4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.127.182
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Za one iz VTc mapiran je dio sa A1 i u VTc A1 ima jedan toranj 4CA. Morao kolega(DjJelak) iz KC potegnuti do Osijeka i usput izmapirati A1. Na njegovom putu niknulo puno tornjeva od A1 sad ih samo treba staviti na pravo mjesto na cellmapperu. Nešto jesam (Niko) ali ima ih puno trebat će vremena....

 To je centar Vtc zgrada osmica svi bendovi idu Huawei b535 na 2100+2600mhz malo je slabiji signal al je brzina najbolja

https://www.speedtest.net/result/10345730450

-
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, novi sam u svemu ovome, ali nakon malo čitanja ove i nekih drugih tema, zaključio sam da je kupnja ovih Iskra antena dobra opcija.

Pošto je u mom mjestu signal za bilo koju mrežu loš (osim možda HT), i zbog toga što trenutno imam fiksni internet Optime na najnižoj brzini (još nekoliko mjeseci falabogu), uzeo sam A1 Flatbox.

 

Trenutno traje probno razdoblje i sad moram odlučiti hoću li ili neću. Zasad je, preko njihovog ZTE rutera, brzina marginalno bolja od ove fiksne (najviše 15/5 Mbps, inače oko 10/1), te me zanima bi li kupnja antena popravila situaciju, pa čak i na ruteru od A1. Ostali ruteri su mi trenutno investicija koju bih pustio za neko kasnije vrijeme. Također kakav je tijek instalacije tih antena, spajaju li se one direktno u ruter i to je to, ili tu ima još dodatnih koraka?

 

Dakle, od same brzine ne tražim previše, ali da se drži u desecima Mbps; znači koristio bih običan ZTE i te antene.

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kolege, ako je netko zainteresiran za kupovinu routera Huawei B715, prodao bih svojega, pa može na PM.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...

Kolege, ako je netko zainteresiran za kupovinu routera Huawei B715, prodao bih svojega, pa može na PM.

 Prelazis na nesto bolje?

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz ekipa kako stalno putujem a ljeti radim sezonu. U potrazi sam za internetom..... Pa me zanima ovaj gigabox od tcom. Kako ste vi zadovoljni te dal se isplati uzet to?

Ili izet sta drugo ne znam jel jos uvijek u ponudi od vipa homebox

 

Dakle treba mi neato da se usteka u struju i da radi :) 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
creat1n kaže...
ZdravacVZ kaže...

Kolege, ako je netko zainteresiran za kupovinu routera Huawei B715, prodao bih svojega, pa može na PM.

 Prelazis na nesto bolje?

 Uzeo bih možda Netgear Nighthawk M2, mobilni ili B818, ili možda neki 5G router. 

 

Na sreću, kod mene A1 ima dostupan na sve 4 frekvencije, pa bih uzeo 4CA (umjesto ovoga 3CA) iako su cijene još uvijek paprene. No, to je sad već traženje dlake u jajetu, jer i sa ovim B715 ide kod mene prek 300 Mbps u DL

 

 

13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Možda glupo pitanje ali nisam u tome pa ne znam. Mogu li ikako biti siguran da ću kupnjom boljeg/kalitetnijeg rutera dobiti veće brzine?

Trenutno sam na A1, koristim ZTE 286R ruter. Tipa kad bih uzeo ovaj huawei B715 što kolega iz VŽ prodaje. Nije mala lova u pitanju, ne bih volio spojiti i onda da skužim da nisam dobio ništa, a potrošio 1400kn.

Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Probaj izmjeriti brzinu mobitelom sa SIM-karticom od A1. Vrlo je vjerojatno da u mobitelu imas bolji modem nego sto ga ima ovaj ZTE ruter pa po tome mozes zakljuciti kakve ce brzine biti.

Maloprije sam mjerio i dobio s ruterom (s vanjskim antenema) 12 - 20 Mbps, a mobitelom 30 - 55 Mbps. Trenutno je ova bazna stanica opterecena jer inace znam dobivati s ruterom oko 30 Mbps, a mobitelom od 60 - 100 Mbps.

16 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jebemti sve, al u mom kraju je cca 5-10Mbit, a signal mi je full...

Jebemti prodaju, sales, sefa i A1...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

 

Da li netko zna ima li kod nas za kupiti sma na ts9 adaptere za spojiti iskre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ZdravacVZ kaže...
creat1n kaže...
ZdravacVZ kaže...

Kolege, ako je netko zainteresiran za kupovinu routera Huawei B715, prodao bih svojega, pa može na PM.

 Prelazis na nesto bolje?

 Uzeo bih možda Netgear Nighthawk M2, mobilni ili B818, ili možda neki 5G router. 

 

Na sreću, kod mene A1 ima dostupan na sve 4 frekvencije, pa bih uzeo 4CA (umjesto ovoga 3CA) iako su cijene još uvijek paprene. No, to je sad već traženje dlake u jajetu, jer i sa ovim B715 ide kod mene prek 300 Mbps u DL

 

 

 

Ako imas takve brzine stvarno tine tdeba 4CA ili 5G ruter, ostani na B715

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
jura249 kaže...

Pozdrav,

 

Da li netko zna ima li kod nas za kupiti sma na ts9 adaptere za spojiti iskre?

 Teško da ćeš kod nas naći evo ovdje imaš i brzo dođe 

https://www.eurodk.com/en/products/3g-4g-pigtails/pigtail-ts9-sma-female-15cm

7 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW


-

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 17:32 (GeneralZod36).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Molim pomoć:

Stigao mi jučer A1 ZTE MF286R. Trebao bi kako kažu ići "do 200 Mbit/s u downloadu, do 37,5 Mbit/s u uploadu". Na speedtestu mi daje cca 30-33/35Mbit i vidi se da ne ide više od tih 33 u dl, ono baš da mu je to top iznad kojeg ne ide

Ruter je došao bez antena a koliko sam surfao, i da je došao s antenama, one koje se spajaju iz vana (ispod čepova) su samo za wifi, ne i za broadband mrežu? To je kolega Spaljeni govorio u temi ovdje

Sve u svemu, nazvao sam A1 podršku i rekli su mi poslati besplatno poštom antene pa to još testiram

Lokacija je centar Trešnjevke, jačina signala je svugdje do kraja

 

Kako mogu dobiti veće brzine od ovih smiješnih 30ak u dl?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kupis bolji router, postavis vanjske antene. Ali prvo treba vidjeti kakvo je stanje na baznoj jeli zagušena. Ja nzn dal se uopće mogu na tom routeru vidjeti parametri signala ikako il bi trebo karticu u mobitel stavit pa pogledat.

15 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
R4zOR229 kaže...

Kupis bolji router, postavis vanjske antene. Ali prvo treba vidjeti kakvo je stanje na baznoj jeli zagušena. Ja nzn dal se uopće mogu na tom routeru vidjeti parametri signala ikako il bi trebo karticu u mobitel stavit pa pogledat.

 zašto bih kupio novi ruter kad sam ovaj friško dobio u paketu od A1? Što onda ra radim s ovime i zbog čega sam ga uopće plaćao? Mogu li vratiti samo uređaj i dobiti pare za njega nazad pa si onda kupiti novi? Jel se može uopće neki drugi ruter koristiti sa karticom od A1, mislim do sada baš i nisi mogao spojiti svoj ruter za recimo optiku i spojiti na njega optički kabel od A1 već je uvijek ruter od ISP-a mora ići u bridge mode i onda se spojiti preko LAN-a sa vlastiti ruterom

13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ges kaže...
R4zOR229 kaže...

Kupis bolji router, postavis vanjske antene. Ali prvo treba vidjeti kakvo je stanje na baznoj jeli zagušena. Ja nzn dal se uopće mogu na tom routeru vidjeti parametri signala ikako il bi trebo karticu u mobitel stavit pa pogledat.

 zašto bih kupio novi ruter kad sam ovaj friško dobio u paketu od A1? Što onda ra radim s ovime i zbog čega sam ga uopće plaćao?

 Kupiš auto u auto salonu a oni ti ga isporuče na Barum ili Atlas gumama. Kako to? Zakaj ti nisu dali Michelin ili Pirelli?

 

Želiš nešto bolji moraš si kupiti sam.

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zato što nevalja, prelistaj temu i pogledaj razliku u brzini na njemu i b535 npr. kod vecine. Uz to na routeru nemozes skoro nista podesit i ne postoji mogucnost spajanja dvije vanjske antene u MIMO. Router nemožeš vratiti niti si mogao uzeti uslugu bez njega, prodaju ti sranje za 400kn a moraš ga kupit. A1 karticu bez problema možeš staviti u drugi router i koristit.

8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Je... 400kn za router ako ces biti zadovoljan netom. Ja sam uzeo flatbox bez ugovorne obveze, bubnuo karticu u B525s-23a i sve radi super. Veza je stabilna, brzina varira od 40-50 Mbps i nije veca iz razloga sto bazna stanica radi samo na 800Mhz. Nemam nikakve primjedbe za sada, samo neka se tako i nastavi... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

https://www.hihonor.com/global/products/accessories/honor-router-3/

 

Najbolji router za A1 optiku. Spaja se na router od A1 ali ima duplo bolji signal i na wifi na mobu brzina ide do 900 - 950 mbps a na A1 routeru je max 500 mbps.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

duplić

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 15:55 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo jedan mali osvrt na brendiran ZTE 286R od A1 nabrojat ću loše strane:

 

1.Ne podržava 2CA  800+2100 zatim 1800+2100 i 2100+2600,a to su bitne agregacije za sva tri operatera u HR

 

2.Nemogučnost mijenjanja frekvencija i zadavanje agregacija bilo u sučelju routera ili nekom aplikacijom

 

3.Jako loš info parametara signala u samom sučelju routera

 

4.Nemogučnost stavljanja drugog FW(ako pokušaš zbrika se i papa)

 

5.Wifi loš(dosta ih se žali nisam osobno testirao) često se router mora restartati zablokira wifi (Tih problema nije imao ZTE 286 od Tele2 isproban i korišten 5 mjeseci i puno veći domet i propusnost Wifi ima od Huawei routera osim B618)

 

6. MIMO radi sa jednom vanjskom i unutarnjom antenom spajanjem dvije vanjske antene na router rezultati su lošiji nego sa unutarnjim antenama

 

Dobra strana:

 

1. 3x1Gbps lan 1x 1Gbps Wlan/Lan

 

2. Priključak za telefon

 

3.USB port

 

 

TREBAŠ?  IMAM!

Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jel može netko molim vas vidjet dal ovaj zte od a1 ima bridge mode, cini mi se da sam ga vidio al ne sjecam se tocno

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kolega DDavorin, drago mi je kad uneseš malo humora u svoj post.

...A stvaaarno si se potrudio da mu pronađeš bar neke pozitivne karakteristike, a nije zadak lagan ni malo!   :))))

 

 

 
5 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ja san prije mjesec dana uzeo TS9 na SMA ženski u MS-zagreb HR.

Nisam isprve to pronasao na njihovom webu, ali su mi na upit rekli da imaju...

7 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bok naručio sam sam si HUAWEI B818-263 pa me zanima kada u njega stavim karticu od A1 flatboxa dali moram nešto podešavati u routeru da radi ili sve ide automatikom?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

samo apn moras

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Na nekim brendiranim routerima ima predefiniran APN, ali za taj ISP od koga je router (recimo Finski DNA već ima APN "internet", što odgovara našem A1, pa nije potrebno mjenjati.

 

Vidjeti ćeš dok stigne, nije problem promjeniti APN, a ostalo mjenjaš / podešavaš po željama.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
GeneralZod36 kaže...
Bok naručio sam sam si HUAWEI B818-263 pa me zanima kada u njega stavim karticu od A1 flatboxa dali moram nešto podešavati u routeru da radi ili sve ide automatikom?

 Meni sve automatski išlo. S tim da u mene nije orginali FW nego Vodafone Gigacube.

14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz. pratim dugo temu pa evo da se i uključim.

A1, Huawei b535,vanjske antene, najbolje radi kad stavim na B7 i B38, odnosno 2600 i 2600?

Dali je to normalno ili nešto krivo radim?

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice