4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.126.159
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Goran3001 kaže...
DDavorin kaže...

Evo link Skripta Chrome

 To za mene? kad kliknem otvori se moj disk..ali gdje je datoteka?

 Da za tebe skripta

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2022 16:49 (DDavorin).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Evo A1 4G radi i agregacija sa B28. Znači 5CA moguć na tornjevima sa 1+3+7+20+28. Na 289f samo 4CA

 Znači samo dva rutera(M2 ili M5) na tržištu mogu taj 5CA ili?

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

JohnMatrix  M2 ne može na 4G tu agregaciju 5CA. Može 5CA ali nema tih kominacija kod naših operatera. M5 Može ali kada je B28 onaj pravi 5G n28 ,a to znači samo na 5G SA e sad koje će agregacije sa n band uključiti naši operateri ne zna se. MC801a može 28+20+7+3+1 (2+2+4+4+4)na 4G.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Goran3001 kaže...
DDavorin kaže...

Evo link Skripta Chrome

 To za mene? kad kliknem otvori se moj disk..ali gdje je datoteka?

 Da za tebe skripta

 Hvala ti...kad si prvi put slao nije bilo datoteke, bar mi se čini..za vikend to posložim...evo dobio ponudu i za ruter zte mf283V od A1...(polovni)...tvoja preporuka..koji je bolji za spajanje na A1 i jel on ima promjene frekvencija kao huawei b535-23a...t com  je blizu kuće  (bands 1,3,20) , jednako kao A1 (do 500 m) međutim nemam optičku vidljivost tornja kao u slučaju a1 ( bands 1,3,7,20)..

 

 

isto tako sad imam ruter međutim neka tarifa..imaš li ti ili bilo tko kakvu preporuku...a1 ili t com... 

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

zte mf283V nemoj ni uzimati s njime ništa ne možeš. Testiraj mobitelom ako imaš bolji mob i A1 ili HT sim

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

zte mf283V nemoj ni uzimati s njime ništa ne možeš. Testiraj mobitelom ako imaš bolji mob i A1 ili HT sim

 hvala tiii.....a je li bi kupnja antena vanjskih (ali pod krov na tavan ako smiju) bila isplativa i koja antena uz b525 bi išla?.....ili da prvo vidim jel ok s unutarnjim pa dalje? a što se tiče tarifa..sve imaju ograničenje u downloadu.imaš neki prijedlog rješenje?

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imam ruter Huawei B535-235 od A1 i Homebox pretplatu, sa app Ctrl sam zadao da se spaja na b1 jer preko nje imam najbolju brzinu (60-80 mbita) iako je bazna stanica udaljena 18km,od prije nekoliko dana više mi ne pronalazi b1 frekvenciju, sada ponovo imam b3+b20 ali i manju brzinu (20-25 mbita) to je i druga bazna stanica bliža meni oko 7 km.
Zbog čega se to desilo da više nemam signala b1, jel mogu oni u A1 da su zabranili da koristim taj spektar frekvencije.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

I kod mene na baznoj stanici eNBID/Cell 1153 isto prošli tjedan nestao band 7 koji je bio aktivan više od mijesec dana,. a na eNBID/Cell 1319 band 1 nije aktivan skoro 6 mjeseci tako da izgleda da i ovi podaci od cellmapera nisu sasvim točni

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kod mene ista stavar lokacija Virovitica sa zgrade osmica nestao je b7 a sa silosa b1 cudno??

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Goran3001 kaže...
DDavorin kaže...

zte mf283V nemoj ni uzimati s njime ništa ne možeš. Testiraj mobitelom ako imaš bolji mob i A1 ili HT sim

 hvala tiii.....a je li bi kupnja antena vanjskih (ali pod krov na tavan ako smiju) bila isplativa i koja antena uz b525 bi išla?.....ili da prvo vidim jel ok s unutarnjim pa dalje? a što se tiče tarifa..sve imaju ograničenje u downloadu.imaš neki prijedlog rješenje?

 Antena Iskra P56 Unlimited HT ,Savršena A1, i Unlimited Telemach

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mfenix kaže...

I kod mene na baznoj stanici eNBID/Cell 1153 isto prošli tjedan nestao band 7 koji je bio aktivan više od mijesec dana,. a na eNBID/Cell 1319 band 1 nije aktivan skoro 6 mjeseci tako da izgleda da i ovi podaci od cellmapera nisu sasvim točni

 Cellmapper je dosta točan samo recimo kada maknu neki toranj taj toranj ostane na cellmapper karti i treba ga ručno izbrisati. Tako je bilo kod mene par tornjeva su maknuli sa zgrada i obrisao sam ih i nema ih više. Isto tako mogu maknuti pojedine ćelije ili komplet frekvenciju sa tornja na cellmapper karti i više neće biti te frekvencije. Ali nakon toga bi trebalo mapirati ponovo toranj da se osvježi i vidi pravo stanje. Bilo bi dobro imati rootan mob da mu možeš zadati frekvenciju npr 2100 i onda će 100% mapirati samo 2100, jer kada je na auto možda se neće u tom trenutku spojiti na 2100 nego na 1800 ili 800 pa neće u prvom prolazu očitati tek možda u trećem četvrtom. Tako ako hoćeš mogu maknuti B7 sa 1153  i B1 sa 1319

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 12:33 (DDavorin).
13 godina
odjavljen
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, gledao sam ovaj A1 5G Homebox pa me to zaintrigiralo jer inace nisam do sada bio u tom svijetu 5Gea. Postojecu paricu je stvarno pregazilo vrijeme sto se tice brzina, pa gledam alternative.
Posto nemam niti ja niti itko od ukucana A1 karticu, ne mogu testirati kako se ponasa na toj mrezi, ali na "Provjeri dostupnost" kaze da je na mojoj adresi dostupna usluga i bez vanjske jedinice pa pretpostavljam da signal ne bi bio problem.

Ali kada testiram 5G na iPhoneu sa HT karticom, dobijem vrlo slicne rezultate kao i na 4G. Znaci DL oko 250mbps i UL oko 40mbps, identican ping (29ms), jitter i packet loss dosta varijabilan u oba slucaja. Da nema LTE i 5G ikona kraj rezultata, ne bi znao koji je koji.
Pa me sada zanima je li ovdje rijec o onom nekom "laznom" 5G na bazi 4G i da li bi sa A1 5G Homeboxom dobio zapravo prave prednosti 5G(nizi ping, kvalitetniju vezu)?
Jer ipak to reklamiraju kao zasebnu 5G uslugu, a na mobu samo imam neku bezveze tarifu kojoj je ukljucen "5G". Ako bi na A1 imao iste rezultate, onda mi se bas i ne bi isplatio prelazak.

 

Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znači kod tih Unlimited nije potrebno slati sms-ove nakon određenih gigabajta i slično? Razmišljam o prelasku na Telemach Unlimited jer nekako najbolji signal i brzinu imam na poziciji di jesam trenutno. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Goran3001 kaže...
DDavorin kaže...

zte mf283V nemoj ni uzimati s njime ništa ne možeš. Testiraj mobitelom ako imaš bolji mob i A1 ili HT sim

 hvala tiii.....a je li bi kupnja antena vanjskih (ali pod krov na tavan ako smiju) bila isplativa i koja antena uz b525 bi išla?.....ili da prvo vidim jel ok s unutarnjim pa dalje? a što se tiče tarifa..sve imaju ograničenje u downloadu.imaš neki prijedlog rješenje?

 Antena Iskra P56 Unlimited HT ,Savršena A1, i Unlimited Telemach

 može unuta na tavan u smjeru tornja...zid je montažna kuća..šuplje  punjeno vunom..? tarife od moba se mogu staviti u ruter? bez problema?a kak šaljem sms za produženje nakon 100 Gb kod savršene a1 ? vadim karticu i guram u neki mob i onda sms ili?

10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

@Goran3001

 

Sve kartice, pa i "tarife za mobitele" rade u ruterima (oke, uz iznimku HT hibridbox kartice, nevažno).

 

Što se tiče slanja sms-a, pa svaki ruter ima sms gumb pa ako ništa drugo pošalješ kroz web sučelje rutera. 

Ima i elegantnijih rješenja, recimo huawei i zte (i svi bolji koji imaju api podrsku) mogu koristiti python za slanje poruka, npr https://github.com/ngarafol/huawei-sms

Postoji i neki windows komad softvera koji isto moze slati poruke, vjerojatno i android ima nesto ali nisam skolovala niti jedno niti drugo.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
srcipesak kaže...

@Goran3001

 

Sve kartice, pa i "tarife za mobitele" rade u ruterima (oke, uz iznimku HT hibridbox kartice, nevažno).

 

Što se tiče slanja sms-a, pa svaki ruter ima sms gumb pa ako ništa drugo pošalješ kroz web sučelje rutera. 

Ima i elegantnijih rješenja, recimo huawei i zte (i svi bolji koji imaju api podrsku) mogu koristiti python za slanje poruka, npr https://github.com/ngarafol/huawei-sms

Postoji i neki windows komad softvera koji isto moze slati poruke, vjerojatno i android ima nesto ali nisam skolovala niti jedno niti drugo.

 a zašto onda a1 to ne službi za korisnike ne nudi već samo ove s 400 gb ograničenjem downloada? ili 200 t com?

10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa i sam valjda znas odgovor. Ruteri su zamisljeni da se koriste eto u ogranicenim paketima. Mobiteli iz nekog razloga imaju flat, ali da nebi ljudi krenuli bekapirati internet su uveli poruke. Od 100 ljudi, njih 15 zna da govorna može raditi u ruteru, a od tih 15 valjda 5 zna kako riješiti sms poruke. 

 

Mreža bi bila više opterećena, češći bi bili ispadi. Sjeti se samo tele2 i njihove 1tb tarife uz usporavanje na 1mbit u razdoblju od 18-23 a perideri izvan :D Kako je to divno radilo, jelda? :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
srcipesak kaže...

Pa i sam valjda znas odgovor. Ruteri su zamisljeni da se koriste eto u ogranicenim paketima. Mobiteli iz nekog razloga imaju flat, ali da nebi ljudi krenuli bekapirati internet su uveli poruke. Od 100 ljudi, njih 15 zna da govorna može raditi u ruteru, a od tih 15 valjda 5 zna kako riješiti sms poruke. 

 

Mreža bi bila više opterećena, češći bi bili ispadi. Sjeti se samo tele2 i njihove 1tb tarife uz usporavanje na 1mbit u razdoblju od 18-23 a perideri izvan :D Kako je to divno radilo, jelda? :D

 ali kako sve više ljudi to zna zar neće ispadat mreža zbog opterećenja?...a i te tarife su na pretplatu na 24 mje..ja želim izbjeći to jer optika stiže krajem godine kažu...uh..a kako slati sms za b535-23a...?

10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa nitko te ne tjera na pretplatu. Uzeo a1 savrsenu, reko bez UO, samo sim hoću i dobio. 

 

b525-23a mislis? https://devicehelp.optus.com.au/huawei/b525-mac-os-mojave/messaging/write-and-send-sms/

 

Strelice desno za dalje pratis. Valjda imas i u svom FW taj SMS gumb, nisam nikad vidio da su ga skrivali

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Goran3001 kaže...
 ali kako sve više ljudi to zna zar neće ispadat mreža zbog opterećenja?...a i te tarife su na pretplatu na 24 mje..ja želim izbjeći to jer optika stiže krajem godine kažu...uh..a kako slati sms za b535-23a...?

 Ako ti stiže optika krajem godine (ako jer nije sigurno), onda uzmi telemach pokućni ili kak se već zove, 169kn mjesečno bez obaveza, i kad/ako stigne optika odjaviš telemach i voila. Previše ispituješ ko dijete od 10 godina. Znam forum je, ali smanji doživljaj ...

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 14:46 (Taraba).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dtrixxx kaže...

Pozdrav, gledao sam ovaj A1 5G Homebox pa me to zaintrigiralo jer inace nisam do sada bio u tom svijetu 5Gea. Postojecu paricu je stvarno pregazilo vrijeme sto se tice brzina, pa gledam alternative.
Posto nemam niti ja niti itko od ukucana A1 karticu, ne mogu testirati kako se ponasa na toj mrezi, ali na "Provjeri dostupnost" kaze da je na mojoj adresi dostupna usluga i bez vanjske jedinice pa pretpostavljam da signal ne bi bio problem.

Ali kada testiram 5G na iPhoneu sa HT karticom, dobijem vrlo slicne rezultate kao i na 4G. Znaci DL oko 250mbps i UL oko 40mbps, identican ping (29ms), jitter i packet loss dosta varijabilan u oba slucaja. Da nema LTE i 5G ikona kraj rezultata, ne bi znao koji je koji.
Pa me sada zanima je li ovdje rijec o onom nekom "laznom" 5G na bazi 4G i da li bi sa A1 5G Homeboxom dobio zapravo prave prednosti 5G(nizi ping, kvalitetniju vezu)?
Jer ipak to reklamiraju kao zasebnu 5G uslugu, a na mobu samo imam neku bezveze tarifu kojoj je ukljucen "5G". Ako bi na A1 imao iste rezultate, onda mi se bas i ne bi isplatio prelazak.

 

Hvala

 Svi operateri za sada kod nas imaju 5G na 4G frekvencijama tj DDS(DSS) tzv hibridni 5G. Latencije iste kao i na 4G. Postoji razlika 5G tornjeva u samoj brzini DL i UL na nekima je uključena 1Gbps brzina a na drugima tornjevima ostale 4G brzine ali na mobu ili routeru piše 5G. Tako da u tvom slučaju bilo bi dobro da nabaviš od nekog kolege A1sim sa Savršenom pošto ta tarifa ima pristup 5G mreži. A možeš i uzeti na pretplatu bez UO Savršenu te testiraš i nakon par dana odjaviš i platiš dane korištenja. HT tarifa koju koristiš jel ima pristup 5G mreži?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 15:30 (DDavorin).
13 godina
odjavljen
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
dtrixxx kaže...

Pozdrav, gledao sam ovaj A1 5G Homebox pa me to zaintrigiralo jer inace nisam do sada bio u tom svijetu 5Gea. Postojecu paricu je stvarno pregazilo vrijeme sto se tice brzina, pa gledam alternative.
Posto nemam niti ja niti itko od ukucana A1 karticu, ne mogu testirati kako se ponasa na toj mrezi, ali na "Provjeri dostupnost" kaze da je na mojoj adresi dostupna usluga i bez vanjske jedinice pa pretpostavljam da signal ne bi bio problem.

Ali kada testiram 5G na iPhoneu sa HT karticom, dobijem vrlo slicne rezultate kao i na 4G. Znaci DL oko 250mbps i UL oko 40mbps, identican ping (29ms), jitter i packet loss dosta varijabilan u oba slucaja. Da nema LTE i 5G ikona kraj rezultata, ne bi znao koji je koji.
Pa me sada zanima je li ovdje rijec o onom nekom "laznom" 5G na bazi 4G i da li bi sa A1 5G Homeboxom dobio zapravo prave prednosti 5G(nizi ping, kvalitetniju vezu)?
Jer ipak to reklamiraju kao zasebnu 5G uslugu, a na mobu samo imam neku bezveze tarifu kojoj je ukljucen "5G". Ako bi na A1 imao iste rezultate, onda mi se bas i ne bi isplatio prelazak.

 

Hvala

 Svi operateri za sada kod nas imaju 5G na 4G frekvencijama tj DDS(DSS) tzv hibridni 5G. Latencije iste kao i na 4G. Postoji razlika 5G tornjeva u samoj brzini DL i UL na nekima je uključena 1Gbps brzina a na drugima tornjevima ostale 4G brzine ali na mobu ili routeru piše 5G. Tako da u tvom slučaju bilo bi dobro da nabaviš od nekog kolege A1sim sa Savršenom pošto ta tarifa ima pristup 5G mreži. A možeš i uzeti na pretplatu bez UO Savršenu te testiraš i nakon par dana odjaviš i platiš dane korištenja. HT tarifa koju koristiš jel ima pristup 5G mreži?

 Da, to sam i procitao da to nije onaj pravi 5G, ali opet sam ocekivao neke vidljive pomake nasuprot 4G i sa ovom nasom okrljastenom verzijom .

Npr. naletio sam na ovaj post od kolege bezimeni, tu se vidi da ima nekih razlika. Nije mi sad do nekih velikih brzina, i deklariranih 200Mbps bi mi bilo odlicno, nego mi je bitnija bolja kvaliteta konekcije.

Takoder sam vidao ovdje po forumu kad ljudi zakace slike Speedtesta, znaju imati ping ispod 10ms, dok je meni na "5G" i dalje skoro 30ms.

Gledajuci kartu na cellmapperu, A1 toranj mi je zapravo upola blizi od HT-ovog, i ima vise bandova, ako je to bitno.

 

Sto se tice tarife, taman sam u "Moj Telekom" aplikaciji bio ukljucio 5G opciju radi ovog testiranja i na mobu se uredno pojavio 5G znak nakon aktivacije opcije kod operatera.

 

Kada bi nabavio A1 karticu, sto da onda tocno testiram? Da ubacim u mob i odvrtim Speedtest na 4G i 5G i usporedim ima li razlike?

2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A tko si ti? Forum je da se ljude pita..ne citaj i preskoci na ono sto tebe zanima...pit jer imam 10 godina kabelsku sa brzinom 200/20..i nakon promjene adrese nemam iskustva s homeboxom niti tarifama..i ponavljam Tko si ti?!?

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

dtrixxx   Kolega bezimeni nije spomenuo koju je opremu prije koristio koji router dali je imao vanjske antene a to je sve bitno jer i jačina i kvaliteta 4G ili 5G signala utječe na latencije isto tako i sam Wifi kada se testira preko njega ima utjecaj na latencije tako da baš nije mjerodavno pošto 5G internet ima vanjsku jedinicu i ako se stavi van ima puno bolji 4G ili 5G signal nego router unutar zidova ima puno parametara koji utječu na latencije čak i sama opterečenost bazne stanice na koju se spajaš. A1 karticu u mob i testiraš 4G i vidiš dali taj toranj ima 5G ako ima 5G testiraš ga i znat ćeš dali taj toranj ima 1Gbps brzine ili su brzine kao na 4G. Što više frekvencija na tornju veće brzine ako imaš uređaj koji može napraviti aggregaciju CA(zbroji brzine tih frekvencija) sa svim dostupnim frekvencijama npr 1+3+7=3CA  1+3+7+20+28=5CA. Koji eNBID tornja je od A1 da vidim dali ima 5G?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

A1 karticu u mob i testiraš 4G i vidiš dali taj toranj ima 5G ako ima 5G testiraš ga i znat ćeš dali taj toranj ima 1Gbps brzine ili su brzine kao na 4G. Što više frekvencija na tornju veće brzine ako imaš uređaj koji može napraviti aggregaciju CA(zbroji brzine tih frekvencija) sa svim dostupnim frekvencijama npr 1+3+7=3CA  1+3+7+20+28=5CA. Koji eNBID tornja je od A1 da vidim dali ima 5G?

Mob ce prikazat da sam ja spojen na 5G bez obzira sto su performanse identicne 4G. Ali to mi je cudno, cemu uopce 5G oznaka u statusbaru ako apsolutno nista ne znaci na odredenim tornjevima i ponasa se isto kao 4G. Zvuci kao marketinska prevara.

Na HT karti pokrivenosti (znam da ta karta nije neko mjerilo) lijepo su obojali cijelo naselje u 5G boju, a stanje na terenu - sipak. Doduse, od 5G tehnologije jedino dobijes oznaku u desnom gornjem kutu zaslona

 

eNBID je 4015 i 24015. Ako si mislio na to da li toranj ima 5G ENDC, nula bodova. Koliko vidim prakticki kao da ne postoje izvan Zagreba. Bez tog ENDC ne isplati se ni pokusavati?

 

 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dtrixxx kaže...
DDavorin kaže...

A1 karticu u mob i testiraš 4G i vidiš dali taj toranj ima 5G ako ima 5G testiraš ga i znat ćeš dali taj toranj ima 1Gbps brzine ili su brzine kao na 4G. Što više frekvencija na tornju veće brzine ako imaš uređaj koji može napraviti aggregaciju CA(zbroji brzine tih frekvencija) sa svim dostupnim frekvencijama npr 1+3+7=3CA  1+3+7+20+28=5CA. Koji eNBID tornja je od A1 da vidim dali ima 5G?

Mob ce prikazat da sam ja spojen na 5G bez obzira sto su performanse identicne 4G. Ali to mi je cudno, cemu uopce 5G oznaka u statusbaru ako apsolutno nista ne znaci na odredenim tornjevima i ponasa se isto kao 4G. Zvuci kao marketinska prevara.

Na HT karti pokrivenosti (znam da ta karta nije neko mjerilo) lijepo su obojali cijelo naselje u 5G boju, a stanje na terenu - sipak. Doduse, od 5G tehnologije jedino dobijes oznaku u desnom gornjem kutu zaslona

 

eNBID je 4015 i 24015. Ako si mislio na to da li toranj ima 5G ENDC, nula bodova. Koliko vidim prakticki kao da ne postoje izvan Zagreba. Bez tog ENDC ne isplati se ni pokusavati?

 

 

 20415 sam ja stavio na tu lokaciju a što se tiče tornja 4015 i 5G ENDC što ne piše to ne znači da ga nema toranj je zadnji puta viđen 18.4.2022 e sad možda kada je netko mapirao nije imao 5G mob i tarifu sa pristupom 5G tako da ne možeš znati sa sigurnošću dali ima taj toranj 5G. Na A1 probao random adresu Bartola Kašića 1 , Nova Mokošica blizu tog tornja 4015  i dostupan ti je 5G internet i 5G Homebox zato mislim da taj toranj ima 5G Da slažem se marketing treba povećati prodaju 5G mobitela....

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2022 20:09 (DDavorin).
13 godina
odjavljen
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

 20415 sam ja stavio na tu lokaciju a što se tiče tornja 4015 i 5G ENDC što ne piše to ne znači da ga nema toranj je zadnji puta viđen 18.4.2022 e sad možda kada je netko mapirao nije imao 5G mob i tarifu sa pristupom 5G tako da ne možeš znati sa sigurnošću dali ima taj toranj 5G. Na A1 probao random adresu Bartola Kašića 1 , Nova Mokošica blizu tog tornja 4015 i dostupan ti je 5G internet i 5G Homeboxzato mislim da taj toranj ima 5G Da slažem se marketing treba povećati prodaju 5G mobitela....

 E pa upravo to je ono sto me bunilo, zato sam htio pitati ovdje. Kao nema 5G tornja, ali ima 5G ponude na toj adresi.

 

Posto je u kucnoj ponudi brzina limitirana na samo 200Mbps, mislio sam da mozda A1 radi po istom principu kao i HT na mom mobu; spojen na "5G" ali u stvarnosti 4G po svim mjerilima.

 

Jedino mi preostaje da uzmem karticu sa Savrsenom i vidim je li moze potegnut one neke vece brzine pa onda vidit sto i kako dalje.

 

Hvala ti na odgovorima.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dtrixxx kaže...
DDavorin kaže...

 20415 sam ja stavio na tu lokaciju a što se tiče tornja 4015 i 5G ENDC što ne piše to ne znači da ga nema toranj je zadnji puta viđen 18.4.2022 e sad možda kada je netko mapirao nije imao 5G mob i tarifu sa pristupom 5G tako da ne možeš znati sa sigurnošću dali ima taj toranj 5G. Na A1 probao random adresu Bartola Kašića 1 , Nova Mokošica blizu tog tornja 4015 i dostupan ti je 5G internet i 5G Homeboxzato mislim da taj toranj ima 5G Da slažem se marketing treba povećati prodaju 5G mobitela....

 E pa upravo to je ono sto me bunilo, zato sam htio pitati ovdje. Kao nema 5G tornja, ali ima 5G ponude na toj adresi.

 

Posto je u kucnoj ponudi brzina limitirana na samo 200Mbps, mislio sam da mozda A1 radi po istom principu kao i HT na mom mobu; spojen na "5G" ali u stvarnosti 4G po svim mjerilima.

 

Jedino mi preostaje da uzmem karticu sa Savrsenom i vidim je li moze potegnut one neke vece brzine pa onda vidit sto i kako dalje.

 

Hvala ti na odgovorima.

 I A1 ima isto 5G tornjeve koji nemaju 1Gbps. Međutim ove tarife 5G internet i 5G Homebox su limitirane na 200Mbps a ne tornjevi. U svakom slučaju treba provjeriti dali je to 1Gbps toranj ali mislim da je pošto ima i B28 i zasebno B20 sve na jednom tornju.

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

danas presao na tele i brzina ide preko 300 na wifi, al preko lana niti 100 zbog brzine koja je 100mbps kad gledam lan status. a prije je radilo na 1gbps, jel moguce da se pojebao utor na ruteru npr ili maticnoj pa da vuce samo 100mbps

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...

danas presao na tele i brzina ide preko 300 na wifi, al preko lana niti 100 zbog brzine koja je 100mbps kad gledam lan status. a prije je radilo na 1gbps, jel moguce da se pojebao utor na ruteru npr ili maticnoj pa da vuce samo 100mbps

 Možda LAN kabel?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice