako ti ga operater (HT) NE NUDI. Dobivaju ga očito NEKE kategorije pretplatnika. To sam ti već pisao. A1 nudi taj router i privatnim korisnicima u linkanoj tarifi. Nije HT zapisan u kamenu i Ustavu RH kao jedini i obavezni operater. Ako ga nema HT, ideš drugome. Pa neću cijeli život čekati da mi HT u voice tarifi ponudi taj router jer bi ti tako htio. Što je tebi? Tko bubne? Poznajem čovjeka od krvi i mesa koji je poslovni korisnik i koji već mjesecima kod HT-a IMA i KORISTI taj router. Znači, može se. Ako ti ne možeš, ne znači da nitko drugi ne može. Samo si toliko frustriran da se otresaš u porukama kad godi ti netko ne ide niz dlaku.

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mladen-p kaže...
DDavorin kaže...

mladen-p  Koliko sam te shvatio ušetao si u poslovnicu tražio router 801a i dobio si ga za 1060kn 24mj UO i bez podatkovne tarife. Unlimited si naručio koliko sam shvatio par dana prije nego router znači nije vezana uz router. Pitam da i drugi znaju kako doći jeftino do routera bez tarife na temelju koje možeš dobiti router za 1060kn uz UO na 24mj. Jer Unlimited + ZTE MC801a nema u ponudi na web stranicama HT.

 

 

17.06. dolazim u t-centar i naručujem router, bez tarife, i bez da imam broj u T-com. gospođa mi kaže da je cijena cca 1100kn i uzima podatke i kontakt za narudžbu. Također kaže da će narudžba biti isporučena oko 23.006. te da će me kontaktirati za preuzimanje.

20.06. preko onih teleprodaja uzimam Unlimited pretplatu.

24.06. obzirom da se nitko nije javio odlazim u T-centar i provjeravam što je s routerom, na što mi teta u ovoj smjeni govori da isti nije naručen, i da ona radi sve narudžbe pa će biti sljedeći tjedan srijeda četvrtak(29-30-06). 

24.06. stiže kartica koju aktiviram cca 18h

30.06. javljaju da je stigao router, i na papirima ga vežu uz Unlimited pretplatu radi ostvarivanja popusta (2598-1060kn) mogu odustati od pretplate u bilo kojem trenutku ali moram platiti razliku do 2598kn.

 

Evo jel sad razumljivije?

 

Nije, jer on jednostavno ne može progutati činjenicu da HT IMA taj router (povremeno ili stalno - ne znam, ne radim u HT-u) i da ga je moguće dobiti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice