4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.866
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kiki2205 kaže...

Pozz. pratim dugo temu pa evo da se i uključim.

A1, Huawei b535,vanjske antene, najbolje radi kad stavim na B7 i B38, odnosno 2600 i 2600?

Dali je to normalno ili nešto krivo radim?

 

 Znači da ti radi samo na B7 FDD! B38 je TDD i ni jedan operater u hr ne odašilje 4G na B38. Stavi B7+B3 ili B7+B20 B7+B1. Ako baš hoćeš provjeriti zadaj mu samo B38

14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav

 

Imam antene p56, no isao sam skratit kabl jer mi je 10m bilo pre dugacko.

Narucio sam na aliexpresu konektore, no oni mali inserti u koje se lemi zica su pretanki za zicu koja je u kablu.

Pa me zanima ako je neko skracivao te kable, koje je konektore koristio?

 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 18:20 (Marsel007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Marsel007 kaže...

Pozdrav

 

Imam antene p56, no isao sam skratit kabl jer mi je 10m bilo pre dugacko.

Narucio sam na aliexpresu konektore, no oni mali inserti u koje se lemi zica su pretanki za zicu koja je u kablu.

Pa me zanima ako je neko skracivao te kable, koje je konektore koristio?

 

 Mogao si i prije pitati nego si odrezao kablove. Jednostavnije krati se s druge strane u samoj anteni odlemiš skratiš i natrag zalemiši kabel i onda ne trebaš nove konektore. Inače se kupuju konektori koji se  krimpaju. Evo video pa snimi kako se to radi.  

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 19:31 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

To sam jos davno radio, uspio sam nekako slemit taj manji pin koji sam imao i dobio sam nesto bolji signal pa sam ostavio tako kako je, no sada mi nema signala uopce cim spojim konektor u ruter pada signal skroz

 

Znam kako se krimpaju, no krivi konektor sam nabavio, valjda je taj za kabl sa tanjom zicom.

 

Daj mi reci posto vidim da se razumjes u to, ako spojim konektor u ruter(znaci samo konektor, bez kabla do antene) jel ruter prepozna da je antena spojena i prebaci signal na nju?

Znaci recimo da se je lem odpojio od konektora i samo su konektori ostali u ruteru, jel on pokusava i dalje hvatat signal od antene ili se prebaci na svoju unutarnju?

 

Ovaj konektor bi trebao valjat jel?

 

 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ako spojiš samo konektor router neće  prepoznati kao da je spojena vanjska antena ako misliš na one postavke u sučelju routera. To imaju routeri sa TS9 priključkom oni automatski prepoznaju priključak i i isključuju unutarnje antene. pa Da to su konektori za krimpanje a kabel na iskrama je H155.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 8:59 (DDavorin).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Aha ok.

Cudno onda da mi droppa koneciju odmah cim spojimsamo jedan konektor u ruter

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A koji router?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Finski b715s-23c 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Takav router sam ja imao. Imaš u postavkama opciju da odabereš kombinaciju antena (obadvije untrašnje, obadvije vanjske, ili jedna unutr. druga vanjska. S tim da u slučaju jedan jedan trebaš paziti u koji ulaz šarafiš vanjsku (nisam sad siguran napamet da li je utor 1 ili 2)

Također, šarafiti trebaš dok je router ugašen.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Budem vidio hoce li radit kad mi dodu ispravni konektori, i spojim to kako treba, hvala vama na pomoci

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

Takav router sam ja imao. Imaš u postavkama opciju da odabereš kombinaciju antena (obadvije untrašnje, obadvije vanjske, ili jedna unutr. druga vanjska. S tim da u slučaju jedan jedan trebaš paziti u koji ulaz šarafiš vanjsku (nisam sad siguran napamet da li je utor 1 ili 2)

Također, šarafiti trebaš dok je router ugašen.

 glupo pitanje al zasto dok je ugasen? sta kad na "zivo" nece prepoznati antenu?

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ma nije glupo pitanje, mislim da sam to negdje pročitao, (a kasnije sam se sjetio - na OVOME linku.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo koristim priliku da se ovdje zahvalim kolegi DDavorin, imam 4G internet od A1 i imao sam problema sa jako sporim internetom (7 MB/s download i 0.5 MB/s upload).

Na preporuku kolege kupio sam antene Unicom MIMO 790-2700MHz, ruter Huawei B818-263 te dva adaptera TS9 na SMA da mogu antene povezati na ruter.

Najnormalnije sve povezao, ubacio A1 SIM u ruter, kartica je najnormalnije bila prepoznata i nisam morao ništa dodatno podešavati, antene sam usmjerio prema odašiljaču kojega vidim.

Kolega mi je još preporučio i sjajan WIFI ekstender D-LINK DAP-1620 tako da sada imam pun signal po cijeloj kući.

Novi rezultati mjeranja brzine su na slici. Hvala kolega na svakoj pomoći i savjetu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 12:12 (Valentin17).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

ma nije glupo pitanje, mislim da sam to negdje pročitao, (a kasnije sam se sjetio - na OVOME linku.

 

 

 jel moguce kad sam spajao na zivo da nije prepoznao antene jer ja nisam dobio nikakav pomak mada sam prebacio na external antenna? signal se nije nista poboljsao niti nista.

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

DDavorin stranicu iza si napiso na kojim bandovima ZTE 286R nemoze radit agregaciju, ali nisi napiso na kojima moze

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo CA koje podržava ZTE MF286R - B3+B3,B3+B7,B3+B20,B7+B7,B7+B8,B7+B20 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 17:34 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imam ja ak ko treba ZTE MF286R
PM
PSN:Dacho_223
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

pozz svima!

Stavio iskre, spojio,povukao prvi speedtest i dobio 70/40.

Povukao drugi, isto.

Nakon ta dva svaki idući je 12/25 ili slično?!

Šta ne radim dobro?

Ruter Huawei b535, A1 mreža

Edit: uspio nesto riješit,pomakivanjem jedne od druge.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 11:28 (kiki2205).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Valentin17 kaže...

Evo koristim priliku da se ovdje zahvalim kolegi DDavorin, imam 4G internet od A1 i imao sam problema sa jako sporim internetom (7 MB/s download i 0.5 MB/s upload).

Na preporuku kolege kupio sam antene Unicom MIMO 790-2700MHz, ruter Huawei B818-263 te dva adaptera TS9 na SMA da mogu antene povezati na ruter.

Najnormalnije sve povezao, ubacio A1 SIM u ruter, kartica je najnormalnije bila prepoznata i nisam morao ništa dodatno podešavati, antene sam usmjerio prema odašiljaču kojega vidim.

Kolega mi je još preporučio i sjajan WIFI ekstender D-LINK DAP-1620 tako da sada imam pun signal po cijeloj kući.

Novi rezultati mjeranja brzine su na slici. Hvala kolega na svakoj pomoći i savjetu.

 Bogami se fine novce iskesiro :D

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dali mi je SINR loš zbog toga što su mi antene preblizu jedna drugoj, ili to nema utjecaj? Stavljo sam ih za 1800,2100 a sad sam zavrsio na 800 pa su mi preblizu, a neda mi se ici to pomicat ako nije do toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
icek_picek kaže...

 Bogami se fine novce iskesiro :D

 icek_picek da, nisu mali novci, ali prije nekog vremena sam i ja odlučio dodatno uložiti u internet, dvoumio sam se 5G modem ili 4G+ 4CA. Na kraju sam završio sa istom kombinacijom kao spomenuti kolega, a rezultate vidi ovdje:

 

 

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pročitah dobar dio teme, no nešto mi nije jasno: dakle planiram preći sa tele2 na a1, modem mi je B525s-23a. vidjeh da je kompatibilan s A1, no kako mogu provjeriti da li je uređaj zaključan? Također, vidjeh da je potrebno upisati apn. Gdje mogu naći koji su podaci za apn? Trenutno na tele2 vidim da je iznad apn-a navedena neka lozinka... Imam tomato karticu na mobu, mogu li nju sada ubaciti u modem i s njom testirati brzine? Također, pretpostavljam da on nema mogućnost LTE+ brzina?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Otkljucan ti je taj router vrlo vjerojatno. APN za vip ti je data.vip.hr, nzn jel ta tomato isti ili treba drugi, a i nzn dal je tomato full mreza(tj dal imaju kakve limitacije s obzirom na a1).

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

HaNI  Router je otključan. Tomato sim u router i upiši APN za A1 " internet "  i možeš početi testirati brzine i to LTE+.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 19:46 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
bezimeni kaže...
GeneralZod36 kaže...
Bok naručio sam sam si HUAWEI B818-263 pa me zanima kada u njega stavim karticu od A1 flatboxa dali moram nešto podešavati u routeru da radi ili sve ide automatikom?

 Meni sve auto-matski išlo. S tim da u mene nije orginali FW nego Vodafone Gigacube.

 

Gledam ja Gigacube 818-263 ovdje https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/200836200_-gigacube-lte-b818-vodafone.html

 

Jeftino, ali ne kužim kako radi na A1. To bi trebao biti Vodafone FW. Vidim i free PIN SIM karticu da daju neki. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 23:51 (Zagizag).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može se upravljat onom HuaCtrl aplikacijom za promjenu frekvencije mada na auto radi bez problema. Sad jedino kak znat da ovi sta si linko nisu zaključani na tu simicu kaj dobiješ s njim.

6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...
icek_picek kaže...

 Bogami se fine novce iskesiro :D

 icek_picek da, nisu mali novci, ali prije nekog vremena sam i ja odlučio dodatno uložiti u internet, dvoumio sam se 5G modem ili 4G+ 4CA. Na kraju sam završio sa istom kombinacijom kao spomenuti kolega, a rezultate vidi ovdje:

 

 

 ZdravacVZ  lijepe brzine :) ja recimo ne skidam ništa, samo streaming (netflix i apple music/deezer), pa sad jel 100 ili 400 mi je nebitno. Ja bi isto vjerojatno uložio bar u ruter novi, samo me pati sta mi je optika pred zgradom, a ostali stanari (4 stana) ne žele potpisat pristanak da se ugradi razvodna kutija na zid u stubistu jer, eto, njima to ne treba (taman-sam-potpisao-na-2g-s-HTom-dsl-pa-sto-ce-to-meni??? stav ):D tako da se do daljnjeg nadam da ce se ljudi opametit i shvatit da im kutija na zidu u stubistu i nije neki problem.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

HaNI  Router je otključan. Tomato sim u router i upiši APN za A1 " internet "  i možeš početi testirati brzine i to LTE+.....

 

Hvala, testiranje obavljeno, mislim da je jasno kakva je situacija

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 18:47 (HaNI).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo mene sa T-com ovog bakra kod vas. Kao prvo hvala ti t-com što mi godinama smanjuješ brzine sa početnih 40 mps dl/ 5 up pa do neki dan kad su me spustili na 21 dl i 0,70 up . Hvala im na tome što redovito ulažu u infrastukturu i što su me prisilili da uzmem A1 flatbox.

Došao router, uštekao ga i normalno odmah speedtest, kad ono 130 mps dl i 30 up. Da ne duljim previše, u ovih par dana malo sam se ubacio u bežične mreže ali još nisam baš svoj na svome. Uglavnom, za očekivati je da će sve više korisnika preći u A1 te slijedom toga će i brzine padati pa razmišlam se prema razvoju situacije seliti od operatera do operatera..

A1 i TELE bazne se nalaze na cca 80 metara od kuće bez ikakvih prepreka, a t-mobile je cca 600 metara sa preprekama. Sva 3 operatera su na  na B3 i B20. Zanima me bi li kupnjom kvalitetnijeg routera mogao dobiti veće brzine. Prilažem malo screenshot-ova da se vidi situacija.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, imam mali problem. Znaci imam jednu 4g frek na 800 mhz na kojoj je download i upload odlican ali je ping dosta los i jednu 3g na 900 mhz na kojoj je ping dobar. Sto mi je ciniti?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice