4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.054
|
čitano: 1.132.118
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Mislim da trenutno nema boljeg od 1tb flatbox-a sve je ostalo 400gb ili niže. A1 će uvest 5G FWA sa 1tb prometa al dok to dođe u cijelu HR proć će podosta.. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Malo sam istražio dostupnost A1 tarifa 5G internet i 5G Hombox. Dostupne su samo gdje je toranj sa 1Gbps+ brzinama i to u krugu cca 800m obje opcije i do cca 1.800m samo 5G internet naravno puno ovisi i o optičkoj vidljivost prema tornju pa dostupnost može varirati. Znači svi drugi 5G tornjevi sa klasičnim 4G brzinama ne ulaze u obzir za ove dvije 5G tarife. Zasad vrlo mali broj ljudi će moći imati jedno od tih usluga. Sad malo o cijenama usluga. 5G internet 229kn i oprema je u najmu(nisam siguran ali mislim da se najam ne plaća posebno) 5G Hombox 199kn tarifa a uređaj ZTE može na rate 9kn odmah i 50kn mjesečno. Bez rata UO 24mj 1109kn jednokratno i bez UO uređaj jednokratno 1599kn. 

UO+na+rate UO+na+rate
UO+jednokratno+uređaj UO+jednokratno+uređaj
Bez+UO+jednokratno+uređaj Bez+UO+jednokratno+uređaj
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 12:03 (DDavorin).
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Već par dana ne mogu gledati IPTV preko A1 Flatbox...zna netko u čemu je problem ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zovi SZK i traži da te maknu iz cgnat-a ,reci da ti ne radi nadzorna kamera ili da nemožeš online igrice igrat ili bez razloga samo traži :)
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Radilo je sve normalno zadnjih godinu dana do neki dan...jel moguće da su oni nešto mijenjali?

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav! 

Moze li mi tko reci ima li 5G router sa opcijom automatskog slanja poruke nakon potrosenih odredjeni broj gb ili tako nesto i da uz to ima i bridge mode?

Zanima me iskljucivo za koristenje t-mobile unlimited 5g tarife.

Da li je na t-mobile unlimited 5G tarifi ukljucen CGNAT? 

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2021 12:10 (icanic).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
icanic kaže...

Pozdrav! 

Moze li mi tko reci ima li 5G router sa opcijom automatskog slanja poruke nakon potrosenih odredjeni broj gb ili tako nesto i da uz to ima i bridge mode?

Zanima me iskljucivo za koristenje t-mobile unlimited 5g tarife.

Da li je na t-mobile unlimited 5G tarifi ukljucen CGNAT? 

 

Hvala!

 

Pozdrav,

za 5G routere još treba vremena dok kolege forumaši testiraju i daju komentare koji su 5G routeri dobri i za što.

A i problem je što još nije dobar dio HR pokriven 5G-om koji se emitira baš na 5G frekvencijama.

Bilo bi dobro da pričekate još kojih pola godine s kupnjom 5G routera, tada će i cijene malo pasti.

 

Što se tiče automatskog SMS-a, routeri sa integriranim automatskim rješenjem su uglavnom Mikrotik i sl. koji imaju napredne opcije.

 

Za ove ostale routere bez mogućnosti automatskog slanja SMS-a uglavnom se svodi na ručno čitanje i slanje SMS-ova kroz router, kada primjetite da je Internet užasno spor :D

Ima i nekih aplikacija za to ali ne znam ih u ovom trenutku, neka to netko dopiše.

Neki routeri imaju i opciju prosljeđivanja SMS-a na mail.

 

Bridge mode imaju skoro svi nebrendirani routeri. Brendirani routeri (oni koje kupujete u telekomu) često imaju tu opciju skrivenu/onemogućenu.

 

Što se tiče HT Unlimited GB, CGNAT je po zadanom uključen.

Imate na 54. stranici moj post u kojem je primjer maila za poslati tehničkoj podršci za isključiti CGNAT, scrollajte skoro do sredine stranice.

Meni su tako uredno isključili CGNAT za tu tarifu.

 

I napomena da je HT Unlimited GB 4G tarifa - 5G je promotivno uključen do 1. veljače iduće godine.

Da li će nakon toga HT i dalje produžiti tu "promociju" ili ne, to ćemo saznati u veljači...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2021 13:29 (Tirkiz).
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav. Ima li smisla stavljati neke eksterne antene na Huawei B535-333? Ako da, koje? Ne kužim se baš u te antene i konektore za njih.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav , 

 

koristim a1 hombox, modem HUAWEI b5535_7170.

Kako da poboljsam kvalitetu signala i stabilnost istog? 

 

Naime, vidim da ovaj modem ima mogucnost priključka za antene, pa 

gdje to mogao kupiti? 

 

Isto tako, ako je moguce kupiti neki drugi kvalitetni router koji je otkljucan i koji prodrzava A1 signal, koji router preporucujete?

 

Otisao sam sa zicane linije na HOMBOX jer sam se preselio i jednostavno nemam druge mogucnosti osim koristiti

hombox internet. Jedan od razloga zbog kojeg sam uzeo HOMBOX je GAMING. Naravno, nisam zadovoljan sa PINGom 

i to me uzasno smeta pa trazim nekakv ocajna rjesenja kako smnjit ping i povecati stabilnost signala...

 

Brzine mi nisu bitne, zadovoljan sam sa ovima koje su sada 30mb download, 20 upload. 

 

Znam da zicani internet je nemoguce zamjenit, al posto nemam drugog izbora, moram se snaci sa ovime sto imam...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

 Platio i narucio, cekam da dode.

Bas me zanima. 

 

Hvala kolega

6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
vidim da neki operateri imaju neograničen mobilni internet za mobilne usluge a za homebox po 200-500GB.
da li se sim kartica predviđena za mobilne korisnike može umetnuti u neki homebox ruter i koristiti?
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Možeš, ali nitko nema pravi flat niti na mobilnim tarifi, uvijek negdje sitnim slovima piše neki limit. Nisi prvi tko se sjetio toga... Ustvari je onaj dnevni flat (koji je stvarno flat) od HTa i bonbona x30 jedini pravi flat, bez ograničenja kao na fiksnoj mreži.

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ne znam jesam li se javno zahvalio, pa eto koristim ovu priliku.

 

Sa HT bakra i 7/0.256 preko Tele2 i 20/10 4G, sa tvojim savjetima i antenama na A1 je sad:

Ljeti padne na 85/20.

EDIT - ruter je ZTE koji se dobije od A1

 

Hvala!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 12:41 (wyks).
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel netko ovdje ima modem poput Mikrotika LHG LTE6 pa da kaze kako to radi?

Uzeo na probu A1 Homebox i u kuci je signal nikakav, dok je iza kuce do 150Mbit. Tako da gledam neko outdoor rjesenje koje moze raditi na vanjskim temperaturama.

Mozda bi jos bila opcija Huawei B535 + vanjske antene al tu imam max 10m slobode od rutera do antena pa ne znam jel cu pogodit dobar signal.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav
Rijec o huawei b525 routeru i a1 mrezi. U modemu su mi ovi parametri(signal je 5/5 crtica) al.dobivam.max 20/25mbita dl..)
Da li bi s antenama dobio.stogod bolje?
Udaljenost od repetitora...cca 4/5km zracne linije (odokativna metoda)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dalo bi se još antenu naštelat i agragaciju uključit u modemu ak  već nije

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Agregaciju? Moxem je b525 onaj od tele 2 i da je firmware na njemu original od tele 2. Znam da je spojen na reprtitor sa 1800mhz.
Antene nemam jer kad stavim one "kucne" signal bide jos gori 🙄
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
isalopek kaže...
Agregaciju? Moxem je b525 onaj od tele 2 i da je firmware na njemu original od tele 2. Znam da je spojen na reprtitor sa 1800mhz.
Antene nemam jer kad stavim one "kucne" signal bide jos gori 🙄

 Skini na mobilni uređaj HuaCtrl aplikaciju,i namjesti da ti radi na 800+1800 ako imaš na tornju 800mhz! Jer ja imam isto taj ruter pa sam si stavio 800+1800 i brzine znaju preko noći ic i do 200mbps!+  Ako na stanici imas 4 banda b1+b3+b7+b20 onda kombiniraj između 800+1800 ili 800+2100 1800+2600! Nadam se da sam donekle pomogao 😁

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2021 20:42 (D30102).
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ppzdrav...je je..imam 800 i 1800...stavio s programom jedno + drugo ali nema nekog poboljsanja u brzini, barem preko dana sad nije bilo
Ocito.ne problem u ovom SINR koji je mali, a sto je najbolje, do nedavno je bio oko 13 i brzine su iale.cak i do 80mbita a sad....banana
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
pitanje ako je netko koristio tako... sad koristim b535 router koji je cat7, no imam s9 note kojem se polupo ekran i nicem ne sluzi ali mogu preko njega share-at internet vezu na moj asusov router koji ce onda dalje odašiljat vezu....dali se vise tako isplatit napravit jer je note 9 ipak cat18 uređaj, ili ostavit na ovom cat7
battletag:MasnaKrvavic#2275
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
isalopek kaže...
Ppzdrav...je je..imam 800 i 1800...stavio s programom jedno + drugo ali nema nekog poboljsanja u brzini, barem preko dana sad nije bilo
Ocito.ne problem u ovom SINR koji je mali, a sto je najbolje, do nedavno je bio oko 13 i brzine su iale.cak i do 80mbita a sad....banana

 A kakve su ti brzine kad stavis karticu u mobitel?

11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imam tomato u mobitelu i brzine su cak i.manje od ovih na ruteru
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
isalopek kaže...
Imam tomato u mobitelu i brzine su cak i.manje od ovih na ruteru

 Hm,po ovome šta si naveo izgleda da je bazna stanica preopterećena,jesi probao testirat brzine iza pola noći i slično?

11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Evo sad ujutro brzina
Sakle izmedju 50-70
Navwcer dobio oko 31
A popodne 16
Pretpostavljam da mi tu niti antene nece pomoci 🙄🙄
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ne mora biti, upališ cell mapper pogledaš lokacije repetitora, ako je ovaj zagušen, antene ( riblje kosti ) okreneš na drugi koji je u blizini i vidiš jel se postigne šta. 

 

A ako repetitor obližnji ima više bandova onda se isplati uložiti u bolji modem tipa B818

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Nazalost prema cellmaperu svi su B3 i B20. A te obje agregacije hvatam i s ovim routerom. Prema cell maperu ovaj repetitor.mi pokriva podrucje na kojem se nalazim. Druga dva su mi iza brda, dakle nista od tog niti s antenama.
Ne znam viae niti sam sto napravit.
Kupovat antene ili ne. Nije da mi se baca 500kn za nesto sto na kraju nece pomoci 🙄
3 godine
protjeran
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
isalopek kaže...
Nazalost prema cellmaperu svi su B3 i B20. A te obje agregacije hvatam i s ovim routerom. Prema cell maperu ovaj repetitor.mi pokriva podrucje na kojem se nalazim. Druga dva su mi iza brda, dakle nista od tog niti s antenama.
Ne znam viae niti sam sto napravit.
Kupovat antene ili ne. Nije da mi se baca 500kn za nesto sto na kraju nece pomoci 🙄

 kupis, vidis ima li napretka, ako nema, vratis unutar 14 dana

16 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

pošto će me ova materija u dogledno vrijeme zanimati...ima li igdje na okupu sve pojašnjeno... bandovi, agregacije, appovi za očitanja, antene, cat čudesa u 4g modemu (to me posebno zanima)...

ima li to igdje navedeno na gomili kao nekakav Wiki-mobilni net?

ovako čovjek mora hvatat podatke sa 100 stranica teme i slagat pazle.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 19:13 (torrente).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

gledaj routere od cat6 na dalje(što veca brojka to bolje), izbjegavaj ZTE routere, appovi za ocitanja na mobu huaCtrl tu ujedno mozes i sam mijenjat bandove. To je ajmo reci ukratko.

Ako si u vecim gradovima, tipa zagreb,split,osijek,rijeka itd itd, isplati se cat18 ili slicno sa 5 CA agregacijama router

 

 

oprosti se od igranja multiplayer fpsova dokle god si na mobilnom internetu. ( moze se ali ne i natjecateljski)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 19:38 (dado16).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice