4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.045
|
čitano: 1.122.307
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Za ZTE286  jedna je dovoljna ostali 2 antene da jedna iskra i grid ili dvije iskre

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 5:11 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kako se stvari razvijaju mislim da će na A1 kroz pola godine drastično brzine pasti pošto se očekuje veliki val prelazaka sa Tele2 na A1. Tele2 je srezao max brzinu na samo 200GB ufffff. Davao je najviše ,a sada ovim potezom daje najmanje.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 9:39 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Valjda imaju valjani razlog? Infrastruktura ne moze vise podnijeti.

6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
samo čitajući ovaj forum se vidjelo da infrastruktura ne može izdržat od prvog dana kad su uveli uslugu pokućnog tele 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Osobno nemogu povući sa A1 Homeboxom u Sesvetama, Kraljevecki Novaki preko 50/10.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

grofzg  Normalno da ne možeš više povući kad koristiš njihov router.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Samo da blokiraju upite prema speedtest.net rasteretili bi se drastično. 

 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav ekipa,
Istekao mi je A1 homebox. U vecernjim satima film bi na hbogo zastajkivao po 1-2 sek. Sad razmisljam o gigaboxu ili opet A1, jer mi je pred dvije godine tele 2 bio ocajan (neznam da li se sad sto promijenilo?). Sad sam u 13:30 testirao brzinu na oba operatera i rezultati su skoro pa isti.
40 Mbps download, 10 Mbps upload, ping 30 ms (router za gigabox je bio zte mf286 dok je za A1 zte mf284v). Koji bi mi router preporucili jer nebi htio ugovornu obvezu, i da li A1 ili Gigabox?
Lokacija mi je Umag. Na slici crveno oznacena moja lokacija. Hvala na pomoci.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stanco  Ako želiš iskoristiti max sve dostupne frekvencije i dobiti max dostupne brzine DL za A1 B818-263 ili skuplji Netgear M2 router,a za HT HT samo Netgear M2 router.

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
A da li je neka velika razlika između ovih top class i mid range routera (npr. B715-23c), u omjeru ulozeno/dobiveno. Sto je po Vama bolje A1 ili Gigabox (ili je svejedno)?!
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Da li se kod prebacivanja A1 sima iz njihovog ZTE rutera u B535 treba unositi ručno konfiguracija od A1 ili dela automatski ? Uzeo danas ZTE i flatbox i jako sam razocaran brzinama...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Stanco kaže...
A da li je neka velika razlika između ovih top class i mid range routera (npr. B715-23c), u omjeru ulozeno/dobiveno. Sto je po Vama bolje A1 ili Gigabox (ili je svejedno)?!

 Dali je neka velika razlika ti procjeni sam prema ovim slikama dolje routeri su spojeni samo na jednu frekvenciju HT HR i to B3. tko je bolji flatbox duo ili gigabox ovisi o tvojoj mikrolokaciji koliko ima koji dostupnih frekvencije koliko su opterećene itd itd

B715 B715
B818 B818
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo još jedna usporedba B818 i Netgear M2 oba routera na Auto postavkama i na HT HR

B818 B818
Netgear+M2 Netgear+M2
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 12:18 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Slabo se vidi koliko je na 818 download?! Onda cu traziti 818-263, jer je cijena do 2.000,00, a M2 4.000,00. Imas preporuku gdje pogledati za kupnju?!
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Stanco kaže...
Slabo se vidi koliko je na 818 download?! Onda cu traziti 818-263, jer je cijena do 2.000,00, a M2 4.000,00. Imas preporuku gdje pogledati za kupnju?!

 Na prvoj 33Mb/s usporedba sa B715 a na drugoj 39Mb/s usporedba sa M2 imam ti ja M2 6mj star ako si zainteresiran može PM

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ovako vratio sam a1 jel sam imo uzasne brzine, pa me kolega davorin pito za podatke koje nazalost nemam vise kad sam vratio. Ali sad sam iso gledat na tele2 a buduci da su mi na dva najbliza eNB i tele2 i a1 sta se tice snage signala trebala bi bit ista ko i kod a1(valjda?). Oba dva najbliza eNB su mi kod tele2 na band3(1800) dok na a1 je jedan na 1,3,20 (2100,1800,800) a drugi 3,20. Sudeci po onim grafikonima meni je ovaj RSRP uzasan. Te me sad zanima kolko bi ja mogo dobit ako ista postavljanjem vanjskih antena i dali bi mi onda i na a1 bio dosta bolji signal? Trenutno na tele 2 imam nekih 15-30mbita dok mi je na a1 bilo 1-15mbita, uglavnom uzas. Dolje su slike, router sam drzo zadnjih par dana na 2600 jel mi se cinilo da sam dobivo najbolje brzine iako kolko sam po cellmapperu gledo najblizi eNB sa 2600 je cca 10km od mene. Sliko sam i sa 1800 da se vidi razina signala, router je b315-22.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

R4zOR229  Ovako daj mi Enb ID od tele2 ili mi daj svoju lokaciju u PM uglavnom signali su ti koma!

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 19:14 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo par korisnih toolsa za Huawei routere  

 

Za PC   

skripta za preglednik i s njim možete mijenjati frekvencije i agregacije(meni najdraža)

https://drive.google.com/file/d/1RlfNCP9z_Qvz0kx4wlxJxMu9GMQCPDVd/view

 

programčić za PC

https://www.ltehmonitor.com/en/

 

Mobilna App

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrl&hl=hr

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 21:54 (DDavorin).
Moj PC  
8 0 hvala 6
3 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav svima.

Novi sam ovdje, nisam do sada previše proučavao koje opcije postoje za internet preko mobilne mreže jer mi nije bilo potrebno, ali pošto se selim u stan gdje nema dostupne parice ni optike, morati ću preći na mobilnu mrežu.
Pročitao sam ovu temu i većinu toga što se ovdje pisalo, također hvala DDavorinu na svim linkovima i savjetima.

 

Za sada sam si naručio Huawei B535 router jer je DDavorin napisao da je to dobar mid range router. Kasnije, ovisno o brzini i tome koliko ću biti zadovoljan ću vjerojatno kupiti neki high end router, ovo preseljenje mi je sada došlo neplanirano.

 

Ono što mene zanima je da li je istina da se može uzeti bilo koja SIM kartica i staviti u router?
To pitam jer je netko bio napisao na jednom od ovih foruma da je realno najbolja opcija ako se ne gleda cijena uzeti od T-Coma tjednu opciju za mobilnu mrežu.

Na lokaciji gdje se selim već postoji A1 flatbox, ali sam izmjerio brzine od 20-27 Mb/s download i 13-15 upload, a na svom mobitelu na T-Com mreži 128 download i 10 upload...

 

Kad mi stigne router ću otići opet izmjeriti, ali bih htio vidjeti da li netko zna da li je istina da mogu u T-Com mreži preko SIM kartice na bonove plaćati svaki tjedan 70kn za neograničeni internet? Na svom mobitelu imam neograničeni uz pretplatu, a također imam SIM karticu od T-Coma na bonove koju ne koristim pa bi možda mogao za to iskoristiti, ako mi je na T-Comu najbolja brzina. Naravno, ako se može bilo koja SIM kartica ubaciti u router. Ako da, onda mogu svoju iz mobitela izvaditi i probati.

A ako ne, onda ću se morati igrati sa A1 i eventualno T-Com gigaboxom kao dodatnim priključkom...


Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 0:41 (Halthior).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Halthior  Svi routeri kao i mobiteli su otključani ne zaključavaju se više. Na toj opciji je flat tjedni i brzina limitirana na 75DL i 25UL

Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Znači niti sa boljim routerom ne bi nikako mogao ostvariti veće brzine?

3 godine
protjeran
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima li smisla dati novce za ovakvu antenu??

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166?Logaritamska-antena-Unicom-MIMO-790-2700MHz,-9.5-11.5dBi

 

Relativno sam blizu A1 odašiljača (cca 1200 metara zračne linije) ali sam ispod brda koje očito smeta signalu pa trenutno imam očajne brzine.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Halthior kaže...

Znači niti sa boljim routerom ne bi nikako mogao ostvariti veće brzine?

 Ne max 75Mbps na bonove je simpa limitirana

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
user2206 kaže...

Ima li smisla dati novce za ovakvu antenu??

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166?Logaritamska-antena-Unicom-MIMO-790-2700MHz,-9.5-11.5dBi

 

Relativno sam blizu A1 odašiljača (cca 1200 metara zračne linije) ali sam ispod brda koje očito smeta signalu pa trenutno imam očajne brzine.

 

 Ima smisla ako su ti loši parametri signala

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam 3 4g routera za prodaju, tele 2 i ht. Nesto je ZTE, nesto HUAWEI B525. 

 

Ekspert u telekomunikacijama. Pruzam usluge ISKON,HT, A1. Kontakt PM
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Bash kaže...

Imam 3 4g routera za prodaju, tele 2 i ht. Nesto je ZTE, nesto HUAWEI B525. 

 

 120kn za B525,a ZTE ni da poklanjaš. Inače oglasi su ti ovdje  https://forum.bug.hr/forum/search/post/?txt=prodaja&ss=p&sa=&t=272732&f=131&sort=desc

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kak se postavljaju ove iskrine P-56 antene za MIMO ovak? i po kojoj se formuli racuna udaljenost izmedu antena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da tako. Razmak se računa 2x valna duljina frekvencije. Obično se uzima 1800Mhz može i 2100 to je neka sredina 1800 i 2600. A 800 nema potrebe jer ona sama po sebi ima veći prodornost kroz objekte i ide na veću udaljenost.

Moj PC  
0 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
Bash kaže...

Imam 3 4g routera za prodaju, tele 2 i ht. Nesto je ZTE, nesto HUAWEI B525. 

 

 120kn za B525,a ZTE ni da poklanjaš. Inače oglasi su ti ovdje  https://forum.bug.hr/forum/search/post/?txt=prodaja&ss=p&sa=&t=272732&f=131&sort=desc

 

Na njuškalu se prodaju za 300-500kn.


Ti ih znači ne cijeniš previše? Da li je po tebi B535 puno bolji?

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Halthior kaže...
DDavorin kaže...
Bash kaže...

Imam 3 4g routera za prodaju, tele 2 i ht. Nesto je ZTE, nesto HUAWEI B525. 

 

 120kn za B525,a ZTE ni da poklanjaš. Inače oglasi su ti ovdje  https://forum.bug.hr/forum/search/post/?txt=prodaja&ss=p&sa=&t=272732&f=131&sort=desc

 

Na njuškalu se prodaju za 300-500kn.


Ti ih znači ne cijeniš previše? Da li je po tebi B535 puno bolji?

 Bili su Ok routeri od prije dvije godine. Jedno je što traže za router a drugo je za koliko ga prodaju. Za običan cat4 router traže 500kn. Da B535 je apsolitno bolji od spomenutih routera. Ljudi prelaze na A1 i moraju uzeti ZTE a ne treba im i naravno cijena pada....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice