4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.056
|
čitano: 1.135.285
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pobjegao sa Tele2 kad su smanjili promet, otišao u A1. Dobio router ZTE MF286R, brzine bile dobre, cca 180/30.

E onda se navodno dogodio neki kvar na baznoj stanici pa su kao popravljali. Od tog popravka brzine pale, jako... https://www.speedtest.net/result/12936823202

Zvao par puta SZK i prijavio, ali oni ne vide problem...

Htio bih čuti vaša mišljenja i preporuke, što mi je činiti?

Lokacija Čepin, kod Osijeka.

Na mobu sam na Telemachu (ekipna tarifa) i on vuče uredno do 130/45.

 

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Miki77 kaže...

Pobjegao sa Tele2 kad su smanjili promet, otišao u A1. Dobio router ZTE MF286R, brzine bile dobre, cca 180/30.

E onda se navodno dogodio neki kvar na baznoj stanici pa su kao popravljali. Od tog popravka brzine pale, jako... https://www.speedtest.net/result/12936823202

Zvao par puta SZK i prijavio, ali oni ne vide problem...

Htio bih čuti vaša mišljenja i preporuke, što mi je činiti?

Lokacija Čepin, kod Osijeka.

Na mobu sam na Telemachu (ekipna tarifa) i on vuče uredno do 130/45.

 

Stavi karticu iz rutera u mob i provjeri brzinu.

-
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koristi li netko IP kamere na A1 Homeboxu pa da podijeli iskustvo kako se ponašaju kad im se pristupa izvana preko interneta?

Stvar je da kad želim pristupiti kameri preko mobilne aplikacije, dugo čekam ili se dogodi timeout. Nakon nekoliko pokušaja prođe.

Napravljen je portforward, traženo je micanje it CG-NAT-a i port je otvoren.

 

Na bakrenoj parici je to bilo instant.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam 4 kom i nikakvih problema od kad je maknut cgnat.

Jesi siguran da su ga maknuli?

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Portforward nije prolazio dok nisu maknuli cgnat. Sad prolazi ali ponasa se kao da je ping 5 sec.

Na speedtestu ping varira od 20ms do 50ms, sto je ok. Jednostavno treba dugo da dobijem sliku s kamere.

 

Ne znam sto bi jos moglo biti pa pitam za druga iskustva.

9 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam onaj tcom modem ZTE 931VII i počeo je nešto zajebavat, dogodi mu se da na svim uređajima wifi ne radi normalno sve dok se ne resetira modem. I teško se uključi, nekad mu full dugo treba. Pa me zanima neka preporuka za jeftini modem, to je brzina nekih 30/5 trenutno tako da bi i valjda neka jeftinjara trebala odraditi posao, samo da radi ispravno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
horihoro kaže...
Miki77 kaže...

Pobjegao sa Tele2 kad su smanjili promet, otišao u A1. Dobio router ZTE MF286R, brzine bile dobre, cca 180/30.

E onda se navodno dogodio neki kvar na baznoj stanici pa su kao popravljali. Od tog popravka brzine pale, jako... https://www.speedtest.net/result/12936823202

Zvao par puta SZK i prijavio, ali oni ne vide problem...

Htio bih čuti vaša mišljenja i preporuke, što mi je činiti?

Lokacija Čepin, kod Osijeka.

Na mobu sam na Telemachu (ekipna tarifa) i on vuče uredno do 130/45.

 

Stavi karticu iz rutera u mob i provjeri brzinu.

Evo nešto kasniji odgovor...

Stavio karticu u mob i brzina je dosla do 63/24.

Vratim u ZTE i brzina je 23/15.

Telemach u mobu navuce na 109/33.

Moze li se sta pametno napraviti?

TrustNo1
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Miki77   Možeš! Isprobaj brzinu na svakoj frekvenciji posebno i dvije najbrže spoji. I signal ti je dosta loš bilo bi dobro i vanjska antena.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 12:26 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da li su operateri napokon omogucili 5G za sve tarife i jel ima nekih promejna po tom pitanju?

Npr. gledam na A1 stranicama i vidim 5G znak za sve tarife.

https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/tarife-na-pretplatu

 

Ali kod mene ili ne hvata jos 5G ili mi nije omoguceno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav, moze preporuka rutera za Ht 4g internet? Imam gigabox sim karticu ali nemam ruter. Na lokaciji di se nalazim imam signala 4g samo od HT-a i brzina na mobitelu mi ide do 350mbps.

Koji ruter mi preporucujete da kupim? Budget mi je cca do nekih 600kn, dosta mi je da imam i 150mbps

Takoder, vidio sam na linku da postoji od tcoma i 1Tb tarifa za mup (ja imam samo 400gb, ali mi je premalo).
Zna li netko dali postoji ta opcija i za obicne korisnike?

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci!
seki
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva s 4g/lte repeaterima? Naime, slab mi je signal u kući i oko nje pa sam pomislio da bi možda to riješilo moj problem.

Vidim da se na aliexpressu i ebayu prodaju po 500-800kn, jel to bacanje novaca? Ima li kakvog efekta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
antsec3 kaže...
Pozdrav, moze preporuka rutera za Ht 4g internet? Imam gigabox sim karticu ali nemam ruter. Na lokaciji di se nalazim imam signala 4g samo od HT-a i brzina na mobitelu mi ide do 350mbps.

Koji ruter mi preporucujete da kupim? Budget mi je cca do nekih 600kn, dosta mi je da imam i 150mbps

Takoder, vidio sam na linku da postoji od tcoma i 1Tb tarifa za mup (ja imam samo 400gb, ali mi je premalo).
Zna li netko dali postoji ta opcija i za obicne korisnike?

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci!

 Huawei B535-232 ili 235 a može 333

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Trawis kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva s 4g/lte repeaterima? Naime, slab mi je signal u kući i oko nje pa sam pomislio da bi možda to riješilo moj problem.

Vidim da se na aliexpressu i ebayu prodaju po 500-800kn, jel to bacanje novaca? Ima li kakvog efekta?

 Jedino isprobano i da je dobro vanjske antene Iskra p56 ovo na Aliju bacanje novaca. Koji router koristiš?

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Trawis kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva s 4g/lte repeaterima? Naime, slab mi je signal u kući i oko nje pa sam pomislio da bi možda to riješilo moj problem.

Vidim da se na aliexpressu i ebayu prodaju po 500-800kn, jel to bacanje novaca? Ima li kakvog efekta?

 Jedino isprobano i da je dobro vanjske antene Iskra p56 ovo na Aliju bacanje novaca. Koji router koristiš?

 Sori, nisam specificirao. Ne koristim niti jedan 4g router već sam mislio na poboljšanje signala za mobitele s obzirom da jedva lovim 3g/4g pa ne mogu obavit normalni poziv, a i imam neograničenu tarifu pa bih i to nekad htio iskoristit.

4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nazovi službu za korisnike i traži da ti stave repetitor na krov kuće,zgrade ili u dvorište,to bi onda sigurno riješilo ne samo tvoj problem nego i od svih susjeda.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Nazovi službu za korisnike i traži da ti stave repetitor na krov kuće,zgrade ili u dvorište,to bi onda sigurno riješilo ne samo tvoj problem nego i od svih susjeda.

 LOL na ovo...

 

Kao da operateri imaju repetitore na bacanje i jednim pozivom ce doletiti i montirati repetitor u dvoriste.

Izuzev regulacije i dozvola koje su tu potrebne, ljudi bas i nisu blagonakloni repetitorima u svojoj blizini. Da ne spominjem strah od 5G-a (i korone).

4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Impresivno je da si ovo sa zahtjevom za repetitor shvatio ozbiljno.Odgovor je bio u klasi njegovog pitanja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Nazovi službu za korisnike i traži da ti stave repetitor na krov kuće,zgrade ili u dvorište,to bi onda sigurno riješilo ne samo tvoj problem nego i od svih susjeda.

Problem se već povlači godinama, naravno da operater ne želi učiniti ništa po tom pitanju tako da ne vidim čemu sprdnja s pitanjem jer sigurno nisam jedini koji ima ovaj problem. Da si i ti u toj skupini vjerujem da ti ne bi bilo smiješno.

Da, repeateri oni pravi nisu jeftini, svega toga sam svjestan i da ti kinezi po aliexpressu i ostalim inim shopovima neće možda riješiti problem, no nikad ne znaš zato i je pitanje bilo postavljeno ovdje jer pretpostavka je bila da možda netko ima iskustva sa sličnom problematikom.

 

JohnMatrix kaže...

Impresivno je da si ovo sa zahtjevom za repetitor shvatio ozbiljno.Odgovor je bio u klasi njegovog pitanja.

Impresivno je i to što si umjesto nekog konkretnijeg odgovora dao isti onakav koji je u "mojoj klasi" pitanja.

4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo konkretnijeg odgovora za slab signal na mobitelu.Provjeri na cellmaperu gdje ti je najbliža bazna stanica,sjedneš u auto i dođeš što bliže baznoj stanici,tu obaviš sve razgovore i surfanja po internetu i onda se vratiš doma.Ne mora nužno biti auto,možeš i sa biciklom.

Drugo rješenje ti je postavljanje nove bazne stanice blizu tvoje lokacije od strane operatera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2022 11:26 (JohnMatrix).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Impresivno je da si ovo sa zahtjevom za repetitor shvatio ozbiljno.Odgovor je bio u klasi njegovog pitanja.

 Ponekad je i to moguće, tako da to nije za sprdnju.

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Evo konkretnijeg odgovora za slab signal na mobitelu.Provjeri na cellmaperu gdje ti je najbliža bazna stanica,sjedneš u auto i dođeš što bliže baznoj stanici,tu obaviš sve razgovore i surfanja po internetu i onda se vratiš doma..

 Tako se nekada radilo, početkom 2000-ih.

 

A nekad je dovoljno imati fiksni telefon i fiksnu internetsku vezu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
JohnMatrix kaže...

Impresivno je da si ovo sa zahtjevom za repetitor shvatio ozbiljno.Odgovor je bio u klasi njegovog pitanja.

Dobio si hvala na odgovor (sad je maknut), čovjek te shvatio ozbiljno. Ponudio si mu samo dezinformacije.

Ako ti je pitanje bilo glupo, koji ti je poriv da odgovaras umjesto da ignoriras?

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

jel ima netko info za ovaj 5G sto nudi a1 sa 2 njhova uredjaja, jedan tehnicar kaze do 500mbps drugi do 200mbps, nije ima neka ponuda na toj 5G mrezi kad to mozes i na 4g postici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
7 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel ovaj zte 286r toliko smece od rutera ili je tu nesto drugo u igri ?

Ping ocajan i brzine ocajne na bilo kojem bandu koji postavim.Lte_A je u pitanju..Do stanice ima nekih 600-900m zracne linije bez ikakvih prepreka. Ruter isto tako gleda direktno na stanicu. Na mobitelu je to sve fino i ista je mreža(A1). Ruter je stari od tele2 tak da bi mozda mogo uzeti novi kod njih ak nude sta dobro ili kupiti novi ruter i dvije p56 iskre i dovidenja.

 

edit: vidim gore poruku da testiram svakiband ponaosob pa javim rezultate nakon sto obavim. jedina caka sto svaki put moram rr ruter kad ga promjenim iz nekog razloga..

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 15:22 (PlaYBoYcro).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Poštovani,

Nisam želio otvarati novu temu zbog mog posta, čini mi se da on najviše pripada u ovu općenitu diskusiju o 4g ruterima, stoga primite unaprijed moje isprike ako griješim.

 

Korisnik sam A1 Homeboxa, njihov ruter ZTE 286F. Pročitah mnogo stranica na ovom i sličnim forumima, i poznato mi je da se mnogi korisnici žale na ovaj ruter zbog raznih razloga, ali ja o njemu mogu reći samo riječi hvale – skoro pa besprijekoran rad.

Do tornja a1 sa četiri banda (B1, B3, B7 i B20 prema cellmapperu) je oko 4,5 km zračne linije bez ikakvih prepreka (samo je more između nas). Kada nije ljetna sezona i puno opterećenje mreže zbog turista, imam brzine 40-50 downloada. No kako se radi ipak o starijoj generaciji rutera (cat6 ako se ne varam), nakon podrobnijeg čitanja ovog i sličnih foruma, odlučih kupiti bolji ruter da iskoristim agregacije spomenutih bandova, i odluka je pala na Huwaei b818-263.

 

I sada nastupa zanimljivi dio – Huawei ima jači signal no zte, no brzina je samo malčice bolja, 50-60 downloada.

 

Zte 286f, cat 6 – signal 4/5 interne antene, down 40-50 mbps
Huawei b818-263, cat 19 – signal 5/5 interne antene, down 50-60 mbps

 

Instalirao ctrl huawei aplikaciju, i podesio spomenuta četiri banda na Huaweiu, nema neke primjetne promjene. Vidim da je Huawei najvećim dijelom vremena spojen na B3, jednim manjim dijelom na B20, a B1 i B7 još nisam primjetio.

I sada ne znam što da radim: nemojte me krivo shvatiti, nisam je nezadovoljan brzinom ali čudno mi je da cat6 ruter i cat19 imaju skoro pa istu.
Je li stvar u zte ruteru koji je ekstra dobar, ili huaweiu koji nije, ili su podaci na cellmapperu potpuno krivi ili je potrebna vanjska antena…? Ne znam, nisam pametan.

Cijenjeni znalci, imate li kakvo mišljenje i savjet bio bih vam iznimno zahvalan.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Toni77    Napravi snimku zaslona huaCtrl na B818

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Poštovani,

Zahvaljujem na poruci. Ovo su dvije slike načinjene u razmaku pola sata.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 10:24 (Toni77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Početnu stranu snimi gdje su i ćelije i toraj na koji se spaja

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ovo je pretpostavljam to, početni ekran.

Vidim da sinr izuzetno skače gore-dole (od -1 do +18), možda zbog gustog oblaka i kiše trenutno oko tornja, koji je jedva vidljiv.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice