4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.055
|
čitano: 1.134.935
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Internet posvuda opciji nude dva rutera

Alcatel Link Zone MW40V MiFi za 99 kn jednokratno uz trajni nalog (299 kn jednokratno bez trajnog naloga)

ili

Alcatel HH71 za 149 kn jednokratno uz trajni nalog (349 kn jednokratno bez trajnog naloga).

 

 

A huawei b818-263 nude u opciji gigabox i to tako  možete uređaj (ruter) kupiti jednokratno za 500 kn ili na rate za 25 kn/mj. To bi bilo uz trajni nalog 24 mjeseca.

 

ili

 

Ako uzmete uslugu Gigabox na 24 mjeseca bez trajnog naloga, onda je cijena uređaja 700 kn jednokratno ili 33,33 kn/mj.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nema ti trenutno smisla b818 al nikad mozes uzet jel nikad neznas kad ce dodat nes.

6 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

razlika b535-333 a1 ima tel,b535-232 bez telefonije da li su isti ili ima razlika u agregacijama i bandovima?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Raptor987 kaže...

A jbmu kada se ne kužim, još ću kupit nešto od čega neću imati ništa :/. Ovo je situacija oko mene prema cellmaperu:

 

 Bok,

kod tebe su definitivno loši radio uvjeti, predaleko si od baaznih stanica, znam taj teren i mikrolokaciju tako da bez kvalitetnog i skupog rutera sa vaanjskim antenama teško je očekivati dobre brzine.

Sve skupa moraš puno uložiti a upitno je šta će od svega na kraju ispasti.

pozdrav

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dejo74 kaže...

razlika b535-333 a1 ima tel,b535-232 bez telefonije da li su isti ili ima razlika u agregacijama i bandovima?

 

 

 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 21:42 (srcipesak).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
barni kaže...
Raptor987 kaže...

A jbmu kada se ne kužim, još ću kupit nešto od čega neću imati ništa :/. Ovo je situacija oko mene prema cellmaperu:

 

 Bok,

kod tebe su definitivno loši radio uvjeti, predaleko si od baaznih stanica, znam taj teren i mikrolokaciju tako da bez kvalitetnog i skupog rutera sa vaanjskim antenama teško je očekivati dobre brzine.

Sve skupa moraš puno uložiti a upitno je šta će od svega na kraju ispasti.

pozdrav

 Da, to je jasno.

Za sada imam dvije kombinacije:

Iskra P56 MIMO + Huawei B535-333 (predložio kolega DDavorin, ali u A1 kažu da ne mogu na to opciju jer nema signala iako imam Homebox doma)

Iskra P56 MIMO + Mikrotik Chateau LTE12 (dobio preporuku od drugog kolege, iako je dosta skuplja varijanta)

 

Da li je to dovoljno,  ili čak i previše s obzirom na stanje baznih stanica oko mene?šta bi ti predložio?

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo kako izgledaju 5G tornjevi na cellmapper karti u DE. Pa ko ima 5G mob i tarifu koja ima pristup 5G bilo bi dobro da se mapira sa cellmapperom možda se i pojavi koji pravi 5G toranj. Iako već na velika zvona zvone da ima HT HR na 149 lokacija 5G NR (SA). Malo mi čudno pošto u DE Telekom.de ima samo jedan toranj po cellmaper karti a u HR navodno na 149 tornjeva. Vodafone.de ih ima već puno otkrivenih na cellmapper karti neki su već stavljeni na pravu lokaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

jel ima nacina na cpe pro 2 da se namjeste n 77 ili n78 bandovi jer ni jedna apk ne pokazuje te dvije, valjda je neki bug dal u Sw od rutera ili programi ne mogu iscitati.

 

jel planiraju ugasiti taj DSS kad upale pravi 5G na tornjevima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Teško je mapirati kad treba imati 5G uređaj i 5G tarifu...

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dennocro kaže...

jel ima nacina na cpe pro 2 da se namjeste n 77 ili n78 bandovi jer ni jedna apk ne pokazuje te dvije, valjda je neki bug dal u Sw od rutera ili programi ne mogu iscitati.

 

jel planiraju ugasiti taj DSS kad upale pravi 5G na tornjevima?

 Ne znam koje app koristiš za mijenjanje Band ali ako u samom app nemaš da možeš prebaciti na 5G i onda da ti se otvori 5G n bands kao što ima za 3G i 4G ništa od toga zasad dok ne stave tu opciju u app. predpostavljam da ni u sučelju rutera nemaš opciju biranja 5G frekvencija.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
srcipesak kaže...

Teško je mapirati kad treba imati 5G uređaj i 5G tarifu...

 Slažem se s tobom ali već dosta ekipe ima potrebno za mapiranje ali ili ne znaju ili nemaju vremena. Uskoro će biti potreba da se zna točna lokacija 5G tornjeva..... Ja kuda prolazim tu i mapiram 5G jest da je ovaj DDS al ok VŽ cijeli, ZG djeomično i ST djelomično sam mapirao. Sad u povratku mapiram ponvo mžda se pojavi pravi 5G toranj pošto su blokovi i frekvencije zakupljeni i može u pogon sa pravim 5G  n28 i n78. Počinje Špancir u VŽ i surfajte na 5G DDS

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 16:39 (DDavorin).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da nema. U opcijama samo 4g mogu ili auto. Be mogu ni bandove kao na b715, preko hmonitora mogu Al jedino n28, n77 i 78 se ne vide. Ni preko hua ctrl ista stvar, iz hmonitora kažu da je bug 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa b715 nije 5g router...

11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nisam ni spomenuo da je 5g, da je 5g ne bi kupio cpe Pro 2, nego sam rekao da sam mogao birati bandove u SW od rutera

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Treba sad strpljenja tek je počeo 5G ja još uvijek čekam sa nabavkom 5G routera..... Zasad huawei mi nje u opciji bilo koji model Huawei 5G routera ima barem dva nedostatka....

Zasad n28 naši operateri su zakupili svako 10mhz širinu pojasa. Ali ima ali,  ostalo je još 20Mhz i to je samo za DL zasad nije zakupljeno, a ako se zakupi onda će trebati router koji može odraditi 2CA n28+n28 bilo intra-band contiguous  ili intra-band non- contiguous

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 19:35 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav ljudi.

Pitanje. Tek sam upao u grupu, sad idem s čitanjem, ali ako netko ima volje pa da napiše sve na jednom mjestu.

 

Gledam neka zemljišta daleko van grada i naravno zanima me i pokrivenost signala.

Imam dual sim mobitel (Mi 10, 5G). HT i Telemch.

Koje su mi mogućnost skeniranja signala na nekom mjestu? Kako da zabilježim za sebe, kako da odmah pomognem i drugima koje zanimaju lokacije koje ću proći?

 

Ako ću imati vikendicu sa solarnim napajanjem, postoje nekakva posebna rješenja za ovo?

Ruter na baterije? S malom potrošnjom namjenjen solarnom napajanju? Oboje? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
srcipesak kaže...

Teško je mapirati kad treba imati 5G uređaj i 5G tarifu...

 Slažem se s tobom ali već dosta ekipe ima potrebno za mapiranje ali ili ne znaju ili nemaju vremena. Uskoro će biti potreba da se zna točna lokacija 5G tornjeva..... Ja kuda prolazim tu i mapiram 5G jest da je ovaj DDS al ok VŽ cijeli, ZG djeomično i ST djelomično sam mapirao. Sad u povratku mapiram ponvo mžda se pojavi pravi 5G toranj pošto su blokovi i frekvencije zakupljeni i može u pogon sa pravim 5G  n28 i n78. Počinje Špancir u VŽ i surfajte na 5G DDS

 Evo, ja upravo počeo :D

Imam 5g mobitel, imam 5g tarifu.

Govorimo o Cellmapper aplikaciji?

Je ovo ok prikaz? Vidim da piše LTE a ne 5G.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
CyberDemonVZ kaže...
DDavorin kaže...
srcipesak kaže...

Teško je mapirati kad treba imati 5G uređaj i 5G tarifu...

 Slažem se s tobom ali već dosta ekipe ima potrebno za mapiranje ali ili ne znaju ili nemaju vremena. Uskoro će biti potreba da se zna točna lokacija 5G tornjeva..... Ja kuda prolazim tu i mapiram 5G jest da je ovaj DDS al ok VŽ cijeli, ZG djeomično i ST djelomično sam mapirao. Sad u povratku mapiram ponvo mžda se pojavi pravi 5G toranj pošto su blokovi i frekvencije zakupljeni i može u pogon sa pravim 5G  n28 i n78. Počinje Špancir u VŽ i surfajte na 5G DDS

 Evo, ja upravo počeo :D

Imam 5g mobitel, imam 5g tarifu.

Govorimo o Cellmapper aplikaciji?

Je ovo ok prikaz? Vidim da piše LTE a ne 5G.

 Dobro da si počeo. Taj toranj na koji si spojen ima 5G( DDS) mapirao sam ga i piše na cellmaper karti lijevo kad klikneš na toranj. Izgleda da tvoja tarifa nema pristup 5G mreži. Evo kako izgleda ovaj hibridni 5G toranj na glavnoj pošti VŽ. Druga slika toranj gdje si se ti zakačio

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 18:02 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
CyberDemonVZ kaže...
DDavorin kaže...
srcipesak kaže...

Teško je mapirati kad treba imati 5G uređaj i 5G tarifu...

 Slažem se s tobom ali već dosta ekipe ima potrebno za mapiranje ali ili ne znaju ili nemaju vremena. Uskoro će biti potreba da se zna točna lokacija 5G tornjeva..... Ja kuda prolazim tu i mapiram 5G jest da je ovaj DDS al ok VŽ cijeli, ZG djeomično i ST djelomično sam mapirao. Sad u povratku mapiram ponvo mžda se pojavi pravi 5G toranj pošto su blokovi i frekvencije zakupljeni i može u pogon sa pravim 5G  n28 i n78. Počinje Špancir u VŽ i surfajte na 5G DDS

 Evo, ja upravo počeo :D

Imam 5g mobitel, imam 5g tarifu.

Govorimo o Cellmapper aplikaciji?

Je ovo ok prikaz? Vidim da piše LTE a ne 5G.

 Dobro da si počeo. Taj toranj na koji si spojen ima 5G( DDS) mapirao sam ga i piše na cellmaper karti lijevo kad klikneš na toranj. Izgleda da tvoja tarifa nema pristup 5G mreži. Evo kako izgleda ovaj hibridni 5G toranj na glavnoj pošti VŽ.

 Ooo, onda ne smijem pretpostavljati, hvala! Čim sam vidio gore 5G, sam pretpostavio da je tarifa takva!

Službena je , pa nisam znao. Thanks.

 

A mapiranje radi svega , čak i ako nemam 5G tarifu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da mapiraš 4G samo prije završetka napraviš upload podataka 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pade mi na pamet jedna ideja. Može li se na laptop sa B/G/N wifi karticom, ugraditi 5G wifi kartica, pošto imam 5g ruter.

 

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

5G nema veze sa wifi, to su skroz druge frekvencije i namjena. Wifi ac i wifi6 (mislim da taj standard nije gotov) su brži od N a b/g su stari wifi standardi.

 

Ali nema ti smisla ugrađivati ac ili 6 karticu u laptop ako ti to router ne podržava.

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nisam mislio na 5G mobilni, nego kućni 5G wifi, koji imam preko rutera, na mobitelu se mogu spojiti na 5G kućni wifi, ali laptop to ne podržava,

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Opet, to nije 5G (to je naziv za mobilnu mrežu pete generacije) nego to je 5Ghz Wifi, vrsta koja ne radi na normalnih 2.4Ghz nego na 5Ghz. Na krivoj si temi...

 

Spajanje na tu frekvenciju ima smisla samo ako ti je veza brža od 300mbps (to je max brzina Wifi N standarda kojeg sad imaš). Ako imaš manje od toga, prelaskom na 5Ghz wifi nećeš imati nikakva primjetna ubrzanja.

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

..i još dodatak da se ne mjenja wifi kartica u laptopu jer su ugrađene antenice ( pri vrhu u rubu ekrana) samo za 2,4GHz .

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ivo454 kaže...

Pade mi na pamet jedna ideja. Može li se na laptop sa B/G/N wifi karticom, ugraditi 5G wifi kartica, pošto imam 5g ruter.

 

 Možeš ja sam ugradio dual band wifi karticu i radi normalno spojeno na dva konektora koji su bili spojeni na 2.4Ghz. Jedino što moraš paziti imaš tri vrste veličine kartice i mislim da su dva različita priključka. Problem se javlja ako laptop ima samo micro karticu pa ne možeš veću staviti Ako ima onaj najveći slot onda mogu ići sve tri veličine samo je bitan priključak. Evo ima i Wifi 6 kartica za laptop.  https://www.amazon.com/MPE-AX3000H-802-11ac-Wireless-Express-Network/dp/B091FJXQHH/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=wifi+card+for+laptops&qid=1629654472&sr=8-3

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 19:54 (DDavorin).
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, uzeo sam kod Telemach-a router Huawei B535-235 i paket 70GB 24mj, zanima me mogu li kako ručno namjestiti agregaciju signala ili to on sam radi? Može li se negdje u opcijama/postavkama vidjeti na kojoj je frekfenciji spojen?

Znam da je 2CA router, ali ni ne treba mi bolje, uzeo sam ga čisto iz zabave, iskreno 

Volim tehnologiju, pa malo istražujem

 

Unaprijed hvala na pomoći!

 

P.S. Probat ću ubacit A1 sim karticu pa vidjeti kolika je max brzina, s tim da je ovih 70GB kod Telemach-a ograničeno na 10mbps, ja mjerim 75 :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 20:07 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imas LTE watch za windowsei huaCtrl za android, i ima neka skripta kaj je davorin tu metil al to nisam probavo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 20:06 (R4zOR229).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imaš još opciju Iskra P56 MIMO + Mikrotik Chateau 5G ili jeftinija opcija Mikrotik LHG 4G kit. Moja preporuka svakako Mikrotik iz razloga što imaš punu kontrolu konfiguracije  firewall-a ... do svega ostalog, te poptuni i opširni uvid u LTE mrežu... . Ja osobno koristim več dosta dugo Mikrotik RBM33G+R11E-LTE+Iskra P56 UNICOM MIMO na Telemachu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo ja sam jučer dobio Mikrotik Chateau 5G i na brzinu probno testirao sa originalnim antenama na Telemachu i CA radi OK. Btw ja imam najjaču verziju D53G-5HacD2HnD-TC&RG502Q-EA, CAT20 modem sa 8 antena. Jer sam bio glup i zapela mi testna kartica u modemu pa sam ga morao rastaviti da ju izvadim i odmah sam vidio tih "kvazi" 8 antena. Ustvari za LTE/5G se radi o 4 odvojene PCB antene za 0,7-3,6GHz + 2 vajnske antene (rp-sma konektori sa onim veslima) + 1+1 (V+H polarizacija na istom PCBu) sitna "cvijet" antena za 4,6-5,9GHz. Sam modem ima svih 8 ulaza tako da može raditi praviti diversity preko svih antena.

Wifi je WIFI5 wave2 sa 2x2MIMO antenama.

S obzirom na viđeno za LTE/5G rekao bih prosječno za 700-3600MHz, jadno za 4,6-5,9GHz (antena je stvano sitna i djelomično zaklonjena PCB-om rutera).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 7:35 (DragoL).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice