4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.055
|
čitano: 1.133.699
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 21:19 (valisaurea).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 21:21 (valisaurea).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AF139 kaže...

Kakva je to "parabola" a da pokriva sve mobilne bandove od 700-2700MHz ?

 strana 2 sve piše

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
valisaurea kaže...
AF139 kaže...

Kakva je to "parabola" a da pokriva sve mobilne bandove od 700-2700MHz ?

 strana 2 sve piše

 Možda glupo pitanje, ali jesi provjerio ethernet kablel? Treba ti Cat6 (ili bar Cat 5e)

 

 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...
valisaurea kaže...
AF139 kaže...

Kakva je to "parabola" a da pokriva sve mobilne bandove od 700-2700MHz ?

 strana 2 sve piše

 Možda glupo pitanje, ali jesi provjerio ethernet kablel? Treba ti Cat6 (ili bar Cat 5e)

 

 

 ovaj kabel imam

2 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav,

Uzeo bi Gigabox u t-coma pa me zanima koji bi mi nio najbolji router do 800 kuna ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
feamel kaže...
Pozdrav,

Uzeo bi Gigabox u t-coma pa me zanima koji bi mi nio najbolji router do 800 kuna ?

Ako misliš izvuči maksimim od brzine s ovim nećeš fulati: https://www.satshop.fi/huawei-b818.html

Je da cijenovno malo prelazi granicu, al mislim da se isplati. U protivnom uzmeš ono što nudi HT jer bolje za taj novac nećeš naći.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 8:23 (tenac).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
feamel kaže...
Pozdrav,

Uzeo bi Gigabox u t-coma pa me zanima koji bi mi nio najbolji router do 800 kuna ?

 T-com nudi B535-232 i to je najbolji 2CA router. Ako uzimaš gigabox bez UO cijena routera ti je 1100+kn. Sa UO na 24mj 480kn. B818 s njime bi mogao dobiti veće brzine ali sve ovisi o opterećenosto pojedinih frekvencija. Recimo kod mene događa se da mi je najveći DL na B3+B3 tj 2CA,a B1+B3+B20 na B818 nešto malo manji. B535-232 možeš naći do 800kn. Javi se u PP imam nešto što bi ti odgovaralo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 9:37 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
valisaurea kaže...

...

 Čiji FW ima router? Mjeri pojedinačno frekvencije. Provjeri dali ti je 1Gbps Lan mreža na PC ili laptopu. Stavi sliku signala. Na kojim postavkama su ti antene u sučelju routera? Imaš spojenu samo Gridicu? Ako je samo gridica na koji ulaz si ju stavio Main ili Diversity?

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
valisaurea kaže...

...

 Čiji FW ima router? Mjeri pojedinačno frekvencije. Provjeri dali ti je 1Gbps Lan mreža na PC ili laptopu. Stavi sliku signala. Na kojim postavkama su ti antene u sučelju routera? Imaš spojenu samo Gridicu? Ako je samo gridica na koji ulaz si ju stavio Main ili Diversity?

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 21:43 (valisaurea).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
valisaurea kaže...
DDavorin kaže...
valisaurea kaže...

...

 Čiji FW ima router? Mjeri pojedinačno frekvencije. Provjeri dali ti je 1Gbps Lan mreža na PC ili laptopu. Stavi sliku signala. Na kojim postavkama su ti antene u sučelju routera? Imaš spojenu samo Gridicu? Ako je samo gridica na koji ulaz si ju stavio Main ili Diversity?

pojedinačna frekv:B1- 53,B3-60,B7-70,B20-7 Mbps

 

kombin.:B7+B3-99,B1+B7-112,B1+B3-110,B1+B7+B20-100,B3+B7+B20-108,B1+B3+B7+B20-120 Mbps

spojena samo grid antena u Main

 Obavezno dvije antene grid+ iskra ili dvije iskre. Taj FW ima i od T-coma B818-263 i par kolega se žalilo na taj FW da ne radi dobro. Po pojedinačnim DL kada je 4CA trebao bi imati preko 150Mbps. Probaj staviti samo unutarnje antene i testiraj bez B7 samo 2 i 3CA te pojedinačno.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
valisaurea kaže...
DDavorin kaže...
valisaurea kaže...

...

 Čiji FW ima router? Mjeri pojedinačno frekvencije. Provjeri dali ti je 1Gbps Lan mreža na PC ili laptopu. Stavi sliku signala. Na kojim postavkama su ti antene u sučelju routera? Imaš spojenu samo Gridicu? Ako je samo gridica na koji ulaz si ju stavio Main ili Diversity?

pojedinačna frekv:B1- 53,B3-60,B7-70,B20-7 Mbps

 

kombin.:B7+B3-99,B1+B7-112,B1+B3-110,B1+B7+B20-100,B3+B7+B20-108,B1+B3+B7+B20-120 Mbps

spojena samo grid antena u Main

 Obavezno dvije antene grid+ iskra ili dvije iskre. Taj FW ima i od T-coma B818-263 i par kolega se žalilo na taj FW da ne radi dobro. Po pojedinačnim DL kada je 4CA trebao bi imati preko 150Mbps. Probaj staviti samo unutarnje antene i testiraj bez B7 samo 2 i 3CA te pojedinačno.

 preveliko ulaganje,za malo dobiti na mojoj lokaciji

ići će on najverojatnije na prodaju

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
valisaurea kaže...
DDavorin kaže...
valisaurea kaže...

...

 Čiji FW ima router? Mjeri pojedinačno frekvencije. Provjeri dali ti je 1Gbps Lan mreža na PC ili laptopu. Stavi sliku signala. Na kojim postavkama su ti antene u sučelju routera? Imaš spojenu samo Gridicu? Ako je samo gridica na koji ulaz si ju stavio Main ili Diversity?

pojedinačna frekv:B1- 53,B3-60,B7-70,B20-7 Mbps

 

kombin.:B7+B3-99,B1+B7-112,B1+B3-110,B1+B7+B20-100,B3+B7+B20-108,B1+B3+B7+B20-120 Mbps

spojena samo grid antena u Main

 imaš antene koje su isključivo za wifi i najveću dobit imaju na 2400 mhz tako da nije ni čudo da na B20 (800mhz) dobiješ samo 7 mbita/s. Vjerujem da bi i na B3 (1800mhz) dobio više s nekom prikladnijom antenom jer su na 1800mhz u HT-u dostupna 2 frekvencijska pojasa (20 + 10). Još puno i dobiješ s tom antenom.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 12:41 (tenac).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ne volim kad kolege forumaši pre brzo odustanu!   :)

Pu uploadu se vidi da ima prostora za poboljšanje, jer bi trebao ići do 60 Mbps.

Ako si blizu VŽ, posuditi ću ti ja iskra P56 antene, pa da probaš s njima?

 

Ali činjenica JE da nema čarobnog štapića, jbg.

No, utješno je to što 100 Mbps i nije tako loš rezultat, dovoljno je to za večinu praktičnog korištenja interneta!

 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
tenac kaže...
valisaurea kaže...
DDavorin kaže...
valisaurea kaže...

...

 Čiji FW ima router? Mjeri pojedinačno frekvencije. Provjeri dali ti je 1Gbps Lan mreža na PC ili laptopu. Stavi sliku signala. Na kojim postavkama su ti antene u sučelju routera? Imaš spojenu samo Gridicu? Ako je samo gridica na koji ulaz si ju stavio Main ili Diversity?

pojedinačna frekv:B1- 53,B3-60,B7-70,B20-7 Mbps

 

kombin.:B7+B3-99,B1+B7-112,B1+B3-110,B1+B7+B20-100,B3+B7+B20-108,B1+B3+B7+B20-120 Mbps

spojena samo grid antena u Main

 imaš antene koje su isključivo za wifi i najveću dobit imaju na 2400 mhz tako da nije ni čudo da na B20 (800mhz) dobiješ samo 7 mbita/s. Vjerujem da bi i na B3 (1800mhz) dobio više s nekom prikladnijom antenom jer su na 1800mhz u HT-u dostupna 2 frekvencijska pojasa (20 + 10). Još puno i dobiješ s tom antenom.

 Pa iz priloženog se ne vidi dali se spojio na b20 na isti toranj kao sa ostalim frekvencijama to treba pratiti. Kolega koristi A1 i nema B3+B3. Koristim Grid + Iskra P56 i bolji rezultati od 2xIskraP56 

6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
to ti je sve sreća i koliko korisnika se nakači ja u okolici Pule[Valbandon] sa b535 A1 uredno ide download po danu do 200mbs po noći i malo preko i to sa auto postavkama sa onim jadnim antenicama unutarnjim
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 14:56 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 21:44 (valisaurea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dejo74 kaže...
to ti je sve sreća i koliko korisnika se nakači ja u okolici Pule[Valbandon] sa b535 A1 uredno ide download po danu do 200mbs po noći i malo preko i to sa auto postavkama sa onim jadnim antenicama unutarnjim

 sta se spajas na 2349 iza beccaccie

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

valisaurea  Toranj na koji se spajaš 3114 nema ga na cellmapper karti trebao bi malo mapirati da se pojavi. Jel znaš lokaciju na koji se toranj spajaš? Godinu dana nije mapiran tvoj kraj pa tako da ima puno novog....

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 17:11 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

valisaurea  Toranj na koji se spajaš 3114 nema ga na cellmapper karti trebao bi malo mapirati da se pojavi. Jel znaš lokaciju na koji se toranj spajaš? Godinu dana nije mapiran tvoj kraj pa tako da ima puno novog....

 ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 21:44 (valisaurea).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
valisaurea kaže...
DDavorin kaže...

valisaurea  Toranj na koji se spajaš 3114 nema ga na cellmapper karti trebao bi malo mapirati da se pojavi. Jel znaš lokaciju na koji se toranj spajaš? Godinu dana nije mapiran tvoj kraj pa tako da ima puno novog....

 antena okrenuta prema Jakšić,požeško slavonska županija

  ima dva ,neznam koji je od a1

 

 Ova druga slika taj je od A1 ima 4CA i Telemach 45.360971, 17.776293 , a prva slika je od HT HR. Mapiraj i vidjet će se zraćenja ćelija postoji mogučnost da si između ćelija.

15 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
valisaurea kaže...

nisam od onih koji brzo odustaju

nego sam samo htio reći da nisam puno dobio na svojoj lokaciji,

sa ovim izvrsnim ruterom,koji  negdje doseže i velike brzine,

u odnosu na A1 zte ruter,gdje je bilo cc50 pa i do 90

a sada oko 100,nisam ja očekivao nešto spektakularno

samo sam to htio pokazati,a da kupujem i iskre  ,malo je previše

mo sve u svemu još vidim što dalje

 

a evo i trenutne brzine

Po slikaama iznad sam vidio da ti je SINR dosta loš od -8 do -12 a on je vrlo bitan za brzine uz RSRP.

RSRP j oko -100 dbm-a šta je donekle OK ( tako je i kod mene i dobijam preko 150 mbita uz SINR 10-12 sa Cat6 ruterom B535 )

Vjerojatno si negdje na adresi gdje se ćelije preklapaju i nisu baš najoptimiziranije pa je zato i SINR loš

to ti je vjerojatno razlog da brzine uz taj RSRP nisu veće tj. koliko si očekivao

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 18:50 (barni).
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...
dejo74 kaže...
to ti je sve sreća i koliko korisnika se nakači ja u okolici Pule[Valbandon] sa b535 A1 uredno ide download po danu do 200mbs po noći i malo preko i to sa auto postavkama sa onim jadnim antenicama unutarnjim

 sta se spajas na 2349 iza beccaccie

 ne znam od onuda mi je oko 500m zračne linije ovo su mi vrijednosti na lte watch

 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
barni kaže...
valisaurea kaže...

nisam od onih koji brzo odustaju

nego sam samo htio reći da nisam puno dobio na svojoj lokaciji,

sa ovim izvrsnim ruterom,koji  negdje doseže i velike brzine,

u odnosu na A1 zte ruter,gdje je bilo cc50 pa i do 90

a sada oko 100,nisam ja očekivao nešto spektakularno

samo sam to htio pokazati,a da kupujem i iskre  ,malo je previše

mo sve u svemu još vidim što dalje

 

a evo i trenutne brzine

Po slikaama iznad sam vidio da ti je SINR dosta loš od -8 do -12 a on je vrlo bitan za brzine uz RSRP.

RSRP j oko -100 dbm-a šta je donekle OK ( tako je i kod mene i dobijam preko 150 mbita uz SINR 10-12 sa Cat6 ruterom B535 )

Vjerojatno si negdje na adresi gdje se ćelije preklapaju i nisu baš najoptimiziranije pa je zato i SINR loš

to ti je vjerojatno razlog da brzine uz taj RSRP nisu veće tj. koliko si očekivao

 što to točno znači:

Vjerojatno si negdje na adresi gdje se ćelije preklapaju 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 21:46 (valisaurea).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

valisaurea   Napisao sam za B818 obavezno dvije vanjske antene ili samo unutarnje. Radiš napamet ima puno tornjeva oko tebe ali ne znaš im lokacije ni frekvencije koje imaju.  Sim od A1 u mob upališ cellmapper app provozaš se svojom okolicom da se pojave tornjevi stavim ih na pravo mjesto i imaš osnovu gdje početi. Ima mnogo varijacija kod vanjskih antena i routera. Evo jedan primjer tridesetak tornjeva mi dostupno nema prepreka najbliži 500m pa do 20km. Najbolji rezultat sam dobio na tornju 8km udaljenosti a spajao sam se i na bliže i one najdalje i ovako su postavljene antene kao na slici

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Nemam ja vezu samo mi se neda pisati mail zato sam rekao da ga napišeš ja pošaljem i imat ćeš info dali je prošlo skidanje CGNAT-a

 Probao tko tražiti skidanje CGNAT-a na HT Unlimited GB tarifi (vidi prethodnu stranicu)?

 

Davorine, jesi li možda poslao mail i dobio odgovor? 

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ddavorin..ewo nista nisam radio s skriptama samo plug and play na 3 katu sam...ako bude puno losije igrat cu se s frekvencijama i skriptama,za sada zadovoljan,ovo je preko wifi,nisam spajao s zicom komp

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
DDavorin kaže...

Nemam ja vezu samo mi se neda pisati mail zato sam rekao da ga napišeš ja pošaljem i imat ćeš info dali je prošlo skidanje CGNAT-a

 Probao tko tražiti skidanje CGNAT-a na HT Unlimited GB tarifi (vidi prethodnu stranicu)?

 

Davorine, jesi li možda poslao mail i dobio odgovor? 

meni su neki dan skinuli na gigaboxu i mogu reči da mi je ping manji, veza stabilnija, B715 puno bolje radi u bridge modu s ASUS-ovim ruterom (ne gubi vezu ko prije).

nemam za potpis
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
DDavorin kaže...

Nemam ja vezu samo mi se neda pisati mail zato sam rekao da ga napišeš ja pošaljem i imat ćeš info dali je prošlo skidanje CGNAT-a

 Probao tko tražiti skidanje CGNAT-a na HT Unlimited GB tarifi (vidi prethodnu stranicu)?

 

Davorine, jesi li možda poslao mail i dobio odgovor? 

 Nisam stigao valjda ću ovaj vikend

 

EDIT:  evo poslao 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 10:05 (DDavorin).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice