4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.055
|
čitano: 1.134.810
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Cad-Cam kaže...
DDavorin kaže...
Cad-Cam kaže...
Zanimljivo svakako. Upravo malo sam kopao po netu za flashanje,ali nisu baš neki izvori, lako pretvorim router u ciglu.
Vidim da je to flashanje u vašem spektru :-) Svaki savjet dobro dođe.

 Evo turtorial koji je ok https://m.youtube.com/watch?v=bs1-m1xgcn8

Hvala na linku! Prepostavljam da odgovara i za moju verziju 23a? Dali nakon flashanja ostaje funkcionalni tel priključak?

To ti je postupak a koji fw ćeš ti staviti ovisi o tebi

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav ljudi
Triba mi savjet ne razumin se bas
Evo vako
A1 iman Alcatel wif 2.5
Sad mislin se a1 ZTE MF286 4G LTE Cat6 Router
Ili da kupin stogot drugo
Igram igre da mi bude boji internet da bolje vata signal ruter
Ja sam direktno spojen na ruter i pc
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Neznan

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Cronikola kaže...
Pozdrav ljudi
Triba mi savjet ne razumin se bas
Evo vako
A1 iman Alcatel wif 2.5
Sad mislin se a1 ZTE MF286 4G LTE Cat6 Router
Ili da kupin stogot drugo
Igram igre da mi bude boji internet da bolje vata signal ruter
Ja sam direktno spojen na ruter i pc

 Kupi neki drugi router jer svi se žale na ovaj ZTE 286R od A1, a ako si novi korisnik moraš uzeti njihov router pa ćeš vidjeti kakvo je stanje s tim routerom..... Imaš i par stranica prije test ZTE 286R od A1  24 stranica

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 16:30 (DDavorin).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Koji bi mi preporucijo da kupin koji je dobar
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Cronikola kaže...
Koji bi mi preporucijo da kupin koji je dobar

 Najbolja vam je staviti karticu u bolji mob koji podržava jače frkvencije i vidjeti kakve brzine putem moba imate unutar i van kuće pa isto učitati aplikaciju tipa open signal da vam pokaže najbliže repetitore  ili pogledati mapu na cellmaperu.

 

Kada znate koje brzine možete uhvatiti onda vam bude laške za pomoći, jel vam je đabe kupiti tipa B818 ako nije najbolji signal. 

LP
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam ruter acatel hh41v.

Trenutno sam na speed Testu i prava slika prikazuje 3G, a druga 4G. 

Kada igram npr. CSGO moram igrati na 3G brzini, dok mi na 4G brzina varira i slab mi je signal. 

Znam da moram svakako kupiti novi ruter jer mi u kući novi klima uređaj trazi 5GHZ dok ovaj koji trenutno imam ima 2.4 GHZ. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Cronikola kaže...

Imam ruter acatel hh41v.

Trenutno sam na speed Testu i prava slika prikazuje 3G, a druga 4G. 

Kada igram npr. CSGO moram igrati na 3G brzini, dok mi na 4G brzina varira i slab mi je signal. 

Znam da moram svakako kupiti novi ruter jer mi u kući novi klima uređaj trazi 5GHZ dok ovaj koji trenutno imam ima 2.4 GHZ. 

 Uzmi mobitel i pokreni speedtest na mobitelu. Ako nemas 4g nigdje u kuci na mobitelu tesko da ce se ruter spojiti na 4g. Mozes i na cellmapperu pogledati gdje ti se u blizini nalazi lte repetitor i onda eventualno kupiti antene i usmjeriti ih prema baznoj. DDavorin cesto preporucuje b535 za 2CA i b715 za 3CA al prvo provjeri ovo za 4g.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Stavijo sam sim u mob i ima isto 2 -3 crte 4G
I tako i u uređaju crte signala
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 21:42 (Cronikola).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Evo slika
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Cronikola kaže...
Stavijo sam sim u mob i ima isto 2 -3 crte 4G
I tako i u uređaju crte signala

 Sad otvori cellmaper kartu, tamo stavi A1 i 4G i nadji svoju lokaciju i posalji sliku.

4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima. 

Savijet za routet na ovoj mojoj poziciji

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima. 

Savijet za router na ovoj mojoj poziciji. 

Gledam A1 duobox

 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima. 

Savijet za router na ovoj mojoj poziciji. 

Gledam A1 duobox kao opciju

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
melcisedec kaže...

Pozdrav svima. 

Savijet za router na ovoj mojoj poziciji. 

Gledam A1 duobox kao opciju

 Koje frekvencije su ti dostupne na toj baznoj?

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bobi22 kaže...
melcisedec kaže...

Pozdrav svima. 

Savijet za router na ovoj mojoj poziciji. 

Gledam A1 duobox kao opciju

 Koje frekvencije su ti dostupne na toj baznoj?

 Pogledao sam ti, ovo ti je 3g tower sto si ti slikao, u blizini malo prema sjeveroistoku imas 4g tower s 4 frekvencije. Ovisi sad sto zelis, najbolje ti je huawei b818 4CA i iskra p56 antene usmjerene prema tom toweru al to je skupo. Onda imas b715 koji podrzava 3CA, ima u satshopu rabljeni za 900 kn sto bi ti preporucio i s tim bi vjv uz iskra p56 antene dobio preko 100 mbps ali treba testirati dobrim mobitelom koji podrzava 4CA u blizini tog towera ako zelis saznati tocne brzine. Ako ti je dovoljno 2 CA, znaci bubam do 100 mbps (ne znam tocne vrijednosti jer treba testirati ali razumijes sto mislim) uzmes b535 na iskon webshopu i eventualno iskre. Iskre mozes preko kerman webshopa naruciti. Neka me ostali forumasi s vise iskustva isprave ako grijesim, zelim samo pomoc covjeku :).

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Puno hvala. 

Koliko sam shvatio vi mislite kad govorite B535 na huawei ruter? 

A koliko sam shvatio trebat ce mi i vanjske antene🙈

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bobi22 kaže...
melcisedec kaže...

Pozdrav svima. 

Savijet za router na ovoj mojoj poziciji. 

Gledam A1 duobox kao opciju

 Koje frekvencije su ti dostupne na toj baznoj?

 

Evo ovo mi pokazuje,  poprilično sam novi u svemu ovome a znam da kako živimo u kući na katu bez telefonskog priključka a na internet se spajamo na donji kat od punice putem wifi (t- com adsl)  da ndm je internet užasan,  pa mi nemojte zamjerit

 

4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znači ova stanica 4555 je 3g a ona 4023 je 4g?? •

Poprilično daleko🙈

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
melcisedec kaže...

Znači ova stanica 4555 je 3g a ona 4023 je 4g?? •

Poprilično daleko🙈

 Pardon, smotalo me kad je na cellmaper karti krivo postavljen tower.. taj 4555 je s 4 frekvencije b1 b3 b7 b20 koji ti je maltene pored kuce. Ovo za rutere vrijedi sto sam ti napisao, a brzine provjeri tako da pokrenes speedtest na mobitelu tamo gdje je signal najjaci. Trebalo bi ici oko 150 mbps ako ti mob podrzava takve brzine.

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
melcisedec kaže...

Puno hvala. 

Koliko sam shvatio vi mislite kad govorite B535 na huawei ruter? 

A koliko sam shvatio trebat ce mi i vanjske antene🙈

 Nece ti trebat osim ako zelis izvuci maksimum a to sam odredi. Ako si zadovoljan brzinama i signalom bez antena onda ih ne trebas. Da mislim na huawei b535.

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bobi22 kaže...
melcisedec kaže...

Puno hvala. 

Koliko sam shvatio vi mislite kad govorite B535 na huawei ruter? 

A koliko sam shvatio trebat ce mi i vanjske antene🙈

 Nece ti trebat osim ako zelis izvuci maksimum a to sam odredi. Ako si zadovoljan brzinama i signalom bez antena onda ih ne trebas. Da mislim na huawei b535.

 

Hvala puno. 

Ja bi bio presretan i sa 20 mb

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A kako ste rekli onu trgovinu za rabljeni Huawei,  probdo sam naći ali tamo nemaju rutera

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
melcisedec kaže...
Bobi22 kaže...
melcisedec kaže...

Puno hvala. 

Koliko sam shvatio vi mislite kad govorite B535 na huawei ruter? 

A koliko sam shvatio trebat ce mi i vanjske antene🙈

 Nece ti trebat osim ako zelis izvuci maksimum a to sam odredi. Ako si zadovoljan brzinama i signalom bez antena onda ih ne trebas. Da mislim na huawei b535.

 

Hvala puno. 

Ja bi bio presretan i sa 20 mb

 

 Onda uzmi b535 i mislim da bi trebao imati 20 bez problema. Samo ga stavi negdje di s mobitelom imas najbolje brzine.

 

Ovo je za b715 ali ako te ne zanimaju velike brzine ti je bespotreban, uz to ima samo mjesec dana garancije. 

 

https://www.satshop.fi/huawei-b715-dna-kotimokkula-premium-4g-wlan-4g-lte-a-modem-dual-band-ac1300-wifi-and-4-port-router-2-x-sma-female-connectors-for-external-antennas-customer-return.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 0:24 (Bobi22).
4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bobi22 kaže...
melcisedec kaže...
Bobi22 kaže...
melcisedec kaže...

Puno hvala. 

Koliko sam shvatio vi mislite kad govorite B535 na huawei ruter? 

A koliko sam shvatio trebat ce mi i vanjske antene🙈

 Nece ti trebat osim ako zelis izvuci maksimum a to sam odredi. Ako si zadovoljan brzinama i signalom bez antena onda ih ne trebas. Da mislim na huawei b535.

 

Hvala puno. 

Ja bi bio presretan i sa 20 mb

 

 Onda uzmi b535 i mislim da bi trebao imati 20 bez problema. Samo ga stavi negdje di s mobitelom imas najbolje brzine.

 

Ovo je za b715 ali ako te ne zanimaju velike brzine ti je bespotreban, uz to ima samo mjesec dana garancije. 

 

https://www.satshop.fi/huawei-b715-dna-kotimokkula-premium-4g-wlan-4g-lte-a-modem-dual-band-ac1300-wifi-and-4-port-router-2-x-sma-female-connectors-for-external-antennas-customer-return.html

 

Hvala 

Ovo je finska stranica ili? 

 

 

4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zanimaju mene veće brzine i ne bi žalio novca jer ovakav spor internet me dovodi do ludila' samo najvaznija mi je iptv televizija a najbolji signal mi jeđu spavaćoj sobi dalje od samog tv. 

Tako da meni bi trebao ruter i sa dobrim wifi signalom. 

No za veće brzine trebat će i te antene a samo postavljanje bi bilo komplicirano jer bi trebali i skelu stavljat za busit na fasadu kdi i klimu,  uglavnom pain in the ass. 

Ono sto me najviše boli sto je A1 optiku uveo dvije ulice od moje i tu su stali

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
melcisedec kaže...

Zanimaju mene veće brzine i ne bi žalio novca jer ovakav spor internet me dovodi do ludila' samo najvaznija mi je iptv televizija a najbolji signal mi jeđu spavaćoj sobi dalje od samog tv. 

Tako da meni bi trebao ruter i sa dobrim wifi signalom. 

No za veće brzine trebat će i te antene a samo postavljanje bi bilo komplicirano jer bi trebali i skelu stavljat za busit na fasadu kdi i klimu,  uglavnom pain in the ass. 

Ono sto me najviše boli sto je A1 optiku uveo dvije ulice od moje i tu su stali

 Onda probaj s b715 i mozes i wifi extender kupiti ako su ti ruter i tv daleko. Ali nije mi jasno zasto ti se mobitel spaja na ovaj udaljeniji cell tower a ne na 4555. Na kojeg si trenutno spojen i koje su brzine na speedtestu?

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bobi22 kaže...
melcisedec kaže...

Zanimaju mene veće brzine i ne bi žalio novca jer ovakav spor internet me dovodi do ludila' samo najvaznija mi je iptv televizija a najbolji signal mi jeđu spavaćoj sobi dalje od samog tv. 

Tako da meni bi trebao ruter i sa dobrim wifi signalom. 

No za veće brzine trebat će i te antene a samo postavljanje bi bilo komplicirano jer bi trebali i skelu stavljat za busit na fasadu kdi i klimu,  uglavnom pain in the ass. 

Ono sto me najviše boli sto je A1 optiku uveo dvije ulice od moje i tu su stali

 Onda probaj s b715 i mozes i wifi extender kupiti ako su ti ruter i tv daleko. Ali nije mi jasno zasto ti se mobitel spaja na ovaj udaljeniji cell tower a ne na 4555. Na kojeg si trenutno spojen i koje su brzine na speedtestu?

 

E to i mene zanima zašto se spaja jer mislim da ste dobro konstatirali da moze bit da hvata onaj daljni toranj.jer ponekad stvarno i na mobitelu internet zna ic sporo i videa recimo se sporo učitavaju

Pa po spead testu gdje mi je najbolji signal varira od 20 do 25mb/

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
melcisedec kaže...
Bobi22 kaže...
melcisedec kaže...

Zanimaju mene veće brzine i ne bi žalio novca jer ovakav spor internet me dovodi do ludila' samo najvaznija mi je iptv televizija a najbolji signal mi jeđu spavaćoj sobi dalje od samog tv. 

Tako da meni bi trebao ruter i sa dobrim wifi signalom. 

No za veće brzine trebat će i te antene a samo postavljanje bi bilo komplicirano jer bi trebali i skelu stavljat za busit na fasadu kdi i klimu,  uglavnom pain in the ass. 

Ono sto me najviše boli sto je A1 optiku uveo dvije ulice od moje i tu su stali

 Onda probaj s b715 i mozes i wifi extender kupiti ako su ti ruter i tv daleko. Ali nije mi jasno zasto ti se mobitel spaja na ovaj udaljeniji cell tower a ne na 4555. Na kojeg si trenutno spojen i koje su brzine na speedtestu?

 

E to i mene zanima zašto se spaja jer mislim da ste dobro konstatirali da moze bit da hvata onaj daljni toranj.jer ponekad stvarno i na mobitelu internet zna ic sporo i videa recimo se sporo učitavaju

Pa po spead testu gdje mi je najbolji signal varira od 20 do 25mb/

 

 Uff to znaci da se uopce na spaja na 4555 nego onaj dalje. Probaj uzet drugi mobitel ili probaj fizicki mijenjati lokaciju(i izvan kuce) sve dok se ne spojis na 4555. Ne pada mi napamet razlog zbog kojeg bi se spojao na udaljeniji tower, mozda ce ti neko drugi znat reci nesto vise.

3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel neko probao ovo? Nekako mi prejeftino.

 

https://www.satshop.fi/huawei-b818-customer-return.html

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice