4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.126.967
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Gale92 kaže...

Ekipa kako ste zadovoljni sa Huawei B525 ruterom.....

Odlican uredaj stabilan koristio sam ga 2 godine na Tele2 sad sam preso na B535 da imam 4g+ i vece brzine mana na ovome je sto ima slabiji wifi 

https://www.speedtest.net/result/9639301532

-
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
horihoro kaže...

Odlican uredaj stabilan koristio sam ga 2 godine na Tele2 sad sam preso na B535 da imam 4g+ i vece brzine mana na ovome je sto ima slabiji wifi 

https://www.speedtest.net/result/9639301532

 hvala na inf, očekujem drugi tj da će mi stići...

6 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, bi ovo trebalo raditi s Alcatelom HH71 LTE routerom? Mikrotik mANT LTE 5o 5dBi LTE antena, 2×SMA konektor?

Još samo moram naručiti TS9 na SMA kabel.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Isprike na double postu.. krivo sam kliknuo "citiranje".

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 13:51 (Hamanu).
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Vladitor kaže...

Rekli su mi iz T-coma da više neće imat u ponudi Huawei b535 nego samo alcatel tako da imamo sjajne opcije između alcatela i zte routera kod naših sjajnih operatera u našoj ljepoj Rvackoj

 

Našao sam ga u t-centru u Rijeci iako su mi preko SZK rekli da ga nema u poslovnicama. Možda malo prošetati do par većih centara?

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
love2ml86 kaže...

Pozdrav, bi ovo trebalo raditi s Alcatelom HH71 LTE routerom? Mikrotik mANT LTE 5o 5dBi LTE antena, 2×SMA konektor?

Još samo moram naručiti TS9 na SMA kabel.

 ...po veličini i obliku niti je kružnog zračenja niti je dobit +5 dBi osim možda za 2,7 GHz  .... pa naniže sve do 0.7GHz sve manja dobit i do -10 dBi.

15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

mene najvise jebe sto b715 ima uzasan wifi domet. katastrofa. duplo gori od zte mf286

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nikad ne bi koristio wifi na tim LTE ruterima već bi LAN kablom spojio malo dalje neki wifi ruter kao wifi  AP.

Na toj blizini LTE i WIFI antena u istom kućištu međusobno se smetaju i usporavaju brzinu.

11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AF139 kaže...

Nikad ne bi koristio wifi na tim LTE ruterima već bi LAN kablom spojio malo dalje neki wifi ruter kao wifi  AP.

Na toj blizini LTE i WIFI antena u istom kućištu međusobno se smetaju i usporavaju brzinu.

 Lan kabel za moj komp i moje latencije,a ostali smrtnici u kući neka se bore sa wifi-om 

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
AF139 kaže...

Nikad ne bi koristio wifi na tim LTE ruterima već bi LAN kablom spojio malo dalje neki wifi ruter kao wifi  AP.

Na toj blizini LTE i WIFI antena u istom kućištu međusobno se smetaju i usporavaju brzinu.

 

funny games kaže...
AF139 kaže...

Nikad ne bi koristio wifi na tim LTE ruterima već bi LAN kablom spojio malo dalje neki wifi ruter kao wifi  AP.

Na toj blizini LTE i WIFI antena u istom kućištu međusobno se smetaju i usporavaju brzinu.

 Lan kabel za moj komp i moje latencije,a ostali smrtnici u kući neka se bore sa wifi-om 

 ma nije zbog mene, nego zbog ukucana i turista. Jednostavno je preslab wifi domet ... Sad cu opet morat kupovat lan kabel i wifi adapter od tplinka ili slicno... Moga san tako kupit zte mf286 i nebi ima problema -.- 

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nisi zadovoljan brzinama sa B715?

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Na b715 je bolji wifi na 5 Hhz a na zte mf286 je bolji wifi na 2.4 Ghz. Kod mene na 5 Ghz ide bez problema do 270 mbps. Imam na tavanu b715 i preko kabla kao ap mf286, ista kombinacija koja ide bez problema. Wifi od b715 pokriva bez problema kat kuće od 120 m2 (i 2.4 Ghz i 5 Ghz).
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 13:22 (Rocki).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Zanima me rutet zte mf286D, isti je cat12 a obični je cat6. Ima li netko saznanja kako radi taj D na kraju. I u čemu je tako velika razlika, što ima plus a da to nema obični zte mf286.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 13:23 (Rocki).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

ZTE MF286D ima 3CA podržava puno više agregacija to je CAT12 router  600DL/150UL.Podržava više 4G frekvencija

LTE FDD 700/800/900/1800/2100/2600 Mhz + TDD 2600Mhz cijena 1200kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 19:25 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Zamjenio sam router Speedport plus za hibridbox Huawei HA 35-11 i od onda imam slabiji signal na katu kuće sa pojačivačem signala D link DAP 1520.

Na katu koristim bežično povezivanje MAG iptv uređaja sa pojačivačem signala.Od kada imam Hibridbox HD kanali blokiraju a dok sam imao Speedport plus je bilo ok.Da li postoji neko riješenje ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa nije taj MAG prenosni kao mobitel pa da ga spajaš sa wifi

Spoji ga normalno LAN kablom i imat ćeš stabilnu i brzu vezu koliko dopušta ISP  preko tog hibrida.

Kad radiš preko DAP1520 pojačivača dometa max. brzina je upola manja.

Rad wifi na 5GHz jest brži ali je domet manji, provjeri kako se DAP spaja na taj Huawei 2,4 ili 5GHz ..

10 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

MAG je baš za bežićno povezivanje ,zato sam ga i kupio(čemu čuđenje ????),a da imam uvjeta za spajanje LAN kabelom ne bi ni postavio pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2020 11:36 (mrvica12).
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa normalno da se čudim, za TV ipak treba stabilnost pa osim LAN-a i Powerline je stabilniji od Wifi jer uvjek ima neki wifi uređaj pa i smartfon koji kod rada wifi u blizini Huawei,  MAG ili TV mogu izazvati prekide u radu.

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
creat1n kaže...

Nisi zadovoljan brzinama sa B715?

 ne... Ali ja san na tele2. Ugovor mi je do 11 mjeseca, pa cu se prebaciti na A1

Rocki kaže...
Na b715 je bolji wifi na 5 Hhz a na zte mf286 je bolji wifi na 2.4 Ghz. Kod mene na 5 Ghz ide bez problema do 270 mbps. Imam na tavanu b715 i preko kabla kao ap mf286, ista kombinacija koja ide bez problema. Wifi od b715 pokriva bez problema kat kuće od 120 m2 (i 2.4 Ghz i 5 Ghz).

 Ja uzea nekidan DLink DAP 1620. treban jos samo 20 metara LAN kabela. lol

 

EDIT: evo stavia sam dolje 2 slike. Trenutno se spajam na LTE 2100, 

Buy Bitcoin | CoinBar | DYOR | Kushed is Joker. We, Like it ALOT
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 7:53 (jojo_surf).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Probaj na toga sa tri frekvencije usmjeri aniene u njegovom smjeru i zadaj mu samo 2600 jer ako se spojiš na tu za ostale dvije nemaš brige....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stigle nove tarife A1 Spikalica, Sheralica, Surferica,Strimalica i najzanimljivija Fleterica(1TB) Tele2 dobio konkurenciju u pokucnom. Jedino cijena je malo paprena....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Stigle nove tarife A1 Spikalica, Sheralica, Surferica,Strimalica i najzanimljivija Fleterica(1TB) Tele2 dobio konkurenciju u pokucnom. Jedino cijena je malo paprena....

 Znaci samo nw bonove?

1tb po punoj brzini za 250 kn, ako je po punoj nije stvarno puno

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Tele2 ipak je dosta jeftiniji i isplativiji

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Meni je na Tele2 brzina 5-10Mbps,dok na A1 300Mbps,pa eto kako kome paše!?

9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Svaka lokacija je specificna tako kod mene A1 nedobaci na 4g imo sam samo 3g dok Tele2 ima pun signal na 4g+ i brzina je dobra

https://www.speedtest.net/result/9674427592

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Stigle nove tarife A1 Spikalica, Sheralica, Surferica,Strimalica i najzanimljivija Fleterica(1TB) Tele2 dobio konkurenciju u pokucnom. Jedino cijena je malo paprena....

 Cijena nije bitna ako je brzina dobra.Morat ću se raspitati.Kakve su opcije?? Cijena itd..

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 12:34 (funny games).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozz!

Napokon nakon 4mj rijesena reklamacija za  Asus ac55u u zamjenu uzeo Huawei B618s-22d. Danas stigo, sve OK, hvata cak i T2 4G+. Jedino nemogu spojiti cameru vani, tj nevidi je. Sada dali cu trebati skidati Cam i reset na njoj napraviti ili postoj nekakva caka koju mogu iskoristiti, da je ne skidam?? Dok sa Alcatel HH70 kojeg sam do sada koristio sve je bilo automatski, istatno.  Camera je  HikVision 4K IP DS-2CD2385FWD-I. Hvala na pomoci! 

Odmori se u Istini! 😊
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 13:46 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Fleterica 249kn na bonove je 1TB brzina do 225Mbps

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 13:45 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kad bi se mogao uzet drugi sim sa istim brojem pa da jednu frkneš u ruter a drugu da koristiš za razgovore i sms i surfanje bilo bi ok
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ako nekog zanima prodajem Huawei b525 od Tele2 500kn fiksno

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice