4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.054
|
čitano: 1.132.259
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

ima li opcija da se stavi drugi FW na Alcatel HH71?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
bezimeni kaže...

Provjeri dali imaš javnu IP ili si iza CGNAT. Ako jesi trazi da ti dodjele javnu mozda pomogne.

 Neznam sto to znaci? Gdje mogu provjerit da li mi je IP javan i sto je to CGNAT?

6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Neznam sto to znaci? Gdje mogu provjerit da li mi je IP javan i sto je to CGNAT?

Zvati SZK od od operatera i reci im da ti radi probleme i da te maknu iz tog CGNAT-a znat će oni
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 10:29 (dejo74).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dejo74 kaže...
Neznam sto to znaci? Gdje mogu provjerit da li mi je IP javan i sto je to CGNAT?

Zvati SZK od od operatera i reci im da ti radi probleme i da te maknu iz tog CGNAT-a znat će oni

Zvati servisnu sluzbu, podrsku? Ako na to mislis, zvao sam danas i pitao sam tamo tog tehniacara za podrsku 

da li mi moze provjeriti jel IP javan il privatan, rekao je da on to ne moze vidjeti i da ce poslati tehnicare na teren da

istraze moje slučcaj. Rekao mi je da navjerojatnije signali niu "stabilni" i da on ne moze vidjeti koja je kvaliteta tih istih signala. 

 

Ja sa svoje strane napravio sam sve sto znam, nacitao sam se svakakvih gluposti u ovih 3-4 dana od kad su mi postavili uslugu i pokusavao svasta 

no bez ikakvih pomaka. Internet radi fenomenalno, ping je dobar al izbacivanja iz igri su stalna. Ne mogu dovrsit mec u FIFI ili Battelfiledu nikako...

 

Usred gejma kao sto sam rekao dolazi mi porukla da je izgubljena konekcija sa serverom no sa moje strane sve radi, sve svjetli "ZELENO".

 

Osim tvog savjeta da pitam jel mi IP javan i da me maknu sa tog CGNATa, imas li jos koji savjet za mene, da preupitam tehnicara kada dodu na moju adresu? 

 

 

6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ma to ti je 99 posto do cgnata neko još iz tvog kruga uleti u EA server i tebe izbace! zovi službu za korisnike i reci nek te maknu iz cgnata u A1 to naprave bez pitanja, a inače možeš reć da nemožeš pristupit nadzornim kamerama npr. koje nemaš ili imaš šta oni znaju
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sandro HR Zagorje kaže...
dejo74 kaže...
Neznam sto to znaci? Gdje mogu provjerit da li mi je IP javan i sto je to CGNAT?

Zvati SZK od od operatera i reci im da ti radi probleme i da te maknu iz tog CGNAT-a znat će oni

Zvati servisnu sluzbu, podrsku? Ako na to mislis, zvao sam danas i pitao sam tamo tog tehniacara za podrsku 

da li mi moze provjeriti jel IP javan il privatan, rekao je da on to ne moze vidjeti i da ce poslati tehnicare na teren da

istraze moje slučcaj. Rekao mi je da navjerojatnije signali niu "stabilni" i da on ne moze vidjeti koja je kvaliteta tih istih signala. 

 

Ja sa svoje strane napravio sam sve sto znam, nacitao sam se svakakvih gluposti u ovih 3-4 dana od kad su mi postavili uslugu i pokusavao svasta 

no bez ikakvih pomaka. Internet radi fenomenalno, ping je dobar al izbacivanja iz igri su stalna. Ne mogu dovrsit mec u FIFI ili Battelfiledu nikako...

 

Usred gejma kao sto sam rekao dolazi mi porukla da je izgubljena konekcija sa serverom no sa moje strane sve radi, sve svjetli "ZELENO".

 

Osim tvog savjeta da pitam jel mi IP javan i da me maknu sa tog CGNATa, imas li jos koji savjet za mene, da preupitam tehnicara kada dodu na moju adresu? 

 

 

Šalji email na tehnicka.podrska@t.ht.hr. Obavezno priloži broj sim kartice, ime i prezime na koga glasi usluga, oib i/ili poziv na broj s zadnjeg računa. Meni su riješili zahtjev u roku od 3 dana. Možeš se poslužiti i mojim tekstom:

 

Poštovani,
molim da se za mobilnu uslugu na broju xxxxxxxxxx(mobilni broj sim kartice) isključi CGNAT odnosno omogući javna IP adresa jer ne mogu "remote" pristupiti ruteru i lokalnoj mreži.

Ukoliko Vam je potreban poziv na broj s redovnog računa usluge: HR01 xxx


Ostali podaci o meni se nalaze u potpisu ispod.

Zahvaljujem.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 15:43 (tenac).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel ima još netko problema s onim skriptama za huawei ruter?

 

Ovo mi izbacuje:

 

RSRP:data.split is not a function RSSI:data.split is not a function SINR:data.split is not a function ENB ID: CELL ID:data.split is not a function BAND:data.split is not a function(data.split is not a function/data.split is not a function) SET:B1

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

imam iskrinu P56 antenu i B818

 

Situacija mi je kao na slici, znaci opticka vidljivost.

 

Moze prijedlog kako da ih nastimam.

 

Da li da svaku usmjerim na svoj odasiljac ili...

I koji je optimalni razmak izmedju antena?

Koristim bon bon karticu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 12:03 (dlibreman).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koji je model routera?

Možda je i kriva skripta ili je neki model routera na kojem skripta možda ne radi. 

Skriptu treba pokretati u Chromeu i Edgeu.

 

Evo opet link za Huawei skriptu, paziti da je cijela kopirana (ima na dnu naslov Paste RAW data i do njega gumb za kopirati, klikni ga) i to staviti u browser favorite: 

https://pastebin.com/KaZ9DgQE

 

 

 

 

dlibreman 

Antene okrećeš na samo jedan toranj, pa si testiraj, onaj koji daje veće brzine, ostavi antene okrenute na njega.

 

Jedan dan testiraj jedan toranj da vidiš brzine po danu i po noći, drugi dan, drugi toranj i brzine po danu i po noći.

Igraj se sa agregacijama, gore imaš link na skriptu za Huawei routere.

Onaj toranj sa B7 bi ti trebao dati veće brzine ali ne mora uvijek biti tako.

 

Razmak stavi na 34 cm između obje antene.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 12:42 (Tirkiz).
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
@ Tirkiz

Hvala,
Inace imam na mobu huaCrtrl Pro, sta je skripta nesto bolja ili?

Ukoliko odaberem odasiljac sa bandovima B3 i B7 stavim agregaciju B3+B7?

Kad okrenem antene prema tom jednom odasiljacu, sta da ih obe direktno naciljam u smjeru tornja ili ih razdvojim pod nekim kutem i da polaziste(centar) tog kuta bude usmjeren prema odasiljacu?
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 13:45 (dlibreman).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Možeš i preko huaCrtrl, meni je osobno bolja skripta jer ionako kada radim speedtest, radim preko kompa pa mi je smotano da radim promjenu agregacija preko moba pa na kompu testirati brzine preko gigabitnog mrežnog kabela uštekanog u router.

 

 

Ovako na kompu gledam i sučelje routera sa skriptom, signalom i bandovima te u drugom tabu browsera vrtim speedtest.

Uglavnom, svejedno.

 

Ja mislim da ti taj toranj ima i više bandova, ostavi na auto pa ćeš vidjeti koje je sve bandove agregirao. 

Testiraj svaki band pojedinačno (B1, B3, B7, B20, B28) a onda agregacije.

Npr. B1, ako ga ima, pisat će ti ID tornja, izmjeri speedtest, ako ga nema, idi na sljedeći band...

Pa onda agregiraj one bandove koji rade na tom tornju (npr. B3+B7, B1+B3+B7+B20, itd.) i mjeri speedtest dok ne nađeš kombinaciju koja daje najbolje brzine.

 

Možeš i napisati ID tornja da vidimo stanje s tornjevima u tvom mjestu.

 

Obje antene okrećeš na isti toranj a razmak stavi 34 cm između najduljeg dijela antene, imaš primjer na slici.

Razmak Razmak
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hvala na slici i savjetima. tako cu i sklepat.
Nekako mislim da kada na huaCTRL koristim onu opciju mjerenja bandwidtha, on to radi direktno na samom ruteru pa mi jacina wifi konekcije nije bitna, ali mozda se varam.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

B535-333

 

Ova tvoja ispravno pokazuje vrijednosti, ali kad upišem bandove me ignorira i ostanu stare vrijednosti.

 

Chrome je u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 15:46 (mjaneci3).
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dlibreman kaže...

Pozdrav,

imam iskrinu P56 antenu i B818

 

Situacija mi je kao na slici, znaci opticka vidljivost.

 

Moze prijedlog kako da ih nastimam.

 

Da li da svaku usmjerim na svoj odasiljac ili...

I koji je optimalni razmak izmedju antena?

Koristim bon bon karticu.

 Ako imas Iskra P56 MIMO antene tada stavi razmak od min 56 cm ili optimalno 84 cm.

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Konačno sam pogodio kombinaciju bandova i Iskre P56. Do sada nisam mogao dobiti RSRP ispod -90, tako da sam zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mjaneci3 kaže...

Konačno sam pogodio kombinaciju bandova i Iskre P56. Do sada nisam mogao dobiti RSRP ispod -90, tako da sam zadovoljan.

 Koju kombinaciju si upisao? Dobio si ga zato jer si spojen na MAIN frekvenciju B28 koja ima najveći domet. Kakve su ti brzine DL. Po cellmapper karti taj toranj na koji se spajaš ima samo dvije 1 i 3 a ti se spajaš na 28 znači možda ima i 7. Treba probati samo B7 i ako se spoji na isti toranj onda imaš 4CA na tom tornju. 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
mjaneci3 kaže...

Konačno sam pogodio kombinaciju bandova i Iskre P56. Do sada nisam mogao dobiti RSRP ispod -90, tako da sam zadovoljan.

 Koju kombinaciju si upisao? Dobio si ga zato jer si spojen na MAIN frekvenciju B28 koja ima najveći domet. Kakve su ti brzine DL. Po cellmapper karti taj toranj na koji se spajaš ima samo dvije 1 i 3 a ti se spajaš na 28 znači možda ima i 7. Treba probati samo B7 i ako se spoji na isti toranj onda imaš 4CA na tom tornju. 

 Još sam malo tweakao. Updateao sam s cellmapperom taj toranj. To je jedini dalekometni koji gađa moje područje. Emitira 1,3 i 28. Ostavio sam 1+ 28 i sad je odlično. Ujutro sam imao 100Mbit DL, 25 UL, jučer navečer cca 15-15 do 20-20. Zadovoljan sam s obzirom da ta bazna pokriva pola sjeverozapadne HR. Jedino podivlja kad upalim i B3.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

mjaneci3   Super još imaš DL na udaljenosti od 18km baš si na nezgodnoj lokaciji

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

I s obje strane brdo. Srećom je tu rupa u reljefu pa imam direktan pogled na vrh Ivanščice. :) Susjedi u selu nisu te sreće :P

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imao bi i bolje rezultate da su ćelije usmjerene prema tvojoj lokaciji jer ti se nalaziš na preklapanju ćelija.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da, jasno mi je :)

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel postoji način da se na CellMapper webu odabere lokacija pa da se vidi koje bazne pokrivaju to područje?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da, s lijeve strane ti mora biti kliknuta ikona "General" pa scrollaj dolje i naći ćeš "Location Search" i tamo upiši ulicu ili grad.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2022 9:20 (Tirkiz).
9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, pregorio mi zte router kojeg sam doaad imao od a1 operatera.

Kako vise nisam pod ugovorom sad sam u potrazi za routerom. Citajuci najbolji omjer cijene /kvalitete je huawei b535

Sad me zanima dal ga ima gdje za kupit u hrvatskim trgovina?ili ga samo ima u ovoj finskoj trgovini? 

Dakle dal je ovo neki best buy? 
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
croGOREatia kaže...

Pozdrav, pregorio mi zte router kojeg sam doaad imao od a1 operatera.

Kako vise nisam pod ugovorom sad sam u potrazi za routerom. Citajuci najbolji omjer cijene /kvalitete je huawei b535

Sad me zanima dal ga ima gdje za kupit u hrvatskim trgovina?ili ga samo ima u ovoj finskoj trgovini? 

Dakle dal je ovo neki best buy? 

 Puno novaca za taj router na tu cijenu dodaj još 15€ poštarine. Koji model ZTE od A1 imaš? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zte mf286r kojeg sam dobio uz homebox tarifu a1 prije nekih cca 1.5god

S netom sam zadovoljan s obzirom da sam s otoka,pogotovo zimi!
Al mi se nekad znalo da se router resetira sam od sebe!
Eto prije nekih 2 dana je stao i ne radi vise i sad sam u potrazi!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

dejo74  tenac 

 

hvala na pomoci decki, email je poslan, cuo sam se nekoliko puta sa HTom i njihovom tehnickom sluzbom no

medutim nista jos nisu rijesili. Pokusali su me maknuti sa tog CGNATa i dodjeliti mi javnu IP adresu no bezuspjesno.

 

Navodno im je stigao dopis sa vise razine HTa da podosta ljudi ima problem kao ja, sto se tice gaminga a i navnodno i streamanje je isto tako zahvaceno ovim problemom.
Sto se mene tice, ja sam probao sve sto sam mogao i sto znam, od fiksiranja IP adrese u Playstationu pa do port forwardinga, UPnP ukljucen i NET type u rooteru podesen na low security.


Netko je gore napisaou da mu je privatni VPN rijesio probleme sa streamanjem no kod mene to ne pomaze ( uzeo sam ExpressVPN).
Sto se online igara tice, igrao sam EPIC games igre ( rocket league i fortnite ) , Activision ( Warzone) i nikakvih problema nisam imao sto se tice izbacivanja sa njihovih servera
no medutim , EA serveri me bacaju van nakon 5min igranja zbog gubitka "konekcije!". Testirao sam FIFU22, Battlefield , NFS Heat i kao sto sam gore rekao, nema sanse da ista odigram, gubi se

konekcija sa EA serverima.

 

Nesto ne valja na relaciji IP ->EA serveri ili je tu problem taj NAT Type, stvarno ne znam. Navnodno to rjesavaju u Htu pa me bas zanima kaj ce napravit povodom toga.

Ispricali se, zamolili za strpljenje i da ce mi sa javiti....

 

Bas sam isao gledat, EA-ov account imam od 2014 godine i ZNAM da nikad nisam imao problema sa njima i sa njihovim serverima tako da tu moze jedino bit problem

od HTa i ove 5G HOMBOX mreze, nista drugo. Od 2014, na EA serverima sam odigrao sigurno 30 igara, promijenio 5 PCa, 3 Playstationa ( ps4, ps4pro i sad ps5) i kao sto sam gore spomenuo

problemi su nastali sada kad sam postavio 5G internet od HTa.

 

Ako netko zna sto bi mogao jos probat neka mi slobodno kaze.

 

Eto tolko od mene za sada...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ja imam 4g od t-coma na bonovima i nemam problema sa ea serverima...Sad da li je baš problem do 5g mreže, sumnjam
battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dado16 kaže...
ja imam 4g od t-coma na bonovima i nemam problema sa ea serverima...Sad da li je baš problem do 5g mreže, sumnjam

 Ja vjerujem da je jer ja sam isto do sada koristio internet preko a1 kartice i ht kartice, koristio sam HUAWEI rooter 4G+ LTE  sa iskra antenama i nisam imao puucanje veze ni problem sa "connection lostom".

 

4G+ LTE je po svakom pogledu meni bio losiji od ovog sadasnjeg,..kao sto sam bio spomenuo u jednom od prijasnjih razgovora, sa 4g+ veza je bila losija, ping visi, dobivao sam packet loss i packet burst, varljive latencije u ONLINE GAMINGU

i usprkos svemu tome nisam dobivao kickanja sa EA serverza zbog toga...a sad, dowload 200, upload 80, jitter se krece od 1-5, ping 18-24...znaci bolesno dobra veza, kao da sam zicano povezan...i preko te "SAVRSENE" veze

dobivam kickanja ali SAMO ( za sada) sa EA servera, nevjerojatno. 

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sandro HR Zagorje kaže...
dado16 kaže...
ja imam 4g od t-coma na bonovima i nemam problema sa ea serverima...Sad da li je baš problem do 5g mreže, sumnjam

 Ja vjerujem da je jer ja sam isto do sada koristio internet preko a1 kartice i ht kartice, koristio sam HUAWEI rooter 4G+ LTE  sa iskra antenama i nisam imao puucanje veze ni problem sa "connection lostom".

 

4G+ LTE je po svakom pogledu meni bio losiji od ovog sadasnjeg,..kao sto sam bio spomenuo u jednom od prijasnjih razgovora, sa 4g+ veza je bila losija, ping visi, dobivao sam packet loss i packet burst, varljive latencije u ONLINE GAMINGU

i usprkos svemu tome nisam dobivao kickanja sa EA serverza zbog toga...a sad, dowload 200, upload 80, jitter se krece od 1-5, ping 18-24...znaci bolesno dobra veza, kao da sam zicano povezan...i preko te "SAVRSENE" veze

dobivam kickanja ali SAMO ( za sada) sa EA servera, nevjerojatno. 

 gle ak ukljucis vpn i ne kicka te više, onda je do t-coma i mreže....ako te bude kickalo i sa vpnom apsolutno imas neki drugi problem

battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice