4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.126.212
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zee_15 kaže...

 Evo kaze aplikacija da je u daljini mene cca 1km od mene zelena mapa ferkevencije 1,3,20 (tcom)

Za a1 kaze band (1,3,7,20) u daljini cca 1km pd mene. Meni je kazalo da sam trenutnim wifijem spojen na band 3

 Prema ovim podacima, tebi bi se isplatio A1 flatbox duo i Huawei B818 router + Iskra P56 antene

7 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bok imam Huawei B715, koju verziju firma imate gore kod mene je ovo dali postoji neka novija, i dali se može staviti stock od huaweia, jer ovaj DNA i nije baš nešto, na appu od huaweia na androidu fali poprilično toga.

 

https://ibb.co/Yjvc91K

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 10:35 (dimax).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dimax kaže...

Bok imam Huawei B715, koju verziju firma imate gore kod mene je ovo dali postoji neka novija, i dali se može staviti stock od huaweia, jer ovaj DNA i nije baš nešto, na appu od huaweia na androidu fali poprilično toga.

 

https://ibb.co/Yjvc91K

 

 

 Može se staviti orginal Huawei FW

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz, stvarno je zanjimljivo pratiti ovu temu. Puno mi je pomogla pa da i ja dam svoj feed. Od opreme koristim Huawei 818-263. Moj je brandiran kao Vodafone. Kupio sam ga na Njuškalu a mr. od kojeg sam kupio mi je rekao da je kupljen u Njemačkoj.

 

 

Od operatera sam isprobao A1 (Flatbox Duo) - SIM na ZTE-u je bio dostupan s vanjske strane, čuo sam da je na nekim modelima unutar rutera ili pod naljepnicom. Ugl dostupan je bez čekića ;) 

Trenutno je HT SIM u ruteru (Unlimited tarifa) 200Gb prometa pa onda poruke za nastavak.

Tele2 neću ni testirati jer mi je na lokaciji pomocu CellMapper-a već vidljivo da je situacija loša.

 

Na lokaciji Crikvenice - istok (PGŽ) - SpeedTest

A1 - DL 350-400  UL 63

HT - DL 250-300  UL 20-30

 

Napomena za CGNAT 

A1 - isključili ga za 30 sekundi nakon prvog poziva

HT - od 11.02 već 5 poziva (neki nemaju pojma, neki imaju i vide tu opciju ali nemaju mogućnost promjene) napisali su mi prigovor za neku svoju "ultra" službu. Javit će mi se kroz 5 radnih dana. (ne djeluje obećavajuće) ali javim šta bude - kad bude.

 

Nisam siguran je li povezano ali sa Upnp-om na XBOX One X i PS4 Pro (cat6 kabel)

 

A1 - CGNAT XBOX - OPEN - DL 100 UL 50

    CGNAT PS4 - TYPE 2 - DL 120 UL 5

 

A1 - NAT XBOX - STRICT/OPEN - DL 350 UL 50

    NAT PS4 - TYPE 2 - DL180 UL 5

 

HT - CGNAT XBOX - OPEN - DL 100 UL 5

    CGNAT PS4 - TYPE 2 - DL 80 UL 5

 

HT - NAT ------------- čeka se intervencija više sile.

 

Znam da s konzolama ima malo više kombinacija u postavkama rutera (port foward, DMZ) ali samo sam ovo isprobao. Mjerenja su Cca ali otprilike kroz cijeli dan i noć to bude približno ovim brojkama. Bez turističke sezone :P

 

 

Bazna stanica A1 mi je ispred nosa - cca 80 metara i imaju B1 B3 B20

Bazna stanica HT udaljena - cca 1km sa B1 B3 B20

Imam i jednu HT na otoku Krku (Vrbnik) ima dosta Km do nje ali mi CellMapper pokazuje da mi taman stiže do kuće ta ima samo B7 i nekad mi se ruter a i mobitel prebacuje na nju. U brzim intervalima (simo-tamo)

 

Može li malo pomoći oko konfiguracije Huawei B818-263 na HT mreži.

Kako da podesim agregcije s obzirom na bazne stanice u ovom primjeru.

Kupovina antena je isto opcija.

Flash firmware. Gdje ga skinuti i koji. Trenutno je 10.0.2.2 (zadnji raspoloživi za ovaj Vodafone)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 15:32 (G1Hariba).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam ogranicen broj dnevnih poruka pa ako može ovdje reply za toranj 750273 mi je pogled zatvoren. Teren je kaskadno.

A brzine do 400 na lokaciji iznad zgrade 44/46 gdje završava onaj B7 signal s Vrbnika

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 19:29 (G1Hariba).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz ekipa, evo uzela sam na kraju a1 homebox sa zte uređajem (nisam imala izbora) bez ugovorne obveze i jucer je stigo i odma sam spojio. I usporedio brzine. Jucer je sljako odlicno a jutros katastrofa. Dakle evo usporedbe brzina izmedu a1 i tcom s obzirom da jos uvijek nisam iskljucio tcom

 

https://ibb.co/5R5JZjs
https://ibb.co/2gy4BB8

 

Ovo je recino brzina od a1 kad se zicno preko laptopa spojimhttps://ibb.co/RNNBXh7 

Dakle sto da sad radim ostavit a1 ili tcom? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 8:02 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Prvo se dogovori jesi li ona ili on... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hahaha to ti je sve isto. Ni ne gledam iskreno sto pisem negdje sve pisem sa c, s a negdje koriatim ć, č, š :) 

8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Sala mala... :D
Najbolje ti je testirati brzine od nekih 15h-22h kada je prime time i najveca zagusenost. Bilo bi dobro kada bi mogao/la (;D) posuditi bar huawei B525 ili bolji model pa probati sa njime. Ovaj ZTE mislim da ni ne moze kombinirati agregacije pa si u startu vec ostecen/a. Ako ne mozes posuditi router, mozes probati sa mobitelom koji koristi mrezu koju testiras. Ako na mobu ili drugom routeru brzine budu puno bolje, onda kreces u nabavku boljeg routera (mada su svi bolji od tog ZTE :D), ovisno o budgetu kojim raspolazes. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo me ponovo :)

Uspio sam doći do downloada od 100 Mbita, medjutim istovremeno mi je upload samo 10tak Mbita. To mi i nije toliko bitno ali zanima me zasto je to tako? Jer kad se spojim na drugi toranj koji je malo dalje imam download 30-40 Mbita ali mi je i upload tada isto 30-40 Mbita. U cemu je fora?

https://elisfantasy.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 15:12 (mrgood).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Vjerovatno je na ovoj baznoj kanal na kojem ide upload 5 MHz ili manji, pa onda ni ne može biti brži upload.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mrgood kaže...

Evo me ponovo :)

Uspio sam doći do downloada od 100 Mbita, medjutim istovremeno mi je upload samo 10tak Mbita. To mi i nije toliko bitno ali zanima me zasto je to tako? Jer kad se spojim na drugi toranj koji je malo dalje imam download 30-40 Mbita ali mi je i upload tada isto 30-40 Mbita. U cemu je fora?

 Toranj gdje ti je veći DL je zbog toga jer je manje opterećen a UL manji jer ti je signal lošiji, a tu gdje ti je veći UL tu ti je bolji signal ali je toranj i opterećeniji što se tiče DL. Koji router? Koje frekvencije imaju tornjevi?

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da postavim pitanje i ovdje 

 

 

Evo i mene, pozdrav svima i pitanje - jel tko na ovom govnetu od A1 routera uspio otvoriti ili uopće pronaći USB port (mislim softverski). Namjeravao sam piknuti neki hard gore i dići ftp server ili kasnije možda nas, ali nigdje u opcijama routera ne mogu doći do usb porta, pa ako je netko uspio molio bi za pomoć. Ukoliko se ne može do usb porta molim preporuku za neki router koji ima otvoren usb port. Spajam se na eNB ID 1477 koji radi na B1 i B3. Gore je isto i tele 2 na istim frekvencijama tako da ukoliko jednog dana treba lako se prebacim na tele 2. Brzine su mi ok 120 dl i 30 up. 

Hvala na pomoći i prijedlozima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nemoze na ZTE, al i ovi koji mogu ti mislim većinom citaju sam FAT32 tak da se neces usreciti.

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ajeto007 kaže...

Da postavim pitanje i ovdje 

 

 

Evo i mene, pozdrav svima i pitanje - jel tko na ovom govnetu od A1 routera uspio otvoriti ili uopće pronaći USB port (mislim softverski). Namjeravao sam piknuti neki hard gore i dići ftp server ili kasnije možda nas, ali nigdje u opcijama routera ne mogu doći do usb porta, pa ako je netko uspio molio bi za pomoć. Ukoliko se ne može do usb porta molim preporuku za neki router koji ima otvoren usb port. Spajam se na eNB ID 1477 koji radi na B1 i B3. Gore je isto i tele 2 na istim frekvencijama tako da ukoliko jednog dana treba lako se prebacim na tele 2. Brzine su mi ok 120 dl i 30 up. 

Hvala na pomoći i prijedlozima.

 Slažem se s kolegom koji ti je već odgovorio. Na žalost mislim i ja da ništa preko tog ZTE. Možeš jedino printer uštekat u usb.

Ako hoćeš NAS, prodam ti ja svog Mac mini iz 2012. sa 8 GB RAM. Stavio sam samsungov 512 GB SSD, a onaj HDD 1TB koji je bio u njemu sam stavio u vanjsko gučište.

 

Staviš na njega server, (plex) NAS ili što god hoćeš. a na router ga spojiš ethernet kabelom i radi ko švicarski sat!

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...
ajeto007 kaže...

Da postavim pitanje i ovdje 

 

 

Evo i mene, pozdrav svima i pitanje - jel tko na ovom govnetu od A1 routera uspio otvoriti ili uopće pronaći USB port (mislim softverski). Namjeravao sam piknuti neki hard gore i dići ftp server ili kasnije možda nas, ali nigdje u opcijama routera ne mogu doći do usb porta, pa ako je netko uspio molio bi za pomoć. Ukoliko se ne može do usb porta molim preporuku za neki router koji ima otvoren usb port. Spajam se na eNB ID 1477 koji radi na B1 i B3. Gore je isto i tele 2 na istim frekvencijama tako da ukoliko jednog dana treba lako se prebacim na tele 2. Brzine su mi ok 120 dl i 30 up. 

Hvala na pomoći i prijedlozima.

 Slažem se s kolegom koji ti je već odgovorio. Na žalost mislim i ja da ništa preko tog ZTE. Možeš jedino printer uštekat u usb.

Ako hoćeš NAS, prodam ti ja svog Mac mini iz 2012. sa 8 GB RAM. Stavio sam samsungov 512 GB SSD, a onaj HDD 1TB koji je bio u njemu sam stavio u vanjsko gučište.

 

Staviš na njega server, (plex) NAS ili što god hoćeš. a na router ga spojiš ethernet kabelom i radi ko švicarski sat!

 

Hvala na ponudi, malo mi je to previše za ono što trebam. Mislim da na B715 je funkcionalan usb port pa razmišljam da upiknem jednog sa satshopa i to bi riješilo moj problemčić.

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Za to sluzi NAS, pazi da se nebi neugodno iznenadio s tim routerom jel vjerojatno koristi samba protocol za to.
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Bi li se osjetio upgrade s zte mf 283+ na huawei b525? Vidim da ih ima na njuški po 400 kn. 

Za usporedbu Iphone 6s ima duplo veće brzine na istoj lokaciji od zte-a. Koristim a1 flatbox btw.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
pqweasdyxc kaže...

Bi li se osjetio upgrade s zte mf 283+ na huawei b525? Vidim da ih ima na njuški po 400 kn. 

 

 ima ih i po 250 kn na njuški b525

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kolega uzo A1 fletbox platio Zte mf 286 onih 400kn brzina oko 40mbs ubacio karticu u huawei b 525 brzina preko 100mbs

-
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može li se flashati na njih originalni huawei firmware ili sam zaključan na tele2 - skoro svi na njuškalu su tele2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A sta ti smeta tele2 fiemwire? I da vrlo vjerojatno mozes flashat neki drugi.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
pqweasdyxc kaže...

Može li se flashati na njih originalni huawei firmware ili sam zaključan na tele2 - skoro svi na njuškalu su tele2.

 Routeri B525,B715,B618 na njih se mogu staviti FW po želji isprobano. B535, B818 Može se staviti drugi FW ako routeri imaju USB port.Na ta dva modela zasad nisam stavljao drugi FW. I router B525 od tele2 nije zaključan radi sa svim mrežama samo ima Tele2 FW.

B525 B525
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 18:04 (DDavorin).
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
pqweasdyxc kaže...

Može li se flashati na njih originalni huawei firmware ili sam zaključan na tele2 - skoro svi na njuškalu su tele2.

 Routeri B525,B715,B618 na njih se mogu staviti FW po želji isprobano. B535, B818 Može se staviti drugi FW ako routeri imaju USB port.Na ta dva modela zasad nisam stavljao drugi FW. I router B525 od tele2 nije zaključan radi sa svim mrežama samo ima Tele2 FW.

 Može li preporuka, link za download, firmwarea za B525? Za debrandirati tele2

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
debeli75 kaže...
DDavorin kaže...
pqweasdyxc kaže...

Može li se flashati na njih originalni huawei firmware ili sam zaključan na tele2 - skoro svi na njuškalu su tele2.

 Routeri B525,B715,B618 na njih se mogu staviti FW po želji isprobano. B535, B818 Može se staviti drugi FW ako routeri imaju USB port.Na ta dva modela zasad nisam stavljao drugi FW. I router B525 od tele2 nije zaključan radi sa svim mrežama samo ima Tele2 FW.

 Može li preporuka, link za download, firmwarea za B525? Za debrandirati tele2

 Evo par linkova   https://huaweistockrom.com/huawei-b525s-23a   https://easy-firmware.com/finder.php?qseo=home/browse/category/id/25621/   https://en.flash-file.net/huawei-b525s-23a/  https://firmware.gem-flash.com/index.php?a=downloads&b=folder&id=14635

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koje antene bi mi preporučili za moj b525? Bi li imao neku razliku u brzini? Brzine su mi 15 do 30 mbita. Noću su 50+ mbita. Imam 2 km do tornja koji podržava b1, b3 i b20.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pitanje:
Zašto hrvatski Telekom reklamira brzine i do 350 mbitps u Gigabox paketu, kad nude router koji podržava max 300 mbitps, a i čini se da ta tehnologija LTE cat 6, ne može ni teoretski više od 300, u čemu je caka?

Od kud ovih dodatnih 50 mbitps?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ccc2002 kaže...
Pitanje:
Zašto hrvatski Telekom reklamira brzine i do 350 mbitps u Gigabox paketu, kad nude router koji podržava max 300 mbitps, a i čini se da ta tehnologija LTE cat 6, ne može ni teoretski više od 300, u čemu je caka?

Od kud ovih dodatnih 50 mbitps?

 Gigabox ide do 600Mbps provjereno. Kupiš CAT 20 router i ako imaš toranj sa 4 frekvencije. 

3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

pozz.. upala mi je u oko iskon mobile wifi tarifa, 60 gb 50 kn bez ugovorne obveze. No sim kartica je micro i trebao bi ju rezati do nano da mi stane u mobitel. Jel neko vec isprobavao tako nesto?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Rezao sam ja puno puta, običnim škarama nekoć davno.

Ocrtaš nano karticu na micro pazeći da se poklope kontakti i (ako se dobro sjećam) jedan rub ostaje isti i izrežeš.

Poslije samo malo pošmirglaš da bude točno.

Naravno, reži iz vanjske strane crte koju ocrtaš, jer lako pošmirglaš ako je prevelika, a u kontra slučaju sranje.

 

Kruha i igala...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice