4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.127.247
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hexfire kaže...
Najbrže ti je nazvati službu za korisnike. Minuta posla jer odmah promijene, a pismeno tko zna koliko dana će trebati da ti riješe.

 

@hexfire Nije uvijek idealno jer često dobije agenta koji nema pojma o čemu korisnik priča i opet mu je bolje poslati na mail s time da mu prva rečenica bude "Molim proslijediti odjelu tehničke podrške" i strpiti se tjedan-dva.

 

 

Al neka proba - zLaTk3c ako te ne skuže, probaj sa rečenicom da imaš videonadzor doma kojem ne možeš pristupiti pa će te onda vjerojatno skužiti i maknuti CGNAT. Inače šalji mail.

Uz malo više guglanja, saznao bi da je mail za A1: sluzba.za.korisnike@A1.hr :)

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pa valjda će negdje pronaći jednoga koji zna. :D

Ne znam kak je inače, ali ja sam nazvao, nakon minute razgovora resetirao router i to je bilo to.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa dobro, imao si sreće :D

 

Većina ih uglavnom nema sreće dobiti agenta koji odmah zna što treba.

Tada je mail još najbolji, strpljenje i gotovo :)

2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hvala svima na odgovorima, šaljem mail
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel još nekome iz čista mira upload očajan zadnjih dana? Signal prema tornju je ok, probao sam više njih i više različitih frekvencija, i upload uvijek bude oko 1-2mbps max... Download mi je isti kao i prije

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Decki, tko je u potrazi za B818, na njuskalu tip iz Donjeg Miholjca prodaje za ispod 1000kn.

klik

 

Nije moje, moj nick je tamo acmilan2 kao i na forumu, ne reklamiram ga, al cini mi se dobra cijena.

Kovačić
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Crni Petar4 kaže...

Jel još nekome iz čista mira upload očajan zadnjih dana? Signal prema tornju je ok, probao sam više njih i više različitih frekvencija, i upload uvijek bude oko 1-2mbps max... Download mi je isti kao i prije

 Imao sam isti problem riješio tako da sam se vezao samo na 800 mhz i tad imao bolji upload, trajalo je to oko 1-2 tjedna sad je opet ok

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
acmilan2 kaže...

Decki, tko je u potrazi za B818, na njuskalu tip iz Donjeg Miholjca prodaje za ispod 1000kn.

klik

 

Nije moje, moj nick je tamo acmilan2 kao i na forumu, ne reklamiram ga, al cini mi se dobra cijena.

 Hvala na besplatnoj reklami

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
lord22 kaže...
acmilan2 kaže...

Decki, tko je u potrazi za B818, na njuskalu tip iz Donjeg Miholjca prodaje za ispod 1000kn.

klik

 

Nije moje, moj nick je tamo acmilan2 kao i na forumu, ne reklamiram ga, al cini mi se dobra cijena.

 Hvala na besplatnoj reklami

 A ti ga prodajes? hahah onda okej

Kovačić
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pitanjce - kako saznati ID druge ćelije na koju je router spojen kod 2CA?

 

Kroz onu browser skriptu i još neke programe vidim samo primarni CELL ID.

 

Router Huawei B535-232.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zanimljivo pitanje, baš sam se i ja o tome razmišljao. Moje mišljenje je, da se radi o istoj baznoj stanici (odašiljaču) na kojoj se nalazi npr.ćelija b1 2100 mhz i druga b3 1800 mhz, te tako radi agregaciju 2CA.
E sad, zašto ne vidimo u skripti ili app broj te druge, to je do onoga tko je radio app i tako složio.
2 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima,

U potrazi sam za routerom 4G kako bih zamijenio trenutni ZTE od A1...

 

Naime na imanju gdje mi je ujedno i tvrtka imam office box i originalni zte router koji je dolazio uz tarifu prije par godina sad već. Brzina je bila uvijek solidna, ali ni blizu maksimuma, prije par dana sam naručio iz Slovenije Iskrine MI-MO antene i postavio ali se ne osjeti prevelika razlika, iako je prije tog znalo se dogoditi da mi veza pukne i da nema interneta oko 22-00h, ne konstantno. Sada se to ne događa, frekvencije koje se navodno puštaju kod mene za 4G su 800 i 1800 mhz. 

 

Razmak između antena je cca 84 cm, tako je pisalo u uputi da je optimalno, a minimalna udaljenost između antena je pisala u uputama 57 cm, pa sam stavio "optimalnu"..

 

Postoji li mogućnost da mi kažete koji router da uzmem bez da pogriješim pogotovo ukoliko naručujem preko interneta iz vana jer kod nas koliko vidim navedenih nigdje nema..?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav ekipa, zanima me ima li itko od vas upogonjen mesh wifi sustav na 4G routeru? Da li sve radi kako triba kao sa "normalnim" routerom? Logicno mi je da bi sve tribalo bit isto, al opet ko pita ne skita.

P.S- znam kako se postavlja sustav i na kojem principu radi al cisto me zanimaju iskustva

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Sta mislite o Chateau LTE12 sa Iskrama P56 za A1 flatbox duo ?

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Marcuskac kaže...

Sta mislite o Chateau LTE12 sa Iskrama P56 za A1 flatbox duo ?

 Ovdje imaš u detalje kolega DragoL  si je dao truda i sve što te zanima imaš ovdje u temi . Već kad pišem evo jedna slika sučelja ZTE MC801a snimka na brzaka samo sam ga isprobao a testiranje slijedi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 18:50 (DDavorin).
8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Poštovanje svima,
Imam Huawei b535 od A1. Imam iskra p56 antene usmjerenje prema odašiljaču koji je udaljen više od 10km. Brzina mi je trenutno od 70-90mbps upload ide do 24mbps. Zadovoljan sam za sada koliko sam izvukao sa antenama. Odašiljač mi ima B3 i b20 agregacije koliko sam gledao po cellmaps. Mislim da više ne mogu očekivati brzine. Mogu li kako još izvući signal a da bi smanjio visinu između anteni. Koliko vidim ovako radi na b20 i 800mhz.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kikikristijano kaže...
Poštovanje svima,
Imam Huawei b535 od A1. Imam iskra p56 antene usmjerenje prema odašiljaču koji je udaljen više od 10km. Brzina mi je trenutno od 70-90mbps upload ide do 24mbps. Zadovoljan sam za sada koliko sam izvukao sa antenama. Odašiljač mi ima B3 i b20 agregacije koliko sam gledao po cellmaps. Mislim da više ne mogu očekivati brzine. Mogu li kako još izvući signal a da bi smanjio visinu između anteni. Koliko vidim ovako radi na b20 i 800mhz.

 Imaš jako dobre brzine za tu udaljenost međutim postoji i mogučnost da taj toranj nije na pravom mjestu. Tako da pokušaj sa cellmapper app provjeriti mobitelom na koji toranj se spajaš od kuće i ostaviti ga uključenog 5 do 10 min i napraviti UL podataka. I slika će biti puno jasnija. Jer kažem za 10km imaš odlične rezultate. Može i PP. Ako treba da korigiramo lokaciju tornja prema novim podacima koje skupiš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 21:05 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kikikristijano kaže...
Poštovanje svima,
Imam Huawei b535 od A1. Imam iskra p56 antene usmjerenje prema odašiljaču koji je udaljen više od 10km. Brzina mi je trenutno od 70-90mbps upload ide do 24mbps. Zadovoljan sam za sada koliko sam izvukao sa antenama. Odašiljač mi ima B3 i b20 agregacije koliko sam gledao po cellmaps. Mislim da više ne mogu očekivati brzine. Mogu li kako još izvući signal a da bi smanjio visinu između anteni. Koliko vidim ovako radi na b20 i 800mhz.

 Svaka čast,ove vrijednosti nemam niti ja kojem mi je a1 odašiljač na 300m optičke vidljivosti...

8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Skupio sam neke podatke sa cellmaper. Antena mi okrenuta sa kontra strane nego što vidim po mapi koliko imam odašiljača oko sebe. Na kontra strani mi je jer je bio jači signal pa zato sam morao premjestiti antenu. Za sada mi je na strani i gleda prema Bjelovaru. Najbliži odašiljač mi je kod Šandrovca zračne linije možda 3km. Ispred je samo šuma. Sjećam se dok je bila antena na strani što gleda prema Kalinovcu bil je slab signal brzina nije prelazila 20 do 25 Mbps sa cat4 routerom. Sada dok je antena usmjerena prema Šandrovcu brzina je između 30 do 40 Mbps isto sa cat4 routerom. Prije par dana mijenjao sam router cat6 Huawei i igrao se sa frekvencijama. I dobio na B3+b20 800+1800mhz takvu kvalitetu brzina od 70 do 90mbps. Eh sad dal' bi dobio što veću brzinu ako bi smanjio razmak iskri p56 na 33cm to nisam još probao. Po karti neki neki odašiljači nisu na pravome mjestu

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 13:40 (kikikristijano).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kikikristijano kaže...

Skupio sam neke podatke sa cellmaper. Antena mi okrenuta sa kontra strane nego što vidim po mapi koliko imam odašiljača oko sebe. Na kontra strani mi je jer je bio jači signal pa zato sam morao premjestiti antenu. Za sada mi je na strani i gleda prema Bjelovaru. Najbliži odašiljač mi je kod Šandrovca zračne linije možda 3km. Ispred je samo šuma. Sjećam se dok je bila antena na strani što gleda prema Kalinovcu bil je slab signal brzina nije prelazila 20 do 25 Mbps sa cat4 routerom. Sada dok je antena usmjerena prema Šandrovcu brzina je između 30 do 40 Mbps isto sa cat4 routerom. Prije par dana mijenjao sam router cat6 Huawei i igrao se sa frekvencijama. I dobio na B3+b20 800+1800mhz takvu kvalitetu brzina od 70 do 90mbps. Eh sad dal' bi dobio što veću brzinu ako bi smanjio razmak iskri p56 na 33cm to nisam još probao. Po karti neki neki odašiljači nisu na pravome mjestu

 Napravi samo UL podataka klikni gore lijevo na 3 crtice i klik na Upload i statistika zatim gore desno strelica i podaci će se prenjeti na server i mapa će se osvježiti i ne moraš biti registriran. I taj toranj 150680koji je na slici cellmapper app nije na pravom mjestu tek ga treba  staviti na pravo mjesto i to si se sa A1 sim spojio na HT toranj nacionalni roaming. Kod Šandorovca nema ni jedan toranj na cellmapper karti. Tornjeve gledaj preko pc ili laptopa a ne na samoj aplikaciji. Možeš staviti i sim iz routera u mob i mapirati desetak min. Sta ti piše u routeru koji eNBID tornja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 16:00 (DDavorin).
8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Enbid piše da je 1461
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kikikristijano kaže...
Enbid piše da je 1461

 to ti je toranj kod Zrinskog Topolovca

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Završio testiranje ZTE MC801A  5G routera. Evo da započnemo sa 4G mrežom. Sve agregacije rade koje imaju naši operateri. Evo dobre i loše strane routera:

 

dobre

 

1.Podržava sve CA u HR
2.Ima mogučnost LOCK ćelije(skriven izbornik)
3.Zadavanje pojedinačnih frekvencija(skriven izbornik)
4.U 95% slučajeva samo plug and play sve AUTO
5.Priključci za vanjske antene( samo zs 5G)
6.USB C type

Slabije strane

 

1.Brzina lan porta 1Gbps
2.Nema tel priključak

 

Sučelje identično kao i na modelima 286
Testirao sam dosta različitih modela 4G routera i ovaj ZTE za cca 28% ima bolji DL od B818-263 sa vanjskim antenama i cca 16% bolji DL od Netgear M2 sa vanjskim antenama(Isti toranj za sva tri routera). Znači modem sa X55 chipset u sprezi sa unutarnjim antenama iako se RSRP vrti oko -100dBm daje odlićne rezultate naspram B818 i M2 sa vanjskim antenama. Skriveni izbornik

 Uglavnom najbolji router za korištenje 4G mreže koji sam dosad testirao nemam nikakve zamjerke što se tiče rada na 4G mreži. Evo sto dobivam kod sebe doma udaljen od tornja udaljen 2km 4CA  DL ZTE MC801a.
5G testirao na lokaciji u gradu gdje toranj ima brzinu preko 1Gbps. ZTE odrađuje svoju zadaću super na ovom 5G DSS iako u sučelju routera piše da je spojen na N78 ali nije, tako on očita taj DSS. Evo mjerenja 5G DL PEAK ali vrtio se DL oko 1Gbps pošto lan ne dozvoljava više. Isprobao mjeriti istovremeno preko LAN laptop i mob Wifi6 5Ghz ax zbrojene brzine daju nešto malo preko 1.2Gbps.Na ovom routeru moguće je jednostavno promjeniti FW pošto ima USB port i preko njega se sve radi. Router koji sam koristio ima T-Com FW i ima mogućnost ulaska u skrivene postavke i FW drugih operatera imaju uključen ca i omogućen ulazak u skrivene postavke.Kineski FW ima Blokiran CA i blokiran ulazak u skrivene postavke zato prilikom kupnje pripazite na te stvari.Eto ukratko o ZTE MC801a ako nekog još nešto zanima,a nisam spomenuo ili testirao pitajte. Moja velika preporuko ovog rutera bilo za 4G ili 5G DSS.

FW+na+routeru FW+na+routeru
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 10:26 (DDavorin).
Moj PC  
10 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin thnx na odličnom osvrtu.

zanima me da li ovo kad spominješ Tcom firmware - to se odnosi na naš HT ili neki strani?

Pošto vidim da je meni na HR jeziku, jel taj router u ponudi kod "našeg" HT-a?

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin - kako radi zaključavanje ćelija?

Može se samo jedna ćelija zaključati ili više njih (posebno kada se koristi agregacija)?

 

I jel se router striktno drži lockanih ćelija ili se ipak nakon nekog vremena makne s lockane na neku drugu ćeliju?

 

Odaš nam tajnu kako dolaziš do skrivenih izbornika? Čisto da znamo :D

 

Hvala 

 

 

PS: updateaj svoju 4G tablicu routera i požuri s tom 5G tablicom routera :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 20:44 (Tirkiz).
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Strani je HT točno njemački router u izborniku ima između ostalih i naš jezik

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ne mora značiti pošto je prije par mjeseci naš HT tražio ponude za te routere ;)
16 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Moze pojasnjenje ovog spektra na slici, sto on time oznacuje ? Djelovanje i put signala podrucja koji pokriva ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
the chosen one07 kaže...

DDavorin thnx na odličnom osvrtu.

zanima me da li ovo kad spominješ Tcom firmware - to se odnosi na naš HT ili neki strani?

Pošto vidim da je meni na HR jeziku, jel taj router u ponudi kod "našeg" HT-a?

 Da. Dolazi u kutiji karakteristične boje (H)T-a na kojoj piše Magenta Internet 5G Box MC801A. Ne, ja ga osobno nemam, ali znam čovjeka koji ga ima i koristi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 23:03 (zelenapaprika).
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Batista kaže...

Moze pojasnjenje ovog spektra na slici, sto on time oznacuje ? Djelovanje i put signala podrucja koji pokriva ?

 

Da, kada klikneš na toranj prikazuje ti njegove ćelije i područje koje pokrivaju te ćelije.

Kada klikneš mišem na tu neku ćeliju, sa lijeve strane ti prikaže informacije o toj ćeliji.

 

Uz napomenu da se te ćelije i tornjevi na karti "crtaju" iz podataka nas korisnika koji na mobu instaliramo CellMapper app i malo se prošetamo/provozamo ulicom/kvartom/cijelim gradom jer time karta postaje sve točnija i preciznija a app otkriva i nove tornjeve ako nisu dosad zabilježeni.

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice