4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.125.021
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
acmilan2 kaže...
lord22 kaže...

Sve pohvale članu DDavorin za brzu uslugu flešanja tele2 rutera b525-23a, trenutno ruter radi sa a1 karticom kao podmazan

 E vidis, ja imam ovaj b315-s22 ruter, uzeo na pretplatu 2 godine i proslo, sad je moj, pitao dal moze zamjena rutera jer mislim da ovaj ne radi nesto i kazu jedino da kupim kod njih drugi i placam uredno 2 godine da ga otkupim ili da si posebno kupim neki ruter na kojem bi tele2 kartica radila.

Na ovom nemam opciju odabira frekvencije rada pa je to sve automatski, bazna stanica je 5km od mene od cega je 4.5km šume između i još crkva sa zvonikom, ali problem je to sto je to od T-coma, a ne TELE2, no kad se spojim na T-com, izbacuje me  non stop iako je ukljucena opcija za roaming, ne spaja me na nista drugo osim T-com 3g i 2g, 3g i 4g TELE2 (kazem, nema odabira frekvencije, smao pise ovako 2g 3g i 4g). Imam slozene te Iskrine P56 na krovu i usmjerene prema toj baznoj stanici, najvise sto potegne je 2 crtice 4g, nekad i 3 ovisi kako je raspolozenje i brzina mi je bila najveca oko 30Mbps, ali vecinoma se vrti izmedju 10-15.

 

Ima li pomoci tome ili jednostavno zbog lokacije ne mogu nesto bolje? Hvala

 Tebi trebaju ovakve antene može i kombinacija sa iskrom ipak 5km je 5km

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 19:05 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam te 2 samo, sto bi i kako to pomoglo? Gdje nabaviti i po kojoj cijeni?

Kovačić
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
acmilan2 kaže...

Imam te 2 samo, sto bi i kako to pomoglo? Gdje nabaviti i po kojoj cijeni?

 Inače to su Grid Parabolic Wifi antene za 2400Mhz dobit 24dBi tako da su pogodne za 4G 2100Mhz dobit je negdje 22dBi  i za 4G 1800Mhz i dobit negdie 19-20dBi a to je duplo od iskra p56 bile su na njuški po 100kn inače ih cijene 150 200kn a sve se može dogovoriti kad kupuješ. Evo orginal link te antene  https://www.tp-link.com/us/business-networking/antenna-and-accessory/tl-ant2424b/ Več da jednu kupiš i kombiniraš sa iskrom dobio bi puno isto se mogu staviti pod kut kao i iskre.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 19:34 (DDavorin).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo kada sam ja još pisao o antenama za veće udaljenosti zadnji post na ovom liku. a znam nikome se ne da listati i čitati

https://www.bug.hr/forum/topic/tele-2/neogranieni-internet-tele2/249781.aspx?jumpto=5957048&sort=asc&view=flat&page=178

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Evo kada sam ja još pisao o antenama za veće udaljenosti zadnji post na ovom liku. a znam nikome se ne da listati i čitati

https://www.bug.hr/forum/topic/tele-2/neogranieni-internet-tele2/249781.aspx?jumpto=5957048&sort=asc&view=flat&page=178

 Jel bi ova bila bolja nego one dvije iskre p56?

 

https://www.pcshop.hr/tp-link-vanjska-grid-antena-24dbi-24ghz-n-tip-konektor/TL-ANT2424B/product/

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da za 1800, 2100, 2600Mhz. meni najbolje radi jedna Iskra i Grid u MIMO. Ova je dosta skupa imaš i jeftinije rabljene za kupiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 14:51 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Da za 1800, 2100, 2600Mhz. meni najbolje radi jedna Iskra i Grid u MIMO. Ova je dosta skupa imaš i jeftinije rabljene za kupiti.

 A kada bi ovaj grid sama radila bez iskre jel bi to bilo bolje nego ove dvije logaritamska p56?

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ne. Ne bi bio dobar DL ili UL ovisi na koji priključak antenski staviš.Zato i postoje dva priključka za antene da bi se ostvarila MIMO konfiguracija. Osim kod onih routera gdje imaju samo jedan priključak al tamo je drugačija priča.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 15:14 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Da za 1800, 2100, 2600Mhz. meni najbolje radi jedna Iskra i Grid u MIMO. Ova je dosta skupa imaš i jeftinije rabljene za kupiti.

 Čak imam grid takav doma od jednog projekta (mislim na kavez ovaj željezni), trebala bi mi samo antena jel se to može zasebno kupit?

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zeppelin Graf kaže...
DDavorin kaže...

Da za 1800, 2100, 2600Mhz. meni najbolje radi jedna Iskra i Grid u MIMO. Ova je dosta skupa imaš i jeftinije rabljene za kupiti.

 Čak imam grid takav doma od jednog projekta (mislim na kavez ovaj željezni), trebala bi mi samo antena jel se to može zasebno kupit?

 Ne znam surfaj istražuj

13 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Trebam malo preporuka po pitanju ova dva routera koja nudi Tele2 Huawi b525 i ZTE MF927

 

Naime, trebati ćemo u udruzi internet za potrebe surfanja i gledanja youtube videa, ali ne s naglaskom na kvalitetu nego da uredno radi. Vanjske antene nam ne trebaju, router treba pokriti prostoriju od nekih 2x25 kvadrata zapravo otvorenog prostora, a za podrumski dio bi vjerojatno koristili wifi extender. ZTE ima 30-tak wifi konekcija koje su dostatne za naše potrebe.

 

Zanimaju me nekakva iskustva po pitanju stabilnosti veze, jačine wifi signala i tak. Razlika je u pretplati nekih 10-tak kuna što je malo... Po meni je sve to skupa ipak na strani b525, ali eto pitam...

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Grof-LZS kaže...

Trebam malo preporuka po pitanju ova dva routera koja nudi Tele2 Huawi b525 i ZTE MF927

 

Naime, trebati ćemo u udruzi internet za potrebe surfanja i gledanja youtube videa, ali ne s naglaskom na kvalitetu nego da uredno radi. Vanjske antene nam ne trebaju, router treba pokriti prostoriju od nekih 2x25 kvadrata zapravo otvorenog prostora, a za podrumski dio bi vjerojatno koristili wifi extender. ZTE ima 30-tak wifi konekcija koje su dostatne za naše potrebe.

 

Zanimaju me nekakva iskustva po pitanju stabilnosti veze, jačine wifi signala i tak. Razlika je u pretplati nekih 10-tak kuna što je malo... Po meni je sve to skupa ipak na strani b525, ali eto pitam...

 

 da B525 ovaj drugi je CAT4

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz!

 

Hocete mi savjetovati koj ruter da kupim a da odgovara za T2 i HT.HR da mogu spojiti  Iskra P56 u MIMO!

Citajuci temu razmisljam o   Huawei B525 4G WiFi CAT6

                    

                     Huawei B618S 22D LTE Modem Router CAT11 600MBIT B618  kakav je to konektor za vanjsku antenu  ( 2 x TS9 ) bi mogao spojiti iskre na njega. Ili moram                        

                    mijenjati konektore, sada su gore standarni za LTE. :)

 

                     Alcatel HH70 

 

Najvise se dvoumim izmedju Huawei B525 i Alcatel HH70, radi cijene. Hvala vam puno! lp.

Odmori se u Istini!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 18:25 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Alcatel bolji izbor. Za iskre trebaš adapter TS9 na SMA https://www.amazon.com/Female-Plug-Male-Connector-Adapter/dp/B00VL5T62G

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 21:20 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Treba mi još jedan 4g router pa ako netko prodaje po normalnoj cijeni nek se javi na pp.
Ne trebam ništa specijalno, bitno da radi s HT sim karticom i da ima bar jedan ethernet port.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Alcatel bolji izbor. Za iskre trebaš adapter TS9 na SMA https://www.amazon.com/Female-Plug-Male-Connector-Adapter/dp/B00VL5T62G

 Hvala lijepo za pomoc!  Narucio sam Alcatel HH70. Zivio!

Odmori se u Istini!
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jesu li ovi routeri od A1 homebox zaključani na njihovu mrežu?

Dobio odg od A1: S obzirom da je riječ o fiksnoj usluzi, uređaj je zaključan na A1 mrežu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 16:21 (darkborg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koliko znam ti routeri su bili otključani. Samo A1 kaže ako izvadiš sim karticu iz routera da gubiš jamstvo i to oni tumače kao zaključan je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel postoji neki način postavljanja ovakvih antena, jel mora bit vertikalno pozicionirana il pod određenim kutom (slika)? Mislim ne žalim se dobio sam od 15 do 20 dbm., al me zanima pošto mi je ovo novo? Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

     Samo da javim stigao je Alcatel HH70  narucen iz  MP Elektronika shop 3.2. navece, danas ujutro 5.2. vec u upotrebi :) sve pohvale ekipi iz MP Eletronike, garancija ovijerena sve rucno i citko ispisano! Radi uredno, sucelje jednostavno slicno kao i na Huawei ruterima, plug & play i sa T2 i HT nije bilo problema sa spajanjem, sve glatko. T2 radi bolje posto su Iskre okrenute prema njihovom odasiljacu, HT 2 crtice od 4, trebam okrenuti antene na suprotnu stranu, posto danas puse buretina na krov nema sanse da idem! Asus saljem na popravak jos ima garu pa da poprave power of-on gumb, radi on kako spada samo taj gumb kad se ga upali prekida, pa da se to rijesi dok je u gari, zato sam i uzeo HH70.

 

Znam da sam u off topicu, sry! Htio sam pohvaliti MP Elektroniku. Naravno i sve vas koji ste mi savjetovali kako i sta, hvala vam za trud!

 

Odlicna tema, DDavorin  Lp!

Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zeppelin Graf kaže...

Jel postoji neki način postavljanja ovakvih antena, jel mora bit vertikalno pozicionirana il pod određenim kutom (slika)? Mislim ne žalim se dobio sam od 15 do 20 dbm., al me zanima pošto mi je ovo novo? Hvala

 Imaš gore sliku na ovoj stranici u prvom postu čudi me da to nisi vidio!

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
veseli007 kaže...

     Samo da javim stigao je Alcatel HH70  narucen iz  MP Elektronika shop 3.2. navece, danas ujutro 5.2. vec u upotrebi :) sve pohvale ekipi iz MP Eletronike, garancija ovijerena sve rucno i citko ispisano! Radi uredno, sucelje jednostavno slicno kao i na Huawei ruterima, plug & play i sa T2 i HT nije bilo problema sa spajanjem, sve glatko. T2 radi bolje posto su Iskre okrenute prema njihovom odasiljacu, HT 2 crtice od 4, trebam okrenuti antene na suprotnu stranu, posto danas puse buretina na krov nema sanse da idem! Asus saljem na popravak jos ima garu pa da poprave power of-on gumb, radi on kako spada samo taj gumb kad se ga upali prekida, pa da se to rijesi dok je u gari, zato sam i uzeo HH70.

 

Znam da sam u off topicu, sry! Htio sam pohvaliti MP Elektroniku. Naravno i sve vas koji ste mi savjetovali kako i sta, hvala vam za trud!

 

Odlicna tema, DDavorin  Lp!

 Imaš na Tele2 4G+ oznaku u sučelju routera ili samo 4G?

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Samo 4G barem za sada! ☺️

Odmori se u Istini!
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
veseli007 kaže...

Samo 4G barem za sada! ☺️

 Jesu ti sigurno dali Alcatel HH70 da nisi dobio HH40

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

☺️ Znao sam da ima i HH40 pa sam pazio! ☺️ Nemogu sada slikati softwer jer brat igra na Pc, okacit cu ga sutra ili poslje! 

Ali tamo pise 4G, vidjet cemo kasnije! Za sada stoj tako ali cu ga montirati na zid! 😊 Asus ide na remont😁 nije mu nista namo gumb da zaleme, vec kad je u gari! 

 

I moj subjektivni dojam je za sada da Asus radi bolje, igram MW i nikad prije me nije desilo da me izbaci iz igre, pise erorr connect i te fore , i to vec  par puta veceras. Vidjet cemo sa vremonom dali je bolji od asusa! Svejedno kad asus dodje sa remonta vracam njega, ovaj HH70 ce sluziti ako se nesto desi da imam za backup, zato je i kupljen! ✌️😊Lp.

Odmori se u Istini!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 2:06 (veseli007).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa nema Tele2 kod tebe 4G na 1800 i 2100? samo 1800

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kako da ja to znam!? Samo 4G pise koliko vidim ne mice se, valjda nema! 

Odmori se u Istini!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 13:54 (veseli007).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

nek skripta za slanje poruka brzina od tcom za produzenje brzine, jel neko ima neslo slicno, ide mi na zivce kad svaki dan moram rucno slati poruku, b 715 ruter u pitanju

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

.........

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 9:55 (personauserCRO).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Razmisljam da si kupim Asus ROG Rapture GT-AX11000 pa me zanima da li se mogu spojiti preko tog rutera ako nemam internet od nekog operatera i jos me zanima da li se moze neogranicno skidati preko tog wifi rutera

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 10:21 (personauserCRO).
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice