4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.576
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Imas ovdje u temi link kolege ddavorina sa aplikacijom za mob preko koje radis sto hoces, sam biras frekvencije itd. Odlicna app, ja ju koristim za pregled signala i mikrolokaciju routera. :D
Imam isti router kao ti.
huaCtrl se zove app. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 20:09 (deepshitcro).
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nakon kemijanja s routerima i internetom, na kraju sam uzeo gigabox u magenti, 400gb za 149kn s PDV-om...

Htio sam bez ugovora, ali na kraju sam pristao na ugovor na 24mjeseca, jer sam dobio Huawei 535-232 za 1kn...

dmati1987
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koristim ruter Huawei B525s-23a TELE2 brandiran, spajam se na HT.

Aplikacijom LTEHMonitor podešavam kombinaciju bandova koja na mojoj mikro lokaciji rezultirala najboljim rezultatima.

Problem nastaje sto ta kombinacija funkcionira dobro samo na određenom cell-u, a ruter se sam prebacuje na losiji cell katkad nakon par min katkad malo duže.

Zanima me da li postoji mogučnost forsiranja spajanja na određeni cell ako je neko zna da me uputi. Želio bi forsirati frekvenciju DL:1835,1 MHhz (band 3) koju koristi taj cell kao baznu.

Probao dam preko telneta ali ruter kaže da konekcija na portu 23 nije moguća...

 

dobar cell dobar cell
los cell los cell
bands bands
auto+switch auto+switch
dobar+cell+speed dobar+cell+speed
los+cell+speed los+cell+speed
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 19:25 (strit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

strit  Na to ne možeš utjecati jer HT HR ima 2CA unutar 1800 B3. A pošto B525 ne može napraviti 2CA na 1800 on bira 800+ 1800(20Mhz-150Mbps ili 10Mhz-75Mbps) inače na te dvije frekvencije HT HR ima 3CA 1800+1800+800= 150+75+112=337Mbps ako bazna nije preopterećena i naravno dobar signal. Tako da kod tebe sve ovisi o sreći dali se zakači na bržu ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 20:07 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Koji bi mi ruter preporučio za moju lokaciju? Znači band 3+3+20. Napomenuo bi da mi cilj da upload ne pada, download me ne sekira.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Do sada sam u 90% slucajeva citao da ekipa ima problem za downloadom dok je upload vecinom stabilan na svim routerima (osim A1 zte koji je sam po sebi los pa ga ne ubrajam u jednadzbu). :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 21:45 (deepshitcro).
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
strit kaže...

Koji bi mi ruter preporučio za moju lokaciju? Znači band 3+3+20. Napomenuo bi da mi cilj da upload ne pada, download me ne sekira.

 Za 2CA  1800+1800 B535-232, a za 3CA 1800+1800+800 jedino Netgear Nighthawk M2  MR2100-100EUS

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 22:30 (DDavorin).
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
strit kaže...

Koji bi mi ruter preporučio za moju lokaciju? Znači band 3+3+20. Napomenuo bi da mi cilj da upload ne pada, download me ne sekira.

 Za 2CA  1800+1800 B535-232, a za 3CA 1800+1800+800 jedino Netgear Nighthawk M2  MR2100-100EUS

Taj Netgear kosta ko daje od zlata

-
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
horihoro kaže...
DDavorin kaže...
strit kaže...

Koji bi mi ruter preporučio za moju lokaciju? Znači band 3+3+20. Napomenuo bi da mi cilj da upload ne pada, download me ne sekira.

 Za 2CA  1800+1800 B535-232, a za 3CA 1800+1800+800 jedino Netgear Nighthawk M2  MR2100-100EUS

Taj Netgear kosta ko daje od zlata

 Da,ali vrijedi svakako.

13 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Je li moguće da je cellmapper u krivu?

Meni se čini da je ovo B1 na 2100MHz.

To znači da taj repetitor ima B1, B3 i B20?

Ispravite me ako griješim ali ako ne griješim kako updateati cellmapper?

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 15:27 (strit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Moguće je, da, za "moj" repetitor isto piše da su dostupne frek 800 i 1800MHz, a ispotavilo se da lovim 800, 1800 i 2100.

Vjerojatno su informacije zastarjele, operateri u međuvremenu očito napravili neke dorade...

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
strit kaže...

Je li moguće da je cellmapper u krivu?

Meni se čini da je ovo B1 na 2100MHz.

To znači da taj repetitor ima B1, B3 i B20?

Ispravite me ako griješim ali ako ne griješim kako updateati cellmapper?

 Instaliraj cellmapper APP na mob, sim u mob od operatera kojeg hoćeš da se mapira ili osvježe tornjevi. Krug dva oko tornja i upload bodova i toranj će se ažurirati! Potrebno je 5Min za instalaciju i malo šetnje ili vožnje autom. Svi bi na gotovo da mapira netko drugi umjesto njih .....

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 18:58 (DDavorin).
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav , dobio sam Huawei  B818 , da li mi netko može reci koje konfiguracije da podesim na području Šibenika za za HT interenet osim pristupne tocke koje je jos postavke pozeljno podesiti u ruteru da dobijem vece brzine D mi je trenutno od 55 do 60, hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 20:20 (Henok07).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav Experti vidim da se full razumijete u ovo pa bih vas pitao.

Kroz negdje oko 30 dana selim se u Rijeku ulica Nike Katunara,

probao sam vidjeti s cellmapper-om koji su tornjevi tu u blizini ali (koristim Iphone) je to nemoguće ili nemam pojma šta radim.

Uglavnom dali vi možete vidjeti u svojoj cellmapper app. koje frenkvencije su tu na toj lokaciji i preporučit operatera i router za  

najbrži internet. Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Otvori LINK na browseru na pc-u ili kupi pošteni mobitel 

14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam Tele2 pokucni (sa njihovim routerom) brzine su uredne preko 100d / 20up ... i smanjili su potrosnju sa 1Tb na 200gb, danas sam dobio A1 pokucni, brzine sa njihovim routerom su 10d / 30up , a signal je -98.

Platio sam router A1 400kn tako da nema ugovorne obveze, a Tele2 sam korisnik vec 3 godine tak da i tu nemam ugovorne obveze oba routera su moja. Pa me zanima dal mi se isplati karticu od A1 stavit u router od Tele2 i dal ce to sljakat, i ak su brzine bolje dal se isplati uzet neki jaci router vidm tu po forumu ima svakakvih modela, ali nema ih za kupit tu kod nas :(

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav svima! Malo sam novi u ovim stvarima pa mi treba neki savjet.
Naime uzeo A1 pred par mjeseci i dobio router mf286r i pošto sam cca 3km zračne linije od bazne signal je bio na -98 i -105db. Naravno brzina 5 do 8mbps. Nadogradio na iskre p56 i signal je sad stabilan na -84 do -88db te su mi brzine u prosjeku preko dana od 15 do 25mbps. Eh sad...mjerio baznu sa cellmapperom i vidim da ima B3 i B20 band pa me zanima da li bi dobio ikakva poboljšanja kupnjom huawei B818 iz satshopa pošto računam da bi i 4xmimo dao neku prednost u signalu za razliku od zte-a? Isto tako, zanimljivi fact da frend koji nema optičku vidljivost na baznu i živi 200 m ispod mene ima brzine sa onim kućnom antenicama iz prizemlja ima brzine od 70 do 120 mbps pa mi to nikako ne ide u glavu.
Btw naselje je Desmerice kraj Ogulina a bazna je u Otoku Oštarijskom.
Hvala unaprijed!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
baranjacMAN kaže...

Pa me zanima dal mi se isplati karticu od A1 stavit u router od Tele2 i dal ce to sljakat, i ak su brzine bolje dal se isplati uzet neki jaci router vidm tu po forumu ima svakakvih modela, ali nema ih za kupit tu kod nas :(

 

 S obzirom da si 3god u tele2, vjerojatno imaš onaj prvi Huawei B325 (ili kak se već zove...) koji su u početku davali uz tu uslugu (ja sam prvi put uzeo pokućni pred cirka 2.5god i dobio sam taj ruter).

To je 4g ruter, ne 4g+, nema agregacija. Možeš staviti karticu od a1 unutra, stvar će funkcionirati, no nećeš dobiti nikakav pomak na bolje.

Ja sam to isprobao i imao sam rezultate približno iste kao i na A1 zte 4g+ ruteru (kaj dovoljno govori o tome kolko taj ruter loše radi).

 

Kod tebe (kolko se ja laik kužim) izgleda da je bazna stanica dosta popunjena (imaš puno jači UL od DL-a na A1). Probaj izmjeriti s mobitelom u više vremena dana pa vidi dali ćeš dobiti bolje rezultate.

 

Najvjerojatnije ćeš s nekim boljim 4g+ routerom dobiti bolje rezultate.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
speedy56 kaže...
baranjacMAN kaže...

Pa me zanima dal mi se isplati karticu od A1 stavit u router od Tele2 i dal ce to sljakat, i ak su brzine bolje dal se isplati uzet neki jaci router vidm tu po forumu ima svakakvih modela, ali nema ih za kupit tu kod nas :(

 

 S obzirom da si 3god u tele2, vjerojatno imaš onaj prvi Huawei B325 (ili kak se već zove...) koji su u početku davali uz tu uslugu (ja sam prvi put uzeo pokućni pred cirka 2.5god i dobio sam taj ruter).

To je 4g ruter, ne 4g+, nema agregacija. Možeš staviti karticu od a1 unutra, stvar će funkcionirati, no nećeš dobiti nikakav pomak na bolje.

Ja sam to isprobao i imao sam rezultate približno iste kao i na A1 zte 4g+ ruteru (kaj dovoljno govori o tome kolko taj ruter loše radi).

 

Kod tebe (kolko se ja laik kužim) izgleda da je bazna stanica dosta popunjena (imaš puno jači UL od DL-a na A1). Probaj izmjeriti s mobitelom u više vremena dana pa vidi dali ćeš dobiti bolje rezultate.

 

Najvjerojatnije ćeš s nekim boljim 4g+ routerom dobiti bolje rezultate.

 Sorry krivo sam napisao nisam 3godine , dvije godine su prosle sad mi je isteko ugovor a potpisan je bio na 2 godine :D 

Izgleda da je zagusena mreza A1 tu kod mene :( evo i mobitel ista stvar ista brzina, a pise na mobitelu nesto H+ ni nepise 4g sta je to H+ mreza :O

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Brleman kaže...
Pozdrav svima! Malo sam novi u ovim stvarima pa mi treba neki savjet.
Naime uzeo A1 pred par mjeseci i dobio router mf286r i pošto sam cca 3km zračne linije od bazne signal je bio na -98 i -105db. Naravno brzina 5 do 8mbps. Nadogradio na iskre p56 i signal je sad stabilan na -84 do -88db te su mi brzine u prosjeku preko dana od 15 do 25mbps. Eh sad...mjerio baznu sa cellmapperom i vidim da ima B3 i B20 band pa me zanima da li bi dobio ikakva poboljšanja kupnjom huawei B818 iz satshopa pošto računam da bi i 4xmimo dao neku prednost u signalu za razliku od zte-a? Isto tako, zanimljivi fact da frend koji nema optičku vidljivost na baznu i živi 200 m ispod mene ima brzine sa onim kućnom antenicama iz prizemlja ima brzine od 70 do 120 mbps pa mi to nikako ne ide u glavu.
Btw naselje je Desmerice kraj Ogulina a bazna je u Otoku Oštarijskom.
Hvala unaprijed!

4X4 MIMO nema ni jedan naš operater. Ne znaš na koju baznu stanicu se spaja tvoj router, a na koju od frenda. On se možda spaja na toranj u Desemerice kod škole. To što ti mobitel pokaže gdje se spaja to ne znači da se i router spaja na taj toranj.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
baranjacMAN kaže...

 Sorry krivo sam napisao nisam 3godine , dvije godine su prosle sad mi je isteko ugovor a potpisan je bio na 2 godine :D 

Izgleda da je zagusena mreza A1 tu kod mene :( evo i mobitel ista stvar ista brzina, a pise na mobitelu nesto H+ ni nepise 4g sta je to H+ mreza :O

 "H+" je 3g - High Speed Packet Access - Wikipedia

3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hvala na odg.
Kužim ali bazna kod škole je 300 m od mene ali koliko znam to je bazna za T-Com dok je ona u Otoku Oštarijskom A1. Znam iz razloga što sam imao T-Com net koji sam morao otpisati baš iz razloga što me ne kači bazna nego baca 200m ispod moje kuće. Samo me baš zato zanimalo da li cu dobiti kakvo poboljšanje s obzirom da je huawei ipak dosta bolji router.
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Brleman kaže...
Hvala na odg.
Kužim ali bazna kod škole je 300 m od mene ali koliko znam to je bazna za T-Com dok je ona u Otoku Oštarijskom A1. Znam iz razloga što sam imao T-Com net koji sam morao otpisati baš iz razloga što me ne kači bazna nego baca 200m ispod moje kuće. Samo me baš zato zanimalo da li cu dobiti kakvo poboljšanje s obzirom da je huawei ipak dosta bolji router.

 Na tom tornju kod škole su HT HR i A1  ovo ti je točna lokacija tornja 45.204957, 15.217942 i taj toranj je mapiran prošle godine i ima samo B20 postoji mogučnost da su ga nadogradili sa još kojom frekvencijom trebalo bi ga mapirati sa cellmapperom da se osvježi stanje na karti. Tebi koje su frekvencije dostupne to odradi svaki 2CA router. Inače ti ZTE 286R od A1 su loši pa bilo bi dobro da ga zamjeniš nekim Huawei routerom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 8:46 (DDavorin).
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Vidiš nisam znao da je toranj i za A1. Budem danas ako stignem prošetao dole baš da vidim. Hvala!
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ludo pitanje,

imam dvije a1 simice,

stavim ih u 2 moba, svaki dobije neku privatnu adresu 10.nešto dakle vjerojatno cgnat

mogu se pingati međusobno, ali kad probam dici wireguard tunel među njima ne uspijeva,

zna li tko jel ovi u a1 filtriraju promet između klijenata unutar 4g mreze?

ili me zezaju androidi...

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Lijep pozdrav svima!

 

Molila bi za mišljnje

 

T com nudi za gigabox router Alcatel HH 71 (https://www.alcatelmobile.com/product/mobile-broadband/mobile-wifi/linkhub-lte-cat7-home-station/ )

 

uz ugovornu obavezu za 1 kn 

 

Čini se dosta pristojan po specifikacijama 

 

hvala

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Prije par dana uzeo sam Gigabox u Magenti, preko web shopa dobio sam najnizu ponudu, Gigabox 400gb za 149kn s pdv, nisam mislio ugovor, ali sam na kraju dobio Huawei 535-232 za 1kn...
Sve stiglo za 2 dana...
Preko ADSL-a sam imao 50mb, sad mi mjeri 170mb/s... Velika razlika...
dmati1987
8 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Postovanje ekipa. Zanima me hoce li iskre p56 raditi i za 5g frekvencije ili samo LTE? Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

pa fino ti pise na njima da su od 800Mhz do 2600Mhz

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dmati1987 kaže...
Prije par dana uzeo sam Gigabox u Magenti, preko web shopa dobio sam najnizu ponudu, Gigabox 400gb za 149kn s pdv, nisam mislio ugovor, ali sam na kraju dobio Huawei 535-232 za 1kn...
Sve stiglo za 2 dana...
Preko ADSL-a sam imao 50mb, sad mi mjeri 170mb/s... Velika razlika...

 Mislis Mb/s :-)... medutim  cujemo se za deset dana kad roknes 400 GB hehe

Battlenet - TheProdigy#2234
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice