4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.054
|
čitano: 1.133.166
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mrgood kaže...

Pozdrav svima!


Ne znam ako netko moze pomoci, naime imam Gigabox od Tcoma i Huawei b525 router. Bez antena samo na jednom mjestu u stanu imam brzinu 80/40 Mbita down/up. Cak sam narucio one dvije male stapne antenice u nadi da ce se brzina popraviti ali nista. Prema cellmapperu oko mene ima brdo cell towera i antena, tako da mi nije jasno zasto ovako mala brzina. Skinuo sam na mob huaCtrl aplikaciju medjutim koje god frekvencije da odaberem ne mogu dobiti vise od ovog.
Evo i karta, ja sam na lokaciji oznacenoj crvenim kruzicem.

SLIKA

 

 

P. S. Uz sve moje pokusaje sa razlicitim browserima ne mogu uploadat sliku direktno na forum jer kad kliknem 'Dodaj slike' nista se ne desava.

 Sa tim štapnim antenama čak zna signal biti lošiji znači ništa nećeš dobiti tim antenama. Samo vanjske antene iskra P56. Na koji toranj se spajaš? Kolike su ti brzine kad mjeriš pojedinačne frekvencije?

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nemam pojma na koji toranj se spajam, ali rekao bih na ovaj dole desno jer mi tamo gleda prozor od stana, samo ta juzna i jugoistocna strana su mi otvorene i tamo su prozori. Ruter je na prozorskoj dasci. Brzine sa pojedinacnim frekvencijama nisam mjerio. Preko aplikacije sam odabrao 800+1800 i brzina je ponekad 80/40 a ponekad padne na 30/10 neovisno o bilo cemu, ruter nije pomican u međuvremenu. Ispitat cu to detaljnije jos danas i pokusati cu to rijesiti sa PC softwareom tj. LTEHMonitor.

https://elisfantasy.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 9:23 (mrgood).
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
mrgood kaže...

Pozdrav svima!


Ne znam ako netko moze pomoci, naime imam Gigabox od Tcoma i Huawei b525 router. Bez antena samo na jednom mjestu u stanu imam brzinu 80/40 Mbita down/up. Cak sam narucio one dvije male stapne antenice u nadi da ce se brzina popraviti ali nista. Prema cellmapperu oko mene ima brdo cell towera i antena, tako da mi nije jasno zasto ovako mala brzina. Skinuo sam na mob huaCtrl aplikaciju medjutim koje god frekvencije da odaberem ne mogu dobiti vise od ovog.
Evo i karta, ja sam na lokaciji oznacenoj crvenim kruzicem.

SLIKA

 

 

P. S. Uz sve moje pokusaje sa razlicitim browserima ne mogu uploadat sliku direktno na forum jer kad kliknem 'Dodaj slike' nista se ne desava.

 Sa tim štapnim antenama čak zna signal biti lošiji znači ništa nećeš dobiti tim antenama. Samo vanjske antene iskra P56. Na koji toranj se spajaš? Kolike su ti brzine kad mjeriš pojedinačne frekvencije?

 Meni su te štapne (skinuo ih sa dlink routera) osjetno poboljšale signal na B525.

Kasnije sam stavio Iskre i signal je bio još osjetno bolji.

Bez ičega signal katastrofa.

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

@mzopg ma meni je jačina signala ok samo što je Internet užasno spor. Također me zanima koje vrijednosti su ok prema ovom HuaCTRL za RSSI, RSRQ, RSRP i SINR da potvrdim tvrdnju da je signal (jačina) ok.

https://elisfantasy.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mrgood kaže...

@mzopg ma meni je jačina signala ok samo što je Internet užasno spor. Također me zanima koje vrijednosti su ok prema ovom HuaCTRL za RSSI, RSRQ, RSRP i SINR da potvrdim tvrdnju da je signal (jačina) ok.

 

 

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znači ovako: probano samo na 800, brzina 15 Mbps. Na 1800 jos gore, ispod 10. Kada upalim 800 i 1800 imam oko 60. Medjutim preko cell mappera skuzio sam da ova antena na koju se spajam odasilja i na 2600 pa sam dodao i to. Sada mi je brzina oko 90 Mbita a upload oko 50. Nije lose, ali zelim bolje. U pitanju je ova stanica najblize meni gore lijevo

https://elisfantasy.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mrgood kaže...

Znači ovako: probano samo na 800, brzina 15 Mbps. Na 1800 jos gore, ispod 10. Kada upalim 800 i 1800 imam oko 60. Medjutim preko cell mappera skuzio sam da ova antena na koju se spajam odasilja i na 2600 pa sam dodao i to. Sada mi je brzina oko 90 Mbita a upload oko 50. Nije lose, ali zelim bolje. U pitanju je ova stanica najblize meni gore lijevo

 Malo si se pogubio. U tvom okruženju nema toranj sa 4 frekvencije. Router il mob se mogu spojiti samo na jedan toranj! Između tornjeva nema agregacija samo između frekvencija na istom tornju i ćelija sa tim frekvencijama u istom smjeru.

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

mrgood , pa kako je 15 + 10  =  60  ?    

 

 

Zezam se. Probaj mjeriti u različito doba dana i noći) Siguran sam da ti dosta osciliraju brzine, pa u nekom trenutku i imaš više od 90, samo ti to još ne znaš :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Meni je jasno da su agregacije samo sa jednog tornja. Ipak imam zavrsenu elektrotehnicku pa znam te pojmove. Znam da 15 i 10 nisu 60 ali kad su na ruteru upaljene ove 3 frekvencije daje najbolju brzinu.

Evo slike

 

https://elisfantasy.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 20:59 (mrgood).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
mrgood kaže...

Meni je jasno da su agregacije samo sa jednog tornja. Ipak imam zavrsenu elektrotehnicku pa znam te pojmove. Znam da 15 i 10 nisu 60 ali kad su na ruteru upaljene ove 3 frekvencije daje najbolju brzinu.

Evo slike

 

 To što si to poklikao nema veze tvoj router se može spojiti istovremeno na max 2 frekvencije ,a pošto si poklikao sve frekvencije to je kao da radi na AUTO i sam bira na koje će se spajati.... Inače ako staviš na samo 1800 isto ćeš imati 4G+ radit će ti 2CA na jednij frekvenciji 1800Mhz. Evo primjer slika. A pošto tako dobro barataš tim pojmovima ne trebam objašnjavati zašto je 4G+ na jednoj frekvenciji 1800Mhz. Vidim da si poklikao dvije frekvencije 2600 jedna je  B7 2600 FDD ,a druga je B38 2600 TDD tu drugu B38 u HR nema ni jedan operater.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 22:40 (DDavorin).
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nisam znao da TDD nasi operateri ne koriste. Pokusat cu jos malo seliti router po kuci mozda uspijem dobiti nesto bolje od ovoga.

https://elisfantasy.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 8:29 (mrgood).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

TDD se koristi u 5G.

Trenutni 5G je putem DSS, sto je i dalje FDD.

5G s TDD-om je samo testni na 5G spektru. To ce biti komercijalno tek u drugoj polovici 2021.

3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz, ima li mozda neko grid antenu 24 dbi 2.4 ghz ili neku jaku yagi na 1.8 ili 2.1 ghz za prodat?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo malo citam i ispada da bi obicna tv antena radila na 800 MHz LTE frekvenciji. Bas cu probat spojit da vidim jel sljaka.

https://elisfantasy.com
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
slavek66 kaže...

Pozz, ima li mozda neko grid antenu 24 dbi 2.4 ghz ili neku jaku yagi na 1.8 ili 2.1 ghz za prodat?

 Imam dva komada TP LINK gridice još u orginalnoj ambalaži neotvarane  TL-ANT2424B

15 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Moze li zte mf 286 koji daju vip i tele 2 biti podešen da radi kao access point?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
master.on.wheels kaže...

Moze li zte mf 286 koji daju vip i tele 2 biti podešen da radi kao access point?

 Da mogu raditi kao AP

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
master.on.wheels kaže...

Moze li zte mf 286 koji daju vip i tele 2 biti podešen da radi kao access point?

 Ne postoji opcija da ga se automatski postavi ko AP. Ali mozes prikljucit u wan port i na taj nacin dobit access point, ali si onda napravis jos jedan subnet u mrezi. A mozes i u LAN a govno onda na mobitelima baca onu obavjest da se nije spojio na mrezu, makar internet radi normalno samo zivcira.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Trenutno imam ruter od A1 sto se dobije uz flatbox, ZTE, vidim da a1 uskoro pocinje s 5G, pa bi se htio osigurat jer koliko vidim ovaj ne podrzaje 5G, volio bi nesto s kojim se dobiju i antenice one uz njega da bolje lovi signal jer imam deblje malo zidove doma, imam oko 100e za to, ne znam kako se krecu cijene, pa ako moze nesto u toj cijeni i nesto high end pa cu vidjeti, hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
anonymous_Zg kaže...

Trenutno imam ruter od A1 sto se dobije uz flatbox, ZTE, vidim da a1 uskoro pocinje s 5G, pa bi se htio osigurat jer koliko vidim ovaj ne podrzaje 5G, volio bi nesto s kojim se dobiju i antenice one uz njega da bolje lovi signal jer imam deblje malo zidove doma, imam oko 100e za to, ne znam kako se krecu cijene, pa ako moze nesto u toj cijeni i nesto high end pa cu vidjeti, hvala unaprijed!

 5g će doc za cca godinu dve i to je pitanje hoće li, ovo što sada puštaju je samo signal 5g koji radi na istoj frekvenciji i brzini ko 4g.

 

za 100e high end , 5g ruteri se kreću oko 500-700e ako se ne varam, high end 4g ruteri su oko 200e, za 100e možeš kupiti pristojan rabljeni huawei koji će biti bolji od ZTE smeća koje imaš + male antenice su uglavnom gimmick.

#YOLO
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AdR03 kaže...
anonymous_Zg kaže...

Trenutno imam ruter od A1 sto se dobije uz flatbox, ZTE, vidim da a1 uskoro pocinje s 5G, pa bi se htio osigurat jer koliko vidim ovaj ne podrzaje 5G, volio bi nesto s kojim se dobiju i antenice one uz njega da bolje lovi signal jer imam deblje malo zidove doma, imam oko 100e za to, ne znam kako se krecu cijene, pa ako moze nesto u toj cijeni i nesto high end pa cu vidjeti, hvala unaprijed!

 5g će doc za cca godinu dve i to je pitanje hoće li, ovo što sada puštaju je samo signal 5g koji radi na istoj frekvenciji i brzini ko 4g.

 

za 100e high end , 5g ruteri se kreću oko 500-700e ako se ne varam, high end 4g ruteri su oko 200e, za 100e možeš kupiti pristojan rabljeni huawei koji će biti bolji od ZTE smeća koje imaš + male antenice su uglavnom gimmick.

 ma nisam mislio da je za 100e high end, nego eto za usporebu sa ovim od 100e jer stvarno ne znam kako se cijene krecu, jel mozes linkat neki 4g oko 200e i neki 5g ako imas vremena

8 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
anonymous_Zg kaže...
AdR03 kaže...
anonymous_Zg kaže...

Trenutno imam ruter od A1 sto se dobije uz flatbox, ZTE, vidim da a1 uskoro pocinje s 5G, pa bi se htio osigurat jer koliko vidim ovaj ne podrzaje 5G, volio bi nesto s kojim se dobiju i antenice one uz njega da bolje lovi signal jer imam deblje malo zidove doma, imam oko 100e za to, ne znam kako se krecu cijene, pa ako moze nesto u toj cijeni i nesto high end pa cu vidjeti, hvala unaprijed!

 5g će doc za cca godinu dve i to je pitanje hoće li, ovo što sada puštaju je samo signal 5g koji radi na istoj frekvenciji i brzini ko 4g.

 

za 100e high end , 5g ruteri se kreću oko 500-700e ako se ne varam, high end 4g ruteri su oko 200e, za 100e možeš kupiti pristojan rabljeni huawei koji će biti bolji od ZTE smeća koje imaš + male antenice su uglavnom gimmick.

 ma nisam mislio da je za 100e high end, nego eto za usporebu sa ovim od 100e jer stvarno ne znam kako se cijene krecu, jel mozes linkat neki 4g oko 200e i neki 5g ako imas vremena

 

4g Huawei b818
5g NETGEAR Nighthawk MR5200

#YOLO
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

Trebao bih pomoć, odnosno savjet iskusnijih kolega s foruma ovdje. Imam HT-ovu Gigabox pretplatu i 4G router Huawei B535-232 koji je došao uz pretplatu. Sve je uredno radilo do prije koji tjedan, a od tada se pojavljuju problemi, recimo jednom dnevno u prosjeku, nema pravila o dobu dana, no češće je od 10h do 14h.

Naime, događa se da Internet prestane raditi. Ne pukne konekcija prema baznoj, router uredno kaže da je spojen, ali ništa ne radi. Ne mogu ništa pingat (1.1.1.1) sa kompova, niti sa routera preko onih njegovih internih alata ne radi ping. Pokušao sam i žično i bežično biti spojen, ali uvijek isto (recimo da je maksimalno 10-tak uređaja na mreži istovremeno). Kada preko skripte prebacim na neku drugu frekvenciju (1 ili 3 ili 20), uvijek je isto, pokazuje da je spojen ali promet ne ide, ili pokazuje na routeru da ide sitno, no ustvari ništa ne radi. Ako ugasim i upalim Huawei, i dalje je isto. Jedina stvar koja pomaže je da ga tvornički resetiram, bilo kroz GUI ili s čačkalicom na samom routeru. Nakon tog reseta sve uredno proradi, nisu sad ne znam kakve brzine, ali tako je uglavnom i inače. Izgleda mi kao da se taj router ili "zbrejka" ili zakuca, te se nakon toga više ne zna oporavit.

 

Ima li itko sličnih problema s navedenim routerom Huawei B535-232? Što mi je činiti, može li se to na neki način prijavit kao kvar samog uređaja?

Kada sam ih kontaktirao u HT, naravno da nisam nešto pametno saznao, oni su "resetirali" SIM karticu i to je to, a ne da mi se s njima natezati za zamjenu tog uređaja jer mi treba Internet za rad od kuće.

Niže šaljem i kako to izgleda kada sam spojen, a ništa ne radi. Inače, kada mi radi uredno, spojen sam na istu baznu stanicu.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

hrcbrc

 

Prije neki dan ji bilo i kod mene problema na istom routeru bilo je do njihove mreže ili su nadograđivali ili je baš neki kvar na baznoj bio. Ne vjerujem da je baš do routera ali nije isključeno. Zašto ne koristiš samo B3 tj 1800Mhz mislim da bi tu imao najveće brzine DL. Probaj još par dana testirati pa da vidiš jer signali su ti ok tu nema problema.Ako će i dalje biti tako kontaktiraj ih ili neka pogledaju baznu ili drugi router. Bilo bi dobro da u mobu testiraš sa tom sim karticim pa da vidiš jel i tu se to dogsđa. Ako je i na mobu isto onda je sa tvoje strane sve ok.

B3 B3
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Za sve one koji imaju ZTE MF286R od A1 evo linka za firmware sa instalacijskom skriptom od T-mobile.pl.za navedeni ruter.Sve sto je potrebno je spojiti ruter i pokrenuti " ZTE_Sales_Update_Framework.exe ".Prije samog postupka instaliranja novog firmwera izvaditi sim karticu iz rutera.Disejblati WI-FI,restartati ruter.Spojiti LAN kabelom sa Pc-om.

Posljednja preporuka: kod 98% opterećenja radi nekoliko minuta i može se činiti smrznutim, ali nije, strpljivo pričekajte do kraja.(moze potrajati desetak minuta).Restartajte ruter koji bi se trebao pokrenuti s novim firmwerom.

 

http://www.mediafire.com/file/hy1s70qalkg780y/ZTE+Terminal+Software+Update+Framework+T-MOBILE.7z/file

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 8:54 (iorli).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nadam se da krajnji rezultat nije zte mf-ciglica 

 

Jesi primijetio kakva poboljšanja po pitanju brzine nakon flashanja?

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
speedy56 kaže...

Nadam se da krajnji rezultat nije zte mf-ciglica 

 

Jesi primijetio kakva poboljšanja po pitanju brzine nakon flashanja?

 Nisam jos isprobao malo sam u guzvi s vremenom,naletio na ovo na nekom talijanskom forumu i funkcionira,navodno se dobije prikaz CA agregacije i mogucnost mjenjanja frekvencija i agregacija te njihovo lokanje,koliko sam vidio podrzava sve kombinacije koje ruter hardwerski podrzava,cak i B1(3+7
3+1 ili 7+1
3+20 ili 7+20
1+20),prakticki unlockan ruter s tim da nije original firmware.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 12:02 (iorli).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

o tome je pisano na str.25

expertDDavorin

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da, kolega je imao onaj problem s ostavljanjem sim kartice u ruteru, možda će sada biti više sreće.

 

Najvjerojatnije ću i ja probati to kad dobijem vremena pa javiti rezultate.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
speedy56 kaže...

Da, kolega je imao onaj problem s ostavljanjem sim kartice u ruteru, možda će sada biti više sreće.

 

Najvjerojatnije ću i ja probati to kad dobijem vremena pa javiti rezultate.

 ajde probajte  i mi ,obični smrtnici smo zainteresirani

za poboljšanje

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice